banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Maj 2024, 04:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jan 2011, 01:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
nepokoreni je napisao:
Samo je operacija Koridor imala svrhu i značenje ostalo... :roll:



Meni tu nije nikako jasno pored tolike vojske kako VRS nije uspjela koridor proširiti za još desetak kilometara. Riječ je o koridoru kod Brčkog!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 00:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
Egipatski muslimani došli na Božićnu misu Kopta "nudeći se" kao ljudski štit

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Neredi u Pakistanu zbog ukidanja smrtne kazne za bogohuljenje


KARAČI - Više od 50.000 ljudi izašlo je na ulice pakistanskog grada Karačija protiveći se predloženom amandmanu na Zakon o bogohuljenju, prema kojem se ukida smrtna kazna za ovo krivično delo.

Na osnovu Zakona o bogohuljenju jedna hrišćanka je nedavno osuđena na smrt. Protesti su usledili nakon ubistva guvernera pokrajine Pundžab Salmana Tasira, koji je tražio izmene ovog zakona, prema kojem sledi smrtna kazna za klevetanje proroka Muhameda.

Policijski zvaničnici u Karačiju rekli su da je više od 50.000 demonstranata na ulicama grada i da još ljudi pristiže.



Okupljeni su pozdravili ubistvo Tasira, a njegovog ubicu policijskog komandosa Malika Mumtaza Kadrija predložili za odlikovanje.


Demonstranti nose transparente na kojima piše "Mutaz Kadri nije ubica nego heroj" i "Spremni smo da se žrtvujemo za dostojanstvo proroka Muhameda", dok pojedinci pozivaju na sveti rat.

Kontroverze oko zakona su pojačane kada je bivši ministar informisanja predložio da ovaj zakon bude upućen na javnu raspravu, pozivajući na ukidanje smrtne kazne za bogohuljenje, nakon što je hrišćanka, majka petoro dece, osuđena na smrt vešanjem.

Aktivisti za ljudska prava kažu da ovaj zakon ohrabruje islamski ekstremizam u zemlji koja je svakodnevno izložena napadima talibana.



Političari i konzervativni sveštenici stalno su u sukobu oko toga da li predsednik Asif Ali Zardari treba da pomiluje Ajšu Bibi, hrišćanku, osuđenu na smrt zbog bogohuljenja.

Bibijeva je uhapšena u junu 2009. godine, nakon što su muslimanske radnice odbile da piju vodu iz posude koju je ona donela dok je radila u polju.



Nekoliko dana kasnije žene su požalile da je Bibijeva iznela uvredljive komentare na račun proroka Muhameda. Hrišćanku je potom grupa ljudi odvela u policiju.



Aktivisti za ljudska prava kažu da je ovo prvi put da je jedna žena osuđena smrt vešanjem zbog bogohuljenja.



Samo tri odsto od 167 miliona stanovnika Pakistana nisu muslimani. ( a ni ta 3 odsto nemaju nikakva prava. Tolerantno , nema sta. Dobrodosli u 21. vijek. :angry3: )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 14:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
hercegovac27 je napisao:
nepokoreni je napisao:
Samo je operacija Koridor imala svrhu i značenje ostalo... :roll:



Meni tu nije nikako jasno pored tolike vojske kako VRS nije uspjela koridor proširiti za još desetak kilometara. Riječ je o koridoru kod Brčkog!



Bez da idem u off, trebao bi tamo otici i vidjeti tu ravnicu, nigdje zaklona nigdje mjesta za sakrivanje, nicija zemlja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2011, 15:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
kliber je napisao:
Egipatski muslimani došli na Božićnu misu Kopta "nudeći se" kao ljudski štit


Ma ima razumnih. :)

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2011, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ДВИЈЕ ОСОБЕ ПОГИНУЛЕ У СУКОБИМА МУСЛИМАНА И ХРИШЋАНА У ЕГИПТУ
Двије особе су погинуле, а једна коптска црква је запаљена током сукоба између муслимана и хришћана у Египту, рекао је данас званичник безбједности.

Инфо
15:23 | 05/03/2011


Извор: СРНА
Фото: Demotix

"Двије особе су погинуле, а црква Шахедаин је запаљена током сукоба двије породице", рекао је званичник агенцији МЕНА.
Насиље је избило након свађе двије породице које су се успротивиле љубавној вези између хришћанина и муслиманке у провинцији Хелван.
Сукоби су кулминирали јуче када су обијени очеви и мушкарца и жене.
Након сахране оца жене група муслимана запалила је сеоску цркву.
Војска, која одржава ред у Египту након антивладиних протеста прошлог мјесеца, успјела је да угаси ватру и смири ситуацију у региону.
Везе муслимана и хришћана су табу тема у Египту, а брак између хришћанина и муслиманке је незаконит осим уколико мушкарац не пређе на ислам.
Копти чине око 10 одсто становништа Египта, чија је укупна популација око 80 милиона.
С.В.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2011, 14:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Koja je poenta prenosenja ovih vijesti...???

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2011, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sramocenje hriscana, kako nista ne rade za hriscanske manjine, dok s druge strane muslimanske manjine u hriscanskim zemljama zive i vise nego dobro.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2011, 14:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
..aha...onda nastavi po planu... :)

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2011, 18:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Vjerski sukobi razaraju Egipat
Datum: 10.10.2011 19:00
Autor: Glas Srpske
KAIRO - Egipat se suočio sa najtežim sektaškim sukobima poslije pada režima Hosnija Mubaraka, koji bi mogli da ugroze demokratske promjene i parlamentarne izbore koji bi trebalo da se održe krajem novembra.

U preksinoćnim sukobima snaga bezbjednosti i Kopta ubijeno je najmanje 25 pravoslavaca, a više od 270 je lakše ili teže ranjeno.
Kako javljaju agencije, juče je trebalo da bude održana vanredna sjednica vlade, pošto se strahuje od novih nemira, koji bi mogli da ugroze jedinstvo zemlje i demokratske procese koji su započeli poslije obaranja režima Hosnija Mubaraka.
U međuvremenu je uhapšeno nekoliko desetina osoba osumnjičenih za izazivanje haosa. Zasad se ne otkriva njihov identitet i vjerska pripadnost, a državna televizija javlja da su vlasti pojačale mjere bezbjednosti oko ključnih objekata u Kairu, pošto se očigledno strahuje od novih nemira i sukoba.
Tokom noći sa nedjelje na ponedjeljak na snazi je bio policijski čas.
- Ovi događaji vratili su nas nekoliko koraka unazad, umjesto da idemo naprijed u izgradnji moderne države i demokratskih principa. Pozivam sve građane Egipta, muslimane i hrišćane, žene i djecu, mlade i stare da sačuvaju jedinstvo - apelovao je premijer Esam Šaraf, obraćajući se naciji putem državne televizije.

U vladi se procjenjuje da najnoviji nemiri, u stvari, nisu sukobi muslimana i hrišćana, već nečiji pokušaji da se izazove haos u zemlji i zaustave promjene. Strahuje se da bi se to moglo odraziti na parlamentarne izbore koji treba da se održe 28. novembra.
Protesti su počeli ispred zgrade državne televizije, ali su se ubrzo prenijeli i na Trg Tahrir, poprište demonstracija protiv Mubaraka početkom godine.
Sve je, zapravo, počelo prošlog utorka, kada su stotine hrišćana Kopta protestovale ispred zgrade televizije, tražeći ostavku guvernera južne provincije Asvan, Mustafe el Sajeda, u kojoj je 30. septembra zapaljena jedna njihova crkva.
Vojska naređuje vladi

Egipatska vojska, koja vodi zemlju od svrgavanja predsjednika Hosnija Mubaraka u februaru, naložila je juče vladi da što prije sprovede istragu o neredima.
- Kabinet je zadužen da hitno formira istražnu komisiju da utvrdi šta se desilo i da preduzme pravne mjere protiv svih osoba za koje se pokaže da su umiješani u te događaje, bilo što su u njima učestvovali ili što su ih podsticali - navela je vojska u saopštenju pročitanom na državnoj televiziji.


Престаните нас прогањати!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2011, 19:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
filozof sa vrbasa je napisao:
Престаните нас прогањати!!!


To nam je u krvi....mi smo prikaze.....:D

http://www.youtube.com/watch?v=pRrJGiy20RQ

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2011, 19:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vatikan osudio bombaške napade na Božić u Nigeriji

http://www.dnevniavaz.ba/globus/svijet/ ... eriji.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2011, 22:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Osudjujem...:(

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2011, 23:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Musliman kljucar bazilike....

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15625240,00.html

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 00:23 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
:lol:

http://www.telegraph.co.uk/news/religion/8980618/Clergymen-fight-with-brooms-at-Church-of-the-Nativity-in-Bethlehem.html

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 02:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Meni uopšte to nije smješno, na tako Svetom mjestu oni su se tukli i ponašali kao najobičniji bezbožnici. Nikakvog jedinstva. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 07:34 
Seljacine. :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Dec 2011, 18:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
filozof sa vrbasa je napisao:
Meni uopšte to nije smješno, na tako Svetom mjestu oni su se tukli i ponašali kao najobičniji bezbožnici.

Pa oni i jesu najobičniji bezbožnici i ponašaju se tačno onako kako se od njih očekuje i kako se na tom mjestu očekuje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eBsihtXUl-4[/youtube]

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2012, 00:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vjerski-fanatici-u-tadzikistanu-ubili-mladica-koji-je-bio-odjeven-kao-djed-mraz/591651.aspx :confused1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Lista zemalja po stepenu represalija i progonstva koje hrišćani trpe, klikom na zemlju možete vidjeti detalje (na njemačkom):

http://www.opendoors-de.org/verfolgung/wvi/platzierung/

Interesantno da su među prvih deset 9/10 islamske zemlje, a na prvom mjestu Sjeverna Koreja kao neislamska zemlja.

Turska zauzima 31. mjesto, i hoće u EU.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs