banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jan 2012, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Dust je napisao:
kao Dust je balinka.... Ma idi bre

Rekoh ja...

Što se tiče posta, isti kao i većina tvojih postova tako da neću komentarisati.

Jesi sada ljuta na mene, je li ti žao što u Jasenovcu nisu bili temeljitiji?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 20:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Jel' tebi zao sto u Srebrenici nisu bili temeljitiji.
Meni je zao i tih i onih iz Jasenovca, a bogami i iz Dachau-a, Auschwitza, i ostalih znanih i neznanih logora. Ne poturaj mi svoje bolesne ideje, neHristove.

p.s. ne trudi se da meni odgovoris, odgovori sebi i Bogu. Moja rasprava sa tobom je zavrsena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Moje ideje? Jesi ti napisala na jednoj temi da ti je žao što u Jasenovcu nisu bili temeljitiji?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2012, 00:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Ajd polako...

Hristov je napisao:
Razlog za stavljanje je bio taj sto su 9 od prvih 10 zemalja islamske.


U tim zemljama se krse i prava muslimana...dakle tamo nista manje niste ugrozeni od obicne populacije...ti meni u egiptu ili u siriji narboji ugnjetavanje krscana ja cu ti isto nabrojati ugenjatavnje muslimana i to iskrenih vjernika koji se bore protiv takvih rezima pa zavrsavaju u najzloglasnijim zatvorima...za nas muslimane je najgore kad se musliman pomurtedi i najgore su kazne muslimana prema muslimanima...kako one koje "propisuju" rezimi tako i one kazne koje propisuje vjera za nas sljedbenike...
Medjutim ima i dosta drugih utjecaja zasto je opao broj krscana u tim zemljam, nikad to ne znaci da su ih musliamani poturcili, poubija ili nasilno konvertirali bar u danasnjem vremenu to nije toliko izrazeno bas u npr. Turskoj i mnogim islamskim zemljama...

Da li si sebi postavio centralno pitanje koliko je krscana jednostavno odustalo od Biblije i postalo ateist...evo ti primjer Svicarske i Njemacke, koliko krscana NECE da placa crkvu...i broj im se rapidno smanjuje hocemo li reci da su i tu krvi muslimani ili vi sami zato sto se odvajate od vlastite vjere??

Treba balo vidjeti i druge okolnosti, neki dan pricam s jednim misionarom ovdje u Svicarskoj koji je dugo godina bio misionar u Nigeriji...tamo se ne zna ko koga kerebeci...dok se popne na almu da uzbere datulu ispod njega je jedna plemenska vlast a dok sidje s palme je druga...i te plemenske vlasti su razni religija i nacionalnosti i grupa i sta ja znam koga vec ne...ali se kroz medije i ovdje na ovoj temi provlaci slika da to cak i tamo rade iskljucivo muslimani...dok mi je on rekao da s muslimanima (kao pop i misionar ) nikad nije imao problema u Nigeriji i da je uvjek stalno od njih kupovao hranu.

Hristov je napisao:
Na moj komentar da je broj hriscana u Turskoj strmoglavce pao, a sve to u sklopu obrazlozenja zasto Turska ne moze traziti pravo za pristup u EU, dobio sam odgovor kako u BL nema muslimana kao prije.

Turska nije dobila pristup ne zbog krscana nego zbog milion drugih stvari: prije svega pitanje Kipra, smrtne kazne, velike populacije muslimankog stanovnistva itd itd...ne vjerujem da je pitanje "krscana u turkoj" exkluziva koja je prepreka da Turks udje u EU.

Hristov je napisao:
To meni govori da je ona moje pisanje o Turskoj dozivila kao napad na islam pa je osjetila potrebu da mi uzvrati istom mjerom napisavsi kako ni mi nismo cistunci pa "treba prvo da ocistimo svoje dvoriste". Sta to treba da znaci, da ja kao srpski genocidas nemam pravo da govorim o ljudskim pravima na drugim mjestima?


Ne znam za nju, ali tvoj "napad" na Tursku ja ne dozivljama kao napad na Islam...a niti tebe i mnoge na ovom forumu ne smatram "srpskim genocidasima"...trebamo razgraniciti da li kritiziramo Islam ili pojedine rezime i svima ce nam biti lakse doci do zajednicke rjeci...
Ja licno smatram rezimske sisteme Asada, Mubaraka, Gadafije i Dodika istim....jer se radi o istim ljudima...jedno su rezimi, drugo narod, trece kler a cetvrto religija...

Hristov je napisao:
Filozof je u pravu, i on je shvatio Dustinu namjeru, njen komentar samo pokazuje da se ona kao i vecina muslimana na ovom forumu uvredi cim neko kritikuje zemlje gdje dominira islam.


Pa nisam bas siguran u to mnogi muslimani ovdje kritikuju islamske zemlje cak je to i Ahmed radio...Te zemlje u kojima doinira Islam i ja kritiziram, kao sto kritiziram Tursku i istoriju Turske pogotovo akd se radi o BiH i nemuslimanima za vrijeme Turske na ovim prostorima, ali nikad necu kritizirati Islam zbog toga jer je islam cist od toga.

Hristov je napisao:
U kome je onda problem? U meni koji ne pravim razliku izmedju jednih i drugih pa ih sve podjednako kritikujem, ili pojedincima kod kojih se borac za ljudska prava budi tek onda kad vide da se kritikuje islamski dominirana zemlja?


U pravu si...ali mozda i mi muslimani na ovom podforumu osjecamo istu gorcinu kao i ti sad...ponekad, a ponekad su tu emocije, umor, a i losa probava sviju nas...
Ne izvlacim nikog.

jellyfish je napisao:
Evo ja sam pisao puno puta protiv Karadzica i niko me nije cenzurisao iako sam imao napade od strane nacionalista.


Da jelly razlika je velika kad ti pises koji si krscanin i kad kritiziras a razlika kad pisem ja koji sam musliman i kad kritiziram..neko tamo na tom podforumu politika radi sistem aparthejda crnaca i bjelaca, samo sto se ovdje radi o muslimanima mjesto crnaca...i niko to ne moze promjeniti nego vi krscani...iskreno uopste ne znam ni zasto postoji pravilo da muslimani tamo ne mogu pisati...cega se bojite svi vi a prvo moderatori..pa majka mu stara postoji opcija brisanje postova, ili banovanje za nas sviju, ali ako postoje neki argumenti onda neka se iznesu...ali tamo je jos uvjek jednoumlje...vjerovatno je Dodo postavio licnog svog covjeka na taj podforum...i meni ce taj podforum biti uvjek argument ali i vjecita sprdancija...uopstalom nebitan je za ovu temu.

jellyfish je napisao:
Sto se tice slobode, svi podaci govore da su daleko vise ugrozeni hriscani u muslimanskim zemljama nego obrnuto


Da li ih ugrazava ISLAM direkto ...to je centralno pitanje prijatelju??? Ne rezimi niti kraljevi nego Islam...statistika ti nije postavljena na ispravnim mjerilima.

jellyfish je napisao:
U nekim muslimanskim zemljama, konkretno Kongu, Somaliji, Nigeriji itd, ode glava samo ako kazes da si hriscanin,


Od koga jelly...od koga...evo gore sam ti naveo konkretan primjer krscanskog misionara koji je bio u Nigeriji, vratio se jer je obolio od malarije...(vjerovatno ga izujedali muslimanski komarci.) i njegovog vidjenja problema....dakle informacije iz prve ruke evo ga zivi od mog stana 20 metara...ime mu je Paul...i ne ode glava samo od muslimana nego i od drugih krscana i od drugih plemenskih zajednica prijatlju moj...tako da si potpao pod utjecaj medija i pogresne statistike.

jellyfish je napisao:
Dakle, cilj nije da se zabrani to muslimanima nego svima. Da ne spominjem sta su muslimani radili zbog jedne karikature hriscanima itd


Ja sam po pitanju karikatura dosta puta govorio na ovom podforumu, a i mnoge islamske daije i ulema i cak vodje i vlade...a to sto rade pojedinci...to nije problem Islama kao sto nije problem vlada zapad sto pojedinci crtaju karikature a na rezamisljaju o posljedicama ljudi koji su isti kao oni samo na drugom kraju svijeta...jel tako jelly...

jellyfish je napisao:
Ali vidimo zato ove vehabije i ove zemlje gdje su radikalniji da je to puno gori odnos


Jelly da lisi pomislio da je dinamit u Boriku 09. januara postavio vehabija ili neki novi Mevlid ??? Iskreno ???
Ajd odi pitaj krscane koji zive oko Maoce kakvih problema imaju s vehabijama i imaju li ikakvih problema s njima...??? Ali ti imas jelly..jer ih gledas ocima politike...jel tako.

jellyfish je napisao:
Da je hriscanstvo radikalno kao islam,

Hoces li primjer krscanskog radikalizma....
Evo
Irak.
Guantanamo
Somalija
Afganistan
Cecenija
Malezija
Indonezija
Bosna
...

Da li i dalje mislis da je krscanstvo religija andjela koja nema crnih ovaca koje su u stvari i odgovorne za zlocine i gore nabrojanim drzavama...kao sto ih ima i Islam...jeli jelly ...jel i dalje to mislis


filozof sa vrbasa je napisao:
jer nema tog opravdanja za ubijanje hrišćanina dok se moli Bogu.


Ko je reko da ima opravdanja...da li ja opravdavam ubijanje

Kur'an kaze : Onaj o ubije nekog koji nije nikog ubio kao da je sav svijet poubijao...
Ista sad ti filozofe zelis meni da amputiras...da sam ja zadovoljan s ubistvima krscana...NIKAD...cak i u islamskom ratnom pravu stoji da kad se dodje do takvih ljudi oni se samo "dotaknu" ( dake samo im se da do znanja da je doslo do osvajanja ) i p islamu imaju prava ehli kitabija...

Nema opravdanja ni za Abu gurajb ni Gvatemalu kolega pa to cine ljudi koji vjeruju u Bibliju zar ne ???

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2012, 01:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Oficir s ruzom je napisao:
Da li si sebi postavio centralno pitanje koliko je krscana jednostavno odustalo od Biblije i postalo ateist...evo ti primjer Svicarske i Njemacke, koliko krscana NECE da placa crkvu...i broj im se rapidno smanjuje hocemo li reci da su i tu krvi muslimani ili vi sami zato sto se odvajate od vlastite vjere??


Pa ne placaju crkvu zato sto su vidjeli da su neki popovi gori od obicnog naroda. Recimo, obican covjek se vozi u fici i da placa popa koji ima mercedesa. Pa normalno po logici da nece. Evo recimo pop Kacavenda zivi okruzen zlatom i sad treba da mu neki siromah koji nema hljeba daje pare za njega koji zivi u zlatu. Pa to nije odstupanje od vjere, nego cak suprotno. Ugodnije je Bogu da das sirmoahu koji nema hljeba, nego popu koji zivu u zlatu. Dakle, to je cinjenje upravo za vjeru ako ne placas religijske lopove. Isto je i sa Cericem. Ceric dolazi u autu od 100000 KM i prica ljudima o religiji. Pa sto bi neko davao njemu.

Citiraj:
Da li ih ugrazava ISLAM direkto ...to je centralno pitanje prijatelju??? Ne rezimi niti kraljevi nego Islam...statistika ti nije postavljena na ispravnim mjerilima.


Citiraj:
Od koga jelly...od koga...evo gore sam ti naveo konkretan primjer krscanskog misionara koji je bio u Nigeriji, vratio se jer je obolio od malarije...(vjerovatno ga izujedali muslimanski komarci.) i njegovog vidjenja problema....dakle informacije iz prve ruke evo ga zivi od mog stana 20 metara...ime mu je Paul...i ne ode glava samo od muslimana nego i od drugih krscana i od drugih plemenskih zajednica prijatlju moj...tako da si potpao pod utjecaj medija i pogresne statistike.


Citiraj:
Ja sam po pitanju karikatura dosta puta govorio na ovom podforumu, a i mnoge islamske daije i ulema i cak vodje i vlade...a to sto rade pojedinci...to nije problem Islama kao sto nije problem vlada zapad sto pojedinci crtaju karikature a na rezamisljaju o posljedicama ljudi koji su isti kao oni samo na drugom kraju svijeta...jel tako jelly...



Citiraj:
Treba balo vidjeti i druge okolnosti, neki dan pricam s jednim misionarom ovdje u Svicarskoj koji je dugo godina bio misionar u Nigeriji...tamo se ne zna ko koga kerebeci...dok se popne na almu da uzbere datulu ispod njega je jedna plemenska vlast a dok sidje s palme je druga...i te plemenske vlasti su razni religija i nacionalnosti i grupa i sta ja znam koga vec ne...ali se kroz medije i ovdje na ovoj temi provlaci slika da to cak i tamo rade iskljucivo muslimani...dok mi je on rekao da s muslimanima (kao pop i misionar ) nikad nije imao problema u Nigeriji i da je uvjek stalno od njih kupovao hranu.


Znam u pitanju su uglavnom ekstremi, niko ne krivi islam kao religiju nego ekstremni oblik islama. Ja samo kazem da muslimani ocekuju da u hriscana sve funkcionise u sitnice, a u muslimanskim zemljama ne funkcionisu ni krupne stvari. Zato treba imati onda toleranciju.

Citiraj:
Jelly da lisi pomislio da je dinamit u Boriku 09. januara postavio vehabija ili neki novi Mevlid ??? Iskreno ???


Iskreno, pomislio sam da su vlasti izmislile to kako bi pokazale svoju navodnu ugrozenost. Onda nakon toga sam pomislio da je neki vehabija. Ali to je zato sto su statisticki muslimani zastupljeniji u tim stvarima pa sam zato pomislio. Ako pogledamo vecina takvih stvari se desava od strane muslimanskih ekstrema. Naravno, ponekad se desi i od strane hriscanskih ekstrema kao ljetos u Norveskoj, ali to je puno rjedje i zato vecina ljudi pomisli na muslimane, jednostavno zato sto se to cesce desava puno sa njihove strane. Priznajem, to nije ispravno i priznajem da je vecina nas pogrijesila u ovom slucaju. Ali zar nije logicno to pretpostaviti nakon Bugojna, Viteza i Sarajeva.

Citiraj:
Ajd odi pitaj krscane koji zive oko Maoce kakvih problema imaju s vehabijama i imaju li ikakvih problema s njima...??? Ali ti imas jelly..jer ih gledas ocima politike...jel tako.


Ne gledam ih ocima politike nego prema onome sta rade. A koliko sam informisan vehabije su izvrsile teroristicki akt u Bugojnu na policijsku stanicu, u Fisu u Vitezu, u Sarajevu na americku ambasadu. Pa zar onda nije logicno da ih gledamo kao na problem terorizma. I to ne gledaju ih samo hriscani tako nego i muslimani u Federaciji. Evo napali su njihovu policiju i fis.

Citiraj:
Hoces li primjer krscanskog radikalizma....
Evo
Irak.
Guantanamo
Somalija
Afganistan
Cecenija
Malezija
Indonezija
Bosna
...

Da li i dalje mislis da je krscanstvo religija andjela koja nema crnih ovaca koje su u stvari i odgovorne za zlocine i gore nabrojanim drzavama...kao sto ih ima i Islam...jeli jelly ...jel i dalje to mislis


Ne mislim ja to, ali cinjenica je da u zemljama koje si naveo ima dovoljno borbe i medju muslimanima. Dakle i gdje nema zapada kao primjer sam naveo Somaliju i Nigeriju oni se tuku ili u Pakistanu raznose bombama, dakle nisu tu krivi hriscani jer oni se tuku i bez njih. Ali shvatam, to su ekstremi, samo ne shvatam zasto branis ekstreme.
Ja nemam nista protiv bosanskih muslimana jer su dobri, ali imam protiv ovih ekstrema u islamskim zemljama sto rade uzasne stvari. I naravno, ne mislim da u hriscanstvu nema crnih ovaca, naveo sam ti primjer u Norveskoj. Ali daleko je manji broj crnih ovaca sad, iako je u srednjem vijeku bio veci broj hriscana crnih ovaca jer su spaljivali ljude na lomaci. Dakle, sustina je da nije problem u religiji nego u interpretaciji iste. A islam trenutno ima radikalan pristup religiji kao sto je hriscanstvo imalo u srednjem vijeku. Naravno, nemam nista protiv umjerenog islama kao u BiH.

Citiraj:
Da jelly razlika je velika kad ti pises koji si krscanin i kad kritiziras a razlika kad pisem ja koji sam musliman i kad kritiziram..neko tamo na tom podforumu politika radi sistem aparthejda crnaca i bjelaca, samo sto se ovdje radi o muslimanima mjesto crnaca...i niko to ne moze promjeniti nego vi krscani...iskreno uopste ne znam ni zasto postoji pravilo da muslimani tamo ne mogu pisati...cega se bojite svi vi a prvo moderatori..pa majka mu stara postoji opcija brisanje postova, ili banovanje za nas sviju, ali ako postoje neki argumenti onda neka se iznesu...ali tamo je jos uvjek jednoumlje...


Koliko ja znam muslimani mogu pisati na politici kao i svi ostali. Evo na primjer ERROR je cak bio i moderator na politici iako je musliman. Ne znam jesi upoznat, ali svako ko hoce pisati na politici uputi zahtjev i odobri mu se. I mi smo svi uputili zahtjev prije nego smo mogli pisati. Dakle, to nema veze sa nacijom koliko ja znam.

Citiraj:
vjerovatno je Dodo postavio licnog svog covjeka na taj podforum...i meni ce taj podforum biti uvjek argument ali i vjecita sprdancija...uopstalom nebitan je za ovu temu.


Ne vjerujem da je Dodo postavio nekog, jer tamo mnogi kritikuju Dodu i niko ih ne skida. :P



U svakom slucaju Oficir s ruzom, iskren si sagovornik i zahvaljujem ti na odgovoru. I samo da potvrdim, nemam ja nista protiv muslimana i islama, vec samo protiv ekstremizma koji je posebno izrazen u islamskim zemljama. Dakle, nemoj pogresno shvatiti, mislim da bi BiH muslimani mogli biti primjer arapskim muslimanima jer su shvatili vaznost umjerenosti u religiji i time svoju religiju predstavljaju u najboljem svjetlu :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2012, 19:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Oficire, jellyfish je odgovorio a uglavnom se slazem sa njim, samo cu kratko odgovoriti na ovo:

Oficir s ruzom je napisao:
Da li si sebi postavio centralno pitanje koliko je krscana jednostavno odustalo od Biblije i postalo ateist...evo ti primjer Svicarske i Njemacke, koliko krscana NECE da placa crkvu...i broj im se rapidno smanjuje hocemo li reci da su i tu krvi muslimani ili vi sami zato sto se odvajate od vlastite vjere??

Ovo je jedan od tvojih komentara gdje jednostavno nije izmisljen smajli niti facepalm niti facefoot kojim bih izrazio svoje cudjenje i zaprepastenje :D :)

Ukratko, istupanje iz crkve odnosno neplacanje poreza u Njemackoj i Austriji ne govori ama bas nista o vjeri tih ljudi, nego samo da su istupili iz crkve. Glavni razlog za istupanje su izmedju ostalog izjave crkvenih starjesina a najvise ekscesi pedofila i homoseksualaca medju klerom kojih se ne smijem ni prisjecati a kamoli pisati. Tome u prilog govori cinjenica da svaki put kad u medije dospije prica o nekoj aferi, broj istupanja naglo poraste. Koji normalan covjek ce placati porez pedofilima i perverznjacima? Istupanje iz crkve svjedoci samo o losem misljenju o instituciji crkve, a ne o licnim vjerskim uvjerenjima pojedinaca koji istupaju. Mjeriti broj vjernika brojem crkveno-poreznih obveznika je dead-wrong.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2012, 23:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Hristov je napisao:
Ovo je jedan od tvojih komentara gdje jednostavno nije izmisljen smajli niti facepalm niti facefoot kojim bih izrazio svoje cudjenje i zaprepastenje
:D

Hristov je napisao:
Ukratko, istupanje iz crkve odnosno neplacanje poreza u Njemackoj i Austriji ne govori ama bas nista o vjeri tih ljudi, nego samo da su istupili iz crkve. Glavni razlog za istupanje su izmedju ostalog izjave crkvenih starjesina a najvise ekscesi pedofila i homoseksualaca medju klerom kojih se ne smijem ni prisjecati a kamoli pisati. Tome u prilog govori cinjenica da svaki put kad u medije dospije prica o nekoj aferi, broj istupanja naglo poraste. Koji normalan covjek ce placati porez pedofilima i perverznjacima? Istupanje iz crkve svjedoci samo o losem misljenju o instituciji crkve, a ne o licnim vjerskim uvjerenjima pojedinaca koji istupaju. Mjeriti broj vjernika brojem crkveno-poreznih obveznika je dead-wrong.


Ne placanje i ne posjecivanje crkve i odricanje od nje na osnovu svih "sex afera" i potresa koji drmaju zadnju deceniju krscanstvo (moramo priznati vise nego Islam) znatno utjece na statistiku broja krscana...htio sam samo ukljuciti tu mogucnost.
Dakle postoje razni utjecaji smanjivanje broja krscana u svijetu...ne mora znaciti da su uvjek muslimani u pitanju za npr. naglo smanjenje krscana u nekim zemljama...vi ste se koncentrirali na afere a ja sam spomenuo i krscane koji su postali ateisti ili agnostici ili konvertirali...medjutim ne treba nijekati odredjene represije muslimanske vecine u odredjenim zemljama...

jellyfish je napisao:
Ceric dolazi u autu od 100000 KM i prica ljudima o religiji.

Konkretno to je auto dobio od privatnog biznismena...:D...ali svakako se slazem s tobom da svestenstvo previse uziva na ustrb naroda...pa su ateisti normalno i izvukli zakljucak da je vjera upravo zato da bi se masa drzala u pokornosti...razumljiv zakljucak.

jellyfish je napisao:
Znam u pitanju su uglavnom ekstremi, niko ne krivi islam kao religiju nego ekstremni oblik islama. Ja samo kazem da muslimani ocekuju da u hriscana sve funkcionise u sitnice, a u muslimanskim zemljama ne funkcionisu ni krupne stvari. Zato treba imati onda toleranciju.


Ja ne ocekujem niti ijedno niti drugo...tako ovaj svijet djeluje...Bog i sam kaze da je ovaj svijet vrijedan koliko krilo mucise dao bi ga vjerniku , ali nije vrijedan ni toliko pa ga zato svak ima...Onaj Drugi je dosta bitniji....ovo je sve cumez...:D

jellyfish je napisao:
Onda nakon toga sam pomislio da je neki vehabija. Ali to je zato sto su statisticki muslimani zastupljeniji u tim stvarima pa sam zato pomislio. Ako pogledamo vecina takvih stvari se desava od strane muslimanskih ekstrema. Naravno, ponekad se desi i od strane hriscanskih ekstrema kao ljetos u Norveskoj, ali to je puno rjedje i zato vecina ljudi pomisli na muslimane, jednostavno zato sto se to cesce desava puno sa njihove strane. Priznajem, to nije ispravno i priznajem da je vecina nas pogrijesila u ovom slucaju. Ali zar nije logicno to pretpostaviti nakon Bugojna, Viteza i Sarajeva.


E nisu jelly mulismani zastupljeni u tim stvarima, problem je slika medija...nisu...ja kazem da su podjednako svi krivi...ali da svaku situaciju treba analizirati posebno...i nije samo ponekad ..ja americki extremizam u Iraku i Afganistanu dozivljavam kao konstantan i neprekidan evo nekoliko godina iz dana u dan...bez pauze, predaha...ljudi se radjaju i umiru u ratu , pod prijetnjom...zidovski cionizam..isto tako...

jellyfish je napisao:
A koliko sam informisan vehabije su izvrsile teroristicki akt u Bugojnu na policijsku stanicu, u Fisu u Vitezu, u Sarajevu na americku ambasadu. Pa zar onda nije logicno da ih gledamo kao na problem terorizma. I to ne gledaju ih samo hriscani tako nego i muslimani u Federaciji. Evo napali su njihovu policiju i fis.


To su sve cinjenice...za neke jos traju procesi kao sto je za tu stanicu u Vitezu a za neke kao sto je Mevlid je sve jasno ko dan...

Evo ti jedan video pa bih volio da das komentar na njega...duzina mu je oko minuta...cinjenice su sve i video nije religijskog karaktera...pa pokusaj da izvazes tezinu djela Mevlida i ovog videa...a radi se o istom objektu...( znaci nemam namjeru braniti Mevlida jer je stav uleme po njegovm pitanju jest da je ono sto je on uradio cista budalestina a on moron da ne moze biti veci)...medjuti ajde ti Hristov poredite malo situaciju...njega i ovog videa...
Dakle Milan Zivanovic i ubistvo Zorana Vujovica....http://www.youtube.com/watch?v=YcNCLyhyEFs

Koje je djelo veci terorizam s vecim posljedicama...uporedi.

jellyfish je napisao:
Ali shvatam, to su ekstremi, samo ne shvatam zasto branis ekstreme.


Ne branim extreme...100 puta sam rekao stav Islama prema tim aktima samoubistva.

Hristov je napisao:
A islam trenutno ima radikalan pristup religiji kao sto je hriscanstvo imalo u srednjem vijeku.


Ja bih rekao Islam ima umjeren stav prema religiji, a radikali u Islamu imaju radikalan stav prema religiji.

Hristov je napisao:
Koliko ja znam muslimani mogu pisati na politici kao i svi ostali. Evo na primjer ERROR je cak bio i moderator na politici iako je musliman. Ne znam jesi upoznat, ali svako ko hoce pisati na politici uputi zahtjev i odobri mu se. I mi smo svi uputili zahtjev prije nego smo mogli pisati. Dakle, to nema veze sa nacijom koliko ja znam.


Ovo nisam znao...sorry moja greska...provjericu da li je to tako...iako nemam namjeru pisati...znaci ja sebe nalazim na ovom podforumu i uglavnom su mi postovi ovdje ... ali mislio sam da postoji diskriminacija...ocito sam bio sebi predocio pogresnu sliku...do mene je...nije mi problem priznati.

jellyfish je napisao:
I samo da potvrdim, nemam ja nista protiv muslimana i islama, vec samo protiv ekstremizma koji je posebno izrazen u islamskim zemljama.


E onda potpuno isto razmisljamo...:D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2012, 01:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Турске власти на Сјеверном Кипру не дозвољавају обнову православних светиња

Posted by radiosvetigora in Вијести
Цркве које се налазе на територији Сјеверног Кипра, којима пријети опасност од потпуног рушења, без обзира на покушаје Кипарске православне цркве да их обнове, и даље остају занемарене, саопштава Седмица.Ру.

Архиепископ кипарски Хризостом у интервјуу за агенцију Ромфеа, прокоментарисао је информацију власти Сјеверног Кипра, сагласно којој је неопходно да се издвоји пола милијарде евра за обнову цркава, манастира и осталих православних споменика, који се налазе у зони Кипра, коју су окупирали Турци. Судећи по свему, администрација окупираног дијела острва, користи ту тезу за оправдање своје инерције по питању очувања православних споменика Сјеверног Кипра.

Поглавар Кипарске православне цркве је изјавио: „Нама није потребан новац. Оно што нам је потребно јесте да вјерницима буде дозвољено да уђу у те цркве, како би их очистили и обновили.“

Архиепископ Хризостом је додао да је Црква спремна да понуди материјал и људе, обезбиједи радну снагу, како би се очували ти споменици, чак уз најминималнија средства. „Управо је то оно што смо ми тражили од Европске Уније и Уједињених Нација“. Архиепископ је такође казао да је он лично упорно за то молио главног муфтију турских Кипрана.

„На жалост до данас глас Цркве није услишен“, констатовао је Архиепископ Хризостом.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs