banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 15:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2003, 10:59
Postovi: 28
Mr. Simpson:
Citiraj:
"Bio bih srecan da si i ti pravoslavna, ali ti to po sopstvenom priznanju nisi. Mozes se ti deklarisati i kao Kineskinja, ali cinjenice su cinjenice. Pravoslavan covjek je onaj koji je krsten u Pravoslavnoj Crkvi i zeli da zivi pravoslavno. Mora i da ispovijeda dogmate (svjetovnim rjecnikom receno da vjeruje onako kako uci Crkva) i da se trudi da zivi u skladu s tim. Covjek koji to sve nema, moze se nazvati bliskim pravoslavlju, ali takav nije pravoslavan. "



Ja sam krstena u Pravoslavnoj crkvi i kao takvom deklarisem se Srpkinjom, Pravoslavne vjeroispovesti!

Ti tvrdis da je neko Pravoslavan tek kada to zasluzi (citanjem svetih spisa,ispovijeda se, pricescuje se itd..)
Svakako da Bog zasluzuje pricesca, zrtvu svih nas, saosjecanje sa njegovim mukama, ali sve to NE TREBA da se shvata kao obaveza da bi bio kasnije nazvan istinskim vjernikom.

Boga treba slaviti srcem, cistom dusom,istinom, skrusenoscu, a ne odbrojavanjem ko je koliko zasluzio da bude pravi pravoslavac/rimokatolik/protestant/...

Citiraj:
B'Ludnice, jasno je da sredina u kojoj smo rodjeni ima uticaja na nase izbore. I Bog ce to uzeti u obzir kad nam bude sudio, tj. kad nam bude davao po srcima nasim.
Ali taj uticaj nije presudan, osnovno je slobodni izbor.


ma nema sile da me ubijedis u ovo!!!!! :wink: :D :wink:

Svima je data mogucnost da vjeruje, a svaki covjek ima pravo slobodnog izbora da kaze da li ce da vjeruje ili ne i sta ce da vjeruje ako zeli da promjeni vjeroispovjest datu rodjenjem!!!
Ja kao rodjena(krstena) kao pravoslavna mogu da se pokrstim u katolicizam, ili pak islam, ili da slavim Dalaj Lamu ako to zelim!! Ali iz cega da se prekrstim ----> iz pravoslavlja sto mi je porijeklo!! :wink:

Osim toga imam neke slike Anglikanskih crkvi mojih bliskih osoba koji su ih posjetili,predivne su to gradjevine, mnogo protestanata ima u Velikoj Britaniji i slusala sam da su ti ljudi trpili u proslosti krvave progone upravo od strane Rimokatolicke crkve, koja je tada bila najmocnija i sprovodila takoreci diktaturu. :roll:

_________________
divno je biti nekome nesto,divno je biti tebi sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 17:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Ej, Simpsone,
ne znam da li je ono tvoje obracanje meni bilo iz revolta, ali vjeruj mi, da je posljednja stvar koju sam zelio to da se na forumu ponasam kao neki tata, koji dijeli sasvjete i kritike. Ovo je forum i ja jednostavno iznosim misljenja. :) Ne ljuti se mladicu, (ovo je sala sa "mladicu", zbog onog"tata", stvarno sala):lol:
Napisao si:
“Pravoslavan covjek je onaj koji je krsten u Pravoslavnoj Crkvi i zeli da zivi pravoslavno. Mora i da ispovijeda dogmate (svjetovnim rjecnikom receno da vjeruje onako kako uci Crkva) i da se trudi da zivi u skladu s tim. Covjek koji to sve nema, moze se nazvati bliskim pravoslavlju, ali takav nije pravoslavan.”
Hocu da kazem: kako onda na forumu neko tvrdi da je pravoslavan, a govori da je otkrivenje lazno, znas i sam sta misli o v. Nikolaju, a kaze da njegovo misljenje dijeli i Maran Ata?

Za Maran Atu:
Naravno da je svaciji duhovni dozivljaj lican. Kako onda objasniti poricanje svetosti jedne cijele knjige i pojedinih dijelova Pisma, nipodastavati pravoslavnog duhovnika, a to, niti je zvanican stav crkve, niti je u skladu sa njenim ucenjem, a takav stav potice od pravoslavnog Hriscanina? I sam si rekao da je u protenstatizmu lose to sto oni zastupaju stav da Sveti Duh svakom pojedincu tumaci Sveto Pismo, pa otuda tolike podijeljenosti medju njima? Evo, i medju pravoslavnima postoji razlicitost u pogledu nekih sustinskih pitanja, a to nije samo lican dozivljaj, vec i odnos prema dogmatima?
Ovo nije zelja za svadjom, jednostavno pitanje, zanima me tvoje misljenje!
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 17:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
saint je napisao:
cuj misko, protestanti su oni koji su se odvojili od rimokatolicke ne crkve vec nauke,


Hvala saint, takve odgovore sam trazio, znaci konkretno navike i obicaji
tog pravca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2003, 17:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
iz knjige Lazara Milina, Apologetika (ako se ne varam, posto je vise nemam kod sebe, a ja sam dodao u zagrade)

Pa se dalje dele starije protestantske zajednice od 16.-19. veka:

-1 americka episkopalna crkva (episcopal)
-20 luteranskih (lutheran)
-4 reformatske (reformed)
-5 crkava adventista
-16 evangelistickih
-9 crkava kvekera
-27 crkava baptista
-7 bozijih crkava
-6 crkava mormona
-14 crkava menonita
-22 crkve metodista (methodist, 3: biblijski hriscani, braca u HRISTU, i armija spasa)
-7 crkava pedesetnika (pentekostna-pentecostal; HRISTOVA duhovna crkva; Norveska, pa Svedska: crkva filadelfija)
-11 crkava prezviterijanaca (presbyterian)

Pa dalje kaze da u novije protestantske sekte nastale u toku poslednjih 100 godina spadaju nekih 23, potrazite Ž.B.Marinkovic, Istina i spasenje je u Pravoslavnoj crkvi, Beograd 1971. str. 104-105.

Da se prselisamo koje su, a moze biti da su neke isparile, a zamenile ih neke nove:

-sionska crkva
-osvecena sveta crkva HRISTOVA
-CRKVA BOZIJA ILI VERA AVRAMOVA
-savez zivota i dolaska
-apostolska borbena sveta crkva bozija
-ujedinjena hriscanska crkva svetosti
-crkva vecnog zivota
-bozija crkva HRISTOVIH svetih
-crkva evandjelja
-crkva nazoreja
-crkva otkrovenja
-crkva zivoga BOGA
-CRKVA NOVOG JERUSALIMA
-evangelska crkva ujedinjene brace
-ognjeni stub
-sveta crkva ognjenog krstenja
-slobodna sionska crkva HRISTOVA
-DOM DAVIDOV
-hriscanska nauka
-jehovini svedoci
-ucenici HRISTOVI
-CRKVA EMANUILA KADESA
-crkva znaka otvorene biblije
itd.

Dobija se jedan zalostan utisak neozbiljnog odnosa tamosnjih ljudi prema svetinji. Kao da je religija biznis ili sport! Svako misli da moze da osnuje crkvu, kao da Crkva nije misticno telo Hristovo.

p.s.
Otkrivenje, Velimirovic? Pa, zasto o tome ne diskutujete tamo gde su te teme? Ovo mi se ne svidja sto radite, skrecete temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 22:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Vazi, pitanja ostaju ista, a mogu se prodiskutovati na temi kojoj pripadaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Mr. Simpson je napisao:
U principu, sa pravoslavnog stanovista postoji svojevrsna "hijerarhija" religija. Pravoslavlje, kao prava Crkva Bozija, naravno nije dio te hijerarhije. Najblizi pravoslavlju su rimokatolici, zatim dolaze "starije" protestantske zajednice kao sto su npr. anglikanci. Nizi sprat dijele islam i judaizam. Jos dalje od Istine su budizam i hinduizam. Na samom dnu su otvoreni satanizam, kult licnosti (obozavanje vodje, kao npr. Sadama Huseina, Kim Jong Ila ili koga vec), a tu su negdje i ove sekte kao sto su Jehovini svjedoci, adventisti ili jos gore - sekta Petra Hricka i ovih nasih "reinkarniranih apostola"

Svoju crkvu stavljaš na prvo mjesto a nas na zadnje no podsjetiću te da je Isus Hrist rekao:

"Posljednji će biti prvi a prvi posljednji"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2003, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hrišćanin je napisao:
Otkrivenje, Velimirovic? Pa, zasto o tome ne diskutujete tamo gde su te teme? Ovo mi se ne svidja sto radite, skrecete temu

Slažem se sa ovim. Predlažem da se diskusija o vladiki Velimiroviću i Otkrivenju vodi na temama koje se bave tim pitanjima. I pozivam Maran Atu da iznese svoj stav o ovim pitanjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2003, 23:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
НИсам имао времена да све прочитам, али видех да се ту Протестантизам оправдава корупцијом у Римокатоличкој цркви. Као шт већ рекох, са тиме се слаже и Православна Црква, да је било и те како разлога за протествовање. Међутим, да би се знали прави разлози Реформације, треба мало читати историјски шта се дешавало. Пример ради, Лутер је своје лице показао, и тиме посредно доказао и праве разлоге Реформације:

1. Изјава након наступања пред парламетном у Вормсу, нам говори да је хтео да буде нови папа.
2. Изјаве у вези Јевреја и касније наредбе да се убијају сељаци нам кажу да није ништа бољи од било ког инквизитора.

А онда долази најважнији део историје кад је он у питању... размена писама са Православним Патријарсима Јоасафом и Јеремијом. Јако интересантно штиво да се схвати где леже узроци отпада Протестаната, можете прочитати овде:

http://avva.faithweb.com/luterova_sansa.html

Уместо нагађања, само треба проучити поуздане историјске изворе... :wink:

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2003, 07:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
B'Ludnici, vrlo kratko:
Nisi shvatila sta sam zelio reci. Ne radi se o tome da neko treba da "zasluzi" da bude pravoslavan, vec se radi o tome da on/ona to treba da sam/a izabere. Kraj price. Nisi pravoslavna ako ne vjerujes u ucenje Crkve. Je li to tebi tako tesko da shvatis?
Drugo, Pricesce nije radi Boga, vec radi nas. Iskupiteljska zrtva je jedna jedina, i to je Hristova zrtva na krstu. Kroz Pricesce mi ucestvujemo u toj zrtvi, a ne prinosimo nikakvu novu.

Vaderu:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zaboravio si da dodas svoju cuvenu frazu, "reinkarnirani apostole" ili sta vec vjerujes da si, kako "ce se mnogi iznenaditi".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2003, 08:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Citiraj:
jer jedini svetac je Isus
Za nas pravoslavne je ovo bogohuljenje. Isus Hristos nije svetac, vec Bog i Covjek istovremeno, pa kazemo Bogocovjek. On je jedini posrednik zato sto je u sebi, tj. u jednoj Licnosti sjedinio dvije prirode - ljudsku i bozansku i tako srusio jaz koji je izmedju Boga i ljudi postojao od prvobitnog grijeha Adama i Eve. Takodje, zato sto je On svojom krsnom zrtvom jednom za svagda iskupio rod ljudski od grijeha. Tako smo mi svi objektivno spaseni, tj. Bog je ucinio sto je bilo do Njega, a ostalo je da mi svojim zivotom i vjerom tu zrtvu usvojimo i da se zaista spasemo.
Citiraj:
u jevanjelju po jovanu pise da jedina osoba koje je zamjenik Isusa je Sveti Duh

Sveti Duh nije nikakav zamjenik, jer Hristos kaze: "Evo Ja sam sa vama u sve dane do svrsetka svijeta." To je vase protestantsko pojednostavljeno tumacenje. U spasenju covjeka ucestvuju sva tri lica Svete Trojice - Otac, Sin i Sveti Duh i niko tu nije nekakav "zamjenik" drugom ili trecem. Takodje, vase adventisticko bestidno poricanje crkvene jerarhije (jerarhija - episkopi, svestenici i djakoni u Crkvi, jednostavnije - svestenstvo), se u Svetom Pismu izricito opovrgava, dovoljno je procitati Djela Apostolska, a i u poslanicama se o tome govori, pa se jasno vidi da su apostoli postavljali svestenike i djakone, a svi istorijski dokumenti otvoreno pisu o tome da su, naravno, vec apostoli postavljali nove episkope.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2003, 15:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Dec 2002, 16:22
Postovi: 171
ajde simsone nemoj se praviti da si baba, dobro znas sta se podrazumjelavo pod to sto sam napisao da je Isus jedini svetac. samim tim nisam ni rekao da osporavam njegovo utjelovljenje. naravno da je Bogocovjek, ni to ne osporavam. samo sto ti nikad nista ne kontas nego vodu tjeras na svoju vodenicu.

sto se tice zamjenika, vidi se da nisi sve procitao. to je bilo u skladu sa papinim nazivom. inace Isus je rekao to sto si ti napisao, ja sam sa vama u sve dane, ali nije valjda da cemo izbaciti 16 glavu jovanovog jevandjelja, lijepo ti njega uzmi pa procitaj pa vidi u kojem kontekstu sam to napisao, nemoj uvjek trcati pred rudu.

_________________
ljubi ljubi , al glavu ne gubi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2003, 08:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Opstepoznata je stvar da vi adventisti vise napadate rimokatolicku crkvu nego Pravoslavnu, pravu Hristovu Crkvu. Medjutim, vi isto tako (a tu niste jedini), koristite rimokatolicke zablude kao "argumente" protiv pravoslavnih, a to nema veze s vezom. Rimokatolicko izopacenje institucije pape je, naravno, i za nas pravoslavne apsolutno neprihvatljivo, i ono je, zapravo, kljucni razlog zbog cega rimska crkva i dalje ostaje van zajednice sa Pravoslavnom Crkvom.
U pravoslavlju episkopi (vladike, arhijereji - za one koji nisu upoznati sa terminologijom) se ne smatraju nasljednicima nikog drugog osim apostola, samo sto je to malo slozeniji pojam. U pravoslavlju se govori o apostolskom prejemstvu, sto, koliko su meni neki teolozi uspjeli objasniti i koliko sam ja shvatio, znaci da "uloga" episkopa dolazi u prvom redu iz buducnosti, tj. episkop predstavlja ikonu Gospoda Isusa Hrista, ali episkope hirotonisu (postavljaju) vec postojeci episkopi. Djela apostolska i poslanice jasno svjedoce o ovozemaljskom uredjenju Crkve i sasvim je jasno da nikome nije padalo na pamet da kaze da je to uredjenje samo za vrijeme dok su apostoli zivi, vec je ono do svrsetka svijeta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2007, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Maran Ata je napisao:
Протестантима се називају следбеници отпадника од Римокатоличке цркве: Лутера, Калвина и Цвинглија.

Било како било, дотични су хтели да постану папе поред папе, и рекли Риму: "ко вас шиша", основали своје црквице...

А онда су по угледу на њих, њихови ученици њима тројици рекли: "ко вас шиша", и основали своје црквице.

И то "ко вас шиша" се шири геометријском прогресијом, тако да данас постоји преко 20,000 разних црквица, где свако нешто проповеда... а шта ? То само они знају. Гомила јереси, и отпадништва.

Главне струје Протестантизма су: Баптисти, Методисти, Презбитеријанци, Англиканци, ...

Ето. Кратко и без философије. :wink:



Pa zar nisu i pravoslavci rekli ko vas sisa, onda su i ppravoslavci protestanti :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2007, 16:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Није тако, јер су на једној страни остали сви источни патријарси, а на другој римски папа.
Протестанти су хтели прво да реформишу римокатоличку цркву, али ,како каже Свето писмо , "зар се са чичка бере грожђе и са трња смокве "?

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Okt 2007, 11:43 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
TBPTKO je napisao:
Није тако, јер су на једној страни остали сви источни патријарси, а на другој римски папа.
Протестанти су хтели прво да реформишу римокатоличку цркву, али ,како каже Свето писмо , "зар се са чичка бере грожђе и са трња смокве "?


ajde ne lupetaj sa citatima, koji nemaju veze sa kontekstom o kojem pricamo.

i nemoj da se branis kad se zna da ste rekli Papi ko te sisha. treba biti corav pa ne vidjeti sto se zbilo 1054. po tome ste takodje protestanti, ako se uzme ona glupava Maran atina matematicka jednacina.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Okt 2007, 12:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Pap je protestant za nas. Osim toga protestanti su posle odvajanja od Rima trazili kontakt sa Carigradom.

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Okt 2007, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Заиста се не може говорити о "одвајању" Православних од Рима,
пошто је Рим био само једна од помјесних Патријаршија,
а папа тек један од пет првоначалних Патријарха.
Уосталом титулу папа је носио и Александријски патријарх.


На примјер:
један од петорице браће почне захтијевати
да он управља заједничким имањем,
па кад они не пристану он само своје имање прогласи
за легитимну очевину, а осталу четворицу браће за расколнике.
Ко је онда ту истински расколник и ко се од кога одвојио?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Okt 2007, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
А у којој си ти секти?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protestanti
PostPoslato: 01 Sep 2018, 15:43 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2018, 15:27
Postovi: 2
Lokacija: Banja Luka
Поздрав. Некада давно сам био активан на овом форуму (од тога има више од дванаест година) па сам одлучио да се опет активирам. Што се тиче протестантске цркве, покушаћу да пренесем оно што знам о протестантима. Формирање саме ''протестантске цркве'' резултирало је реформом коју је покренуо тада већ бивши римокатолички монах августинвског реда Мартин Лутер. Реформа је почела 1517. године када је поменути Лутер закуцао 95 теза које су се односиле на погрешке учења римске цркве, а у фокусу је било одбацивање индулгенција, односно откупа гријеха, безгрешност папства, поједине свете тајне итд. По протестантизму, истинска Црква је постојала само у првом вијеку након Христа, када није било хијерархије, и обновила се тек у шеснаестом вијеку што је била посљедица отпора католичком империјализму. Према протестантима црквена хијерархија води поријекло од Самога Господа Исуса Христа и од Савефтог Духа који је сишао на Апостоле.

Након Лутерове реформе такође двојица битних протестантских теолога који су такођер покренули реформацију сваки у својој држави су Урлих Цвингли и Жан Калвин. Лутерани нпр. одбацују учење Жана Калвина о предестинацији људске душе, односно о томе да нам је Господ већ предодредио судбину.

Лутерани такођер одбацују слике, иконе, статуе, кипове итд. Једина повезница протестаната и православних хришћана јесте до да је Лутер прихватио символ вјере какав исповједају и православни хришћани, а који је усвојен на Првом васељенском сабору у Никеји 325. године.

Данас су протестантске цркве разгранате у Лутеране, Калвинисте, Баптисте, Анабаптисте, Методисте, Презветеријанце, итд.

Важно за напоменути је да је протестантизам код Срба најдоминантнија вјероисповјест послије православног хришћанства.

У Бања Луци постоји Хришћанска евангелистичка црква (на Хисетама) која припада Лутеранској деноминацији и пастор те цркве је господин Синиша Стојковић.

Надам се да сам помогао. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protestanti
PostPoslato: 01 Sep 2018, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma kako nam neces pomoci kad aktiviras temu nakon 11 godina, evo ja vec blazen ko Stepinac

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs