banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 23:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom


stvorio je i šejtana :). Stvorio je i alkohol i svinju i opiume razne.

Muzika, i slikanje stvorenja sa dusom mozes sa ovim gore svrstati... :wink:


Majko mila zar sam ja zla ili bilo ko drugi zato što lijepo sviram , što volim umjetnost, što uživam u slikanju...
Prijatelju ti si izgubljen. Kuda ideš i gdje stižeš?

A Licifer ne vlada ni čim. On samo duše krade i pokušava vladati našom voljom i navoditi nas na zlo da bi njemu pripadali. Dušama se hrani jer nije vječan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 08:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Aurrora je napisao:


stvorio je i šejtana :). Stvorio je i alkohol i svinju i opiume razne.

Muzika, i slikanje stvorenja sa dusom mozes sa ovim gore svrstati... :wink:


Majko mila zar sam ja zla ili bilo ko drugi zato što lijepo sviram , što volim umjetnost, što uživam u slikanju...
Prijatelju ti si izgubljen. Kuda ideš i gdje stižeš?

A Licifer ne vlada ni čim. On samo duše krade i pokušava vladati našom voljom i navoditi nas na zlo da bi njemu pripadali. Dušama se hrani jer nije vječan.


cekajte ljudi Bog vam se smilovao :)


Kad sam napisao da sejtan ima prijestolje na vodi, misli se na Iblisa-Lucifera. Njegova " kuća" je na vodi negdje....

I jako je pametan, pogledajte sta je od svijeta uradio. NA SVAKOM ĆOŠKU NUDI GRIJEH.
I hajde prođi gradom, kafane pune, šejtan poziva svojim glasom, muzikom.

Pogotovo danas ova stoka ( kad moram reci) od ljudi -turbofolkeri koji dovode razne gole plesačice i tako mi Boga u duši su isti kao pagani koji su prije 2000 godina živili, samo su "moderni" jer žive u ovom dobu.



@Aurora

Nisam rekao da si zla, ne odnosi se na tebe nego na to sto radis. I ja sam dolazio mrtav pjan kuci ali sam se smatrao dobrom osobom. To sto sam pio je bio moj minus, ostalo je bilo tu i tamo. To sto ti sviras tvoj je minus ... get it :wink:

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 08:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Dragi moj prijatelju, ja idem u muzičku školu vrijedno vježbam svaki dan po 1 sat, ne napijam se, ne drogiram se. Idem u plesnu školu rekreativno i 10 god. na folklor. Slikanje mi je hobi i ljubav. Volim da pravim umjetničke unikatne premete. Radna sam i vrijedna. Vukovac. Bavim se i sportom. Odličan sam plivač. Volim da se družim sa svojim prijateljima. Proveselim i poigram.
Volim lijepo da se obučem, ali nisam vulgarna i promiskuitetna. Jednom riječju ja sam sretna i slobodna.

Ništa samo po sebi nije dobro ni loše, zavisi samo kako to shvatamo i prihvatamo i kako to primjenjujemo u svom životu.


Poslednji put menjao Aurrora dana 02 Avg 2009, 09:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 09:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
POZDRAV ZA SVE, ŽELIM VAM PUNO USPJEHA U SVOJOJ LIČNOJ DUHOVNOJ NADOGRADNJI, A NAJVIŠE LJUBAVI I HRABROSTI DA PO ZAKONIMA LJUBAVI ŽIVITE.
Nema Aurora vremena za forume na internetu. Čeka me puno posla i obaveza koje me čine srćnom i moj život ispunjenim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 13:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Aurrora je napisao:
A šta je sa djecom bez roditelja, a šta je sa vremenima prošlim.


Koliko ja znam dijete ne može nastat bez roditelja. Teško onim roditeljima koji svoje dijete ostave nakon što ga rode...takvima nikako ne bih bio u koži. Ta djeca nažalost padaju u ruke neznabožcima i sotonistima (čast poštenim pojedincima odgajateljima) da ih odgajaju. Takav sustav i vođe narodne je nažalost narod izabrao, jer da porodica nije razvaljena, kao što je, do takvih situacija ne bih dolazilo, a i ako bi došlo lako bi se tu djecu zbrinilo. Najveći problem je taj što su ljudi prihvatili sotonske zakone, a ne Božje, a optužuju boga za sve što im se dešava. Sotonin i je cilj da ljudi to čine, da optužuje Pravednoga, jer ako pogledamo Isusa, upravo se na njemu to i obistinilo..."ubiše ga nizašto".

Citiraj:
Zla je uvijek bilo, strasti su uvijek razdirale, iskušenja su uvijek bila prisutna.


Naravno da to nije postojalo oduvjek. To je krenilo pobunom jednog anđela, ali Bog je namjerno pustio da se grijeh namnoži da bi se vidjele strašne posljkedice grijeha i da nakon uništenja Sotone i njegovih sljedbenika nikom više u svemiru ne padne napamet da se odvaja od Boga, jer će svi spoznati koje su posljedica tog odvajanja.

Citiraj:
Koliko je star Stari zavjet, a koliko Novi Zavjet između Boga i ljudi. O čemu se tu govori i piše?


Tu se govori o problemu grijeha i kako će Gospodin da riješi taj problem :).

Citiraj:
Možda kako je lako biti pravednik i iskušenjima odoleti?


Ti očito nisi ni svjesna koju muku prolaze današnji ljudi koji ne žele Boga u svom životu. To su najveći mučenici i bjednici. Samo se malo osvrni oko sebe, pa ćeš da vidiš tu muku i bjedu.

Citiraj:
Sa kakvim ljudima je Hristos provodio vrijeme: sa grešnima ili pravednima?


Provodio je najviše vremena sa svojim učenicima. Krist je došao liječiti bolesne kako on to kaže, jer je i sam vidio u kakvim su mukama i bjedi ti ljudi. Zato je i rekao...."28 Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. 29 Uzmite jaram moj na sebe, učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. 30 Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako."

Citiraj:
Zašto je Petkana 40 godina bila u pustinji?
Kako je živjela prepodobna mati Angelina?


Tko su ti ovi?

Citiraj:
Šta je sa hormonima koji razdiru.


hahahaha....kakvim bona hormonima? hormoni mogu da razdiru samo one koji su duhovno razvaljeni i koji misle samo na zadovoljavanje svojih tjelesnih požuda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 13:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Aurrora je napisao:
Ništa samo po sebi nije dobro ni loše, zavisi samo kako to shvatamo i prihvatamo i kako to primjenjujemo u svom životu.


Nije da te želim povrijediti, ali ovo što si rekla je teška zabluda koju netko može da iznese. Molio bih te da malo promisliš o ovoj izjavi.

pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mastermind je napisao:
Aurrora je napisao:
Ništa samo po sebi nije dobro ni loše, zavisi samo kako to shvatamo i prihvatamo i kako to primjenjujemo u svom životu.


Nije da te želim povrijediti, ali ovo što si rekla je teška zabluda koju netko može da iznese. Molio bih te da malo promisliš o ovoj izjavi.

pozdrav...

Pa mislim da ništa pogrešno nije napisala.
Zlo mora da postoji da bi bilo antiteza dobru, da nema zla ne bi se moglo shvatiti šta je dobro.
Da nema tame ne bismo znali šta je svjetlost, jer bismo je prihvatili kao nešto što se samo po sebi podrazumjeva.
"Zavisi kako to shvatamo i prihvatamo" je dovoljno rečeno, shvatiti da zlo mora da postoji u dualnosti ovog svijeta i prihvatiti sve što dobro i zlo nose sa sobom.
Kad shvatiš i prihvatiš takvo stanje stvari onda znaš i kako se ponašati prema njima.
Šta prihvatati a čega se uzdržavati.

Bar sam ja tako shvatila. Ispravi me ako nisam u pravu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 14:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Talija je napisao:
mastermind je napisao:
Aurrora je napisao:
Ništa samo po sebi nije dobro ni loše, zavisi samo kako to shvatamo i prihvatamo i kako to primjenjujemo u svom životu.


Nije da te želim povrijediti, ali ovo što si rekla je teška zabluda koju netko može da iznese. Molio bih te da malo promisliš o ovoj izjavi.

pozdrav...


Citiraj:
Pa mislim da ništa pogrešno nije napisala.


Krivo misliš. Netko bi mogao da dođe i kaže: E ja svaki dan ubijam malu djecu (bavim se abortusima) ili ja svaki dan dilam drogu. Tom čovjeku je to normalno i njemu to nije grijeh, jer je on to tako prihvatio i primjenjuje to u životu. po Aurrori bi taj stav bio ispravan na temelju njene izjave, a vidim i ti je podržavaš. cure nemojte da se šalite s ovakvim izjavama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 15:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mastermind je napisao:
Krivo misliš. Netko bi mogao da dođe i kaže: E ja svaki dan ubijam malu djecu (bavim se abortusima) ili ja svaki dan dilam drogu. Tom čovjeku je to normalno i njemu to nije grijeh, jer je on to tako prihvatio i primjenjuje to u životu. po Aurrori bi taj stav bio ispravan na temelju njene izjave, a vidim i ti je podržavaš. cure nemojte da se šalite s ovakvim izjavama.

Ti baš ideš iz krajnosti u krajnost ili namjerno nećeš da razumiješ ono što ti se napiše.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Je li iko cuo za pisara satanske biblije, Alistair Crowley?

Slika

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 20:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
mastermind je napisao:
Krivo misliš. Netko bi mogao da dođe i kaže: E ja svaki dan ubijam malu djecu (bavim se abortusima) ili ja svaki dan dilam drogu. Tom čovjeku je to normalno i njemu to nije grijeh, jer je on to tako prihvatio i primjenjuje to u životu. po Aurrori bi taj stav bio ispravan na temelju njene izjave, a vidim i ti je podržavaš. cure nemojte da se šalite s ovakvim izjavama.


Činjenica da nauka poznaje abortus i zna protokol kako se on radi , koliko je rizičan za ženu i njeno zdravlje samo po sebi nije ni dobro ni loše. Ali zloupotreba tog znanja i iskustva je loša. Koristan je ako tudnoća sigurno ugrožava život majke i bebe, ako je plod već mrtav ili je trudnica imala fizičku povrjedu koja je ugrozila plod itd....
Činjenica da je čovječanstvu u naslijeđe Tesla ostavio električnu energiju samo po sebi ništa ne znači. Ali način na koji se primjenjuje i u koje svrhe je dobro ili loše.
Postojanje droge i poznavanje njenih svojstava samo po sebi nije ni dobro ni loše. Ali zloupotreba droge je već loša, a davanje morfija umirućem u terminalnom stadijumu kancera da bi mu se olakšali zadnji dani je valjda dobro- šta ti misliš?
ITD... ITD...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 20:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Aurrora je napisao:
A šta je sa djecom bez roditelja, a šta je sa vremenima prošlim.

Odgovor za MASTERMINDA
Ne'š vjerovat i roditelji mogu umrijeti i poginuti i iza sebe ostaviti nejač.
GORDOST je tvoj veliki problem, jer hoćeš da pokažeš kako si bolji od drugih. Ko si ti da prozivaš i sudiš, prezireš. Milosrđe, ljubav, oprost, razumjevanje su bit
pročitaj "Petkana" Ljiljana Habjanović Đurović
"Zapis duše"
"Svih žalosnih radost"
"Igra Anđela"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 21:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Je li iko cuo za pisara satanske biblije, Alistair Crowley?

AhmeD-e brate ne vaćaj se za svašta. Lijepo smo se na forumu o islamu ispričali, a ti meni sad ovo??? Nemoj Alaha radi, ako ne Gospoda radi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 22:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Aurrora je napisao:
Aurrora je napisao:
A šta je sa djecom bez roditelja, a šta je sa vremenima prošlim.

Odgovor za MASTERMINDA

Ne'š vjerovat i roditelji mogu umrijeti i poginuti i iza sebe ostaviti nejač.


Neš vjerovat ovo nema nikakve veze sa našom pričom. Ja ti kažem da je porodica uništena i društvo bolesno. Bila ta djeca s roditeljima ili ne isto im je, jer bila ona s roditeljima ili ne, njih u velikoj mjeri odgajaju neznabožci i sotonisti, a kasnije kad ta djeca postanu neznabošci i sotonisti onda se ljudi čude kakva su im to djeca i bacaju drvlje i kamenje na Boga.

Citiraj:
GORDOST je tvoj veliki problem, jer hoćeš da pokažeš kako si bolji od drugih. Ko si ti da prozivaš i sudiš, prezireš. Milosrđe, ljubav, oprost, razumjevanje su bit


Nemoj da me nasmijavaš. Niti prozivam, niti sudim, niti prezirem, samo iznosim svoje mišljenje i osporavam neutemeljene stvari koje navodiš. Kada nešto kažeš, onda moraš da imaš argumente da to obraniš. Rezultat ne argumentacije je i ova rečenica.

Citiraj:
pročitaj "Petkana" Ljiljana Habjanović Đurović
"Zapis duše"
"Svih žalosnih radost"
"Igra Anđela"


Znaš da ću to pročitat :). Pročitaj ti Biblju, pa nam se neće misljenja razilazit :).


Poslednji put menjao mastermind dana 02 Avg 2009, 22:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 22:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Aurrora je napisao:
Činjenica da nauka poznaje abortus i zna protokol kako se on radi , koliko je rizičan za ženu i njeno zdravlje samo po sebi nije ni dobro ni loše. Ali zloupotreba tog znanja i iskustva je loša. Koristan je ako tudnoća sigurno ugrožava život majke i bebe, ako je plod već mrtav ili je trudnica imala fizičku povrjedu koja je ugrozila plod itd....


Ako majka živi zdravo i moralno nemoguće je da život majke ili bebe bude ugrožen. Ubijanje nevinog se ne može ničim opravdat, a ti možeš da lupetaš koliko hoćeš i opravdavaš to.

Citiraj:
Činjenica da je čovječanstvu u naslijeđe Tesla ostavio električnu energiju samo po sebi ništa ne znači. Ali način na koji se primjenjuje i u koje svrhe je dobro ili loše.


Ovo nema nikakve veze sa našom pričom.

Citiraj:
Postojanje droge i poznavanje njenih svojstava samo po sebi nije ni dobro ni loše. Ali zloupotreba droge je već loša, a davanje morfija umirućem u terminalnom stadijumu kancera da bi mu se olakšali zadnji dani je valjda dobro- šta ti misliš?
ITD... ITD...


Droga čovjeku ne treba. Čovjek treba da živi moralno i zdravo, pa sigurno neće doći u ovu situaciju koju ti navodiš, da mu se daje droga da lakše umre. ovo su tipični primjeri koliko su ljudi danas duhovno razvaljeni. Dajte nam tableta i drogirajte nas, a mi ćemo da uživamo u svom besmislenom životu.

Ovakvim zaključcima vjeruj mi neceš daleko dogurat, samo ćeš još više duhovno degradirat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 02 Avg 2009, 22:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jun 2008, 18:37
Postovi: 224
mastermind je napisao:
Ako majka živi zdravo i moralno nemoguće je da život majke ili bebe bude ugrožen. Ubijanje nevinog se ne može ničim opravdat, a ti možeš da lupetaš koliko hoćeš i opravdavaš to.


Droga čovjeku ne treba. Čovjek treba da živi moralno i zdravo, pa sigurno neće doći u ovu situaciju koju ti navodiš, da mu se daje droga da lakše umre. ovo su tipični primjeri koliko su ljudi danas duhovno razvaljeni. Dajte nam tableta i drogirajte nas, a mi ćemo da uživamo u svom besmislenom životu.

Ovakvim zaključcima vjeruj mi neceš daleko dogurat, samo ćeš još više duhovno degradirat.


E nek ces ti "dogurat", kad vidim kakvo ti je poznavanje medicine i nauke na srednjovjekovnom nivou daleko si "doguro".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 03 Avg 2009, 06:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
wilderness je napisao:
mastermind je napisao:
Ako majka živi zdravo i moralno nemoguće je da život majke ili bebe bude ugrožen. Ubijanje nevinog se ne može ničim opravdat, a ti možeš da lupetaš koliko hoćeš i opravdavaš to.


Droga čovjeku ne treba. Čovjek treba da živi moralno i zdravo, pa sigurno neće doći u ovu situaciju koju ti navodiš, da mu se daje droga da lakše umre. ovo su tipični primjeri koliko su ljudi danas duhovno razvaljeni. Dajte nam tableta i drogirajte nas, a mi ćemo da uživamo u svom besmislenom životu.

Ovakvim zaključcima vjeruj mi neceš daleko dogurat, samo ćeš još više duhovno degradirat.


E nek ces ti "dogurat", kad vidim kakvo ti je poznavanje medicine i nauke na srednjovjekovnom nivou daleko si "doguro".


Nije na srednjovjekovnom, nego na starozavjetnom ;).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 03 Avg 2009, 08:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
114_AhmeD je napisao:
Je li iko cuo za pisara satanske biblije, Alistair Crowley?

Slika


Pisac "Satanske Biblije" je Anton Szandor LaVey, a sama knjiga nema nikakve veze s Crowley-em i napisana je mnogo godina nakon njegove smrti. To na slici je ko zna kakva knjiga, možda neki grimuar. Crowley jednostavno nema nikakve veze s onim što je poznato kao satanizam. Za Crowley-a možemo reći stvarno svašta, a da je istina: da je bio narkoman, biseksualac, da je pisao kako je žrtvovao djecu (što u stvari nikad nije radio, ali šta misliti o čovjeku koji tako nešto piše o sebi) i da je jeo govna (ovo bukvalno, pri inicijaciji u stepen Ipsissimusa jeo je izmet Skerletne Žene). Bio je i mag i veliki poznavaoc religija i ezoteričnih sistema. Bio je tip koji je čitav svoj život balansirao na tankoj liniji između genija i ludaka, naginjući uglavnom prema ovom drugom. Ali reći da je bio "satanista" - to jednostavno ne bi bila istina... :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 03 Avg 2009, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Warrior of the Light je napisao:
114_AhmeD je napisao:
Je li iko cuo za pisara satanske biblije, Alistair Crowley?

Slika


Pisac "Satanske Biblije" je Anton Szandor LaVey, a sama knjiga nema nikakve veze s Crowley-em i napisana je mnogo godina nakon njegove smrti. To na slici je ko zna kakva knjiga, možda neki grimuar. Crowley jednostavno nema nikakve veze s onim što je poznato kao satanizam. Za Crowley-a možemo reći stvarno svašta, a da je istina: da je bio narkoman, biseksualac, da je pisao kako je žrtvovao djecu (što u stvari nikad nije radio, ali šta misliti o čovjeku koji tako nešto piše o sebi) i da je jeo govna (ovo bukvalno, pri inicijaciji u stepen Ipsissimusa jeo je izmet Skerletne Žene). Bio je i mag i veliki poznavaoc religija i ezoteričnih sistema. Bio je tip koji je čitav svoj život balansirao na tankoj liniji između genija i ludaka, naginjući uglavnom prema ovom drugom. Ali reći da je bio "satanista" - to jednostavno ne bi bila istina... :)



ma vjerujem sve to sto si napisao za nj, nisam bio upucen u to. Znam da se okolo setao i Crowley. Znaci tako, jedan obicni dusevni bolesnik

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 03 Avg 2009, 12:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Warrior of the Light je napisao:
114_AhmeD je napisao:
Je li iko cuo za pisara satanske biblije, Alistair Crowley?

Slika


Pisac "Satanske Biblije" je Anton Szandor LaVey, a sama knjiga nema nikakve veze s Crowley-em i napisana je mnogo godina nakon njegove smrti. To na slici je ko zna kakva knjiga, možda neki grimuar. Crowley jednostavno nema nikakve veze s onim što je poznato kao satanizam. Za Crowley-a možemo reći stvarno svašta, a da je istina: da je bio narkoman, biseksualac, da je pisao kako je žrtvovao djecu (što u stvari nikad nije radio, ali šta misliti o čovjeku koji tako nešto piše o sebi) i da je jeo govna (ovo bukvalno, pri inicijaciji u stepen Ipsissimusa jeo je izmet Skerletne Žene). Bio je i mag i veliki poznavaoc religija i ezoteričnih sistema. Bio je tip koji je čitav svoj život balansirao na tankoj liniji između genija i ludaka, naginjući uglavnom prema ovom drugom. Ali reći da je bio "satanista" - to jednostavno ne bi bila istina... :)


sve ovo što si naveo je tipičan primjer idealnog sotoniste. Reći da ovaj nije sotonist je smiješno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs