banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 03:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Avg 2009, 17:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
spavac je napisao:
kako znas da je oganj sotonska rabota?


Prićali smo o tome u prijašnjim postovima. U Bibliji postoji kriteriji po kojima možemo znati da li je neko čudo od Boga ili ne. Čudo može biti od Boga ili od Sotone. Mogli bi reći da svako čudo ima tri elementa: psihološki, uzročni i teleološki (svrha čuda). Psihološkl se odnosi na čovjekovu reakciju (uzbuđenje, zaprepaštenje), kauzalni ili uzročni se odnosi na uzrok čuda (po Bibliji uzrok može biti Bog ili Sotona) i teleološki koji se odnosi na svrhu čuda. Znači po Bibliji postoje prava (Božja) i lažna (demonska) čuda. Znači svako čudo mora biti u funkciji širenja carstva Božjeg, čovjekove izgradnje i njegovog spasenja. Pored toga mora da se uklapa u cjelokupni koncept Biblije. Ako čudo ne zadovoljava sve ove kriterije ono je lažno (demonsko čudo). Eto ako ti dovoljno poznaš Bibliji i ono o čem Bog govori čudo lijepo filtriraš kroz ove kriterije i zaključiš čije je koje čudo. Ovo su neke osnovne stvari po kojima možemo da prepoznajemo prava od lažnih čuda, ali tema o čudima nije baš jednostavna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2009, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mastermind je napisao:
Objasnio sam u postu prije zašto Isus ne zabranjuje suđenje. U teokratskoj državi bi ova preljubnica bila ubijena, ali pošto u Isusovo vrijeme nije postojala teokratska država, nego je narod bio pod okupacijom onda se ne može doslovno primjenjivati Mojsijev zakon kojeg je Mojsije dobio od Isusa na brdu Sinaj. Iz te priče jasno vidimo da je Isus pisao po zemlji grijehe tih ljudi što upućuje na to da su oni uvelike kršili mnoge Božje zapovijedi, pa su se s toga bez pobune okrenili i otišli. Isus nije osudio tu ženu jer Njegov prvi silazak na zemlju nije bio u fukciji suđenja, nego u funkciji riješavanja problema smrti. Kada drugi puta siđe onda će biti u funkciji suđenja, a to imamo lijepo opisano u Bibliji. Da napomenem još jednom da ja na ovoj temi nikog ne osuđujem, nego da navodim argumente koji pokazuju da ovo čudo koje vi navodite kao Božje nije Božje, nego demonsko.

Mojsije dobio od Isusa zakon na brdu Sinaj??? :oops:

I dalje mi je prava hula reći da je sotonsko djelo pojavljivanje Svetog ognja u Grobu Gospodnjem.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2009, 22:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Talija je napisao:
Mojsije dobio od Isusa zakon na brdu Sinaj??? :oops:


Šta je ovdje čudno? Bog se ukazao Mojsiju na brdu Sinaj i rekao: Ja sam onaj koji jesam. Da si malo čitala NZ znali bi tko je taj koji je (koji je vječan). Isus je to spomenio u NZ-u na koliko hoćeš mjesta. Ovo su neke osnovne stvari koje bi trebao znati svaki malo ozbiljniji religiozni čovjek. Oganj se ne ukazuje u Isusovom grobu, jer to nije Isusov grob.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2009, 22:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
mastermind je napisao:
Talija je napisao:
Mojsije dobio od Isusa zakon na brdu Sinaj??? :oops:


Šta je ovdje čudno? Bog se ukazao Mojsiju na brdu Sinaj i rekao: Ja sam onaj koji jesam. Da si malo čitala NZ znali bi tko je taj koji je (koji je vječan). Isus je to spomenio u NZ-u na koliko hoćeš mjesta. Ovo su neke osnovne stvari koje bi trebao znati svaki malo ozbiljniji religiozni čovjek. Oganj se ne ukazuje u Isusovom grobu, jer to nije Isusov grob.


Па ваљда је добио од Бога 10 заповјести, а не од Исуса. Исус је Божији син а не Бог, или сам ја можда мало спавао на часу вјеронауке. 8)

Успут, шта рећи на ово:

Citiraj:

Mojsije je bio pod utjecajem psihodeličnih droga kad je na brdu Sinaj čuo Boga kako diktira Deset božjih zapovijedi, tvrdi izraelski istraživač u studiji objavljenoj ovog tjedna.

Benny Shanon, profesor kognitivne psihologije na Hebrejskom sveučilištu u Jeruzalemu objavio je u filozofskom časopisu Time and Mind kako su takve droge bile sastavni dio izraelskih religijskih obreda u biblijsko doba.

- Što se tiče Mojsija na brdu Sinaj radi se ili o natprirodnom kozmičkom događaju, u što ne vjerujem, ili o legendi, što također ne vjerujem, ili konačno, što je vrlo vjerojatno, o događaju koji je združio Mojsija i izraelski narod pod utjecajem narkotika – rekao je Shanon na izraelskom radiju.

Mojsije je vjerojatno bio na drogama kada je vidio 'gorući grm', smatra Shanon koji priznaje kako je i on sam isprobavao neke slične supstance.

- Biblija kaže kako ljudi vide zvukove i to je klasični fenomen – kaže navodeći primjere religijskih obreda u Amazoni gdje ljudi pomoću droge 'vide glazbu'.

Ispričao je svoje vlastito iskustvo kada je upotrijebio ayahuascu, moćnu psihotropsku biljku za vrijeme religijskog obreda u brazilskoj šumi Amazoni.

- Doživio sam vizije koje su imale duhovno-religijske konotacije – kaže Shanon.

Psihodelični efekti ayahuasce mogu se usporediti s onima koje proizvodi kora bagrema koji se često spominje u Bibliji, zaključuje izraelski znanstvenik.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2009, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Postoji ta hipoteza, nije nevjerovatno, zaslužuje posebnu temu :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2012, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Bliži se Vaskrs, najradosniji hrišćanski praznik. A uvijek me nanovo oduševi i iznenadi ono što se dešava na Veliku Subotu a to je, naravno, silazak Blagodatog svetog ognja.

Citiraj:
Pitanje o Svetom Ognju je mnogo slozenije, i kazu zaista treba otici i videti tako veliko cudo koje se pojavljuje na Pravoslavni Vaskrs.
Dan kad se oganj ne pojavi je znak da pocinju poslednja vremena.

Sveti Oganj pojavljuje se na Veliki Subotu u Svetom Hramu Vaskrsenja Hristovog na samom grobu.
Pre toga se vrse provere razne. Ulaze mnostvo ljudi ne pravoslavne vere koji proveravaju da li ima bilo sta scim patrijarh moze da upali svece ili kandila jer sve je ugaseno. Znaci da li postoji neki trik. Kad sve to provere izlaze napolje i Hristov grob se zatvara i zapeceti voskom na sve cetiri strane i u sredini.

Od 10 sati do 11 vrsi se veliko i detaljno proveravanje Svetog Groba. Zatim krecu duge molitve za spustanje Svetog ognja. Posle molitve, Presveti Grob se otpecati, a Patrijarh proveri na ocigled svih. Patrijarh svuce svoju odecu i ostaje samo u beloj tunici.
Pod budnom pratnjom prisutnih vrsi se veoma detaljan pregled patrijarha gde ucestvuje cak i policija i gradonacelnik Jerusalima, znaci Jevreji.

Pratnja Patrijarha ne zavrsava se tu vec i ulazak u sveti grob opet uz promatranje. Ulaskom U grob ne postoji nigde svetlosti ni iz kandila ni sveca. Na mermernoj ploci spomenika Zivotonosnog nalazi se jedno ugaseno kandilo sa zlatnim uloskom, koji je spremno za paljenje. Nalazi se i jos jedan poseban sveti listic malo progoreo ugasen debelom svecom.
Na ove stvari Patrijarh dodaje cetiri sveznja ugasenih sveca, po 33 u svakom, onoliko koliko godina pozive Isus Hristos ovozemaljskim zivotom.

Svecama ova cetiri sveznja uzece Sveti oganj iz presvetog Groba i dace ga ljudima koji ga cekaju. Za vreme boravka Patrijarha u Presvetom Grobu u Crkvi vlada velika tisina, svi iscekuju silazak Svetog ognja uz svece. Iznenada tisina se prekida uz uzvike naroda. Cuje se mnostvo uzvika: Oganj! I ziveo!
I zaista cudom oganj se vidi. Svetlost u plavoj i beloj boji, krece se kao munja u velikom prostoru Hrama i Svetog Groba.
Krece se u svim pravcima, slazi na mnostvo hodocasnika ozaruje lica ljudi i potresa duse svetim osecanjem ,obozavanjem i svetim iscudjivanjem. Sta vise osvetljava ikone, pali kandilaiI pogadja iskrama vatre svece hriscana od kojih hodocasnici, koji stoje najblize uzimaju Sveti oganj, dok jos patrijarh nije uspeo da izadje iz Svetog groba da ga da.

Sveti Oganj nije statican vec pokretan. Emituje se tacno kao svetlost blica fotografskog aparata, koji jednostavno osvetljava sve sto je pred njim. Ponekad se pojavljije kao sjaj, ponekad kao munja, ili svetla linija, ili svetli oblak, ponekad kao svetli oreal, ili zrak, ili svetle loptice, ponekad kao plamen ili plamenje, kao venac, kao krst ili golub ili na neki drugi nacin ali uvek kao Svetlost Nebeska i blistava, Slava Bogu.
Mnogo naroda prenosi fenjerima Sveti oganj iz Jerusalima u svoj zavicaj.
To je otprilike kratki uvod al zaista treba videti.


http://www.esnips.com/displayimage.php?pid=2793332

Prelijep video, traje 35 minuta.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 18:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ako se ispravno razume 13 gl. Otk. onda se poznaje koje vreme opisuje 12 glava a koje 13 i na kraju iste govori da će zver sa 2 roga odnosno lažni prorok činiti čuda da bi udivio svet spustajući oganj sa neba pred ljudima. Ko poznaje ko je koja zver i od kad do kad onda će jasno razumeti da oganj u hramu nema nikakve veze ni vremenski ni po pojavi sa tim stihom za koji se mnogi grabe i govore nešto opasno jer ne razumeju koga kad opisuje i ko će kad i šta čioniti.

Možemo se zapitati zašto samo Pravoslavnom patrijarhu se spusta oganj....zato što je bezgrešan i svet...ne zato. Da li zato što žive po Božijoj zapovesti i vrše službu bez greške...ne zato.
Već zato što TRAŽI_MOLI za oganj na način koji Bog prihavata ne zbog dobrote Patrijarha već zbog Božije dobrote i IMENA svog.
U Mateju u 7 glavi piše da su mnogi čuda činili i demone izgonili Isusovim imenom i zaista su tim imenom to činili a šta im se govori....da li su sveti bili pa to mogli činiti....nisu a ipak su činili jer u IME kojem se moraju svi pokloniti je moljeno i činjeno tako i u ovom slučaju neko zna molitvu i u IME moli i Bog daje.

Svi patrijarsi izjavljuju da su grešni pa kako jednima silazi oganj a drugima ne...rekoh već zbog ISKANJA na način koji drugi ne znaju i dobijaju veću odgovornost zbog toga i većma krivi zbog tolike milosti a ipak činjenja nekih stvari koje su Bogu mrske.Bogu hvala što potvrđuje ognjem znake Pentakosta i obećanje se manifestuje na isti način jer je zastupnik tu a to je znak NE VERIMA kao i jezioci da konačno poveruju. Ko veruje on ne traži znake jer zna, a ko ne veruje i da se nebo spusti nebi verovao.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 20:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U Pravoslavlju se prilikom liturgije priziva Sveti Duh, a Evharistija je nezamisliva bez priziva Svetog Duha jer tada se dešava tajna, kada hljeb i vino postaju tijelo i krv Gospoda Isusa Hrista.

Citiraj:
Matej 26, 26 A kad jeđahu, uze Isus hleb, blagoslovi ga, izlomi i dade učenicima i reče: Uzmite, jedite - ovo je telo moje. 27 I uze čašu, zahvali Bogu i dade je njima i reče: Pijte iz nje svi - 28 jer je ovo krv moja, krv saveza, koja se proliva za mnoge, radi oproštenja greha.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Sestri mir i blagoslov želim.
Za oganj smo saglasni i drago mi je zbog toga.
Što se tiče tela i krvi Isusove moje mišljenje je da je ono na krstu razapeto i krv potekla i nikako pre toga. Da je pre toga telo moglo da se jede i krv pije onda to telo nema potrebe ići na krst jer piše ko jede to telo i pije tu krv ima život večni, samim tim su to imali pre krsta-život večni kroz to piće i to telo.

Mišljenja sam da su praznici SEN onog što je predskazano i predodređeno da se zbude zato se pasha više ne kolje niti prinosi. Ona se prinosila jer je po zakonu moralo tako biti jer je to sen onoe prave žrtve koja se PRINELA a ako još nije prineta onda i dalje smo u SENI onog što još nije stiglo.
Isus je sebe prineo a savez se čini pre prinosa da prinos bude POTVRĐENJE saveza.

Tako je Isus ponudio BESKVASNI HLEB koje je SEN Njegovog bezgrešnog tela i nisu jeli Njega već obavili savez u BESKVASNOM HLEBU kao i u vinu jer im nije dao krv niti se tad pretvorio hleb u meso niti je vino postala krv. Pisano je da se krv NE JEDE već da se pusti na zemlju a ljudska pogotovo nesme da se okusi...bar ja u Pismu to vidim.

Ako bih ja lomio hleb i govorio da tog momenta taj hleb postaje telo isusovo onda bi ja lomio telo Isusovo-ubijao ga- razapinjao---ali ja to ne činim već kao što piše kad god HLEB lomimo SMRT Gospodnju OBZNANJUJEMO i ne ubijamo svaki put Isusa jer je jednom postradao i seo gore a mi dole SPOMEN činimo na smrt -lomljenje na krstu i prolivanje krvi. Ako bi se svaki put telo Isusovo lomilo i krv pila onda svaki put Isus strada jer je to Njegovo telo i mi ga stalno ubijamo umesto da se SEĆAMO te smrti tog tela bez greha i čiste krvi.

Jako se plašim da se može u tom pravcu napraviti zlo alo se uči da Isusa jedemo. Vegetarijanci onda nikad ne mogu uzeti tajnu večeru zbog mesa i krvi...Bože moj, zaista treba razmišljati malo o tome.
Samo rekoh kako vidim taj čin i molim da mi ne uzmeš za zlo to što iznesoh.

Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2012, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne, u tom slučaju bi se radilo o kanibalizmu, a ovo je duhovna simbolika.
Evo ima jedan lijep tekst. http://www.verujem.org/teologija/smem_evhr.html

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2012, 09:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Čovek kao teolog je iz svog ugla i pozadine pokušao na fin način objasniti bez definicije simboliku izobražavanja i uznošenja nas i čina koji to pokazuje mada postoji mnogo elemenata koji su možda izostavljeni.Danas ili od 4-og veka je počelo na takav način da se shvata i vrši služba ali pogledajmo po razorenju jerusalemskog hrama i učenici učenika i crkve u Aziji i ostale ne nalazimo tu ceremoniju kao ritual koji je kasnije definisan simbolikom celog življenja i službe uklopljenih u službu.

Učenici su imali tri elementa koja su karakterisala službu:
1.Zajedničku molitvu.
2.Lomljenje hleba kao sećanje na žrtvu.
3.Jedinstvo u Duhu i ispoljavanje Duhovnih darova.

Nigde nisu izvodili zaključak da je hleb telo već simbol tela i ne kao BUDUĆI događaj što se u gornjem tekstu pominje već kao PROŠLI i ISPUNJENI čin i mi se samo sećamo tog ispunjenja a ne nagoveštavamo dolazak tog čina u službi-evharistiji.
Taj opis ima logiku i tako stoji da se sveti okupljaju kao telo ali oni moraju i svakodnevno da budu to telo a ne jednom sedmično ili kad već.
Ne dešava se samo življenje sa Bogom tih pola časa ili čas već to traje i pre i posle tog okupljanja tako da samo služba nije smisao za sebe već jedan čin kojim potvrđujemo ono što jesmo i što živimo.

Nisam našao definiciju za pretvaranje tela u meso i drago mi je zbog toga ali i dalje se mistifikuje izraz i provlači da ipak taj hleb kao i sva hrana su Bog ili Božije telo to nije ispravno jer hana jeste od Boga ali SAMO čin PASHE je ukazivao na savršenu ŽRTVU a ne na hranu.
Telo i krv NISU HRANA već simbol STAVARNOSTI koja se zbila.Ko uzima hleb i vino on pokazuje VERU u to proročanstvo kao ispunjenje otkupa i priznaje tu žrtvu i telo za svoju pomirnicu.

Kad god se sastajahu lomiše HLEB i piše vino kao sećanja na SMRT Hristovu a ne na hranu ili na transformaciju u sferi spajanja nebeskog sa zemaljskim.Ne piše da se mi UZNOSIMO svaki put ka Bogu već da je Duh u NAMA i mi već jesmo deo carstva i mi ne dižemo oganj gore već od silazi dole kao i S.Duh. Ako se hleb ne pretvara u meso čemu onda izgovaranje tih reči....zašto mistifikovati jasno praznično ispunjenje i tražiti nešto što već primismo???

Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2012, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
"Budući" događaji i "prošli ispunjeni" za Boga koji kaže "Ja jesam" su isti jer On je van vremena ili u svakom vremenu. Naša ovozemaljska čula osjećaju vrijeme i kažemo: prošlost, sadašnost i budućnost, ali Onaj koji Jeste je vanvremenski, tako i generacijama koje će doći Ja jesam otkupljuje grijeh kao i onima koji davno odoše sa ovoga svijeta.

Inače za riječ "hrana" najmanje se misli na hranu koja je potrebna za održanje materijalnog tijela, sa evharistijskom hranom se hrani naša besmrtna duša.
Čak i u "Oče naš" dio "hljeb naš nasušni daj nam danas.." ja ne doživljavam kao hljeb da preživim nego hljeb kao duhovnu hranu, na ono što je potrebno našoj duši a ne tijelu, jer tijelo ima svoj vijek, ono nije primarno.

Naravno, ovo govorim iz svog ugla, onako kako ja to doživljavam.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2012, 15:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Silazak Blagodatnog Ognja na Veliku Subotu 14. aprila

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KMyP6FY0Vfk[/youtube]

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Biblijski Božje
je bio SAMO JEDAN SILAZ plamenih jezičaka
SAMO na 12 apostola
i
nikad više na nikoga


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs