banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Avg 2009, 10:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
spavac je napisao:
Taliji si rekao sljedece.."Isus nam nije rekao da sutimo vec da navjestamo Boziju rijec"... Lk 9:54-56 govori o tome kako su ucenici "oni koji su hodali sa Hristom, jeli sa njim, poznavali ga" mislili na koji nacin je najbolje govoriti Boziju vijest. valjda znas kako im je Isus odgovorio.. reci ljudima "to je sotonsko, vi ste sotone" je stil koji si ti upotrijebio, a slican Lk 9...jel sad kontas..


54Kad su to vidjeli učenici Jakov i Ivan, upitaju Isusa: 'Gospodine, hoćeš li da zapovjedimo da ih spali oganj s neba?'

55Ali on se okrene i prekori ih.

56Zatim odu u drugo selo.

Ovo nemam nikakve sličnosti. Vidiš koja je tema i pitanje je, je li to sotonsko ili Božje čudo. Ja sam rekao čije je, a ti misli što hoćeš. Ti možeš samo da izneseš argumentaciju da nije, pa da je razmotrimo.

Citiraj:
sta mislis da Bog samo radi kroz adventiste...ili oces da ja napisem koliko ima sotonskog djela kod adventista kad su u pitanju Oblasni, Unijski, Divizijski i Generalne konferencije izbori..


Odakle sad adventisti i šta oni imaju s ovim?! Ja sam iznio svoje mišljenje po pitanju vjerskih denominacija više puta na ovom forumu. Bog surađuje sa ljudima koja slušaju njegovu riječ i vrše je bez obzira kojoj vjerskoj denominaciji pripadali. Ovo sam spomenuo u par postova ranije.

Citiraj:
Naravno da je Isus rekao "idite" ali je isto rekao na koji nacin, kako, kojim Duhom. :wink:


Pročitaj malo evanđenja pa ćeš da vidiš kakav je Isus imao nastup. On nije sigurno išao okolo i kmećao bezveze i govorio ono što su ljudi htjeli da slušaju kao što to danas rade suvremeni farizeji. Isus je govorio istinu i ono što piše u SZ-u, a ljudi su ga htjeli likvidirat zato što se to nije uklapalo u njihove običaje i tradiciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 11:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mastermind je napisao:

ako ja kažem da je nešto demonsko i pri tome to potkrijepim Biblijom onda nema šta tu bit ispravno ili neispravno. Šta se stalno svi pozivate na to "ne sudi...bla bla bla...". To nema veze sa ovim o čemu mi pričamo. Nema ovdje nikakvog suda.

Gordost i oholost!
Baš me interesuje tvoja interpretacija Otkrovenja.

Citiraj:
Nema ovdje mog nahođenja. Ovdje je nahođenje ono što piše u Bibliji, znači Božja riječ iza koje stoji Bog. Bog je jasno rekao što je demonsko, a što ne i kako ćemo to prepoznati, pa stoga nema potrebe da mi tu nešto sudimo. Za tvoju informaciju što se suda tiče u Bibliji jasno piše da će pravednici suditi grešnike.

Iz svake tvoje rečenice izvire oholost i naduvan ego.
Iz zadnje rečenice proizilazi da ti pripadaš pravednicima??? a ostali grešnicima?
Ja za to ne znam, znam da je Bog taj koji sudi a ne pravednici. Nevedi mi gdje to piše.
Citiraj:
Isus nas nije poslao da šutimo, nego da navještamo Božju riječ!

Sad ću da te pitam; jesi li ti sveštenik? Jesi li rukopoložen ili svako ima pravo da uzme širenje vjere u svoje ruke i propovjeda je?
Koji ste to "vi"?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
nije, nego da ga ljubimo kao samog sebe...
da vjerujemo, a ne da se prepiremo ko je bolji u tome.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Ma ne obazirite se na masterminda, taj bi i proroku Iliji kada je spustio oganj na zrtveniik rekao da je vrac i sarlatan.

Obozavam samonabijedjene "pravednike"... :confused4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 13:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Koliko mi je poznato doticni (mm) je ucenik najpoznatije religijsko-naucne sarlatanske skole u yu 8)
Uglavnom njegova objasnjenja se ne razlikuju od objasnjenja te filozofske skole. A i ego mu je u ravnini sa "profesorom". 8)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
vim je napisao:
Koliko mi je poznato doticni (mm) je ucenik najpoznatije religijsko-naucne sarlatanske skole u yu 8)
Uglavnom njegova objasnjenja se ne razlikuju od objasnjenja te filozofske skole. A i ego mu je u ravnini sa "profesorom". 8)

Nije s profesorom nego u ravnini s Bogom, jer direktno i bez greške tumači Božije riječi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Talija je napisao:
vim je napisao:
Koliko mi je poznato doticni (mm) je ucenik najpoznatije religijsko-naucne sarlatanske skole u yu 8)
Uglavnom njegova objasnjenja se ne razlikuju od objasnjenja te filozofske skole. A i ego mu je u ravnini sa "profesorom". 8)

Nije s profesorom nego u ravnini s Bogom, jer direktno i bez greške tumači Božije riječi.

talija, duso, ne grijesi bez potrebe...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 15:15 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mastermind je napisao:
spavac je napisao:
Taliji si rekao sljedece.."Isus nam nije rekao da sutimo vec da navjestamo Boziju rijec"... Lk 9:54-56 govori o tome kako su ucenici "oni koji su hodali sa Hristom, jeli sa njim, poznavali ga" mislili na koji nacin je najbolje govoriti Boziju vijest. valjda znas kako im je Isus odgovorio.. reci ljudima "to je sotonsko, vi ste sotone" je stil koji si ti upotrijebio, a slican Lk 9...jel sad kontas..


54Kad su to vidjeli učenici Jakov i Ivan, upitaju Isusa: 'Gospodine, hoćeš li da zapovjedimo da ih spali oganj s neba?'

55Ali on se okrene i prekori ih.

56Zatim odu u drugo selo.

Ovo nemam nikakve sličnosti. Vidiš koja je tema i pitanje je, je li to sotonsko ili Božje čudo. Ja sam rekao čije je, a ti misli što hoćeš. Ti možeš samo da izneseš argumentaciju da nije, pa da je razmotrimo.

Citiraj:
sta mislis da Bog samo radi kroz adventiste...ili oces da ja napisem koliko ima sotonskog djela kod adventista kad su u pitanju Oblasni, Unijski, Divizijski i Generalne konferencije izbori..


Odakle sad adventisti i šta oni imaju s ovim?! Ja sam iznio svoje mišljenje po pitanju vjerskih denominacija više puta na ovom forumu. Bog surađuje sa ljudima koja slušaju njegovu riječ i vrše je bez obzira kojoj vjerskoj denominaciji pripadali. Ovo sam spomenuo u par postova ranije.

Citiraj:
Naravno da je Isus rekao "idite" ali je isto rekao na koji nacin, kako, kojim Duhom. :wink:


Pročitaj malo evanđenja pa ćeš da vidiš kakav je Isus imao nastup. On nije sigurno išao okolo i kmećao bezveze i govorio ono što su ljudi htjeli da slušaju kao što to danas rade suvremeni farizeji. Isus je govorio istinu i ono što piše u SZ-u, a ljudi su ga htjeli likvidirat zato što se to nije uklapalo u njihove običaje i tradiciju.


da ispricam opet ispocetka..vidim nisi skontao..kad sam spomenuo taj dogadjaj nisam imao u vidu da objasnjavam oganj u Jerusalimu. vec tvoju komunikativnu stranu, i osudu "vi ste sotone"... znaci Jakov i Jovan traze od Isusa da ubije osobe koji ne idu za Hristom, u ovom slucaju odbili su primiti Hrista..Ti smatras, povodom tog ognja, da neki ne idu ili ne primaju Hrista.. i onda upotrijebis rijec "sotone"..A Isus im rece " ne znate vi kakvog ste duha"...ili drugim rijecima Isus im kaze "ko ste vas dvojica da mi govorite koga treba osuditi".. jel sad kontas.. :evil3:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 17:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
spavac je napisao:
mastermind je napisao:
spavac je napisao:
Taliji si rekao sljedece.."Isus nam nije rekao da sutimo vec da navjestamo Boziju rijec"... Lk 9:54-56 govori o tome kako su ucenici "oni koji su hodali sa Hristom, jeli sa njim, poznavali ga" mislili na koji nacin je najbolje govoriti Boziju vijest. valjda znas kako im je Isus odgovorio.. reci ljudima "to je sotonsko, vi ste sotone" je stil koji si ti upotrijebio, a slican Lk 9...jel sad kontas..


54Kad su to vidjeli učenici Jakov i Ivan, upitaju Isusa: 'Gospodine, hoćeš li da zapovjedimo da ih spali oganj s neba?'

55Ali on se okrene i prekori ih.

56Zatim odu u drugo selo.

Ovo nemam nikakve sličnosti. Vidiš koja je tema i pitanje je, je li to sotonsko ili Božje čudo. Ja sam rekao čije je, a ti misli što hoćeš. Ti možeš samo da izneseš argumentaciju da nije, pa da je razmotrimo.

Citiraj:
sta mislis da Bog samo radi kroz adventiste...ili oces da ja napisem koliko ima sotonskog djela kod adventista kad su u pitanju Oblasni, Unijski, Divizijski i Generalne konferencije izbori..


Odakle sad adventisti i šta oni imaju s ovim?! Ja sam iznio svoje mišljenje po pitanju vjerskih denominacija više puta na ovom forumu. Bog surađuje sa ljudima koja slušaju njegovu riječ i vrše je bez obzira kojoj vjerskoj denominaciji pripadali. Ovo sam spomenuo u par postova ranije.

Citiraj:
Naravno da je Isus rekao "idite" ali je isto rekao na koji nacin, kako, kojim Duhom. :wink:


Pročitaj malo evanđenja pa ćeš da vidiš kakav je Isus imao nastup. On nije sigurno išao okolo i kmećao bezveze i govorio ono što su ljudi htjeli da slušaju kao što to danas rade suvremeni farizeji. Isus je govorio istinu i ono što piše u SZ-u, a ljudi su ga htjeli likvidirat zato što se to nije uklapalo u njihove običaje i tradiciju.


da ispricam opet ispocetka..vidim nisi skontao..kad sam spomenuo taj dogadjaj nisam imao u vidu da objasnjavam oganj u Jerusalimu. vec tvoju komunikativnu stranu, i osudu "vi ste sotone"... znaci Jakov i Jovan traze od Isusa da ubije osobe koji ne idu za Hristom, u ovom slucaju odbili su primiti Hrista..Ti smatras, povodom tog ognja, da neki ne idu ili ne primaju Hrista.. i onda upotrijebis rijec "sotone"..A Isus im rece " ne znate vi kakvog ste duha"...ili drugim rijecima Isus im kaze "ko ste vas dvojica da mi govorite koga treba osuditi".. jel sad kontas.. :evil3:


Nikog ja ovdje ne sudim s toga ova priča nema veze s ničim. Ja ovdje iznosim ono što piše u Bibliji i biblijski odgovor na ovu temu. Vidim da si spominjo i Mt 23, šta si pod tim mislio?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 17:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Talija je napisao:
Gordost i oholost!
Baš me interesuje tvoja interpretacija Otkrovenja.


Ako ja tebe upozorim na nešto što nije dobro, a ti to ne prihvatiš onda jedini odgovor koji možeš da kažeš je da sam ja gord i ohol. Možeš ti mene da etiketiraš kako god hoćeš, ali Bog vidi tko se od nas bori za širenje Njegove riječi i vršenje Njegove volje i tko želi da pomogne svojem bližnjemu da ne živi u zabludi. Imaš lijepu priču u Lk 20:9, pa pročitaj kako su se ljudi odnosili prema onima koji šire riječ Božju.

Citiraj:
Iz svake tvoje rečenice izvire oholost i naduvan ego.


Iz svake moje rečenice izvire želja da se ljudi bolje upoznaju s Bogom i Nejgovim pismom upućenim čovjeku, a ti to možeš da nazivaš kako hoćeš!

Citiraj:
Iz zadnje rečenice proizilazi da ti pripadaš pravednicima??? a ostali grešnicima?


To proizlazi u tvojoj glavi. Ja mogu za sebe reći da sam čovjek koji još puno stvari treba dotjerati u životu i koji još puno stvari treba da nauči. Na ovom forumu se većinom vodi borba oko osnovnih stvari, jer ljudi slabo poznaju i osnovne stvari, a kamoli da se ulazi u neku složeniju teologiju.

Citiraj:
Ja za to ne znam, znam da je Bog taj koji sudi a ne pravednici. Nevedi mi gdje to piše.


Tko je sudio u teokratskoj državi koju je Bog uspostavio nakon ulaska izraelaca u obećanu zemlju? Sudili su pravednici. Evo što kaže Pavao tko će da suditi grešne i nepokajane...1. Kor 6:2....

Ili zar ne znate da će sveti suditi svijet? Pa ako ćete vi suditi svijet, zar niste vrijedni suditi sitnice?

Citiraj:
Sad ću da te pitam; jesi li ti sveštenik? Jesi li rukopoložen ili svako ima pravo da uzme širenje vjere u svoje ruke i propovjeda je?
Koji ste to "vi"?


Ovo je jedna od teških zabluda kada ljudi pomisle da su samo svećenici ti koji imaju pravo da šire vjeru i propovijedaju. Jel Isus bio svećenik? jesu proroci bili svećenici? Naravno da su bili! Ali oni su bili svećenici svojim životom i predanju Bogu, a nisu bili svećenici po mantijama i blejanjima. Ima i dobrih svećenika u mantijama, ali takvih je jako malo i njihov utjecaj je zanemariv skoro. O ovome bi se dalo napraviti jednu posebnu temu, ali zasad je ovo dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 17:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
vim je napisao:
Koliko mi je poznato doticni (mm) je ucenik najpoznatije religijsko-naucne sarlatanske skole u yu 8)
Uglavnom njegova objasnjenja se ne razlikuju od objasnjenja te filozofske skole. A i ego mu je u ravnini sa "profesorom". 8)


Ja sam učenik Isusa Krista, a ti možeš da lupetaš koliko hoćeš. MP koji je tebi trn u oku je čovjek sa svojim manama i vrlinama kao i svi mi, ali on bar radi nešto korisno u životu i pomaže ljudima koliko može. Za tebe i takve je najveći problem što ste teološki nepismeni i neznate ni onovne stvari, pa se vaša kikiriki teologija lako pobija, a vama ostaje samo da vičete kako je netko egoista, gord, itd., itd., jer vam to jedino preostaje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
mastermind je napisao:
Citiraj:
Ja za to ne znam, znam da je Bog taj koji sudi a ne pravednici. Nevedi mi gdje to piše.


Tko je sudio u teokratskoj državi koju je Bog uspostavio nakon ulaska izraelaca u obećanu zemlju? Sudili su pravednici. Evo što kaže Pavao tko će da suditi grešne i nepokajane...1. Kor 6:2....

Ili zar ne znate da će sveti suditi svijet? Pa ako ćete vi suditi svijet, zar niste vrijedni suditi sitnice?



U teokratskoj drzavi je bilo drugo. Tad su se prinosile zrtve pa se sad ne prinose. Isus je rekao "ne sudite da vam se ne sudi", zato sto ljudi cesto nepravedno sude jer se tumacenje razlikuje od covjeka do covjeka. Svjedoci smo sta se desilo u srednjem vijeku kad su "religiozni" ljudi sudili. Zato je Isus i rekao da se ne sudi ovdje na zemlji jer se ne zna ko je pravednik na zemlji, a svi smatraju da su oni pravednici zato je rekao "ne sudite"
To sto Pavle govori to je na kraju svijeta kada Bog odvoji pravedne pa se onda zna ko je pravedan pa on ima pravo suditi. Dok sad na zemlji svi misle da su pravedni i da imaju pravo suditi, zato je Isus rekao ne sudite. U izraelu se znalo ko je pravedan pa su oni imali pravo suditi jer su okolo njih bili sve neznabosci. Dok danas ne znamo, i ne mozemo se rukovoditi prema subjektivnim mjerilima. Recimo vasa skola smatra da bi 99 posto svijeta trebalo pobiti, dok neki drugi smatraju da ste vi najzesci otpad. Posto samo Bog zna ko je u pravu onda ne mozemo uzimati ovozemaljska subjektivna mjerila.
Da skratim, taj stih od Pavla se odnosi na sudjenje na novoj zemlji a ne na ovoj zemlji gdje se ne zna ko je pravedan a ko ne, kao sto inkvizicija pokusava da prikaze.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 23:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
vim je napisao:
U teokratskoj drzavi je bilo drugo. Tad su se prinosile zrtve pa se sad ne prinose. Isus je rekao "ne sudite da vam se ne sudi", zato sto ljudi cesto nepravedno sude jer se tumacenje razlikuje od covjeka do covjeka. Svjedoci smo sta se desilo u srednjem vijeku kad su "religiozni" ljudi sudili. Zato je Isus i rekao da se ne sudi ovdje na zemlji jer se ne zna ko je pravednik na zemlji, a svi smatraju da su oni pravednici zato je rekao "ne sudite"


Isusovo ne sudite je bilo upućeno ka tome da budemo oprezni kada donosimo prosudbe o nečemu, jer ako nekog krivo osudimo snosit cemo posljedice. Naravno da Isus ne zabranjuje suđenje, on zabranjuje lažne prosudbe. Ako se naša prosudba temelji na Božjim zapovijedima i riječima koje je Bog izgovorio kako onda naša prosudba može biti kriva. Današnji sudci nisu oni koji su najmoralniji i ljudi koji se drže Božjih zapovijedi, nego najpotkupljiviji i najnemoralniji ljudi. Ako je naš sud pravedan onda nema potrebe da budemo suđeni, jer pravednima se neće suditi. Sudit će se nepravednima i nepokajanima.

Citiraj:
To sto Pavle govori to je na kraju svijeta kada Bog odvoji pravedne pa se onda zna ko je pravedan pa on ima pravo suditi. Dok sad na zemlji svi misle da su pravedni i da imaju pravo suditi, zato je Isus rekao ne sudite. U izraelu se znalo ko je pravedan pa su oni imali pravo suditi jer su okolo njih bili sve neznabosci. Dok danas ne znamo, i ne mozemo se rukovoditi prema subjektivnim mjerilima.


Pavlove riječi se odnose na kraj svijeta, a i na sadašnja vremena, jer ako je nećiji sud pravedan, on za to sigurno neće biti suđen. Danas ne postoji teokratska država, pa se ne može provoditi doslovno Mojsijev zakon, ali Isus je dao upute kako se trebamo ponašati kad smo pod okupacijom. Jedini kriterij po kojemu možemo znat da li je netko pravedan je u tome da li živi po Božjim zapovijedima i vrši volju Božju ili ne. U Bibliji jasno piše da je mjerilo za pravednost Božja riječ i Isusovo svjedočanstvo.

Citiraj:
Recimo vasa skola smatra da bi 99 posto svijeta trebalo pobiti, dok neki drugi smatraju da ste vi najzesci otpad. Posto samo Bog zna ko je u pravu onda ne mozemo uzimati ovozemaljska subjektivna mjerila.


Bog je rekao koja su mjerila tako da mi ne trebamo da izmišljamo toplu vodu. Tko smatra da bi 99 posto svijeta trebalo pobiti? Bog je svakome od nas dao određeni period milosti koji možemo da iskoristimo, ali nažalost malo ljudi iskoristi taj period, jer ih ne zanima Bog. Kada ne bi postojao ovaj period milosti i žrtva Isusa Krista koju je podnio za nas odavno bi ovaj planet zjapio prazan.

Citiraj:
Da skratim, taj stih od Pavla se odnosi na sudjenje na novoj zemlji a ne na ovoj zemlji gdje se ne zna ko je pravedan a ko ne, kao sto inkvizicija pokusava da prikaze.


Inkvizicija je Sotonski pokret! To što Pavao govori će biti kada budu nepokajani oživljeni nakon 1000 godina od oživljavanja pravednih. U ovih 1000 god će svaki pravednik moći da shvati zašto netko tko je njemu blizak i tko nije, nije zaslužio da bude s njim. Nažalost i nepokajani će shvatiti da je Božji sud pravedan, ali tada će biti prekasno, jer će vrata za njih biti zatvorena i sljedit će uništenje grijeha i grešnika za sve vijeke vjekova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 10:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mastermind je napisao:
Isusovo ne sudite je bilo upućeno ka tome da budemo oprezni kada donosimo prosudbe o nečemu, jer ako nekog krivo osudimo snosit cemo posljedice. Naravno da Isus ne zabranjuje suđenje, on zabranjuje lažne prosudbe. Ako se naša prosudba temelji na Božjim zapovijedima i riječima koje je Bog izgovorio kako onda naša prosudba može biti kriva. Današnji sudci nisu oni koji su najmoralniji i ljudi koji se drže Božjih zapovijedi, nego najpotkupljiviji i najnemoralniji ljudi. Ako je naš sud pravedan onda nema potrebe da budemo suđeni, jer pravednima se neće suditi. Sudit će se nepravednima i nepokajanima.

Evo kako si ovo fino napisao, budi oprezan kada kažeš da je silazak Svetog Ognja đavolja rabota.
Isus ne zabranjuje suđenje? Isus zabranjuje suđenje.
To je pokazao odbranivši bludnicu (znao je da je bludničila) ali joj je oprostio a ne sudio.
"Ne sudi da ti ne bi bilo suđeno" se odnosi na sve ljude, bili grešni ili ne, jer ako on kao bezgrešan nije bacio kamen na bludnicu ko su onda pravednici da sude????

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 14:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Talija je napisao:
Evo kako si ovo fino napisao, budi oprezan kada kažeš da je silazak Svetog Ognja đavolja rabota.


Po ovom pitanju ne moram biti oprezan, jer znam o čem se tu radi. Ti možeš da se s tim složiš i ne moraš. Po meni je ovo demonsko čudo isto kao i ukazanje Marije. U Bibliji imamo jasne kriterije po kojima možemo da prepoznamo da li je koje čudo od Boga ili nije, na nama je samo da malo pročitamo ono što nam Bog kaže.

Citiraj:
Isus ne zabranjuje suđenje? Isus zabranjuje suđenje.
To je pokazao odbranivši bludnicu (znao je da je bludničila) ali joj je oprostio a ne sudio.
"Ne sudi da ti ne bi bilo suđeno" se odnosi na sve ljude, bili grešni ili ne, jer ako on kao bezgrešan nije bacio kamen na bludnicu ko su onda pravednici da sude????


Objasnio sam u postu prije zašto Isus ne zabranjuje suđenje. U teokratskoj državi bi ova preljubnica bila ubijena, ali pošto u Isusovo vrijeme nije postojala teokratska država, nego je narod bio pod okupacijom onda se ne može doslovno primjenjivati Mojsijev zakon kojeg je Mojsije dobio od Isusa na brdu Sinaj. Iz te priče jasno vidimo da je Isus pisao po zemlji grijehe tih ljudi što upućuje na to da su oni uvelike kršili mnoge Božje zapovijedi, pa su se s toga bez pobune okrenili i otišli. Isus nije osudio tu ženu jer Njegov prvi silazak na zemlju nije bio u fukciji suđenja, nego u funkciji riješavanja problema smrti. Kada drugi puta siđe onda će biti u funkciji suđenja, a to imamo lijepo opisano u Bibliji. Da napomenem još jednom da ja na ovoj temi nikog ne osuđujem, nego da navodim argumente koji pokazuju da ovo čudo koje vi navodite kao Božje nije Božje, nego demonsko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 20:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Za Masterminda,
Samo kratki upad: uvrjedljivi tekst koji sam tebi napisala bio je napisan sa namjerom da u tebi isprovociram reakciji ljutnje i besa, što naravno ne bi bilo hrišćanski. Čestitam na suzdržanosti i shvatila sam da su tvoji postovi iskreni i da samo želiš izneti svoje viđenje nekih dešavanja, koja nisu u skladu sa većinom, ali ipak mislim da nije u pitanju gordost već ubjeđenje...Povlačim se...


Poslednji put menjao Aurrora dana 14 Avg 2009, 22:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Aurrora je napisao:
Za Masterminda,
..... ali ipak mislim da nije u pitanju gordost već ubjeđenje.....


Nije bila gordost ni u Savla kad je progonio i ubijao hriscane, vec je to cinio iz ubjedjenja pa mu je isus rekao da to ne treba. Jer Isus kaze da se njegovo carstvo ne dobija macem, sabljom i ratovima, sto je potpuno suprotno principima gore navedene filozofske skole. Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje, a Bog zna ko je u pravu. Ja vjerujem da mastermind ima ubjedjenje da to tako treba kao sto je i Savle imao. Ono sto ja znam je to da kad bi Bog bio tako zao i ubijao kako to tvrde pripadnici gore navedene sekte, ja ne bih ni htio biti u takvom nebeskom carstvu takvog tiranskog boga kako ga oni opisuju.
Razlog zasto ja vjerujem u Boga je milost i prastanje koje je ucio Isus i u takvog Boga rado vjerujem i volio bi biti u carstvu tako dobrog Boga. Medjutim ako je Bog takav kako ga opisuju u toj filozofskoj skoli i ako su takvi u njegovom carstvu onda je bolje ne biti tamo. Jer oni samo osudjuju i ubijaju koji ne misle kao oni. Znaci potpuno suprotno onom sto je Isus ucio.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 22:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
kako znas da je oganj sotonska rabota?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2009, 14:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Aurrora je napisao:
Za Masterminda,
Samo kratki upad: uvrjedljivi tekst koji sam tebi napisala bio je napisan sa namjerom da u tebi isprovociram reakciji ljutnje i besa, što naravno ne bi bilo hrišćanski. Čestitam na suzdržanosti i shvatila sam da su tvoji postovi iskreni i da samo želiš izneti svoje viđenje nekih dešavanja, koja nisu u skladu sa većinom, ali ipak mislim da nije u pitanju gordost već ubjeđenje...Povlačim se...


Zašto bi se ja na tebe i tvoje postove ljutio ili bio bijesan. U mom životu ne postoji čovjek sa kojim sam ja u svađi. Forum je mjesto gdje mi iznosimo svoja mišljenja i argumentiramo ih. Bolje ću iskoristiti vrijeme za nešto korisno nego da se s nekim svađam ovdje. Meni je drago da ima ženskog roda koji se zanima za prvu duhovnost i Boga i ne uzimam tvoje postove za zlo. Neke stvari si vjerovatno napisala u afektu, pa ću ih tako i promatrati :). Nemoj se povlaćit sad kad smo se raspričali ;). Slobodno ti komentiraj i iznosi svoja mišljenja bez obzira dali se ja s tim slažem ili ne.

Lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2009, 16:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
vim je napisao:
Aurrora je napisao:
Za Masterminda,
..... ali ipak mislim da nije u pitanju gordost već ubjeđenje.....


Nije bila gordost ni u Savla kad je progonio i ubijao hriscane, vec je to cinio iz ubjedjenja pa mu je isus rekao da to ne treba. Jer Isus kaze da se njegovo carstvo ne dobija macem, sabljom i ratovima, sto je potpuno suprotno principima gore navedene filozofske skole. Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje, a Bog zna ko je u pravu. Ja vjerujem da mastermind ima ubjedjenje da to tako treba kao sto je i Savle imao. Ono sto ja znam je to da kad bi Bog bio tako zao i ubijao kako to tvrde pripadnici gore navedene sekte, ja ne bih ni htio biti u takvom nebeskom carstvu takvog tiranskog boga kako ga oni opisuju.
Razlog zasto ja vjerujem u Boga je milost i prastanje koje je ucio Isus i u takvog Boga rado vjerujem i volio bi biti u carstvu tako dobrog Boga. Medjutim ako je Bog takav kako ga opisuju u toj filozofskoj skoli i ako su takvi u njegovom carstvu onda je bolje ne biti tamo. Jer oni samo osudjuju i ubijaju koji ne misle kao oni. Znaci potpuno suprotno onom sto je Isus ucio.


O kakvoj ti školi stalno govoriš? Ne pripadam ja nikakvoj školi. To što ja ponekad odem na forum od Miroljuba ne znači da sam pripadnik neke škole. Ajde molim te pregledaj sve moje postove i citiraj di ja podržavam neka progonjenja i ubijanja. Čovjek koji krši moralni zakon ubija sam sebe, jer Bog je jasno rekao da je plaća za grijeh smrt. Kolika je Božja ljubav i pravednost možemo da vidimo skoro iz svakog citata iz Biblije. Bog je zrtvovo sam sebe da bi zadovoljio moralni zakon, a na nama je da se pokajemo za svoje opačine i da život svoj usmjerimo ka Bogu i vršimo Njegov moralni zakon koji je vječan i nepromjenjiv. Isus je jasno rekao farizejima da ste slušali Mojsija i proroke i mene biste slušali, stoga Isus nije ništa dokaidao i uvodio novi zakon nego je pokazao ljudima kako se on živi. kada budeš malo više ćitao Bibliju i razmišljao o tome što piše u njoj shvatit ćeš Božju pravednost i što znači taj pojam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 134 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs