banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 14:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Žena u Svetom Pismu
PostPoslato: 23 Dec 2008, 21:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Dec 2008, 18:32
Postovi: 3
Drage sestre,
Ova tema je nastala kao rezultat mog ličnog, i na žalost gorkog iskustva.U detinjstvu sam bila ponizno i krotko dete, ali kako sam odrastala, sve se to promenilo.Postala sam nadmena, neposlušna i Bogu i bližnjima.Takva sam bila do skoro.Hvala dobrom Bogu za veliku milost koju mi je ukazao:spasio me je od greha i poklonio mi novi život u Isusu Hristu Gospodu našem.
I do sada sam čitala stihove u Svetom Pismu vezane za ovu temu, ali uvek sam ih tumačila onako kako mom grešnom srcu odgovara.To je bilo pokrivalo za sve moje grešne postupke. Ali, milostivi otac nije dozvolio da tako ostane.Na moje usrdne molbe za moje posvećenje, dao mi je ključ koji otvara divne riznice Njegove Svete Reči.Tih dana mi je u svojoj milosti otvorio razum da shvatim da Njegovu Svetu Reč treba da razumem i primenim doslovno onako kako piše.Od tada se sve promenilo...
U srce mi je došla želja da ove stihove sa vama podelim, kako bi i vama bili na blagoslov i spasenje kao što su i meni.Molim vas samo da sve reči tumačite baš onako kako su napisane.Nemojte im ništa ni dodavati, ni oduzimati, jer je Božija Reč istinita i verna.

*‚‚Ljupkost je prevarna i lepota tašta; žena koja se boji Gospoda, ona zaslužuje pohvalu.‚‚(Priče Solomunove 31,30)

*‚‚A ti govori što je u skladu sa ispravnim učenjem:da uče mlade žene da vole svoje muževe i decu, da budu razborite, čiste, vredne u kući, dobre, potčinjene svojim muževima-da se ne ocrnjuje Božja Reč.‚‚(Titu 2,1.4)

*‚‚Neka se žene potčinjavaju svojim muževima kao Gospodu.Jer, muž je glava ženi kao što je i Hristos Glava Crkvi, svome telu, čiji je Spasitelj.Pa kao što se crkva potčinjava Hristu, neka se tako i žene u svemu potčinjavaju muževima.‚‚(Efescima 5,22-24)

*‚‚A ženi reče:tebi ću mnoge muke zadati kad zatrudniš, s mukama ćeš djecu rađati, i volja će tvoja stajati pod vlašću muža tvojega, i on će ti biti gospodar.‚‚(1.Mojsijeva 3,16)

*‚‚Hoću i da se žene oblače skromno, s pristojnošću i razboritošću, da se ne kite pletenicama i zlatom, ili biserima, ili skupom odećom, nego dobrim delima, kao što priliči ženama koje se drže pobožnosti.
Neka žena uči u miru, u potpunoj potčinjenosti.A ženi ne dopuštam da uči muškarca, niti da ima vlast nad njim, nego neka bude mirna.Jer, prvo je stvoren Adam pa onda Eva.I nije Adam bio zaveden - žena je bila zavedena i učinila

prekršaj.Ali, spašće se rađanjem dece ako ostane u veri, ljubavi i svetosti koje
prati razboritost.‚‚(1.Timotiju 2,9-15)

*‚‚Tako i žene treba da budu dostojne poštovanja, ne klevetnice, nego umerene i u svemu pouzdane.‚‚(!.Timotiju 3,11)

*‚‚Tako se i vi,žene, potčinjavajte svojim muževima da, ako se neki ne pokoravaju Reči, budu pridobijeni bez reči, ponašanjem svojih žena, kada vide poštovanje i čistotu u vašem ponašanju.Neka vaša lepota ne potiče od spoljnih ukrasa - pletenja kose, kićenja zlatom ili oblačenja lepe odeće – nego od vašeg unatrašnjeg bića, od neprolazne lepote krotkog i smirenog duha, što je u Božijim očima dragoceno.Jer, tako su se u prošlosti ukrašavale svete žene koje su se uzdale u Boga, potčinjavajući se svojim muževima, kao Sara, koja je bila poslušna Avraamu i zvala ga gospodarom.Vi ste njene kćeri ako činite dobro i ne bojite se nikakvog zastrašivanja.‚‚(1.Petrova 3,1-6)

*‚‚Žene, potčinjavajte se muževima, kao što dolikuje u Gospodu.
Što god činite, činite iz duše, kao da je za Gospoda, a ne za ljude, znajući da ćete zauzvrat od Gospoda dobiti nasledstvo.Gospodu Hristu služite!Jer, onome ko čini nepravdu biće uzvraćeno za ono što je skrivio i tu nema pristrasnosti,‚‚ (Kološanima 3,18.23-25)

*‚‚Neka muž izvršava svoju dužnost prema ženi, tako i žena prema mužu. Žena nije gospodar svoga tela, nego muž.Tako ni muž nije gospodar svoga tela, nego žena.Ne uskraćujte se jedno drugom, osim po dogovoru, za neko vreme, da se posvetite molitvi.Zatim se opet sastanite da vas Satana ne uvede u iskušenje zbog vaše nemoći da se uzdržite.‚‚(1.Korinćanima 7,3-5)

*‚‚Ali, hoću da znate da je Hristos glava svakom čoveku, da je čovek glava ženi i da je Bog glava Hristu.Svaki čovek koji se moli ili prorokuje pokrivene glave, sramoti svoju glavu.I svaka žena koja se moli ili prorokuje gologlava, sramoti svoju glavu jer je to isto kao da joj je glava obrijana,Jer, ako žena ne pokriva glavu, neka se ošiša.A ako je ružno da se žena šiša ili brije, neka pokriva glavu. Čovek ne mora da pokriva glavu pošto je on Božija slika ili slava.Jer nije čovek postao od žene, nego žena od čoveka.I nije čovek stvoren radi žene, nego žena radi čoveka.Zato žena mora da ima znak vlasti na glavi, radi anđela.Ali, u Gospodu, niti je žena bez čoveka, niti čovek bez žene.Jer, kao što je žena postala od čoveka, tako i čovek postaje kroz ženu, a sve je od Boga.‚‚(1.Korinćanima 11,3-12)

*‚‚...kao u svim crkvama svetih,neka žene u crkvama ćute.Nije im dopušteno da govore, nego da se potčinjavaju, kao što i Zakon kaže.A ako žele nešto da nauče, neka kod kuće pitaju svoje muževe.Jer ružno je da žena govori u crkvi.Zar je od

vas proistekla Božija Reč?Ili je samo vama stigla?Ako neko smatra da je prorok ili da je duhovan, treba da zna da je ovo što vam pišem Gospodnja zapovest.A ako neko to ne priznaje, ni sam neće biti priznat.‚‚(1.Korinćanima 34-38)

Drage sestre,
možda ste slušale da ove Božije Reči ne treba doslovno shvatiti, da se one ne odnose na nas, i da ih treba primeniti na davno prošlo vreme...I mene su ljudi tako učili i uspavljivali moju savest.A ja sam sve više grešila.Ali, naš Bog nas ne uči tako!Naš Bog nas uči da je Njegova Reč istinita, i da onako kako je čitamo, tako treba i da je razumemo, primimo u svoje srce i primenimo u životu.Kada bi smo tako činile, bilo bi mnogo manje žalosti, tuge, nerazumevanja, rasturenih brakova i dece sa nesrećnim detinjstvom.
Sve vam ovo pišem jer sam i sama u svakoj ovoj tački grešila, i osećam na svojoj i koži mog deteta velike i strašne posledice.
Još jednom vas molim:kada pročitate ove reči, nemojte da pitate ljude da li je ovo tumačenje istinito, već pitajte u molitvi samog Boga.‚‚Zaista vam kažem:sve što ištete u svojoj molitvi verujte da ćete primiti, i biće vam.‚‚(Marko 11,24)‚‚Ištite, i daće vam se, tražite i naći ćete, kucajte i otvoriće vam se.Jer svaki koji ište,prima; i koji traži, nalazi; i koji kuca, otvoriće mu se.‚‚(Matej 7,7.8)

Molitva mog srca je da ove reči nadju svoje mesto u srcima svih žena koje ih budu čitale, i da već od danas one ostvare svoj cilj: da budemo bolje žene, majke, ćerke, sestre i kćeri Božije.
Bog vas blagoslovio.Amin.

Citirani stihovi iz:
Stari Zavet:Đura Daničić
Novi Zavet:Savremeni srpski prevod;Vuk Stef.Karadžić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2009, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Evo kako Salomon govori o vrsnoj zeni.

      O vrsnoj ženi

Ko ce naci vrsnu ženu? Jer vredi više nego biser.
Oslanja se na nju srce muža njenog, i dobitka nece nedostajati.
Cini mu dobro, a ne zlo, svega veka svog.
Traži vune i lana, i radi po volji rukama svojim.
Ona je kao ladja trgovacka, iz daleka donosi hranu svoju.
Ustaje dok je još noc, daje hranu celjadi svojoj i posao devojkama svojim.
Misli o njivi, i uzme je, od rada ruku svojih sadi vinograd.
Opasuje snagom bedra svoja i krepi mišice svoje.
Vidi kako joj je dobra radnja, ne gasi joj se nocu žižak.
Rukama svojim maša se preslice, i prstima svojim drži vreteno.
Ruku svoju otvara siromahu, i pruža ruke ubogome.
Ne boji se snega za svoju celjad, jer sva celjad njena ima po dvoje haljine.
Pokrivace sama sebi gradi, tako platno i skerlet odelo joj je
Zna se muž njen na vratima kad sedi sa starešinama zemaljskim.
Košulje gradi i prodaje, i pojase daje trgovcu.
Odelo joj je krepost i lepota, i osmeva se na vreme koje ide.
Usta svoja otvara mudro i na jeziku joj je nauka blaga.
Pazi na vladanje celjadi svoje, i hleba u lenjosti ne jede.
Sinovi njeni podižu se i blagosiljaju je; muž njen takodje hvali je;
Mnoge su žene bile vrsne, ali ti ih nadvišuješ sve.
Ljupkost je prevarna i lepota tašta; žena koja se boji Gospoda, ona zaslužuje pohvalu.
Podajte joj od ploda ruku njenih, i neka je hvale na vratima dela njena.

(Mudre izreke, 31.10-31)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Godinu dana živela po biblijskim pravilima za žene

He-he bice interesantno procitati iskustva.. :D

Koga interesuje više: http://rachelheldevans.com/

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 21:45 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ne znam koji izraz upotrijebiti za zensko bez gram mozga..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 22:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
spavac je napisao:
ne znam koji izraz upotrijebiti za zensko bez gram mozga..


To ti je tvoja seka iz iste zajednice pisala...da joj prenesem tvoj komentar da se raduje?
Ili da se stidi ova druga sa slike. :D

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ne znam otkud joj ta ideja, sta je htjela time postici. Ne vidim svrhu u tome da "eksperimentise", bolje za nju da su neki valjani razlozi, inace kritike ce pljustati sa svih strana.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2012, 23:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Zena ima samo dve mane. Jedna je njen jezik.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 00:08 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
lavić je napisao:
spavac je napisao:
ne znam koji izraz upotrijebiti za zensko bez gram mozga..


To ti je tvoja seka iz iste zajednice pisala...da joj prenesem tvoj komentar da se raduje?
Ili da se stidi ova druga sa slike. :D


o kome ti pricas?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 08:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne da mi se čitati sve na engleskom; šta kaže kako joj je bilo i zašto je prestala? (na slici je sređena, našminkana i nagizdana).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Hehe kao sto sam predvidjao: http://www.amazon.com/Year-Biblical-Wom ... ewpoints=0

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2012, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Napisala knjigu, pa ce da je proda, zaradi i fino zaboravi tih godinu dana kojih je provela kao biblijski uzor za zene.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2012, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
To je to, zeni je pisanje knjiga primarni izvor prihoda kao sto i sama rece, i rece ajd o necemu se mora pisati.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
1. Korinćanima 11,3
Ali htio bih da znate:
svakomu je mužu glava Krist,
glava ženi muž,
a glava Kristu Bog.= OTAC JHVH

-------------------------------------

1. Petrova 3,5
Tako su se doista i nekoć svete žene, zaufane u Boga, resile: pokoravale su se muževima.

1. Petrova 3,6
Sara se tako pokori Abrahamu te ga nazva gospodarom. Njezina ste djeca ako činite dobro ne bojeći se nikakva zastrašivanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs