banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Nov 2008, 02:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2008, 18:22
Postovi: 96
Еј, Саво Савановићу, деведесет година се вампириш, а ноћас ћеш да останеш без вечере!?!






_____________________________
Милован Глишић приповјетка Деведесет година послије.


Poslednji put menjao catmandoo dana 21 Feb 2009, 08:13, izmenjena 4 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2008, 15:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
:evil: :angry4:

"Сила мрака туче силу дневног распореда само у условима гдје је сила мрака јача од претходне силе дневног распореда"


Poslednji put menjao incel dana 03 Mar 2009, 10:13, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2008, 20:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2008, 12:50
Postovi: 73
Lokacija: U planinama Wu Tanga
...izgleda da je moja misija ipak dala rezultate, jednog sam izveo na pravi put ili na mračnu stranu, kako se uzme.

Pošto mi se kraj polako primiče, i drhtavom rahitičnom rukom zapisujem ovo potpuno pomračenog uma, dragi dječače, pažljivo čitaj ove redove možda ti budu sudbonosni...


Nađi ovog čovjeka i kreni u akciju, za mene je kasnooooooooo…..

Poslednji lovac na vampire u BiH ima 73 godine i zivi u Bosanskoj krajini. Crni Stevan, kako ga zovu, rodjen je u Shapcu i, kako tvrdi, svi njegovi mushki preci vec ceo vek teraju "lampire", kako Stevan naziva mitske krvopije.
"Radim u tajnosti, chuvam se i nikada dugo ne zaustavljam na jednom mestu. Delujem na podruchju cele bivshe Jugoslavije i idem gde god me pozovu. Do sada sam svet oslobodio od 5 monstruma" kaze Crni Stevan.
On tvrdi da su se "lampiri" u Bosni pojavili oko 1878. kada je Austro-Ugarska od Turaka preuzimala vlast nad tim podruchjem. Od tada su pronalazena tela vojnika kojima je bila isisana sva krv iz tela. Vlasti su angazovale Stevanovog dedu da pronadje i ubije vampire, od kada se neobichan zanat prenosi s kolena na koleno. Stevanov deda je usmrtio nekoliko austrougarskih vojnika zednih krvi, za shta je bogato nagradjen.
Stevan vampire hvata zamkom za medvede. Tvrdi da ih nije moguce ubiti kocem, niti ih uplashiti krstom. Jedini nachin je da im telo sagori u vatri.
Predostroznost je Stevana naterala da sebi da i lazno ime. Chuva se, kaze, od policije shto su chinili i njegovi preci. Ljudi u plavom ne veruju u "lampire", a ni sudije, pa je Stevanov otac zbog jednog "krvopijca" zaradio 20 godina zatvora.
Trenutno se nalazi u Bosanskoj kajini kako bi je oslobodio vampira koji sishe krv iz stoke i peradi. Prema njegovim rechima svi vampiri pochnu od zivotinja, a kasnije napadaju i ljude.
Stevan nema potomaka, niti se iko drugi interesuje za neobichan zanat, pa kaze da posle njegove smrti vampiri nece imati dostojnog protivnika na ovom podruchju.
D. Lubarda


Za detalje ovde

http://forum.banjaluka.com/viewtopic.php?f=38&t=39751

_________________
Stari profesor je praznih očiju zurio u plafon: "Svaki čovjek u svom srcu zna, da nema ničega što bi bilo vrijedno truda" - G. K. Chesterton, The Man Who Was Thursday


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2008, 23:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Nov 2008, 19:20
Postovi: 148
:lol: :lol: :lol: :lol:
Da... evo mene upravo, večeram sa vukodlacima. :P :lol:

O majko.. da vampiri inače, stvarno postoje.. ma daaajte, trla baba lan, bapske priče za malu decu.

Ti vaši famozni "vampiri" su jadni ljudi koji su bolovali od porfirije, genetsko prenosive bolesti..
U najmanju ruku, osoba se može zaraziti sa osam različitih vrsta te bolesti,odjednom, u zavisnosti od defektnog enzima u telu..
Enzimi koji su defektni kod porfirije odgovorni su za sintezu hema koji se nalazi u koštanoj srži, crvenim krvnim zrncima (eritrociti) i jetri. Hem je sastavni dio hemoglobina odovornog za prenos kiseonika u krvi, mioglobina,.. i mnogih drugih važnih proteina. Bolest moze biti nasledna ili stečena.
Simptomi porfirije su oticanje, osećaj pečenja, svrbež i crvenilo kože tokom ili neposredno nakon izlaganja sunčevom svetlu, uključujući svetlo koje prolazi kroz prozorsko staklo. Simptomi obično slabe nakon 12-24 sata i nestaju bez značajnih ožiljaka i promene boje kože. Ponekad se simptomi javljaju tek nakon produženog izlaganja sunčevom svetlu. Kožne promene počinju se javljati obično tokom detinjstva. Teže su u letno doba i mogu se pojaviti tokom života.

A Vampiri iz narodnih predanja mogu lako biti porifirični bolesnici:
1. Bolesnici s porfirijom su iznimno osetljivi na svjetlo; čak i umereno izlaganje svetlu uzrokuje nakaznosti. Koža lica ožiljkasta, nos i prsti otpadaju, a usne i zubno meso napeti pa zubni očnjaci mogu biti uočljiviji
2. Kako bi izbegli sunčevo svetlo osobe s teškim slučajevima porfirije izlaze jedino noću,
3. Porfirija se leči krvnim proizvodima, pa su žrtve porfirije mogle pokušavati samo-lečenje pijenjem krvi drugih ljudi
4. Porfirija je nasledna, ali se simptomi ne moraju pojaviti do nekog stresnog događaja. Ako osoba s porfirijom ugrize brata ili sestru s latentnom bolescu, što je vrlo stresno, simptomi se pojavljuju i kod njh.
5. Česnjak sadrzi hemikalije koje pogoršavaju simptome porfirije pa ga bolesnici izbegavaju. Baš kao i "vampiri".

Međutim, ova kvazi-teorija, ne važi za sve oblike bolesti, nemaju sve vrste porfirije iste simptome, neki oblici se leče čak puštanjem krvi, ne unošenjem. S obzirom da je u svetu zabeleženo manje od 200 slučajeva ove bolesti, mala je mogućnost da iko od obolelih dobije sve simptome "vampirizma".. ali je moguće..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2008, 14:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Shaolin_Drunkard je napisao:
...izgleda da je moja misija ipak dala rezultate, jednog sam izveo na pravi put ili na mračnu stranu, kako se uzme.


Konačno priznao!!! :lol: :lol:

Ko prizna pola mu se doda.
:evil3:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2008, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nisam znao da je i Kevin Mitnik, cuveni haker, postao vampir, i to nosferatu. Sad zivi u podzemlju ispod Holivuda i kontrolise tajnu hakersku mrezu postavljenu duz cijelog Los Andjelesa, i kaze da mu nikad nije bilo zabavnije u zivotu. Ne bih vjerovao da ne vidjeh rodjenim ocima. :o

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2008, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ово ми је најјаче:

Citiraj:
Ljudi u plavom ne veruju u "lampire", a ni sudije, pa je Stevanov otac zbog jednog "krvopijca" zaradio 20 godina zatvora.


:lol:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2009, 22:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Feb 2009, 08:16
Postovi: 24
Црни Стеван је дуго боравио у данашњој босанској крајини.
Према неким истраживањима он је путник кроз вријеме који зна са каквом се силом суочава.
Други, озбиљни научници тврде да је он чувар обе космичке нити и да је уједно чувар времена и простора.
Нешто више нећеш сазнати претражујући интернет. покушај да обиђеш уобичајена вампирска гњезда у босанској крајини и тамо потражиш неке од одговора.
Најприје да је Црни Стеван нешто попут онога из серијала филмова Горштак.
Постоје разноразна удружења, тајна или не, људи који се озбиљно баве овим појавама и најприје они могу да ти објасне тог Црног Стевана.
Постоји лик који се периодично понавља у разноразним хроникама, споредан лик из историје, тако да би најприје он могао бити, сигурно јесте, Црни Стеван-ловац на вампире.
Питај старије жене по селима, јер је познато да је Црни Стеван (*у неким крајевима га зову још и ОС- скраћеница од имена инсекта) много волио да петља са женама. Опет строго из пословних разлога, ако узмемо да су младе жене најподложније утицајима нечастивих сила.
Хеј, тема је занимљива, ако имаш времена и нешто пара прођи селима по бос. крајини нарочито ове горе поменуте локације великих стратишта, можда ти се збиља догоди откровење некакве нове димензије.
Нека те чува сила.............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2009, 22:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2009, 23:20
Postovi: 48
- Zar niko, zaista, ne zna zasto se ovo selo, Drakulic, tako zove?

- More biti da i znamo, ali sada se odmaramo. Sveta nedjelja je danas... - odgovarali mu nehajno. Onda sam ja, tom dosljaku, ispricao ono sta sam negdje davno cuo, ali u sto nisam mnogo vjerovao. Da se, kao, neki mladic, Licanin, tek zenio, krsnom djevojkom, nevidjene ljepote. Docuje to, u tom dalekom turskom vremenu, beg, dodje mu pred kucu, medju svate. Jahao je mrkova, tamna kao mrkla pomrcina. Uz njega jos sest Turaka, do zuba naoruzanih, na konjima, vodeci osmog konja, takodje osedlana.

- C'o sam, Vlase, da ti je mlada haman lipa. Hajde, pohiti, dovedi je... Hajde, bolan, necu joj nista. Samo da je vidjam... - kazao beg mladozenji mirno, ne sjahujuci s mrkova. A stariji ljudi, sve sami ugledni domacini, cujuci za mladozenjinu mogucu nevolju, govorili begu, molili ga:

- 'Ajde, cestiti beze, sjasi. Neka sjasu i tvoji momci. Okr'je- pite se, ti i tvoji momci, ovim sto imamo, sto je Bog da'... Onda beg zaista sjahao, sjahali i njegovi momci, prisli soframa sa svekolikim icem i picem, pa beg mrgodno zapovijedio:

- Smista da ste, daleko od mojih ociju, sklonili tu prasecinu! I da ste nam namah donili novi hastal, zdjele i nozeve, sa janjecinom. Ili jarecinom. Sve neka bude na cistoj serdjadi. Neka i bukare za vino budu nove i ciste. Sve, haman, mora da bude ucinjeno dok ja pripravim ovaj cibuk! - dodao, iza silaha izvlaceci svoj dugi cibuk sa duvanom i ostalim priborom. Sve je ucinjeno brzo i po njegovoj volji, pa su Turci, oko kojih je domacin, mladozenjin otac, cijelo vrijeme objeda poskakivao, jeli i pili, bez prestanka. Jos jednom im domacin dolio vino u bukare, oni ga ispijali zadovoljno, grgucuci. Iza toga, sve jednako podrigujuci i gladeci se po nabreklim stomacima, ponovo pripalili cibuke. Svi. Beg je, lagano puckajuci mirisavi duvanski dim iz kamisa, odjednom zatvorio oci: cinilo se da spava. Vise i nije licio na onog opakog turskog silnika, vec je neodoljivo podsjecao na nekog dobrog djeda, starca, kojega su obilno pice i ice sasvim savladali. Ali... On se odjednom trgnuo, otvorio oci, pa smjeskajuci se lukavo, kazao:

- Eh, sve je ovo, domacine, lipo bilo! Nego, da vidimo poradi cega ono mi dojdosmo. Dovedider, Omere, mladozenju i mladu mu. Pa da, sucur Velikome Alahu, uzmemo put pod noge...

I ode taj Omer, i dovede mladozenju s mladom, i narod se skupi oko njih, i zgomila se, svuda uokolo. Tada on, mladozenja, nekako sramezljivo i ponizno, procijedi:

- Evo je, cestiti beze, to je ona, moja Koviljka... Moremo li sade otici?

- Mores, mores, pohiti... Samo idji. A ona ce sa mnom, samo za veceras...

Jos beg nije, prema toj prici, do kraja izustio ni ono "veceras", a mladozenja iza pojasa trze skrivenu nozinu pa, dok Turci nisu stigli okom da trepnu, prereza mu grkljan. Nastade silna vika, galama, gungula, ali mladozenja, kao krilima nosen, zamace u sumu. On je, tako se prica, bjezao glavom bez obzira, danima, sve dovde. Sakrio se, kao, u najguscoj sumi, iznad danasnjeg Gornjeg Drakulica, medju dracama. I kada su ga seljani prvi puta vidjeli, ispricao im on svoju tuznu pricu, zamolivsi ih da ga Turcima ne odaju:

- Srbin sam, braco, kao i vi sto ste. Prezime mi je Drakulic. I Bog mi je je, izgleda, odredio da kosti ostavim medju ovim vasim dracama...

- Zanimljiva prica, prazna prica! - uzviknu taj neznanac, salivsi niz grlo jos jednu casicu rakije. 'Nije to, momce, bio - nastavi on odmah - Licanin. Nikakav Licanin ni Drakulic, vec Drakula! Drakula, glavom i bradom. Jesi li cuo za Drakulu? I, spominje li se, u toj prici, da je narod u Drakulicu, iza toga, naglo poceo da umire, bez vidna razloga, sa dva, jedva vidljiva, ugriza na vratu?' - upitao je, unoseci mi se u lice.

Videci da sam sasvim zbunjen, da o tome nista ne znam, objasnio: da tu, bice, vise nema nikakve sumnje da je taj vajni mladozenja bio Drakula, glavom i bradom, licno. Ili neki njegov nasljednik, mladji vampir. Da je prvi Drakula, u davna, pradavna vremena, bio vladar u Transilvaniji, u danasnjoj Rumuniji, ime mu bilo Vlad. I bio grof, bogat covjek, naravno. Danju je, kao i svi vladari, svojom zemljom upravljao. A nocu, kada njegov narod usni, u svoje vampirske pohode kretao, svoju crnu i dugu kabanicu u krila pretvarajuci.

Tada bi, probusivsi im sa dva izduzena prednja zuba vrat, svojim usnulim zrtvama krv ispijao. Njih, eto, usmrcivao i sebe hranio. To mu, u stvari, bila jedina i najsladja hrana. Napomenuo, pri kraju, da on, Drakula, ni sam nije znao da je vampir. Niti da se njegovo zlo sjeme rasipa i raznozava, svuda. Na kraju mi rekao:

- Zapamti dobro: ovdje ce ponovo doci Drakulina djeca, neki novi drakulici. I poklati vas, sve do jednog, krvi se vase napiti. Po vama pasti, kao crne ptice, zatrti vas. Ni za grobove vase nece se znati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2009, 22:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
Cime se sve besposleni svijet zabavlja..... :-?

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2009, 00:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Dobre okultne fantastike nikad dosta 8) 8) 8)

Stvarno, i ja se odavno pitam odakle tom selu naziv Drakulić???

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2009, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Warrior of the Light je napisao:
Stvarno, i ja se odavno pitam odakle tom selu naziv Drakulić???


Here's the answer:

http://www.nezavisne.com/nedjeljne/vije ... onoga.html

"....Jedno od naselja koje nosi zanimljiv naziv je i banjalučko naselje Drakulić koje se nalazi na samo pet kilometara od grada. Nažalost, poznato je i po stravičnom pokolju koji su nad srpskim civilima izvršile ustaše ratne 1942. godine.

O imenu naselja govori Željko Dojčinović, predsjednik Savjeta mjesne zajednice Drakulić.

"Danas je Drakulić privlačno mjesto za doseljenike u Banjaluku. Atraktivno je sa svom potrebnom infrastrukturom za život. Ali kada dođu, svi pitaju zašto se baš zove tako. Prema kazivanju starijih ljudi, oko Božića i drugih praznika davno su bile popularne maškare. Stanovnici ovog naselje najčešće su koristili maske Drakule i od tada ih prozvaše drakulići. Nakon toga i selo se nazva Drakulić", rekao je Dojčinović...."

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2009, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
bORGqUEEN je napisao:
Cime se sve besposleni svijet zabavlja..... :-?

:lol: :lol: :lol: :lol:
Meni se uvijek "javi" lik Vlade Divca u ulozi vampira Toze čim čujem riječ vampir.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2009, 11:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2009, 20:54
Postovi: 101
Našao sam nešto na jednom engleskom sajtu o tom crnom stevanu, odnosno ima neki Steve the Black koji luta po planeti i glumi profesora van Helsinga. Najviše voli da luta po tropskim krajevima (to će razočarati balkance) i tamo traži paranormalna bića.
Vampira je, po njemu, teško pronaći jer je to sofisticirana vrsta. Pronalazi duhove i tome slično. Piše tamo da je bio nekoliko puta u okolini mjesta Bajina Bašta u srbiji (mora da je obilazio hidrocentralu), radi upoređivanja nekakvog mitološkog termina. Ima valjda jedna priča u britanskoj literaturi starija od glišićeve, a gotovo indentična.
Jel ima ikakav opipljiv dokaz o ovoj temi nisam pronašao.
Samo narodna predanja i tako nešto.
Mogu da se uporede priče.
Kada budete imali vremena napišite nešto što vam je neko ranije ispričao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2009, 20:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2008, 22:25
Postovi: 150
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-g92nl8LKYo[/youtube]


Poslednji put menjao incel dana 26 Jan 2010, 17:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 14:55 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2009, 23:05
Postovi: 55
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_Urumg0eFxI[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2009, 20:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Vampiri nikad nisu postojali to je paganska neznabožačka mitologija, zasnovana na strahu i nepoznavanju Boga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2009, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Evo jedan zanimljiv sajt

http://www.mysterywithus.com/

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 12:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2009, 23:05
Postovi: 55
Postoje vampiri koji crpe energiju iz čovjeka. Zovu se energetski vampiri i ima mnogo knjiga o njima.
Prije nekoliko dana bio je članak u Kuriru al mi je sada mrsko da ga tražim po netu.
Nešto sam čitao i od kontraverznog Semira Osmanagića, al??? Nije Semiru svaku vjerovati!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 12:56 
078Informacije je napisao:
Postoje vampiri koji crpe energiju iz čovjeka. Zovu se energetski vampiri i ima mnogo knjiga o njima.
Prije nekoliko dana bio je članak u Kuriru al mi je sada mrsko da ga tražim po netu.
Nešto sam čitao i od kontraverznog Semira Osmanagića, al??? Nije Semiru svaku vjerovati!

viewtopic.php?f=37&t=42472&hilit=energetski+vampiri


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs