banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jun 2009, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Hristov je napisao:
Da, onaj koga ti mnogo postujes.



Traži pomoć od Jehove ne od Isusa :)

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 00:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pa niko ne kaže nešto drugo ;) :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 00:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
Hristov je napisao:
A sta je sa tobom?

Jesi li razmišljala da možda ti na neki način svojim ponašanjem i negativnim razmišljanjem pridonosiš tome da ta crna magija ima efekta? Jesi li vjernica, jesi se molila?


ne, nisam toga bila svjesna. ta crna magija je nabacena jos od mog rodjenja. ni kao dijete a ni kao odrasla osoba nisam toga bila u potpunosti svjesna. cak sam i mojoj pokojnoj babi koja me je odhranila, cesto prebacivala da je sujevjerna cim bi pominjala neke uroke i slicne stvari. nisam htjela da raspravljam sa njom. cak nisam htjela da cujem kad bi mi napomenula ponasanje moje majke, njene kcerke. nisam mogla da vjerujem da jedna majka moze takva biti i prezirati rodjeno dijete. porodica mog oca nije samo nabacila crnu magiju na mene nego su par puta pokusali da me se potpuno otarase. kad sam bila stara samo nekoliko mjeseci, njegova majka je jednom prilikom stavila mene na kuhinjski sto i pocela da ga ljulja. od silnog ljuljanja ja sam se skotrljala na pod. moja majka i otac koji su izasli u kupovinu i bili u tom trenutku na izlazu iz zgrade culi su moj vrisak. stan njegove majke je bio na trecem spratu i u suprotnoj strani od ulaza u zgradu. na neki neobjasnjiv nacin sam osjetila opasnost i vrisnula. od tada su me moji odveli kod druge babe da me cuva i tu ostala do moje 19 godine. kasnije su mi se dogadjale cudne stvari ali ih nisam ozbiljno shvatala. vremenom se moje stanje pogorsavalo pogotovo od trenutka kad su se moji roditelji razveli. od tada niko od nas se nije normalno ponasao i mnoge stvari su me zastrasavale. ova baba koja me je othranila je umrla kad mi je bilo 16 godina tako da sam izgubila jedinu osobu koja se brinula o meni. danas se cesto sjetim onoga sto mi je baba govorila i savjetovala. stvari koje su mi se desavale su tako banalne da me je cak sramota da o tome pricam. a o tome da mi nista ne polazi za rukom je tacno. mnogi ljudi su se pitali sta se to samnom desava i zasto sam tako baksuzna. ranije u skoli i kasnije na radnom mjestu. nikad ne bih nasla dobar posao i vrlo brzo bih ostala nezaposlena. stalno sam okruzena negativnim ljudima koji bi me ili iskoristavali ili maltretirali. zadnjih par godina moje stanje se skroz pogorsalo. bilo je nalik nekom unistenju. gubila sam pamcenje i snagu. nisam mogla da se krecem, da podignem casu vode da popijem. kad god bih htjela da ustanem i nesto uradim stalno bi me neka sila gurnula nazad i bacila u krevet. tada ili bi spavala ili bih lezala u nekom besvjesnom stanju. cesto sam i dan i noc plakala. imala sam nocne more i teske snove koji su me jos vise zamarali i oduzimali mi snagu. tog dana, prosle godine, kad me je ova zena nasla na ulici, bila sam skoro lipsala. nisam mogla vise da se krecem. kad me je ocistila, osjetila sam neko poboljsanje i da mi se osjecaji u rukama i nogama vracaju. bilo mi je muka ali kad sam se ispovracala, osjecala sam se jos bolje. kad sam je pitala ko mi je to uradio rekla je zenska osoba sa tatine strane i jos par njih. odmah sam znala na koga misli mada nikad ne bih pomislila da je ona. ja sam potpuno zaboravila da ta zena postoji i zapanjila se koliki dio mog zivota sam potpuno zaboravila. zato bih htejla da me neko potpuno ocisti. dala mi je nesto za zastitu ali to vise ne djeluje. neki simptomi crne magije se ponovo vracaju. ja neznam gdje ta zena zivi i nisam je vise vidjela. valjda kad je shvatila da nemam toliko para koliko trazi, nije vise dolazila u ovaj dio grada gdje zivim.

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 01:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
114_AhmeD je napisao:
Hristov je napisao:
Da, onaj koga ti mnogo postujes.



Traži pomoć od Jehove ne od Isusa :)


trazila sam pomoc i od boga iako nisma vjerski odgojena. nazalost svi "kanali" ili kontakti sa Bogom su bili zatvoreni.
zato neko mora da me potpuno ocisti. napomenula sam jednu turkinju koja mi je citala proslost i buducnost. ona mi je rekla
da imam andjela cuvara ali da je on toliko opterecen negativnim silama da mu ne uspijeva da me zastiti. kad je pokusala da me ocisti dobila je jake glavobolje i nakon toga se razboljela pa je vise nisma posjecivala.

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 01:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Efemeris, i meni je jedan covjek koji se bavi time rekao da imam nabaceno nesto. Bio sam prije dvije godine kod njega zbog fizioterapije i predlozio mi je da mi pogleda da li sam pod nekom magijom. Vise sam iz radoznalosti pristao. Uglavnom, napravio je nesto i rekao da to da stavim u vodu i pijem tu vodu 20 dana. Radi se o mom prijatelju koji mi je jako jako puno pomogao u pogledu fizickog zdravlja i kome jako mnogo dugujem, ali ovaj put ga nisam mogao poslusati, tako da sam to sto mi je dao nakon odredjenog vremena bacio, iako je njegova dijagnoza bila tacna. Htio sam molitvom toga da se rijesim, molio sam Boga da me razrijesi svih tih uroka.
Ja ne zelim da vjerujem da smo mi potpuno neduzni u tome svemu i da se, kao sto mnogi tvrde, radi o jednom mehanizumu protiv kojeg mi ne mozemo nista. Npr. po njihovoj teoriji cak i da zivim zivotom sveca a komsija mi zavidi i nabaci mi neki urok taj urok ce me unistiti iako sam svetac, znaci cista mehanika, nema odbrane. Ja to ne mogu da prihvatim, zato kazem da se covjek treba obracati Bogu za pomoc a ne ljudima. Kad sam rekao da razmislis da mozda nemas negativno razmisljanje o nekim stvarima, mislio sam pri tome nesto sto si napisala na jednoj drugoj temi a sto mi nije sjelo nikako, zato sam pomislio da imas dosta negativno razmisljanje i da si zbog toga na neki nacin omogucila slobodno djelovanje tih uroka, pod uslovom naravno da prihvatimo da sve djeluje onako kako pricaju.
Da zakljucim, i ja sam u slicnoj situaciji kao i ti, i rekao sam ti kako sam ja postupio, to isto naravno preporucam i tebi, cisti se ne od magije nego od negativnih misli i negativnih stavova, i magija ce nestati. I nikad ne zaboravi da je Bog taj koji na kraju lijeci, zvuci pompezno ali sjecam se u Starom Zavjetu kad se jedan kralj Izraela razbolio a Bog kaze: "Cak i kad se razbolio nije od mene trazio izlijecenje".
Druga stvar koja mi pada na um je posrednicka molitva. Ljudi iz dosta denominacija, koje inace zovemo sektasima i koje preziremo, dosta svog vremena provode moleci se za druge, i te molitve itekako imaju efekta, ja sam bio akter jednog od tih cudesnih dogadjaja. Obrati se njima, mogu da ti dam kontakt-podatke tih ljudi, i ja cu se moliti za tebe, neka se evo i mastermind i Ahmed mole za tebe i svi ostali neka te spomenu u svojim molitvama, ali ne zaboravi da ti pri tome imas zadnju rijec, nema pomoci bez promijene u tvojoj svijesti, pocni da razmisljas pozitivno, budi samokriticna, voli ljude i misli i zeli im dobro, ne zeli drugom ono sto ne zelis da se tebi desi.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 01:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
peki je napisao:
efemeris je napisao:
Da li neko od vas zna pouzdanu osobu kojoj se mogu obratiti za pomoc?


Знам ја. Она се зове "efemeris".

Citiraj:
" Шта је гатање? То су три врсте веровања: веровање у слепи случај, веровање у ствари и веровање у свемоћ духова таме. Гатањем се проричу случајеви, разликују моћи ствари и заклињу духови таме.
Ни једна вера није тако одсудно осудила и одбацила гатање као вера хришћанска.
Гатање значи потчињавање човека нижим тварима и бићима од човека. Отуда се гатање може назвати вером у мрак."


Владар мрака је сам ђаво.

Citiraj:
"Ђаво неби имао шта радит кад га људи неби запослили. Ђаво је ствар као и свет, и старији још од света. Како може човек чијисе век мери недељу, победити онога који се многе хиљаде година учи борби против људи? Како ће један смртни створ савладати сва ђаволска искушења чији број износи колико и број зала на земљи? Никако, ако не зна да Господ Исус победи три врсте ђаволских искушења на гори високој. И никако, ако човек не стане чврсто уз Христа, старијег од времена и моћнијег од свих ангела, злих и добрих.
Ако те безбожник изазива, то те неизазива човек него ђаво, човек је по природи побожан.
Ако те безумни ружи, то те не ружи човек но ђаво, човек је по природи уман.
Ако те озлобљен гони, то те не гони човек, но ђаво, чобек је по природи благ.
Ђаво те изазива на дуге спорове и бесплодне раговоре. Учини добро дело у име Христово и ђаво ће побећи, и онда ћеш ти имати посла са људима, с правим људима, побожним, умним, благим.
Враг рода људског, крвник људски и човекоубица од самог почетка употребио је сва оружја и све сплетке против човека. Његово је да дан и ноћ измишља нова оружја и нове сплетке да би само кога упропастио.
Ко далеко оде у шетњу са ђаволом тешко се враћа на прави пут.


Ова два цитата је написао св.вл. Николај Велимировић. Прочитај више пута да их разумијеш и препознаш свој лик.


hvala. ja se nikad nisam bavila gatanjem. cinila sam dobra djela drugima, ali mi se to sve naopako vratilo. po onoj uzrecici "koga ti kruhom, on tebe kamenom." iako sam otisla u inostranstvo prije rata, nisam zaboravila prijatelje i bliske osobe mada su me oni otpisali. kad sam im slala novac, odjecu i hranu tokom rata i posjecivala dva puta godisnje, zauzvrat su mi prebacivali kako se samo duvam i mlatim parama a oni to ne mogu. a kad sam sama ostala u nevolji niko od njih se nije ni javio da me bar pozdravi, poprica samnom ili me malo razveseli. kad bih im pokusala objasniti sta se samnom desava, odgovorili bi "ne mogu da vjerujem, i sta se zalis, mislis da je nama ovdje bolje." i to sve od osoba intelektualaca, fakultetski obrazovanih ljudi........

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 01:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
Hristov je napisao:
Efemeris, i meni je jedan covjek koji se bavi time rekao da imam nabaceno nesto. Bio sam prije dvije godine kod njega zbog fizioterapije i predlozio mi je da mi pogleda da li sam pod nekom magijom. Vise sam iz radoznalosti pristao. Uglavnom, napravio je nesto i rekao da to da stavim u vodu i pijem tu vodu 20 dana. Radi se o mom prijatelju koji mi je jako jako puno pomogao u pogledu fizickog zdravlja i kome jako mnogo dugujem, ali ovaj put ga nisam mogao poslusati, tako da sam to sto mi je dao nakon odredjenog vremena bacio, iako je njegova dijagnoza bila tacna. Htio sam molitvom toga da se rijesim, molio sam Boga da me razrijesi svih tih uroka.
Ja ne zelim da vjerujem da smo mi potpuno neduzni u tome svemu i da se, kao sto mnogi tvrde, radi o jednom mehanizumu protiv kojeg mi ne mozemo nista. Npr. po njihovoj teoriji cak i da zivim zivotom sveca a komsija mi zavidi i nabaci mi neki urok taj urok ce me unistiti iako sam svetac, znaci cista mehanika, nema odbrane. Ja to ne mogu da prihvatim, zato kazem da se covjek treba obracati Bogu za pomoc a ne ljudima. Kad sam rekao da razmislis da mozda nemas negativno razmisljanje o nekim stvarima, mislio sam pri tome nesto sto si napisala na jednoj drugoj temi a sto mi nije sjelo nikako, zato sam pomislio da imas dosta negativno razmisljanje i da si zbog toga na neki nacin omogucila slobodno djelovanje tih uroka, pod uslovom naravno da prihvatimo da sve djeluje onako kako pricaju.
Da zakljucim, i ja sam u slicnoj situaciji kao i ti, i rekao sam ti kako sam ja postupio, to isto naravno preporucam i tebi, cisti se ne od magije nego od negativnih misli i negativnih stavova, i magija ce nestati. I nikad ne zaboravi da je Bog taj koji na kraju lijeci, zvuci pompezno ali sjecam se u Starom Zavjetu kad se jedan kralj Izraela razbolio a Bog kaze: "Cak i kad se razbolio nije od mene trazio izlijecenje".
Druga stvar koja mi pada na um je posrednicka molitva. Ljudi iz dosta denominacija, koje inace zovemo sektasima i koje preziremo, dosta svog vremena provode moleci se za druge, i te molitve itekako imaju efekta, ja sam bio akter jednog od tih cudesnih dogadjaja. Obrati se njima, mogu da ti dam kontakt-podatke tih ljudi, i ja cu se moliti za tebe, neka se evo i mastermind i Ahmed mole za tebe i svi ostali neka te spomenu u svojim molitvama, ali ne zaboravi da ti pri tome imas zadnju rijec, nema pomoci bez promijene u tvojoj svijesti, pocni da razmisljas pozitivno, budi samokriticna, voli ljude i misli i zeli im dobro, ne zeli drugom ono sto ne zelis da se tebi desi.


sad se osjecam malo bolje, hvala ti puno. ovo je prvi put da otvoreno govorim o mojim nevoljama i pored toga sto sam se plasila da ce me ljudi smatrati ludom. sad sam potpuno sigurna da nisam slucajno naisla na ovaj forum. vec sam napomenula da nisam vjerski odgojena, nisam cak ni krstena ali trazim kontakt sa Bogom. u zadnje vrijeme sam citala o religiji, ne samo pravoslavnoj, nego i jevrejskoj i islamu. trazila sam moju spoznaju i moj put k Bogu. citala sam i dosta podataka o budizmu. poznato mi je da je i buda licno imao posla sa djavolom kao i isus. poznato mi je i to da budisticki monasi redovno vrse obrede i ciscenje od negativnih sila. imaju cak i amajlije - narukvice koje stalno nose na ruci. crna magija se uvijek nabacuje na dobre ljude a ne na zle. nece djavo na svoje jednake. iako se kaze da svima koji ti nanose zlo sve vraca u zivotu i da nece dobro proci ni poslije smrti ja se opet pitam cemu je svrha svega toga. zasto se nemoze drugacije zivjeti be spletki i kaznjavanja. zasto se nemoze jednom zauvijek razbiti taj djavolji krug? zar zivot mora biti tako jednosmjeran?

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 06:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
114_AhmeD je napisao:
kakva je metoda pomaganja tog pomagaca ?


Metoda pomaganja toga pomagača je promjena karaktera, obacivanje grijeha i prihvatanje moralnog zakona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 06:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
114_AhmeD je napisao:
Hristov je napisao:
Da, onaj koga ti mnogo postujes.



Traži pomoć od Jehove ne od Isusa :)


Kada bi ti znao da je to jedan te isti mnoge bi ti svari bile jasnije :)!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 08:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Postaviću jedan tekst koji je usko vezan za ovu temu i molio bih da ga svi pročitaju, a posebice EFEMERIS! isprika što je tekst malo podugačak, ali vjerujem da će svima biti od koristi!

Spiritizam, astrologija, parapsihologija i druge
paranormalne pojave

Na početku ovog poglavlja bi zamolili čitaoce ove teme da sami mere sve ono što ovde čitaju. Budite otvorenih očiju, razmišljajte o onome što čitate. Bog ne želi da budemo fanatici, već razumni ljudi. Ako nam religija može pomoći da budemo uravnoteženiji ljudi, da budemo srećniji u životu, braku, na radnom mestu, da budemo bolji ljudi, onda je ona ispunila svoju funkciju. Dakle, to je kratka poruka. Ako neko želi i hoće da bude na Božjoj strani, sigurno je da to neće ići lako. Niko još nije bio na Božjoj strani na jedan potpun način, a da su svi ljudi oko njega kazali: “Baš dobro što to radiš, samo napred”, i tako dalje, jer biti na strani Boga, na jedan ispravan i potpun način, je jedna vrsta borbe. Jedan francuski mislilac je kazao: “Izrailj ne postoji osim u borbi. Izrailj je u stalnoj opasnosti mira.” I to je tako u religioznom životu. Dakle, čovek mora stalno biti na oprezu. U ovom poglavlju imamo jednu zanimljivu temu. Govorićemo o onostranim pojavama, o spiritizmu, spomenućemo astrologiju i neke druge pojave. Na početku bi kazali da postoji, uglavnom, nekoliko osnovnih pravaca kada je u pitanju ova naša tema. Postoji ono što se naziva “nekromanija”. Naziv dolazi od grčke reči “nekros”, što znači “mrtvo”. Nekromanija je okultna pojava koja znači konsultovanje mrtvih, odnosno razgovor sa mrtvima. Ova pojava se takođe naziva “spiritizam”. Drugi izraz je “oneromanija”. Naziv dolazi od grčke reči “oneros”, što znači “san”. To je interpretacija snova, dakle, pokušaj da se putem interpretacije snova sazna budućnost. Treći izraz koji se koristi u literaturi, jeste “kleromanija”, što znači “bacanje kocke”. Dakle, pokušaj da se spozna budućnost putem bacanja kocke. Zatim postoji “astrologija”, naravno, poznata svima nama, pokušaj da se predvidi budućnost putem posmatranja kretanja nebeskih tela. I konačno, postoji “hepatoskopija”, što je jedna stara vrsta okultizma, koja je označavala gledanje u jetru životinja. Dakle, kada su se klale životinje, postojali su ljudi koji su posmatrali jetru, i na osnovu pojedinih delova jetre oni su proricali budućnost. Mi ćemo ovde govoriti o ovim pojavama sa biblijske tačke gledišta. Postoje parapsihologija i druge stvari koje sada nismo spomenuli. Neki ljudi govore da su imali iskustva sa svojim dragima koji su umrli, posebna iskustva, doživljaje, snove. Možda će ono što ćete ovde čuti biti bolno za vas, međutim, to je biblijski stav. Prvo, smatramo da sve ove pojave spadaju u vrstu okultizma. Ako bismo pogledali rečnik i pročitali šta znači “okultizam”, videli bi da je to skrivena ili tajna mudrost iza dometa običnog ljudskog znanja, da su to neobjašnjivi događaji, da je to otkrivanje informacija koje su nedostupne ljudima kroz normalna sredstva - pet čula koja imamo. Dakle, ono što čovek saznaje putem nekih od ovih okultnih pojava, jeste nešto iznad čula koja mi imamo. Neko je kazao da je okultizam dovođenje ljudi u kontakt sa natprirodnim silama, paranormalnim energijama, demonskim silama, ili da je to dobijanje sile u cilju manipulisanja drugih ljudima. Dakle, ovo su različiti pokušaji da se definiše okultizam. Pristalice okultizma pokušavaju da ovaj fenomen proglase naučnim, kao što je na primer parapsihologija ili grafologija. U akademskom svetu, ali i u religioznom, postoje velika neslaganja da li je parapsihologija naučni ili okultni fenomen. U zapadnoj kulturi, ali i na našim prostorima, sve više se smatra da neke od parapsiholoških pojava treba proglasiti naučnim. Dakle, “to je nauka, prodor u budućnost, nešto što će nam pomoći da srećnije živimo u budućnosti”, i tako dalje. Postoji, kao što znamo, i pokret koji se zove “New Age Movement”, ili “Pokret novog doba”, koji u sebi sadrži karakteristike velikih svetskih religija. Na primer, tu su uključeni joga, meditacija, i tako dalje. Mi smatramo da je povezan sa okultizmom. Ovaj pokret, koji je vrlo popularan danas u svetu mladih, negira ličnog Boga Biblije, promoviše bitnu božansku prirodu čoveka na taj način što kaže da je istinski ili stvarni identitet čoveka identičan sa Bogom. Takođe, postoji u New Age pokretu pojam, da je sve jedno, Bog je sve. Dakle, deo Boga, emanacija Boga, nalazi se svuda. To je panteizam. Reč “panteizam” dolazi od dve grčke reči i znači “svuda Bog”. Dakle Bog nije ličnost koja je ograničena na jednom mestu u svemiru, nego se Bog svuda nalazi na neki način - deo Boga se nalazi u biljkama, u životinjama i tako dalje. Cilj života je svest o božanskom u sebi, samoostvarenje, spasenje, prosvetljenje i tako dalje. Ovo je neka vrsta uvoda u problem o kome ćemo govoriti. Činjenica je, na žalost, da je veliki broj mladih već imao iskustva sa nekom okultnom pojavom. Postoji ogroman broj onih koji su prizivali duhove umrlih. Ako pitamo te mlade kako to sve počinje, oni obično kažu da je to u početku znatiželja. Pitanja koja su obično postavljali onima koji su umrli bila su: “Ko će mi biti muž, ko će mi biti supruga, šta ću dobiti iz matematike u školi”, i tako dalje. Tako je bilo na početku. Međutim, postepeno ovi mladi ljudi su sve više i više ulazili u intimni kontakt sa onostranim silama, do te mere da su neki od njih u svakodnevnom životu jednostavno komunicirali sa duhovima, čak su znali i neku hijerarhiju koja je postajala. Oni kažu da je u početku to sve bilo zanimljivo, fantastično, osećali su se superiornijima u odnosu na druge ljude jer su smatrali da oni imaju nekog ko će im otkriti tajnu. Međutim, postepeno su svi ulazili u neku vrstu krize, velike krize, psihičke krize, do te mere da su mnogi od njih želeli da izvrše samoubistvo. Jedan mladić je kazao da jednostavno više nije znao šta će da radi sa sobom, jer se noću nameštaj premeštao po sobi, ćebe je letelo, i onda je gledao u filmovima kako treba staviti nož i beli luk ispod jastuka, i tako je pokušao. Onda mu je jedan drug kazao: “Biblija je jedina knjiga koja ti može pomoći.” Ubrzo zatim je nabavio Bibliju, počeo da je proučava, i postepeno se oslobodio ovih problema. Dakle, to je iskustvo mladih. Na samom početku, iznećemo biblijski stav kada je u pitanju bioenergija, parapsihologija, spiritizam i dr. Na osnovu Biblije (ova je misao najvažnija u ovom poglavlju), čovek sam po sebi, ili u sebi. nema natprirodne moći. Dakle, još jedanput: čovek sam u svojoj prirodi nema natprirodne moći, bilo da je reč o parapsihologiji, bilo da je reč o bioenergiji, bilo da je reč o komuniciranju sa duhovima. Čovek može biti kanal samo dve sile. Prva sila koja može delovati preko čoveka jeste božanska sila. Znači, na osnovu Biblije, čovek kao kanal božanske sile može učiniti čudo, ali postoji jedna druga sila koja može delovati na čoveka, a to je Sotonska sila. Dakle, čovek sam po sebi ne poseduje nadprirodne moći. On može biti samo kanal dve sile, ili sotonske sile ili božanske sile. Dakle, ako jedan čovek sedi u Novosibirsku, a drugi u Filadelfiji, i telepatski razgovaraju, Biblija će reći da čovek sam po sebi nema moći da komunicira ili da razgovara na taj način sa drugim čovekom. Jedna od ove dve sile je u igri. Možda da krenemo sa spiritizmom, pa ćemo prepoznati neke od tema. Spiritizam, svakako, da nas izgleda kao anahronizam. Mi smo očekivali da će nauka ići napred, da će se ljudi osloboditi svih zabluda, da će jednostavno razgovori sa duhovima nestati, i tako dalje. Međutim, danas više nego ikada ranije, prisustvujemo parapsihološkim pojavama. Tako imamo na televiziji priliku da učestvujemo u navodnom predviđanju budućnosti. Međutim, to nije ništa novo. To je postojalo još u starim vremenima: u staroj Indiji, Egiptu, Asiriji, Vavilonu, Grčkoj. Rimljani su takođe praktikovali različite vrste spiritizma i paranormalnih pojava. Možda samo nekoliko reči o tome kako je nastao moderni spiritizam. Ova tema je toliko opširna da mi ovde nećemo pokriti sve pojave detaljno, i govoriti posebno o parapsihologiji, bioenergiji, spiritizmu i tako dalje, ali možda je spiritizam najklasičnija pojava. Naime, smatra se da je moderni spiritizam otpočeo negde 1848. godine u Sjedinjenim Američkim Državama, u državi Njujork. U gradu koji se zvao Hajnsvil, živela je porodica koja se zvala Foks i oni su često u svojoj kući čuli nekakvo čudno kucanje. Često se, takođe, događalo da se nameštaj premeštao. Nisu znali šta se zbiva i često su bili uplašeni. Ova porodica Foks je imala dve kćeri. Jedna se zvala Margareta i imala je 15 godina, a mlađa se zvala Katarina i imala je 12 godina. I jednoga dana je Margareta odlučila da nekako stupi u kontakt sa tom misterioznom silom, i onda je upitala glasno: “Ko si ti?” Onda se čuo jedan otkucaj. Da ne iznosimo sve detalje, uglavnom, majka je kasnije stupila u kontakt sa tom “silom” i kazala: “Koliko moja starija ćerka ima godina?” Čulo se 15 otkucaja. “Koliko mlađa ćerka ima godina?” Čulo se 12 otkucaja. I tako je porodica Foks počela da komunicira sa duhovima. Kasnije, taj duh se predstavio da je on ustvari duh nekog Čarlsa Rozme, i duh im je otkrio da je taj Čarls Rozma bio ubijen i da se njegovo telo nalazi u podrumu. I kada su pozvali policiju, zaista u podrumu je otkriveno telo Čarlsa Rozme. Dakle, to je početak modernog spiritizma. Od tada pa nadalje, iako je spiritizam postojao u celoj ljudskoj istoriji, sve više je pojava spiritizma. A sada ćemo citirati biblijski stav. On je zapisan u 5. Knjizi Mojsijevoj, u 18. poglavlju. Ovo je najvažniji tekst u ovom poglavlju. 9. stih i nadalje, pratimo pažljivo tekst. Ovaj tekst je pisan 1500 godina pre Hrista. Evo šta kaže Biblija: “Kada uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna dela onih naroda.” Dakle, ovde je reč o obećanoj zemlji. Bog kaže izrailjskom narodu: “Kada uđeš u zemlju”, reč je o Hananskoj zemlji, “u tu obećanu zemlju, nemoj činiti ono što je činio narod pre tebe na tim prostorima” - “gadna dela onih naroda”. “Neka se ne nađe u tebe”, (ovo je imperativ), “koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj...”, to je bila praksa starih naroda, neka vrsta bogosluženja. “... ni vračar”. Dakle, “neka se ne nađe u tebi”, narodu Božjem, “vračar”. Ono što sledi je zanimljivo: “... ni koji gata po zvezdama”. Neka se ne nađe u narodu Božjem onaj koji gata ili predviđa budućnost na osnovu zvezda. “... ni koji gata po pticama...”. Verovatno su neki ljudi proricali budućnost na osnovu kretanja ptica. “... ni uročnik”, kaže tekst, “ni bajač”, i onda sledi ono što nas interesuje u ovom poglavlju, “ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar, ni koji pita mrtve, jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za takve gadove tera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe. Drži se sasvim Gospoda Boga svojega.” “Drži se sasvim Gospoda Boga svojega.” Ovo je ključni tekst: “Neka se ne nađe u tebe vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni koji pita mrtve, jer je gad pred Gospodom ko god tako čini; drži se sasvim Gospoda Boga svojega.” To je jedan od najvažnijih tekstova koji uopšte govori o paranormalnim pojavama. U Otkrivenju Jovanovom, poslednja knjiga Biblije, u 21. poglavlju, 8. stihu, kaže se: “A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima”, i kome još?, “i vračarima, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom, koje je smrt druga.” Dakle, ovde Biblija jasno proriče budućnost onih koji pitaju mrtve. U jednom selu pored Negotina postoji jedna vračara, i mnogi ljudi su govorili da su odlazili kod nje. Na primer, jedan čovek je kazao da su mu ukrali volove, i otišao je kod vračare i ona mu je kazala: “Idi tamo i tamo”, i našao je volove na vašaru, negde u Ćupriji ili Paraćinu, nije bitno. Dakle, pronašao je volove, i čovek kaže: “To je istina Božja.” I kako sad da on jednostavno pobegne od toga? Jedan francuski časopis govori o tome šta je Staljin radio. Naime, Josif Staljin je jednoga dana pozvao Volfa Mesinga, hipnotizera, telepatu. U trenutku kada je on to demonstrirao javno, kada je bio na sceni u pozorištu u Gomelju, u Belorusiji, Staljin je želeo da testira moći telepatije, u želji da naturi misli drugim ljudima. On je zatražio od Volfa Mesinga da ukrade sto hiljada rubalja iz “Gos banke” u Moskvi, a da pri tome telepatski hipnotiše čoveka koji je radio na šalteru, dakle blagajnika. I jednog jutra, Mesing je došao na šalter u “Gos banci”, sa jednim čistim papirom u ruci. On je usmerio svoj pogled prema blagajniku i mentalno mu zapovedio da mu izda sto hiljada rubalja. Blagajnik je izvršio ovu zapovest bez razmišljanja, nesvesno. Mesing je uzeo novac, izašao je, a napolju su ga čekali Staljinovi ljudi koji su kontrolisali uspeh ili neuspeh ovog iskustva. Kasnije, kada su se vratili, kaže da su pronašli blagajnika kako sedi u šoku, drži u svojim rukama i posmatra čisti list papira koji je uzeo umesto sto hiljada rubalja. Postoji i jedno drugo iskustvo koje je imao Mesing sa Staljinom. Naime, Staljin je zatražio jednoga dana od Mesinga da bez dozvole uđe u njegovu kuću koja je bila negde u mestu koje se zvalo Kunčevo, ali da bi ušao u njegovu kuću trebalo je da prođe kroz nekoliko straža: tu je bila prva straža, pa druga straža, telohranitelji, zatim svi kuvari i drugo osoblje. Volf Mesing je prihvatio ovaj izazov. Nekoliko dana kasnije, Staljin je radio u kući i iznenada je podigao svoju glavu, kad tu pored njega stajao je Volf Mesing. On je ušao u ovu kuću telepatski hipnotizirajući ljude, sve stražare koji su se tu nalazili. On je ponavljao sledeću izjavu: “Ja sam Berija, vi me poznajete, zar ne, ja sam šef tajne policije.” I naravno, kaže autor, ovi ljudi koji su tu stajali, dobro su poznavali Lavrentija Popoviča Beriju koji je bio šef policije, ali u svakom slučaju razlika je bila velika između ova dva čoveka. I autor se pita: Koja je to snaga, koja je to moć koja je mogla sve ove stražare da ubedi da je Volf Mesing ustvari Berija, šef tajne policije? I kao što smo kazali na početku, ovde autor spominje da se i dan danas raspravlja o tome da li je to naučni metod ili nije naučni metod. Naime, u 2. Solunjanima poslanici, u 2. poglavlju, od 8. do 9. stiha čitamo: “Pa će se onda javiti bezakonik, kojega će Gospod Isus ubiti duhom usta svojih, i iskoreniti svetlošću dolaska svojega, kojega je dolazak po činjenju Sotoninu sa svakom silom, i znacima i lažnim čudesima”. Znači, pred Hristov drugi dolazak biće mnoš tvo čuda, ali lažnih čuda. Pogledajte šta je Hristos kazao u svom najpoznatijem govoru, u Jevanđelju po Mateju, u 24. glavi. To je govor o poslednjem vremenu, o vremenu pred Njegov drugi dolazak. Hristos je kazao ovako, 24. stih: “Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa.” Dakle, pred Hristov drugi dolazak pojaviće se lažni hristosi koji će pokazati znake i velika čudesa. Zašto će pokazati te znake? Koji je cilj tih znakova? “Da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane. Eto vam kazah napred”, kaže Hristos. Izneli smo više iskustava, jer smo danas svedoci mnogobrojnih iskustava. Recimo, u Americi se desio jedan zanimljiv slučaj. Naime, za vreme vijetnamskog rata, jedan mladić koji je živeo samo sa majkom, bio je odveden u rat. Odavno su izgubili oca, i tako su majka i sin bili vrlo vezani. Živeli su u jednoj lepoj kući, u jednoj lepoj četvrti grada. Sin je otišao, i pošto su bili jako vezani, sin se redovno javljao majci. Dakle, jedanput mesečno, a i češće, stizala su pisma iz Vijetnama. Ali posle godinu dana, odjedanput pisama više nije bilo. Prošlo je neko vreme i majka je naslućivala da se nešto dogodilo. Jednoga dana, ispred kuće u kojoj su živeli, došao je vojni automobil i ljudi su joj saopštili da je njen sin bio na jednom teškom zadatku, da je nestao i da svi podaci govore da je poginuo. Kasnije je došla i sahrana, i on je sahranjen sa svim počastima. Izveštaj o ovom događaju kaže da je majka bila porušena do temelja, kaže se da je zapostavila i svoje dvorište i svoju kuću, sebe je zapostavila, više nije pridavala nikakvu vrednost ni svom oblačenju, cela ulica je znala šta se dogodilo, korov je izrastao u bašti, nije bilo tužnije osobe na ovome svetu. Jednoga dana, jedan od komšija prolazi pored nje i kaže: “Gospođo, znam šta vam se dogodilo, ali mi često razgovaramo sa dušama umrlih, i vi možete doći u sledeći utorak i razgovarati sa svojim sinom.” Majka je poznavala Bibliju i rekla je: “Ne, gospodine, u Bibliji piše da kad čovek umre, on se nalazi u nesvesnom stanju. Ja ne želim da učestvujem na vašim sastancima prizivanja duša umrlih.” I komšija je otišao. Prošlo je izvesno vreme, i opet je ovaj komšija prošao pored ove žene i kazao: “Sinoć smo ponovo razgovarali, i to sa vašim sinom, i znate šta vam je kazao? Kazao vam je ‘to i to’.” Kazao je nešto što su samo majka i sin znali. Majčino srce je puklo, i kazala je: “Doći ću.” I otišla je na seansu. Tamo je postojao medijum, dakle čovek koji je obavljao određeni ritual, i odjednom, iz polumraka, pojavljuje se silueta njenog sina. Ona sva drhti i počinje razgovor. “Sine, da li si to ti?” “Da, ja sam, mama.” I počinje razgovor, u početku vrlo napeto, ali od tada pa nadalje, svakog utorka, žena je bila na sastanku i razgovarala sa svojim sinom. Razgovori su postali toliko intimni da su čak planirali šta će popraviti na kući, šta će kupiti, šta će prodati, ponovo je nekako njen sin bio tu. Kad jednoga dana, posle godinu dana otprilike, neko zvoni na vratima. Otvori ona vrata, kad ono njen sin. Ona kaže: “Sine, otkud ti, nismo se dogovorili da se danas vidimo?” A sin kaže: “Mama, o čemu ti govoriš?” I on da je trebalo vremena da sin shvati o čemu je reč. Kasnije je ona tužila ove ljude i vođen je sudski proces. A sada da postavimo pitanje: Sa kim je ova žena razgovarala na seansama? 2. Korinćanima poslanica, 11. poglavlje, 13. stih i nadalje: “Jer takvi lažni apostoli i prevarljivi poslanici pretvaraju se u apostole Hristove.” I evo teksta koji je za nas zanimljiv: “I nije čudo, jer se sam Sotona pretvara u anđela svetla. Nije dakle ništa veliko ako se i sluge njegove pretvaraju kao sluge pravde, kojima će svršetak biti po delima njihovim.” Vrlo zanimljivo. Dakle, još jedanput ćemo ponoviti osnovnu verziju biblijskog tumačenja: Čovek, kao ljudsko biće, nema u sebi natprirodne moći. On može biti medijum dve vrste sila, ili sotonske ili božanske sile. Kako onda shvatiti mnogobrojne pojave kliničke smrti, ili kad nešto sanjamo, ili kad se nešto čudno događa, ili čujemo glas neke osobe, itd? Postoje, naravno, dve mogućnosti interpretacije ovih vrsta pojava. Ako je u pitanju san, može biti da usled velikog stresa kojeg čovek doživi, bude u pitanju jedna vrsta snova koji su prirodni snovi. Dakle, čovek tragično preživljava smrt i moguće je da u njegovoj psihi zaista dođe do prisećanja. Ali, ako su to vidljive manifestacije, šta u tom slučaju? Po Bibliji, kad čovek umre, on se nalazi u nesvesnom stanju i čeka Hristov drugi dolazak, čeka sudnji dan. Na osnovu Biblije, to ne može biti taj umrli, to može biti samo onaj ko se “pretvara u anđela svetla”. Kada je nedavno jedna baka umrla, u njenoj staroj seoskoj kući bilo je mnoštvo slika na zidu. Kad u jednom trenutku, sve slike su bile okrenute naopako. Na pitanje: “Zašto su slike okrenute?”, objašnjenje je bilo “da zli duhovi ne vide i te žive i da ih ne povedu sa sobom”. Jedan bakin rođak, koji nije verovao u to, kazao je: “Moju sliku slobodno okrenite!”, i okrenuo je svoju sliku. Međutim, posle nekoliko minuta, slika je ponovo bila okrenuta. Postoje srašne predrasude u narodu, razna praznoverja. Sada bi se dotakli pitanja crne magije. Naravno, jedan deo magije može biti čista veština, klasična prevara, trik, ali biblijski stav je da sve vrste paranormalnih pojava, pa i crna magija, koja se graniči sa paranormalnim pojavama, nije ništa drugo nego delo nekog drugog. Kako se osloboditi ovih pojava, šta je lek, to je ono što ljudi pitaju. Lek za koji verujemo da je dobar lek, jeste: čitati Bibliju, staviti Bibliju pored sebe, možda pored kreveta gde spavamo i moliti se Bogu. Treba čitati Bibliju, upoznati istinu. Mi nismo odgovorili na pitanje: Zašto Đavo (ili Sotona) beži od krsta? Đavo ne beži od krsta, već od Onoga koji je bio na krstu, od Isusa Hrista. Dakle, ako smo mi zajedno sa Hristom, i u vezi sa živim Bogom, niko, ni jedna paranormalna sila ovoga sveta nam ništa ne može, u to budimo sigurni. Hristos je naš zaštitnik i ne trebamo se bojati ni jedne parapsihološke sile ako smo sa Hristom, ako smo sa Bogom. Postoje mladi ljudi koji su dolazili na sastanke gde se vršilo razno prizivanje duhova, i kažu: “Kad si ti ovde, onda neće da se kreće čašica.” Naravno, jedni su kazali: “To je izmišljotina, to nije ništa.” Drugi su kazali: “Čašicu gura čovek prstom” i tako dalje. Međutim, druga grupa ljudi je kazala: “Kao da tri tone ima u toj čašici.” Dakle, neko je drugi u pitanju, i moguće je da je neko drugi, a moguće je i jedno i drugo. Ali ponovo da ustvrdimo, ako smo sa Bogom i sa Hristom, nema straha ni od čega. Kada je u pitanju astrologija, da kažemo i o tome nekoliko reči. Ako čitamo biblijski izveštaj o stvaranju, vrlo brzo ćemo zaključiti da stvaranje Sunca, Meseca i zvezda dolazi četvrtog dana, a pre toga se kaže: “I bi veče, i bi jutro, dan prvi.” Ne samo to, u trećem stihu se kaže: “Neka bude svetlost.” Kako su mogli da budu dan i noć, ako nisu postojali Sunce, Mesec i zvezde? Veoma važno pitanje. I naravno, postoje različite interpretacije ovog teksta. Pitamo se: Zašto je stvaranje Sunca, Meseca i zvezda stavljeno tek u 4. dan? Evo jednog od razloga: Zato što je sunce kao bog bilo najveći bog starih naroda. U Egiptu se zvalo “Re” ili “Ra”, u Vavilonu “Šamaš”, u Persiji “Mitra”. U Sloveniji postoji jedan hram koji je posvećen bogu suncu, bogu Mitri. Postoji jedan celi grad koji je izgrađen u kamenu, i koji se zove “Petra”, koji je posvećen bogu sunca. Ljudi su vekovima posmatrali sunce kako se pojavljuje i kako obasjava ovu zemlju, i zato su obožavali boga sunca. I mesec je smatran božanstvom, ali u mnogo manjoj meri, dok je za zvezde smatrano da su to skloništa za nečiste duhove. Najveći rizik za Božji narod, Izrailj, koji je Bog želeo da sačuva za sebe, koji je Bog želeo da vodi svojim putem, putem istine, bio je da i Božji narod počne da veruje da je sunce zaista bog. Zato je Bog, kao pisac 1. Knjige Mojsijeve, u želji da sačuva svoj narod od idolopoklonstva ili služenja onome što ustvari nije Bog, nadahnuo Mojsija da napiše da su Sunce, Mesec i zvezde stvoreni tek četvrtog dana. Zanimljivo je da u originalnom tekstu se čak i ne spominju imena “Sunce” i “Mesec” (videti 16. stih prvog poglavlja). Zašto se ne spominju imena? Zato što, po starim verovanjima, spomenuti ime nečega značilo je dati mu određenu vrednost. Bog nije ni to želeo, nego je kazao preko Mojsija ovako: “I stvori Bog dva videla, videlo veće da upravlja danom i videlo manje da upravlja noću, i zvezde.” Zašto? U originalu piše: “Stvori Bog dve lampe”, kao da ih je Bog zakačio tamo negde u svemiru. Ovo je vrsta demitologizacije, kako to nazivamo u teologiji, dakle oduzimanja mitskog elementa onom čemu su ljudi pridavali božansku vrednost. Naime, Mojsije kaže: “Vi, narod izrailjski, znajte da su Sunce i Mesec samo lampe koje je Bog stavio u svemiru. To nisu bogovi, kao ni zvezde koje je Bog stvorio.” Zato Bog stavlja stvaranje Sunca, Meseca i zvezda u 4. dan. Da ih je stavio u prvi dan, verovatno bi Izrailjci mogli da pomisle da su to božanstva. Dok su za stare narode zvezde bile skloništa za nečiste duhove, trebalo je čekati naš vek pa da zvezde postanu bogovi. Da li je to istina? Danas, više nego ikada ranije, ljudi posmatraju kretanje nebeskih tela i na osnovu toga proriču budućnost. Biblija kaže: “I zvezde, male lampice, Bog je stvorio, On je Stvoritelj, On upravlja ljudskom istorijom.” U 1. Knjizi Dnevnika, u 10. poglavlju, imamo jedan zanimljiv tekst, u 13. stihu, koji bi želeli da naglasimo. Ovde je reč o prvom jevrejskom caru koji je odlučio jednoga dana da konsultuje duhove. Možemo čitati taj tekst, i zapazimo šta Biblija kaže: “I tako pogibe Saul za bezakonje svoje, koje učini Gospodu što ne sluša reči Gospodnje i što traži da pita duh vračarski.” Saul je poginuo, kaže Biblija, jer je tražio da pita duh vračarski. Saul se našao u jednoj teškoj situaciji, ali nije poznavao budućnost, i tada je jednostavno želeo da sazna budućnost. I onda je pokušavao, i pitao Boga, ali Bog mu nije želeo odgovoriti jer on više nije živeo životom po Božjoj volji. Kada je video da se nalazi u toj situaciji, on je otišao kod jedne vračare. Pitanje koje ostaje ovde, na koje trebamo odgovoriti, jeste sledeće: Kako to da kad odete kod vračare, ona vam kaže budućnost? Kako to da je ona kazala gde se nalaze volovi onom čoveku? Biblijski stav je da samo Bog poznaje budućnost. Bog, dakle, poznaje budućnost, On poznaje celi naš život. Postoji drugo biće o kome smo govorili, koga nazivamo Sotona (kao i demoni, anđeli koji su na njegovoj strani u pobuni protiv Boga). Sotona i demoni ne poznaju budućnost, ali oni su duhovna bića, vrlo moćna bića, na osnovu Biblije, koja poznaju kretanje ljudske istorije, iskustva svih ljudi na ovom svetu, poznaju prošlost, sadašnjost. Naprimer, ako vi odete kod vračare, ona će vam reći i ko ste, i odakle ste, i kako vam se zove čukundeda, i neke tajne koje samo vi znate u životu i niko dru gi, i vi ćete biti potpuno šokirani. Sotona i demoni poznaju prošlost i sadašnjost, ali oni ne poznaju budućnost. Oni nagađaju budućnost, i neki put pogode. Većina biblijskih teologa smatra da oni na gađaju budućnost i zato neki put pogode, a neki put ne pogode. Dakle, Sotona i demoni nagađaju budućnost. Bog je jedini koji poznaje budućnost i zato nemojte biti iznenađeni ako vam neko otkrije tajnu o vama. Međutim, ponovo ponavljamo, ako ste sa Bogom, ako ste sa Isusom Hristom, ako se molite Bogu, ako čitate Njegovu Reč i živite u skladu sa njom, nema straha za čoveka, i to je najlepša sigurnost. Koji je lek koji nam Biblija daje, lek za sve paranormalne pojave? Lek se nalazi zapisan u poslanici Jakovljevoj, 4. poglavlje, 7. stih. Tekst kaže: “Pokorite se dakle Bogu, a protivite se Đavolu, i pobeći će od vas.” Pokoriti se Bogu znači verovati Bogu, živeti sa Bogom, živeti po volji Božjoj, ne po onome što ljudi govore, već po onome što je Bog napisao u Bibliji - to znači pokoriti se Bogu. Na taj način mi ćemo sebe sačuvati od Sotonskih sila. U novinama je pisalo: “Danas će biti izveden jedinstven naučni ogled. Posetioci centra Sava, čitaoci našeg lista, televizijski gledaoci, obdareni pojedinci razmenjivaće misaono - duhovne poruke između Beograda i Novosibirska.” Biblijski ovo ne stoji. U drugim novinama je pisalo: “Parapsihološki kontakt preko okeana. Uspostavljeni parapsihološki transkontinentalni kontakti između Novosibirska i Filadelfije. Postoje mesta na zemlji sa kojih se lako uspostavljaju veze. Šta su radile vojne i druge tajne službe”, i tako dalje. Biblijski, čovek nema natprirodne moći kojima može raspolagati, osim ako mu ih da Bog ili Sotona. Čovek može imati natprirodne moći, ali u smislu molitve, kao na primer: mnogi ljudi su se molili i dogodilo se čudo. U tom slučaju čovek je svestan da to nije on koji ima tu moć, nego da je to Bog koji koristi čoveka da preko njega utiče na druge ljude. “Pokorite se dakle Bogu, a protivite se Đavolu, i pobeći će od vas.”


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
114_AhmeD je napisao:
bio sam mnogo puta na egzorcizmu, pricao sam đavolima, imam par prijatelja učača/ isijelitelja i hvala Bogu mnogo sam upućen u to i znam puno stvari.



AhmeD je napisao:
Muslimanu je zabranjeno da prodire u gajb ( nepoznato), poslanik Muhammed alejhisselam je rekao da onaj ko ovlada tim znanjem nikakve srece nece imati ni na ovom ni na onom svijetu

Mozes li malo pojasniti... Kazes da je Muslimanima zabranjeno prodirati u nepoznato, a kazes da se ti upravo bavis tim? :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
efemeris je napisao:
sad se osjecam malo bolje, hvala ti puno. ovo je prvi put da otvoreno govorim o mojim nevoljama i pored toga sto sam se plasila da ce me ljudi smatrati ludom. sad sam potpuno sigurna da nisam slucajno naisla na ovaj forum. vec sam napomenula da nisam vjerski odgojena, nisam cak ni krstena ali trazim kontakt sa Bogom. u zadnje vrijeme sam citala o religiji, ne samo pravoslavnoj, nego i jevrejskoj i islamu. trazila sam moju spoznaju i moj put k Bogu. citala sam i dosta podataka o budizmu. poznato mi je da je i buda licno imao posla sa djavolom kao i isus. poznato mi je i to da budisticki monasi redovno vrse obrede i ciscenje od negativnih sila. imaju cak i amajlije - narukvice koje stalno nose na ruci. crna magija se uvijek nabacuje na dobre ljude a ne na zle. nece djavo na svoje jednake. iako se kaze da svima koji ti nanose zlo sve vraca u zivotu i da nece dobro proci ni poslije smrti ja se opet pitam cemu je svrha svega toga. zasto se nemoze drugacije zivjeti be spletki i kaznjavanja. zasto se nemoze jednom zauvijek razbiti taj djavolji krug? zar zivot mora biti tako jednosmjeran?


Posmatraj tu crnu magiju kao bolest: zasto ima bolesti? Mozda zato jer kad ih ne bi bilo zivot ne bi bio to sto jeste. Da nema patnje kako bi znali sta je radost? Bili bi mrtvi, autisticni, vegetirali bi kao biljke. Znas li kakvi smo kad smo bolesni, npr. kad nas zahvati glavobolja? Sve nam je sivo, nemamo apetita, ne podnosimo svjetlost, na viceve se ne smijemo, price o Bogu su nam daleke. Takvo je stanje pod uticajem crne magije i zivotnih nevolja. Sve je to tezak teret ali nista, kao ni bolest, ne traje vjecno. Mozda neke stvari ne mozemo promijeniti, npr. ne mozemo vratiti vrijeme unazad, ali mozemo promijeniti sebe i nas nacin gledanja na sve to.
U vezi tvog citanja o religijama, jednom sam razgovarao sa covjekom za kojeg su tvrdili da je prosvjetljen, i pitao sam ga sta misli o slijedjenju vise pravaca u religiji. On kaze: "OK, ako u tebi ima vise osoba onda je to u redu". Ja sam to iskusio na vlastitoj kozi, kod mene je to bio jedan kaleidoskop religija, ali nigdje nisam bio svim srcem, i to je bilo fatalno. Uzmi jedno i unesi se svim srcem i zaboravi sve ostalo. Ja sam na kraju zavrsio kod Hrista, jedino mi je Hrist dao ono sto sam trazio, nadu i gubitak straha od buducnosti, vjeru u danas i kroz ljubav u Hrista ljubav prema ljudima. Nijedna druga religija mi to nije mogla dati. Pocni usrdno da se molis, ako vjerujes da nema slucaja i da nisi slucajno dosla na ovaj forum, onda vjerujes da Bog non-stop radi (kao sto kaze Isus), pa zasto se onda ne bi Njemu direktno obratila kao sto se direktno obracas nama na forumu? On ima usi da cuje i oci da vidi, vidjeces. Ako nas smatras postojecim i realnim, zasto bi Bog bio nesto manje od toga? Obrati mu se, ja znam djevojku koja je nekih 30 godina imala patoloski strah od pasa i jednim snom dan prije nego sto je trebala ici u kucu gdje ima pas oslobodila se tog straha. Zasto se i kod tebe ne bi desilo isto? Ali prihvati da Bog ne moze da radi na nekome ko mu ne ukazuje povjerenje, kao sto vjerom mozemo brda da pomjeramo ko sto Isus rece, tako bez vjere ne mozemo ni svoju bolest da otklonimo. Ali vjera u Boga nije samo razlika izmedju da i ne, nego zelja da budes u skladu sa Njegovom voljom, da mu budes ugodna, da budes savršena Hristova zaručnica kao što kaže apostol Pavle u drugoj poslanici Korincanima, tako razmišljaj.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Moj stav prema svemu tome, ne kazem da ne postoji crna magija, vracke, carke, i ostalo... ali kad vec nemamo pojma o tome i nismo toliko upuceni u te vode, onda najbolje da se uopste ne petljamo sa tim i sa ljudima koji se bave tim.
efemeris, moj savjet bi ti bio da ne ides kod nikog da ti to "skine", time samo pravis sebi gore. I ti sto "skidaju" ne rade cista posla. Time ces samo uvijek biti vezana za takve stvari, i cim imas neki problem, ices kod takvih ljudi da ti "pomognu", umjesto da sama i uz Boziju pomoc pokusas da rijesis problem, kako bi trebali svi mi da radimo, ma koliko tesko bilo i izgledalo.
Predlozila bih ti da se distanciras od ljudi koji ti otezavaju zivot i kod cije prisutnosti se ne osjecas dobro. Pa makar to bio tvoj rodjeni. Misli pozitivno, i samo kazi "Bog je samnom , ne moze mi niko nista", nabavi sebi Psaltir (Davidovi psalmi) pa citaj, od velike je pomoci, ne dozvoli uopste da takve stvari kao sto su vracanja, gatanja ... dopru do tebe, ne druzi se sa sumnjivim osobama sa osobama u koje nemas povjerenja. Jednostavno, zivi svoj zivot, bez mnogo uticaja sa vana. Imaj svoj neki cilj u zivotu i sledi ga, nedaj i ne dozvoli da te sta u tome omete, za price sa strana samo odmahni rukom... i da, vjeruj! To je najvaznije. Bez vjere u Boga nema nista. Sama si rekla da si se pocela interesovati za religije, za vjeru... to je vec dobar pocetak. Mada nemoj previse da lutas, stani tamo gdje osjecas najvecu utjehu i moli Boga da te odvede na pravu stazu.

Mi ne znamo zasto takve stvari postoje na svijetu. Sve sto je Bog stvorio , sve je to dobro. Samo je na nama kako cemo mi to upotrebiti. Nazalsot su ljudi takvi da sve zloupotrebe pa to sve odvede na put u propast. A sigurno da ima i iskrenih ljudi koji cuda cine Bozijom voljom i koji su vodjeni Bozijom rukom. Takvih je jako malo.
Znam kako ti je i razumijem te u potpunosti, svi smo mi manje-vise tokom svog zivota bili suoceni sa takvim stvarima i dan danas pogoovo na nasim prostorima, na Balkanu, ali je opet na nama kako cemo se staviti prema takvim stvarima, da li ih docekati rasirenih ruku ili staviti blokadu i reci "ne, samnom NE!" Sve je to u covjeku. Zamisli to ovako, covjek koji nikad nije mrzio, koji od rodjenja samo voli voli voli, njemu niko nikad ne moze ubaciti osjecaj mrznje jer ne zna sta je to. Moze mu neko tonu mrznje nabaciti bajanjem, ali on nece opet znati sta je mrznja. Naravno, takvog covjeka skoro da nema, sta zelim ovim da kazem je, da treba samo da volimo i da ljubimo sve sto postoji na ovoj planeti, pa cak i onog malog neprimjetnog mrava, da usijemo u sebe plod Ljubavi i blagostanja, da jednostavno ne znamo za mrznju, zavist, ljubomoru... da se rijesimo tog grozotog osjecaja, da ga "sasijecemo u korijenu" , jednostavno covjek mora biti cist od stvari od kojih nema vajde, koje samo covjeka mogu odvesti u propast, cak i u bolest. Da je lako-nije. Svi se mi borimo protiv toga. Put Dobrog Covjeka je trnovit i tezak. Pogotovo u vremenu gdje se raskos i demoNkratija propagiraju i gdje svi "moraju " da idu istim tempom i da izgledaju isto i da razmisljaju isto... ali u tvoja 4 zida si ti sam svoj gazda, tu mozes najbolje da razmsilis o svemu i svacemu, da udjes u sebe i da vidis sta te gusi. Nije uvijek ni dobro "ici s vremenom". "Zaostani " malo. Vrati se u prvi vijek. Jedno vece zaboravi da imas svijetlo, upali svijecu, zaboravi da imas kompjuter-citaj knjigu, zaboravi da imas telefon - napisi pismo dragim osobama, zaboravi da imas radio-sastavi sama koji lijepi stih.... to su sve sitnice, ali i covjek nastane od "sitnice" , sve nastaje od sitnice....
Mozda i ja previse popujem, i sama se borim da svoj zivot "dovedem u red", niko nije savrsen pa ni ja... ali eto, reko' samo da ti docaram kako ja na to sve gledam i kako bih trebala/zeljela da uradim neke stvari. Sve je u NAMA i na Nama, kako cemo uraditi neke stvari. Sami ne mozemo, ali imamo Super pomoc i podrsku znas vec odakle. :wink:

Sve najbolje zelim. :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 11:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
hvala ti puno leona. :) podsjecas me na mene i moje stavove kad sam bila mlada, u vrijeme kad moje muke nisu bile tako velike. znam i sta je bolest. ja sam dugo godina radila u bolnici i sama sam bolesna. imam tezak poremecaj u endokrinom sistemu, prvo je otkazala stitnjaca pa onda sve ostalo. tako da znam sta mi hristov savjetuje. ja sam se distancirala od moje familije iako mi je to bilo jako tesko. vezana sam za mog mladjeg brata i kad je on odbio da me i dalje posjecuje to me je dotuklo. znam da su moji iza toga i da ga zagovaraju protiv mene. a eto, opet mu ne zamjerim. znam da nije kriv. ja sam mu objasnila situaciju i rekla da ne zelim da kvarim njegov kontakt sa roditeljima i ostalom rodbinom. a isto tako sam se distancirala od svih tih laznih prijatelja. vise se ne plasim da budem sama ili sta ce neko misliti o tome. najgore mi je samo sto se na radnom mjestu ne mogu distancirati od takvih ljudi. sad kad se osjecam malo bolje i moje pamcenje se polako vraca, ja cesto pokusavam da sjetim i osjecam kakva sam bila kao dijete ili tinejdzerka. onih dobrih trenutaka, kad sam bila zdrava, vesela i dobre duse kao ti. jos ne mogu da putujem ali prije dvije godine sam dva puta isla za s.a.d. to je bilo prvi put da sam putovala nakon vise od deset godina. i osjecala sam se bolje. nazalost to nije dugo trajalo, jer kad god mi se nesto pozitivno desi u zivotu ta negativna energija bi sve unistila. meni je dosta tesko da se borim protiv toga kao potpuno zdrav covjek, jer samo zbog mog loseg zdravlja izgubim i ono malo energije sto imam. ali eto nedamse! :)

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
efemeris je napisao:
nazalost to nije dugo trajalo, jer kad god mi se nesto pozitivno desi u zivotu ta negativna energija bi sve unistila.

O da. To mi je poznato. Ali to ne mora znaciti da je crna magija razlog.
Posto volis da putujes, jesi razmisljala ikad o tome da uradis jednom jedno "vjersko putovanje"? Recimo, putovanje u Jeruzalim? Citala sam dosta o tome, ljudi su se vratili kao preporodjeni kad su isli tamo. Ne moras ni ici sama, to se organizuje pa se ide u grupama. Mozda nebi bilo lose da uradis i takvo nesto. Mislim, nemoj da me ko pogresno shvati, ne guram te u neki poseban pravac, mozes ici i u Mekku ako hoces ili Tibet, odaberi sebi. Ja ti samo mogu svjedociti za Jeruzalim. :)


Poslednji put menjao Leona dana 07 Okt 2009, 13:14, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 12:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
efemeris je napisao:
hvala ti puno leona. :) podsjecas me na mene i moje stavove kad sam bila mlada, u vrijeme kad moje muke nisu bile tako velike. znam i sta je bolest. ja sam dugo godina radila u bolnici i sama sam bolesna. imam tezak poremecaj u endokrinom sistemu, prvo je otkazala stitnjaca pa onda sve ostalo. tako da znam sta mi hristov savjetuje. ja sam se distancirala od moje familije iako mi je to bilo jako tesko. vezana sam za mog mladjeg brata i kad je on odbio da me i dalje posjecuje to me je dotuklo. znam da su moji iza toga i da ga zagovaraju protiv mene. a eto, opet mu ne zamjerim. znam da nije kriv. ja sam mu objasnila situaciju i rekla da ne zelim da kvarim njegov kontakt sa roditeljima i ostalom rodbinom. a isto tako sam se distancirala od svih tih laznih prijatelja. vise se ne plasim da budem sama ili sta ce neko misliti o tome. najgore mi je samo sto se na radnom mjestu ne mogu distancirati od takvih ljudi. sad kad se osjecam malo bolje i moje pamcenje se polako vraca, ja cesto pokusavam da sjetim i osjecam kakva sam bila kao dijete ili tinejdzerka. onih dobrih trenutaka, kad sam bila zdrava, vesela i dobre duse kao ti. jos ne mogu da putujem ali prije dvije godine sam dva puta isla za s.a.d. to je bilo prvi put da sam putovala nakon vise od deset godina. i osjecala sam se bolje. nazalost to nije dugo trajalo, jer kad god mi se nesto pozitivno desi u zivotu ta negativna energija bi sve unistila. meni je dosta tesko da se borim protiv toga kao potpuno zdrav covjek, jer samo zbog mog loseg zdravlja izgubim i ono malo energije sto imam. ali eto nedamse! :)


ako si pročitala moj tekst koji sam postavio, a nadam se da jesi lako ćeš shvatiti u čemu je bio problem u tvom životu i žašto danas imaš tjelesnih i duševnih problema! uzrok svih tvojih problema je odvajanje od Boga (Stvoritelja). Čovjek se odvaja od Boga učestalim uprašnjavanjem loših navika, nemoralnim životom, bavljenjem okultizmom i td.! jedini način da se izliječiš je da se ponovo približiš Bogu, a približit ćeš se na taj način da počneš upražnjavati dobre navike, da prihvatiš moralne principe, da radiš nešto korisno na dobrobit drugih, da izbjegavaš zlo, da svakodnevno moliš i povremeno postiš, da čitaš Božju rječ i proučavaš je! način na koji si krenila da rješavaš probleme te je doveo do ruba provalije i sada je krajnje vrijeme da se otarasiš Sotone i demona i okreneš Istinitom Bogu! iz tvojih postova se vrlo lijepo miglo vidjeti koliko si bila pod utjecajem demona, a ponekad si bila i potpuno opsjednuta te se nisi mogla kontrolirati! Vjeruj mi da ne postoji drugi put da se čovjek vrati na stazu života od onoga koji nam Bog nudi! svaki drugi put vodi prema lažnim bogovima čije je krajnje odredište jezero ognjeno! Reče Isus: danas ako glas mu čujete ne budite srca tvrda kao u pobuni! Nadam se da ćeš poslušati glas Božji i otvoriti svoje srce Bogu da te izlječi :)!

živila...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ovo od Leone je odličan savjet, ne znam gdje živiš efemeris, ali Pravoslavna crkva u dijaspori redovno organizuje odlaske u Izrael i krštenja u Jordanu gdje se i sam Isus krstio. A pošto si rekla da nisi krštena eto ti dobre prilike da se krstiš na najsvetijem kvadratnom metru na planeti :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 12:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
jesam, voljela bih da odem u jeruzalem i na tibet. tibetanski monasi vrse obrede i ciscenja koja sam vec napomenula.
kad imam volje ja se bavim grafickim dizajnom i napisala sam pet poema na spanskom jeziku. jedna od mojih kreacija je u forumu "fotografija i dizajn".

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 12:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
Hristov je napisao:
Ovo od Leone je odličan savjet, ne znam gdje živiš efemeris, ali Pravoslavna crkva u dijaspori redovno organizuje odlaske u Izrael i krštenja u Jordanu gdje se i sam Isus krstio. A pošto si rekla da nisi krštena eto ti dobre prilike da se krstiš na najsvetijem kvadratnom metru na planeti :)


nisam znala da nase crkve organizuju ta putovanja. u mjestu u kojem zivim nema pravoslavne crkve ali cu potraziti informacije na netu. hvala vam puno na svemu!!!! :) :fadein:

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 13:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2009, 22:01
Postovi: 126
efemeris je napisao:
sve mi u zivotu ide naopako, zdravlje mi nije dobro i u velikim sam dugovima.


efemeris je napisao:
jesam, voljela bih da odem u jeruzalem i na tibet


Да ли твоје финансијско стање може поднијети ова пуовања. Буди опрезна, јер можеш доћи у још веће дугове. Ово путовање планирај када постигнеш финансијску стабилност.
Ја ти савјетујем да одеш код свог свештеника и договориш своје крштење. Крштење је ново рођење и за тебе почиње нови живот као хришћанке.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs