banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Okt 2008, 10:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
vim je napisao:
mastermind je napisao:


Mislio sam da je u pitanju biblijski stih. Ovako, ko zna ko je to pisao.


pozdrav!

prijatelju za većunu biblijskih tekstova se nezna tko je napisao tako da to nije nikakav razlog da ovaj tekst ne pročitaš...Biblija je skup knjiga koje je crkva odredila kao valjane...ovaj tekst je apokrifni spis koji nije u sastavu Biblije, ali nam može biti od koristi (i sama crkva za neka svoja tumačenja koristi apokrifne tekstove)....naveo sam stih iz ovog apokrifa zato što je ovdje to sve lijepo opisano....

ako nećeš čitat apokrife nema problema...imaš sve to i u Bibliji....evo ti sličan citat.....

Mt 9,14

Padavičar 0 17,14-21; Lk 9,37-43) 14 Kada dođoše k učenicima, ugledaše oko njih silan svijet i pismoznance kako raspravljaju s njima. 15 Čim ga sve ono mnoštvo ugleda, iznenađeno brže pohrli pozdraviti ga. 16 A on ih upita: "Što to raspravljaste s njima?" 17 Odvrati netko iz mnoštva: "Učitelju, dovedoh k tebi svoga sina koji ima nijemoga duha. 18 Gdje ga god zgrabi, obara ga, a on pjeni, škripi zubima i koči se. Rekoh tvojim učenicima da ga izagnaju, ali ne mogoše." 19 On im odvrati: "O rode nevjerni! Dokle mi je biti s vama? Dokle li vas podnositi? Dovedite ga k meni!" 20 I dovedoše ga k njemu. Čim zloduh ugleda Isusa, potrese dječakom i on se, oboren na zemlju, stane valjati i pjeniti. 21 Isus upita njegova oca: "Koliko je vremena kako mu se to događa?" On reče: "Od djetinjstva! 22 A često ga znade baciti i u vatru i u vodu da ga upropasti. Nego, ako što možeš, pomozi nam, imaj samilosti s nama!" 23 Nato mu Isus reče: "Što? Ako možeš? Sve je moguće onomu koji vjeruje!" 24 Dječakov otac brže povika: "Vjerujem! Pomozi mojoj nevjeri!" 25 Vidjevši da svijet odasvud grne, Isus zaprijeti nečistomu duhu: "Nijemi i gluhi duše, ja ti zapovijedam, iziđi iz njega i da nisi više u nj ušao!" 26 Zloduh nato zaviče, žestoko strese dječaka te iziđe, a on osta kao mrtav te su mnogi govorili da je umro. 27 No Isus ga dohvati za ruku, podiže ga i on ustade. 28 Kad Isus uđe u kuću, upitaše ga učenici nasamo: "Kako to da ga mi ne mogosmo izagnati?" 29 Odgovori im: "Ovaj se rod ničim drugim ne može izagnati osim molitvom i postom.

pozdrav prijatelju....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2008, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hvala puno :P
Mozda si me pogresno shvatio, ja nisam ogranicen samo na bibliju, ali pretpostavljam da je manja vjerovatnoca da ostali tekstovi budu vjerodostojni, iako ne mora znaciti. Pa cak i biblija, ali kad nekome nesto objasnjavate prije ce povjerovati ako je navod iz biblije.
Naravno, dobar je sajt koji si predlozio, hvala jos jednom. :wink:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2008, 21:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
vim je napisao:
Hvala puno :P
Mozda si me pogresno shvatio, ja nisam ogranicen samo na bibliju, ali pretpostavljam da je manja vjerovatnoca da ostali tekstovi budu vjerodostojni, iako ne mora znaciti. Pa cak i biblija, ali kad nekome nesto objasnjavate prije ce povjerovati ako je navod iz biblije.
Naravno, dobar je sajt koji si predlozio, hvala jos jednom. :wink:


nema na čemu prijatelju....nevolim ni ja svašta čitat, ali slučajno sam naletio na taj tekst pa mi se nije činio loš, a i ima nešto korisno u njemu....ostale knjige sa tog sajta nisam čitao, ali možda ima još ponešto korisno....ako naletiš na nešto korisno javi...

pozdrav brate i živio....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2009, 20:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
sasvim slucajno (a mozda i nije slucaj) sam pronasla ovaj forum trazeci informacije o crnoj magiji na internetu.
nisam citala sve vase razgovore ali vidim da niste prevaranti i da razgovarate na intelektualnom nivou. ja sam zrtva
crne magije i zbog licnog iskustva sam pocela da vjerujem u sve to. i pored toga sto sam vec tri puta trazila pomoc,
crna magija nije izvucena iz mene i neznam vise sta da radim. sve mi u zivotu ide naopako, zdravlje mi nije dobro i u velikim sam dugovima. zivim u dijaspori, u jednoj zemlji u kojoj vlada najveca mrznja prema imigrantima i nikako da se izvucem odavde. zadnje tri ili cetiri godine su najgore godine mog zivota. prosle godine mi se na ulici obratila jedna zena, odmah sam znala da je iz nasih krajeva i sta hoce od mene. vec par puta bi me zene pitale na ulici da mi gledaju u dlan ali nisma imala povjerenja u njih. ja sam takodje "nadarena" nekom vrstom vidovitosti i mogu da "citam" ljude. Neznam sta mi bi ovaj put pa sam je pustila da razgovara samnom. Prvo sto je rekla je da zna da sam isla kod jeden zene i kod jednog muskarca na gledanje i ciscenje. To mi je nekako potvrdilo da nije prevarantkinja kao druge ali nije uspjela da mi potpuno izvuce crnu magiju. Mozda zato sto nisam imala zlatni lancic sa krstom da napravi zastitu. Ujedno je trazila previse para koje nisam imala. Zivim od socijalne pomoci i jedva sastavljam kraj sa krajem. Nisam htjela da je odvedem u moj stan jer sam se bojala da ce stalno dolaziti i traziti jos vise para. U trenutku kad mi je izvlacila crnu magiju osjecala sam se mnogo lakse iako sam osjecala da jos toga ima u meni. Kad sam je pitala ko mi je to uradio samo je rekla je to su ti sve zene uradile. Znaci vise njih i vise crnih magija. Jedna od njih je moja tetka, oceva najmladja sestra a vjerovatno su joj se i ostali clanovi oceve porodice pridruzili. Jedna od njih je i moja majka. To mi je takodje rekla i prva zena koju sam posjecivala vise puta. Ona je turkinnja i veoma vidovita. Rekla mi je mnoge stvari iz moje proslosti i dve stvari koje su mi se dogodile kasnije u zivotu. Ta turkinja je znala za moju vidovitost i da ce moje sposobnosti biti vise razvijene u starijim godinama. Nazalost lagala me je zbog zdravlja a mozda i nije htjela da me previse razocara. Nije trazila pare od mene za izvlacenje crne magije ali nije uspjela u tome. Bilo je previse jako za nju pa se i sama razboljela. Imala je zestoke glavobolje i druge tegobe, pa sam prestala da je posjecujem. Moje stanje se od tada jes vise pogorsalo i proslo je tacno deset godina dok sam naletjela na ovu drugu zenu. Nju takodje nisam vise vidjela tako da sada neznam kome da se obratim. U mjestu u kome zivim ne poznajem nikoga ko se time bavi a na internetu ima previse tih prevaranata.

Cinjenica da su clanovi moje porodice najvise zasluzni za sve moje nevolje me je bacila u ocaj. Tu crnu magiju koriste vjerovatno od mog rodjenja. Mogla bih da napisem roman sta mi se sve dogadjalo u zivotu.

Da li neko od vas zna pouzdanu osobu kojoj se mogu obratiti za pomoc?

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 12:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Efemeris, pročitaj od početka ovu temu.
Najlakše bih ti rekla da sve zaboraviš i izbaciš iz glave jer sama sebi praviš najveći problem, ali kada bih ti to rekla opet ne bi ništa učinila, samo bi me pogrešno shvatila.

Sve gatare, vračare, proroci i izbacivanje crne magije se vrši od strane "stručnjaka" šarlatana koji za to uzimaju novac, a to si i sama priznala.
Znači - novčana korist na tuđoj nevolji.
U priči uvijek mora da postoji neko ko ti je to uradio, a to je najprije neko ko ti je blizak.
S tom pričom počinješ da mrziš svoju okolinu, svoju rodbinu.
I šta se dešava? Kao plecebo efekat, kada te gatar navodno oslobađa magije ti osjećaš da ti je lakše a pri tom truješ svoje srce mrzeći onoga ko je "odgovoran" za tvoje stanje.

Jedini lijek je ne vjerovati u te stvari, otvoriti srce, voljeti bližnje (ljubav oslobađa), voljeti život, voljeti sebe.
Kada je čovjek pod stresom onda je i bolestan i nervozan i traljav pa pomisli lako da mu ne ide ništa u životu jer je to nečija želja.
Niko, ali baš niko, ne može da pruži instant oslobađanje niti instant blagostanje. Ko kaže da može - laže.
Hrišćanstvo nas uči da svako od nas mora da nosi svoj krst, da se bori kroz život. Kroz borbu svako ojača.
Kad spoznaš ljubav sve tamne zavjese spadaju sa tvojih očiju, ne ljubav prema jednoj osobi nego sveopštu ljubav.
Jedini spas je ljubav. To nije puka fraza.
Ovo govorim jer je svako nekad možda imao slična iskustva i slične strahove da se sve urotilo protiv nas.
Došla sam u kontakt sa sličnim osobama i na sreću, na vrijeme prozrela igru i otresla prašinu sa njihovog praga. Jedno iskustvo više.
Prolaziš kroz krizu jer si u "tuđem" svijetu. Savjetujem ti da se okaneš tog posla, jer samo upadaš još dublje kao u živo blato.

I zapamti, ako budeš hranila crne misli tako ćeš se i osjećati, izbaci iz sebe i svaku pomisao na crno i gledaj vedrim pogledom na svijet oko sebe.
Uživaj u malim stvarima i vidjećeš da će se situacija popraviti.
U tebi je i raj i pakao, izaberi šta želiš. :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 20:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
hvala ti na odgovoru i potpuno te razumijem. samo mrznja je u njima ne u meni. :wink: to ih jos vise razbjesni.
ja sam u prirodi vesela i drustvena osoba, ali mnogi ljudi me izbjegavaju ili na sve nacine pokusavaju da me uniste jer su ljubomorni i zli. kad me je ova zena ocistila, mnoge negativne osobe nisam vise vidjela. do tada su se neprestano lijepile oko mene. ne zalim se nego sam prosto odahnula. i zato bi htejla da me neko potpuno ocisti.

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 20:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
efemeris je napisao:
hvala ti na odgovoru i potpuno te razumijem. samo mrznja je u njima ne u meni. :wink: to ih jos vise razbjesni.
ja sam u prirodi vesela i drustvena osoba, ali mnogi ljudi me izbjegavaju ili na sve nacine pokusavaju da me uniste jer su ljubomorni i zli. kad me je ova zena ocistila, mnoge negativne osobe nisam vise vidjela. do tada su se neprestano lijepile oko mene. ne zalim se nego sam prosto odahnula. i zato bi htejla da me neko potpuno ocisti.


I mi ovde imamo namjeru da te dokrajcimo!!! :D

Ti si sebi mnogo toga utipovala tako da kazem. Crna magija za mene ne postoji, a isto tako i za tebe moze nepostojati samo ukoliko ti to zelis! Kratko i jasno, nema tu filozofije

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Obrati se babi iz Prnjavora,manitu zna adresu pa nek ti ona pomogne...... :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 20:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
skypostman je napisao:
efemeris je napisao:
hvala ti na odgovoru i potpuno te razumijem. samo mrznja je u njima ne u meni. :wink: to ih jos vise razbjesni.
ja sam u prirodi vesela i drustvena osoba, ali mnogi ljudi me izbjegavaju ili na sve nacine pokusavaju da me uniste jer su ljubomorni i zli. kad me je ova zena ocistila, mnoge negativne osobe nisam vise vidjela. do tada su se neprestano lijepile oko mene. ne zalim se nego sam prosto odahnula. i zato bi htejla da me neko potpuno ocisti.


I mi ovde imamo namjeru da te dokrajcimo!!! :D nije tacno. :) nisam toliko raspamecena.

Ti si sebi mnogo toga utipovala tako da kazem. voljela bih da je tako. Crna magija za mene ne postoji, a isto tako i za tebe moze nepostojati samo ukoliko ti to zelis! Kratko i jasno, nema tu filozofije

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2009, 22:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
efemeris je napisao:
skypostman je napisao:
efemeris je napisao:
hvala ti na odgovoru i potpuno te razumijem. samo mrznja je u njima ne u meni. :wink: to ih jos vise razbjesni.
ja sam u prirodi vesela i drustvena osoba, ali mnogi ljudi me izbjegavaju ili na sve nacine pokusavaju da me uniste jer su ljubomorni i zli. kad me je ova zena ocistila, mnoge negativne osobe nisam vise vidjela. do tada su se neprestano lijepile oko mene. ne zalim se nego sam prosto odahnula. i zato bi htejla da me neko potpuno ocisti.


I mi ovde imamo namjeru da te dokrajcimo!!! :D nije tacno. :) nisam toliko raspamecena.

Ti si sebi mnogo toga utipovala tako da kazem. voljela bih da je tako. Crna magija za mene ne postoji, a isto tako i za tebe moze nepostojati samo ukoliko ti to zelis! Kratko i jasno, nema tu filozofije


Voli i sve ce se promjeniti!

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 10:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Jun 2009, 17:46
Postovi: 17
Lokacija: na Zemlji
uci ljubav one koji me mrze.

_________________
We must make the most of the times
when luck is on our side and do everything
to help it, just as it is helping us.
P. Coelho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
A sta je sa tobom?

Jesi li razmišljala da možda ti na neki način svojim ponašanjem i negativnim razmišljanjem pridonosiš tome da ta crna magija ima efekta? Jesi li vjernica, jesi se molila?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 14:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
efemeris je napisao:
Da li neko od vas zna pouzdanu osobu kojoj se mogu obratiti za pomoc?


Da, ti si ta osoba. Kad i ako sponzaš to na pravi način, sva crna magija će pobjeći od tebe, što se kaže, "k'o đavo od krsta" :D
Ključ je u tebi. Dovoljno za sad. I shall say no more :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
bio sam mnogo puta na egzorcizmu, pricao sam đavolima, imam par prijatelja učača/ isijelitelja i hvala Bogu mnogo sam upućen u to i znam puno stvari.

Narod je neuk do kraja te iz muke poseže za nedozvoljenim metodama liječenja gdje im "hodže" i "popovi" ( lažci ) samo izrabljuju pare.

Crna magija postoji definitivnom u raznim zapisima i sihrovima i ostalim oblicima !

Od mog poznanika djed se bavio crnom magijom i on je nasao par knjiga nakon smrti djeda, nakon sto ih je poceo malo iscitavati nasao je sebi velikih problema.

Muslimanu je zabranjeno da prodire u gajb ( nepoznato), poslanik Muhammed alejhisselam je rekao da onaj ko ovlada tim znanjem nikakve srece nece imati ni na ovom ni na onom svijetu

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 22:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
efemeris je napisao:
sasvim slucajno (a mozda i nije slucaj) sam pronasla ovaj forum trazeci informacije o crnoj magiji na internetu.
nisam citala sve vase razgovore ali vidim da niste prevaranti i da razgovarate na intelektualnom nivou. ja sam zrtva
crne magije i zbog licnog iskustva sam pocela da vjerujem u sve to. i pored toga sto sam vec tri puta trazila pomoc,
crna magija nije izvucena iz mene i neznam vise sta da radim. sve mi u zivotu ide naopako, zdravlje mi nije dobro i u velikim sam dugovima. zivim u dijaspori, u jednoj zemlji u kojoj vlada najveca mrznja prema imigrantima i nikako da se izvucem odavde. zadnje tri ili cetiri godine su najgore godine mog zivota. prosle godine mi se na ulici obratila jedna zena, odmah sam znala da je iz nasih krajeva i sta hoce od mene. vec par puta bi me zene pitale na ulici da mi gledaju u dlan ali nisma imala povjerenja u njih. ja sam takodje "nadarena" nekom vrstom vidovitosti i mogu da "citam" ljude. Neznam sta mi bi ovaj put pa sam je pustila da razgovara samnom. Prvo sto je rekla je da zna da sam isla kod jeden zene i kod jednog muskarca na gledanje i ciscenje. To mi je nekako potvrdilo da nije prevarantkinja kao druge ali nije uspjela da mi potpuno izvuce crnu magiju. Mozda zato sto nisam imala zlatni lancic sa krstom da napravi zastitu. Ujedno je trazila previse para koje nisam imala. Zivim od socijalne pomoci i jedva sastavljam kraj sa krajem. Nisam htjela da je odvedem u moj stan jer sam se bojala da ce stalno dolaziti i traziti jos vise para. U trenutku kad mi je izvlacila crnu magiju osjecala sam se mnogo lakse iako sam osjecala da jos toga ima u meni. Kad sam je pitala ko mi je to uradio samo je rekla je to su ti sve zene uradile. Znaci vise njih i vise crnih magija. Jedna od njih je moja tetka, oceva najmladja sestra a vjerovatno su joj se i ostali clanovi oceve porodice pridruzili. Jedna od njih je i moja majka. To mi je takodje rekla i prva zena koju sam posjecivala vise puta. Ona je turkinnja i veoma vidovita. Rekla mi je mnoge stvari iz moje proslosti i dve stvari koje su mi se dogodile kasnije u zivotu. Ta turkinja je znala za moju vidovitost i da ce moje sposobnosti biti vise razvijene u starijim godinama. Nazalost lagala me je zbog zdravlja a mozda i nije htjela da me previse razocara. Nije trazila pare od mene za izvlacenje crne magije ali nije uspjela u tome. Bilo je previse jako za nju pa se i sama razboljela. Imala je zestoke glavobolje i druge tegobe, pa sam prestala da je posjecujem. Moje stanje se od tada jes vise pogorsalo i proslo je tacno deset godina dok sam naletjela na ovu drugu zenu. Nju takodje nisam vise vidjela tako da sada neznam kome da se obratim. U mjestu u kome zivim ne poznajem nikoga ko se time bavi a na internetu ima previse tih prevaranata.

Cinjenica da su clanovi moje porodice najvise zasluzni za sve moje nevolje me je bacila u ocaj. Tu crnu magiju koriste vjerovatno od mog rodjenja. Mogla bih da napisem roman sta mi se sve dogadjalo u zivotu.

Da li neko od vas zna pouzdanu osobu kojoj se mogu obratiti za pomoc?


ja znam jednu osobu koja ti može sigurno pomoći!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
ja znam jednu osobu koja ti može sigurno pomoći![/quote]


kakva je metoda pomaganja tog pomagaca ?

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
He-he, Ahmede pa zar ti ne pada na um na Koga mastermind misli.. :)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 23:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Hristov je napisao:
He-he, Ahmede pa zar ti ne pada na um na Koga mastermind misli.. :)


đisz krajst ?

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da, onaj koga ti mnogo postujes.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 23:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2009, 22:01
Postovi: 126
efemeris je napisao:
Da li neko od vas zna pouzdanu osobu kojoj se mogu obratiti za pomoc?


Знам ја. Она се зове "efemeris".

Citiraj:
" Шта је гатање? То су три врсте веровања: веровање у слепи случај, веровање у ствари и веровање у свемоћ духова таме. Гатањем се проричу случајеви, разликују моћи ствари и заклињу духови таме.
Ни једна вера није тако одсудно осудила и одбацила гатање као вера хришћанска.
Гатање значи потчињавање човека нижим тварима и бићима од човека. Отуда се гатање може назвати вером у мрак."


Владар мрака је сам ђаво.

Citiraj:
"Ђаво неби имао шта радит кад га људи неби запослили. Ђаво је ствар као и свет, и старији још од света. Како може човек чијисе век мери недељу, победити онога који се многе хиљаде година учи борби против људи? Како ће један смртни створ савладати сва ђаволска искушења чији број износи колико и број зала на земљи? Никако, ако не зна да Господ Исус победи три врсте ђаволских искушења на гори високој. И никако, ако човек не стане чврсто уз Христа, старијег од времена и моћнијег од свих ангела, злих и добрих.
Ако те безбожник изазива, то те неизазива човек него ђаво, човек је по природи побожан.
Ако те безумни ружи, то те не ружи човек но ђаво, човек је по природи уман.
Ако те озлобљен гони, то те не гони човек, но ђаво, чобек је по природи благ.
Ђаво те изазива на дуге спорове и бесплодне раговоре. Учини добро дело у име Христово и ђаво ће побећи, и онда ћеш ти имати посла са људима, с правим људима, побожним, умним, благим.
Враг рода људског, крвник људски и човекоубица од самог почетка употребио је сва оружја и све сплетке против човека. Његово је да дан и ноћ измишља нова оружја и нове сплетке да би само кога упропастио.
Ко далеко оде у шетњу са ђаволом тешко се враћа на прави пут.


Ова два цитата је написао св.вл. Николај Велимировић. Прочитај више пута да их разумијеш и препознаш свој лик.


Poslednji put menjao peki dana 05 Jun 2009, 00:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs