banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Maj 2024, 18:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2003, 09:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Neka se i sav svet ushiti lepotom lepog
ruznocu ruznog umanjiti nece
sve i das e citav svet okrene dobrom
rdjavom nece sagledati kraja.

Nebo i Zemllja nisu dobrostivi
za njih su ljudi poput zrtvenih slamenih pasa (upotrebis i bacis prim. prev.)
Uzviseni covjek nije dobrostiv
Za njega su ljudi poput zrtvenih slamenih pasa

Istinski Ucitelji iz starine
drugovahu s nevidljivim silama tajanstva
Tako duboko su bili da niko
ni upoznati ih nije stig'o.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2003, 12:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Frozen,
nemam ja nista protiv Maran Ate, i nemoj barem ti misliti da mu nesto zamjeram. Ovo sam i njemu rekao, ali to jednostavno kod njega “ne pije vode”.
Uopste se ne radi o zlopamcenju bilo cega, vec jednostavno pokusaju da mu skrenem paznju na ono o cemu pise sto je dobro i pohvalno, ali on sam to ne pretace u djelo. I to na ovom forumu.
U pravu si kad kazes da se s njim ne treba prepirati, jer to, zasigurno nikud ne vodi, ali ako pitas da li se napada covjek ili stav, odgovoricu ti: da, napada se covjek, jer jedno je kad mi neko kaze-ne slazem se s tobom, a sasvim drugo kad mi neko kaze-popljuvao si sve pravoslavno, odnosno kad me lazno optuzuje. A zasto me lazno optuzuje, od cega se neko brani ako ga ja nicim ne napadam?
I nije ovdje poenta da mu sad to stalno naturam na nos, vec mi nije jasno kako neko moze pisati o tome ...”da oko sebe treba siriti ljubav, mir, govoriti istinu...”, a raditi potpuno suprotno?
A sto se mene tice najradije bih ga zagrlio kao brata, ali nije samo do mene...
Mislim da kod njega veliku ulogu igraju kompleksi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2003, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Ево, замрзнути... сад ће теби следбеници гуруа Петра из плавог небодера да кажу ког Апостола си ти "реинкарнација" 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2003, 16:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
Zivota: hajde malo vise se potrudi u davanju odgovora, i ne moras svaku koja ti padne na pamet odgovarati. Malo si prebrz u dodnosenju zakljucaka, naime mozak i prsti su ti premehanicni. Ako ti je ovaj forum samo traka za ispustanje rijeci onda zaboravi na sve sto sam ti rekao, jer nema potrebe da meni drkas te pojmove kao sto radis frozenu. Ako nije, onda ponovo skontaj: da li se napada covjek ili stav?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2003, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
kad zena u tebi probudi muskost
kad pas koji te lize probudi prijateljstvo
kad vuk, u tebi probudi strah...
kad mjesec u tebi probudi san o necemu
sto je izvan svega...

Citiraj:
...da li se napada covjek ili stav?


...nemas nista vec sta jeste ima tebe,
veseli se tome sta god da da jeste.
jer tad intelekt nije na potezu...

Citiraj:
...naime mozak i prsti su ti premehanicni.


...do tad ili kad, vec hoces,
na pitanje danas, sutra odgovori
budi ratnik, ukoci svoju misao....

Citiraj:
...da, napada se covjek...


...povrijedjen covjek je poput uplasenog
psa, nisi mu ni prijatelj niti neprijatelj
nahrani ga i imaces prijatelja
odbaci ga,
i bices samo
nota njegovog bola
izlijeci ga i znace da mozes
nesto da ga naucis...

Citiraj:
Ево, замрзнути... сад ће теби следбеници гуруа Петра из плавог небодера да кажу ког Апостола си ти "реинкарнација" :angel:


...ali makar pu dopusti da dise
svoje rane kako najbolje zna
i pomozi mu tako sto mu
rasu neces mijenati da bi
rekli, da od pedigrea je...

Citiraj:
najradije bih ga zagrlio kao brata... Mislim da kod njega veliku ulogu igraju kompleksi.


...a kao njegov prijatelj, shvati
zasto rezi, kada vukovi prodju
pored njega i kada covjek
digne sjekiru kada zeli
da sjece drvo iz njegovog
stanista i pitaj ga
njegovim jezikom
odakle mu rane...

da li bole...
bole, a znamo da je ruka
sa melemom nekad gora
od otrova[/quote]

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2003, 18:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
zivota je napisao:
Frozen,
nemam ja nista protiv Maran Ate, i nemoj barem ti misliti da mu nesto zamjeram. Ovo sam i njemu rekao, ali to jednostavno kod njega “ne pije vode”....on sam to ne pretace u djelo. I to na ovom forumu.


Pa ko to na ovom forumu pretace sve to u djelo. Ajde da se igramo tuzibabe malo.

Pa ovo i jeste forum Duhovnost i Religija. Banja Luka je to, pravoslavno sjediste, pa katolicko pa muslimansko, tri zvanicne religije, naravno dase moze ocekivati od Maran Ate da svojata ovaj forum kao svoj jer on to i jeste.
Cinjenica je da ljudi od vjere u svojoj dogmi imaju u naslijedje da propovijedaju ono sto su naslijedili. Pa dobro. Zasto bi se on napadao u bilo cemu. Zasto on ne bi napadao... pa po nekom naslovu foruma... on bi imao neko pravo da sve sektase istjera sa foruma :D (opaska moderatoru).

Inace, mozda je doslo do zabune, da li je mozda neko htio da otvori temu Duhovnost odvojeno od religije, ili temu yoga, meditacija, tantra, pa onda telepatija, moc, nemoc... i sve to kao nesto posebno gdje ljudi iznose ono sto su radili, sto rade, razmjenjuju tehnike itd, sta ih interesuje?? Nije, ok...
Ako jeste cemu ta nesloboda da se tako nesto ne uradi. Pa ok, ako ima zelja za tim, postavite mene za moderatora, ja se ionako necu svadjati oko toga sta je sekta a sta meditacija a sta crkva. Neka svako ima nesto cime se on zeli baviti.
Pa nek se znatizeljnici tu lijepo rasire, procitaju nesto zanimljivo.

Mozda ljudi nemaju interesovanja za tako nesto ili ne znaju ili nece ili nesmiju ili im je ovaj forum dovoljan. Ako jeste onda ga treba i shvatiti kao takvog. Duhovnost u sluzbi religije jer se tako i zove.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2003, 00:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2003, 01:59
Postovi: 63
Vidio sam jedan tekst u nekim novinama a i u skladu sa informacijama iznesenim na omladinskom forumu zelim iznjeti ovaj tekst jer ga smatram korisnim. Pozivam i ostale da dadnu svoj udio na listi. Pomogućnosti da pratite numeraciju radi bolje orijentacije za ostale koji budu čitali.

Kako prepoznati SEKTU u 10 koraka:

1. Tvrde da su jedini ispravni
2. Njeni članovi se odvajaju od porodice i negiraju porodicu.
3. Prikuplja novac i druga materijalna dobra od svojih članova.
4. Drži propagandne seminare.
5. Neki od njenih članova su izvršili samoubistvo.
6. Neki od njenih članova se drogiraju.
7. Neki od njenih članova su psihički poremećeni.
8. Neki od njenih članova žive nemoralno.
9. Ne priznaju ništa što je pravoslavno/katoličkno/islamsko
10. Odvojili su se od pravosljavlja/katoličanstva/islamstva i uče učenja koja su im u velikoj mjeri protivna što je u suprotnosti sa svetim predanjem/biblijom/kuranom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2003, 10:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
DAkle... hm :D kako prepoznati sektu
u jednom koraku

1. Nije niti katolicka niti pravoslavna niti muslimanska ni hinduizam ni budizam

Pa dobro, ia ljudi koji bi skratili i ovo :D

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2003, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
frozen je napisao:
Pa ovo i jeste forum Duhovnost i Religija. Banja Luka je to, pravoslavno sjediste


Čije je Banjaluka sjedište vrijeme će pokazati. A tada će se mnogi iznenaditi.

Citiraj:
naravno da se moze ocekivati od Maran Ate da svojata ovaj forum kao svoj jer on to i jeste


Nije. Ovaj forum je "sektaški" :)

Citiraj:
Zasto on ne bi napadao... pa po nekom naslovu foruma... on bi imao neko pravo da sve sektase istjera sa foruma


Ne razumijem.

Citiraj:
da li je mozda neko htio da otvori temu Duhovnost odvojeno od religije


Na ovom forumu je to nemoguće jer nema mnogo diskutanata koji rade duhovnu izgradnju na razne načine pa bi te oblasti bile prilično puste. Recimo na hrvatskom forumu je odvojena Duhovnost od Religije ali i tamo gdje postoji mnogo veća raznolikost učesnika oblast Duhovnost je prilično nedinamična.

Citiraj:
ili temu yoga, meditacija, tantra, pa onda telepatija, moc, nemoc... i sve to kao nesto posebno gdje ljudi iznose ono sto su radili, sto rade, razmjenjuju tehnike itd, sta ih interesuje?


Nažalost takvih tema ovde nema, tj. ponekih tema i ima ali nema učesnika koji bi o tome pisali, koji bi razmjenjivali iskustva i raspitivali se o tome a to bi bilo mnogo bolje od ispraznog prepucavanja koje je nažalost ovde zadnjih mjeseci najzastupljenije.

Citiraj:
Ako jeste cemu ta nesloboda da se tako nesto ne uradi


Nije u pitanju nesloboda već nema ovde (dovoljno) osoba koje se time bave ili su se bavile ili se žele baviti pa da se raspituju, upućuju, savjetuju, razmjenjuju iskustva. Sa druge strane možda ima osoba koje su iz svog iskustva kroz duhovnu izgradnju došle do stvari koje mnogi ne bi mogli razumjeti ili bi se tome samo ismijavali pa zbog toga ne žele gubiti vrijeme pišući o tome. Neki možda ispipaju forum pa vide da oni koji se kao bave duhovnim radom ne znaju ni prva slova riječi Božije pa vide da nema svrhe da pišu o malo ozbiljnijim stvarima. Možda.

Citiraj:
Pa nek se znatizeljnici tu lijepo rasire, procitaju nesto zanimljivo


Kad znatiželjnici dođu onda očekuju da na temi čitaju o onome što stoji u naslovu teme pa ako naiđu na nekoliko tema na kojima se piše o nekim desetim stvarima onda neće imati želju da čitaju druge teme pretpostavljajući da se i na njima skrenulo sa tema i od toga onda niko nema koristi, ni ti posjetioci koji neće čitati teme jer bi možda i mogli pročitati nešto što bi ih pozitivno potaknulo i inspirisalo, ni oni koji pišu jer njihove tekstove neće pročitati veći broj posjetilaca.
Ovim ponovo apelujem da se striktno držimo tema. Bolje je otvoriti novu temu, dati joj prikladan naslov i na njoj o tome pisati nego skretati sa drugih tema i time ih minirati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2003, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Citiraj:
Ne razumijem.


Ma to je sala, valjda se negdje u toku prepiske izgubio
smajli.

P.S. Sta mislis o tome da se napravi nekakva vrsta glasanja,
tako je najjednostavnije. O temama koje se nebi bavile
iskljucivo religioznim stvarima kroz duhovnu prizmu.

Tako bismo lakse saznali.

HINT: Strana 2 foruma Duhovnost i Religija, tema meditacija.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2003, 19:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne razumijem, kakva anketa?
Svako može pisati o meditaciji, yogi i ostalom ako to želi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2003, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Vader je napisao:
Ne razumijem, kakva anketa?
Svako može pisati o meditaciji, yogi i ostalom ako to želi.


razumijem da nerazumijes, ali ne razumijem zasto ne razumijes :D

pa sam si rekao da nema dovoljno ljudi koji bi se bavili time,
ali stav ti je previse lican, mnogi ljudi posjecuju forum,
samo ne pisu... nema veze...

Citiraj:
Nažalost takvih tema ovde nema, tj. ponekih tema i ima ali nema učesnika koji bi o tome pisali, koji bi razmjenjivali iskustva i raspitivali se o tome a to bi bilo mnogo bolje od ispraznog prepucavanja koje je nažalost ovde zadnjih mjeseci najzastupljenije


razumijem zasto su nastala prepucavanja, ne razumijem,zasto nisi nista uradio povodom toga, kao demokratski moderator foruma.
ucesnika je i te kako bilo dok se nije pomenula rijec sekta, koja je imala veze sa pojedinim teama kao zenske hulahopke samnom.

Citiraj:
, razmjenjuju iskustva. Sa druge strane možda ima osoba koje su iz svog iskustva kroz duhovnu izgradnju došle do stvari koje mnogi ne bi mogli razumjeti ili bi se tome samo ismijavali pa zbog toga ne žele gubiti vrijeme pišući o tome.


uvjerljiviji si nego Maran Ata u bibliju :D

Citiraj:
Čije je Banjaluka sjedište vrijeme će pokazati. A tada će se mnogi iznenaditi.


dje ti je smajli na kraju, dzo jes seno... :D
iskreno nemam pojma o cemu pricas a nisam ni uvjeren da si ozbiljan u tome. kolektivizam crkve je jedno, ali kolektivizam neke grupe ili individualca koja nije zakonom priznata na taj nacin je besmislen/a

vrijeme ce pokazati ono sto je i danas, samo sto ce mozda padati kisa, ili ce se polovi otopiti, ali ljudi...

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2003, 23:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
VJERSKE SEKTE STA JESTE STA NIJE
Autostoperski vodic
bez panike!
-----------------------------------
by my own personality thanks
to Daglas Adams and Vader.
-----------------------------------

necu se baviti religijom, za svakog
je to osobna stvar i treba postovati.
Dakle, da se izjasnim.

ja nemam pojma sta su sekte sem ako
to nije ono sto se bavi duhovnoscu a povezano je
sa nekim dijelovima biblije (nasi prostori).
Procitam neku duhovnu knjigu, nista ne razumijem,
ali sirim to dalje i okupljam oko sebe vjernike i
pristalice, npr.

Nauka kao sto je joga, nema nikakve veze sa sektom
i ne pripada (za neupucene) ni budizmu, ni hinduizmu
niti ijednoj religiji, to sto je stara cca 3000 godina
i vise... Izvoriste Indija

Zen, nauka u kojoj se putem iracionalnih pitalica/koana um
pokusava osloboditi suvisnih misli i praktikuje se
dugosatnim, dugodnevnim ili dugogodisnjim sjedenjem,
nekada bez prekida, dok se ne dosegne samospoznaja.
Lokacija Japan.

Dervisi...ne mogu da opisem... nema veze sa religijom, to
znam. Ples. Lokacija Srednji Istok.

Zapad, Amerika, evropa, zemlje koje su u poredjenju sa
istokom su samo plagijati koji su prekopirali vijekovne
tekovine i vrijednosti tih istocnih tradicija, uvrstivsi ih
i prihvativsi ih, jer, evopa je najvarvarskija bila tokom istorije,
amerika relativno nova, ono sto je i bilo tamo (indijanci)
je pokopano i unisteno.

Sve je ovo teorija, u sustini, gorepomenute nauke zahtijevaju
napor kako fizicki, tako i mentalni i dugugodisnji rad
kako bise ostvarili rezultati, a ko zna, moze i da ih ne bude,
nema neke garancije jer se zasniva na individualnom radu.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2003, 22:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2003, 01:59
Postovi: 63
Kako prepoznati SEKTU u 10 koraka:

1. Tvrde da su jedini ispravni

To tvrde svi pravoslavci/katolici/islamci....

2. Njeni članovi se odvajaju od porodice i negiraju porodicu.

Pravoslavci imaju monahe, katolici takodje, pa i islamci derviše
koji po definiciji se prije svega odvajaju od porodice ali ne samo to nego i od kompletnog društva odlaze u planinu i tamo žive životom kao prije 200 godina-malo su čudni zar ne?!?

3. Prikuplja novac i druga materijalna dobra od svojih članova.

Ovo nije potrebno komentarisati samo bih naglasio da pravoslavci/katolici/muslimani prednjače u odnosu na ostale sekte

4. Drže propagandne seminare.

To rade svi pravoslavci/katolici/islamci prevanja u parohijskim domovima u javnim salama i promovisani su propagandnim plakatima pa i na medijima

5. Neki od njenih članova su izvršili samoubistvo.

Mnogo je pravoslavaca/katolika/islamaca koji su završili svoj život suicidom i to je poznata stvar samo statistike pokazuju da su te brojke najveće kod najvećih, pravoslavaca/katolika/islamaca

6. Neki od njenih članova se drogiraju.

Isto kao pod 5.

7. Neki od njenih članova su psihički poremećeni.

Isto kao pod 5.

8. Neki od njenih članova žive nemoralno.

Isto kao pod 5.

9. Ne priznaju ništa što je pravoslavno/katoličko/islamsko

Pravoslavci ne priznaju katoličko učenje osim nekih dijelova ali smatraju da su oni suštinski u krivu, zatim za islamce smatraju da su kompletno na krivom putu (takvi stavovi se vide i ovdje na forumu) a obrnuto katolici smatraju za pravoslavce i opet islamci dijelom priznaju pravoslavna učenja ali smatraju da su idolopoklonici i u suštini u krivu.


10. Odvojili su se od pravosljavlja/katoličanstva/islamstva i uče učenjakoja su im u velikoj mjeri protivna što je u suprotnosti sa svetim predanjem/biblijom/kuranom

Isto kao pod 9.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2003, 22:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2003, 01:59
Postovi: 63
Kako prepoznati SEKTU u 10 koraka:
NASTAVAK

11. Svi duhovnjaci pravoslavni/katolički/islamski pa čak i intelektualci ih prepoznaju kao sekte.

Pravoslavci i katolici vuku korijene od apostola i prvih hrišćana koji su svojevremeno od svog naroda i svoje religije izraelaca i njihove tadašnje religije proglašeni za SEKTU kao što to apostol Pavle pominje u djelima apostolskim "Služim putu koji neki nazivaju SEKTOM" jednostavno jer su se i oni odvojili od tadašnje religije koja je svojevoljno čuvala monopol na duhovnost što je podrazumjevalo ne samo njihovu ličnu duhovnost što je njihova stvar nego i duhovnost tadašnjeg izraelskog naroda što nije samo njihova stvar.

I taj narod je kasnije kroz istoriju je jasno vidljivo mnogo propatio zbog toga (samo jedan od primjera je holokaust od hitlera) jer ti koji su držali religijski monopol na duhovnost i vjeru nisu prepoznali Isusa, spasitelja kojeg su toliko očekivali (jednostavno jer im se nije uklapao u dogmu koja je dosljedno nepromjenjena 2000/3000 hiljade godina a koja je očekivala spasitelja koji će podići oružanu pobunu protiv rimljana) ali nisu dozvolili ni svom narodu da ga prepozna ili prihvati nego su svjesno svoj narod zaveli da razapne sopstvenog spasitelja.
Po onom što kaže stojite na vratima carstva nebeskog sami ne ulazite a nedate ući ni drugima.

Dakle ti koji su bili duhovni pastiri svog naroda su tako sa svojim narodom postupali i jednostavno da bi se održali u tome svakog koje govorio ili propovjedao drugačije pa naravno i tadašnje hrišćane po kojima je bog i čuda slao i izlječivao oni su i te hrišćane koji su propovjedali i ukazivali na nepravilnosti jasne i djetetu te hrišćane na koje se pravoslavci i katolici danas pozivaju u svojim korjenima njih su duhovni pastiri sa religijom starom 2000/3000 godina proglasili SEKTOM.

Dakle iz ovoga je jasno da pravoslavci/katolici vuku korijene iz jedne obične SEKTE prvih hrišćana koja se odvojila od svog naroda i to u najgorem trenutku njegove patnje kada je bio potlačen od rimljana i uticala da se nacionalno tijelo rasipa i slabi jer nisu potencirali nacionalnost nego su govorili u hristu nema jevreja, grka, skita, roba, slobodnjaka nego su svi jedno u hristu, pa čak nisu potencirali ni da se ide u vojsku prije svega njihov vođa Isus za kojeg su smatrali da je mesija (izraelci su inače očekivali mesiju koji će pokrenuti ustanički rat protiv rimljana) nije potencirao ratovanje nego sasvim nešto drugo i čak je dozvolio da ga razapnu na križu.
Inače izraelci su toliko dosljedni svojoj religiji koja se nije promjenila 2000/3000 godina da i dan danas ne priznaju tu zabluđenu sektu i njihovog mesiju za kojeg ti isti objesni sektaši proširili lažda je vaskrsnuo a ustvari su ga oni bezkurpulozni prevaranti ukrali iz groba dok su stražari spavali i proširili tu priču toliko su kao što vidimo dosljedni i dan danas i pored tolikog širenja hrišćanstva i pored njihovog sopstvenog holokausta koji je kroz vjekove sa vrhuncem u hitlerovom holokaustu oni se i danas drže svoje 2000/3000 godina stare vjere i dogme da im se mora priznati mora da su tu vjeru i dogmu očuvali potpuno čistom i nepromjenjenom i potpuno ispravnom i bez mane. To je sigurno jer koje sve ovo izdržao, pretrpio i nije se promjenio znači da se sigurno nije mijenjao ni ranije. Nema šta dosljednost za primjer i to primjer koji je očito poslužio pravoslavcima i katolicima jer oni kažu da je njihova vjera 2000 godina nepromjenjena i samim time čista i dosljedna.

Da li iko u svemu navedenom vidi simptomatični šablon koji se ponavlja ili kao što mudri Solomon reče "ništa novo pod suncem"

Mogli bismo i dalje nastaviti sa ovom analogijom ali da li to koga interesuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2003, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
ma daj manemoj, licno
sav ovaj 'kriminal' oko sekti se mogao
zavrsiti vec kod 10 poruke i mogla se ova
tema napustit odavno.

inace negdje sam ti citao postove, pa sam otprilike
skontao da si istocnog karaktera moze se reci,
napisao si nesto sto mi se ali bas svidjelo, nijebitno.
to si napisao nekome ko ni priblizno nije mogao
da skonta sta si htio da kazes.
Hocu da kazem, pisati o raznim temama i
idejama moze pomoci nekome ko cita
na neki nacin, ne konkretno onome kome si pisao.

mislim da je pametnije otvoriti novu temu na kojoj ce
se pricati o necemu sto nije kuku lele stacemo sad
sekte pa sekte, sekte pa sekte unistise nam drustvo
(nesto sto je vec odavno trebalo biti iskorijenjeno u
ovom obliku - par ekstremikus :D ), vjera, religija.

a i ova duhovnost se svela samo na dve teme
sekte, spc, tako da mi prvi komsija dodje
muslman iz turske.

ajd nek se na nekome slomi krcma sto se tice
tema koje su vec toliko puta prepisane da bi i
makjaveliju bilo dosadno.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verske sekte
PostPoslato: 01 Nov 2010, 00:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Citiraj:
U SEKTAMA 200 000 SRBA

Srbijom hara više od 150 sekti, od satanističkih do hinduističkih, a primarni cilj su im oni koji su najranjiviji - deca

BEOGRAD - U Srbiji 200.000 ljudi učestvuje u radu neke sekte! Od 20 najmasovnijih sekti koje deluju po celom svetu, njih 15 je preko svojih filijala i predstavnika prisutno i kod nas.

- Prvo zakolju psa ili mačku, a zatim njihovom krvlju poprskaju pecivo, najčešće žu-žu. Zatim u iskopanoj raki groba za sutrašnju sahranu pročitaju „Očenaš” naopačke. Onda se naduvaju, napiju, i tako proslave prijem novog člana - opisao nam je crnu misu satanističkih sekti Dimitrije Pastuović, potpredsednik Udruženja za zaštitu građana sekti i mentalne manipulacije „Bedem”.

- Ove mise se završe tako što novog člana ostave da prespava u iskopanom grobu.

Satanine vojvode

Udruženje „Bedem” je od 2002, kada je osnovano, angažovalo na stotine roditelja dece koja su dospela u kandže neke od sekti, čiji se broj u poslednjih nekoliko godina u Srbiji drastično povećao. Prema nezvaničnim podacima, u Srbiji ima više od 150 sekti, pod čijim je uticajem oko 200.000 ljudi.

- Najagresivnije domaće satanističke sekte su Crna ruža, Crni škorpioni, Satanine vojvode i Satanski vitezovi, koje vrbuju mlade uzrasta od 12 do 20 godina, najčešće preko interneta, besplatnih kurseva stranih jezika, putovanja u inostranstvo i akcije navodnih humanitarnih organizacija - kaže Pastuović.

- Sekta je bolest zavisnosti i treba je lečiti - poručuje Ljubomir Manojlović iz „Bedema”. - Okupljanjem kroz rituale i priču duhovnih vođa, mozak počinje da luči dva narkotika, endorfin i dopamin, koji izazivaju posebna raspoloženja, kao što to čine i droge. Žrtva u međuvremenu postaje zavisna i ima potrebu da se vraća kod vođe. U takvim situacijama najlakše ju je fizički odvojiti, ali tada nastaju psihički problemi, koji se leče dugotrajnim terapijama i uz saradnju cele porodice, a njihovo trajanje zavisi od perioda provedenog u sekti, ali u proseku je potrebno da prođe 22 meseca.

Poučan primer za iskustvo sa satanistima je slučaj devetnaestogodišnje Ivane K. iz Novog Beograda, koja je skoro godinu dana „služila Satani”.

- Zbog razvoda roditelja osetila sam se odbačenom. Sve je počelo kad me je drugarica pozvala na žurku koja je izgledala, u najmanju ruku, čudno. Svi su bili obučeni u crno, a posle dva sata „domaćin” nas je pozvao na groblje - priča Ivana. - U prvi mah sam se uplašila, ali pošto su me ostali lepo prihvatili, odlučila sam da pođem s njima. Sutradan je usledio drugi poziv, a ubrzo su se sastanci na groblju pretvorili u orgije, koje su trajale do svitanja...
Roditelji su posle nekog vremena u Ivaninoj sobi pronašli „ekstazi”, posle čega ju je otac pratio i otkrio da odlazi na groblje. Bilo je potrebno mnogo truda ljudi iz policije i medicine, a ponajpre njenih roditelja, da se iščupa iz kandži satanističke sekte.

Nažalost, većina nije te sreće...

Zoran Luković, glavni inspektor SUP Beograd i direktor Centra za antropološka istraživanja, kaže za Kurir da država ne čini apsolutno ništa kako bi građane zaštitila od ovakvih i sličnih organizacija koje manipulišu ljudima.

- U Srbiji je trenutno veoma aktivna sekta koja je promovisala prostituisanje mladih, a danas se sakriva ispod plašta humanitarne organizacije koja obilazi kampove za raseljena i napuštena lica i lica bez roditelja - kaže Luković.

Prema njegovim rečima, naročitu pažnju treba obratiti na neopaganski talas koji je zahvatio Srbiju i koji je specifičnost ovog podneblja.

- Raste broj vidovnjaka, šamana, astrologa, raznih agencija za magiju ili skidanje magije koji se bave okultizmom i koji samostalno okupljaju na hiljade ljudi - od Subotice do Surdulice. Suština je da svi oni spadaju u gurue. Širom zemlje gotovo svakodnevno izvodi na stotine i stotine seansi u koje spadaju razna „magijska” okupljanja, ali i grupne meditacije i joga - tvrdi inspektor Luković.

Crna magija

U seoskim sredinama ima više „magije” i neopaganskih rituala, naglašava inspektor, dok u gradovima ljudi dospevaju u sekte na drugi način.

- Stanovnicima gradova neće prići neko i učiti ih kako se radi magija s telećom dlakom ili sa korenom bagremovog drveta, iglicama belog bora... Takve stvari nude ljudima u selima, dok se građanima nude besplatni kursevi za učenje stranih jezika, putevi u inostranstvo, metode pomoću kojih se, navodno, čuva mladost i lepota, kursevi za podizanje koeficijenta inteligencije - kaže Luković.

Njegovo preosveštenstvo episkop Jegarski Porfirije, koji aktivno učestvuje u borbi protiv širenja sekti u Srbiji, kaže za Kurir da su naročito opasne sekte koje se kriju iza hinduističkog učenja.

- Oni su vukovi u jagnjećoj koži koji putem meditacije i joge posle nekog vremena menjaju psihu osobe, kod koje ubrzo dolazi do frustracije, rasejanosti, nemira, nepoverljivosti prema drugima i otuđenja od porodice. Roditelji potpuno izgube decu, a da nisu ni postali svesni šta ih je snašlo - objašnjava episkop i ističe da su mnogi nekadašnji pripadnici sekti u manastirima pronašli utočište. Prema Porfiriju, crkva pruža pomoć svakome ko se obrati, ali na silu ne može da deluje.

Verske grupe registrovane u Srbiji

1. Crkva Isusa Hrista svetaca poslednjih dana (Mormonska crkva)
2. Prahrišćanska zajednica „Univerzalni život”
3. Zapadnopravoslavna crkva (ranije Starokatolička crkva)
4. Ošo Radžniš
5. Red mistične ruže - Ordo rosae misticae
6. Sathdža Sai Baba
8. Univerzitetski krstaški rat za Hrista
9. Ordo Templi Orientis - Red orijentalnih templara Gnostička katolička crkva - Sveti gral
10. Internacionalna škola zlatnog ružinog krsta (rozenkrojceri)
11. Unifikaciona crkva
12. Bela gnostička crkva - Ega
13. Hristova duhovna crkva - Pentekosti
14. Savez baptističkih crkava
15. Hristova crkva Malo krštenje
16. Zajednica sedmog dana adventista Reformni pokret
17. Savez za transcendentalnu meditaciju Srbije - TM
18. Reformski pokret adventista Sedmi dan
19. Slovačka evangelistička crkva
20. Hristova crkva jevanđeoske braće
21. Jehovini svedoci
22. Vaišnavska verska zajednica Veda (Hare Krišna)
23. Hristova crkva
24. Novoapostolska crkva
25. Sai centar za univerzalni duhovni centar i obrazovanje
26. Društvo za očuvanje drevne kulture i tradicije Tibet - Džokčen
27. Protestantska verska zajednica
28. Nazareni
29. Slobodna crkva
30. Udruženje za izučavanje i primenu puta potpune duhovne samorealizacije sistemom Praksa istrajne molitve
31. Crkva božja
32. Hrišćanska adventistička crkva
33. Božija deca
34. Reč života
35. Međunarodna Hristova crkva
36. Sukio Mahikari
37. Crkva skupštine božije
38. Šri Činmoj
39. Anglikanska crkva Svete Meri

Masakri u režiji Satane

1993. Vranje
Vojnik sa istetovirane tri šestice usmrtio je osmoricu mladića na spavanju u Vranjskoj kasarni, posle čega se ubio.

1996.Beograd
Dve maloletne devojke iz Beograda, Nataša i Marija, izbole su Natašinu baku Kosaru sa 133 uboda kuhinjskim nožem. Nataša se na sudu branila da je bila zavedena satanizmom. Marija Bogdanović je osuđena na osam, a Nataša Novaković na 10 godina zatvora.

2001.Aleksinac
U Aleksincu je muškarac iz Slovenije ubio devojku i nožem joj po glavi ispisao satanističke simbole. Iste godine, u Vučkovici pored Čačka spaljena živa starica

2002.Beograd
Andrea Jevtić i Filip Tomović, učenici trećeg razreda gimnazije „Sveti Sava”, izvršili su samoubistvo. Istraga je utvrdila da su bili članovi sekte „Crna ruža”.

2004.Beograd
U Belom potoku otkriveno leglo satanista, kuća u koju su se održavali rituali i seanse. U kući je policija pronašla spise sa imenima političara koje su članovi sekte nameravali da likvidiraju.

2007.Novi Banovci
Danijel Jakupek iz Novih Banovaca, u kadi u svojoj kući, nožem i testerom usmrtio dečaka, a potom u šumi i njegovog ujaka. Delove tela, kao i oružje ubacio je u bure, a zatim u Dunav. Policija u njegovoj kući pronašla više satanističkih knjiga.

2007.Batajnica
Goran Alfirović iz Batajnice ubio je svog dedu, a posle neuspešnih pregovora s policijom da se preda, počinio je samoubistvo. Tokom višečasovne drame, dovoljno glasno da se čuje, govorio je o svojim „prošlim životima”, tvrdeći da je bog. Njegova majka izjavila je da je Alfirović pristupio satanističkoj sekti tokom služenja vojnog roka.

Kako prepoznati dete koje se uplelo u mrežu verske sekte?

- Naglo je promenilo način života
- Ima nove prijatelje, s kojima ne želi da upozna porodicu
- Izlazi iz kuće uvek u isto vreme, bez objašnjenja kuda ide i kad će se vratiti
- Usvaja nov način oblačenja
- Psihički se isključuje iz događanja u porodici
- Na roditeljske pokušaje razgovora ima običaj da kaže: „Vi ste svoju biološku dužnost ispunili, ja imam pravo da biram svoj put”.
- Problem nastaje kad roditelji promene u ponašanju deteta pripišu pubertetu i adolescenciji i odmahuju rukom u stilu „proći će ga bubice”. Kad shvate da promene u ponašanju ne izazivaju „tinejdžerske bubice” već gurui neke sekte, obično je kasno za reakciju.

Sekte uglavnom imaju isti način „regrutacije” novih sledbenika. Naime, oni obično pošalju svoje „izviđače” u školsko dvorište kako bi osmotrili koja deca beže sa časova, imaju lošiji uspeh, poremećene odnose s vršnjacima ili pokazuju sklonost ka nekim porocima.

Potom slede slatke reči, vrbovanje i - izvršenje paklenog plana.

Jehovini svedoci: Nismo sekta!
- To što nas nazivaju sektom krajnje je uvredljivo! Jehovini svedoci su registrovani kao verska zajednica u svim zemljama Evropske unije. Pošto postoje razne priče kako se na našim sastancima vrše razvratni rituali i obredi, želim da naglasim da su svi sastanci otvoreni za javnost, tako da svako može doći i uveriti se da su to besmislice - rekao je za Kurir Rajko S. iz Jehovinih svedoka, zadužen za odnose s medijima. Prema njegovim rečima laž je da članovi Jehova moraju celu imovinu prepisati organizaciji.


Izvor: klik

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verske sekte
PostPoslato: 01 Nov 2010, 20:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Opasne bre ove stvari.
Kod nas niz ladnu Moravu ne plovi bela ladja ali zato mi znaemo koj je ko.
Sekte su mlogo opasna stvar...nij je to za svakog a niti se razbira na sve te rabote.
Nema si bre prava vera brez 3 prsta, pa zdravica i pojanje...ej, more kad pop pusti glas a sve komšije a puknu od bes,jer kod Miluna vazda slavlje.
Koj gi pa za zdravlje...nema bre kod nas sekte već sikter.
Brez popa sa bradu nemo da mi ko prag prelazi jerbo ću ga gadno nasikiram sikirice mi.


Svi sagrešiše i odvojiše se. Svi postaše sektaši.
Farizeji počeli po svome kad ono Eseni postaše sektaši za farizeje ali ne i za Boga.
Kad govorite o sekti obavezno navedite argument po kojem su sekta i za koga(u čijim očima)?
Pratim verovanja više crkvi i sve imaju deo istine i na žalost mnogo onog drugog.
Strah od ,,sekte,,pokazuje vaše ne znanje.
Evo za mnoge ljude sam sektaš i dajem svima priliku da me nauče ispravnoj veri i naravno da mi kao učeniku odgovore na sva moja pitanja kako bih znao da je to prava crkva.
Pozdrav i izvinite zbog onog gornjeg saputnika.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verske sekte
PostPoslato: 02 Nov 2010, 08:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Po meni su sekte sve organizacije koje idu na štetu pojedincu, bilo u materijalnom ili duhovnom smislu.
Mnoge takve organizacije manipulišu materijalnim dobrima svojih članova, manipulišu njihovim mislima i djelima. Ako nam je Bog dao slobodu mišljenja i izbora onda nema niko pravo da ima upliv na naše razmišljanje.

A što se tiče ostalog, držim se onog "ko nije protiv mene sa mnom je". Tako je odgovorio Isus kada su mu rekli da postoji jedan čovjek koji Isusovim imenom izgoni demone, a nije među Isusovim sljedbenicima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Verske sekte
PostPoslato: 02 Nov 2010, 11:41 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
1. Crkva Isusa Hrista svetaca poslednjih dana (Mormonska crkva)---posjetio
2. Hristova duhovna crkva - Pentekost --posjetio
3. Savez baptističkih crkava--posjetio
4. Zajednica sedmog dana adventista Reformni pokret--posjetio
5. Reformski pokret adventista Sedmi dan--posjetio
6. Slovačka evangelistička crkva--posjetio
7.Jehovini svedoci -- posjetio
8. Vaišnavska verska zajednica Veda (Hare Krišna)--posjetio
9. Nazareni -- posjetio
10. Crkva božja---posjetio

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs