banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 14:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Konfesija(vjeroispovijest) je ono sto dobijes rodjenjem i ne treba nikakva misija da se zadobije ono sto se vec ima... Ali zato razne sekte moraju da ubijede pripadnike jedne od tri konfesije( vjeroispovijesti) da predju u njihovu sektu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
Talija je napisao:
Pretpostavljam da je boli, što je i logično. Mislim da je više boli njihovo odsustvo ljubavi i razumijevanja za nju i njen izbor, nego što je odbačena. Čak i u SP piše da je normalno da dijete ode iz roditeljskog gnijezda i savije svoje vlastito gnijezdo. Bog je dao svima slobodu izbora a ko smo mi da sudimo čiji je izbor ispravan a čiji ne.

Što se tiče tog gornjeg teksta, može se on obrnuti i prilagoditi bilo kojoj "strani". Interesovale su me te neke tanane razlike, finese koje i čine razliku, ništa više.


E super, složili smo se da može da je boli... možda sam ja pristupio pitanju sa pogrešne strane, ali sad da razjasnim još jednom sa tačkom... znači ako se već zavole momak i devojka iz različitih "tabora" niko normalan neće rušiti tu ljubav ili joj stajati na putu, ali pošto je Bog sve što je zapovedio, zapovedio da sačuva i zaštiti čoveka; u vreme kad su Jevreji nasleđivali obećanu zemlju... Bog je mislio na to i rekao da se ne udaju i ne žene od sinova i kćeri okolnih naroda. Da ih ne bi navodili da obožavaju idole. Znači ima tu neka zaštitnička nota koju ja razumem iako ću verovatno umreti sam, jer Suzana nikad neće zavoleti mene... a ja ne želim, ne mogu niti se vidim sa nijednom drugom.

A sad ovo za tekst sa pričom o ocu i sinu...poenta je bila da ako sve zapovesti održimo, a u jednoj sagrešimo krivi smo pred Božjim sudom. A ako u tvojoj crkvi drže sve zapovesti, a podsetiću vas još jednom na drugu u kojoj jasno kaže "Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodi ispod zemlje. Nemoj im se klanjati niti im služiti jer sam ja Gospod Bog tvoj." ako u životu svom kad si god pred nekom odlukom pitaš šta bi Isus uradio na mestu mom i ako prihvataš Boga i veruješ u sveto trojstvo i ako veruješ u Isusovu žrtvu na krstu i besplatan dar spasenja koje ti daje i ako ljubiš Boga svijem srcem svojim i svom dušom svojom, a mene kao samu sebe onda nisi daleko od carstva nebeskog kad Isus Hrist ponovo dođe i spase verne i vaskrsne umrle verne u život, a umrle neverne u konačnu večnu smrt. Jer ko vodi takav život znači da ima ljubav prema Bogu i bližnjima svojim i time potvrđuje da je prihvatio Božji besplatan dar spasenja.

Da li želiš da ti Gospod Isus Hrist kaže kad ponovo dođe "dobro slugo dobri i verni, u malom si mi bio veran nad mnogim ću te postaviti uđi u radost Gospodara svojega" Ja želim! Neće svako ko govori Gospode, Gospode ući u carstvo Božje, nego koji drže zapovesti Njegove i tvore volju Njegovu. A Bog nam daje u svojoj reči šta želi od nas. Božji blagoslov


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
laguna je napisao:
Konfesija(vjeroispovijest) je ono sto dobijes rodjenjem i ne treba nikakva misija da se zadobije ono sto se vec ima... Ali zato razne sekte moraju da ubijede pripadnike jedne od tri konfesije( vjeroispovijesti) da predju u njihovu sektu.
Koje tri, šta je sa ostalima?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Zainteresovanom potencijalnom MLADOŽENJI bih savetovao kao stariji čika da kao prvo:
Ne zaleće se nikad jer u srcu ima ljubavi ali i ludosti.
Ne gasi ljubav ali usmeravaj je mudrošću.
Prvo nađi DEVOJKU to znači da nije spoznala muškarca inače nije devojka već raspuštenica.

Drugo:
Ako tako nađeš pitaj je za veru obavezno.
Ako je Adventistkinja pitaj koja velike ili male zajednice.
Velika zajednica je HAC a mala URPASD.
Razlika je što prvi jedu meso ali SAMO od čistih živorinja znači svinja u kuhinju ni pod tačkom razno ne ulazi kao ni ostalo navedeno kod Mojsija a u drugoj maloj zajednici mesa uopšte nema čak ni namirnice životinjskog porekla je poželjno izbaciti.

Treće:
Učenje i vera su način življenja pa ako ne odmaraš subotom već nedeljom po njenoj veri ti propadaš i nemaš spasenje a ona ne može živeti sa NEVERNIKOM koji krši veru koju ona drži.

Četvrto:
Nema akohola, poroka,,,drugarica,,već je poželjan odlazak u Adv. crkvu.

Peto:
Deca će biti odgajana u Duhu Adv. učenja i nema krštenja u drugoj crkvi. Ako je fleksibilna dozvoliće ,,krštenje,, u pravoslavnoj ali kao čin obrezanja (imitacija) a pravo krštenje će biti kad poraste i prihvati učenje crkve Adv.

Ima tu još mnogo elemenata ali to su one stvari koje će sigurno da se dese pa ti vidi da li možeš ili ne takav brak imati a brak je JEDAN do smrti.
Dakle ljubav je lepa ali vera je pitanje života.

Sretno prijatelju.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Majko mila al ste zakomplikovali život na ovoj predivnoj planeti. :(

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
zipo je napisao:
laguna je napisao:
Konfesija(vjeroispovijest) je ono sto dobijes rodjenjem i ne treba nikakva misija da se zadobije ono sto se vec ima... Ali zato razne sekte moraju da ubijede pripadnike jedne od tri konfesije( vjeroispovijesti) da predju u njihovu sektu.
Koje tri, šta je sa ostalima?

Najzastupljenije kod nas(pravoslavna,katolicka i islamska),a i ostale vjeroispovijesti,naravno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
laguna je napisao:
Konfesija(vjeroispovijest) je ono sto dobijes rodjenjem i ne treba nikakva misija da se zadobije ono sto se vec ima... Ali zato razne sekte moraju da ubijede pripadnike jedne od tri konfesije( vjeroispovijesti) da predju u njihovu sektu.


Šta je sekta(sektor=manji deo odvojen od većeg) i Isus i njegovi učenici su bili sekta kad je Isus bio na zemlji sekta od religije koja je poznata po nazivu judaizam, ali problem je što ljudi ne shvataju da nije mnogo bitan naziv bitno je očuvanje Božje reči, kroz vekove je Bog slao proroke koji su bili reformatori tog vremena(kad god bi ljudi zastranili ili u idolopoklonstvu ili legalizmu i ljudskim običajima), da li smo mi fariseji ovog vremena koji "ubijamo Božje proroke" jer uče nešto što se protivi običajima ljudskim.

Božje spasenje je da slikovito to predstavim kao da ti Bog kad kreneš kroz pustinju(pustinja =naš život) da mehur sa vodom da imaš dok ne izađeš iz pustinje(mehur sa vodom = dar spasenja0 pošto je dar ne može da se zasluži) i Bog nam kaže idite tim putem kroz pustinju (možda nam se ne čini dobar ali Bog zna bolje) i kaže ne skrećite sa puta mog ni levo ni desno, ali mnogi od nas skrenu sa Božjeg puta i naiđu na kaktuse i ruže koji kad procvetaju i mirišu i izgledaju čarobno, ali iza tih prelepih, primamljivih cvetova( cvetovi neka budu iskušenja) je trnje oštro i dugačko (trnje je posledica greha ili pada u iskušenje) i tako dog god idemo Božjim putem koji nam se možda čini pust i krivudav obilazi sve ove lepe cvetove i čini nam se da nas Bog namerno muči, ali Bog ljubavi nasvodi dalje od trnja da ne bi izbušili ovaj mehur sa vodom i da ne bi iscurila naša voda(naše spasenje). Zato gledajmo da se vratimo na Božji put jer ako ignorišemo pozive Duha Svetoga da se vratimo na Božji put tako ćemo oštetiti naš mehur sa vodom da će nam ponestati pre nego što dođemo u obećanu zemlju. Još nije kasno... Istražujte Sveto Pismo u molitvi i tražite pomoć od Gospoda Boga našega u Isusovo ime.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
panki je napisao:
E super, složili smo se da može da je boli... možda sam ja pristupio pitanju sa pogrešne strane, ali sad da razjasnim još jednom sa tačkom... znači ako se već zavole momak i devojka iz različitih "tabora" niko normalan neće rušiti tu ljubav ili joj stajati na putu, ali pošto je Bog sve što je zapovedio, zapovedio da sačuva i zaštiti čoveka; u vreme kad su Jevreji nasleđivali obećanu zemlju... Bog je mislio na to i rekao da se ne udaju i ne žene od sinova i kćeri okolnih naroda. Da ih ne bi navodili da obožavaju idole. Znači ima tu neka zaštitnička nota koju ja razumem iako ću verovatno umreti sam, jer Suzana nikad neće zavoleti mene... a ja ne želim, ne mogu niti se vidim sa nijednom drugom.

Pazi sad dobro; koga štitiš s tim što se odričeš? Štitiš neka suvoparna pravila? Ko ima štete od tvog izbora? Bog je rekao Jevrejima... ma ja znam šta je Hristos rekao "ljubi bližnjeg svog kao sebe samog", s ovom rečenicom je sve rečeno. Nema vrijednijeg i manje vrijednijeg. Nismo mi ti koji treba da presuđujemo. Slovo ljubavi koje se ne primjenjuje a stoji na papiru ne vrijedi ni suva boba, ljubav se živi i dokazuje/pokazuje/iskazuje.

Citiraj:
A sad ovo za tekst sa pričom o ocu i sinu...poenta je bila da ako sve zapovesti održimo, a u jednoj sagrešimo krivi smo pred Božjim sudom. A ako u tvojoj crkvi drže sve zapovesti, a podsetiću vas još jednom na drugu u kojoj jasno kaže "Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodi ispod zemlje. Nemoj im se klanjati niti im služiti jer sam ja Gospod Bog tvoj." ako u životu svom kad si god pred nekom odlukom pitaš šta bi Isus uradio na mestu mom i ako prihvataš Boga i veruješ u sveto trojstvo i ako veruješ u Isusovu žrtvu na krstu i besplatan dar spasenja koje ti daje i ako ljubiš Boga svijem srcem svojim i svom dušom svojom, a mene kao samu sebe onda nisi daleko od carstva nebeskog kad Isus Hrist ponovo dođe i spase verne i vaskrsne umrle verne u život, a umrle neverne u konačnu večnu smrt. Jer ko vodi takav život znači da ima ljubav prema Bogu i bližnjima svojim i time potvrđuje da je prihvatio Božji besplatan dar spasenja.

Da li želiš da ti Gospod Isus Hrist kaže kad ponovo dođe "dobro slugo dobri i verni, u malom si mi bio veran nad mnogim ću te postaviti uđi u radost Gospodara svojega" Ja želim! Neće svako ko govori Gospode, Gospode ući u carstvo Božje, nego koji drže zapovesti Njegove i tvore volju Njegovu. A Bog nam daje u svojoj reči šta želi od nas. Božji blagoslov

E ovo si sve lijepo rekao, nemaš ništa od uzaludnih "Gospode, Gospode!" nego su bitna djela.

Što se tiče slika (ikona) niko se slikama ne klanja nego onome što one predstavljaju.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
lavić je napisao:
Zainteresovanom potencijalnom MLADOŽENJI bih savetovao kao stariji čika da kao prvo:
Ne zaleće se nikad jer u srcu ima ljubavi ali i ludosti.
Ne gasi ljubav ali usmeravaj je mudrošću.
Prvo nađi DEVOJKU to znači da nije spoznala muškarca inače nije devojka već raspuštenica.

Drugo:
Ako tako nađeš pitaj je za veru obavezno.
Ako je Adventistkinja pitaj koja velike ili male zajednice.
Velika zajednica je HAC a mala URPASD.
Razlika je što prvi jedu meso ali SAMO od čistih živorinja znači svinja u kuhinju ni pod tačkom razno ne ulazi kao ni ostalo navedeno kod Mojsija a u drugoj maloj zajednici mesa uopšte nema čak ni namirnice životinjskog porekla je poželjno izbaciti.

Treće:
Učenje i vera su način življenja pa ako ne odmaraš subotom već nedeljom po njenoj veri ti propadaš i nemaš spasenje a ona ne može živeti sa NEVERNIKOM koji krši veru koju ona drži.

Četvrto:
Nema akohola, poroka,,,drugarica,,već je poželjan odlazak u Adv. crkvu.

Peto:
Deca će biti odgajana u Duhu Adv. učenja i nema krštenja u drugoj crkvi. Ako je fleksibilna dozvoliće ,,krštenje,, u pravoslavnoj ali kao čin obrezanja (imitacija) a pravo krštenje će biti kad poraste i prihvati učenje crkve Adv.

Ima tu još mnogo elemenata ali to su one stvari koje će sigurno da se dese pa ti vidi da li možeš ili ne takav brak imati a brak je JEDAN do smrti.
Dakle ljubav je lepa ali vera je pitanje života.

Sretno prijatelju.


http://www.youtube.com/watch?v=x3rPDdfY ... re=related

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 14:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
Talija je napisao:
panki je napisao:
E super, složili smo se da može da je boli... možda sam ja pristupio pitanju sa pogrešne strane, ali sad da razjasnim još jednom sa tačkom... znači ako se već zavole momak i devojka iz različitih "tabora" niko normalan neće rušiti tu ljubav ili joj stajati na putu, ali pošto je Bog sve što je zapovedio, zapovedio da sačuva i zaštiti čoveka; u vreme kad su Jevreji nasleđivali obećanu zemlju... Bog je mislio na to i rekao da se ne udaju i ne žene od sinova i kćeri okolnih naroda. Da ih ne bi navodili da obožavaju idole. Znači ima tu neka zaštitnička nota koju ja razumem iako ću verovatno umreti sam, jer Suzana nikad neće zavoleti mene... a ja ne želim, ne mogu niti se vidim sa nijednom drugom.

Pazi sad dobro; koga štitiš s tim što se odričeš? Štitiš neka suvoparna pravila? Ko ima štete od tvog izbora? Bog je rekao Jevrejima... ma ja znam šta je Hristos rekao "ljubi bližnjeg svog kao sebe samog", s ovom rečenicom je sve rečeno. Nema vrijednijeg i manje vrijednijeg. Nismo mi ti koji treba da presuđujemo. Slovo ljubavi koje se ne primjenjuje a stoji na papiru ne vrijedi ni suva boba, ljubav se živi i dokazuje/pokazuje/iskazuje.

Citiraj:
A sad ovo za tekst sa pričom o ocu i sinu...poenta je bila da ako sve zapovesti održimo, a u jednoj sagrešimo krivi smo pred Božjim sudom. A ako u tvojoj crkvi drže sve zapovesti, a podsetiću vas još jednom na drugu u kojoj jasno kaže "Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodi ispod zemlje. Nemoj im se klanjati niti im služiti jer sam ja Gospod Bog tvoj." ako u životu svom kad si god pred nekom odlukom pitaš šta bi Isus uradio na mestu mom i ako prihvataš Boga i veruješ u sveto trojstvo i ako veruješ u Isusovu žrtvu na krstu i besplatan dar spasenja koje ti daje i ako ljubiš Boga svijem srcem svojim i svom dušom svojom, a mene kao samu sebe onda nisi daleko od carstva nebeskog kad Isus Hrist ponovo dođe i spase verne i vaskrsne umrle verne u život, a umrle neverne u konačnu večnu smrt. Jer ko vodi takav život znači da ima ljubav prema Bogu i bližnjima svojim i time potvrđuje da je prihvatio Božji besplatan dar spasenja.

Da li želiš da ti Gospod Isus Hrist kaže kad ponovo dođe "dobro slugo dobri i verni, u malom si mi bio veran nad mnogim ću te postaviti uđi u radost Gospodara svojega" Ja želim! Neće svako ko govori Gospode, Gospode ući u carstvo Božje, nego koji drže zapovesti Njegove i tvore volju Njegovu. A Bog nam daje u svojoj reči šta želi od nas. Božji blagoslov

E ovo si sve lijepo rekao, nemaš ništa od uzaludnih "Gospode, Gospode!" nego su bitna djela.

Što se tiče slika (ikona) niko se slikama ne klanja nego onome što one predstavljaju.


Ne odričem se ja nje, nego ona mene to je što se tiče prvog, a što se tiče ovog dole... zapovest kaže od ničega ni onog što je na nebu ni na zemlji ni u vodi(neki su to po svojim kelendarima prekrojili malo zapovest izbaci tu i tamo) Ali Bog kaže od ničega ni na nebu ni na zemlji. Još jednom ponavljam da je Bog stvorio čoveka malo manjeg od anđela, ali kad je Jovan napisao ovo mora da je važno Jovanov izveštaj u Otkrivenju 22, 8.9 " I ja Jovan vidjeh ovo i čuh; i kad čuh i vidjeh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza. I reče mi; gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi knjige ove. Bogu se pokloni" Pisano je: Bogu se jedino klanjaj i Njemu jedino služi! Ne anđelu, ne Jovanu, Petru, Marku Janku ili Savi. nadam se da sam ti sad bolje objasnio...sve to možeš nađu u Svetom Pismu. Pozdrav ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 14:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
panki je napisao:
Ne odričem se ja nje, nego ona mene to je što se tiče prvog, a što se tiče ovog dole... zapovest kaže od ničega ni onog što je na nebu ni na zemlji ni u vodi(neki su to po svojim kelendarima prekrojili malo zapovest izbaci tu i tamo) Ali Bog kaže od ničega ni na nebu ni na zemlji. Još jednom ponavljam da je Bog stvorio čoveka malo manjeg od anđela, ali kad je Jovan napisao ovo mora da je važno Jovanov izveštaj u Otkrivenju 22, 8.9 " I ja Jovan vidjeh ovo i čuh; i kad čuh i vidjeh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza. I reče mi; gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi knjige ove. Bogu se pokloni" Pisano je: Bogu se jedino klanjaj i Njemu jedino služi! Ne anđelu, ne Jovanu, Petru, Marku Janku ili Savi. nadam se da sam ti sad bolje objasnio...sve to možeš nađu u Svetom Pismu. Pozdrav ;)

1. Ako te se odriče onda te dovoljno ne voli.
2. Slažem se u potpunosti. Niko i ne treba da se klanja bilo kome i bilo čemu. Kao što rekoh mrtvo slovo na papiru nekog pravila ne znači ništa ako se ne živi po pravilima, tako isto mrtva slika sama po sebi ne znači ama baš ništa.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 14:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
Talija je napisao:
panki je napisao:
Ne odričem se ja nje, nego ona mene to je što se tiče prvog, a što se tiče ovog dole... zapovest kaže od ničega ni onog što je na nebu ni na zemlji ni u vodi(neki su to po svojim kelendarima prekrojili malo zapovest izbaci tu i tamo) Ali Bog kaže od ničega ni na nebu ni na zemlji. Još jednom ponavljam da je Bog stvorio čoveka malo manjeg od anđela, ali kad je Jovan napisao ovo mora da je važno Jovanov izveštaj u Otkrivenju 22, 8.9 " I ja Jovan vidjeh ovo i čuh; i kad čuh i vidjeh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza. I reče mi; gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi knjige ove. Bogu se pokloni" Pisano je: Bogu se jedino klanjaj i Njemu jedino služi! Ne anđelu, ne Jovanu, Petru, Marku Janku ili Savi. nadam se da sam ti sad bolje objasnio...sve to možeš nađu u Svetom Pismu. Pozdrav ;)

1. Ako te se odriče onda te dovoljno ne voli.
2. Slažem se u potpunosti. Niko i ne treba da se klanja bilo kome i bilo čemu. Kao što rekoh mrtvo slovo na papiru nekog pravila ne znači ništa ako se ne živi po pravilima, tako isto mrtva slika sama po sebi ne znači ama baš ništa.



Znam da me ne voli...zato sam odmah na početku kad sam je prvi put spomenio rekao "da me voli ja bih je ženio :)" ništa... odoh da poslušam neku tužnu pesmicu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 15:44 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
@laguna

rodjenjem ti si pripadnik jedne nacije, a ne vjere..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Talija je napisao:
tako isto mrtva slika sama po sebi ne znači ama baš ništa.

Fino Bibliju u ruke pa vidi šta Bog misli o tome pa ćeš vidjeti znači li ili ne znači, sav problem tzv. hrišćanstva i jeste u tome što su ljudi počeli da izdvajaju što je u Biblij važno, a šta ne i što će da promjene i rade po svom, a što ne, drugim riječima na taj način kažu Bogu "ko te jebe mi znamo bolje od tebe i ne'š nam ti reći što možemo, a što ne :roll:
Isto je tako i Eva možda mislila u svojoj glavi "pa šta ima veze, ne'š ti, šta je jedna jabuka", ali ako Bog kae ne, onda je ne i tu sva priča završava.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
spavac je napisao:
@laguna

rodjenjem ti si pripadnik jedne nacije, a ne vjere..

Rođenjem ti si dijete svojih roditelja i pripadnik određenog društva koje će trovati tvoj mozak sve dotle dokle ne počneš sam razmišljati svojom glavom.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
spijo je napisao:
spavac je napisao:
@laguna

rodjenjem ti si pripadnik jedne nacije, a ne vjere..

Rođenjem ti si dijete svojih roditelja i pripadnik određenog društva koje će trovati tvoj mozak sve dotle dokle ne počneš sam razmišljati svojom glavom.


Tako je care!
Evo je:

http://www.youtube.com/watch?v=x3rPDdfY ... re=related

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2012, 09:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
old fashion men je napisao:
Fino Bibliju u ruke pa vidi šta Bog misli o tome pa ćeš vidjeti znači li ili ne znači, sav problem tzv. hrišćanstva i jeste u tome što su ljudi počeli da izdvajaju što je u Biblij važno, a šta ne i što će da promjene i rade po svom, a što ne, drugim riječima na taj način kažu Bogu "ko te jebe mi znamo bolje od tebe i ne'š nam ti reći što možemo, a što ne :roll:
Isto je tako i Eva možda mislila u svojoj glavi "pa šta ima veze, ne'š ti, šta je jedna jabuka", ali ako Bog kae ne, onda je ne i tu sva priča završava.

Mi treba da vodimo računa o svojim postupcima a ne o stvarima na koje nemamo nikakav uticaj.
Ako i najmanjeg na bilo koji način povrijedim džaba mi moje pridržavanje pravila o okrečenim zidovima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 15:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
с једне давне дискусије са СК

Наш православни народ је гостољубив, свакога ће примити саслушати, али и гостопримство има своје границе преко којих не треба прећи да се не увреде домаћини.Ово је православни форум на коме се многи јављају, поштује се слобода мишљења, али јереси не!Тесла опробаним секташким методама прво наступа на фин начин, -то браћо, тако треба,свака вам част; али, ипак, можда требало би овако.И почиње да излаже свој суботарски програм под маском изворног хришћанства.Све је то давно прочитано и може да смути само маловерне.
Свето писмо и Св.предање нису у сукобу.Св.предање је руководилац у животу Цркве и тумач Св.писма.Првобитни текст Св.писма се изгубио и преводе, преписе кроз векове је чувала Црква, а не нека дружина настала у 19.веку.Било је времена у Цркви када није било Св.писма, било је лажних књига, а и сада има оних који ваде цитате из контекста и криво тумаче.Наведени део Откр.22,18-19, се не односи на Св.предање, ни на Св.писмо, него само на наведену књигу.Да није тако онда би сам св.Јован Богослов погрешио, јер је после написао Јеванђеље, на чијем крају тврди да су дела Христова тако многобројна, да их није могуће записати(Јн.21,25), да су остала у предању Цркве.То и сведочи св.ап.Павле опомињући хришћане да држе предање које им је предао)1.Кор.11,2;2.Сол.2,15;1.Тим.6,20;2.Тим.2,2).
Христос се јављао апостолима после Васкрсења, а нигде није записано шта је говорио апостолима, док опет речи»Блаженије је давати, него примати»које се приписују Христу, нема нигде у Јеванђељима.О Вазнесењу пишу само св.јев.Лука и Јован, о Пресв.Богородици има мало података, не знамо ни када је умрла..Да бисмо разумели Св.писмо мора нам га Црква протумачити, као што рече Етиопљанин св.ап.Филипу(Дела ап.8,31).Сам Лутер је избацио Јаковљеву посланицу, јер је сметала његовом учењу о спасењу вером и додао је реч само у Рим.3,28.Тог система» прилагођавања» држали су се и остали протестанти.Тако цепањем и спајањем цитата може се тотално променити смисао и тврдити свакакве бесмислице.Нпр.»отиде Јуда и обеси се...Иди и ти и чини тако, рече Христос».
Пишу се славопојке протестантизму, а заборавља се да се жеља за реформацијом у глави и удовима,и слободом претворила у анархију тако да су многи постали гори 10 пута него пре по сведочењу Николе Амсдорфа.Лутер је рекао да је знао шта какав ће хаос настати, ни десет коња га не би извукло за проповедаоницу.
Икона је само средство које повећава нашу побожност, опомињући нас да подражавамо живот и дела светитеља који је на њој изображен.У СЗ било је заповеђено да се направе посвећене ствари )2.Мојс.25,1-22;26,31).Ко би се о њих огрешио био је кажњен(2.Сам.6,6-7;Дан.5,1-6)
Поређење Пресв.Богородице са неким изопаченим богињама је увреда за нас православне.Грешка је звати је само Марија, када је само Св.Писмо зове мати Божја, а она себе блаженом (Лк.1,41-48), када су је апостоли и верни поштовали.
Светитељи нису богови, него наши заступници пред Богом.Треба се молити једни за друге(Јак.5,16), св.ап.Павле се молио за Филипљане(Фил.1,3-4), тражи да се моле за њега(Јевр.13,18-19).У СЗ Бог слуша Аврамову молитву(1.Мој.18,23-33;20,7), Мојсијеву за народ (2.Мојс.32,7-14),св.пр.Илије (1.Цар.17,17-23;18,30-38;18,45),Јова за његове пријатеље(Јов 42,8).
У НЗ Христос чини чуда на молбе своје Мајке, апостола и верних.Апостоли у име Христово чине чуда, чак и сенка Петрова и убруси, који обећава верним да ће настојати да се сећају овога и после његове смрти(2.Петр.1,15)
Први хришћани су трпели велике муке, јер нису хтели да дају част цару као Богу, а овде се потура теза да су пристали на синтезу хришћанства са многобоштвом, само да би добили већи број чланова.Када знамо колико је трајао период оглашења и како свако није могао бити крштен, све ово нам делује као шарена лажа за неупућене.

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Светитељи нису богови, него наши заступници пред Богом



U Svetom Pismu ima stih koji kaze da nam ne treba zastupnik nego da se obracamo direkt Bogu.


I kakve veze ima ovo
Citiraj:
Треба се молити једни за друге(Јак.5,16), св.ап.Павле се молио за Филипљане(Фил.1,3-4), тражи да се моле за њега(Јевр.13,18-19).У СЗ Бог слуша Аврамову молитву(1.Мој.18,23-33;20,7), Мојсијеву за народ (2.Мојс.32,7-14),св.пр.Илије (1.Цар.17,17-23;18,30-38;18,45),Јова за његове пријатеље(Јов 42,8).
sa svecima? U svim ovim stihovima se spominju zive osobe. Ni jedan od tih proroka nije rekao da se narod moli za njega, onda kada on umre. Ili da se preko njega obracaju Gospodu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 16:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
ajkula je napisao:
Citiraj:
Светитељи нису богови, него наши заступници пред Богом



U Svetom Pismu ima stih koji kaze da nam ne treba zastupnik nego da se obracamo direkt Bogu.


I kakve veze ima ovo [
Па то ти је одговор на постављено питање, примери из СП где се моле Богу једни за друге
quote]Треба се молити једни за друге(Јак.5,16), св.ап.Павле се молио за Филипљане(Фил.1,3-4), тражи да се моле за њега(Јевр.13,18-19).У СЗ Бог слуша Аврамову молитву(1.Мој.18,23-33;20,7), Мојсијеву за народ (2.Мојс.32,7-14),св.пр.Илије (1.Цар.17,17-23;18,30-38;18,45),Јова за његове пријатеље(Јов 42,8).
sa svecima? U svim ovim stihovima se spominju zive osobe. Ni jedan od tih proroka nije rekao da se narod moli za njega, onda kada on umre. Ili da se preko njega obracaju Gospodu.[/quote]


Знаш онда цитат да су у Богу сви живи да нема мртвих

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs