banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Feb 2012, 22:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
jellyfish je napisao:
Слично тако неки муслимани користе стихове из курана као изговор за убијање, иако то неби требали, мада је куран којег такође познајем само аматерски далеко директнији по тим питањима и може се много лакше својевољно протумачити. Наиме, у курану каже да се убијају неверници. Сад то се може по њиховом тумачити да су хришћани неверници и ето ти зла


Jelly polahko s shvatanjem Kur'ana... i mi Muslimani shvatamo odredjene ajete isto tako kao i vi hriscani odredjene Biblijske postulate... :)

Tvrtko je to gore sve lijepo napisao, ali da je takvih kao Tvrtko na prostorima BiH bi nakon rata gradili odnose ljepse, a nebi se jeli zbog nacionalizma koji je srz naseg problema a ne vjera niti vjere ili nevjere.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
O Oficir, u pravu si. Ja sam napisao "neki" nisam napisao svi. Znaci, postoje neki muslimani, kao i hriscani koji tako shvataju, ali na srecu ne vecina :)
Usput, nisam znao da citas i cirilicu. Ja inace odgovaram onim jezikom kojim je post napisan pa sam Tvrtku pisao cirilicom, jer time iskazujem postovanje prema sagovorniku i isticem mir, toleranciju i postovanje razlicitosti. Nisam se nadao da ces ti citati ovu temu, ali drago mi je u svakom slucaju da si razumio posto mi se cini da si negdje napisao da ne poznajes bas to pismo najbolje :P Sto se tice Tvrtka slazem se u nekim stvarima sa njim, iako se razilazimo po pitanju nacionalizma i organizovane religije :) Ali dobro je da ovako nas trojica koji smo razliciti raspravljamo pa sticemo iskustva sa razlicitih strana. Svako dobro :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 00:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
A Efezanima 6 glava10-12 stih? :o


"Jer naša borba nije protiv ljudi od mesa i krvi, nego protiv poglavarstava, protiv mračnog sveta, protiv zlih duhova na nebesima."


Sta ima ovdje da se ne razumije?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
ajkula je napisao:
A Efezanima 6 glava10-12 stih?


Je li pitanje postavljeno Tvrtku ili meni? Ako je meni, ne znam, nisam profesionalac za razliku od Tvrtka, ali ako gledamo stari zavjet vidimo da su se Izraelci borili protiv neznabozaca oruzjem, dakle krvi i mesom. Naravno, to ne opravdava ove vjerske ratove danas, ali vjerovatno postoje okolnosti kad je potrebno boriti se i oruzjem protiv mracnih sila zla kao sto je bilo na primjer u 2 svjetskom ratu borba protiv fasizma. Recimo, Hitler je uzeo paganske simbole i religije i boriti se protiv njega je bio na neki nacin sveti rat kao u starom zavjetu. Jer je cinio neizreciva zla. Tako da je to kako ja shvatam, ne znam kako Tvrtko shvata.
A kakvo je tvoje misljenje povodom ovoga ajkula?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 00:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Komnetar na Tvrtkov post, moja greska sto nisam barem dio quotala.

A sto se tice tvoga pitanja - moj stav je sasvim jasan: Bog je u NZ dao i previse smjernica da bi se i dalje bilo neodlucno. A posto stalno spominjes starozavjetne borbe Izraelaca protiv neznabozackih razloga, znas li sta ih je prouzrokovalo? Koliko dugo ih je Bog opominjao? Znas li da su svoju djecu prinosili na zrtvu bogovima itd?
Neko ko je svoj zivot predao Bogu i odlucio se biti u Njegovoj sluzbiti 24h a prihvata se oruzja i sve to opravdava, po meni, vjere nije ni osjetio.
Ako vjerujemo u Boga onda se ne bojimo ni neprijatelja ni smrti jer sta je ovaj zivot napram onog sto nas ceka. Ili, ako nam je ovaj zivot vrijedniji od svega - u sta onda vjerujemo, ako uopste vjerujemo?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 01:38 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ulazem zalbu na nekoliko zadnjih stranica jer nemaju veze sa naslovom teme...i predlazem novu temu Da li religiozne osobe imaju pravo da noze oruzje i ubijaju bilo da je napad il odbrana..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 02:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Nego, uvijek me zanimalo kako izgleda adventisticki pop? Posto ima je crkva ultra moderna, kontam da im pop nosi smoking, ili mozda hlace na trapez tipa Elvis Prisli...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 02:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
skeva je napisao:
Nego, uvijek me zanimalo kako izgleda adventisticki pop? Posto ima je crkva ultra moderna, kontam da im pop nosi smoking, ili mozda hlace na trapez tipa Elvis Prisli...

Јок! Таман ко Бред Пит изгледа! Или нешто мало љепше (будимо реални!). :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 04:51 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
standarno kancelarijsko odijelo...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mom bratu tvrtku pozdrav.
,,Каснији развој заједничког пута Цркве и државе вратио је достојанство војничком позиву. Већ свети Атанасије (4. век) – говорећи о релативном важењу неких правила и упутстава за духовни живот – користи као поређење следеће речи:

...тако, убијати није допуштено, али убијати у рату непријатеље и законито је и достојно похвале, и ради тога који се одликују у рату удостојавају се великих почасти и споменици им се подижу, који казују њихова славна дела.

Временом, када су дошле епохе ратова са неверницима који све силније насрћу на границе хришћанских земаља, ратници који жртвују живот за одбрану слабих и незаштићених све чешће у Цркви бивају препознати као свети.,,


Ne rekoh li da ćeš biti svet?
Imaš ti pravo pušku o rame pa opleti šta te briga nije tvoja porodica u pitanju...
I još uvek posle svega rečenog kažeš da služiš Bogu? :D

A ovi ovamo malo kasne jer imaju mnogo porodica pa im treba nekoliko sedmica dok malo se popije i prežvaće nešto pa danas desetak -15 pa sutra i tako 7-8 sedmica i eto posvećeno.

Nikog ja ne tužim ima Bog i On će to urediti ja samo pokazah šta se radi ovde a na netu posvedočih.
Kako mogu biti hrišćanin bez Milera...pa lepo, isto kao i bez Irineja.
To što vi niste smeli je vaš problem....
Nereče mi zna li vernik kod tebe šta je broj zveri i žig da se čuva...znaju li kako su spašeni?
Znaju li šta je idlolska služba i šta gnevi Boga živog?

Ja tvrdim da pravi Musliman nikad nebi ubio nenaoružanog sveštenika.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
skeva je napisao:
Nego, uvijek me zanimalo kako izgleda adventisticki pop? Posto ima je crkva ultra moderna, kontam da im pop nosi smoking, ili mozda hlace na trapez tipa Elvis Prisli...

Adventisti NEMAJU POPA.
Nemaju kandilo ni tamjan.
Nemaju ikone ni kipove.
Nemaju ljubljenje ruku, nogu i ostalih ekstremiteta.
Nemaju ljubljenje predmeta već ih brišu.
Nemaju haljine niti znak sunca.
Nemaju zvonike niti sveće.
Nemaju ikonostas niti oltar.
Nemaju taksu za sahranu ni krštenje.

Imaju živog Boga.
Imaju reč Božiju i svi je izučavaju.
Imaju molitve zajedničke.
Imaju zajedničkpo slavljenje Boga pesmom i životom.
Imaju odeću koja priliči verniku (bar većina)
Imaju mir sa svima koliko do njih stoji.
Imaju braću i sestre sa kojima izučavaju,mole se i pevaju kao kućne grupe.

Praktikuje se savakodnevna jutarnja i večernja molitva (minimum).
Praktikuje se čitanje reči Božije i razmišljanje o istoj preko celog dana do spavanja.
Praktikuje se post po potrebi kao i molitva za svaku dušu, za obraćenje i iscelenje.
Praktikuje se krštenje i pokajanje osoba sprenih za to.
Praktikuje se uzimanje tajne večere predhodnim pranjem nogu bratu i celivom sveti pre obreda.
Praktikuje se subotno izučavanje i pevanje Bogu.
Praktikuje se davanje desetka za delo Božije.

Eto nekoliko osnovnih crtica.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 13:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Praktikuje se uzimanje tajne večere predhodnim pranjem nogu bratu i celivom sveti pre obreda.


Tajna vecera? :o A sta ako nemam brata, kome se onda peru noge?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Zaboravio si napisati, praktikuje se smaranje ljudi....
Inace, fina sekta, miroljubiva... Drazi su mi od onih svjedoka ili kako vec, oni su bas smaraci :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 16:35 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sta nije po tebi smaranje ljudi?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kako ti mogu biti draži kada ni o jednima ni o drugima ne znaš ništa, ne poznaješ niti jedne niti druge :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 16:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ovi bar ne dolaze kuci i ne smaraju (bar nisu bili kod mene :) ), zbog toga su mi drazi (figurativno) :D ....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pa ovi dolaze zbog toga što im je Isus u Bibliji dao upravo tu uputu, da idu dva po dva, od vrata do vrata i propovjedaju radosnu vijest, a ti ako ih ne želiš na svojim vratima, kada ti dođu ljubazno ih zamoli da ti više ne dolaze i nikada ti više neće doći.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 17:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
lavić je napisao:
Ja tvrdim da pravi Musliman nikad nebi ubio nenaoružanog sveštenika.


Што се тиче односа муслимана према православним верницима и свештенству не требају твоја уверавања, већ имају историјско памћење колико су пострадали током векова. А у последњем рату штета што ниси могао да то кажеш свештеницима Слободану Лазаревићу и Недељку Поповићу, који су страдали од баш тих мирних муслимана.
Занимљиво је како вама увијек сметају православни кад се бране иако су доживјели три геноцида у 20. вијеку, а не смета вам што су хоџе биле у врху Армије БиХ чак је један хоџа био командант бригаде.
Не смета вам што у вашој постојбини Америци људи се шаљу да ратују широм свијета, да би се ширила империја, чак имају и војне свештенике, који су исто протестанти.
Те твоје форе како немате попове не пију воде, свака организација која има руководиоца и руковођеног мора имати хијерархију. Не може имати исти утицај обични члан и онај у централи.
И немате таксе, али имате десетак, па куд ћеш више.
Не целивате се , али имате целив после прања ногу.... :confused2:

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
4. Božja Zapovjest - SUBOTA
=================================

IZLAZAK 20,8
Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
IZLAZAK 20,9
Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
IZLAZAK 20,10
A sedmoga je dana subota, počinak posvećen JHVH, BOGU tvojemu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

SUBOTA JE POSVEĆENA JHVH BOGU OCU -
NE Sinu Gospodinu Yehoshui
------------------------------------------------------------------------------------------

IZLAZAK 20,10
Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
IZLAZAK 20,11
Ta i JHVH je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,
a sedmoga je dana počinuo.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JHVH JE STVORITELJ -
NE Sin Gospodin Yehoshua
----------------------------------------------------------------------------

IZLAZAK 20,11
Stoga je JHVH blagoslovio i posvetio dan subotni.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JHVH JE BLAGOSLOVIO I POSVETIO SUBOTU -
NE Sin Gospodin Yehoshua
--------------------------------------------


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2018, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Adventisti
Krenimo redom od samog osnivanja protestantizma da čujemo ko su te osobe koje su povele veliki deo naroda za sobom. Prvi najpoznatiji protestant koji je bio čekalac Isusovog dolaska i objavio je vreme Isusovog dolaska zvao se Viljem Miler.Ko je bio Viljem Miler?
http://freemasonry.bcy.ca/biography/mil ... ler_w.html
Veliki majstor 33 stepena masonerije.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs