banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Jehovini svedoci
PostPoslato: 08 Jul 2007, 20:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Da li na ovom forumu ima jehovinih svedoka,ako ima volio bih da mi se jave ovdje.Unaprijed hvala.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pozdrav Karađorđu i dobrodošao da zajedno proučavamo veliko nasleđe od Boga nam darovano.
Izvini što se javih i ako ne pripadam toj verskoj zajednici nadajući se da želiš i sa nama ostalim učesnicima foruma podeliti mišljenje i zaključke.

U svakom slučaku neka ti Bog da sreću i zdravlje. Amin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 21:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Naravno brate lavic,svaki razgovor je dobrodosao.Proucavao sam ucenje Jehovinih svedoka,nasao milion gresaka i htio bih da mi neko od njih prizna da zeli da voli da zivi u lazima i fantaziji.
I tebi BOG dao srece i zdravlja vise nego sto imas.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Dragi moj brate u Gospodu i ja sam pročitao svu njihovu literaturu kao i Adventnu koja je mnogo opširnija i mnogo istorijskih zapisa što samog vrha Rimske crkve tako i ljudi van nje i raznih drugih manje ili više poznatih verskih udruženja.
Zašto to sve učinih iz prostog razloga da pored tolike plejade svetih mesta nađem pravo ali ga među njima ne nađoh pa onda pokušah da im pomognem ukazujući na Bibliju kao jedino i najviše merilo vere ali je to sve bez nekog velikog uspeha prošlo.
Zašto ti sve ovo pišem? Iz prostog razloga što napadajući ih odbacuješ ih od sebe i gubiš mogućnost da im pomogneš jer je teško otrgnuti se iz kandži crkve zato što se tamo podgreva samouzvišenost, gordost,osećaj pripadnosti iznad ostalih. itd.
Apostol kaže ,,svima bijah sve da bi ih pridobio..(za Boga i istinu) to je pouka i nama da tako činimo.Crkve (njeni članovi) neće da čitaju ono što nije napisala njihova crkva ili neko od članova te zajednice i tu prednjače Adventisti i Svedoci.

Predlažem a ti brate naravno po svojoj volji čini da im priđeš s ljubavlju kao otac izgubljenom sinu i daj sve od sebe da im ukažeš na ispravnost Biblije a oni sami ostalo treba da zakluče jer nemožemo mi jedni druge voditi to će učiniti Sveti Duh ako mu dozvole.
Ima i među njima mnogo dobrih ljudi zato negubimo to iz vida.
Oprosti što ti ovoliko napisah ali veruj mi da je iz ljubavi i najboljih namera i oprosti mi.

Od Boga ti svaki dobri dar a od mene bratski pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jul 2007, 23:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Brate lavic,sta da ti kazem,hvala na savjetima.Ja se drzim onog stiha iz Svetog Pisma koji kaze da ``ko ima usi da cuje neka cuje``.Cetiri godine sam isao sa jehovinim svedokom u odelenje,dusa od covjeka ali zabrazdio ko vo.Pokusavao sam nekoliko puta da mu ukazem da grijesi ali me uvijek nesto sprijecilo.Iskreno se nadam da cu uspjeti jednog dana bar jednu dusu da spasim.Isao sam na njihov sastanak,to je tuga brate.Citaju neke pasuse iz kule strazare i onda dizu ruke i javljaju se kao u prvom osnovne da prepricaju procitani pasus.Citavu noc nisam mogao da spavam posle toga,nije mi dolazilo do glave kako nevide da ih prave kretenima,da izvines na recniku.Ljude koje sam tamo upoznao su dobri ko` leb,pristupacni,ljubazni drustveni sto god oces.Ali tragedija je tragedija.Citavu noc se mislim kako takva dusa od covjeka moze da zaluta a vrata Svete Hristove Crkve,Pravoslavne Crkve,stalno otvorena.
Koliko jehovista ima na ovom forumu posto sam vidio da su neki branili njihovo ucenje?

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 16:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Pozdrav tebi Karadjordje!

Ja nisam Jehovin svjedok ali napredujem u vjeri i nadam se da ću to ubrzo postati! Kažeš da su Jehovini svjedoci dobri ljudi ,ali da su jako glupi. Zar ti je trebalo četiri godine da to skužiš ?

Zanima me da li si ti išao intenzivno četiri godine u Kraljevsku dvoranu,zanima me jesi li se možda krstio i predao Jehovi pa ga odbacio?

Zanima me koje si to greške našao u Biblijskoj nauci koju naučavaju Jehovini svjedoci?


Poslednji put menjao Pilar dana 09 Jul 2007, 16:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 16:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Laviću koju ti religiju zagovaraš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 17:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Pilar je napisao:
Pozdrav tebi Karadjordje!

Ja nisam Jehovin svjedok ali napredujem u vjeri i nadam se da ću to ubrzo postati! Kažeš da su Jehovini svjedoci dobri ljudi ,ali da su jako glupi. Zar ti je trebalo četiri godine da to skužiš ?

Zanima me da li si ti išao intenzivno četiri godine u Kraljevsku dvoranu,zanima me jesi li se možda krstio i predao Jehovi pa ga odbacio?

Zanima me koje si to greške našao u Biblijskoj nauci koju naučavaju Jehovini svjedoci?

Nazalost mi je trebalo cetiri godine da ``skuzim``da su jehovini svedoci glupi,ali to je dobro jer nekima to ne polazi za rukom citav zivot.Posebno oni koji su u sekti citavog svog zivota pa ne shvataju da su prevareni nasamareni.
Cetiri godine sam ucio sa jehovinim svedokom,nista nemam protiv njega kao covjeka ali protiv njegovog ucenja imam.Nisam isao u dvoranu kraljevstva jehovinih svedoka cetiri godine,ali moram priznati da sam zamalo postao jehovin svedok dok mi jedan drug nije ``spasio`` dusu i dao mi doznanja da se radi o jednom trzistu u moru sekti.
Ja sam samo nasao nekoliko gresaka:logicke,istorijske i bogolovske.Da li si ti nasao neku gresku?

Mir i svako dobro.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jul 2007, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pilar

Ja nisam pripadnik ni jedne verske zajednice niti imam zemaljskog poglavara i vođu nad sobom već nebesko koga očekujem.
Njegovu reč iznosim ne opterećen ni jednom crkvenom doktrino niti kanonom.
Svako ko traži naći će ko kuca otvoriće mu se ali ne na pogrešnim vratima već na Biblijskim vratima gde je istina koja svetli svima koji žele da je vide i nađu.
Ako je tražite u bilo kojoj verskoj zajednici nećete je tamo naći jer sve uče različito i sve odstupiše od nje.
Sve su prave i sve nepogrešive jedino im je Biblija nerazumljiva.
Hiljade istina se nude pored i preko Biblije i sve su različite i zbog svoje ,,istine'' vode ratove a Hrist reče da će Njegovi učenici imati ljubavi među se po čemu će biti poznati a ljubav svakako nije ubijanje pripadnika druge vere.

Ko okreće drugi obraz?

Istina je dostupna poniznim a sakrivena od gordih o tome i Hrist govori.
Kad se prepustite da vas Sveti Duh vodi i poučava a ne čovek onda će te sigurno razumeti o čemu govorim.

Hrist kaže da u svim torovima (narodima i verskim grupacijama) ima svoje poslušne koje Mu valja IZVESTI i ujediniti u istini.
Nekaže da će celi torovi ući u spasenje već oni koji budu poslušni i IZVEDENI iz tih torova.

Pogledajte istoriju tih ,,Crkvi'' i videćete koliko su prave po krvavim tragovima koje ostavljaju zasobom.

Od Boga vam svaki dobri dar a od mene bratski pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 00:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Ja se naprimer ponosim sto se na tijelu Gospodnjem,Crkvi Pravoslavnoj ispunjavaju rijeci BOGA Sina da ``Njegovu Crkva ni vrata adova nece nadvladati``.Vidimo iz istorije koliko puta je pokusano da se unisti Pravoslavlje,ali ``nebo i zemlja ce proci,ali rijeci Gospodnje nece proci``.

Mir i svako dobro.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Лавић, занима ме због чега непрестано инсистирате на ставу да су свим религијским групама "трагови крвави"?

Од свих хришћанских деноминација, једини очигледан преступ те врсте имала је римска, или како они себе називају римокатоличка,
а и то у периоду од 13-16 вијека, те протестантска (инквизиција) током једног одређеног периода.

Зар вам се не чини претјераним свести толики број људи,
током толико широког временског периода
и на тако широком географском подручју
под једну дефиницију?

Знамо да осим ове двије групације (римска израженије и протестантска у мањем обиму)
нити једна друга није имала институције попут крсташких ратова или инквизиције.

Сврстати под исту дефиницију све људе
који у жељи да испоштују ријечи Светог Писма:
"Јер гдје су два или три сабрана у Име моје,
ондје сам и ја међу њима
" (Матеј 18,20)
би било заиста претјерано,
а нити једна генерализација
се не може узети као озбиљан и зрео став.

Рећи да су апсолутно све цркве у заблуди,
те да су сви њихови чланови слуге ђавола и кривог учења
је заиста превише искључиво.

То заиста представља генерализацију, слично као да кажете:
"Сви Нијемци су вриједни, сви Италијани су лијени",
То је један превазиђен говор и схватање свијета пуно предрасуда према ближњем.

Стога онај ко жели истински да носи Христово име,
мора свагда да буде на опрезу да не би упао у прелест осуде,
да се на њему не би оствариле ријечи Светог Писма:
"Јер каквим судом судите, онаквим ће вам се судити;
и каквом мјером мјерите, онаквом ће вам се мјерити
" (Матеј 7,2)

Односно, да испуњавамо ријечи Писма:

"Не оговарајте један другога, браћо;
јер ко оговара брата или осуђује брата својега,
оговара закон и осуђује закон,
а ако закон осуђујеш,
ниси вршилац закона него судија
"
(Јаков 4,11)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 05:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Veoma jasno sam predočio moje mišljenje što nemora značiti da ga delimo.
Nepotrebno je karikirati stvari i donositi izvrnute zaključke.
Nisam rekao da svi ljudi nevaljaju već da sve verske grupacije kao zajedice vernika nemaju celu istinu, a da u svakoj od njih Bog ima iskrenih duša koje će izvesti.
Gde god se skupe dvoje ili troje u Božije ime Bog je s njima to je istina ali ne skupljhaju se svi u Božje ima da bi mu verovali i službu vršili već da bi pogrešno učili i klanjali idolima zar mislite da je to skupljanje zbog ispravne službe Bogu u Njegovo ime?
Pogledajte koliko ,,pravih crkvi'' se nudi ljudima a Gospod naš se s pravom pita HOĆE LI NAĆI VERE kad dođe?
Pa svi veruju zar ne i đavoli veruju?
Ovde je reč o pravoj veri i pravom okupljanju a ne onakom o kojem se priča kao o pravom.

Nikome nesudim niti osuđujem jer je to Božji posao samo upozoravam na neispravnost učenja u crkvama proverite njihova učenja i videćete o čemu govorim.
Svako od nas ima pravo izbora neki odlaze u satanistička udruženja pa ako im kažete da im učenje nije ispravno oni će vam reći da im nesudite jer je po njihovom mišljenju to ispravno ovo nije krajnost već realnost.

Bog će potvrditi svoju reč za to se nemojte brinuti pa ako bi i ceo svet stao protiv ali hvala Bogu što će na vreme izvesti ostatak pravednika iz svih verskih dominacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 08:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Damaskin je napisao:
Од свих хришћанских деноминација, једини очигледан преступ те врсте имала је римска, или како они себе називају римокатоличка,
а и то у периоду од 13-16 вијека, те протестантска (инквизиција) током једног одређеног периода.


Imala je i pravoslavna denominacija ne manje krvavih tragova, naročito tokom prisilnog pokrštavanja i satiranja bogumilske "jeresi".

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 09:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Brate blizzard,taj mit o bogumilima je odavno izgubio na vrijednosti.To sto pisu Sima Cirkovic i Franjo Racki mozes da okacis macku o rep.Pavoslavna Crkva nije progonila jeretike vec Stefan Nemanja i zbog vjerskih a ponajvise zbog svjetovnih razloga.Bogumili su bunili narod,palili Crkve i ikone i dobro je doslo da se pociste,odnosno da se zemlja ocisti od njih.
Brate lavic,u apostoslko i poapostolsko doba je bilo oko 20 sekti,posle nikejskog sabora je bilo oko 80 sekti-jeresi pa je Pravoslavna Crkva ostala Jedan i Jedini nosilac istine jevandjeljske i apostolske.Danas ima oko 20000 denominacija,a taj podatak ne da umanjuje velicinu Pravoslavlja,vec podize i izdize Pravoslavlje iznad njih.Pravoslavlje je od Hrista a sekta od obicnog covjeka.
Mir i svako dobro.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Драги пријатељи, генерализовање и уопштавање,
никада нећу прихватити као принцип, јер о њему и савремена психологија пише као о нечем незрелом, а не духовном.

Стаљање сваке личности једне групације (поготово тако широке) у исти кош је стварно знак непоштовања према печату и лику божијем који је дат сваком човјеку.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 12:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Sve se verske grupacije deklarišu kao prave a eto ja pozivam svaku ,,pravu'' versku zajednicu da se neodazivaju toliko na teme gde će jedna drugu blatiti već da iznesu svoje razumevanje svake glave Otkrivenja po na osob kao i Danilovih spisa jer se tu vidi poznavanje istine a ne u preziranju drugih bez argumenata.

Pokažite na delu ljubav prema drugima i ponudite im istinu pa da je svi pročitamo i proverimo kroz Bibliju vaše učenje, nemojte se ustručavati samo hrabro napred.
Ako to niste u stanju učiniti onda nemojte ni govoriti kako su druga učenja neispravna ako ne podkrepite činjenicama i Biblijskim tekstom kao kontra argumentima.
Naj posećenije su teme gde se ogovara a gde treba izučavati tu nema interesovanja jer svi sve znaju i nepogrešivi su jer im tako u crkvama rekoše pa što bi proveravali.
Bog će svoju reč potvrditi a tad će se mnogi pokazati kao lažni učitelji koji zavodiše narod jer im omili ići za čovekom ili ženom umesto za Bogom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 13:44 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Dobrodošao na forum, ovdje ima svakakvih vjernika, nadam se da si došao sa istom misijom kao i ja - da tražiš neistinu :)
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
lavić je napisao:
ja pozivam svaku ,,pravu'' versku zajednicu
da se neodazivaju toliko na teme gde će jedna drugu blatiti
već da iznesu svoje razumevanje svake glave Otkrivenja po na osob
kao i Danilovih spisa jer se tu vidi poznavanje istine
a ne u preziranju drugih bez argumenata.


Драги пријатељу, откако ви учествујете на овом подфоруму не видјех нити једно припадника било које конфесије да "пљује" друге вјере и исповијести, или да тврди да једини он има истину
...осим вас нажалост...


Ви већ данима тврдите како се људи у свим хришћанским црквама уче лажима, кривом тумачењу.
Чак, назвасте их и ратоборним и убицама, тј како ви рекосте "трагови су им у крви"....

Како онда можете водити искрен и братски дијалог са неким о коме у самом старту имате тако ниско мишљење?

Ми, наравно, смо сви овдје да би размјењивали ставове и мишљења, а не утврђивали истину јер се одмах поставља питање, ко или шта је критеријум истине.

Нека ствар се можда вама лично чини јасна, али да ли размишљате о томе да ли сте је ви јасно изложили?

То ће вам се потврдити тек ако ваше излагање приближите неком ко има различит поглед на свијет од вас, што ће бити потврда да сте некоме приближили или барем појаснили ваше ставове и убјеђења.

Али ако непрестано изводите закључке како сте ви дивно и јасно изложили неку тему, а то што сте изложили није јасно никоме осим вас,
како онда знате да сте у праву?
Онда сте у том случају поставили самог себе као једини критеријум
истине и ваљаности свега изнешеног.


Citiraj:
Ako to niste u stanju učiniti
onda nemojte ni govoriti kako su druga učenja neispravna
ako ne podkrepite činjenicama i Biblijskim tekstom
kao kontra argumentima.


Као што видите,
различити људи доживљавају различито исти цитат из Светог Писма.

Надам се да се ове ваше ријечи односе и на вас Лавић,
јер је јако чудно водити дијалог, ако у самом почетку поставите ствар тако да су ваша схватања Светог Писма једини критеријум истине.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 14:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Karadjordje je napisao:
Pilar je napisao:
Pozdrav tebi Karadjordje!

Ja nisam Jehovin svjedok ali napredujem u vjeri i nadam se da ću to ubrzo postati! Kažeš da su Jehovini svjedoci dobri ljudi ,ali da su jako glupi. Zar ti je trebalo četiri godine da to skužiš ?

Zanima me da li si ti išao intenzivno četiri godine u Kraljevsku dvoranu,zanima me jesi li se možda krstio i predao Jehovi pa ga odbacio?

Zanima me koje si to greške našao u Biblijskoj nauci koju naučavaju Jehovini svjedoci?

Nazalost mi je trebalo cetiri godine da ``skuzim``da su jehovini svedoci glupi,ali to je dobro jer nekima to ne polazi za rukom citav zivot.Posebno oni koji su u sekti citavog svog zivota pa ne shvataju da su prevareni nasamareni.
Cetiri godine sam ucio sa jehovinim svedokom,nista nemam protiv njega kao covjeka ali protiv njegovog ucenja imam.Nisam isao u dvoranu kraljevstva jehovinih svedoka cetiri godine,ali moram priznati da sam zamalo postao jehovin svedok dok mi jedan drug nije ``spasio`` dusu i dao mi doznanja da se radi o jednom trzistu u moru sekti.
Ja sam samo nasao nekoliko gresaka:logicke,istorijske i bogolovske.Da li si ti nasao neku gresku?

Mir i svako dobro.
Ne ja nisam naišla na nikakve greške!

Prvo si rekao da si išao negdje sa Jehovinim svjedokom,gdje si išao ako nisi išao u dvoranu? Da li si ikako odlazio u dvoranu?

Što je sekta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Damaskinu

Jedino merilo je Biblija.

Postoji samo JEDNA istina a ne nekoliko hiljada koliko ima vera od kojih svaka uči drugačije.

Bibliju u ruke a Boga u srce i imaćete mir i istinu.

Ko traži istinu na pogrešnom mestu nikad je neće naći jer Bog kaže izađite narode moj iz nje a nekaže dalje ,,pa odmah idite u drugu''

Zašto Bog iz svih torova izvodi ostatak kad su svi oni u toru pravedni?

Razum je dar od Boga koji služi Bogu na slavu a ne idolima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs