banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2007, 17:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2007, 12:47
Postovi: 31
Maran Ata
Кол 2)
16 Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote;
17 Koje je sve bilo sjen od onoga što šćaše da dođe, i tijelo je Hristovo
Ovaj tekst lepo govori o prazničnim subotama a ne o suboti kao sedmom danu. Pročitajte u Bibliji kad je reč o praznicima da se napominje kako tog dana treba da nerade ništa odnosno da im bude šabat-odmor ili drugim rečima počivanje subotno u tom prazniku. Ti praznici su ukazivali na Hrista kao savršenu žrtvu i njihovim ispunjenjem prestaje i praznik kao vreme odmora ili drugim rečima subota-šabat-odmor. Nigde se nije ispunila subota kao sedmi dan pa da je tim činom prestala važiti jer je na njoj blagoslov i ona je znak izmeću Boga i poslušnih ljudi. A što se tiče ..Dana Gospodnjeg '' evo odgovora.
Mnogo godina traje rasprava između crkvi koji je to ,, Dan Gospodnji’’. Jedni tvrde da je to reč o suboti a drugi da je reč o nedelji kao danu nazvanom ,,dan Gospodnji.’’ Ta rasprava dovodi do mržnje što i jest satanin cilj da što više bude podela i prolije mnogo krvi po pitanju vere. Ni jedna od tih grupacije nije u pravu jer je subota sedmi dan i dan ,,šabata’’ – odmora a nedelja prvi radni dan u koji je Hrist vaskrsao. Ovde je reč o ,,danu Gospodnjem’’ a ne o danu odmora niti danu vaskrsenja. Šta je dan Gospodnji saznaćemo iz Biblije. Evo opisa prethodnice Gospodnjeg dana Malahija 4.5 ,, Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.’’ Joil 2.31 ,, Sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.’’ Kakav će biti taj dan II Petrova 3.10 ,,Ali će doći dan Gospodnji kao lupežnoću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i djela što su na njoj izgorjeće.’’ I Solunjanima 5.2 ,, Jer sami znate jamačno da će dan Gospodnji doći kao lupežpo noći.’’ Amos 5.18 ,, Teško onima koji žele dan Gospodnji ! što će vam dan Gospodnji ? tada je mrak a ne videlo.’’ Jezekija 30.3 ,, Jer je blizu dan, blizu je dan Gospodnji, oblačan dan, vrijeme narodima.’’ Koja su dešavanja u tom danu saznaćemo iz narednih stihova Joil2.1 ,, Trubite u trubu na Sionu, i vičite na svetoj gori mojoj, neka drkću svi stanovnici zemaljski, jer ide dan Gospodnji, jer je blizu.’’ Joil 2. 11 ,, A Gospod će pustiti glas svoj pred vojskom svojom, jer će oko (šator) njegov biti vrlo velik, jer će biti silan onaj koji će izvršiti volju njegovu; jer će dan Gospodnji biti velik i vrlo strašan, i ko će ga podnijeti?’’ Avdija 1. 15 ,, Jer je dan Gospodnji blizu svijem narodima; kako si činio, tako će ti biti, plata će ti se vratiti na glavu tvoju.’’ Joil 1. 15 ,, Jaoh dana! Jer je blizu dan Gospodnji, i doći će kao pogibao od svemogućega.’’ Zaharije 14. 1 ,, Evo ide dan Gospodnji, i plijen će se tvoj razdijeliti usred tebe.’’ Joil 3. 14 ,, Gomile, gomile u dolini sudskoj; jer je dan Gospodnji blizu u dolini sudskoj.’’ Isaija 13. 6,9
,, Ridajte, jer je blizu dan Gospodnji; doći će kao pustoš od svemogućega. Evo, ide dan Gospodnji ljuti s gnjevom i jarošću da obrati zemlju u pustoš, i griješnike da istrebi iz nje.’’ Amos 5. 20 ,, Nije li dan Gospodnji mrak a ne vidjelo? I tama, bez svjetlosti?’’ Sofonije 1. 7,14 ,, Muči pred Gospodom Gospodom, jer je blizu dan Gospodnji, jer je Gospod prigotovio žrtvu i pozvao svoje zvanice.Blizu je veliki dan Gospodnji, blizu je i ide vrlo brzo; glas će biti dana Gospodnjega, gorko će tada vikati junak.’’ Kao što ste mogli videti da se ovde ne govori o određenom sedmičnom danu kao što su subota i nedelja već o danu u koji će Bog činiti sve gore pročitano. Da je reč o suboti ili nedelji onda se nebi moglo reći dan Gospodnji kao jedan jer se subote i nedelje ponavljaju i ima ih mnogo ali ovde je reč o jednom, jedinom danu koji se više ne ponavlja niti je pre toga bio. Taj dan je na kraju 6-og zla i niko nezna tačan dan do Bog kad će podići postradale pravednike a kazniti rečju nepravedne. Njegova reč se ne vraća a da ne ispuni rečeno. Bog nam po ostalim događajima koji su predhodnica tog dana ostavi znake po kojima možemo prepoznati približavanje tog dana. Jovan kaže kako je bio u Duhu u dan nedeljni i tu se vidi da je reč o običnom danu ali u slučaju dana Gospodnjeg on ne navodi neki nedeljni dan već dan nevolje u koji je bio prenešen u viziji da to vidi jer je to dan velikog spremanja po zemlji sa Božije strane. Iz gore navedenih stihova jasno se vidi šta će se sve zbiti toga dana zato braćo nemojte više slušati svoje veroučitelje jer vam ne govore istinu i nemojte se svađati sa drugima oko pogrešne nauke već verujte Bogu i poštujte se međusobno. Gospod će sam biti uzvišen u taj dan zato pazite da vas nađe ispravne i u miru sa braćom skinite teret dogmi jer vas istina oslobađa. Gospod će se obračunati u taj dan sa lažnim učiteljima kao i sa onima koji ih slede. Gospod će ustati na sve ponosite gradove i pune bluda. Gospod će poravniti sve kipove i takozvane bogove kojima se jadni ljudi klanjaju. Gospod će u taj dan trubni ustati na sve junake u oružju i prosuti njihovu krv. Dan trubni je peti Jevrejski praznik po redu koji je trajao samo jedan dan i svi su morali u taj dan ( koji je predslika dana Gospodnjeg) da poste da plaču, jauču i muče se kao znak pokajanja zato što se tog dana rešava sudbina. Taj praznik se uvek slavi za vreme mladine (mladog meseca) jer se tada samo malo svetlosti vidi i tama je na zemlji. Sve nam Bog daje samo treba prihvatiti verom Božiju reč i Sveti Duh će vas voditi poučavajući vas svakoj istini samo tražite od Boga vođstvo i molite se a On je obećao i pošto je veran ispuniće obećanje vama na radost a Bogu na slavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 01:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2006, 14:40
Postovi: 258
Насљеђе промијени надимак у Нафталин, боаље би ти стајао краљу. :D :wink:

_________________
Удри врага, не остав` му трага!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Maran Ata je napisao:
Ево где црно на бело пише шта је била субота у Старом Завету и где је нашла свој крај:

(Кол 2)
16 Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote;
17 Koje je sve bilo sjen od onoga što šćaše da dođe, i tijelo je Hristovo.


Тако су уредбе Старог Завета нашле свој крај у Христу: чиста и нечиста јела, празници (годишњи), младине (месечне) и суботе (седмичне).

Ето како са два стиха покопамо силне глупости које суботари ваљају... :lol: :lol: :lol:




Naravno da je subota. To znaju i ptice na granama. A ovaj argument gore bi znacio da ne vrijede Bozje zapovijesti jer je to jedna bozja zapovijest.
Sto neko ne zeli da prihvati cinjenice u bibliji to je njegov problem.
Problem subotara je sto uglavnom postuju ovu zapovijest i previse je naglasavaju a ostale stvari zanemaruju, ali zbog takvog ponasanja ne mozemo zanemariti ili izvrtati cinjenice i traziti opravdanja u stihovima koji to ne potvrdjuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2007, 21:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Jun 2006, 18:46
Postovi: 426
Citiraj:
Naravno da je subota. To znaju i ptice na granama. A ovaj argument gore bi znacio da ne vrijede Bozje zapovijesti jer je to jedna bozja zapovijest.
Sto neko ne zeli da prihvati cinjenice u bibliji to je njegov problem.
Problem subotara je sto uglavnom postuju ovu zapovijest i previse je naglasavaju a ostale stvari zanemaruju, ali zbog takvog ponasanja ne mozemo zanemariti ili izvrtati cinjenice i traziti opravdanja u stihovima koji to ne potvrdjuju.


Nisam razumio point ovog teksta??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2007, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Antropos je napisao:
Citiraj:
Naravno da je subota. To znaju i ptice na granama. A ovaj argument gore bi znacio da ne vrijede Bozje zapovijesti jer je to jedna bozja zapovijest.
Sto neko ne zeli da prihvati cinjenice u bibliji to je njegov problem.
Problem subotara je sto uglavnom postuju ovu zapovijest i previse je naglasavaju a ostale stvari zanemaruju, ali zbog takvog ponasanja ne mozemo zanemariti ili izvrtati cinjenice i traziti opravdanja u stihovima koji to ne potvrdjuju.


Nisam razumio point ovog teksta??



Point je da su subotari u pravu u ovome samo je problem sto zanemaruju druge bozije zapovijesti kao "ljubi bliznjega kao samoga sebe", a previse insistiraju na ovoj jednoj da se ne radi subotom zbog cega je mozda i naziv subotari. Drugim rijecima ispravno, samo suvise formalno, pomalo licemjerno.
Slicno kao sto Jehovini svjedoci nece krv da primaju a ovamo milion vaznijih stvari zanemaruju.
Sustina religije je da covjek bude u balansu, a ne da sa jedne strane ode u ekstremizam, a druge stvari zanemari.
Jos jedan primjer su muslimani, grijeh im je ne nositi maramu preko lica a nije im grijeh ubijati neduzne ljude. Isto tako i pravoslavci i katolici i Jevreji, da ne kazem da nisam jos nasao religiju koja je balansirana.
Ali to je priroda ljudska- licemjerstvo.
Iako mi je drago da sam sreo ljude iz svih religija pa cak i ateista koji nisu licemjerni. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Apr 2007, 17:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Jun 2006, 18:46
Postovi: 426
Citiraj:
Point je da su subotari u pravu u ovome samo je problem sto zanemaruju druge bozije zapovijesti kao "ljubi bliznjega kao samoga sebe", a previse insistiraju na ovoj jednoj da se ne radi subotom zbog cega je mozda i naziv subotari. Drugim rijecima ispravno, samo suvise formalno, pomalo licemjerno.
Slicno kao sto Jehovini svjedoci nece krv da primaju a ovamo milion vaznijih stvari zanemaruju.
Sustina religije je da covjek bude u balansu, a ne da sa jedne strane ode u ekstremizam, a druge stvari zanemari.
Jos jedan primjer su muslimani, grijeh im je ne nositi maramu preko lica a nije im grijeh ubijati neduzne ljude. Isto tako i pravoslavci i katolici i Jevreji, da ne kazem da nisam jos nasao religiju koja je balansirana.
Ali to je priroda ljudska- licemjerstvo.
Iako mi je drago da sam sreo ljude iz svih religija pa cak i ateista koji nisu licemjerni.


Cuj, ne bih ja to tako nazvao. Sve zavisi kako se posmatraju stvari, ovo cesto ponavljam. Naglasak za neko moze biti jeres, fanatizam, licemerstvo, kako god. Ponekad je tako, ne mora uvek biti. Ja licno respektujem subotu, i obicno pricam o tome kada me ljudi pitaju ili pak kada neko izaziva (mada ne uvek u ovom drugom slucaju, rasprave ne vode nikuda). Razumem ja i adventiste, i j.svedoke, i katolike, i pravoslavce, sve je to meni manje vise poznato. Ono sto ja cenim jeste licno poznanstvo sa svim ljudima, koji god da su. To je pravo bogatstvo, a usput bolje razumes njihova verovanja. Eto, forumi cesto su dobra stvar za to!

Poz.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sta ruski Patrijarh kaze o svetkovanju subote

http://biblepravda.com/page.php?id=529#ixzz1ff2GaGKa

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne razumijem ruski jezik, mada sam davno jednom tražeći nešto naišla na pravoslavni sajt u kome jedan sveštenik (zaboravila sam tačno ko) objašnjava nedjeljni dan kao dan kojim se stalno obilježava dan vaskrsenja Hristovog. Nisam naišla nigdje na tekst u kome se kaže da je nedjelja sedmi dan (po crkvenom bogosluženju).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 01:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Dan Gospodnji
nije niti subota
nije niti nedjelja
.

Dan Gospodnji nije dan slavljenja.

Dan Gospodnji je dad kada će Bog Otac
i Sin doći ponovno na Zemlju.

Dan Gospodnji je jedan budući dan.

Čitaj Bibliju pa će ti se potrvditi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 07:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U Postanju piše "dan prvi", a ne ponedjeljak, "dan drugi.. dan šesti, dan sedmi". Jevrejima je dan sedmi padao na dan koji su zvati šabat, subota.
Kako računati dane, po nazivu ili po redoslijedu?

4. Božija zapovjest opet kaže "šest dana" i "sedmi dan odmaraj". Zašto nije napisano odmaraj na šabat (subotu)?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 12:05 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
“We move from the ‘Sabbath’ to the ‘first day after the Sabbath’, from the seventh day to the first day: the dies Domini becomes the dies Christi!…By contrast, the Sabbath’s position as the seventh day of the week suggests for the Lord’s Day a complimentary symbolism, much loved by the Fathers. Sunday is not only the first day, it is also ‘the eighth day’, set within the sevenfold succession of days…”

- Pope John Paul II, Apostolic Letter, Dies Domini, Vatican, May 31, 1998
===================================================

“Question: Which is the Sabbath day?

“Answer: Saturday is the Sabbath day.

“Question: Why do we observe Sunday instead of Saturday?

“Answer: We observe Sunday instead of Saturday because the Catholic Church, in the Council of Laodicea (A.D. 363), transferred the solemnity from Saturday to Sunday.”

- Peter Gerermann, “The Convert’s Catechism of Catholic Doctrine,” 2nd ed., p. 50, 1910

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 20:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
U Postanju piše "dan prvi", a ne ponedjeljak, "dan drugi.. dan šesti, dan sedmi". Jevrejima je dan sedmi padao na dan koji su zvati šabat, subota.
Kako računati dane, po nazivu ili po redoslijedu?

4. Božija zapovjest opet kaže "šest dana" i "sedmi dan odmaraj". Zašto nije napisano odmaraj na šabat (subotu)?


Tko to kaže da ne piše?
Ali prijevodi su različiti.
Pogledaj prvo KJV:
---------------------------
Exo 16:26
SixH8337 daysH3117
ye shall gatherH3950 it; but on the
seventhH7637 day,H3117
which is the sabbath,H7676

in it there shall beH1961 none.H3808


H7676
שׁבּת
shabbâth
shab-bawth'
Intensive from H7673; intermission, that is, (specifically) the Sabbath: - (+ every) sabbath.
---------------

Šarić

Izlazak 16,26 Šest dana skupljajte! Sedmi je dan subota; taj dan nema ništa!"

Jeruzalemska

Izlazak 16,26 Šest je dana skupljajte, a sedmoga, u subotu, neće je biti.

Dretar

Izlazak 16,26 Vi će te to skupljati tijekom šest dana,
ali sedmog dana, je šabat: neće toga biti.`

Daničić- Karadžić

2. Mojsijeva 16,26 Šest ćete dana kupiti, a sedmi je dan subota, tada ga neće biti.

------------------------------------

Ali - ponovno - Dan Gospodnji
NIJE ni Subota ni nedelja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tko mi može Biblijskim stihom dokazati da je
Dan Gospodnji ili Subota ili Nedelja????????????????????????


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
4. Božija zapovjest opet kaže "šest dana" i "sedmi dan odmaraj". Zašto nije napisano odmaraj na šabat (subotu)?


Napisano je (naravno u originalnoj bibliji): http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 1.82.D0.B8

Problem je sto su crkve prevod prilagodile svojim vjerovanjima pa u pravoslavnoj crkvi imamo: http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0.B2.D0.B8

Ili u katolickoj: http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0.B2.D0.B8

Itd. Ali uvijek se gleda na originalni prevod, dakle u ovom slucaju Jevrejski, jer od njega poticu svi drugi prevodi. A sad sto drugi prevode po svojim vjerovanjima to je drugo. Zato se mora gledati u original.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 22:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zar ne bi trebalo biti aramejski jezik?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2012, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Zar ne i trebalo biti aramejski jezik?


Pa nisam siguran, ja to samo amaterski poznajem, najbolje da ti neko objasni ko se bolje razumije, ali ja mislim da je to jedno te isto. Aramejski je u stvari ja mislim starojevrejski. Dakle, ne mislim na danasnji jevrejski nego jevrejski koji se tad govorio. Isto kao sto i mi sad ne govorimo staroslovenski, a veci dio crkvenih knjiga je pisan na njemu. Tako vjerovatno i taj aramejski i starojevreski su jedno te isto, ali najbolje da neko odgovori ko se bolje razumije.

Ono sto je bitno, na kom god jeziku da je pisan stari zavjet, u originalu stoji subota. Na kraju krajeva to je i razlog sto je Jevrejima to sveti dan, jer da u originalu nije tako Jevreji bi slavili nedjelju.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 08:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Veći deo SZ je na Aramejskom a mali deo na Hebrejskom.
Ono što je Piramida 4 rekao je istina.
1. Nedelja je prvi dan u sedmici i to je dan VASKRSENJA Gospodnjeg i može se slaviti kao dan vaskrsenja.
2. Subota je sedmi dan dan odmora koji je Bog blagoslovio i posvetio za odmor.
3. DAN GOSPODNJI je JEDAN dan dan trubni kad će biti sve ono što piše za dan Gospodnji a ima desetine mesta u Pismu i isto upozorenje zatiranja i obračuna u TAJ dan a to ne čini svake sedmice već isključivo u TAJ DAN kao jedan.
Ljudi se svađaju tvrdeći da je dan vaskrsenja dan zatiranja i parbe a drugi da je dan odmora taj dan a nije ni jedan u tom opisu iz mnogo razloga. Tu je reč o JEDNOM danu koji se NE PONAVLJA kao sedmični dani. U tom danu je muka, zatiranje, poklič na gradove, tama, magla....čitajte šta sve piše u vezi dana Gospodnjeg i videćete zabludu po pitanju sedmičnih dana.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 09:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Samo jedno pitanje, interesuje me ovo što si napisao "DAN GOSPODNJI je JEDAN dan, dan trubni..."
Znači Dan Gospodnji (hajde da kažemo sudnji dan) nije subota, jer dan i čas sudnjeg dana niko ne zna.
Subota (šabat) je dan odmora, a sudnji dan je nepoznat.
Jesi tako mislio?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 09:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Gospod i Gospodin - u SZ - samo za Boga Oca Jahvu.

Ovisno o prevoditelju, u NZ, Gospodin se u većini slučajeva odnosi na Sina Isusa Krista.
Na nekim mjestima NZ se i za Boga Oca Jahvu govori Gospodin.
Gospod je Bog Otac Jahve, a titulu Gospodin dobio je Sin Isus Krist od svog Oca.

Prevoditelj Strong kaže za Lord – kako se oslovljava Bog i njegov sin Isus Krist:

Lord - G2962 κύριος kurios koo'-ree-os
From κῦρος kuros (supremacy); supreme in authority, that is, (as noun) controller; by implication Mr. (as a respectful title): -
God,
Lord,
master,
Sir.


Vidljivo je iz gornjeg da se može krivo interpretirati kada se Lord upotrebljava za Isusa Krista.

Gospod – od Gospoda je Gospodnji.

Dan Gospodnji je dan Boga Oca Jahve.
Dan Gospodnji je dan kada će naš Gospodin Isus Krist drugi puta doći na Zemlju,
poslan od svoga Boga Oca Jahve .

Zašto poslan?
Sin sam kaže da ne zna dan kada će se to desiti,
nitko to ne zna,
samo Bog Otac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 09:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To znači da Dan Gospodnji nije subota (može biti bilo koji dan).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 13:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Dan Gospodnji je dan kada će naš Gospodin Isus Krist drugi puta doći na Zemlju,
poslan od svoga Boga Oca Jahve .

MATEJ 23,39
Doista, kažem vam, odsada me nećete vidjeti dok ne reknete:
Blagoslovljen
Onaj ( = Sin Isus Krist )
koji dolazi u ime Gospodnje ( = Bog Otac Jahve ) !

Kaže se i da će Dan Gospodnji biti i Sudnji dan.

Primijetite da se za Dan Gospodnji uvijek govori u budućem vremenu.
To znači da još taj Dan nije došao.
To je budući Dan.

Iz toga proizlazi da

Dan Gospodnji

nije Subota ili Nedjelja ili neki drugi sadašnji dan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs