banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 03 Jun 2024, 12:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Dec 2011, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
indigobluz je napisao:
Vjernici obicno kazu da im nikakvi dokazi ne trebaju, Pa, recimo da i ja zanemarim zdrav razum, naucne dokaze, nelogicnosti i sve ostalo

Kao prvo, što se tiče hrišćanstva Biblija nas potiče da ništa ne prihvatamo zdravo za gotovo već da se uvjeravamo u istinitost onoga što putem Božije riječi Biblije saznajemo.Kao drugo, koje naučne dokaze, ali dokaze, ne vjerovanja, teorije i nečija šuplja filozofska naklapanja?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
indigobluz je napisao:
Vjernici obicno kazu da im nikakvi dokazi ne trebaju, Pa, recimo da i ja zanemarim zdrav razum, naucne dokaze, nelogicnosti i sve ostalo

Koja velemajstorska zamjena teza (bow) Nije isto tvrditi da vjeruješ u Boga i reći da vjeruješ da je Zemlja ravna ploča, ti vjernici su mislili na prvo, koji normalan čovjek će reći da mu ne trebaju dokazi da bi vjerovao da je trava crvene boje?

I ja kazem da meni ne trebaju nikakvi dokazi, što apsolutno nema veze sa zanemarivanjem bilo čega, jer moja vjera u postojanje Boga ne mora biti potkrepljena nekom naučnom teorijom o Bogu da bi meni bio dat mandat za vjerovanje. Naučna saznanja mogu da relativizuju težinu određenih teoloških tvrdnji, odnosno određenih interpretacija teoloških spisa, i ništa više od toga, a onaj ko svoju sliku svijeta bazira samo na naučnim traktatima je veći vjernik od Pape. Baš zato što je vjera intuitivni fenomen, subjektivna manja-veća izvjesnost, ona nema veze sa naukom niti ima veze sa mozgom tvrdnja da vjera mora biti naučno utemeljena, zato vjera nema nikakve veze sa vremenom, prostorom, ili civilizacijskim napretkom.
Stalno se navodi primjer Norveške kao model-primjerom ateističke zemlje i tendeciozno se pokušava povući kauzalna povezanost između sekularnosti i blagostanja, dok na drugoj strani svijeta imamo futuristički Japan sa 120 miliona stanovnika i 200 miliona vjernika :lol:, od toga 80 miliona šintoista (oblik naturalističke, arhaične religije!)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Hristov je napisao:
Stalno se navodi primjer Norveške kao model-primjerom ateističke zemlje i tendeciozno se pokušava povući kauzalna povezanost između sekularnosti i blagostanja, dok na drugoj stani svijeta imamo Japan sa 120 miliona stanovnika i 200 miliona vjernika :lol:, od toga 80 miliona šintoista (oblik naturalističke, arhaične religije!)

Prvo nije lijepo nazivat tuđa uvjerenja arhaičnim a ovamo kukat kad neko potkači tvoja, a drugo možda ne bi bilo zgoreg napomenuti da je Japan i pored 80 miliona šintoista sekularna država, možda čak i sekularnija od Norveške. Japanci svoju religiju ne shvataju ni izbliza toliko ozbiljno kao neki, pa su većinom samo nominalno vjernici, a ono što njeguju njeguju više kao tradiciju. U suštini u državmom uređenju Japana šintoizam ili bilo koji drugi izam u Japanu je manje bitan nego hrišćanstvo u Saudijskoj Arabiji.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Izzard je napisao:
Hristov je napisao:
Stalno se navodi primjer Norveške kao model-primjerom ateističke zemlje i tendeciozno se pokušava povući kauzalna povezanost između sekularnosti i blagostanja, dok na drugoj stani svijeta imamo Japan sa 120 miliona stanovnika i 200 miliona vjernika :lol:, od toga 80 miliona šintoista (oblik naturalističke, arhaične religije!)

Prvo nije lijepo nazivat tuđa uvjerenja arhaičnim a ovamo kukat kad neko potkači tvoja, a drugo možda ne bi bilo zgoreg napomenuti da je Japan i pored 80 miliona šintoista sekularna država, možda čak i sekularnija od Norveške. Japanci svoju religiju ne shvataju ni izbliza toliko ozbiljno kao neki, pa su većinom samo nominalno vjernici, a ono što njeguju njeguju više kao tradiciju. U suštini u društvenom uređenju države šintoizam ili bilo koji drugi izam u Japanu je manje bitan nego hrišćanstvo u Saudijskoj Arabiji.

Kao drugo nije lijepo imputirati nekome vređanje ako nisi siguran šta znači arhaičan. Odnosi se na arheološku epohu, između ostalog, a šintoizam je star cirka 2700 godina, tako da prvi dio tvog posta je suvišan.
Kao treće, sam koncept cara koji je imao glavnu riječ u WWII u Japanu je baziran na šinto vjerovanju (prisjetimo se kako su Japanci ulazili u bitke i kakvi su im bili ratni pokliči), do trenutka odricanja božanske prirode od strane samog cara, Japan je duboko zagazio u modernu, a sve zahvaljujući ne nominalnom vjerovanju nego čvrstom prihvatanju i življenju postulata budizma, šintoizma i konfučijanizma.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Hristov je napisao:
Kao drugo nije lijepo imputirati nekome vređanje ako nisi siguran šta znači arhaičan.

Dobro onda su tvoja vjerovanja arhaična...

Hristov je napisao:
Kao treće, sam koncept cara koji je imao glavnu riječ u WWII u Japanu je baziran na šinto vjerovanju (prisjetimo se kako su Japanci ulazili u bitke i kakvi su im bili ratni pokliči)
Ne razumijem se u japanske ratne pokliče, znam samo pokliče japanskog komentatora na Winning Eleven.,

Hristov je napisao:
do trenutka odricanja božanske prirode od strane samog cara, Japan je duboko zagazio u modernu, a sve zahvaljujući ne nominalnom vjerovanju nego čvrstom prihvatanju i življenju postulata budizma, šintoizma i konfučijanizma.
A ni najmanje zahvaljujući prihvatanju zapadne tehnologije i kakvog takvog oblika parlamentarizma. Važi. I pored toga životni standard prosječnog Japanca prije i poslije WWII su dvije neuporedive stvari. Ti si kao primjer blagostanja pomenu današnji Japan, koji je čist primjer sekularne države. Najčistiji. A u doba Japanskog carstva, malo koja država je bila sekularna. Mislim jes na papiru, kao što je SAD sada, al u praksi jok...

To što si napisao za carski Japan, bi bilo isto kao kad bih ja rekao da je eto zahvaljujući politeističkoj državnoj religiji Rim zagospodario gotovo čitavim tada poznatim svijetom.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
Kao treće, sam koncept cara koji je imao glavnu riječ u WWII u Japanu je baziran na šinto vjerovanju (prisjetimo se kako su Japanci ulazili u bitke i kakvi su im bili ratni pokliči)

To sto su Japanci nametnuli svima tu neku vrstu novog Sintoizma u kojem je car izjednacen sa Bogom nema veze sa japanskim tradicionalnim sintoizmom.

Amerikanci su nakon okupacije Japana odmah ukinuli taj tzv. drzavni sintoizam i vratili slobodu vjeroispovjesti.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Michigenac je napisao:
...ali dozivljaj koji sam imao na vjencanju jednog kolege kojem sam kumovao ne moze da se odbaci iz svjesti..

Obično ne vodim računa ko vrši službu, pogotovo kada je liturgija (npr. Božanstvena liturgija) i kada počne pojanje savšenog hora tada postajem nesvjesna okoline a ježurci mi krenu od kičme prema vratu i vrhu glave. Transcedentan osjećaj.

Popokatepetl je napisao:
U slučaju gargojli, gnomova i vještica, skoro sam siguran da imaš razlog zašto ne vjeruješ u njihovo postojanje. Ne kažem da se ubijaš od razmišljanja o njima, niti da ti je to mnogo bitno, samo da nije bezrazložno. Eto, napisala si da "bez nekog posebnog razloga ne možeš da vjeruješ u to", što znači da imaš razlog da ne vjeruješ. Vjerovatno zato što znaš da su to ili izmišljena, ili mitološka, ili bića iz bajki. Znači, nije baš da nemaš nikakva znanja o njima, te da nemaš razloge. Ta znanja su presudna u tvom izboru, i određuju smjer tvoga vjerovanja u njihovo postojanje.

Možda zato što nema neke pouke u tim pričama (više volim dječije bajke koje sadrže neku poučnu pouku), što izazivaju strah, što su neobjašnjive. Možda su to razlozi.
Elvis Presley je napisao:
Bitno je da tolika raznolikost religijskih sistema na ovoj planeti jednostavno rusi svaku razumnu opravdanost jedne odredjene religije i pojma religije uopste.
Opet ponavljam, vjerski sistem uopste nije upitan ali religijski u potpunosti jeste.

Izvor je jedan, a rastoke ili potočići od izvora vode na razne strane i svaki je drugačiji a svaki u osnovi nosi prasliku izvora.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Izzard je napisao:
Hristov je napisao:
Kao drugo nije lijepo imputirati nekome vređanje ako nisi siguran šta znači arhaičan.

Dobro onda su tvoja vjerovanja arhaična...

Nije lijepo vrijeđati tuđa uvjerenja a ljutiti se ako neko potkači tvoja.

Izzard je napisao:
Hristov je napisao:
do trenutka odricanja božanske prirode od strane samog cara, Japan je duboko zagazio u modernu, a sve zahvaljujući ne nominalnom vjerovanju nego čvrstom prihvatanju i življenju postulata budizma, šintoizma i konfučijanizma.
A ni najmanje zahvaljujući prihvatanju zapadne tehnologije i kakvog takvog oblika parlamentarizma. Važi.

Pričam o uticaju mentaliteta Japanaca na privredni boom koji su doživjeli i faktore koji su ga kovali otkud disciplina, odnos prema caru kao prema ocu, danas prema firmi kao familiji, otkud oni dolaze?

Izzard je napisao:
I pored toga životni standard prosječnog Japanca prije i poslije WWII su dvije neuporedive stvari. Ti si kao primjer blagostanja pomenu današnji Japan, koji je čist primjer sekularne države. Najčistiji. A u doba Japanskog carstva, malo koja država je bila sekularna. Mislim jes na papiru, kao što je SAD sada, al u praksi jok...

Sekularizacija govori o odnosu država i religije, ja govorim o mitološkom odnosu ateizma i blagostanja, i navodim da 127 miliona Japanaca čine 210 milona vjernika, znači ne kažu da su ateisti. Naravno ako je vjerovati statistikama.
Što se tiče standarda, ili ne razumijem šta hoćeš da kažeš ili misliš da u osvajački rat stupaju siromašne zemlje koje ne mogu finansirati taj rat?

Izzard je napisao:
To što si napisao za carski Japan, bi bilo isto kao kad bih ja rekao da je eto zahvaljujući politeističkoj državnoj religiji Rim zagospodario gotovo čitavim tada poznatim svijetom.

I naravno ta analogija bi bila pogrešna, s obzirom da znamo za pojam japanskog mentaliteta i uticaj budizma i šintoizma. Najbolji primjer posebnosti Japana je držanje Japanaca tokom Fukušime, sumnjam da je parlament imao veze sa time. :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 03 Dec 2011, 21:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5019
Lokacija: Banja Luka
Hristov, tvoje analogije su bas jake, dok su Izzardove pune manjkavosti.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pa nisu ni njegove loše, samo prokišnjavaju.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Elvis Presley je napisao:
Hristov je napisao:
Kao treće, sam koncept cara koji je imao glavnu riječ u WWII u Japanu je baziran na šinto vjerovanju (prisjetimo se kako su Japanci ulazili u bitke i kakvi su im bili ratni pokliči)

To sto su Japanci nametnuli svima tu neku vrstu novog Sintoizma u kojem je car izjednacen sa Bogom nema veze sa japanskim tradicionalnim sintoizmom.

Amerikanci su nakon okupacije Japana odmah ukinuli taj tzv. drzavni sintoizam i vratili slobodu vjeroispovjesti.

Kome su Japanci nametnuli šintoizam? Sebi samima? Pa dobro vjerovatno je to imalo politički motiv, bitno je da vjerovanje o božanskom porijeklu cara datira u vrijeme od prije više od 14 vijekova ako se ne varam

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Nisam znao za mitološku povezanost ateizma i blagostanja. Znam za obrnute teorije, npr. Veberovu, o tijesnoj povezanosti religijske (protestantske) svijesti i prosperiteta. Takođe, mislim da dalekoistočne religije imaju veze sa hrišćanstvom, koliko i blek metal sa gospel napjevima, i jedno i drugo neki zovu religijom, odnosno muzikom.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Hristov je napisao:
Nije lijepo vrijeđati tuđa uvjerenja a ljutiti se ako neko potkači tvoja.

Svaki put kad neko potkači moja uvjerenja ja ispustim bolni jauk.

Hristov je napisao:
Pričam o uticaju mentaliteta Japanaca na privredni boom koji su doživjeli i faktore koji su ga kovali otkud disciplina, odnos prema caru kao prema ocu, danas prema firmi kao familiji, otkud oni dolaze?

Direktno od Boga.

Hristov je napisao:
Sekularizacija govori o odnosu država i religije, ja govorim o mitološkom odnosu ateizma i blagostanja, i navodim da 127 miliona Japanaca čine 210 milona vjernika, znači ne kažu da su ateisti. Naravno ako je vjerovati statistikama.
Što se tiče standarda, ili ne razumijem šta hoćeš da kažeš ili misliš da u rat stupaju siromašne zemlje koje ne mogu finansirati taj rat?

Taj mitološki odnos ateizma i blagostanja postoji samo u tvojoj glavi, niti to ko tvrdi niti je to tako. Ti si u svom uvodnom postu govorio o sekularizmu... A činjenica jeste da su zemlje sa visokim standardom uključujući i Japan sekularne. Ovo o ratu, neću da kažem...

Hristov je napisao:
I naravno ta analogija bi bila pogrešna, s obzirom da znamo za pojam japanskog mentaliteta i uticaj budizma i šintoizma. Najbolji primjer posebnosti Japana je držanja tokom Fukušime.

Ta analogija bi bila prava s obzirom na pojam mentaliteta drevnih Rimljana i uticaja kulta ratobornog boga Marsa i Jupitera, kao i odnosa prema imperatorima od Avgusta pa nadalje, kojima je pripisivano božansko porijeklo i blabla...


Besparica je napisao:
Hristov, tvoje analogije su bas jake, dok su Izzardove pune manjkavosti.

Kakav čoek takve i analogije... :D

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
Nisam znao za mitološku povezanost ateizma i blagostanja. Znam za obrnute teorije, npr. Veberovu, o tijesnoj povezanosti religijske (protestantske) svijesti i prosperiteta. Takođe, mislim da dalekoistočne religije imaju veze sa hrišćanstvom, koliko i blek metal sa gospel napjevima, i jedno i drugo neki zovu religijom, odnosno muzikom.

Koncepti šintoizma su nepomirljivi sa predstavom o monoteističkom Bogu, otuda i paradoks da se mnogi Japanci deklarišu i kao hrišćani i kao šintoisti, mada je i to vjerovatno nominalno kao i što je nominalna činjenica da su Japanci samo nominalno učlanjeni u ukupno nominalno preko 180 hiljada registrovanih relig. zajednica, chils zna više o tome pošto je sa njima pio :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Izzard je napisao:
Hristov je napisao:
Nije lijepo vrijeđati tuđa uvjerenja a ljutiti se ako neko potkači tvoja.

Svaki put kad neko potkači moja uvjerenja ja ispustim bolni jauk.

hehe dalo se primjetiti u tvom prvom postu-odgovoru na moj post.

Naravno ono sa Marsom je samo tvoje nagađanje u nedostatku nečeg konkretnijeg, dok znao otkud onakav odnos Japanaca prema porodici i otkud Bushido

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 03 Dec 2011, 22:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Dalo ne dalo, evo ga opet komšije lupaju oklagijom od radijator, zato što glasno ridam, il su ljubavni problemi il me je neko na internetu povrijedio.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Izzard je napisao:
Dalo ne dalo, evo ga opet komšije lupaju oklagijom od radijator, zato što glasno ridam, il su ljubavni problemi il me je neko na internetu povrijedio.

Ili nešto treće :cat:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Dokle više, iako se uvijek skreće pažnja da nije potrebno?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ako sam te dobro razumio: dok god neko ne pokaže 100% da Bog ne postoji :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ne, mislio sam na citiranje posta, kad se piše odmah nakon njega. Nepotrebno, ako se ne naglašava neki dio.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 150 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs