banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 03:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Apr 2010, 07:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Braco ko nosi te ,,NAZIVE''???
Ko nosi naziv JHVH?
Koje je Isusa Nazarećanina ime na Hebrejskom i značenje?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mary juana je napisao:
Samo je JHVH (Jahve-Jehova) osobno ime Božije po kome se razlikuje od svih drugih u svemiru, ostalo su titule i opisne imenice, imenice koje opisuju njegova svojstva.
Npr. kad se za nekog vladara kaže dobrostivi i milostivi Dušan, samo je dušan ime, ili Dušan silni, silni nije ime već samo Dušan itd. itd.
Ustvari, uopšte ne razumijem šta ti nije jasno?

Ako se kaže da se ne smije uzimati Božije ime tek tako niti spominjati zašto ga onda Jehovisti obilato koriste?

Ako tetragram JHVH znači "on prouzrokuje da postaje" znači da to nije ime.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 11:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Sele,
preklinjem te pusti ga meni jer mi je ovo desert. Hvala.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ok, prepuštam :wink: ako ti je desert, meni dođe prije kao ljuštenje suncokretovih košpica, ljušti, ljušti, nikad naljuštiti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 14:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Jest zarazan taj sucokret i ja danas omlatih koju šaku.

Marinče bona javi se ...halo čujemo li se ...Požega...halo druže Stari...

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
lavić je napisao:
Braco ko nosi te ,,NAZIVE''???
Ko nosi naziv JHVH?
Koje je Isusa Nazarećanina ime na Hebrejskom i značenje?


manje vise na nasem Joshua Bin Josef bi mu ime bilo na hebrejskom Isus Krist e to pitaj grke i talijane kako mu dadose estradno ime

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Čile mani se ćorava posla.
Neigraj se vatrom jer ime Isusovo nije za igru niti za lupanje niti ga znaš.
Vežbaj pa se javi.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
hehehehehehe evo treniram doduse napravih malu gresku nije bin jozef to je arabizirano nego Yĕhōšuă‘ Bar Jozef ;)
citaj malo i druge stvari preporuka Christoher Mooore Lamb ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Sinko ta reč -ime ima veliko značenje. Idi i ne greši.

Marx ne vrzmaj mi se okolo već SVEDOČI o savojoj veri.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Poslednji put menjao lavić dana 16 Apr 2010, 15:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja sam samo tebi odgovorio na pitanje a te floskule o grijehu ostavi za svestenstvo i stado a za sinko gresis sinak gresis ;)
ja znam da se lako sakriti iza Kitaba ali ne zaboravi i mi serafimi imamo pravo rijeci, ne trci pred rudu dok ne formiras misljenje o sagovorniku ;) ja i rahmetli Lazar Milin smo u vise navrata palamudili na karaburmi o Kvekerima i njihovom mjenjanju percepcije religije i filozofije birvaktile. ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Izvini mi se Vaša visosti nisam Vas prepoznao kao sagovornika.
Vozi miško.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
hahahahah
otjera ti mene sa svog foruma heheheheheheheheh

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Zaista se na ovoj temi vidi dva tipa ljudi koji su u pricama o duhovnosti>
jedni koji prepricavaju partijske direktive i cuju samo svoje misljenje, a gluvi na tudje argumente,
i drugi koji svoje iskustvo poznavanja Svetog Pisma potkrjepljuju autenticnim duhovnim iskustvom i molitvom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 17:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Jamesdin Kurtovic je napisao:
Zaista se na ovoj temi vidi dva tipa ljudi koji su u pricama o duhovnosti>
jedni koji prepricavaju partijske direktive i cuju samo svoje misljenje, a gluvi na tudje argumente,
i drugi koji svoje iskustvo poznavanja Svetog Pisma potkrjepljuju autenticnim duhovnim iskustvom i molitvom.

Postoje i oni treći, koje ne zanima šta kaže Pismo, već su im milije zapovjesti ljudske i Bogu mrski paganski Bogovi, običaji, obredi i slave, a ujedno mrze i kritikuju one koji se drže riječi Božije i propovjedaju biblijske istine jer ne žele sudjelovati u bludu i idolopoklonstvu nazovihrišćanskih crkava.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Vec smo vidjeli da si ti u stanju potpuno da krivotvoris navode Biblije i da ih guras u nemoguc kontekst, dakle gola demagogija.

Na konkretna pitanja i primjere uopste ne odgovaras vec se samo frljas neosnovanim floskulama i pljujes po svakome ko se ne slaze sa "vasom visoscu".


Imalo bi smisla razgovarati s tobom kad bi bilo sta sto pricas imalo argumentovao.
Ovako samo citiras jehovisticke "prirucnike za sveznanje", a ja i lavic te nerviramo jer ti postavljamo nezgodna pitanja na koja nemate odgovor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Na konkretna pitanja i primjere uopste ne odgovaras vec se samo frljas neosnovanim floskulama i pljujes po svakome ko se ne slaze sa "vasom visoscu".

i G.lavic je istu aksham shule pohadjala

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 18:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Talija je napisao:
Ako se kaže da se ne smije uzimati Božije ime tek tako niti spominjati zašto ga onda Jehovisti obilato koriste?

Ako tetragram JHVH znači "on prouzrokuje da postaje" znači da to nije ime.

Po tvojoj analogij bi trebao važiti zakon oko za oko, zub za zub..
Jesi li se ikad zapitala zašto je Isus na prvo mjesto u svojoj uzor molitvi poznatoj kao "gospodinova molitva" ili "oče naš" (Matej6:9) stavio na prvo mjesto 'svetiti' Božije ime stavio na prvo mjesto? Ne to nije bilo slučajno, svetost tog imena bila je odlučujuća za Isusa, te ga je ponavljao u vlastitim molitvama. Jednom prilikom dok se javno molio Bogu, čulo se kako kaže: "Oče proslavi ime svoje" (Lovan 12:28).
Uveče prije smrti, Isus se molio u prisustvu svojih učenika i još su ga jednom čuli kako ističe važnost Božijeg imena. Rekao je: Ja sam objavio ime tvoje ljudima koje si mi dao iz svijeta" (Jovan 17:6,26).
Božije ime nikad ne bi znali izuzev ako nam ga stvoritelj sam ne bi rekao.
I on je to učinio putem svoje riječi Biblije. Prilikom jedne slave, Bog je izjavio svoje ime, ponavljajući ga Mojsiju. Mojsije je napisao izvještaj koji se u Bibliji sačuvao do današnjih dana (2.Mojsijeva 34:5). Bog je čak napisao svoje ime vlastitim "prstom" kad je davao Mojsiju ono što mi danas zovemo "deset zapovjedi" (2.Mojsijeva 31:18). Božije ime pojavljuje se osam puta u prvobitnih deset zapovjedi (2.Mojsijeva 20:1-17). Tako je otkrio Bog vlastito ime dvostruko, glasom i pismom.
U mnogim savremenim jezicima 4 hebrejska slova s lijeva na desno mogu se prikazati kao JHVH Božije ime prikazano sa ta 4 suglasnika pojavljuje se gotovo 7000 puta u orginalnim hebrejskim pismima. Međutim, kako se izgovara Božije ime? Istina niko ne zna kako se to ime prvobitno izgovaralo. A zašto ne? Prvi jezik koji se upotrijebio u pisanju Biblije bio je hebrejski i kad se njime pisalo, pisci su pisali samo suglasnike - ne i samoglasnike.
Dok je starohebrejski bio svakodnevni govorni jezik, izražavanje nije bilo problem. Izraelcima bio je izgovor imena Božijeg blizak i kad bi ga vidjeli napisanog umetnuli bi samoglasnike u izgovoru bez razmišljanja (upravo kao što mi radimo kad naletimo na kratice itd. ili npr.).
Dvije stvari dovele su do promjene situacije. Prva, praznovjerna ideja koja se pojavila među Židovima da je pogrešno izgovarati glasno Božije ime. Zatim su došli do toga da su kod čitanja Pisma naišavši na ime čitali hebrejsku riječ adonaj ("suvereni gospodin"). Nadalje, kako je vrijeme prolazilo, starohebrejskim se prestalo govoriti u svakodnevnom govoru, te se tako prvobitni hebrejski izgovor Božijeg imena konačno zaboravio.
Da bi osigurali izgovor hebrejskog jezika, kako se u cijelosti ne bi izgubio, židovski znanstvenici druge polovine milenija naše ere izmislili su sistem tačaka koje su predstavljale izgubljene samoglasnike te ih metnuli oko suglasnika u hebrejske Biblije. Tako su i samoglasnici i suglasnici bili napisani, a time je sačuvan i izgovor, kakav je bio u to vrijeme.
Kad bi se u tekstu došlo do Božijeg imena, umjesto da se stave valjani znakovi za samoglasnike između tetragramatona (JHVH) u većini slučajeva oni bi stavili druge znakove za samoglasnike kako bi podsjetili čitatelja da kaže adonaj i stoga su stavili tačkice, vokale, koji pripadaju imenu Adonaj, na četiri slova tog inače neizrecivog imena Jod, He, Vau, He, stoga su neki savremenici uobličili ime Jehova.
Jamesdin Kurtovic je napisao:
Vec smo vidjeli da si ti u stanju potpuno da krivotvoris navode Biblije i da ih guras u nemoguc kontekst, dakle gola demagogija.

Na konkretna pitanja i primjere uopste ne odgovaras vec se samo frljas neosnovanim floskulama i pljujes po svakome ko se ne slaze sa "vasom visoscu".


Imalo bi smisla razgovarati s tobom kad bi bilo sta sto pricas imalo argumentovao.
Ovako samo citiras jehovisticke "prirucnike za sveznanje", a ja i lavic te nerviramo jer ti postavljamo nezgodna pitanja na koja nemate odgovor.

Chilis ti je već odgovorio.
Ja bi te po ko zna koji put zamolio ako me već optužuješ, daj konkretne navode i biblijske argumente koji to potvrđuju, inaće sva priča ti ne vrijedi ni pišljiva boba.
Ja bar sve što napišem potkrijepim Biblijskim stavcima.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2010, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Jesi ti lud ili si pokvaren, jedno od ovo dvoje mora biti?!

Vrati malo film pa obrati paznju da sam na temi o jehovistima samo citirao Pismo skoro uopste bez komentara, ali tebi izgleda dzaba pricati...


Chils nije rekao nista nego prokomentarisao da je po njegovom misljenju i laviceva prica u rangu s tvojom.
(iako se ja ne bi slozio posto su jehovisti vec dokazano neprevazidjeni majstori za demagogiju)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 09:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Neka si Mari stigao.
Nastavljano:

,,2.Jedinorodni Sin Božiji, jedini Sin kojeg je sam Bog stvorio. Sin je prvorođenac sveg stvorenja. Posredstvom njega stvoreno je sve drugo na nebu i na zemlji. On je druga najveća osoba u svemiru. Tog Sina Jehova Bog je poslao na Zemlju da da svoj savršeni život kao otkupninu za čovječanstvo, otvorivši tako put za vječni život za one Adamove potomke koji će pokazivati vjeru. Taj isti Sin, podignut u nebesku slavu, sad vlada kao Kralj, s vlašću da uništi sve zle i da provede naum svoga Oca obzirom na Zemlju. Hebrejski oblik imena Isus znači "Jehova je spasenje", a Hrist je odgovarajući oblik hebrejskom izrazu Mashiash (Mesija) što znači "Pomazanik"
I ovo je suhoparan i jednostavan odgovor jer je i pitanje takvo.


Sve to radiš je pastiranje a vidiš braco kod mene to ide iz čeonog dela.

,,jedini Sin kojeg je sam Bog stvorio,,
Ne sinak,to čike pogrešno napisale a ti pastirao.To se naziva laž.
Bog nije ,,stvorio,,Isusa već Adama.
Isus je oduvek bio u Ocu i dođe na zemlju rodivši se da bi mi mogli biti otkupljeni jer se telom koje može umreti i biti prineto očišća a Duh ne umire niti se prinosi.Bog se braco javi u telu upamti to.

,,On je druga najveća osoba u svemiru.,,

Opet čike lažu a i pastiraš.Ne postoje 2 Boga već JEDAN.Nema veći i manji Bog već Bog Otac svega i svima.Kad tibuem tumačio Božja imen onda ću ti govoriti i o Njegovim službama i pojavama gde ćemo i Melhisedeka proući kroz imena i službu da bi ti sadašnja sužba Isusa Mesije bila jasnija.

,,Tog Sina Jehova Bog je poslao na Zemlju da da svoj savršeni život

Čike lažu.
Bog je Duh koji uzima telo dabi se pokazao vidljivim.Uzeo je telo po kojem i nas načini na sliku svoju.
Reč je oduvek u Bogu i ona čini ono na šta je poslana stvara nebesa,vaskrsava,rađa se kao čovek i uvek čini volju Duha.Reč materijalizuje i vraća se u Duh a Duh ispunjava materijalizovano i to je sve monoteizam.Bog se javi u telu,a ko je na prestolu?Onaj isti što je i u telu i to telo govori što mu Duh kazuje.Videše GA i ne poznaše GA.Nema SPASITELJA OSIM BOGA.Kad imea bdem radio bližećemo prići tom delu.

,,Taj isti Sin, podignut u nebesku slavu, sad vlada kao Kralj, s vlašću da uništi sve zle i da provede naum svoga Oca obzirom na Zemlju


Ne,čitaj ko kome šta pokorava pod noge i vidi ko je sveštenik i ko koga zastupa a o tome planiram uz Božiju pomoć dok pokidamo prve2 karike od lanca laži koje te drže.
Onda idemo na sledeće a to su Armagedon po vama i ko od kad vlada.

,,Hebrejski oblik imena Isus znači "Jehova je spasenje",


Jehošuva-Bog Spasitelj. Pročitaj sad glasno koje je ime Isusa Nazarećanina ali ne na Hebrejskom već u prevodu markiranom.Nije ,,spasenje,, već Spasitelj.Kad budem imen radio opširnije otome tad.

,,I ovo je suhoparan i jednostavan odgovor jer je i pitanje takvo.

Pitanje je direktno a ti si pastirao samo poa teksta jer ti druga polovina nije odgovarala.
Još ti dajem vremena da razmišljaš o on 4 pitanja jer ćeš posle i a njih i na još nka trebati SVEDOČItI

Nastavićem ako Bog da i analizu trećeg odgovora.

3.Ispravna identifikacija svetog duha mora biti u skladu sa svim djelovima pisma koji se odnose na ovaj duh. Ako polazimo od te pretpostavke, logično je zaključiti da je sveti duh Božija djelujuća sila. On nije osoba, nego moćna sika koja izlazi iz Boga da bi izvršila njegovu svetu volju (Psalm 104:30; 2.Petrova 1:21; Dj.ap. 4:31).
I da samo još napomenem da Biblija govori da je osobno ime Oca Jehova (Jahve), obavještava nas da je Sin Jsus Hrist. Ali, nigdje u Bibliji se osobno ime ne primjenjuje na sveti duh.
I ovo je suhoparan odgovor kao i pitanje, ali ako treba mogu iznjeti gomilu biblijskih redaka koji ovo potvrđuju.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 09:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
lavić je napisao:
Ne sinak,to čike pogrešno napisale a ti pastirao.To se naziva laž.
Bog nije ,,stvorio,,Isusa već Adama.
Isus je oduvek bio u Ocu i dođe na zemlju rodivši se da bi mi mogli biti otkupljeni jer se telom koje može umreti i biti prineto očišća a Duh ne umire niti se prinosi.Bog se braco javi u telu upamti to.

Alo čovječe, bar jednu tvrdnju potkrijepi Biblijskip redkom, onako kako je to činim.
Dakle, ako želiš sa mnom razgovarati počni koristiti Bibliju i nek Biblija svjedoči za istinitost onoga što govorimo i ja i ti, inače priča nema smisla.
lavić je napisao:
Opet čike lažu a i pastiraš.Ne postoje 2 Boga već JEDAN.Nema veći i manji Bog već Bog Otac svega i svima.Kad tibuem tumačio Božja imen onda ću ti govoriti i o Njegovim službama i pojavama gde ćemo i Melhisedeka proući kroz imena i službu da bi ti sadašnja sužba Isusa Mesije bila jasnija.

I ovo potkrijepi Biblijom!
lavić je napisao:
Čike lažu.
Bog je Duh koji uzima telo dabi se pokazao vidljivim.Uzeo je telo po kojem i nas načini na sliku svoju.
Reč je oduvek u Bogu i ona čini ono na šta je poslana stvara nebesa,vaskrsava,rađa se kao čovek i uvek čini volju Duha.Reč materijalizuje i vraća se u Duh a Duh ispunjava materijalizovano i to je sve monoteizam.Bog se javi u telu,a ko je na prestolu?Onaj isti što je i u telu i to telo govori što mu Duh kazuje.Videše GA i ne poznaše GA.Nema SPASITELJA OSIM BOGA.Kad imea bdem radio bližećemo prići tom delu.

I ovo potkrijepi Biblijskim recima
lavić je napisao:
Ne,čitaj ko kome šta pokorava pod noge i vidi ko je sveštenik i ko koga zastupa a o tome planiram uz Božiju pomoć dok pokidamo prve2 karike od lanca laži koje te drže.
Onda idemo na sledeće a to su Armagedon po vama i ko od kad vlada.

I ovo potkrijepi Biblijskim redcima!
Dakle, ti si poput jamesdina stalno nešto tvrdiš, ali za ništa nemaš Biblijski stavak, da te podsjetim to ti je ono što bi trebalo biti nakon svake tvrdnje, BIBLIJSKA KNJIGA, POGLAVLJE I STIH ILI RED

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs