banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 00:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Mar 2008, 19:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2008, 04:58
Postovi: 40
Ma znao sam ja da brat oficir nije tako mislio kako je na momenat dijelovalo,i sad ti meni oprosti brate oficir što sam te pogrešno shvatio.
Riješili smo mali nesporazum i do čitanja svako dobro svima. :)

_________________
U ime Allaha Milostivog Samilosnog!
Reci:Allah je jedan,Allah je utočište svemu,
nit je rođen nit je rodio,
i niko mu ravan nije.
(Kur'an 112:1-4)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2008, 23:33 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
eh kad bi meni Damaskin tako oprostio. :D

gdje nadje burek na zapadu? :o

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2008, 00:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Citiraj:
Брате официр, ја ти набројах не једног свједока који је присуствовао Христовом распећу и крсној смрти.
Да ли се слажеш да идемо даље са разматрањем оних теза које си побројао или да станемо овдје?


Mozemo brate ici dalje nema problema...
Ali da razjasnimo samu smrt odnosno raspece...
Oxfordska definicja uskrsnuca je u najkracem :" USTAJANJE IZ MRTVIH."
a raspece:" PODRAZUMIJEVA DA NEKO MORA BITI RAZAPET NA KRSTU I UMRIJETI."
Ukoliko je neko razapet a nije umro tad nije doslo do raspece ( misli se na to da raspece nije izvrseno), ukoliko neko nije umro tad nije doslo do uskrsnuca.

Krenimo brate Damaskin...po Biblijskoj definiciji i tumacenju gore navedenog.
Ako pak Krist nije uskrsnuo, uzalud je doista propovijedanje naše, uzalud i vjera vaša. 15 Zatekli bismo se i kao lažni svjedoci Božji što posvjedočismo protiv Boga: da je uskrisio Krista, kojega nije uskrisio, ako doista mrtvi ne uskršavaju. 16 Jer ako mrtvi ne uskršavaju, ni Krist nije uskrsnuo. 17 A ako Krist nije uskrsnuo, uzaludna je vjera vaša, još ste u grijesima. 18 Onda i oni koji usnuše u Kristu, propadoše. 19 (Koricani 15:14-19)
Ovako to Pavle govori da ukoliko Isus nije uskrsnuo uzalud vam je vijera vasa... znaci nema krscanstva...propalo.
Naravno to je retoricko pitanje Pavla koje on postavlja sam sebi.
Idemo dalje.
42 Tako i uskrsnuće mrtvih: sije se u raspadljivosti, uskršava u neraspadljivosti; 43 sije se u sramoti, uskršava u slavi; sije se u slabosti, uskršava u snazi; 44 sije se tijelo naravno, uskršava tijelo duhovno. Ako ima tijelo naravno, ima i duhovno. (Koricani 15:42-44)

Dakle Pavle govori da tijelo koje umre prilikom uskrsavanja postaje spiritualizirano, postaje duh, spirit.
Vi vijerujete da je Isus uskrsnuo iz mrtvih ali biblija govori da nije bio spirit, duh ...ali idemo dalje jer pored Pavla trebamo vidjeti sta kaze i sam Isus o tome.
Pristupe mu neki od saduceja, koji niječu uskrsnuće. Upitaše ga: 28 "Učitelju! Mojsije nam napisa: Umre li bez djece čiji brat koji imaše ženu, neka njegov brat uzme tu ženu te podigne porod bratu svomu. 29 Bijaše tako sedmero braće. Prvi se oženi i umrije bez djece. 30 Drugi uze njegovu ženu, 31 onda treći; i tako redom sva sedmorica pomriješe ne ostavivši djece. 32 Naposljetku umrije i žena. 33 Kojemu će dakle od njih ta žena pripasti o uskrsnuću? Jer sedmorica su je imala za ženu." 34 Reče im Isus: "Djeca se ovog svijeta žene i udaju. 35 No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. 36 Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća." (Luka 20:27-37)
Znaci Pavle kaze da nakon uskrsnuca tijelo postaje duhovno, spiritualizirano
Isus kaze :...Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki ...znaci spiritualizirani
I svaki krscanin na svijetu tvrdi da covijek ne moze dva puta umrijeti nego jednom. I kad umre jednom postaje spiritualiziran, duh, kao andjeo...
E kad smo to utvrdili idemo na posljednju veceru:
Dok su oni o tom razgovarali, stane Isus posred njih i reče im: "Mir vama!" 37 Oni, zbunjeni i prestrašeni, pomisliše da vide duha. (LUKA 24:37-38)
Zasto su se ucenici prestrasili???
Zasto su bili zbunjeni.
Arapski i jevrejski je obicaj da kada vidis gosta, prijatelja, rodbinu, potrcis prema njemu poselamis se, izgrlis se s njim, i izljubis...ali ucenici oni nista, bili su prestraseni, zbunjeni.
Upravo iz onog razloga sto sam ti naveo a to je : "I svi ga ostave i pobjegnu." (Marko 14:50)
S toga oni su "culi" da je on ubijen...
Oni su "culi" da je ziv...(ne uskrsnuo nego ZIV)
Svi na posljednjoj veceri su bili zbunjeni, SVI...
Ali Isusu govori dalje...Reče im Isus: "Zašto se prepadoste? Zašto vam sumnje obuzimaju srce? 39 Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam." (LUKA 24:39-40)
Isus im dokazuje da je ZIV, ( ne uskrsnuo ) nego ZIV i potvrdjuje im :"Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam.
Gore rekosmo sa je Isus rekao sljedece: No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. 36 Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća (Luka 24:36)
Da rezimiramo na moment :
Isus govori da mrtvi postaju spiritualizirani, andjelizirani jednaki djeci bozjoj...itd. o.k.
Na posljednoj veceri govori da nije duh, da duhovi kostiju i mesa nemaju.
Znaci nije spirtualiziran, nije andjeliziran, dokazuje im da je covijek da ima kosti, meso, da je ZIV.
Rekavši to, pokaza im ruke i noge. (Luka 24:41)
Pokazuje im da je od kosti i mesa da je jos covijek da nije duh, spirit, prikaza, andjeo nego ZIVI COVIJEK.
I dok oni od radosti još nisu vjerovali, nego se čudom čudili, on im reče: "Imate li ovdje što za jelo?" 42 Oni mu pruže komad pečene ribe. 43 On uzme i pred njima pojede. (Luka 24:41-43)
Pa je trazi za jelo nesto.
Da li duhovi jedu
Pa su mu dali pecene ribe i kruha (u drugim evandjeljima i kruha)
Pa je jeo pred njima...da dokaze sta???
DA duhovi jedu, da su spiritualizirana bica gladna, da ogladne da moraju jesti...NE
Nego da im dokaze da je ZIV
ne uskrsnuo nego ZIV
NE poslan Ocu nego ZIV.
Da se vratimo opet na one gornje dvije izjave
Isus govori da mrtvi postaju spiritualizirani, andjelizirani jednaki djeci bozjoj...itd. o.k.
Na posljednoj veceri govori da nije duh, da duhovi kostiju i mesa nemaju

Kasnije jede s njima, pred njima, govori da je gladan ...sve su to potrebe jednog covijeka na ne duha, niti andjela niti spiritualiziranog bica.
Onda da se nebi stalno okretali oko Luke idemo do Ivana koji kaze:
DOKAZ 2

Prvog dana u tjednu rano ujutro, još za mraka, dođe Marija Magdalena na grob i opazi da je kamen s groba dignut (Ivan 20:1)
Ako je Isus umro na krstu i po njegovoj izjavi da onaj ko umre postaje spiritualiziran, a on NIJE umro ( to hocu da dokazem).
Znaci ako jest umro zasto je kamen sklonjen. Jer spiritualiziranim bicima materija ne predstavlja nikakav problem.
Zasto bi on koji je umro sklanjao kamen ili zasto bi to uradio neko drugi za njega. Jer ako je mrtav i ako je spiritualiziran mogao bi da prolazi kroz materiju odnosno materija mu nebi predstavljala probelem nikakav. Zasto je skolnio kamen ili ako je to uradio neko drugi za njega. Zato???
Jer se u tri razlicita evandjelja navode tri razlicite osobe
Prvo se navodi da je Marija vidjela (zatekla) andjela:
A anđeo progovori ženama: "Vi se ne bojte! Ta znam: Isusa Raspetoga tražite! (Matej 25:5)
I ušavši u grob, ugledaju mladića zaogrnuta bijelom haljinom gdje sjedi zdesna. I preplaše se. (Marko 16:5 )
Dakle mladica ne andjela nego mladica.
I dok su stajale zbunjene nad tim, gle, dva čovjeka u blistavoj odjeći stadoše do njih. (Luka 24:4)Luka kaze 2 covijeka
Ivan ne govori niti o mladicima niti o andjelima niti o 2 covijeka
Znaci imamo 1 andjela, 1 mladica, i 2 covijeka i nikog ( po ivanu )....
Kontradikciju ostavljam tebi Damaskine da je ti razrijesis i pitanje zasto ce tamo mladici ili andjeli ili 2 covijeka.

DOKAZ 3
Zasto je Marija Magdalena ostisla s ostalim zenama ( po jednoj verziji ) u nedjelju u jutro da pomaze Isusa.
Reci mi da li krscani pomazivaju tijela drugi dan nakon sto ih stave u grobnicu???
Reci mi da li zidovi pomazivaju tijela drugi dan nakon sto ih stave u grobnicu???
Reci mi da li muslimani pomazivaju tijela drugi dan nakon sto ih stave u grobnicu???
announted (oprosti mi ako je rijec napisana pogresno na engleskom)- pomazati, hristos- pomazanik,
mesih- pomazani
arapska rijec mesaha- pomazivati
sve te rijeci alaudiraju na masazu, masiranje...
Da li se masiraju mrtva tijela koja su 2 dana u grobnici. NE ukoliko taj "neko" nije ziv.

DOKAZ 4

Kaže joj Isus: "Ženo, što plačeš? Koga tražiš?" Misleći da je to vrtlar, reče mu ona: "Gospodine, ako si ga ti odnio, reci mi gdje si ga stavio i ja ću ga uzeti." 16 Kaže joj Isus: "Marijo!" Ona se okrene te će mu hebrejski: "Rabbuni!" - što znači: "Učitelju!"
( Ivan 20:15)
Ovdje se postavlja pitanje zasto je Isus obucen kao vrtlar ???
Jer se bojao zidova i na taj nacin se maskirao, jer je ZIV
Mrtvi ljudi se ne trebaju bojati nikog, odnosno spiritualizirani ljudi nemaju potrebe za strahom od zivih ljudi jer kako Luka kaze :Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća." (Luka 20:36)

DOKAZ 5

Kaže joj Isus: "Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh Ocu, nego idi mojoj braći i javi im: Uzlazim Ocu svomu i Ocu vašemu, Bogu svomu i Bogu vašemu." (Ivan 20:17)
Katolicka biblija koristi glago :" ne zadrzavaj se samnom"....
KJVB govori glagol "touch me not"- dirati me ne smijes
JN 20:17 Jesus saith unto her, Touch me not; for I am not yet ascended to my Father: but go to my brethren, and say unto them, I ascend unto my Father, and your Father; and to my God, and your God.
Zasto Isusu govori Magdaleni da ga ne smije dirnuti....
Zbog fizicke boli koju je pretrpio od mucenja, od vojnika... jer ako je on uskrsnuo znaci sve su rane iscjeljene....nema bola, ako je spiritualiziran onda nema tijela uopste pa samim tim nema ni bola.
Ali on nije ni uskrsnuo niti spiritualiziran nego ZIV.
A ona ga ne smije dirnuti zato sto je jos uvjek od rana.

DOKAZ 6

Kad su oni čuli da je živ i da ga je ona vidjela, ne povjerovaše. (Marko 16:11)
Znaci ucenici su "culi" da je ziv, ne uskrsnuo nego ZIV

MK 16:11 And they, when they had heard that he was alive, and had been seen of her, believed not.
ZIV- ALIVE
ne USKRSNUO ne RESURECTED.

DOKAZ 7
Kaže joj Isus: "Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh Ocu, nego idi mojoj braći i javi im: (Ivan 20:17)

"...jer jos ne uzidjoh Ocu svom..."

JN 20:17 Jesus saith unto her, Touch me not; for I am not yet ascended to my Father
Znaci jos nisam poslan Ocu svom...

Dokaz 8

Dokaz 8 je jedan od nainteresantnijih. Naime pisci biblije i tumaci biblije kazu da se na "dobri petak" kad je Isus navodno razapet desilo 300 cuda, vrlo mali broj od njih ili nijedno od njih nije direktno vezano za Isusa i njegovo tijelo osim CUDA JONE.

Jednom zapodjenuše s njime razgovor neki pismoznanci i farizeji: "Učitelju, htjeli bismo od tebe vidjeti znak." 39 A on im odgovori: "Naraštaj opak i preljubnički znak traži, ali mu se znak neće dati doli znak Jone proroka. 40 Doista, kao što Jona bijaše u utrobi kitovoj tri dana i tri noći, tako će i Sin Čovječji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći. (Matej 12: 38-40)
Da bi se znalo kakvo je bilo cudo Jone postoji knjiga Jone. To je 32. Knjiga u bibliji.
U toj knjizi se govori da je Jona po naredbi Boga trebao ici u Niniveu (motropola u to vrijeme od oko 100 000 stanovnika). Jona uplasivsi se da nese biti saslusan od stanovnika Jone zaputi se u gotovo kontra smijer Japu ( Jabu) Tarsis. Medjutim isavsi ladjom i mornarima podize se velika oluja.
I prema praznovijeruju mornara oluja se ne dize dzaba ukoliko se neko od putnika nije ogrijesio o naredbu Boga. Te onaj ko se ogrijesio o naredbu Boga mora biti bacen u more da bi se ( kako su vijerovali) stisala oluja.
Medjutim Jona se javlja dobrovoljno da je on taj :
On im odgovori: "Uzmite me i bacite u more, pa će vam se more smiriti, jer znam da se zbog mene diglo na vas ovo veliko nevrijeme." (Jona 1:12)Znaci kad se neko javlja dobrovoljno nije potrebno da ga se veze, da mu se zavrcu i lome ruke da bi se bacio preko ruba ladje.
Jona se javio dobrovoljno, te je bacen ZIV, ne svezan ne mucen pa bacen ne na silu nego dobrovoljno i ZIV.
Kad je bacen dolazi riba i guta Jonu ZIVOG.
Jahve zapovjedi velikoj ribi da proguta Jonu. (Jona 2:1)
Samo da napomene da je Jona i dalje ZIV.
Dalje Jona se moli Jahvi u ribljoj utrobi ZIV. (Mrtvi se ljudi ne mole jel tako)


Iz utrobe riblje stade Jona moliti Jahvu, Boga svojega.(Jona 2:3)
Zatim nakon 3 dana i 3 noci lutanja morem riba izbacuje Jonu.
a Jahve zapovjedi ribi i ona izbljuva Jonu na obalu. (Jona 2:11)
Jona je izbacen (izbljuvan) iz ribe ZIV.
Jona nakon toga odlazi Ninevljanima ZIV.

Da zakjucimo:
JONA je bacen s ladje ZIV.
JONA je u vodi ZIV
JONU guta riba ZIVOG.
JONA se moli ZIV.
JONU izbacuje riba ZIVOG.
JONA odlazi u Ninivu izvrsiti Jahvinu zapovijest ZIV.


6 situacija, 6 dozivljaja, 6 cuda, u svim cudima JONA je ZIV, ZIV, ZIV...
NE MRTAV, NE USKRSNUO, NE SPIRITULAZIRAN NEGO ZIV.

Sad izvrsimo poredjenje s novim zavijetom na osnovu prorocanstva kojeg Isus rece u Mateju 12: 38-40.

Jednom zapodjenuše s njime razgovor neki pismoznanci i farizeji: "Učitelju, htjeli bismo od tebe vidjeti znak." 39 A on im odgovori: "Naraštaj opak i preljubnički znak traži, ali mu se znak neće dati doli znak Jone proroka. 40 Doista, kao što Jona bijaše u utrobi kitovoj tri dana i tri noći, tako će i Sin Čovječji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći. (Matej 12: 38-40)

Evo sto u Novom Zavijetu kazu pisci, svijedoci, i oni koji su vidjeli Isusa na krizu kako umire ( To brat Damaskin kaze da bi me uvijerio da je Isus mrtav )
Čim Isus uze ocat, reče: "Dovršeno je!" I prignuvši glavu, preda duh. (Ivan 19:30)
I povika Isus iza glasa: "Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" To rekavši, izdahnu. (Luka 23:46)
A Isus zavapi jakim glasom i izdahnu. (Marko 15:37)


E sad te pitam Damaskine Isus u evandjeljima umire a rece da nece biti drugog znaka do znaka Jone.
Isus MRTAV a Jona ZIV....
Jel to ..."kao Jona"... ili " ne kao Jona" ???
Jona citavo vrijeme bio ZIV
A Isus MRTAV.
Jona ZIV 3 dana i 3 noci
A Isus MRTAV ( po tvom vijerovanju ) 3 DANA I 3 NOCI.
JEL TO TEBI IZGLEDAO " DA KAO ZNAK JONE" ILI "NE KAO ZNAK JONE".

Mozda ces reci da nije u pitanju da li je neko ZIV ili MRTAV. Nego da je u pitanju 3 dana i 3 noci. o.k.
Kad je Isus razapet ???
U petak 3 sata poslijepodne
Izdaho u 6 sati poslije podne
3 sata bio na krstu.
Znaci
Petak navece JEDNA NOC
Subota CITAV DAN
Subota NAVECE DRUGA NOC

U nedjelju ujutro Marija Magdalena ide u grobnicu
Prvog dana u tjednu rano ujutro (nedjelja), još za mraka, dođe Marija Magdalena na grob i opazi da je kamen s groba dignut. (Ivan 20:1)
Prvoga dana u tjednu, veoma rano, dođoše one na grob s miomirisima što ih pripraviše. (LUKA 24:1)
Kad prođe subota, Marija Magdalena i Marija Jakovljeva i Saloma kupiše miomirisa da odu pomazati Isusa. (Marko 16:1)
Po suboti, u osvit prvoga dana u tjednu, dođe Marija Magdalena i druga Marija pogledati grob. (Matej 28:1)
Nemoj mi samo reci da je prvi dan u tjednu tad bio ponedjeljak kao sto je sad.
To znaci imamo 1 DAN I 2 NOCI
A Isus rece 3 dana i 3 noci
Jona je bio u utrobi ribe 3 dana i 3 noci
.

Dakle nije se ispunio ni vremenski faktor...

Nadam se da ces to nekako moci objasniti.

I da rezimiramo

1) Isus je bio (po bibliji ) 3 sata na krstu. Medicinska istrazivanja dokazuju da je to malo vrijeme da covijek umre
2) Noge mu nisu slomljene
3) Kamen je sklonjen (nadam se da imas u vidu koliki je kamen na toj grobnici jer ja imam vidio sam je na netu)
4) Isus je obucen kao vrtlar
5) " Dirnuti me ne smijes"
6) " Nisam jos poslan Ocu
7) Pokaziva ucenicima noge i ruke da im dokazao da je ZIV, :"...jer duh kosti i mesa nema..."
8) Ucenici su se prepali misleci da je duh ( a on je bio ZIV)
9) Jeo je kruhi ribu pred njima ( da im dokaze da je ZIV)
10) Ucenici su culi da je ZIV od Marije Magdalene ( ne uskrsnuo ne spiritualiziran nego ZIV
11) ZNAK JONE

Izvoli brate Damaskine objasni svaku od tacaka, navedi dokaze, argumente, uvijerenja...
Iskreno da ti kazem da sam se dvoumio ovo napisati jer si rekao da se Bog ne spoznaje po vijestacenjima nego po vijeri u srcu (parafraziram)
Isus za mene nije Bog
U Islamu se Bog ne dokaziva vec se vijeruje
U Islamu se onaj svijet ne dokaziva vec se vijeruje.
U Islamu se Sudnji Dan ne dokaziva vec se vijeruje.

Ali sve sto je doslo od Boga na Zemlju sve se MORA DOKAZATI...a ne samo VIJEROVATI...
Brate Damaskin izvini ali samo maloumni vijeruje u nesto bez dokaza, bilo da se radi o trgovini, poslovanju, vijeri...nigdje NEMA SLIJEPOG SLJEDJENJA.
Ali ako se neki ljudi zadovolje i s tim imaju slobodnu volju i bice pitani.

Mir vama

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2008, 02:54 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
svaka ti cast na interpretaciji. :D bas ti zavidim. :lol: n eh kad ja tako iz dosade uzeo Kuran pa mu malo dao po hriscanskoj interpretaciji. :D

ah dobra ti je ta definicija oxfordska, al objasnjene jos bolje. samo si se malo zapetljao. :lol:

Zasto su se ucinici prestrasili? :lol: :lol: :lol: stvarno pitanje ti je na velikom nivou. sutra ces pitati jel andjeli mogu plesti na igli. bio bi i ti zbunjen da si zivio u ono vrijeme, vjeruj mi. takodje pitanje ti nista ne potvrdjuje, niti trazi odgovor.

"Gore rekosmo sa je Isus rekao sljedece: No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. 36 Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća (Luka 24:36)."---ako uzmes Bibliju vidjeces da nesto drugo pise u Luci 24:36, al ajde oprasta ti se. :D

Isus ne govori da mrtvi postaju spiritualizirani. gornji tekst si pogresio. mozda Damaskin vjeruje u to, raspravi sa njim. recimo moje vidjenje je da mrtvi spavaju, nema duse koja je odvojena od tijela i koja luta nakon covjekove smrti. sto znaci, u vezi ovoga ostavljam ti Damaskina.

zar je to toliko bitno, dva covjeka, mladica, andjela. ili gledas dlaku u jajetu. sta mislis ima li toga u Kuranu. :wink:

gdje si to procitao pomazanik aludira na masazu. :lol: :lol: :lol: ti se ljutio, ne ljutio, al eto moram se nasmijati.

dokaz 4 za plakanje. gdje Biblija opisuje kako je obucen, gdje pise kako su vrtlari obuceni. i to sto je ona pomislila da je vrtlar, ne vidim sa tvojim pitanjem "zasto je on obucen u vrtlara". imas pogresno vidjenje kad je u pitanju Biblija, jer trazis odgovore na glupa pitanja.

dokaz 5, sta zelis reci, gdje je tu kontradikcija. ja vidim samo nejasnocu tvog razumjevanja zbog cega ga ne smije dirnutu. ustvari vidim tvoje nastojanje da razumije zbog cega ne smije dirati. da li je Isus odgovorio zbog cega? pocinjes vise filozofirati nego raspravljati.

dokaz 6. nadjes jedan stih i tjeras vodu na svoju vodenicu. ne vrijedi ni raspravljati.

dokaz 8. ima tema o tome, prelistaj malo ili pitaj Vadera da ti potrazi.

opet demagogija, i prazni retoricki govori, u Islamu se vjeruje, al ajde da razapnemo Bibliju. zar nisi citao da je Isus govorio farisejima, sta god da ucinim vi nevjerujte. i u Bibliji se Bog vjeruje, al ti trazis dokaze. :D U Bibliji se takodje onaj svijet i sudnji dan vjeruje, al ti opet trazis dokaze. :D kao sto si na kraju i rekao sve se mora dokazati, onda mi odgovori na prethodno pitanje koje sam ti postavio pre Jasminovog posta.

eto nesto ti nasvrlja, al ti na moja pitanja ne odgovaras.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2008, 04:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2008, 04:58
Postovi: 40
Pozdrav Spavac.

Ponudio bih ti jedan prijedlog sa svoje strane,pa mi odgovori da li se slažeš sa njim!

Brat Oficir i Damaskin su očito u dubokom dialogu koliko mi se dalo primjetiti,pa pomislih da nebi bilo loše kada bi ja i ti razgovarali po pitanju onoga što tražiš od Oficira!?

Hajde da im olakšamo,a ja ti odgavaram na pitanja koja si postavio Oficiru!?

Nemoj samo da me odmah zamisliš kao nekog protivnika u ringu,zajapurenog i znojavog,sa rukavicama od 12 unci,i ogromnom gumom za zube... :)

Shvatimo da ovakve vrste dialoga ne trebaju nikome od nas da budu neka vrsta nadmetanja,ili dokazivanja kako je naš "konjo" bolji od tuđeg!

Odbacimo sve vrste predrasuda i netrpeljivosti i krenimo u jedan miroljubiv i koristan međureligijski dialog,između naših veoma bliskih i velikih religija.

Ako se slažeš sa mojim prijedlogom,od sutra ako Bog da ,odgovaram na pitanja koja si postavio na prijašnjim stranicama ove teme!?

Pozdrav i svako dobro. :)

_________________
U ime Allaha Milostivog Samilosnog!
Reci:Allah je jedan,Allah je utočište svemu,
nit je rođen nit je rodio,
i niko mu ravan nije.
(Kur'an 112:1-4)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2008, 14:44 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mislis da ja i ti igramo tenis u paru, posto se vec jedan par zna. :lol: ma moze, nema problema. al postoji nesto sto cu ti odmah reci. od danas i tebe i oficira shvatam kako protivnike, pa cu tako i da postupim. razlog glupa oficireva izjava na temu mozemo li se pouzdati u Biblji. poceo je da kenja, strahovito.


ajd onda ako mozes odgovori mi na pitanje koje sam postavio. ne ponavlja mi se pa se vrati malo unazad pre tvog prvog posta.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 02:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2008, 04:58
Postovi: 40
spavac je napisao:
mislis da ja i ti igramo tenis u paru, posto se vec jedan par zna. :lol: ma moze, nema problema. al postoji nesto sto cu ti odmah reci. od danas i tebe i oficira shvatam kako protivnike, pa cu tako i da postupim. razlog glupa oficireva izjava na temu mozemo li se pouzdati u Biblji. poceo je da kenja, strahovito.


ajd onda ako mozes odgovori mi na pitanje koje sam postavio. ne ponavlja mi se pa se vrati malo unazad pre tvog prvog posta.

E ako ćeš me gledati kao protivnika ništa od toga.
Nije mi do prepucavanja vjeruj mi,imam mnogo važnijeg posla.
Ako bude članova tipa lavic,i ako bude nešto konkretno da se iznese bez neke netrpeljivosti tu sam.
Pozdrav.

_________________
U ime Allaha Milostivog Samilosnog!
Reci:Allah je jedan,Allah je utočište svemu,
nit je rođen nit je rodio,
i niko mu ravan nije.
(Kur'an 112:1-4)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
spavac je napisao:
eh kad bi meni Damaskin tako oprostio. :D



Па ваљда да би ти опростио, прво морам нешто да ти замјерим...
Нисам ја крив што се нисмо никад свађали :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Citiraj:
U Islamu se Bog ne dokaziva vec se vijeruje
U Islamu se onaj svijet ne dokaziva vec se vijeruje.
U Islamu se Sudnji Dan ne dokaziva vec se vijeruje.

Ali sve sto je doslo od Boga na Zemlju sve se MORA DOKAZATI...a ne samo VIJEROVATI...



Ок, џаба све што сам ти писао, очигледно ти ништа није важно,
а сумњам да си се имало удубио у смисао свега што сам ти говорио...


Овдје свака прича о твом наводном "поштовању" Библије и Хришћана постаје сасвим смијешна и бесмислена
пошто почињеш дијалог са отвореним претпоставкама да Апостоли лажу, да Библија лаже, а да су хришћани неке будале и залуђеници
који немају духовних искустава и доживљаја Бога, већ просто живе у заблудама.


Ову врсту комуникације сам управо покушао да избјегнем, да не би дошло до непоштовања онога што је некоме светиња
и на тај начин да се не би повриједила људима вјерска и лична осјећања, али си сам тражио умјесто плодотворног дијалога
уз пуно уважавања, обзирности и поштовања, просто једно јалово расправљање.


Ок.
Онда засигурно нећеш замјерити ако на потпуно исти начин се и ми позабавимо Мухамедом и Кураном?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
1) По теби:


- Римски легионари чија је била дужност да прије скидања са крста провјере да ли је кажњеник мртав :

а) нису провјерили да ли је Христос умро ?
б) знали су да је жив, али су га свједно скинули и ризиковали да исту казну они добију
услед директног непштовања наредби претпостављеног?

- Видиш, имам много пријатеља који су доктори медицине и питао сам их шта се деси
кад висиш прикован за крст ексерима кроз руке и ноге читавих 6 сати,
на крају ти не "пребију голени", већ те прободу копљем у ребра на шта потече "крв и вода".
Дакле услед истезања грудног коша долази до лучења велике количине лимфне течности (она "вода и крв" коју Јеванђелиста помиње),
која се шири по плућима и изазива гушење и смрт у најгорим мукама.


- Ти сматраш да постоји неко ко би преживио да након ноћи у затвору,
претучен и крвав виси разапет на крст са рукама и ногама пробијеним ексерима,
дакле тежина твог тијела притом кида тетиве, разваљује плућни кош,
гушиш се у властитој лимфоној течности, и на крају те прободу копљем у плућа?

И ти онда лагано устанеш, одвалиш каменчину на гробу у који су те ставили,
и након нешто више од 36 сати устанеш и лагано шеташ по околини Јерусалима
јављајући се пријатељима и рођацима???


У то не би увјерио ни дјете од 3 године...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 13:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Ne ne Damaskin...
Gledaj kako stoje stvari
Ono sto stoji u Bibliji mozes reci da ja to cupam i da samo bacam vama u lice, ali nije tako ja ne mesarim, jer Biblija to govori u velikom dijelu.
Recimo Pavle jel tako da kaze da tijelo ne moze dva puta umrijeti, jel tako da to kaze Isus sam, vijerujes li ti da tijelo moze dva puta umrijet. Ja mislim da ne vijerujes jer niti jedna semitska religija to ne vijeruje o.k.
Ja se samo pitam ako Isus kaze da tijelo ne moze dva puta umrijeti, Pavle kaze da ne moze dva puta umrijeti, svi krscani kazu da ne moze dva puta umrijeti nego ad umre umire samo jednom nakon cega je spiritualiziran.

Ostavimo sve po strani i analizirajmo sljedece
Je li cinjenica da je Isus umro na krizu. JEST.
To Biblija govori na mnogo mijesta. Sve i jedan krscanin to vijeruje.
Sad kako po tebi pomiriti te dvije izjave da je Isus umro na krizu i da istovremeno nije spiritualizira, nego nakon "navodna 3 dana" "ustaje" iz mrtvaih kao normalan covijek hoda, jede, pije...ima potrebe koje ima jedan ziv, normalan covijek. Jel tako.
Ali prije toga rece da kad covijek jednom umre postaje spiritualiziran, ravan je andjelima...
Jel shvatas sta hocu da kazem.
Hajmo za moment zanemariti medicinu, svijedoke (sto se tice zena Ivan navodi da su bile blizu ali dva evandjelja kazu da su "IZ DALEKA" promatrale) i koncentrirati se na to sta kazu sama evandjelja i Pavle i sam Isus.
Prihvaticemo dijaloga radi da su svi govorili istinu (iako i sam znas da ima protivrijecnosti bar malih).
Iako Matej govori o cudima koja su se desila tog dana pa navodi da su "MNOGI GROBOVI USKRSNULI I OTISLI U GRAD".
Ko ih je vidio
S kim su govorili?
Jesu li sta rekli o onom svijetu?
Nisu li otisli svojim kucama da vide zenu, dijecu, familiju, rodbinu...
...ako cemo reci da je to cudo o.k. ja vijerujem u cuda (mudzize) nema problema.
Ali ako su ti ljudi uskrsnuli iz grobova, jesu li se vratili, umrli ponovo. Kako su mogli umrijeti ponovo kad Isus kaze da covijek ne moze dva puta umrijeti.
Ako su hodali mrtvi ili "ne zivi" nesto poput zombija onda bi i sam Isus takav bio, ali Isus je bio covijek normalan, i dalje cist, lijep, inteligentan upravo suprotno od "ne mrtvih" suprotno od "zombija" jer se zna da oni ne mogu racionalno razmisljati.

Ako ako se smatras uvrijedjenim zato sto ovako pisem, onda je to tvoj problem.
Jer ja tebi neke istine iz Biblije ne mogu lijepo upakovati, ofarbati, namirisati, pokloniti i pri tom se duboko nakloniti..ne, to tako ne ide Damaskine brate ovo je svijet a ne bajka.
Sam Isus u pitanjima vijere nije bio diplomata, u masi je upiro prstom u farizeje i govorio im ( maloumni, losi, preljubnici itd)
E sad maloumni prevedi sebi na danasnji jezik, losi prevedi sebi na danasnji jezik, preljubnici prevedi sebi na danasnji jezik.
Dobio bi : budale, zli i bludnici jel tako.
Isus to govori u bibliji ali sam uzeo njegov izraz a ne ovaj moderni da bih ti pokusao "upakovati" stvari.
Opet ti kazem ako ces se na istinu ljutiti onda ja za sagovornika imam dijete koje zeli da se igra samo po njegovi pravilima i akose slucajno ne igra po njegovim pravilima onda galami da mu se vrate njegove igracke.
Ako ja lazem po pitanju JONE reci iznesi dokaze.
Ako lazem pi pitanju SPIRITUALIZIRANJA LJUDI NAKON SMRTI opet iznesi dokaze. i nije bitno odakle ih iznosis iz Kur'ana ili Biblije.
A ako hoces da relativiziras situaciju mozes i to. To je ono znas " e kad je crkla moja krava nek crkne i njegova".
Nema problema.
Ja nisam ohol i spreman sam za razgovor u svaka doba, ako postoji neka kriticka misao na racun Kur'ana i Muhammeda s.a.w.s. mozemo je raspraviti ja se necu ljutiti, necu relativizirati stvari.
Kur'an poziva na dijalog:
Reci: "O sljedbenici Knjige, dodjite da se okupimo oko jedne rijeci i nama i vama zajednicke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne drzimo!" Pa ako oni ne pristanu, vi recite: "Budite svjedoci da smo mi muslimani!"

Biblija poziva na dijalog : Tada dodjite, veli Gospod, pa cemo se suditi: ako gresi vasi budu kao skerlet, postace beli kao sneg; ako budu crveni kao crvac, postace kao vuna.

A sto se tice dijeteta od 3 god. ...hm pa nemoj pokusavati razumijeti mene pokusavaj razumijeti Bibliju jer ona govori sve te price a ne ja.
Niti jednu recenicu navedenu u mojim tekstovima nisam ja izmislio...
Daj Damaskine ne mogu da vijerujem da tako razmisljas...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 15:44 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
"Ali prije toga rece da kad covijek jednom umre postaje spiritualiziran, ravan je andjelima...
Jel shvatas sta hocu da kazem." ----- pise ravan andjelima, al ne pise to tvoje tumacenje spiritualizirani. :lol: jel shvatas sta ja tebi pokusavam da kazem.


zar nije Lazar otisao kuci da jede, zatim Jairova kcerka. :wink: ako je navedeno u Bibliji da su neki ustali tog dana i nista vise dalje nije receno cemu onda filozofska pitanja "jesu li otisli u kafanu, na posao ili kuci da se poseksaju ponovo sa zenom. ne vidim svrhu takvih pitanja. to je isto kad bi ja tebe pitao zasto si se rodio kao muskarac. jel kontas.

nego duzan si mi jos uvijek na moje pitanje. :evil3:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 18:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Да би уопште могао да ти одговорим, мени је потребно да знам који је твој став,
а да би уопште знао који је твој поглед на дешавања Великог петка, суботе и Вакрсења
ти мораш много јасније да се изразиш, на примјер да нам јасно кажеш:

"Ја сматрам да је Христос умро,
али да се није јавио апостолима у тјелесном, већ у духовном тијелу."


И онда то све лијепо поткријепиш јасним цитатима и аргументима.
Овако повучеш се позиваш на неки цитат који "сви знају" и који је опет ван контекста,
и на основу њега потврђујеш своје теорије, а треба бити видовит да би човјек повезао шта си све хтио да кажеш.



Ако је горњи цитат отприлике твој став онда можемо наставити са разговором,
али прије свега нам мораш појаснити неке ствари:

- духовно тијело би требало бити материјално или не?
- ако је нематеријално, како онда апостол Тома гура прсте Христу у шаке и ребра?
- ако је материјално, онда би то опет потврђује чињеницу васкрсења мртвих
- шта је са четвородневним Лазаром и сличним случајевима?


Васкрсење Лазара, капетанове кћерке и на крају Христово васкрсење јесте праобраз,
праслика односно икона будућег васкрсења мртвих.
Ти дакле сматраш да су васкрсења описана у Јеванђељима лаж или само лоше интерпретирана?
(у старту те молим да не повлачиш дјетињасте паралеле са одговором фарисејима
које је занимало брачно стање у Царству Божијем, на шта им је јасно одговорено
да ће по питању сексуалности "бити као анђели", дакле без сексуалних потреба,
а не "као анђели" у смислу духовних тијела, крила, службе итд.


Није проблем у расправљању већ бих те молио да се фокусираш на једану тематику
и да нам јасно изложиш своје ставове по том питању, јер ћемо тако уштедјети на времену и неспоразумима.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ne diraj te proroka jer stize fetva bice vam isto ko danskom karikaturisti
damaskine ,brate srbine,oni tjeraju svoje i medjureligijski dijalog je ,ustvri,nametanje svojih stavova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 22:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Sad ovaj komentar Damaskine sto si napisao mi lici na "davljenje patke". (frcanje perija, kreka, vika, panika)

Sumnjam da ti je "nejasna" moja poenta razgovora, sumnjam da su ti "nejasni" argumenti, jer kao sto sam prije napisao imas navode iz biblije i opomenuo te da to nije mesarenje niti vadjenje iz konteksta.
Ako mislis da je vadjenje iz konteksta onda mi daj kontekst s objasnjenjem. Ali to je puno posla i razgovora i piskaranja pa bi bilo da se tresla gora a rodio mis-nista ne bi utvrdili.
Nista ne bi utvrdili iz istog razloga zbog kojeg ti i sad ne zelis da utvrdis, pa:...ti nije jasno, pa hoces da se deklarisem, pa hoces da znas sta sam ja mislio (jer ako sam rekao da je nesto crno- ti hoces da znas da li je to crno ko noc ili crno ko vrag, jer ako je crno ko noc to je realno a ako je crno ko vrag to je metafizicno itd.itd.) -zapetljavas i mene i sebe.

Ali tebi u svrhu dijaloga pokusacu najjasnije objasnjenje dati na sve ono sto si pitao.
Kad kazem najjasnije ne mislim na rijec DA i NE.
Prvo ista ta pitanja bi ja tebi mogao postaviti ali to bi bilo pretakanje iz supljeg u prazno ili ti si lansirao bumerang a moje je samo da ga izbjegnem i sve ce ti se vratiti nazad...ali necemo ici tim putem nego cu pokusati odgovoriti.

Dakle:
Citiraj:
"Ја сматрам да је Христос умро,
али да се није јавио апостолима у тјелесном, већ у духовном тијелу."

U ovoj tvojoj izjavi postoji logicka kontradiktornost ili logicka greska, za onog koji imalo pozna ucenje Islama i Krscanstva.
Nemoj smatrati to kritikom, nego pokusaj ovu svoju izjavu staviti bilo gdje u Bibliju i nece proci. Pokusaj je staviti parcijalno dakle da uzmemo sljedece : "Ja smatram da je Hristos umro ali se javio apostolima samo tijelesno."
To bi bilo besmisleno, jer biblija uci da tijelo bez duha ne opstoji...znaci Isus bi kao takav bio samo masa mesa i kostiju.
Ako bih rekao :" Ja smatram da se Hristos javio apostolima samo duhovno." To bi bilo opet kontra Isusove izjave :"...opipajte me i vidite da duh tijela i kosti nema".
Znaci Isus je imao i duh i tijelo.
Isus se javio apostolima i tijelesno i duhovno na zadnjoj veceri (tijelesno i duhovno podrazumijevam istovremeno na jenom mijestu u jednoj osobi). Jer duh nije presao u neko drugo tijelo niti je drugo tijelo na posljednjoj veceri poprimilo izgled Isusa.
Znaci te vecere je bio Isus u najkracem sto bi rekli "GLAVOM I BRADOM."
A sad da se vratimo na prvi dio tvoje izjave na koju vijerovao ti ili ne, ne moze niko odgovoriti sa DA ili NE.
Dakle :" Ja smatram da je Hristos umro..."
Ako si citao moje postove o tome mozda bi vec znao odgovor, ali dovoljno ti je da znas da sam musliman i odgovor bi bio NE. Ali odgovor NE se ne moze izreci zbog druga dva dijela tvoje izjave.
Moj odgovor bi bio: Hristos nije umro ali se kao ZIV I ZDRAV "GLAVOM I BRADOM" pojavio apostolima na posljednjoj veceri."
Razlozi na kojima temeljim ovu svoju izjavu su sljedeci :
1) Isus kaze kad covijek umre da postaje spiritualiziran, andjeliziran, postaje duhovno bice a ne materijalno. (Nemoj mi govoriti kao "neko" s foruma andjeliziran je jedno spiritualiziran je drugo a "nakon smrti postati duhovan" je nesto sasvim trece). Jer obojica znamo da covijek kad umre nema vise ovog tijela postaje BESTJELESAN - ravan je andjelima -ima oblik ali ne i tijelo.
2) Pavle kaze da covijek (Koricani 15)ne uskrsava u svom tijelu,nego isto tako postaje spiritualiziran. Zasto je Pavle rekao to ??? ZATO STO JE : Vidio Isusa na putu za DAMASK U SPIRITU, na nebu, vidio ga je bestijelesnog ali je imao oblik Isusa i po tom ce saznati da je to Isus. Isus se njemu nije javio u tijelesnoj i duhovnoj formi kakvom se javio ucenicima. Isus se ucenicima javio "GLAVOM I BRADOM" a Pavlu samo duhovno (Slicno kao sto vidis andjela- ne mozes ga opipati ali znas da je to andjel jer ima oblik covijeka ali ne i tijelo)
3)Svi krscani i sve semitske religije govore o tome da kad covijek umre postaje andjeliziran, tijelo ostaje u zemlji a dusa putuje u nebeske sfere, sve do Sudnjeg Dana, kada ce se duse spojiti s tijelom i cekati verdikt ili presudu.
Ove tri osnove stavke su CENTAR mojih dokaza jer (naravno samo sto se tice vaskrsenja), da ti jos jednom ponovim :
Isus kaze da ce tijelo biti: Reče im Isus: "Djeca se ovog svijeta žene i udaju. 35 No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. 36 Zaista, ni umrijeti više ne mogu: [color=#00BF00]anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća."[/color] (Luka 20:34-36)
Znaci ne mozes umrijeti pa uskrsnuti i opet biti covijek pa opet umrijeti pa tek onda postati andjeliziran, nego mozes samo jednom umrijeti nakon cega usrksavas i bivas "andjelima jednak".
Sad te pitam kako je Isus mogao uskrsnuti i biti " covijeku jednak" a ne "andjelima jednak".
A "covijeku jednak" je zato sto trazi hranu, jede, pije, ima tijelo-drugi se uvijeravaju da on nije duh. I on sam kaze:
Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam. (Luka 24:39).
Isus im govori da je covijek da nije duh, jer duh tijela i kostiju nema. Andjeli nemaju tijela ni kostiju nego samo oblik i duh.
Isus ima i tijelo i kosti i duh- sto ga cini covijekom a ne andjelom.
S toga
Kako je moguce da Isus za koga tvrdi Biblija da je umro na krizu, za koga tvrde svi krscani da je umro na krizu ( i navode svijedoke) kaze da covijek kad jednom umre postaje "andjelima jednak" a on sam nakon smrti nije postao "andjelima jednak", nego je i dalje ostao covijek. Po meni ili svijedoci nisu u redu ili ste potpuno pogresno razumijeli Bibliju i poruku Isusa.
Sve to ide u prilog tomu da je Isus ZIV da nije umro na krstu (jest mucen) ali ne i umro.
A ako svijedoci kazu da je izdaho onda, zasto se nije pojavio u formi "andjelima jednak" nego se pojavio u formi " covijeku jednak"???

Citiraj:
духовно тијело би требало бити материјално или не?
- ако је нематеријално, како онда апостол Тома гура прсте Христу у шаке и ребра?
- ако је материјално, онда би то опет потврђује чињеницу васкрсења мртвих
- шта је са четвородневним Лазаром и сличним случајевима?


Opet problem na prvom mijestu: Kako mozes pitati :
Citiraj:
духовно тијело би требало бити материјално или не?

To je kao da si rekao : " Ovdje su sedvici dzabe po 5 maraka svaki."
Dakle duhovno tijelo je duhovno. Ono "nebi tebalo biti" niti " bi trebalo biti"...tu nema nagadjanja. Duhovno tijelo je duhovno.
Tijelesno je tijelesno.
Citiraj:
- ако је нематеријално, како онда апостол Тома гура прсте Христу у шаке и ребра?

Nigdje nisam rekao da je Isus bio ne materijalan te noci na posljednjoj veceri, niti samo materijalan nego je bio i jedno i drugo i duhovan i materijalan (tijelesan).
A Toma gura prste iz nevjerice jer je CUO da je Isus umro, jer NIJE BIO TAMO kad su Isusa razapeli i upravo njemu i ucenicima Isus govori da DUH TIJELA I KOSTI NEMA I DAJE ZIV NE USKRSNUO, NEGO ZIV.
Citiraj:
- ако је материјално, онда би то опет потврђује чињеницу васкрсења мртвих

Upravo to hocu da ti dokazem da Isus nije vaskrso iz mrtvih nego da je ZIV. Jer vaskrsnuti iz mrtvih postaju andjelizirani a Isus nije andjeliziran znaci nije vaskrsao nego je citavo vrijeme bio ZIV.
Citiraj:
- шта је са четвородневним Лазаром и сличним случајевима?

Lazar je bio cudo s kojim je Isus htio da pokaze masi da je on poslanik da je on taj. Lazar nije bio svrha nego sredstvo kojim se "cudo" (mudziza) dokazivala nevijernima.
Evo rijeci Isusovih koje idu tome u prilog:
Odvališe dakle kamen. A Isus podiže oči i reče: "Oče, hvala ti što si me uslišao. 42 Ja sam znao da me svagda uslišavaš; no rekoh to zbog nazočnog mnoštva: da vjeruju da si me ti poslao
Isus je tek na molbe dviju sestara uskrso Lazara.
Znaci uskrso je Lazara da bi drugi povjerovali da je on taj koji je poslan.
A ako ce to uciniti Isusa Bogom, Bozjim sinom, jednim od trojice (uskrsavanje lazara i kapetanove kcerke iz mrtvih) onda Isus nije sam. To su ucinuli pored njega.
Ezekiel : 7 I ja stadoh prorokovati kao što mi bješe zapovjeđeno. I dok sam prorokovao, nastade šuškanje i pomicanje i kosti se stadoše pribirati. 8 Pogledah, i gle, po njima narasle žile i meso; kožom se presvukoše, ali duha još ne bijaše u njima. 10 I stadoh prorokovati kao što mi zapovjedi, i duh uđe u njih i oživješe i stadoše na noge - vojska vrlo, vrlo velika. (Ezekiel 37: 7-10)
Vidis li brate da Ezekiel uz pomoc Jahve podize citavu armiju ljudi, ne jednog covijeka kao Isus, ne jednu zenu kao Isus- nego armiju, masu ljudi. Da li je taj dogadjaj ucinio Ezekiela Sinom Bozjim Jevrejima. Da li su oni u njega povijerovali kao vi u Isusa iako je on ucinio veca uskrsnuca nego Isus. NE.
Idemo dalje

20 Tada zavapi Jahvi i reče: "Jahve, Bože moj, zar zaista želiš udovicu koja me ugostila uvaliti u tugu umorivši joj sina?" 21 Zatim se tri puta pružio nad dječakom zazivajući Jahvu: "Jahve, Bože, učini da se u ovo dijete vrati duša njegova!" 22 Jahve je uslišio molbu Ilijinu, u dijete se vratila duša i ono oživje. 23 Ilija ga uze, siđe iz gornje sobe u kuću i dade ga njegovoj materi; i reče Ilija: "Evo, tvoj sin živi!" 24a mu reče: "Sada znam da si ti čovjek Božji i da je riječ Jahvina u tvojim ustima istinita!" ( 1. Kraljevima 17-24).
Jel to pomoglo zeni kojoj je Ilija ozivio sina da ga prozove Sinom Bozjim. NE. Nego ga ona naziva covijek Bozji ( man of God) i rijec Jahvina je u tvojim ustima.
Isti je slucaj s Isusom koji kaze: ...Sta Otac kaze to ja govorim...Ne cinim nista sam...Ne mogu uciniti nista sam...40 Kaže joj Isus: "Nisam li ti rekao: budeš li vjerovala, vidjet ćeš slavu Božju?"
Ja sam znao da me svagda uslišavaš; no rekoh to zbog nazočnog mnoštva: da vjeruju da si me ti poslao

A to s Lazarem i ostalima moraces sam sebi objasniti da li je to bilo cudo kojim se dokazivalo onima koji ne vijeruju, da li je to bio izuzetak a ne pravilo, i koji god odgvor uzmes isti takav odgovor ces morati primjeniti na "udovicina sina" i na armiju ljudi Ezekiela. Jer sve su to ( kad ih procitas) bila cuda Bozja kojim je on htio da nevjernici povijeruju ili da nagradi "dobre ljude" a ne pravilo.


Citiraj:
(у старту те молим да не повлачиш дјетињасте паралеле са одговором фарисејима
које је занимало брачно стање у Царству Божијем, на шта им је јасно одговорено
да ће по питању сексуалности "бити као анђели", дакле без сексуалних потреба,
а не "као анђели" у смислу духовних тијела, крила, службе итд.

Opet Damaskine usko gledas. Farizeje nije interesovalo toliko bracno stanje umre zene nakon sto vidi sviju 7 muzeva nego ih je vise interesovala dvostruka zamka koja stoji u tom pitanju i kako ce Isus da reagira, da odgovori.
Jer ako Isus odgovori da ce svi 7 odjednom imati tu zenu i da to nece smetati jer su andjelizirani. Tad se to kosi s pismismima i s Mojsijevim zakonom koji je to nazivao preljubom, bludom i zasto je slijedila kazna. Zena jest imala 7 muzeva, 7 brace ali ne istovremeno nego jedan nakon drugog to tamo jasno stoji.
A ako bi Isus rekao da niko nece posjedovati tu zenu od njih 7 na onom svijetu tad se to kosi s onim sto je i sam rekao kad je govorio da su zena i covijek jedno tijelo.
Nego im ipak Isus odgovara da na onom svijetu nece biti potrebe za zenidbom, svi cemo biti andjelizirani, necemo imati potrebe za sexom kakav je postojao na ovom svijetu.
A sto se tice "seksualnih potreba" na onom svijetu ljudi ce ih imati ali ce biti razlicite od ovog svijeta, jer je to jedno od uzivanja ovog svijeta, hrana na onom svijetu- ljudi ce je imati jer je hrana jedno od uzivanja ovog svijeta, ali hrana onog svijeta nece biti nalik hrani ovog svijeta kao ni sex, ljudi onog svijeta ce piti razna vina, jer je pijenje vina ovog svijeta uzivanje, ali vina onog svijeta nece opijati ...itd....itd.
I nemoj govoriti "sexualna potreba" jer "potreba" na onom svijetu ne postoji tamo se sve radi iz uzivanja a ne iz potrebe, jer potreba podrazumijeva napor, a tamo nece biti napora ....itd...itd...
A sto se tice paralela dijece i farizeja...ne pada mi na pamet da povlacim paralele jer u mnogome sto bi dijeca ne bas od 3 god. ali od 7-8 shvatila od Isusa to farizeji nisu mogli jer NISU HTIJELI...
A iz ove tvoje "note protesta" kao da ima "nota branjenja" fariseja....ili mi se cini.

Sad sam ti pokusao objasniti stavrno kao dijetetu...(sala mala).
Nize, ne znam jel moguce...

Ostaj mi zdrav, sretan i deb'o...
Mir tebi i svako dobro.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2008, 23:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Citiraj:
А Тома, који се зове Близанац, један од дванаесторице, не беше онде са њима кад дође Исус.
А други му ученици говораху: Видесмо Господа.
А он им рече: Док не видим на рукама Његовим рана од клина,
и не метнем прста свог у ране од клина, и не метнем руке своје у ребра Његова, нећу веровати.

И после осам дана опет беху ученици Његови унутра, и Тома с њима.
Дође Исус кад беху врата затворена, и стаде међу њима и рече: Мир вам.
Потом рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје;
и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди неверан него веран.
И одговори Тома и рече Му: Господ мој и Бог мој.
Исус му рече: Пошто ме виде веровао си;
благо онима који не видеше и вероваше.



Дакле, слажеш се да је Тома гурнуо прст у ребра Христу,
односно да су они свједочили да је пред њима Христос у тијелу?


Само нам ниси објаснио пар ствари:

- Римски легионари чија је била дужност да прије скидања са крста провјере да ли је кажњеник мртав :

а) нису провјерили да ли је Христос умро ?
б) знали су да је жив, али су га свједно скинули и ризиковали да исту казну они добију
услед директног непштовања наредби претпостављеног?
ц) лажирају Христову смрт услијед велике конспирације Синедриона, римске власти и првих хришћана?


+++

Осим фарисеја, Пилата, чланова Синедриона, "свјетине" и римских легионара присутни су и:

- Богородица Марија
- Апостол Јован
- Марија Клеопова
- Марија Магдалина
- Јосиф Ариматејски
- Праведни Никодим

Поставља се логично питање да ли сви ови људи:

а) лажу да је Христос умро?
б) сви су у стању масовне хипнозе?
ц) сви су дио велике конспирације да се Христос представи као мртав и васкрсао?


+++
И најнејасније у свему:

Како је преживио 24-часовна батинања и пребијања, потпуно дехидриран био прикован на крст,
услед чега је дошло до истезања прсног коша до мјере да му се лимфна течност излила у плућа,
након чега је прободен копљем у предјелу ребара, након чега је кроз рану потекла "крв и вода"?


Ти нам сада објашњаваш да је тај исти након 6 сати скинут са крста,
и да је успио за 36 сати доћи у период реконвалесценције, односно потпуног оздрављења,
па се шеткао унаоколо и показивао људима са све ранама од клинова и копља,
у које су познаници могли да гурају прсте током ћаскања???



И то је твоја теорија??? :confused2:


Poslednji put menjao Jim Walsh dana 14 Mar 2008, 00:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2008, 00:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Prvo te molim procitaj ponovo moj tekst...


Ako je tebi crkvena teorija ispravnija nema problema...ali mi je interesantno da na 3-4 stranice teksta ti odgovaras s 20 redova...
brilijantno....pao sam s stolice...

Ali nema problema, ako si zbunjen ici cemo tvojom/crkvenom teorijom i sarkasticnim odgovorom.

Uskrsnuo Isus


Citiraj:
Само нам ниси објаснио:

Како је преживио 24-часовна батинања и пребијања, потпуно дехидриран био прикован на крст,
услед чега је дошло до истезања прсног коша до мјере да му се лимфна течност излила у плућа,
након чега је прободен копљем у предјелу ребара, након чега је кроз рану потекла "крв и вода"?


Ти нам сада објашњаваш да је тај исти након 6 сати скинут са крста,
и да је успио за 36 сати доћи у период реконвалесценције, односно потпуног оздрављења,
па се шеткао унаоколо и показивао људима са све ранама од клинова и копља,
у које су познаници могли да гурају прсте током ћаскања???


Hajde doktore...objasnio ti to...
ja ne znam

Jer ako je covijek bio u mukama kavim ga ti opisa kako se onda javlja ziv i zdrav bez ijedne ogrebotine i u ljudskoj formi...
Ti kao da si zaboravio da je Isus mogao da izlijeci rodjene slijepce, gubavce (dozvolom Boga)...

Sta cemo onda s izjavama ISUSA, PAVLA, KRSCANSKIH TEOLOGA, i na kraju krajeva TEBE SAMOG.

To sto si ti gore napisao je UPRAVO crkvena teorija i tvoja ...budi moj gost pa mi ti to objasni...jer ja ne mogu.
To javno priznajem
Nemam kod sebe nista nego par biblija i preko neta mozda najvece crkvene teologe i skolare danasnjice koji govore o tome...
Nije li ti jasno da su ovo njihovi argumenti, argumenti najvecih crkvenih mislilaca i poznavaoca biblije i starih tekstova danasnjice...
Izvoli objasni mi molim te...
a ja cu tvoje objasnjenje spakovati i poslati na nekoliko adresa crkvenih organizacija da vidimo sta ce reci...
Cuda postoje....najveci umovi to ne mogu objasniti...ali mozda ce Damaskin

Ja kazem da je to cudo (mudziza) jer jedino na taj nacin mirim i Isusove rijeci i ono sto se desilo, jer drugog puta nema...

Naravno ako je to bio Isus...

Nemoj mi molim te zaboraviti objasniti crkvenu teologiju o tome...

Zasto je Bog dozvolio da bude UBIJEN, jedini bezgrijesni covijek...
Zasto je Bog dozvolio da taj covijek bude mucen...mlacen...
Zasto je Bog dozvolio da Isus bude go golcat na krstu ... ako mislis da je imao platna preko pasa, (onda previse gledas filmova), pa i rimljani i farizeji su ga zeljeli i ubiti i poniziti, mislis da su mu ostavili krpicu preko pasa tek tako da mi ne gledamo u sramotu...
Zasto bi Bog osramitio Isusa pokazivajuci njegovu golotinju svijetu...

Ima li tebi to smisla...naravno RADI GRIJEHA COVIJECANSTA...

Brate uzivaj ...s nastavkom ponizivanja Isusa....koje traje 2 000 god...Isus je od toga cist, Islam je od toga cist, ja sam od toga cist...

Svako dobro ti zelim...bez obzira na moju zuc.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2008, 00:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Чему жуч?


Мене можеш прозивати до миле воље, лично ми не смета, јер заиста најискреније приступам овом дијалогу.

Дошао си као уљудан гост, а онда почео домаћину приписивати да је глуп, роб контрадикција, нелогичности,
рекао нам да је наша света књига небулоза, препуна измишљотина, кривих тумачења итд...


Баш честито и уљудно, нема шта...


Али свеједно, ево шта каже та "небулозна и контрадикторна књига":


Citiraj:
Јер Христос још кад слаби бејасмо умре у време своје за безбожнике.
Јер једва ко умре за праведника; за доброга може бити да би се ко усудио умрети.
Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бејасмо грешници умре за нас.
Много ћемо, дакле, већма бити кроза Њ спасени од гнева кад смо се сад оправдали крвљу Његовом.
Јер кад смо се помирили с Богом смрћу Сина његовог док смо још били непријатељи,
много ћемо се већма спасти у животу Његовом кад смо се помирили.
Не само, пак то, него се хвалимо и Богом кроз Господа свог Исуса Христа, кроз ког сад примисмо помирење.
Зато, као што кроз једног човека дође на свет грех, и кроз грех смрт, и тако смрт уђе у све људе, јер сви сагрешише.
Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона;
Него царова смрт од Адама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи.
Али дар није тако као грех; јер кад кроз грех једног помреше многи,
много се већа благодат Божија и дар изли изобилно на многе благодаћу једног човека, Исуса Христа.




Преступом једног човјека дође смрт међу људе, а човјек који је своју бесмртност црпио из заједнице са јединим Животодавцем Богом
отпаде од те заједнице, дође у стање духовне помрачености и постаде роб гријеха, ђавола и смрти.

Доласком Логоса Божијег Богочовјека Исуса Христа ова веза је у њему заувијек успостављена.
Савршени Бог и савршени човјек, у свему подобан нама осим у гријеху дође да нас ослободи од робовања закону смрти.

Још су старозавјетни пророци предсказивали крсну смрт:


Citiraj:
Као овца на заклање одведе се,
и као јагње немо пред оним који га стриже,
тако не отвара уста својих.
У његовом понижењу укиде се суд његов.
А род његов ко ће исказати?



Citiraj:
Опколише ме пси многи;
чета зликоваца иде око мене,
прободоше руке моје и ноге моје.
Могао бих избројати све кости своје.
Они гледају, и од мене начинише ствар за гледање.
Деле хаљине моје међу собом,
и за доламу моју бацају жреб.



Сам Христос говори Апостолима да ће да пострада:

Citiraj:
И поче их учити да Сину човечјем ваља много пострадати,
и да ће Га окривити старешине и главари свештенички и књижевници,
и да ће Га убити, и трећи дан да ће устати.
И говораше о том не устручавајући се.
И Петар узе Га и поче Га одвраћати.

А Он обрнувши се и погледавши на ученике своје запрети Петру говорећи:
Иди од мене сотоно; јер ти не мислиш шта је Божје него шта је људско.
И дозвавши народ с ученицима својим рече им:
Ко хоће за мном да иде нека се одрекне себе и узме крст свој, и за мном иде.
Јер ко хоће душу своју да сачува, изгубиће је;
а ко изгуби душу своју мене ради и јеванђеља онај ће је сачувати.
Јер каква је корист човеку ако задобије сав свет, а души својој науди?



Citiraj:
А кад силажаху с горе запрети им да ником не казују шта су видели,
док Син човечји не устане из мртвих.
И реч задржаше у себи питајући један другог: Шта то значи устати из мртвих?
И питаху Га говорећи: Како говоре књижевници да Илија треба најпре да дође?
А Он одговарајући рече им: Илија ће доћи најпре, и уредити све;
али и Син човечји треба да много пострада и да се понизи, као што је писано.




Курбанско јагње је имало своју претечу у пасхалном јагњету,
а знаш ли Официр како се припремало пасхално јагње?

Не смију му се пребити голени, а пече се разапето на двије даске унакрсно састављене...

Судови Божији "нису од овог вијека", и мало су изнад нашег домишљања и рационализовања...
Има много тога што не знаш о хришћанству и вјери аврамовој да би тако олако доносио судове и закључке.
Мудар је онај ко ћути, посматра и промишља уз молитву на дну срца, па тек онда доноси судове.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2008, 01:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Citiraj:
И рече им:
Ово су речи које сам вам говорио још док сам био с вама,
да све треба да се сврши шта је за мене написано у закону Мојсијевом и у пророцима и у псалмима.
Тада им отвори ум да разумеју писмо.

И рече им:
Тако је писано, и тако је требало да Христос пострада и да устане из мртвих трећи дан;
И да се проповеда покајање у име Његово и опроштење греха по свим народима почевши од Јерусалима.
А ви сте сведоци овоме.



Citiraj:
Јер којих животиња крв уноси поглавар свештенички у светињу за грехе,
оних се телеса спаљују изван логора.
Зато Исус, да освети народ крвљу својом, изван града пострада.

Зато дакле да излазимо к Њему изван логора, носећи Његову срамоту.
јер овде немамо града који ће остати,
него тражимо онај који ће доћи.
Кроз Њега, дакле, да свагда приносимо Богу жртву хвале,
то јест плод усана које признају име Његово.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2008, 01:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Citiraj:
Јер је ово угодно пред Богом ако Бога ради поднесе ко жалости, страдајући на правди.
Јер каква је хвала ако за кривицу муке трпите?
Него ако добро чинећи муке трпите, ово је угодно пред Богом.
Јер сте на то и позвани, јер и Христос пострада за нас,
и нама остави углед да идемо Његовим трагом:
Који греха не учини, нити се нађе превара у устима Његовим;
Који не псова кад Га псоваше; не прети кад страда;
него се ослањаше на Оног који право суди;
Који грехе наше сам изнесе на телу свом на дрво,
да за грехе умремо, и за правду живимо;
чијом се раном исцелисте.



Citiraj:
Јер ово да се мисли међу вама шта је и у Христу Исусу,
Који, ако је и био у обличју Божијем, није се отимао да се упореди с Богом;
Него је понизио сам себе узевши обличје слуге, поставши као и други људи и на очи нађе се као човек.
Понизио сам себе поставши послушан до саме смрти, а смрти крстове.




Citiraj:
Као што ни Син човечији није дошао да Му служе,
него да служи и да душу своју у откуп да за многе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs