banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Dec 2011, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Oficir s ruzom je napisao:
pokvarenost je u čovjeku a ne u Bogu...mislim da bi se s tim čak i Kant složio.

A ko je sada pricao o pokvarenosti? Ti samo okolisas oko onoga sto ja pisem.

Oficir s ruzom je napisao:
Ako je Bog odgovoran za svo zlo (po ateističkom shvatanju) onda bi trebao biti odgovoran i za sva dobra ovog svijeta


Haha pa sam sebe pobijas.
AKO je Bog odgovoran za svo dobro u svijetu onda MORA biti odgovoran i za svo zlo. Ako NIJE odgovoran za svo zlo u svijetu onda NE MOZE biti odgovoran za svo dobro.

Uvijek me vezano za ovu temu podsjeti ona cesta situacija koja se tice nekih medicinskih lijecenja ili operacija, gledas ljude kojima su doktori jedva spasili zivot i onda ih cujes kako se zahvaljuju Bogu za to... Pa nije te Bog izlijecio vec doktori koji citav zivot posvete usavrsavanju medicine da bi te spasili!

Oficir s ruzom je napisao:
ono sto vi vidite kao nesavršeno je upravo (neću reći atribut "Savršeno" jer to pripada Jednom) skladno i treba biti onakvo kakvo treba jer da nije takvo nebi imalo svrhu

To je ona kompenzaciona funkcija religije. Da pomogne covjeku da nekako objasni sve nedace i nevolje koje su ga snasle. Steta sto nema nikakve veze sa zdravim razumom. E vidis ti si sjeban i mucis se citav zivot, gines, razboljevas se, bliznji ti umiru i ginu ali nista ti ne brini, to je sve zapravo skladno i tako mora da bude, isto kao sto mora da bude i to da najvece lopovcine i kriminalci zive sto lakse i bez nimalo briga i problema. I onda se neko pita sto neko ne vjeruje...

Oficir s ruzom je napisao:
"Kad bi Bog odmah kažnjavao niti ijednog čovjeka nebi na svijetu ostalo"

To onda znaci da smo svi gresni? A ako smo svi gresni a Bog nas je stvorio opet mogu da zakljucim da se bas zajebao u tom stvaranju.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 12:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Elvis Presley je napisao:
A ko je sada pricao o pokvarenosti? Ti samo okolisas oko onoga sto ja pisem.


Gdje ti je sad Kant???

Elvis Presley je napisao:
AKO je Bog odgovoran za svo dobro u svijetu onda MORA biti odgovoran i za svo zlo. Ako NIJE odgovoran za svo zlo u svijetu onda NE MOZE biti odgovoran za svo dobro.


Nastavak nizanja riječi "AKO" moze sezati u beskonačnost...prije pisanja o dobru i zlu sam napisao PRAVO IZBORA ( a ti s pravom izbora ne mozes na kraja jer se ne uklapa u tvoju sliku Boga) od kojeg potječe zloća i dobrota svakog čovjeka...ono u čemu ti možeš "kriviti" Boga (jer na taj način bježiš od odgovornosti) jest ta što je omogućio pravo izbora, a da nije onda bi se vjerovatno bunio zasto pravo izbora ne postoji...pardon, nebi se bunio jer nebi imao pravo izbora da se pobuniš...
Nikako da svariš: 1) pojam dobrog prema Bogu i
2)pojam zla, dobrog i prava izbora prema čovjeku....


Elvis Presley je napisao:
Uvijek me vezano za ovu temu podsjeti ona cesta situacija koja se tice nekih medicinskih lijecenja ili operacija, gledas ljude kojima su doktori jedva spasili zivot i onda ih cujes kako se zahvaljuju Bogu za to... Pa nije te Bog izlijecio vec doktori koji citav zivot posvete usavrsavanju medicine da bi te spasili!


Mene uvjek impresionira tvoja zahvala prema onom prvom...dakle.
"Da...hvala mehaničaru koji mi je spasio auto od kvara, a nikako hvala automobilskoj industriji koja je izmislila i poizvela auto..."

Elvis Presley je napisao:
E vidis ti si sjeban i mucis se citav zivot, gines, razboljevas se, bliznji ti umiru i ginu ali nista ti ne brini, to je sve zapravo skladno i tako mora da bude, isto kao sto mora da bude i to da najvece lopovcine i kriminalci zive sto lakse i bez nimalo briga i problema. I onda se neko pita sto neko ne vjeruje...

Upravo bit problema je taj...
S usponom ateizma i agnosticizma "lopovčine" će jos bolje da žive i neće imati ni ono malo "zdravog morala i razuma" niti obaveze da se povinuju zakonima...i dok će čovječanstvo da se guši u svemu onome sto ti odobravaš : kocka, preljuba, kamata, pederluk, krađa...a sve je to Bog upravo zabranio, takve lopovčine će uvjek živjeti srećno i radosno jer im ti to dozvoljavaš svojim razmišljanjima i zalažeš se da se "lopovčinama" ne sječe ruka kao sto je i zapisano nego se zalažeš da i ako ikad budu uhvaćeni da im se da jedan lijepi zatvorski stan s vodom, strujom, grijanjem, internetom, socijalom, hranom i pićem...lopovčina će ostati lopovčina samo će promijeniti ambijent.
Ti doprinosiš njihovom bujanju, jer kriviš Boga ( u kojeg nikako niti nevjeruješ) umjesto ili da mjenjas sebe (i kriviš sebe) ili da prakticiraš zakon koji će smanjivati bandu iz dana u dan...
A sto se tiče onih koji umiru i obolijevaju to je proces kojeg ne niječe ni evolucionizam i slijeze ramenima.

Elvis Presley je napisao:
Citiraj:
Oficir s ruzom je napisao:
"Kad bi Bog odmah kažnjavao niti ijednog čovjeka nebi na svijetu ostalo"


To onda znaci da smo svi gresni?


Nisam rekao da smo svi griješni, pročitaj ponovo teksti (ne djelim mišljenje kršćana da se čovjek rodi grešan) nego djelim mišljenje svih onih koji kazu da su greške stvari koje se dešavaju svake sekunde i da svake sekunde Bog kažnjava za kratko vrijeme čovjek nebi ni postojao...
Bog ne kažnjava zato sto ostavlja čovjeku vremena da se pokaje...njegov životni vijek...a ako se čovjek ne pokaje a živi 70-80 godina...onda zaslužuje da gori ko šibica :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Lijepo je što si istakao bit problema, jer je sad bar akcenat stavljen na pravu stvar - religija i priča o dobrom bogu koji kažnjava je poželjna kako se kriminal ne bi previše širio. Sa druge strane, ekspanzijom ateizma i agnosticizma, buja i kriminal, jer se više ničega ne plašimo.

Međutim, mislim da su dobre strane drugog scenarija sljedeće - čovjek će početi da čini dobro radi sebe samog, radi dobrote u sebi, i za drugoga, umjesto nekih, na osnovu tvog tumačenja, često licemjernih razloga. Da, možda će biti mnogo krvi proliveno na tom putu do očišćenja, ali će to onda, na kraju, biti istinska pobjeda slobode izbora, a ne ova iluzija iste o kojoj pričaš.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Oficir s ruzom je napisao:
Nikako da svariš: 1) pojam dobrog prema Bogu i
2)pojam zla, dobrog i prava izbora prema čovjeku....

Naravno da ne mogu da svarim jer je logicki i teorijski netacna ta konstatacija. Ti ovdje laprdas neku iskrivljenu pricu koje su smislile religije koja ide otprilike ovako: za sve ono lose sto se desava je kriv covjek a za svo dobro je zasluzan Bog. E ne moze tako, nikad nije moglo i nece moci. Ako si govorio o slobodi izbora i ako je covjeku dat izbor onda pricas o nekoj vrsti deizma gdje je Bog stvorio svijet i onda se vise ne mijesa u zivot i sve aktivnosti u njemu. Ako je tako onda Bog NIJE odgovoran za sva dobra koja se desavaju vec je i za to zasluzan covjek. Ako Bog jeste stvorio svijet i ako jeste odgovoran za dobre stvari onda on MORA biti odgovoran i za zlo. Treceg nema prijatelju pa ti ovdje mozes pisati do besvijesti.

Oficir s ruzom je napisao:
"Da...hvala mehaničaru koji mi je spasio auto od kvara, a nikako hvala automobilskoj industriji koja je izmislila i poizvela auto..."

Hvala automobilskoj industriji koja je proizvela auto koje se pokvarilo?? You mad, bro?

Oficir s ruzom je napisao:
S usponom ateizma i agnosticizma "lopovčine" će jos bolje da žive i neće imati ni ono malo "zdravog morala i razuma" niti obaveze da se povinuju zakonima...i dok će čovječanstvo da se guši u svemu onome sto ti odobravaš : kocka, preljuba, kamata, pederluk, krađa...a sve je to Bog upravo zabranio, takve lopovčine će uvjek živjeti srećno i radosno jer im ti to dozvoljavaš svojim razmišljanjima i zalažeš se da se "lopovčinama" ne sječe ruka kao sto je i zapisano nego se zalažeš da i ako ikad budu uhvaćeni da im se da jedan lijepi zatvorski stan s vodom, strujom, grijanjem, internetom, socijalom, hranom i pićem...lopovčina će ostati lopovčina samo će promijeniti ambijent.
Ti doprinosiš njihovom bujanju, jer kriviš Boga ( u kojeg nikako niti nevjeruješ) umjesto ili da mjenjas sebe (i kriviš sebe) ili da prakticiraš zakon koji će smanjivati bandu iz dana u dan...
A sto se tiče onih koji umiru i obolijevaju to je proces kojeg ne niječe ni evolucionizam i slijeze ramenima.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_re ... opulations
Procenat svjetske populacije koja pripada nekoj religiji je izmedju 68% i 90%. Recimo da zaokruzimo na 80%. Ti sad hoces meni da kazes da je onih 20% ateista, agnostika, antihrista i reinkarnacija samog necastivog odgovorno za sva zla koja se desavaju u ovom svijetu?? Ako to zelis da kazes onda si stvarno budaletina.

Oficir s ruzom je napisao:
nego djelim mišljenje svih onih koji kazu da su greške stvari koje se dešavaju svake sekunde i da svake sekunde Bog kažnjava za kratko vrijeme čovjek nebi ni postojao

U tome i jeste stvar, sta je novorodjence moglo da zgrijesi za svojih nekoliko sekundi na ovom svijetu??

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Elvis Presley je napisao:
Procenat svjetske populacije koja pripada nekoj religiji je izmedju 68% i 90%. Recimo da zaokruzimo na 80%. Ti sad hoces meni da kazes da je onih 20% ateista, agnostika, antihrista i reinkarnacija samog necastivog odgovorno za sva zla koja se desavaju u ovom svijetu??


Odlicno zapazanje Elvis. Ovo sto sam ja primijetio na ovom linku koji si naveo da se ljudi najvise tuku i ratuju i najveca zla dogadjaju upravo u onim dijelovima svijeta gdje su ljudi najreligiozniji. Ispada da religija u svom danasnjem obliku koji je takav kakav je uzrokuje daleko vise zla nego ateizam.

Pogledajte kartu:

Slika


Iz ove karte se vidi da su najveci ratovi, krsenja ljudskih prava, glad i skoro svako zlo najcesci u "najreligioznijim" zemljama.

Zakljucak: Religija ili ateizam nuzno ne mijenja kakav je ko covjek. Tu vise imaju uticaja socijalni faktori, mentalitet, vaspitanje, okruzenje itd.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 09:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Ateizam (+ komunizam) je uglavnom noviji fenomen modernog doba. Do prije nekih 100-150 godina moglo bi se reci da je komletno covjecanstvo bilo religiozno. Pocevsi od najstarijih civilizacija (Sumer), pa sve do naroda latinske Amerike i Azije i Evrope itd, odlika svakoga civiliziranog drustva jeste da je bilo religiozno. Znaci ratovi koji su se odvijali u tih nekoliko hiljada godina su nekim dijelom bili religiozno motivirani (Stari Zavjet), dok su vecina ratova bila cisto politicke/ekspanzionisticke prirode.

Najveca je nebuloza kad ljudi tvrde da je religija RAZLOG za sve ratove na svijetu kada se istorijski moze lako potvrditi da najbrutalniji ratovi (sa najvecim brojem civilnih zrtava) uopste nisu bili 'religiozno motivirani'.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Ni za jedan rat se ne može reći da je isključivo motivisan religijom, ali gdje god postoje razlike između jednih i drugih u smislu kojem se Bogu mole, one će biti iskorištene. Vazda bilo. Tako da većina ratova, iako motivisani željom za osvajanjem redovno imaju i religijsku pozadinu...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 11:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Izzard je napisao:
Ni za jedan rat se ne može reći da je isključivo motivisan religijom, ali gdje god postoje razlike između jednih i drugih u smislu kojem se Bogu mole, one će biti iskorištene. Vazda bilo. Tako da većina ratova, iako motivisani željom za osvajanjem redovno imaju i religijsku pozadinu...


Sumnjam da to mozes empiricki dokazati.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
To boldovano odnosilo se na ratove iz prethodne rečenice, dakle gdje god postoje razlike između dvije strane logično je da budu i iskorištene. Mislio sam da sam napisao takvih ratova...
Sumnjaj.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
jellyfish je napisao:
Elvis Presley je napisao:
Procenat svjetske populacije koja pripada nekoj religiji je izmedju 68% i 90%. Recimo da zaokruzimo na 80%. Ti sad hoces meni da kazes da je onih 20% ateista, agnostika, antihrista i reinkarnacija samog necastivog odgovorno za sva zla koja se desavaju u ovom svijetu??


Odlicno zapazanje Elvis. Ovo sto sam ja primijetio na ovom linku koji si naveo da se ljudi najvise tuku i ratuju i najveca zla dogadjaju upravo u onim dijelovima svijeta gdje su ljudi najreligiozniji. Ispada da religija u svom danasnjem obliku koji je takav kakav je uzrokuje daleko vise zla nego ateizam.
Pogledajte kartu:
Spoiler:
Slika

Iz ove karte se vidi da su najveci ratovi, krsenja ljudskih prava, glad i skoro svako zlo najcesci u "najreligioznijim" zemljama.
Zakljucak: Religija ili ateizam nuzno ne mijenja kakav je ko covjek. Tu vise imaju uticaja socijalni faktori, mentalitet, vaspitanje, okruzenje itd.

Ma ne. Čovjek po defaultu (bez obzira je li teista ili ateista) je sklon ratovanju.
Ne bih se složila da vjerski poglavari diktiraju novi svjetski poredak nego politika, a svi ratovi su političke prirode pa ma kako bili vođeni u ime vjere (krstaški ratovi npr.)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Poslednji put menjao Talija dana 05 Dec 2011, 11:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 11:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Izzard je napisao:
To boldovano odnosilo se na ratove iz prethodne rečenice, dakle gdje god postoje razlike između dvije strane logično je da budu i iskorištene. Mislio sam da sam napisao takvih ratova...
Sumnjaj.


Shvatam, nema frke. Moje originalni komentar je vise ciljao na rasprostranjeni mit da je religija razlog svih (ili vecine) ratova.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Vartolomejska noc je bila cisto i iskljucivo religijski motivisan sukob.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 18:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Ma ne. Čovjek po defaultu (bez obzira je li teista ili ateista) je sklon ratovanju.
Ne bih se složila da vjerski poglavari diktiraju novi svjetski poredak nego politika, a svi ratovi su političke prirode pa ma kako bili vođeni u ime vjere (krstaški ratovi npr.)


To je tacno. Ali kad je covjek vjernik onda je on licemjer ako ratuje jer ima odgovornost pred Bogom koji je zabranio ubijanje.
S ateistom je drugo, on prema njegovim uvjerenjima moze raditi sta hoce i nema zabrane u nicemu, dakle nije licemjer.
Ali to je manje bitno. Ono sto je vise bitno da ljudi uglavnom ratuju u ovim zemljama gdje je veca religioznost. A sto je najgore, vecina tih ratova je povod religijske prirode.
Cak i u Evropi se vise ratovalo dok je bilo vise religioznih. Pomenula si krstaske ratove, a i srednji vijek koji je bio "pun vjernika" je najmracnije doba u istoriji.
Sad ostaje pitanje da li je religioznost uzrokovana nevoljom ili nevolja religioznoscu. Jer i na jedan i na drugi primjer se moze primijeniti gornja karta. Naravno, vjernici ce reci da je prva opcija, a ateisti druga.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Uglavnom, prica da religioznost povlaci sa sobom i vecu moralnost (i obrnuto, da nereligioznost povlaci sa sobom manju moralnost) je ogromna glupost.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 00:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Elvis Presley je napisao:
Uglavnom, prica da religioznost povlaci sa sobom i vecu moralnost (i obrnuto, da nereligioznost povlaci sa sobom manju moralnost) je ogromna glupost.


Religioznost bi sa sobom trebala povlaciti vecu odgovornost za vecu moralnost. Inace se slazem da ona to sa sobom ne povlaci automatski.

Sto se tice Bartolomejeve noci, takvi i mozda neki drugi slicni slucajevu su uglavnom iznimke u okeanu ne-religiozno motiviranih ratova.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
jellyfish je napisao:
Ali kad je covjek vjernik onda je on licemjer ako ratuje jer ima odgovornost pred Bogom koji je zabranio ubijanje.
S ateistom je drugo, on prema njegovim uvjerenjima moze raditi sta hoce i nema zabrane u nicemu, dakle nije licemjer.

Ako ratuje u cilju osvajanja i iz strasti ubijanja onda jeste licemjer i najniža sorta ljudi ma kako se molio i koliko dugo se molio Bogu.
I ateista ima moralne kodekse, svoje, usađene odgojem, ali ih ima, ili bi ih bar morao imati. Ako ne vjeruje u Boga onda vjeruje u ovozemaljske sudove i kazne za učinjena djela.

jellyfish je napisao:
Sad ostaje pitanje da li je religioznost uzrokovana nevoljom ili nevolja religioznoscu.

Prije je religioznost dobar izgovor da bi se vodili ratovi. Primjer BH, do 1991. su svi zajedno živjeli a kad se umiješala ruka sa strane svi su se sjetili svoje vjere i u ime te iste vjere (???) ratovali i mrzili se. Zar nije očigledno da im je vjera bila izgovor?
Ljudi ko ljudi, kvarljiva roba.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2011, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ovako:Ako čovek nema spoznaju on pita da li ima Boga i šta god da mu odgovorite on neće verovati jer ni sebe nije spoznao a tek kad to učini ako učini verovaće.
A pravo pitanje jeste zašto bog dozvoljava?
Prvo pitanje bi trebalo biti zašto se heruvim poneo pa zašto Evi dozvoli da okusi sa drveta zar ga nije ranije mogao ukloniti?

Heruvim se ponese i Bog dozvoli da se otkrije svaki duh i pokaže svemu kraj.
Heruvim je znao šta će se desiti da adamom i Evom i da će spoznati šta je dobro a šta zlo jer je i on spoznao pa je izabrao zlo i otvorio vrata nepoznatog sa čim se ne može nositi jer nije Bog već stvorenje.
Pošto se smrt nije gore mogla manifestovati trebalo je primeniti isti princip dole gde se jasno vidi posledica tog izbora.Heruvim nadvlada Evu iAdama i dobi vlast nad njima i svim onim nad čim je čovek bio postavljen gospodarem, tako smrt uđe i u životinje jer je gospodar onaj koji ima državu smrti.

Isus kaže u pustinji da mu ide knez ovoga sveta i satana nudi Isusu sve na zemlji jer je gospodar nad njom do vremena suda.
Čovek je spoznao sve dobro i sve zlo zato uzima pravo da sam hoda po svom izboru umesto da vrati Bogu volju i život.Tako čovek u pobuni i svojom voljom živi i prouzrokuje zlo kojim optužuje Boga a Bog nema sa tim ništa jer čovek svojom voljom uđe u smrt i svojom voljom ide kroz zlo čineći drugima zlo.

Setite se kako čovek u Rusiji u vreme čistki veruje u Boga i biva zatvoren u samicu i tako dani i meseci prolaze i on se moli da ne bude sam da mu se Bog javi i jednom mu se javi Bog i čovek sav sretan pita šta da učini, šta da da Bogu u znak zahvalnosti....kuću...imanje...SEBE,Bog mu reče da je to sve i onako Njegovo već da mu čovek preda ono što nije Božje već ljudsko a to je GREH.

Ako vi volita svoje dete pa Bog voli mnogo više od vas.
ako vaše dete ode i napije se i ubije nekog i kritikuje vas zašto ste dozvolili da to učini vi ga pitajte čiji je to bio izbor vaš ili njegov?
Bog se neda ružiti zato mnogi čekaju u redu za jedno strašno mesto.

Hvala Bogu za Njegovu milost i trpljenje da mu se vratimo i predamo našu volju Njegovoj.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2011, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
1. Bog ne postoji.
2. Bog nema razmisljanje kao mi o tome u ovoj temi > klikni ovdje.
3. Bog je bezosjecajan.
4. Bog ima zakone koji mu ne dozvoljavaju da se mijesa natprirodno u neke stvari.
5. Bog to dopusta da bi se u buducem raju vidjele strahote grijeha.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2011, 21:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Reče bezumnik u srcu svom nema Boga,,
Bog nije predmet anketa ali će svačija reč biti na sudu.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2011, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15309
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Mslim tema je trololo.Samo nauka može dokazati postojanje ili nepostojanje.Evo šta o tome kaže jedan od najvećih fizičara.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=swtSKQ0mBM0[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs