banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 01:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Damaskin je napisao:
Да али шта ћемо ако се сад појави рецимо неко коме се такође "у визији" "јави" па каже да су и адвентисти у заблуди јер тумаче тако и тако?


Pa tu si vjerovatno u pravu sto kazes o elen vajt. Licno, smatram da ima mnogo stvari sto nisu u redu ni kod adventista ni kod drugih. Mislim da se treba gledati da li onaj sto govori da li je to u skladu sa biblijom ili ne. Sad zavisi kako ko tumaci bibliju, zato sam ja misljenja da niko ne zna potpunu istinu, ali tokom vremena ona se sve vise nadogradjuje. Recimo elen vajt je rekla neke stvari koje treba prihvatiti po savjesti kao sto su odbacivanje droge i opojnih sredstava ali i neke puritanske stvari kao sto su muzika i odijevanje koje su bile mozda u njenom vremenu aktuelne a sada ne. Recimo ona je rekla da se ne treba fotografisati i tad je to bilo aktuelno jer su fotografije bile skupe, ali sada nije i to ne treba postovati. Isto i spc. Mozda su neka ucenja bila aktuelna prije ali novo vrijeme ima drugaccije uslove i okolnosti. Tako da ja smatram da treba prihvatiti sve sto je dobro bilo ko da govori, a odbaciti ono sto je lose, bilo ko da govori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Maj 2007, 17:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Jun 2006, 18:46
Postovi: 426
Damaskin je napisao:
Antropos je napisao:
Praznik Hristovog vaskrsenja treba svakoga dana svetkovati,
a ne samo jednom u godini


Видиш, то кажу Православни, зато ми прослављамо Васкрсење не једном годишње, већ сваке Недеље, о чему свједочи цјелокупна православна литургика. (ако те занима, могу и у детаље)

Citiraj:
(i to na pogresan datum, rekao bih).


То је твоје лично мишљење.


Citiraj:
Optuzbe da se drzimo judaiziranja (Varnavina poslanica isto pise, kao i drugi 'oci'), Mojsijevog zakona i slicno, govori bar o dve stvari.

1) Nepoznavanje adventisticke teologije, ali ni biblijske.

2) prikriveni antisemitizam kojeg se tvoja crkva nikada nije odrekla, cini mi se, i koji se od ranih vremena gajio kod vas.



Прво дефиниши појам "библијске теологије", а за адвентистичку смо се већ увјерили у све њене квалитете:

од слављења недеље, па касније суботе,
од отвореног аријанства, до прихватања триадолошког исповједања
и тако унедоглед....
при том сваки адвентистички ауторитет је имао своју концепцију "теологије" што сте ријешили тако што сте Елен Вајт и њена призивања духова поставили у раван Христа.
Била је још једна Елен из Америке, коај је такође "разговарала" са мртвима, апостолима, анђелима итд...врло сличног описа и каријере само што се презивала Блавацки.



Citiraj:
Osim toga, nemas ni jedne jedine naznake za tako nesto.
Ja znam odakle ta 'teologija vaskrsenja', ali o tome ne mozemo pricati iz Biblije, no iz spisa ranih oca, ali to je vec druga, sasvim druga prica.


И сад ћеш ти да ме убиједиш да сте ближи Христу и апостолима
ти и госпођа Вајт него ранохришћански писци који су живјели сто година након Христовог васкрсења???

Овим си све рекао...


No comment.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Maj 2007, 15:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2007, 17:06
Postovi: 11
vim je napisao:
Evo dokaza iz biblije da je subota nepromijenjena u nedjelju. Naime, u Isaiji 66 glavi se govori o vjecnosti koja ce doci nakon ovog svijeta i kako ce tada biti i pise da ce subota biti sedmi dan sto znaci da nije promijenjena u nedjelju.
Evo stiha:

Isaija 66 glava

22. Јер као што ће нова небеса и нова земља, што ћу ја начинити, стајати преда мном, вели Господ, тако ће стајати сјеме ваше и име ваше.
23. И од младине до младине, и од суботе до суботе долазиће свако тијело да се поклони преда мном, вели Господ.




Link do stiha

Tekst kaže da će ljud svetkovati OD jedne subote DO naredne. NE kaže da će ljudi svetkovati subotu i sledeću subotu. Ako razumente jevrejsku i/ili srpsku gramatiku, razumećete da se to odnosi na neprekidno bogosluženje subotom, nedeljom, ponedeljkom, utorkom, sredom, četvrtkom i petkom i ponovo sledeće subote... od jedne tačke u vremenu sve do sledeće. Ovaj stih govori o neprekidnom bogosluženju, ne samo subotnjem bogosluženju. A zašto je sedmica uzeta kao jedinica neprekidnog bogosluženja? Tu knjigu napisao je prorok Isaija, svetkovatelj subote, i namenio je svetkovateljima subote - svom narodu, Jevrejima. Sasvim je prirodno da upotrebi simboliku koju će oni razumeti. Ali je neiskreno tumačiti taj tekst kao da tvrdi da će subota biti svetkovana u Carstvu Božijem, jer to uopšte NIJE ono o čemu tekst govori. Vratite se i pročitajte sami.
Molimo vas pročitajte posebno stih Isaija 66:23 iznad - kaže: "od subote do subote".

Ako, na primer, kažemo sledeće, kako ćete protumačiti? "Serija se daje svakog petka i od petka do petka nestrpljivo je očekujem."

Da li ćete reći da čekam samo petkom? Ili mislite da čekam ČITAVO vreme od jednog petka do sledećeg? Osnovno poznavanje jezika govori nam da ne čekam samo petkom, već čekam neprekidno - od petka do sledećeg petka.

Ali zašto onda Adventisti menjaju osnovno značenje ove fraze kada se dođe do ovog stiha? Zašto "od subote do subote" moraju da tumače kao "subotom i sledeće subote" ovde, nasuprot tome što u tekstu piše nešto sasvim drugačije?

Takođe, tekst pominje i "od mladine (mladog meseca) do mladine".

Ako tekst dokazuje da Hrišćani treba da svetkuju subotu, onda svakako isti tekst takođe dokazuje da Hrišćani treba da svetkuju mladine (mlad mesec - starozavetni jevrejski praznik). Postojale su tri grupe praznika u Starom Zavetu - godišnji praznici (Pasha, Dan Pomirenja itd) i mesečni praznici - svetkovanje mladog meseca svakog prvog dana lunarnog meseca, a takođe postojali su i sedmični praznici - sedmična subota.

Dakle, ako je Pasha bila jedan od godišnjih praznika koji su ukinuti u Kološanima 2:14-17, onda bi Isaija 66:23 moralo da dokazuje da mi još uvek moramo svetkovati druge dve vrste praznika - sedmične subote i mesečne mladine. Da li Adventisti svetkuju mladine svakog meseca? Ne! Odakle onda razlika između mladina i subote u ovom stihu, kada tekst tvrdi da ćemo ih držati oba

Kada pogledamo pažljivije, Isaija 66 nigde zapravo ne tvrdi da ćemo mi svetkovati subotu, držati subotu. Tekst jednostavno koristi subotu kao polaznu tačku u vremenu da izrazi da će naše proslavljanje Boga biti NEPREKIDNO.... kao što nam poslanica Jevrejima govori o novoj suboti koja zamenjuje staru sedmičnu subotu - DANAS, ako glas njegov čujete, nemojte da budu tvrdokorna srca vaša. Mi živimo DANAS, mi bogoslužimo DANAS - neprekidno, ne sedmično.

Jedini razlog zbog čega Isaija koristi izraz "subota" je taj što piše Jevrejima koji su držali subotu i kojima je taj sedmični dan bio važan. To je vremenski trenutak koji oni lako mogu da razumeju. Ali gramatika nas čuva od pogrešnog tumačenja teksta kao proroštva da će se subota svetkovati u budućnosti.

Idući dalje, dokazujemo da se to ne odnosi bukvalno na hrišćansko okruženje: stih 21 pominje sveštenike i Levite... pokažite nam gde imamo starozavetno sveštenstvo i Levite u bilo kom hrišćanskom okruženju - katoličkom, protestantskom, pravoslavnom, ili čak adventističkom ... nema ih. Pomenuto levitsko sveštenstvo više ne postoji - tekst je napisan uz pomoć starozavetnih simbola. Suštinski je važno da prihvatimo taj simbolizam kao lično okruženje autora i njegovih čitalaca, a ne može se (kao levitsko sveštenstvo) izvući doslovno iz konteksta i smestiti u naše okruženje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Maj 2007, 15:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Мали додатак :

Када би те стихове о од суботе до суботе, буквално тумачили испада да би сви народи морали да дођу суботом у Јерусалим на богослужење, да се врате назад и следеће седмице опет за Јерусалим :P

Тако да би им се живот састојао из пута за и из Јерусалима :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Maj 2007, 22:12 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
:D :D :D

spanska serija ti dodje kao najbolje rjesenje. idi pogledaj u jevrejski jezik malo, a i u gramatiku srpskog. al gledaj od srijede do srijede. :wink:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2007, 08:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2007, 17:06
Postovi: 11
spavac je napisao:
:D :D :D

spanska serija ti dodje kao najbolje rjesenje. idi pogledaj u jevrejski jezik malo, a i u gramatiku srpskog. al gledaj od srijede do srijede. :wink:

:shocked!: ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jun 2007, 15:42 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Jeff Ullman je napisao:
vim je napisao:
Evo dokaza iz biblije da je subota nepromijenjena u nedjelju. Naime, u Isaiji 66 glavi se govori o vjecnosti koja ce doci nakon ovog svijeta i kako ce tada biti i pise da ce subota biti sedmi dan sto znaci da nije promijenjena u nedjelju.
Evo stiha:

Isaija 66 glava

22. Јер као што ће нова небеса и нова земља, што ћу ја начинити, стајати преда мном, вели Господ, тако ће стајати сјеме ваше и име ваше.
23. И од младине до младине, и од суботе до суботе долазиће свако тијело да се поклони преда мном, вели Господ.




Link do stiha

Tekst kaže da će ljud svetkovati OD jedne subote DO naredne. NE kaže da će ljudi svetkovati subotu i sledeću subotu. Ako razumente jevrejsku i/ili srpsku gramatiku, razumećete da se to odnosi na neprekidno bogosluženje subotom, nedeljom, ponedeljkom, utorkom, sredom, četvrtkom i petkom i ponovo sledeće subote...do subote".


.



[-X [-X [-X

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jun 2007, 08:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2007, 17:06
Postovi: 11
Недосљедан си и површношћу са привидним асоцијацијама покушаваш да улазиш у расправу или шта год да је и како год ти то доживљаваш.

Иначе се ово зове расплињавање, јер би тако и ја могао "утук на утук" да и теби вратим, иако је ово твоје било у ствари шаљиво (тако ћу разумијети, јер би иначе било примитивно), но нећу наравно, погледај и сам. Погледај да немаш брвно у оку своме док ми не укажеш на "балван" у оку мом.

Оно што је горе од свега (у разговорима) је када се води дијалектички разговор, али се реториком или "досадним" приступом разводни, расплини, или запетља да нико ко би са стране посматрао и слушао не би на крају јасну представу имао уопште зашто је била потребна расправа а камоли виђење проблематике расправе. :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jun 2007, 17:43 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
:D :D :D

znaci ti imas pravo da opominjes nekoga kad je gramatika u pitanju, dok to isto pravo ne dozvoljavas da se okrene prema tebi. :wink:

takodje to brvno vazi i za tebe. :wink:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 16:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
Ja sam vernik Hrišćanske Adventističke crkve sedmog dana ili skraćeno HAC! Sad sam gledao i čitao brdo nekih pomešanih osećanja i predrasuda i na ovom forumu i na nekim drugim. Tipa; da su Subotari i Adventisti jedno te isto, da Adventisti ne nose oružje u vojsci, da je za nas važnija vernica Elen Vajt od Gospoda Boga Isusa Hrista i da je naše jedino verovanje da će Gospod Bog ponovo doć i napraviti hiljadugodišnje carstvo na zemlji i to je to. Da ne pričam kakve sam uvrede lično primio! E sad Subotari ne nose oružje u vojsci to je tačno, a Adventisti nose mada obično ne drže u kući. Ja sam dobio poziv za vojsku par dana posle objavljivanja nezavisnosti kosova... došao sam u v.odsek u Rumi i prijavio se, a čovek mi kaže sine idi kući ti si jedini koji se odazvao pozivu, dobićeš novi. Služio sam te iste godine kao decembarac, nosio sam pušku i AP M70 AB2 i dobio sedam dana nagradnog na gađanju.

Elen Vajt je bila obična žena, a njena veličina nije ona sama nego Sveti Duh u njoj - Isus Hrist je govorio ko je u meni biću i ja u njemui ko se moli i traži Duha Svetoga primiće. Rekao je da učenici Njegovi ne sede nego da idu i da nauče sve narode i plemena krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha ali da sve drže kako sam vam zapovidio. Rekao je da će oni koji se mole za silu Duha Svetoga raditi i veća čudesa nego što je On činio, a neki od vas se čude da žena koja se nije rodila pametna i odmah znala sve istine, tražila i dobila Duha Svetoga. Ako je ona kao najprevođeniji i najproduktivniji pisac negde pogrešila, dokažite iz pisma inače zašto je grdite. Isus Hristos se često pozivao na pismo, a tad je bilo samo staro, pa zašto onda neki hoće da kvare pismo "jer sve je pismo od Boga dano" Da li sam ja Adventista neće mene spasiti ni tebe tvoja pripadnost nekoj crkvi nego samo prihvatanje Božjeg dara spasenja kroz Isusa Xrista. Crkva nije toranj ili minaret ili bilo koja druga građevina crkva su ljudi, ali ljudi moraju da odbace svo zlo iz sebe i prihvate Duha Svetoga da ih vodi i kroz život i životna iskušenja. Isus je rekao sotoni kad ga je kušao na planini, "poklanjaj se Gospodu Bogu svojemu i njemu jedino služi". Druga Božja zapovest kaže "Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu ili dolje na zemlji ili u vodi ispod zemlje. Nemoj im se klanjati niti im služiti jer sam ja Gospod Bog tvoj..." Šta ovo znači!? ČItaj pismo i istražuj, ali Gospod Bog ovde jasno kaže i to je prvo rekao ne gradi lika rezanog niti slike od onoga što je na nebu ni onoga što je na zemlji. Moj tata je trebalo da bude kum SPC u Novom Topolju kod SL. Broda(Hrvatska) a onda smo morali pobeći zbog rata i kad smo kupili Sveto Pismo ili Bibliju i pročitali ovo znali smo da ne možemo protiv Boga više da živimo. A koliko je važno da se ne klanjamo nikom i ničem osim Gospodu Bogu svedoči i Jovanov izveštaj u Otkrivenju 22, 8.9 " I ja Jovan vidjeh ovo i čuh; i kad čuh i vidjeh, padoh da se poklonim na noge anđela koji mi ovo pokaza. I reče mi; gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi knjige ove. Bogu se pokloni" Ko je čitao Pismo zna da stoji pisano "načinih te malo manjeg od anđela". Kad dakle tako stoje stvari što bi mi bili kao i Farizeji i držali se ljudske nauke i običaja umesto da prihvatimo Božju nauku. Zar ne znate da su praoci naši dobili ime pravo slavci ne zato što su slavili slavu nego zato što su držali Božji zakon celim srcem uključujući i svetkovanje subote. Pa da je Gospod Isus Hrist hteo tako nešto da promeni(a znamo da se Bog ne menja ni Njegova reč) Pa sigurno bi nam to rekao dok je bio na zemlji...nešto tako važno. Pravoslavci danas drže nedelju umesto subote zbog politike tadašnje, a katolici jer su kao hteli da se razlikuju od Jevreja koji su ubili Isusa, a ne znaš li da svakim svojim grehom čak i grešnom misli Gospodu Isusu nanosiš isti bol kao i oni što su ga prikivali na krst. Zato treba da se pokajemo da oborimo visine(idole, statue, ikone) Nemojte da vas sotona vara jer kaže u pismo pomišljaće da promeni vreme i to je uradio. Neće nas spasiti dok jedan drugog kritikujemo preko foruma jer sotona to i želi, nego se ujedinimo oko reči Božje. Negde sam čuo da je đavo ili sotona najveći trik izveo kad je ubedio svet da ne postoji(gledamo crtaće u kom je ona kao neki simpatičan mali bik sa trozupcem) i sa takvom predstavom od malena ne možemo da se naviknemo da je on bio najlepše i najmudrije stvorenje koje je Gospdo Bog stvorio; đavo je svemu izmislio zamenu i sve nam čini da je privlačno i zabavno, pokušava da zavede tebe i mene kao i trećinu anđela što je zaveo i govori nam; Bog ne želi da budeš srećan, ne želi da uživaš i sl. sotona nas je napao na svakom aspektu našeg života, ali mi imamo Isusa Hrista Koji ga je dvaput već pobedio i kad ga je zbacio sa neba i kad je odolevao svim iskušenjima 33 godine(dok je bio na zemlji u ljudskom telu) i većim nego što mi imamo danas i On nam daje nadu i utehu da ako se Njemu predamo svim srcem on će nam dati silu i snagu da pobedimo svako iskušenje. Bog se ražalosti kad govorimo o Njemu da nas ne voli, kao kad bi ja pričao o mom ćalu po selu moj ćale ne brine o meni on me ne voli, a sve je dao za mene. Tako i Bog koji je žrtvovao deo svog božanstva svoga jedinorodnoga sinaIsusa Hrista ražalosti se kad ne marimo za Njega i kad mislimo da On ne mari za nas. Molite se Gospodu Bogu i tražite Duha Svetoga, a kritika je đavolja rabota nemojmo dopustiti da budemo kao on, nego budimo nalik Isusu Hristu. Neka vas Bog blagoslovi nabavite Sveto Pismo i čitajte celo, ali svaki pu sa molitvom tražite od Boga da vam pojasni. Pozdrav Banaj Luci jer imam tamo sestru od tetke i zeta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Dobro dosao na ovaj forum :)

Mozes li mi objasniti razliku izmedju subotara i adventista? Ja sam oduvijek mislila da je to jedno te isto.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 19:06 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
panki je napisao:
Negde sam čuo da je đavo ili sotona najveći trik izveo kad je ubedio svet da ne postoji.mene.


vjerovatno si gledao Usual Suspects..
The greatest trick the devil ever pulled was to convince the world he didn't exist

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 09:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pankijev post, za razliku od mnoštva raznih postova na ovom pdf koje sam pročitala nema nijednu uvrijedljivu i snishodljivu rečenicu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 12:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Poznato mi je Adventno učenje i negirao sam neke tačke iz tog učenja ALI...ono što sam sve ovde pročitao je totalna montaža i ne poznavanje učenja u celini.
Najgore je kad neko ne piše iz ljubavi već iz osvete ili nekog hira...to onda vadi iz konteksta sve i gomila i to može proći kod nekog ko nezna tu nauku i nije godinama izučavao i dobro upoznao.

Ono što se tiče Isaije na kraju da će dolaziti od mladine do mladine ne znači da je mlad mesec stalno več ciklično jednom mesečno kao praznik odavno poznat bar onima što poznaju neke osnovne stvari iz Pisma. Što se tiče od subote do subote čitajte od odmora do odmora ne znači da je svaki dan odmor već jedan sedmični koji se tu navodi ali postoje i praznični odmori koji su isti kao sedmišni za odmor.

Neko reče da će samo putovati tamo amo...pa neće jer piše ko će dolaziti tamo sedmično i na praznik a ko će JEDNOM godišnje dolaziti da se pokloni samo treba čitati....
Ako već želite ukazati na nečije greške činite to bez mržnje i zaslepljenosti.
Činite to obrazlažući istinu ako već negrate nešto jer samo osođivati bez predstavljanja druge strane koja takođe mora proći ispit je loš posao.
Ako sudiš bićeš suđen a ako ukazuješ onda obe strane predstavi.

Imajte mir i budimo braća po ljubavi a ne po mržnji.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
ajkula je napisao:
Dobro dosao na ovaj forum :)

Mozes li mi objasniti razliku izmedju subotara i adventista? Ja sam oduvijek mislila da je to jedno te isto.

Reč subotar je data kao nadimak nekome ko odmara subotom.
Da li ste nekad čuli da neko naziva ljude koji nedeljom ne rade ,,Nedeljari,,?
Naravno da niste jer postoje osobe koje odmaraju subotom i one imaju neke spoznaje o Bogu a i ljubavi i poštovanja prema drugima i ne daju im takve nadimke sa lošom konotacijom.

Bog je prvi ,,Subotar,, jer je On stvorio i odredio taj dan SEBI za odmor.
Uvek kad ide prozivka Subotara onda je i Bog na toj listi i to PRVI.
Tvorac je odredio taj dan i blagoslovio ga i nigde ne piše da je opozvao svoju reč ili promenio odluku po tom pitanju.

Jevreji su narod koji odmara u dan dat od Boga.
Adventisti su verska zajednica koja čini istu stvar.
Postoje monasi u Pravoslavlju koji takođe odmaraju u subotu.

Ne postoji verka grupacija koja se zove ,,subotari,, kao ni nedeljari.
Od kad je počela promena i subota se zapostavila pa čak i omrzula moglo bi se naći recimo 7. 03. 321 nešto u vezi izvesnog svetca.

Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Koliko je meni poznato, subotari je narodski izraz za Adventiste ali me zbuni gornji post u kome se clan predstavlja kao Adventist i onda napise
Citiraj:
čitao brdo nekih pomešanih osećanja i predrasuda i na ovom forumu i na nekim drugim. Tipa; da su Subotari i Adventisti jedno te isto,

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ni meni nije jasno ko su oni drugi; Adventisti i ...? (s obzirom da je riječ "subotar" uvrijedljiva)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Ni meni nije jasno ko su oni drugi; Adventisti i ...? (s obzirom da je riječ "subotar" uvrijedljiva)


Mislim da je to isto. Samo sto se rijec subotar koristi kao pogrdan naziv, slicno kao kad muslimane zovu balije ili Srbe kad zovu vlasi. Dakle, sinonim samo vise rugajuci naziv.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Mene i dalje interesuje odgovor clana koji se predstavio kao adventista. Da mi on objasni sta je tacno mislio.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 15:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Teško da će on doći opet....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs