banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 22:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Nov 2011, 17:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Unbeliever je napisao:
Bitnije je da li ima dobrote među ljudima.

Amin.
Ali ono sto mene nervira i sto mi smeta kod monoteistickih religija je sto tu dobrotu stavljaju van covjeka, pripisuju je Bogu i uopste koncept apsolutne dobrote stavljaju u nesto natprirodno.
Cemu to?
Dobrota je u covjeku, ne u Bogu i zato cu se opet pozivati na Kanta kada pricam o moralu, moralno je samo ono sto covjek uradi zbog same duznosti, zbog morala kao takvog, a ne zato jer osjeca da mu je Bog to nalozio ili bilo ko ili bilo sta drugo.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
Samo nije mi jasno zasto je samo Zemlja izabrana kao planeta duhovne izgradnje? Zar nisu mogli uzeti vise planeta za tu namjenu tako da ne bude lutrija dobiti zivot na zemlji, vec ako neko hoce duhovni napredak da dobije zivot na nekoj od planeta predvidjenih za tu namjenu i da ne bude guzva?

Možda Zemlja nije jedina ali možda ostale nemaju toliki potencijal za duhovni razvoj, rekao sam da je Zemlja elitna Škola u Kosmosu. Možda za Zemlju treba već imati određen duhovni nivo, za samo konkurisanje dolaska ovde, zapravo za baš tako nešto sam i čuo. A možda jeste jedina za sada, da se vidi kako će to sve ići za ubuduće.


jellyfish je napisao:
ako je neka beba umrla pri porodu ili ako je izvrsen abortus, kakav je smisao onda njenog dolaska na zemlju za duhovni napredak ako nije imala priliku da zivi i sl.?

Moguće je da se i kroz to nešto "odradi" (otplati) ili se radi o predomišljanjima u zadnji čas, duhovna duša se predomisli oko odabranog pola ili porodice u kojoj će se roditi. A abortus nema šta, osoba koja se trebala roditi ne učestvuje u toj odluci. Pored toga pitanje je u kojem trenutku trudnoće duša ulazi u tijelo, možda ne uđe prije izvršenog abortusa.


Unbeliever je napisao:
Da Bog ne dopušta zlo, ovaj svijet ne bi uopšte postojao, a ne samo neki djelovi.
Karmička kauzalnost ne bi bila egzaktno ostvariva i sprovodljiva u djelo.

Tako je.
Kada ljudi vide da osoba A čini osobi B nešto što bi oni okarakterisali kao nepravdu onda to i proglase za nepravdu. Kada vide da nešto takvo osoba C radi osobi D opet to proglase za nepravdu. Ne znajući da je osoba A iz prve priče sada osoba D.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
"Poznah te prije utrobe majčine" veli Bog.

U prvi mah, zaslijepljeni vlastitim slabostima i težnjama ne vidimo prvobitni savršeni plan. Sve je onako kako treba da bude, pa ma kako nama to djelovalo brutalno.
Za Hrišćane i uopšteno vjerujuće duhovnost je na prvom mjestu u odnosu na materijalno, jer pokušamo li zamisliti vanvremenost ili beskonačnost prostranstva svemira ili perioda u kome proživljavamo svoj zemaljski život shvatamo da je taj isti naš život jedan treptaj. I šta je treptaj u odnosu na vanvremenost?
Zašto živimo? Da bismo se izgradili. Zašto bebe nastradaju, bebe nemaju smrtne grijehe, pošteđene su banalnosti ovozemaljskog života. Ionako je sve prolazno.
Zašto je ubijen nevin čovjek i gdje je tu pravda.
Nije nevin umro radi nepravde niti mu je to kazna, nego je ubica ubivši nevinog dušu svoju izgubio.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Zašto bebe nastradaju, bebe nemaju smrtne grijehe, pošteđene su banalnosti ovozemaljskog života. Ionako je sve prolazno.

Zasto su neke osobe postedjene banalnosti ovozemaljskog zivota a druge nisu?

Ako su te bebe na neki nacin postedjene, to onda znaci da je Bog direktno uticao na desavanja koja su ih zadesila (ako pripisujemo neki smisao smrti novorodjenceta) a ako je to tako onda je Bog odgovoran za sva desavanja u svijetu pa tako i za zlo.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pisala sam o savršenom planu i o mozaicima koji se uklapaju u taj jedan plan. Kada bismo možda svojom voljom nešto izmijenili ne znajući, možda bismo napravili daleko lošiju stvar, a sve iz najbolje volje.

Prva rečenica koju sam napisala "Poznah te prije utrobe majčine" govori da je Bogu, univerzalnoj inteligenciji (kako god ga ljudi nazivali) unaprijed poznato sve, jer samo za nas, tj. ljudima na Zemlji postoji vrijeme kao dimenzija.
Van vremenske kategorije sagledava se kompletna slika. Sad lupam ali, možda je beba bila savršena duša kojoj i nije bila potrebna nikakva duhovna izgradnja.
Po Božijem dopuštenju postoji zlo, jer kakve bismo paralele pravili "dobro - loše" kad ne bismo imali tu usporedbu?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Sad lupam ali, možda je beba bila savršena duša kojoj i nije bila potrebna nikakva duhovna izgradnja.

Pa ako je tako onda ju je Bog nacinio takvom, jer nije imala ni vremena da dobije svijest o sebi kamoli o svijetu i zivotu.

A ako ju je Bog napravio takvom, zasto onda neke pravi "savrsene" a neke "nesavrsene"?

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Naravno da ne znam odgovor, ali mogu da nagađam.
Bog nam je podario slobodu izbora, znači ne utiče na naš izbor i na slobodu volje.
Pošto je kao što smo već rekli Bogu poznato (Bog je van vremena) prije nego smo rođeni kakva nam je suština (da opet ne ponavljam onu citiranu rečenicu) tj. poznato kakvi bi bili voljni izbori svakog pojedinca, onda ima potpuni uvid u kompletan neproživljeni život te bebe. U sve verzije. Možda bi, da joj je dato, ta beba proživjela savršen život ili je jednostavno spriječena u začetku (neki drugi Hitler)???

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Naravno da ne znam odgovor, ali mogu da nagađam.
Bog nam je podario slobodu izbora, znači ne utiče na naš izbor i na slobodu volje.
Pošto je kao što smo već rekli Bogu poznato (Bog je van vremena) prije nego smo rođeni kakva nam je suština (da opet ne ponavljam onu citiranu rečenicu) tj. poznato kakvi bi bili voljni izbori svakog pojedinca, onda ima potpuni uvid u kompletan neproživljeni život te bebe. U sve verzije. Možda bi, da joj je dato, ta beba proživjela savršen život ili je jednostavno spriječena u začetku (neki drugi Hitler)???

Pa ako Bog moze da sprijeci potencijalnog Hitlera onda mislim da se grdno zajebao 1889. godine.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 22:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Znaš onu staru izreku "Ko zna zašto je to dobro" možda je tada Hitler trebao da se desi radi niz drugih stvari. Kompletan uvid u jedan sve-plan nama izmiče, ne vidimo u njemu smisao, ali to ne znači da ne postoji.
Neke stvari koje se dese na mikro planu tek nakon nekog izvjesnog vremena shvatimo da je tako kako se desilo ipak najbolje po nas.

Za mnoge Hrišćane Juda Iskariotski je izdajnik, simbol izdaje i propasti, ali, da nije bilo njega da li bi bio neko drugi ili se ne bi desilo ono što je pisano da će se desiti??
Juda je morao postojati, djelao je po nekom univerzalnom planu, a na stranu što se taj plan nije slagao sa njegovom savješću što je rezultiralo naknadnim samoubistvom, tj. vješanjem.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 22:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Sinoc bio, na History channelu cini mi se, sjajan film baziran na istinitoj prici o Jevrejskim logorasima u Ausvitcu koji su pred samo slanje u gasnu komoru odrzali sudjenje Bogu.
http://en.wikipedia.org/wiki/God_on_Trial
Ukratko jedna strana je predstavljala optuzbu tvrdeci da se Bog okrenuo protiv njih i prekrsio savez (sklopljen za vrijeme Mojsija kako sam ja shvatio), druga strana je podrzavala tezu da ih Bog stavlja na iskusenja i da im je vjera jedino sto je preostalo, cak su odredili i 3 sudca.
Necu vam otkriti sta se desilo na kraju, pogledajte sami, ali samo cu reci da me film ostavio bez rijeci ostatak veceri i natjerao na razmisljanje.

P.S: Iako se cijela radnja odvija u baraci, film je prepun zapleta i preokreta. Podsjeca malo na "12 Angry Man" sa henri fondom ako je neko gledao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2011, 23:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Prva rečenica koju sam napisala "Poznah te prije utrobe majčine" govori da je Bogu, univerzalnoj inteligenciji (kako god ga ljudi nazivali) unaprijed poznato sve

Jel' misliš na ovo što je Jeremiji rečeno?

"Prije nego te sazdah u utrobi, znah te; i prije nego izide iz utrobe, posvetih te; za proroka narodima postavih te."

Mislim da se to odnosi na ono kako i piše, Bog ga je poznavao i prije nego što je rođen kao Jeremija. Zato mu je i dao takav zadatak, da bude prorok, jer se Jerermija dokazao i ranije. Ne daju se takvi zadaci bilo kome.


Spacedwarf je napisao:
Ukratko jedna strana je predstavljala optuzbu tvrdeci da se Bog okrenuo protiv njih i prekrsio savez

A ni slučajno nije obrnuto? :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 00:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Vader je napisao:
Ne znam baš da li je to najveće pitanje svih vremena. Ali sam primjetio da to pitanje muči mnoge. Mnogi mudri bi rekli da najveće pitanje svih vremena zapravo glasi "ko sam ja". Skoro svi misle da je to pitanje besmisleno i da odmah mogu da kažu ko su. Tim prije je cijela stvar oko tog pitanja još interesantnija. A odgovor na to pitanje bi ujedno dao odgovor na ovo tvoje pitanje kojim se baviš u ovoj temi.


Hm, da. Ko si ti ?

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 00:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Još uvijek tražim odgovor.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Posten odgovor, cijenim to.

'Ja' sam spoznala ko sam 'ja' cekajuci 'tvoj' odgovor. Ja sam Bozija robinja, bez obzira sta 'ja' ponekad mislila o sebi, samo sam to, i to me ovog trenutka cini sretnom.

Ono sto je tvoja duhovna sestra izjavila o Svetom pismu, i ja potpuno isto, od rijeci do rijeci mislim o Kur'anu.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 00:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Misli ona to i o Kur'anu, kao i ja ;)

Baš nas je par večeras bilo u gradu pa smo sjeli u slastičarnu (neki uz baklavu) i dobar dio vremena pričali o Kur'anu, nekim zanimljivim ajetima, raznim prevodima Kur'ana, i tako to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 00:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Bas fino. Veliki je Bog, hvala Mu. :)

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 00:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Po čemu je ovo najveće pitanje svih vremena? :)



Pa dobro, mozda se nisam bas najbolje izrazio, a i u kasnijim postovima sam pisao, mozda nije najvece, ali svakako jedno od najvecih. Zasto? Zato sto kad bi svi ljudi znali taj odgovor mnogi problemi na zemlji bi bili rijeseni. Ovako ovo je jedan od najvecih aduta za sumnju u postojanje Boga, jer zvuci logicno za ljudski mozak. Zasto zvuci logicno? Pa zato sto je nama logicno ako mi kao ljudi intervenisemo da sprijecimo zlo, onda po toj logici Bog koji je milostiviji i veci od nas bi trebao jos vise da intervenise. I onda to demotivise i stvara nevjerovanje u ljudima.
Ali kao sto smo vidjeli iz prethodnih razmatranja stvari ne funkcionisu na taj nacin i stihovi iz Jovove knjige i stradanje Isusa potvrdjuje to. Ima jedan stih u bibliji, U knizi propovjednika 8 glava, stih 11: "Kad nema brze osude za zlo djelo, ljudsko je srce sklono činiti zlo..." Ili drugi prevod isti stih kaze: "Jer se ne izvrši odmah osuda na zločincima, raste djeci čovječjoj hrabrost, da čine zlo." Link za ovaj stih klikni ovdje
Dakle, ovo je jedno od najcescih pitanja koje ljudi sebi postavljaju, a koje je usko vezano sa mozda osnovnim filozofskim pitanjem bitka pa sam zato stavio "najvece". Zavisi kako se uzme, ali svakako jedno od najvecih. Da nisu ukinuli editovanje postova nakon 15 min. ispravio bih "najvece" u "jedno od najvecih", ali sad neka ostane ovako :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2011, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vader je napisao:
Jel' misliš na ovo što je Jeremiji rečeno?

"Prije nego te sazdah u utrobi, znah te; i prije nego izide iz utrobe, posvetih te; za proroka narodima postavih te."

Mislim da se to odnosi na ono kako i piše, Bog ga je poznavao i prije nego što je rođen kao Jeremija. Zato mu je i dao takav zadatak, da bude prorok, jer se Jerermija dokazao i ranije. Ne daju se takvi zadaci bilo kome.

Da, mislila sam na taj citat ali pošto nisam imala tekst kod sebe parafrazirala sam ga.
Kompletan citat kaže ono što si i napisao, a ja bih se osvrnula na početak citata "prije nego te sazdah u utrobi, znah te" što znači da je Bogu poznata naša suština i prije našeg rođenja.
jellyfish je napisao:
Pa dobro, mozda se nisam bas najbolje izrazio, a i u kasnijim postovima sam pisao, mozda nije najvece, ali svakako jedno od najvecih. Zasto? Zato sto kad bi svi ljudi znali taj odgovor mnogi problemi na zemlji bi bili rijeseni. Ovako ovo je jedan od najvecih aduta za sumnju u postojanje Boga, jer zvuci logicno za ljudski mozak. Zasto zvuci logicno? Pa zato sto je nama logicno ako mi kao ljudi intervenisemo da sprijecimo zlo, onda po toj logici Bog koji je milostiviji i veci od nas bi trebao jos vise da intervenise. I onda to demotivise i stvara nevjerovanje u ljudima.
Ali kao sto smo vidjeli iz prethodnih razmatranja stvari ne funkcionisu na taj nacin i stihovi iz Jovove knjige i stradanje Isusa potvrdjuje to. Ima jedan stih u bibliji, U knizi propovjednika 8 glava, stih 11: "Kad nema brze osude za zlo djelo, ljudsko je srce sklono činiti zlo..." Ili drugi prevod isti stih kaze: "Jer se ne izvrši odmah osuda na zločincima, raste djeci čovječjoj hrabrost, da čine zlo." Link za ovaj stih klikni ovdje
Dakle, ovo je jedno od najcescih pitanja koje ljudi sebi postavljaju, a koje je usko vezano sa mozda osnovnim filozofskim pitanjem bitka pa sam zato stavio "najvece". Zavisi kako se uzme, ali svakako jedno od najvecih. Da nisu ukinuli editovanje postova nakon 15 min. ispravio bih "najvece" u "jedno od najvecih", ali sad neka ostane ovako :)

Ako je ljudima data sloboda izbora bilo kakvim uplitanjem Boga čovjeku se oduzima pravo na izbor. Ako ja hoću nekoga da ubijem, to je moja odluka (ispravna ili neispravna sad je manje važno) i bilo kakvo uplitanje u moju odluku krši moje pravo izbora. A šta povlači od odgovornosti taj moj izbor e to je već druga priča.
Navela sam priču o Jovu, baš iz razloga što je on i te kako imao prava da posumnja u Boga, pa on nije posumnjao bez obzira na sve što ga je snašlo. Poniznost je suprotna gordosti (gordost je smrtni grijeh) i pojmu o vlastitoj posebnosti i važnosti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2011, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Citiraj:
Ko si ti ?

Hristov

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 12:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Elvis Presley je napisao:
Amin.
Ali ono sto mene nervira i sto mi smeta kod monoteistickih religija je sto tu dobrotu stavljaju van covjeka, pripisuju je Bogu i uopste koncept apsolutne dobrote stavljaju u nesto natprirodno.
Cemu to?
Dobrota je u covjeku, ne u Bogu i zato cu se opet pozivati na Kanta kada pricam o moralu, moralno je samo ono sto covjek uradi zbog same duznosti, zbog morala kao takvog, a ne zato jer osjeca da mu je Bog to nalozio ili bilo ko ili bilo sta drugo.


U principu nema ni jedne ljudske aktivnosti ni ideje koja ne može biti zaprljana od strane svojih sljedbenika. Međutim, to ne znači da je ideja pokvarena i da ne valja, već samo da su sljedbenici licemjerni i nedosljedni. Ova teza ne važi samo sa religiju. To je opća teza u koju potpada svaka ideologija. Tu nema nikakve magije. Ljudi griješe i to je to...pokvarenost je u čovjeku a ne u Bogu...mislim da bi se s tim čak i Kant složio.


Elvis Presley je napisao:
Zasto su neke osobe postedjene banalnosti ovozemaljskog zivota a druge nisu?

Ako su te bebe na neki nacin postedjene, to onda znaci da je Bog direktno uticao na desavanja koja su ih zadesila (ako pripisujemo neki smisao smrti novorodjenceta) a ako je to tako onda je Bog odgovoran za sva desavanja u svijetu pa tako i za zlo.


Ovozemaljski zivot je samo dio ciklusa čovjeka do konačnog cilja...mnogi ljudi čak i bića koji nisu imali mogućnost iskušenja na ovom svijetu bit će podređeni iskušenjima na onom (o tom smo daaavno jos razgovarali ja i Damaskin)...tvoj je problem što ti posmatras sve jednodimenzionalno i pravolinijski...sve se religije slazu da je ovaj zivot sam kraj jednog od putovanja...konkretno Islam ih ima jos nekoliko tu je: berzah, Sudnji Dan...pa tek onda Raj, a prije njega postoji vrijeme "Prije dolaska na ovaj Svijet"...
Ti analiziras samo jedan put a njih je jos 2 do konačnog 4. stadija.
Bog nije odgovoran za sva desavanja zla, nego je Bog taj koji je omogućio izbor, On se ne moze pozvati na Odgovornost jer je on Sudija i on ne čini zlo jer prema njemu zlo ne postoji nego samo prema čovjeku...prema Bogu je sve Apsolutno dobro a spram čovjeka postoji dobro i zlo...
Ako je Bog odgovoran za svo zlo (po ateističkom shvatanju) onda bi trebao biti odgovoran i za sva dobra ovog svijeta ( a to je shvatanje svih religija )---za rad i pojasnjenja ovog fenomena ne treba stati na ovom jer je površno i grubo.

Elvis Presley je napisao:
A ako ju je Bog napravio takvom, zasto onda neke pravi "savrsene" a neke "nesavrsene"?


Savršenosto u ljudskom obliku ne postoji, ako postoji to onda nije čovjek...bezgriješnost se pripisuje anđelima a to su potpuno druga bića...Samo je Jedno Savršenostvo....ono sto vi vidite kao nesavršeno je upravo (neću reći atribut "Savršeno" jer to pripada Jednom) skladno i treba biti onakvo kakvo treba jer da nije takvo nebi imalo svrhu..."luk je kriv, ali njegova zakrivljenost omogućuje izbacivanje strela"

Elvis Presley je napisao:
Pa ako Bog moze da sprijeci potencijalnog Hitlera onda mislim 1889. godine.


On to moze..." Kad bi Bog odmah kažnjavao niti ijednog čovjeka nebi na svijetu ostalo"...(Ti si samo personalizirao pitanje ovog posta....)...mozda ce neko postaviti razmišljanje "Treba se spriječiti potencijalni novi Elvis"....i to je personaliziranje generalnog pitanja na koje smo dali odgovor...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs