banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 00:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Mar 2008, 01:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Bismilllahirrahmanirrahim

U ime Allaha Milostivog Samilosnog

Hvala Allahu Gospodaru svijetova, neka je salavat i selam na one koji slijede ispravnu vijeru od nastanka svijeta pa do Sudnjeg Dana. Allah s.w.t. daje uputu i onome kome da uputu sigurno je da nece zalutati a onome kome uputa ne bude data sigurno je nece ni naci.

Allah s.w.t. u Kur'anu kaze:"45. Kad rekoše meleci: “O Merjem! Uistinu, raduje te Allah Riječju od Sebe. Ime njegovo je Mesih, Isa, sin Merjemin, istaknut na Dunjau i Ahiretu - a od bliskih je -
46. I govoriće s ljudima u bešici odrastao, i od dobrih će biti.”
47. Reče: “Gospodaru moj! Otkud meni dijete, a nije me dotakao čovjek?” Reče: “Tako!”3:47 Allah stvara šta hoće. Kad odluči stvar, tad samo kaže tome: ’Budi!’, tad biva.” Kur'an 3:45-47

59. Uistinu, primjer Isaa kod Allaha je kao primjer Adema. Stvorio ga je od prašine, potom mu rekao: “Budi!”, pa je bio. Kur'an 3:59
49. I poslanikom sinovima Israilovim: “Ja sam vam doista došao sa znakom od Gospodara vašeg da ću vam ja napraviti od gline (nešto) kao lik ptice, pa ću puhnuti u njega, te će biti ptica s dozvolom Allahovom. I ozdraviću slijepe i gubave, i oživiti mrtve s dozvolom Allahovom. I obavijestiću vas o onome šta jedete i šta gomilate u kućama vašim. Uistinu u tome je znak za vas, ako ste vjernici - Kur'an 3:49.

Brate prije nego krenemo dalje moram te napomenuti da pokusas citati tacno ono sto napisem, nemoj misliti sta sam ja mislio, nego samo citaj sta sam ja napisao jer si me brate 2 puta do sada ili pogresno razumio ili si pogresno procitao...

Prvi put

Citiraj:
Oficir s ruzom

,,I ti i ja cemo se sloziti da je Ibrahim a.s. ispovijedao monoteizam, u njegovo doba nije zivio Isa a.s.
Obojica cemo se sloziti nije vjerovao u trojstvo, koje je opet vezao za Isa a.s.
Kur'an Ibrahima a.s. naziva "Halilullah" (prijatelj Allahov), po toj tituli ja mozemo zakljuciti da Ibrahim a.s. nije u paklu nego da je od onih spasenih.
Muslimani ispovijedaju cisti monoteizam, muslimani ne vjeruju u sveto trojstvo s toga muslimani imaju "vjeru kao Avram" ( Ibrahima a.s.)''


Citiraj:
lavic

Avram se nazva Božijim prijateljem jer je bio poslušan. Nigde nećemo naći tri Boga u Bibliji već jednog...


Dakle brate jasno se vidi da sam ja govorio da Ibrahim a.s. nije vijerova u trojstvo a zasto ti napisa "tri Boga"...ne znam

Drugi put

Citiraj:
Oficir s ruzom

1) Znaci brate koliko sam vidio tvoja namjera lezi u tome da bi ja trebao na neki nacin prihvatim Isa a.s. da je on umro za moje grijehe.
2) Jer svi oni koji ne prihvate Isa a.s. u srcu da je umro za njih na krizu ne mogu zadobiti zivot vijeci, ne mogu dospjeti do dzenneta, nego samo do dzehennema
3) Ma kakva dobra dijela u zivotu cinili, ne mogu saprati prvi grijeh, iako se ta dijela mogu kretati u rasponu od sklanjanja kamencica s puta pa sve do pogibije za voljenu osobu. Bez obzira sta oni uradili, sta ucinili, koliko se zrtvovali, odgovor je jednostavan. Ne, to nije dovoljno.

Brate Zasto???

Vidis moj um trazi ne samo vijeru nego i dokaz, jer mi u Islamu imamo ne samo vijeru nego i dokaz. Moras mi brate dokazati da je to istina, stvari moraju "leci" u mom umu, moje srce mora biti zadovoljno s onim sto cuje i onim sto razum dokuci.


Citiraj:
lavic

Vera nije nešto vidljivo niti se može dokazati ičim drugim do dobrim delima.
Kako dokazati da Bog postoji? Pa sam čovek neka se zapita kako je sam sebe stvorio, ili nastao od životinje Bože sačuvaj a ko je tu životinju stvorio. Neka sednu pored kamena i čekaju dok se žele sam ne napravi a hoće li?


Dakle brate jasno se vidi da sam ja trazio dokaze za gornje navedene tri tacke a ne klasicna uvjeravanja o postojanju Boga.Brate ja nisam ateist to si trebao odmah zakljuciti... P.S. drago mi je sto spominjes zele...ipak imamo nesto zajednicko bar u primjerima.
I jos jedna napomena brate. Molim te kada se pozivas na Bibliju jasno naznaci gdje se nalazi navedeni citat a isto tako kada se pozivas na Kur'an jasno mi naznaci koje poglavlje i koji ajet a i ja cu tebi to isto jer brate Kur'an je haman 600 strana a Biblija haman 1 000.

Idemo dalje

Osnovne doktrinarne stvari vijere moraju biti logicki objasnjive, ne smije biti ni najmanje sumnje niti najmanjih kontradiktornosti, niti jedno od Bozijih svojstava ne smije biti kontaminirano ni na koji nacin, Bog ne smije biti kontaminiran onim sto pripada stvorenjima, jer Bog nije kao stvorenja, Bog nije nicem slican, On nema forme, On je spiritualiziran, ...dakle u konacnici ne smije biti antropomorfizma.

A da li toga svega ima u Bibliji??? Hm...sta ti mislis???... Mozemo se povoditi za mislju i ja i ti ali bez dokaza smo "ledeni".

Brate ispred sebe imam Sveto Pismo (Pravoslavnu Bibliju Stari i Novi Zavijet), Bibliju na hrvatskom jeziku i KJVB (King James Version Bible) na engleskom, potpomazem se jos i s (Red lether Bible) to je Biblija u kojoj su sve rijeci koje je rekao Isa a.s. u Novom Zavijetu napisane crvenom bojom, a sve sto je rekao neko drugi je standardno crni tekst)) i tu je naravno Kur'an
Krenimo brate od samog koncepta Boga

Da li se Bog odmara???

Stari Zavijet17. То је знак између мене и синова Израиљевих довека; јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, а у седми дан почину и одмори се. (Durga Knjiga Mojsijeva 31:17, Katolicka Biblija Knjiga Izlazaka 31:17, KJVB Exodus 31:17)

Brate reci mi moze li tvoj um pojmiti, moze li tvoje srce vijerovati u Boga koji se odmara???

Kur'an: I zaista smo stvorili nebesa i Zemlju i šta je među njima u šest dana, i nije Nas dotakao nikakav umor. 50:38

Da li Bog spava???

65. Најпосле, као иза сна пробуди се Господ, прену се као јунак кад се напије вина. (Psalmi Davudovi 78:65), U katolickoj bibliji ovaj psalm ne postoji a u KJVB se nalazi pod Psalm 78:65.

Brate da li tvoj Bog spava??? Vjeruje li tvoje srce u Boga koji spava i budi se??? Ne brate moje srce u takvog boga ne vijeruje, moj Bog brate ne spava, ne budi se, moj Bog brate je Zivi i Vijecni Bog.

Kur'an
255. Allah! Samo je On Bog! Živi, Samoopstojeći! Ne obuzima Ga drijemež, niti san. Njegovo je šta je u nebesima i šta je na Zemlji. Kur'an 2:255

Ne kazem brate da je moj Bog bolji od Tvog, nego te upucujem na to sta tvoja knjiga kaze o mom i tvom Bogu. Za mene je takva knjiga kontradiktorna razumu i samoj sebi jer Bog nam nebi dao razum koji se ne slaze s onim sto je on "objavio" Jedno iskljucuje drugo ili knjiga razum ili razum knjigu. Ti odluci koga iskljuciti jer ja vec jesam.

Bozja moc???

28. Тада му рече: Одселе се нећеш звати Јаков, него Израиљ; јер си се јуначки борио и с Богом и с људима, и одолео си. (Prva Mojsijeva 32:28, Postanak 32:28, Genesis 32:28)

Brate da li se covjek moze boriti s Bogom i odliti mu ( u hrvatskoj bibliji upotrebljava se glago "pobijedio si")???

Kontra izjava u Kur'anu za ovakvo nesto ne postoji, a ti zakljuci zasto.

Moze li Bog biti vidjen???

30. И Јаков надеде име оном месту Фануил; јер, вели, Бога видех лицем к лицу, и душа се моја избави. (Prva Mojsijeva 32:30,Postanak 32:30, Genesis 32:30)
И видеше Бога Израиљевог, и под ногама Његовим као дело од камена сафира и као небо кад је ведро. (Druga Mojsijeva 24-10, Knjiga Izlazaka 24:10, Exodus 24:10)

Dakle brate ovdje cu ti ukazati na prvu od mnogih kontradiktornosti u tvojoj knjizi a koja ce ici u prilog razumu i srcu jer su oni stvoreni cisti i ne okaljani

20. И рече: Али нећеш моћи видети лице моје, јер не може човек мене видети и остати жив. ( Druga Mojsijeva 33:20, Knjiga Izlazaka 33:20, Exodus 33:20)

Sta cemo brate sada...ja znam da ukoliko dodje do mimoilazenja dva teksta u Bibliji treba se covjek opustiti da ga vodi Sveti Duh i on ce mu naci rijesenje. Posto je kod nas muslimana Sveti Duh vec 1400 god u penziji, ne radi vise, nema novih poslanika nema novih objava i Sveti Duh je svoje zavrsio i uspjesno obavio posao, mi imamo samo Knjigu i razum i srce. Ni jedno od njih troje ne vodi Sveti Duh ne vodi Isa a.s. niti cak Muhammed a.s. jer svi su oni zavrsili svoje na ovom svijetu, Bog nam je dao razum i Knjigu i nikad nije u spurotnosti jedno s drugim

Ali brate mozda ces reci da je to Stari Zavjet i da u njemu ima greskica ali brate sta reci za Novi Zavijet koji kaze:

12. Бога нико не виде никад: ако имамо љубав међу собом, Бог у нама стоји, и љубав је Његова савршена у нама. (Prva Jovanova 4:12, Poslanica Ivanu 4:12, First John 4:12)

Da li ovo brate znaci da jedan zavijet iskljucuje drugi, ili drugi iskljucuje prvi, ili dvije izjave prvog su jace od jedne drugog ili jedan drugog jaca od dvije prvog....
Sasvim je nebitno...
Opis Boga 2. Samuelu 22:8-9
8. Затресе се и поколеба се земља, темељи небесима задрмаше се и померише се, јер се Он разгневи.
9. Подиже се дим из ноздрва Његових и из уста Његових огањ који прождире, живо угљевље одскакаше од Њега.
Samo mi reci brate jel ova slika, mentalna slika koju dobijas u glavi kad citas Samuel 22:8-9 vise lici Bogu ili Djavlu ???
itd.itd.
11. И седе на херувима и полете, и показа се на крилима ветреним. (Druga Samuelu 22:11)


Ne znam brate da li ti je poznat nacin kodifikacije Biblije, 5 700 skripta, manuskripta, fragmenata, P 52, Judino Evadjelje, Barnabino Evandjelje...
Brate Biblija sadrzi:
1) Bozije rijeci
2) Rijeci proroka
3) Rijeci ljudi koji su prepisivali Bibliju
4) Rijeci istoricara
5) Rijeci ljudi za koje se ne zna ni ko su ni sto ni odakle ni kako

Sve to cini Bibliju knjigom s velikim velikim upitnikom, pisce Biblije cini sumnjivim, kredibilitet svijedoka poljuljanim...
Novog Zavjeta brate samo sam se malo dotakao, a Stari samo po povrsini zagrebao kakve sve stvari postoje....subhanallah ( Slavljen neka je Bog )
A brate da li je Isa a.s. umro za moje i tvoje grijehe o tome cemo kad dobijem tvoje tumacenje gore navedenog... Samo da ti kazem da mi je bio narocito simpatican tvoj jedan post koji sam procitao o onom:" ...jer kako je Jona bio 3 noci i 3 dana u utrobi zemlje tako ce i sin covjeciji biti 3 noci i 3 dana u srcu zemlje"... pisao si o tome kad je bila pasha, kad je Isa a.s. razapet koji dan uskrsnuo itd...

Brate procitao sam glavu 6 Otkrovenja Ivanovog.
Da li ima veze s Kur'anom, hajde da kazemo da ima veze ali brate tebi ostavljam da kazes i kakve veze???

Nije li ovo brate Ivan sanjao??? Evo brate cak ovdje i na forumu ljudi sanjaju svasta poznat ti je naziv posta "Crvena Knjiga" od brata BLIZINE.
Covjek tumaci svoj san da je to otvorenje 6. pecata. O.K.
Reci mi brate sta te tjera da vjerujes Ivanu a ne Blizini???
Znas koja je razlika? Samo u tome sto je Blizina sanjao, zapisao i tumaci a Ivan sanjao, zapisao a dugi tumace.
Brate u Islamu se snovi tumace kao 40 dio poslanstva, ali je razlika u tome sto onaj ko nesto sanja i uzme sebi za obavezu to vrijedi samo za njega, a mi svi imamo serijat, Kur'an i Boziju uputu...jasnu ko DAN.
Jer san moze prevarati pa biti od sejtana i onda kud zaluta on ali i mi, a Kur'an ne moze biti od sejtana....
Citamo se brate isanllah poslije a do tada....kako kaze Isa a.s. u Luka 24:36 Mir vama ili Salom
A tebi brate savjet "...A on mu reče: "Što me pitaš o dobrome? Jedan je samo dobar! Ali ako hoćeš u život ući, čuvaj zapovijedi." Matej 19:16-17

Wel hamdulillahi rabbil alemin.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 12:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Brate jasno ti je da ima puno istih opisa (Biblije i Kurana) koji govore isto.
Biblija jeste sastavljena kako je sastavljena oslanjaju ći se i na predanja drugih naroda koja upisaše kao svoja itd. u njoj ima i opisa raznih ,,kola'' koja letena krilima vetrnijem pa i Solomon je tako leteo do kraljice od Sabe. Gospod Isus Hrist nije odlazio ni u kakvoj letelici već se uzneo na nebo bez toga i to nam sve govori da neki prevodi nisu dobri.Sa kim se Jakov rvao znaćemo ako imamo pravilan prevod jer su u staro vreme i supruge svoje muževe nazivale gospodarem a svima što im se javljaše Gospode. Prevodi su problem.
Duh Sveti nije nestao jer bez njega nemamo život niti je u penziji već stalno na delu.

U onim primerima za koje smatraš pogrešnim ja sam samo potvrdio tvoje reči upoređujući ih sa učenjem nekih crkvi.
Bog ne spava niti se umara jer je opet prevod u pitanju već do sedmog dana sve stvori a u sedmi dan nije stvarao i tad blagoslovi sve stvoreno i taj sedmi dan.
Ne piše da niko neće moći videti Božije obrise već lice, Mojsije ga je sa leđa video a Jovan kao sjajnu svetlost u ljudskom obličju ali lice ne.

Reči koje navedoh o Isusovom bitisanju tri dana i tri noći u grobu su citat iz jevanđelja.

Što se tiče snova slažem se da mogu biti sa bilo koje strane i tek po njihovom ispunjenju ili ne ispunjenju možemo znati od koga su ali i tu trebamo biti oprezni jer i Jona reče da će Ninevija biti uništena a narod se pokaja i te reči se ne ispuniše.
Tema ,,Crvena knjiga'' je moja i podelih je sa svima bez obzira na sve šta će ljudi reći jer se do sad ispunjavalo a ako se ovo ne ispuni još bolje a ako bi se desilo postoji mogućnost da neko u zadnji dan izbegne stradanje i zbog toga rekoh jer mi je važnije da se neko spasi ako se zbude nego što će se meni smejati ako se ne zbude jer se ljudi i tako svemu smeju.

Ono na šta želim staviti akcenat je smisao greha i njegove posledice, zatm smisao žrtve i otkupa kao i ispunjenje svega toga u liku Isusa Hrista. Ja ne tražim brate moj da ti odustaješ od vere koju imaš već da je dopuniš ovim porukama iz novog zaveta i ništa više jer ranije rekoh da imate dobru i zdravu osnovu samo je potrebna nadgradnja i u celosti bi imali istinu. Vi je imate i sad ali jedna karika fali a ona povezuje oba kraja.

Pošalji brate malo ratluka uz čašu vode sa izvora Bosne.

Svako dobro i mir domu tvome.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2008, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
lavić je napisao:
Brate jasno ti je da ima puno istih opisa (Biblije i Kurana) koji govore isto.
Biblija jeste sastavljena kako je sastavljena oslanjaju ći se i na predanja drugih naroda koja upisaše kao svoja itd. u njoj ima i opisa raznih ,,kola'' koja letena krilima vetrnijem pa i Solomon je tako leteo do kraljice od Sabe.


Neki to opisuju razvijenom tehnologijom tog vremena, dok je u vrijeme Rimljana, tj. Isusa tehnologija bila na slabom nivou. Drugi, kao Erih fon Deniken misle da su u pitanju svemirci koji su mu pomogli i da su svi bogovi bili svemirci, ali su ih ljudi protumacili za bogove videci tehnoloska cuda koja cine. Treca teorija je da je bila astralna projekcija i da su ljudi tako letjeli. Cetvrta teorija je da su bili andjeli koji su mu pomogli. Apostoji teorija da je to bio i san. Za ovu sestu teoriju da je to greska u prepisivanju ili prevodu je najmanja vjerovatnoca, jer ko bi pogrijesio tako krupnu stvar da opisuje nemoguce u to vrijeme.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2008, 23:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Bismillahirrahmanirrah

U ime Allaha Milostivog Samilosnog

Hvala i zahvala pripada Allahu s.w.t. sto nam je podario vjeru u Jednog Jedinog Boga koji nema sudruga i neka je salav i selam na posljednjeg Poslanika Muhammeda s.a.w.s

Draga braco Esselamu Alejkum We Rahmetullah we Berekatuhu ( Neka je na vas Allahov mir,milost Njegova i bereket njegov)

Kao sto rekoh brate izmedju tvog i mog vjerovanja postoje dijametralne razlike
1) Bozanstva Isa a.s.
2) Prvog grijeha
3) Trojstva

Smrt je sastavni dio zivota, i bez nje zivot se ne bi cijenio, bez minusa ne bi imao smisla plus bez hladnoce toplina bez tame svijetlo. Iako fizicari govore o tome da smrt u biti ne postoji, i da je ona odsustvo zivota, da hladnoca ne postoji nego da je ona odsustvo topline, da tama ne postoji nego da je ona odsustvo svijetla...itd.
Smrt je jedna granica koju svako zivo bice mora preci...Kur'an kaze:" Svako zivo bice ce smrt okusiti". (Kullu nefsi zaiketul mewt)
Smrt je jedna ulica kojom hode ljudi prema Sudu, Dzennetu ili Dzehennmu i mi koji smo "zivi" svaki momenat s lijeve i desne strane krocimo na tu ulicu, stapamo se s masom i idemo kud ulica vodi...
Kolika je steta kada covjek umre?- Za jednog vijernika je veca kad se mlijeko prolije, jer je odredba davno pala, pero se davno osusilo i ne trebamo zaliti za onim sto je Gospodar odredio. Covjek treba biti strpljiv.
Da li se smrti treba bojati?- Smrt nije "osoba" s kapuljacom i kosom u ruci koja lebdi i da je sva u crnom.
Smrti se ne treba bojati nego se treba bojati za svoja dijela.
Isa a.s. nije dosao da spasi od smrti nego da podari "zivot vijecni" ( kako govori biblija ). Od smrti se ne moze biti spasen i niko do sada ama bas niko joj nije pobjegao niti bio spasen pa nece ni Isa a.s. biti spasen od nje. ( koristim glagol "nece biti" jer po islamskom vijerovanju Isa a.s. nije niti umro, niti ubijen niti raspet na krizu, on a.s. je uzdignut na nebo i umrijece tek kad dodje drugi put na zemlju).

Brate mozda ces reci da je Isa a.s. razapnut, ubijen, uskrsnuo, itd... sto bi u konacnici rezultiralo da je Isa a.s. pobijedio smrt.


Kur'an o tome govori ovako:"3:157. i zbog rijeci njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika:... A nisu ga ni ubili ni raspeli, vec im se pricinilo. Oni koji su se o njemu u misljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu nista pouzdano znali, samo su nagadjali; a sigurno je da ga nisu ubili,

3:158. vec ga je Allah uzdigao Sebi. – a Allah je silan i mudar.

Dakle brate Isa a.s. za muslimane nije mrtav niti ubijen niti razapet niti uskrnuo 3:158. vec ga je Allah uzdigao Sebi. – a Allah je silan i mudar.

Dragi brate jos cu odgovoriti na nekoliko tvojih teza iz proslih postova koje sam procitao jedno od njih ide od prilike ovako ( ne volim puno citirati ljude jer bivam kao papiga pa cu da parafraziram)...tvoje pitanje je bilo upuceno u ovom smijeru
(Rijeci proroka s.a.w.s. a posebno za Isa a.s. zasto mi muslimani im ne vjerujemo)???

Ti mislis brate da mi ne vjerujemo ali ja vijerujem prorocima odnosno poslanicima jer su oni bili istinoljubivi ESSADIKUN - oni koji su istinu govorili od Adema a.s. do Muhammeda a.s., ali ja i ti cemo se razici u smijeru biblije jer biblija brate moj nije Indzil, u bibliji se ne nalazi samo govor poslanika nego kao sto sam naveo.
1) Govor Bozji
2) Govor poslanika
3) govor historicara
4) Govor prepisivaca biblije ili autora koji su prepisivali manuskripte
5) Govor ljudi koji daju naredbe a ne zna se ni kosu oni ni odakle, ali se s sigurnoscu zna da niti su ikad viudjeli Isa a.s., niti su s njim jeli niti popili ali su dali sebi za pravo naredjivanja i zabranjivanja i to su predstavili kao rijeci Bozije.
U takvu knjigu brate moj um ne moze povjerovati. I da brate biblija je kontradiktorna sama sebi, svijedoci nepouzdani a pisci neznani.
Evo ti jedan primjer.
U pitanju je Marko i Luka u vremenu kad Petar treba da zanijece Isa a.s.
Marko kaze: A Isus mu reče: "Zaista, kažem ti, baš ti, danas, ove noći, prije nego se pijetao dvaput oglasi, triput ćeš me zatajiti."
Luka kaze:"A Isus će mu: "Kažem ti, Petre, neće se danas oglasiti pijetao dok triput ne zatajiš da me poznaš."
U jednom sistemu pijetao se dva puta oglasava a u drugom niti jednom. Nije li tebi brate ovo kontradiktornost. Mozda ne velika ali ipak jest. Svaka kontradiktornost dovodi do kompromitiranja svijedoka i do sumnji u njihovo svijedocenje. Ali da li krscanstvo treba propasti zbog pijetla. Ne.
Bilo kako bilo Petar ga je zatajio.

Evo primjer broj dva

" I gle, pristupi mu netko i reče: "Učitelju, koje mi je dobro činiti da imam život vječni?" 17 A on mu reče: "Što me pitaš o dobrome? Jedan je samo dobar! Ali ako hoćeš u život ući, čuvaj zapovijedi." Matej 19:16-17
Dakle ove rijeci govori Isa a.s. "Cuvaj zapovijedi" (misli se na zakon Tore, na zapovijedi Musa a.s.") Cuvaj zapovijedi jer ces po njima zadobiti ...sta ..."Učitelju, koje mi je dobro činiti da imam život vječni?" Tako je brate ZIVOT VIJECNI
A evo sta kaze Pavle u Poslanici Glacanima:" Ali znamo: čovjek se ne opravdava po djelima Zakona, nego vjerom u Isusa Krista. Zato i mi u Krista Isusa povjerovasmo da se opravdamo po vjeri u Krista, a ne po djelima Zakona jer se po djelima Zakona nitko neće opravdati. (Poslanica Galacanima 2:17)

Dakle brate Isa a.s. kaze:" Cuvaj zakon." Stroga, nedvosmislena naredba Poslanika Bozijeg
Pavle kaze :"...jer se po dijelima Zakona niko opravdati nece".

Dva crkvena autoriteta govore dvije potpuno suprotne stvari, jedan kaze "cuvaj" a drugi suprotno...

Kome ja da vijerujem, ja cu vijerovati Isa a.s. jer je veci autoritet od Pavla jer Pavle nije bio uopste ucenik, nije nikad vidio Isa a.s. nikad s njim jeo niti pio, hodio ili drugovao niti trgovao. Nista s Isaom a.s. nije imao, cak sto vise Pavle je bio onaj koji je progonio krscane i vizija Isa a.s. mu se javlja na putu za Damask... "Pavle,Pavle zasto me progonis"....

Zamisli brate situaciju da je na putu iz Praga za Berlin Hitleru dosao znak s neba i da je on Prihvatio kasnije zidovsku vijeru nakon sto ih je pobio toliki broj i da je kasnije napisao svoje knjige i da su te knjige danas u zidovskim knjigama... Bi li zidovi u njih vijerovali???
Pavle je progonio krscane i dotjeravao ih u Rim da bi bili pogubljeni.
Ako brate dvije gornje izjave tebi nisu kotradiktornost...onda kako rekoh po sistemu krscansta da bi se pomirile potpuno suprotne izjave mora se dopustiti da te vodi Sveti Duh...
I danas je brate to rezultiralo da sve i jednog krscanina na svijetu vodi Sveti Duh. Tako da je krscanstvo razdjeljeno na oko 20 000 crkava i svaku od njih vodi Sveti Duh iako idu u potpuno suprotnim pravcima.
Mozda ces reci brate da i nas muslimana ima takvih i tako je istina je to. Jer muslimani se dijele na sunije i sije pa zatim haridzije, mutezile, sufije, selefije neki ih dijele na hambelije, safije, malikije, hanefije, zahirije, ...itd itd.
Naizgled jest isto brate ali samo na izgled, jer niko od ovih muslimana nema "svoj vlastiti" Kur'an, nego svi imamo jedan.
Dok katolici imaju svoju bibliju, protestanti svoju bibliju, pravoslavci svoju bibliju, mormoni svoju bibliju, jehovi svoju bibliju,itd...itd...
Dok i u akaidskim (doktrinarnim) stavovima se potpuno razlikuju, muslimani su saglasni u Sehadetu (Samo je Jedan Bog i Muhammed je Njegov Poslanik).

Brate moj ti je savjet da ne citas evandljelje po vertikalnom sistemu, dakle da procitas prvo Matej do kraja, pa Mrako do kraja itd. Nego uzmi sva cetiri evandljela i citaj ih istoveremeno stranicu po stranicu od sva cetiri.


A sada ono standardno kopiranje i reagiranje:

Sulejman a.s. nije letio ni na kakvim kolima bar sto se Kur'ana tice a za Bibliju ne znam jer mi brate ne navodis za svoje teorije nikave dokaze niti fusnote, mada sam te zamolio ali nema veze...

Sulejmana a.s. o kraljici od Sabe po imenu Belkisa obavijestava mala zivotinjica "pupavac", a njeno prestolje je htio donijeti Ifrit, ali ga u tome pretece, kako ga Kur'an naziva "Onaj koji je citao iz knjige" za tren oka. Dakle ne spominju se nikakva "leteca kola" "vatrena kola" ili "kola" uopste.

Nadam se da imas "pravilan prevod Biblije", ako imas molim te reci mi s kojeg jezika je preveda ( jer istini za volju, ne znam uopste koju bibliju citiras da bih te mogao pratiti ).
A ako govorimo o pogresnom prevodu onda smo tek dosli na pravu temu jer je i novi i stari zavijet pun pogresnih prijevoda, ali brate ono sto je za tebe pogresno prevedeno za druge krscane je to Sveta Rijec Bozija.

Citiraj:
Oficir s ruzom
Posto je kod nas muslimana Sveti Duh vec 1400 god u penziji, ne radi vise, nema novih poslanika nema novih objava i Sveti Duh je svoje zavrsio i uspjesno obavio posao, mi imamo samo Knjigu i razum i srce.


Citiraj:
lavic
Duh Sveti nije nestao jer bez njega nemamo život niti je u penziji već stalno na delu.


Brate nisam rekao da je "nestao" nego da ne radi vise i da je u penziji. Ako vec moram da poredim da bi ti objasnio ( Ako covjek ode u penziju i ne radi vise to ne znaci da je covjek "nestao"). On je ziv.
A brate da li imamo zivot bez Duha Svetog. Da imamo, evo ja sam primjer da imamo, jer Bog Uzviseni ima moc da daje zivot a ne Duh Sveti, Svojsvo Boga je da odrzava zivot a ne svojstvo Duha Svetog, Duh Sveti je stvorenje a ne Stvoritelj. Duh Sveti u Islamu pod imenom Dzebrail a.s. je imao zadacu da dostavlja objavu. Posto je Muhammed s.a.w.s. zadnji poslanik i pecat svih poslanika (nenka je na njih sviju Allahov mir i spas), donosenje Objave se s Njim a.s. zavrsava. O.K.
A da li na svijetu imamo drugih meleka (andjela) koji rade za dobrobit covjeka??? To imamo
Tako postoje " Meleci pisari "- pisu covjekova dijela, pa andjeli koji stite covijke po noci i danu, zatim "Meleci smrti" - koji uzimaju dusu, zatim "ispitivaci u kaburu " itd. itd...
Njihov broj ne zna niko sem Allah s.w.t.

Citiraj:
lavic
Ne piše da niko neće moći videti Božije obrise već lice, Mojsije ga je sa leđa video a Jovan kao sjajnu svetlost u ljudskom obličju ali lice ne.


Samo da objasnim da ne bi doslo do nesporazuma, po tvom:
1) Boziji obrisi se mogu vidjeti ali lice ne.

Medjutim ovo kaze tvoja Biblija
30. И Јаков надеде име оном месту Фануил; јер, вели, Бога видех лицем к лицу, и душа се моја избави. (Prva Mojsijeva 32:30,Postanak 32:30, Genesis 32:30)

"Boga vidjeh licem k licu i dusa se moja izbavi."-podrazumijeva da je vidio Boga i da je ostao ziv. Jasno ko dan.
A za Mojsija (Musa a.s.) cemo se posluziti logikom, jer ti kazez :
Citiraj:
Mojsije ga je sa leđa video
.
Ako ga je vidio s ledja onda taj bog mora imati i prednju stranu, ako ima prednju onda mora imati i lijevu i desnu i jos ako dodamo k tomu da ga je Jovan vidio kao
Citiraj:
sjajnu svetlost u ljudskom obličju
, onda smo ogranicili boga stranama i na to sve dali mu ljudsko oblicje. Brate Bog nije nicem slican, Bog nije kao stvorenja, Bog je oduvijek i zauvijek, Sveprisutni, Samopostojeci.


Citiraj:
lavic
Ono na šta želim staviti akcenat je smisao greha i njegove posledice, zatm smisao žrtve i otkupa kao i ispunjenje svega toga u liku Isusa Hrista. Ja ne tražim brate moj da ti odustaješ od vere koju imaš već da je dopuniš ovim porukama iz novog zaveta i ništa više jer ranije rekoh da imate dobru i zdravu osnovu samo je potrebna nadgradnja i u celosti bi imali istinu. Vi je imate i sad ali jedna karika fali a ona povezuje oba kraja.


Allah dz.s. u Kur'anu kaze:" Danas sam vam vasu vijeru upotpunio i blagodat svoju prema vama ispunio i zadovoljan sam da vam Isam bude vijera."

Iskrivljenje vijere Isa a.s. dolazi od Pavla ( Sol ), ono sto nije mogao uraditi macem uradio je perom. U potpunosti je iskrivio, izmislio prvi grijeh, mada ga niko od ranijih poslanika ne posminje, izmislio trojstvo mada Isa a.s. jasno kaze da je Bog Jedan: " Sama Israilu eludiinahejlu ilel ihad" - Cuj izrale Gospodin Bog tvoj je Gospodin Bog Jedan. Jasna i nedvosmislena izjava Bozijeg poslanika Isa a.s. koju je prije njega rekao i Musa a.s. u Starom Zavijetu. A nakon Isa a.s. izgovara je i Muhammed s.a.w.s. u suri Ihlas :" Reci- On je Allah Jedan( ehad-jedan), nije rodio i rodjen nije i niko Mu ravan nije". Kur'an 112:1-4. Razlika izmedju hebrejskog "ihad" i arapskog "ehad" je samo tacka na slovu "h".
Pavle je osim toga izmislio i to da je Isa a.s. umro na krizu (zrtvovan) da bi iskupio grijehe ljudi.
Pavle je dokinuo mnoge odredbe i zapovijesti koje je Isa a.s. strogo naredio kao npr.
A on mu reče: "Što me pitaš o dobrome? Jedan je samo dobar! Ali ako hoćeš u život ući, čuvaj zapovijedi." ( Matej 19:17 )
Ali znamo: čovjek se ne opravdava po djelima Zakona, nego vjerom u Isusa Krista. Zato i mi u Krista Isusa povjerovasmo da se opravdamo po vjeri u Krista, a ne po djelima Zakona jer se po djelima Zakona nitko neće opravdati. (Galacanima 2:16 )
Doista, ako je opravdanje po Zakonu, onda je Krist uzalud umro. ( Galacanima 2:21 ).

Brate moj nije li ovdje ocit problem izmedju dva autoriteta. Jednog i ja i ti priznamo a drugog samo ti, o jednom obojica znamo sve i vijerujemo mu na rijec o drugom ne znamo nista osim onog sto on sam rece o sebi, za prvog svijedoci Bog Uzviseni i svi proroci kroz vijeke vijekova a za drugog niko do li sam on..."cuvajte se vukova u janjecoj kozi " kaze Isa a.s.
Brate ako slijedis iskreno Isa a.s. (Hristosa) i ako iskreno u svom zivotu provodis sve ono sto je on naredio a klonis se onog sveg sto je on zabranio nece ti brate nista preostati nego da budes musliman.
Nemoj brate slijediti ono sto je u Koricanina, Galacanima, Rimaljanima, Evandjelje po Mateju, Evandjelje po Marki, Evandjelje po Luki, Evandjelje po Jovanu.... Slijedi brate Evandjelje po Isau a.s. ( Evandjelje po Hristosu )...

Reci: “O sljedbenici Knjige! Dođite riječi istoj među nama i među vama: Da obožavamo samo Allaha i da Mu ne pridružujemo ništa i ne uzimamo mi jedni druge gospodarima mimo Allaha.” Pa ako se odvrate, tad recite: “Svjedočite da smo mi muslimani.” Kur'an 3:64

Wel hamdulillahi rabbil alemin.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2008, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Bogu slava a mom bratu mir i Božiji blagoslov.
Najviše koristim prevod Karadžić-Daničić između ostalih.
U buduće ću navoditi odakle su citati i molim te oprosti mi što to dosad nisam redovno činio jer sam naučio da hrišćani uglavnom to znaju napamet zaboravljajući da ti nisi hrišćanin već ugodnik Božiji.
Uočio sam i ja mnoštvo nemogu reći propusta već bih pre rekao loših prevoda jer u nekoj Bibliji uopšte nema reči koje su u drugoj zapisane zato te molim ako postoji volja i slobodno vreme pročitaj temu ,,Apostoli (koliko njih'' i zadnju stranu od teme ,,Isus Hrist 3 dana u grobu'' tad ćeš videti da sam neke detalje izneo (naravno ne sve) da ne sablaznim ljude u crkvama.
Moja malenkost nemože dokučiti sve tajne niti znanja ali ono malo što imam želim podeliti sa drugima i primiti od drugih sve ono što mi je nejasno (ili bar proveriti) zato smatram veoma korisnim ono što možemo jedan drugom reći.
Oprosti mi ali o Pavlu nebih polemisao iz određenog razloga koji bih zadržao ali bih o Isusovim rečima kao i o Isaijinim, Danilovim, Jovanovim što će mo uz Božiju pomoć u narednom javljanju učiniti.
Što se tiče smrti ona po mom razumevanju nije sastavni deo života već je život dat bez smrti a smrt je ustanovljena naknadno kao posledica greha. Da je smrt sastavni deo života tad bi i anđeli koji imaju život umirali jer je smrt sastavni deo života a i sam Bog koji ima život umro bi jer je sastavni deo života smrt, ili Bog ne živi puni život kao ni anđeli pa im je smrt izostavljena.Kako ćemo dobiti život večni a u njemu nema smrti kad je ona sastavni deo?
Brate, sa većim delom tvojih reči se slažem naj verovatnije nisi pročitao sve teme što ih objavih na forumu inače bi uvideo da imamo dosta istih pogleda i po pitanju mnoštva verskih zajednica, i po različitom učenju, u više od 60 tema na ovom forumu pod pseudonimom ..lavić,Blizina i Nasleđe'' sam pisao.
Poznate su mi bar delom razlike u učenju između Muslimana i Hrišćana i mislim da bi mogli premostiti tu razliku zato i prihvatam razgovor sa svim dobronamernim ljudima pa čak i sa onim drugim.
To što si ti brate uvideo različite opise nekih događaja i sve ostalo govori mnogo o tebi kao čoveku
1. Da nisi prezreo niti odbacio već verno proveravao istionitost te knjige.
2. Da si i drugima ukazao na pronađeno a time javno zatražio ispravku ili demant.
3. Pokazao si toleranciju i ljubav prema ljudima ljubeći Boga.
4. Da nisi pasivni vernik već istraživač pokoran Bogu koji brani istinu.
5. Da ne deliš ljude po verskim zajednicama i da gledaš na sve isto milujući poslušne i poučavajući zabludele.
6. Da ti je Bog iznad verskih grupacija i ljudskih mišljenja.

Ljudi širokih shvatanja i pogleda na sve ljude gledaju kao Božiju decu između kojih ima poslušnih i ne poslušnih zato svojim iskustvom i razumom treba pomoći svima koji prihvataju bar da saslušaju.

Moj brat kaže:
,,Nadam se da imas "pravilan prevod Biblije",''

Nasmejah se jer ti ne umem odgovoriti na tako prosto pitanje jer se bojim šta god da kažem da ću pogrešiti.

Jevanđelisti su primili Svetog Duha po obećanju najavljenom preko starih proroka koje Isus potvrdi i obeća Jevrejima po njegovom vaznesenju poslati tu silu što se i zbi, tako da se ja nebih usudio osporavati njihove reči. Ali sad trebamo razdvojiti reči koje su oni po Duhu rekli a koje su kao Marko išli i po čuvenju zapisivali a toga je bilo i kod Luke itd.
Ono što oni svojim očima videše i rekoše na to bezuslovno kažem Amin.

Svi videše vaznesenje Isusovo na nebo, svi sa njim po vaskrsenju razgovarahu i gledaše ga, svi doznaše da je grob prazan, svi videše da je bio razapet, skoro svi videše mnoga čuda iscelenja i uskrsenja koja Isus učini.

Pojam žrtve se provlači od početka do razorenja Jerusalemskog hrama i proroci rekoše (najaviše) Mesiju i on dođe i učini ono najavljeno čak i njegov predhodnik bi najavljen Jovan krstitelj. Za stare proroke nebih se usudio ni pomisliti da nisu ispravno napisali a svi oni rekoše isto u različitim vremenima i svi ukazivaše na Cara koji će doći u Jerusalim.

Nastavićemo uz Božiju pomoć. Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2008, 22:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Mir tebi

Brate ideja da je Isa a.s. ili bilo ko drugi umro za sve moje grijehe a ja sve sto trebam je da u to povijerujem cini se veoma privlacna mojoj dusi.
Dusa brate zeli sve po prijeko, npr. ako covijek mora raditi da bi prezivio dusa (u Isalmu nefs covjeciji) tezi tome da lakse zaradi novac- da ukrade.
Dusa brate ne zeli obavezu braka da se brine za zenu i dijecu nego dusa (nefs ) brate zeli brak bez odgovornosti ( blud, prostituciju , preljub ).
Dusi je najlakse da sve ono sto ona zeli bilo koja strast da to jednostavno ucini a kao slag na to sve dodje ono brate u sto ti vijerujes a to je da je to neko drugi vec otkupio. Zao mi je brate ali to ne ide tako.
Svaki covjek je odgovoran za sebe i samo za sebe i niko nece odgovarati ni za cije grijehe
"Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. 14 O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!" (Matej 7:13-14)
I to brate kaze Isa a.s. siroka vrata brate su upravo ona vrata da je neko vec kupio moje grijehe a uska brate su ona vrata da ja moram sam za njih odgovarati. Prva ( siroka ) podrazumijevaju da mogu zivjeti bezbrizno bilo u molitvi bilo u grijehu bilo u aktivnosti ili pasivnosti a druga (uska ) vrata podrazumijevaju odgovornost, strah ali istovremeno i nadu, sutnju ( jer ce svako biti pitan za svaku izgovorenu rijec.) Tanka je linija izmedju uskih i sirokih vrata zato Isa a.s. i upozorava na njih.

Tada dozva narod i učenike pa im reče: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom. (Marko 8:35)
Tako je brate svako treba da uzme svoj kriz ( svoju odgovornost ) i neka krene za putem Isa a.s., neka se odrekne samog sebe i svojih strast.
Lažni proroci 0 6,43-44) 15 "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. 16 Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? 17 Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. 18 Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. 19 Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe seIli uzmite: dobro stablo i plod mu je dobar. (Matej 7:13-19)
Ili uzmite: trulo stablo i plod mu je truo. Ta po plodu se stablo poznaje. 34 i u oganj baca. 20 Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati." (Matej 12:33)
Genrealno gledajuci brate Islam je dobro stablo i s njega se ne moze trnje brati.
Ne pijemo brate a opet generalno gledajuci krscani su najveci proizvodjaci i konzumanti vina.
Zabranjena nam je svinjetina kao sto je ni Isa a.s. nije jeo cak se navodi da ih je pobio 2 000.
Velicamo Isa a.s. onako kao je on sam sebe velicao kao proroka, istinoljubivog, od Boga poslan, Sina Covjecijeg, pa zar je tesko brate prihvatiti da je covjek - covjek a ne bozanstvo, niti jedan od trojice.
Niti ijedan krscanin ne prakticira sunecenje osim ako mora dok je kod nas to obavezno jer su svi Poslanici s.a.w.s. imali taj obicaj.
Isa a.s. kaze:" Ja sam put istine i zivota i niko ne dolazi Ocu nego preko mene." - preko nacina kako je zivio , kako se ophodio s ljudimo, kako je vijerovao- to je poruka Isa a.s. Jedino na onaj nacin kako je on zivio, radio, molio se mozemo doci do Oca ( Boga ) a nikako drugcije preko vijerovanja da je on umro za grijehe, ne brate i upravo o tome govori kad kaze : Hoce li ko za mnom, neka se odrekne samog sebe neka uzme svoj kriz i neka ide samnom.

Citiraj:
Što se tiče smrti ona po mom razumevanju nije sastavni deo života već je život dat bez smrti a smrt je ustanovljena naknadno kao posledica greha. Da je smrt sastavni deo života tad bi i anđeli koji imaju život umirali jer je smrt sastavni deo života a i sam Bog koji ima život umro bi jer je sastavni deo života smrt, ili Bog ne živi puni život kao ni anđeli pa im je smrt izostavljena.Kako ćemo dobiti život večni a u njemu nema smrti kad je ona sastavni deo?
Brate, sa većim delom tvojih reči se slažem naj verovatnije nisi pročitao sve teme što ih objavih na forumu inače bi uvideo da imamo dosta istih pogleda i po pitanju mnoštva verskih zajednica, i po različitom učenju, u više od 60 tema na ovom forumu pod pseudonimom ..lavić,Blizina i Nasleđe'' sam pisao.
Poznate su mi bar delom razlike u učenju između Muslimana i Hrišćana i mislim da bi mogli premostiti tu razliku zato i prihvatam razgovor sa svim dobronamernim ljudima pa čak i sa onim drugim.


Smrt jest ustanovljena naknadno kao posljedica grijeha ali to razumijevanje vazi samo za covijeka jer je Bog s.w.t. znao da ce covjek uraditi to sto je uradio.
A sto se tice brate andjela oni zive onoliko koliko im je Bog s.w.t. odredio.
Na poslijetku kad sve bude okoncano Allah s.w.t. ce uciniti da sva ziva bica umru. Po nekim islamskim teolozima se smatra da ce ostati samo meleci Arsa, to su oni meleci koji drze Ars (Bozije prestolje) a da ce svi ostali pomrijeti, dok drugi teolozi govore da ce i meleci Arsa dozivjeti istu sudbinu. Vrijeme koje ce proci izmedju "totalnog umiranja" i "ponovnog ozivljavanja" kako kaze Resulullah s.a.w.s. iznosice 40. ( Ne 40 dana, niti godina, niti stoljeca ), jednostavno 40.
Andjeli brate za sad ne dozivljavaju smrt jer oni ne grijese, a ne grijese iz razloga sto nemaju slobodnu volju i cine ono i samo ono sto im Bog s.w.t. naredi. I odmah se povinuju naredbi i tu nema mijesta gresci.

Citiraj:
..a i sam Bog koji ima život umro bi jer je sastavni deo života smrt.


Ova ti brate izjava ne stoji nikako jer Bozji s.w.t. zivot je neuporedicv s zivotom Njegovih s.w.t. stvorenja
Problem je brate u tome sto ja i ti imamo razlicite vizije o smrti. Za mene je smrt prelaz u novi zivot kao sto je za dijete radjanje prelaz iz zivota u majcinoj utrobi u zivot na ovom svijetu. Tako i smrt je prelaz iz zivota ovog svijeta u onaj spiritualni svijet.
Isa a.s. ( po vasem ucenju) je umro, nakon toga uskrsnuo (ozivio) iz svijeta mrtvih. I to je onaj znak Jone, jer brate Jona a.s. je citavo vrijeme prorocanstva bio ZIV.
Bacen s broda ZIV
Progutala ga riba ZIVOG.
U ribi se Jona a.s. moli ZIV. (mrtvi se ne mole).
Riba ga izacuje ZIVOG.

A Isus prvi momenat u ispunjenju znaka Jone biva MRTAV. Na krstu umire. Jel tako???
Zbog toga se nikako ne slazem s onim tvojim tekstom o Joni i Isusu.

Nisam brate procitao svih 60 tvojih postova to je malo preveliko stivo za mene ali sam procitao neke, ciji me naslov privukao.

Citiraj:
Svi videše vaznesenje Isusovo na nebo, svi sa njim po vaskrsenju razgovarahu i gledaše ga, svi doznaše da je grob prazan, svi videše da je bio razapet, skoro svi videše mnoga čuda iscelenja i uskrsenja koja Isus učini.


Ovo je brate puno izjava. O velikom broju od njih Biblija s sumnjom govori. Ali o tom po tom.

Citiraj:
Pojam žrtve se provlači od početka do razorenja Jerusalemskog hrama i proroci rekoše (najaviše) Mesiju i on dođe i učini ono najavljeno čak i njegov predhodnik bi najavljen Jovan krstitelj. Za stare proroke nebih se usudio ni pomisliti da nisu ispravno napisali a svi oni rekoše isto u različitim vremenima i svi ukazivaše na Cara koji će doći u Jerusalim


Nema dvojbe da mnogo proroci prorokovahu Isa a.s. ali isto tako u Starom i u Novom Zavijetu mnogi proroci prorokovahu i za Muhammeda s.a.w.s.
Zasto brate vijerujes jednima a ne i drugima, i zasto brate (sto je jos gore) vijerujes prvom dijelu recenice jednog ali ne i drugom dijelu iste recenice istog proroka.
I sam Isa a.s. najavljuje Muhammeda s.a.w.s pa zasto mu ne vijerujes.

Gospodaru podari nam uputu, jer kome Ti das uputu taj ce je i imati a kome je Ti uskratis taj je nikad nece naci.

Mir mom bratu lavicu.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2008, 20:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Dragi brate, moja želja je da sad detaljnije ispitamo neke reči i učenja pa da zajednički dođemo do zaključka jer je ovo biolo obavezno upoznavanje.
Uvod u taj razgovor bih započeo sa nekoliko kratkih pitanja koja će nam poslužiti kao osnova za dalji razgovor.
1. Da li priznajete Mojsija za Božijeg proroka i verujete li tim rečima koje on zapisa (ako ne svim rečima navesti zašto)?
2. Da li priznajete Isaiju za proroka i verujete li rečima koje on zapisa (ako ne svim rečima navesti zašto)?
3. Da li priznajete Danila za proroka i verujete li rečima koje on zapisa (ako ne zašto)?

Molim brata da mi odgovori na ova kratka i laka pitanja jer ću se često pozivati na odgovor koji stigne.
Sad bih se ukratko osvrnuo na tvoja pitanja o spasenju maloumnih osoba (nerazumnih) na njih ćeš najverovatnije čuti odgovore ali ja bih to učinio ovde a zašto i sam ćeš kasnije uvideti.
Na to pitanje samo Bog može pouzdano odgovoriti a čovek nagađati gledajući po primerima iz Biblije.
Jedan primer je da je čovek rođen nerazuman ili slep ili gluvo-nem i to može biti iz dva razloga:
1. Da je takav rođen kako bi bio sačuvan za život jer se nerazumnim rečima nerazumnog čoveka nemože suditi, niti slepac može okom sagrešiti, niti gluvo nemi može opsovati.
2. Da je takav rođen zbog primera da se njegovi bližnji pouče iz tog primera ili da bi na njemu bilo učinjeno čudo na slavu Bogu.
Imamo primera u Bibliji gde se sve to tako dešavalo ali ima i onih gde je neko rođen ispravan i kasnije u životu mu se desilo gore pomenuto i to može biti takođe iz dva razloga:
1. Da se ta osoba ponela u srcu kao Navuhodonosor pa ga Bog prizemljuje da sagleda istinu.
2. Da je našao milost i Bog ga iz ljubavi kara kako bi mu uskratio mogućnost daljeg grešenja jer koga ljubi toga i kara.
Sad ne treba shvatiti da svi moramo proći kroz to jer Bog zna svačije srce i kako ga ukrotiti ako nije krotko a za svakog koji treba biti spašen Bog nalazi način.

Ako bismo tvrdili da nećemo izaći na Hristov sud onda negiramo reči iz Biblije a i ako kažemo da smo prešli iz smrti u život onda potvrđujemo reči iz Biblije.
Ove reči imaju opširnu pozadinu i ako nju ne poznamo zvučaće nam čudno.

Sad bih iskoristio priliku koju mi nudiš a to je da kažem moje viđenje između sličnosti 6-te glave Otk. od 12-14 stiha i Kuran 81:1-14
,,I vidjeh kad otvori šesti pečat, i gle, zatrese se zemlja vrlo, i sunce posta crno kao vreća od kostrijeti, i mjesec posta kao krv; i zvijezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vjetar zaljulja. I nebo se izmače kao knjiga kad se savije, i svaka gora i ostrvo s mjesta svoijeh pokrenuše se.''(Karadžić-Daničoć)
,,Kada se sunce smota i kada zvezde popadaju i kada se brda pokrenu i kada mora provriju i kada se duše spoje i kada se nebo ukloni i kada se pakao rasplamsa i kada se dženet približi. . .''

Oba opisa govore o velikim promenama u prirodi: Trešenje i pokretanje zemlje, promene na suncu, padanju zvezda, Izmicanje-smotavanje-uklanjanje neba.
Spajanje duša po mom mišljenju je skupljanje pravednika u jedinstvo odlazeći na oblacima u susret Gospodu.
Mišljenja sam da je taj događaj neposredno pred nama

Što se tiče samog spasenja tu se slažemo u velikom delu jer crata za spasenje je Isus Hrist a kako je dobio to zvanje?
Kako možemo proći kroz vrata zvana Isus Hrist?
Hrist razdvaja ovce od jaraca i govori baš to što si ti brate uočio a to su dobra dela ali čega su ona proizvod?
Zašto čovek mora kroz baš ta vrata proći da bi ušao u život?
Veoma mi je drago što si naveo gornje citate jer smo sad bliži iako ti se možda čini da smo dalji jer imam mnogo toga što želim reći a sve zavisi od tvoje želje za slušanjem.
Nemoj napustati razgovor ako ti se nešto učini čudnim već budi istrajan bar još 3-4 poruke.

Mir i blagoslov od Boga na tvoj dom.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 00:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Salom Alajkum ( Neka je na tebe Boziji mir i spas)

Slava i hvala pripada Allahu s.w.t. Gospodaru svijtova, neka je mir Bozji i spas na sve ljude koji slijede ispravnu vijeru.

Mom bratu saljem najljepsi pozdrav

Citiraj:
Dragi brate, moja želja je da sad detaljnije ispitamo neke reči i učenja pa da zajednički dođemo do zaključka jer je ovo bilo obavezno upoznavanje.
Uvod u taj razgovor bih započeo sa nekoliko kratkih pitanja koja će nam poslužiti kao osnova za dalji razgovor.
1. Da li priznajete Mojsija za Božijeg proroka i verujete li tim rečima koje on zapisa (ako ne svim rečima navesti zašto)?
2. Da li priznajete Isaiju za proroka i verujete li rečima koje on zapisa (ako ne svim rečima navesti zašto)?
3. Da li priznajete Danila za proroka i verujete li rečima koje on zapisa (ako ne zašto)?


Brate pokusacu ti objasniti koliko bude u mojoj moci odgovore na sva tri pitanja kroz jedno (bar za mene) vrlo zanimljivo tumacenje vijere.
Da pokusamo zajedno komparirati tri religije Judaizam, Krscanstvo I Islam.
U najkracem Judaizam je ona vijera koju slijede zidovi
Krscanstvo je ona vijera koju slijede krscani
Islam je ona vijera koju slijede muslimani.

Da bi provijerlili sta je nastalo , a sta je oduvijek postalo radi ilustracije postavicemo pitanje svakom od Poslanika s.a.w.s.
Pitanje Musau a.s. jer njega slijede Zidovi i ne priznaju niti Isa niti Muhammeda s.a.w.s.
Dakle ako bi pitali Musa a.s. koja je njegova vijera?
Brate ja ne ocekujem da on kaze "Judaizam". Jer rijec judaizam je nastala poslije Musaove a.s. smrti. 12 plemena jedno od tih plemena je bilo Judino pleme i slijedili su vijeru Musa a.s. i ostali koji su ih gledali kako prakticiraju tu vijeru, nazvali su vijeru Judaizam. Ali ime " Judaizam" Musa a.s. nije cuo nikad u zivotu.
Kakav bi onda odgovor dao Musa a.s.?
Ja ocekujem da bi on rekao da je njegova vijera "totalno predavanje i pokoravanje Bogu".
Ako bi pitali Isa a.s. koja je njegova vijera? ( Njega slijede krscani koji vijeruju u Musa a.s. ali ne i u Muhammeda s.a.w.s.)
Ne bi ocekivali da kaze da je "Krscanstvo". Jer rijec krscanstvo je upotrebljena tek nekolko decenija nakon Isaove a.s. ( po biblijskoj verziji smrti), jer po nasem vijerovanju Isa a.s. nije umro.
Kakav bi odgovor dao Isa a.s.?
Ja bi ocekivao isti odgovor kao i Musaov a.s., znaci " totalno predavanje i pokoravanje Bogu".
Ako bi pitali Muhammeda s.a.w.s. koja je njegova vijera. ( Muslimani vijeruju i u Musa a.s. i u Isa .a.s. i u Muhammeda s.a.w.s.)
On bi brate rekao Islam ko iz topa. Zasto???
Islam je brate arapska rijec a definicija Islama je: "Totalna predanost i pokornost Bogu". Znaci definicija Islama se slaze s onim sto tvrde i Musa a.s. i Isa a.s.
Jer rijec "KRSCANSTVO" ne postoji u Bibliji.
Jer rijec "JUDAIZAM" ne postoji u Talmudu, Tori.
Rijec "ISLAM" postoji u Kur'anu.
S toga su ne samo ova trojica poslanika s.a.w.s. bili muslimani ( oni koji slijede vijeru Islam kao totalnu redanost i pokornost Bogu) nego su svi poslaninici ( neka je na njih sviju Allahov mir i spas) bili muslimani jer su svi bili TOTALNO PREDANI I POKORNI BOGU.
Po islamskom vijerovanju Allah s.w.t. je poslao 124 000 poslanika a.s. a pored njih je slao i bezbroj vijerovijesnika. Jer brate postoji razlika izmedju poslanika i vijerovijesnika.
Nijekanje bilo kojeg poslanika nas izvodi iz vijere Islama.
Mi vijerujemo u poslanike i njihove rijeci.
Poslanici su uvijek govorili isto sto se tice doktrine a to znaci npr. Svi su govorili da je Bog Jedan. Od Adema a.s. do Muhammeda s.a.w.s. Posebno naglasujem da je i Isa a.s. govorio da je Bog Jedan. (Cak suprotno od vaseg vijerovanja nigdje u Bibliji ne postoji cista kateogricna i jednostavna izjava u kojoj Isa a.s. kaze: "Ja sam Bog i/ili Obozavajte me".Jer da je on to rekao ja bih bio prvi koji bi ga obozavao kao boga jer znam da je Isa .a.s bio istinoljubiv nije lagao.
Takva izjava u samoj Bibliji ne postoji. Dakle Bog je Jedan a ne jedan od trojice.
Dok u Kur'anu postoji cista kategoricna i jednostavna izjava u kojoj Allah s.w.t. kaze: "Samo Mene obozavajte". "Ne obozavajte nikog do Allaha, mog i vaseg Gospodara" (To su rijeci koje Isa a.s. izjavljauje u Kur'anu da ih je rekao vama, sto naravno potvrdjuje i Biblija.
I jos jednu stvar na ovu temu da izjavim a to je sljedece.
Mi smatramo da ima istine u Bibliji ali ima i ne istine. Upravo zbog izvrtanja ili nerazumijevanja ili izopacivanja Bozije rijeci dolazi Kur'an kao Finalna Knjiga.
Dakle postoji Stari Zavijet, Novi Zavijet i Kur'an ( kojeg mi muslimani smatramo Finalnim, Zavrsnim Zavijetom).
U Kur'anu nema kontradiktornosti za razliku od biblije.
Nema losih prevoda za razliku od Biblije.
Kur'anu je laz strana za razliku od Biblije. Jedan od naziva Kur'ana je El - Furkan ( onaj koji rastavlja istinu od neistine)
U Kur'anu se nalazi rijec "Kur'an" 55:1-4
1. Milostivi!
2. Poučava Kur’anu,
3. Stvara čovjeka,
4. Uči ga izražavanju
U samoj Bibliji ne postoji nigdje rijec "Biblija". Verifikacije radi ako bi pitali Kur'an jeli on Kur'an (kao sto pitamo covjeka na ulici jel on npr. Mujo ili Petar covjek bi odgovorio da jest a mi bi trazili verifikaciju ili licnu kartu i tek na osnovu licne karte uvjerili bi se da li taj covjek govori istinu ili ne istinu ili jednostavno cuti). Dakle Kur'an sam sebe potvrdjuje da je on taj Kur'an dok ako bi isto pitanje postavili Bibliji. Ona ma sta rekla kad bi trazili rijec Biblija u njoj samoj ne bi je nasli.
itd,
itd,
I zbog toga svaku rijec ili svaku izjavu iz Starog ili Novog zavijeta mi prvo uporedimo s Finalnim Zavijetom i onda je tek tad prihvatimo ili odbacimo.

I brate dajem ti puno pravo da se pozivas na sve i jedan odgovor koji sam napisao. Naravno kao i ti pisem i govorim samo u svoje ime a ne u ime svih muslimana. Slobodno se pozovi na sve i jedan ajet koji nadjes u Kur'anu jer i ja to isto radim s Biblijom.

Otkorvljenje ima nekih aluzija s Kur'anom ali se tu opisuje Sudnji dan narocito u Suri 81:14. Medjutim to nije jedna i jedina Sura u Kur'anu koja opisuje Smak svijeta ima jos ajeta.

Citiraj:
Spajanje duša po mom mišljenju je skupljanje pravednika u jedinstvo odlazeći na oblacima u susret Gospodu.


Ne brate ajet 81:7 " I kad se duse spare" podrazumijeva spajanje dusa s tijelom. Jer tijelo kad umre dusa ne umire nego uziva ili izdrzava kaznu vec u grobu nekad cak i zajedno s tijelo (ima dosta metaforike ali od prilike tako). "Spajanje dusa" se misli na to kad kucne cas za Sudnji Dan tad ce se sve duse s svojim tijelima spojiti pa cemo svi krenuti na Sud Boziji.
Jer brate ako se duse odmah spoje bile one pravedne ili ne pravedne treba se proci Sud Boziji pa tek onda u Raj ili Pakao.
Evo npr. Uzmimo da su dva muslimana pravednici. Ali zivot je takav da svaki covijek grijesi i nekad se desi da jedan od njih dvojice nanese stetu onom drugom. Ma koliko ta steta mala i ne znatna bila njih dvojica ukoliko ne oproste jedan drugom na ovom svijetu stupaju na Sud na onom svijetu gdje ce biti Apsolutna Pravda i tad ce se od jednog oduzeti dobra dijela i dati drugom a ukoliko ih ovaj ne bude imao onda ce se uzeti losih dijela od drugog i prebaciti na prvog.
Apsolutna Pravda je neminovna i ona dolazi tek na Sudnjem Danu.
Ali Sudnji Dan je neka druga tema za nas obijicu " stare jarane" :wink:

A sto se tice napustanja razgovora ne pada mi napamet :wink:
Statistike radi ovako kad pregledam cini mi se da si vise sutljiviji nego ja jer su moji odgovori bar za duplo duzi od tvojih i to je jedan od razloga plus, da nemam namjeru na skoro napustiti ovaj razgovor.
Iskreno da ti kazem raduju me tvoji odgovori i rado diskutiram s tobom.

Jos samo da ti kazem u navedenoj Suri koju si citirao 81 postoji ajet 27. Dakle 81:27:" Zaista je on samo Opomena svjetovima."
A Muhammed s.a.w.s. je rekao :"Tako mi Onog u čijoj je ruci Muhammedova duša, nema ni jednog od jevreja i kršćana koji čuje za mene, a zatim umre bez vjerovanja u Objavu s kojom sam ja poslat, a da neće biti od stanovnika vatre.” (Sahih Muslim)

Mir mom bratu krscanske vijere.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 10:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Slava Bogu a mir mom bratu!
Bilo bi mi drago kad se nebismo pozdravljali po verskim razlikama već po ljubavi Božjoj.
Saglasan sam sa viđenjem tvoje verske osnove na kojoj se kroz prizmu ovog vremena propuštaju reči tri vere ali tražim tvoje lično mišljenje ako ne mogu dobiti mišljenje tvoje verske zajednice o ona tri pitanja o trojici starih proroka a u posebnoj temi ćemo se pozabaviti novim zavetom jer bih da u što kraćem roku utvrdimo istinitost pomenutih proroka na koje se i Isus Hrist poziva zato njih i navedoh.
Dakle ako postoji dobra volja za odgovor na ta tri pitanja da bi smo zaokružili stari zavet kao jednu celinu a onda prešli na novi pa posle toga napravili poređenje oba.
Salom Alajkum.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 14:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Citiraj:
Slava Bogu a mir mom bratu!
Bilo bi mi drago kad se nebismo pozdravljali po verskim razlikama već po ljubavi Božjoj.
Saglasan sam sa viđenjem tvoje verske osnove na kojoj se kroz prizmu ovog vremena propuštaju reči tri vere ali tražim tvoje lično mišljenje ako ne mogu dobiti mišljenje tvoje verske zajednice o ona tri pitanja o trojici starih proroka a u posebnoj temi ćemo se pozabaviti novim zavetom jer bih da u što kraćem roku utvrdimo istinitost pomenutih proroka na koje se i Isus Hrist poziva zato njih i navedoh.
Dakle ako postoji dobra volja za odgovor na ta tri pitanja da bi smo zaokružili stari zavet kao jednu celinu a onda prešli na novi pa posle toga napravili poređenje oba.
Salom Alajkum.



Ja se brate ne zdravim po vijerskim razlikama nego upravo onako kako se pozdravljao Isa a.s. Salom Alajkum (Mir vama) (Neka je Boziji mir na vas) ako ti imas bolji pozdrav nema problema... postujem.
Mozemo se pozdravljati a i ne moramo....zemu zivac.
Musau a.s. vijerujemo
Daniel je malo "problematican" zato sto o njemu ne znam puno jer neki kazu da je vijerovijesnik a neki da nije...
S toga na pitanje o Danijelu ti ne mogu odgovoriti posto ne znam
Isaija uopste ne znam ko je on...
Ako bi mogao da preved imena Danijela i Isaije...na islamsku terminologiju onda cu ti definitivno odgovoriti.
Jer ima cak misljenja da ni zidovi ne vijeruju u Danijela .... ali ne znam, nisam siguran.
Dok smo s Musaom a.s. nacisto pa uzmi njega kao osnovu za dalji razgovor bar za pocetak do ne saznamo odgovor za ostalu dvojicu.

Zaokruzi stari zavijet i predi na novi i napravi poredjenje oba ....nema problema slusam i citam.... :wink:

Pucaj...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2008, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mom bratu i starom ,,jari'' pozdrav i od Boga svaki dobri dar.
Ničim ne ,,pucam'' niti mislim da to činim već samo pitam i ukazujem. Iz tvojih reči brate vidim da si pročitao Bibliju tako da su ti poznati navedeni proroci. I ono što kažeš za Danila da ga Jevreji ne prihvataju tačno je ali nemoj zaboraviti da oni ni Isusa ne prihvataju.
Čitajući jevanđelja jasno si mogao zapaziti da Isus pominje sva tri proroka ali nije važno koliko je bitno.
Moja namera je iskrena da dovedem mog dragog brata do jednog pitanja pre svih a ono glasi: Zašto je Bog tražio da se prinose žrtve?
Verujem da moj brat ima odgovor na ovo pitanje zato pitam sledeće:
Šta je predstavljalo to žrtvovanje životinja?
I treći deo pitanja koji takođe proizilazi iz onog prvog : Zašto se više ne prinose žrtve?
Ovim direktnim pitanjima preskačemo opširan dijalog o prorocima starog zaveta i stižemo u centar vere.
Na sva ta pitanja su odgovor dali pomenuti proroci mnogo ranije nego se sve najavljeno zbilo. Pošto Mojsija priznaješ onda ni smisao žrtve nije nepoznanica. Isaija najavljuje Mesijin dolazak i gde će se to zbiti i od koga a čini mi se da i Kuran malo o tome piše.
Danilo mili Božiji čovek kako ga anđeo Gavrilo nazva je takođe najavio dolazak Mesije (Otkupitelja) i precizirao vreme.
Priznaćeš da veoma mnogo obaveza Bog dade Jevrejima po pitanju žrtvi i veoma ozbiljno im zapovedi za držanje tih radnji svakodnevno a preko Danila najavljuje da će jedno vreme biti to žrtvovanje ukinuto a potom nastavljeno i na kraju da će prestati očišćenjem svetinje vatrom i krvlju što se i zbi.
Predlažem mom bratu ako postoji volje i želje da pročita temu ,,Proročki lanci'' na forumu je da nebih sve iznova pisao, hvala unapred.
Svi pomenuti proroci najavljivaše žrtvu i govoriše da će ona jednom prestati a da će na njeno mesto stići jedna savršena u ljudskom obličju od Boga rođena i bezgrešna da nas jednom za trajno otkupi, verujem da sam umesto tebe odgovorio ali ipak želim čuti tvoje mišljenje jer ako kažemo da priznajemo Isusa Hrista makar kao proroka onda mu moramo verovati a isto je stanje sa trojicom pomenutih jer se i Isus na njih poziova i oni na njega.
Sledi još jedan set pitanja a onda idemo na novi zavet ako se moj brat slaže. Svaki tvoj odgovor biće upotrebljen u daljem razgovoru zato ponavljam želim jasan odgovor.

Mir tebi i domu tvome.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 00:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Mir mom bratu

Ama "pucanje" brate je metaforika jer se ne javljas po dva dana pa reko da te probam malo "pucnjevima" probuditi...

Nego hajmo mi na nasu temu kojoj jos ja ni naziv ne znam, ali eto diskutiramo pa vidjecemo sta ce biti...

Citiraj:
Moja namera je iskrena da dovedem mog dragog brata do jednog pitanja pre svih a ono glasi: Zašto je Bog tražio da se prinose žrtve?
Verujem da moj brat ima odgovor na ovo pitanje zato pitam sledeće:
Šta je predstavljalo to žrtvovanje životinja?
I treći deo pitanja koji takođe proizilazi iz onog prvog : Zašto se više ne prinose žrtve?


Brate problem je kod tebe sto mi postavljas pitanja kao prosjecnom krscaninu. Ja sam brate musliman. Doktrinu moje vijere po pitanju Isa a,s, i zrtve sam ti vec objasnio ali ti si uporan s zrtvom...ali nema veze ici cemo i tim pravcem.
I sam Isa a.s. govori o zrtvi u Mateju (uzimam njega za primjer) ali ti si ga brate potpuno pogresno razumio.
To je brate problem kompletnog krscanstva potpuno ste pogresno razumijeli Isa a.s. i jos sto je najgore imate Knjigu (Bibliju) koja ponistava sve i jednu doktrinu u koju vijerujete ali ti uporan.

Kad kazem sve i jednu onda to i mislim...
Raspece Isusovo - Biblija govori suprotno
Smrt Isusova - Biblija kaze suprotno
Uskrsnuce Isusovo - Biblija govori suprotno
Prvi grijeh - Biblija govori suprotno
Trojstvo - Biblija govori suprotno
itd.
itd.
Sve i jednu doktrinu sama vasa Knjiga pobija. Ali ti uporan da je Isus umro za tvoje i moje grijehe i grijehe citavog covjecanstva ... ne znam brate kako vise da ti kazem da ste ga potpuno pogresno razumijeli u svemu ...ama bas u svemu.
Zatim je tu Biblija ali ti opet kontra nje...ne znam brate koji argument vise da uzmem da te ubijedim da takvo nesto ne postoji.
26 Zaita, kažem ti, nećeš izići odande dok ne isplatiš do posljednjeg novčića." (Matej 5:26)
Ovo su gore Isusove rijeci ..dok ne isplatis (neces izici iz tamnice pakla dok ne platis sta je tvoje da platis)
Isus ti to govori ne meni nego tebi ti si njegov sljedbenik, i kaze ti dok ne isplatis...a ti uporno da je on to vec platio.. O Alahu Veliki...ne znam brate kako da ti vise objasnim....hoces arapski.

Problem je u tome sto biblija govori u starom zavijetu da nema nasljednog grijeha.
Hiljadama godina zidovi vijerovali u to.
Sve i jedan poslanik s.a.w.s. propovijedao tako.
I Isus a.s. sam govori o tome ...kroz tone i tone primjera ...ali ti opet uporan da je on umro za tvoje grijehe i za grijehe citavog covjecanstva...doista brate kazem ti ne znam kako da ti otvorim oci...
Evo jedne logicke kontradiktornosti.
1) Isus je umro za grijehe citavog covjecanstva. o.k.
2) Za mali i za veliki grijeh. o.k.
3) Za prvi i posljednji. o.k.
Zakljucak:
Nevjerovanje u Isusa da je umro za grijehe citavog covijecanstva i za veliki i mali grijeh i za prvi i posljednji- je veliki grijeh. o.k.
Pitanje:
Ja ne vijerujem da je Isus umro za moje grijehe - to je veliki grijeh. o.k.
Ali gore pod tackom 1 rekosmo da je Isus umro za sve grijehe citavog covijecanstva- znaci umro je i za taj grijeh ( moj grijeh nevjerovanja da je Isus umro za moje grijehe)...kapis.
Uvijet:
Tek kad prihvatimo Isusa da je on bog i da je sin bozji i da je zrtvovan za sve moje grijehe tek tad ce Isus otkupiti moje grijehe.
Pitanje:
Ali ne prihvatanje Isusa kao boga i sina bozijeg i to da je zrtvovan za sve moje grijehe je isto tako grijeh - veliki grijeh.
Ali gore pod tackom jedan rekosmo da je Isus umro za grijehe citavog covjecanstva pa tako i taj grijeh (ne prihvatanja Isusa da je bog i bozji sin i to da je zrtvovan za sve moje grijehe)....kapis.

Napisao sam haman 20 redova a nisam uspio objasniti logicki apsolutno nista, samo se vrtim u krug...( ako mi je kriva logika, slobodno me ispravi).
I po ovoj logici sve me dovede do toga da po krscanskoj dogmi nema uopste pakla.
Isus je umro za sve grijehe.
Nevjerovanje u to da je Isus umro za sve grijehe, je isto tako grijeh za kojeg je Isus umro ili inace nije umro za sve grijehe.
A ako je Isus umro za sve grijehe onda nema pakla, pakao ne postoji, iako Biblija kaze da postoji.
Znaci ulazimo u jos jednu logicko-biblijsko-krscansku kontradiktornost (ne znam vise sam kako da je nazovem niti svrstam kad je mjesavina gotovo svega).
Brate moj ja NE VJERUJEM da je Isus umro niti za moje niti za tvoje niti za bilo cije grijehe. I imam dokaze, ne dokaz nego dokaze (mnozina) ne iz Kur'ana nego iz Biblije, iz tvoje Knjige. Od sviju krscana, od Starog Zavijeta, od Novog Zavijeta, od Pavla i na kraju od Isusa samog... pa sta vise da ti donesem.
Moras me RAZUMSKI I PUTEM BIBLIJE uvjeriti da je Isus umro za grijehe citavog ljudskog roda.
Kada sam ti citirao Ezekiel 18:20...ti neces da procitas sta stvarno pise nego trazis simboliku, trazis mateforu...sve samo da svaku izjavu sve i jednog proroka usmjeris prema svom uvijerenju....ne znam doista ne znam.

Sto se tice jasnih odgovora evo ih
Priznajem Musa a.s. da je bio Poslanik
Priznajem da je Isa a.s. bio Poslanik

Hajmo konacno na Novi Zavijet...

Mir mom bratu

Wel hamdulillahi rabbil alemin...
:)

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 01:08 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Jer rijec "KRSCANSTVO" ne postoji u Bibliji.
Jer rijec "JUDAIZAM" ne postoji u Talmudu, Tori.
Rijec "ISLAM" postoji u Kur'anu.

oficir tvoje rijeci, samo cu se nasmijati. :lol: i pitati kako si to zakljucio. jesi li citao toru? jesi li procitao Bibliju?


Isus je otkupio taj grijeh, to sto ti ne vjerujes to je tvoj problem. i ljudi petljaju pojam grijeh sa cigaretama, picem, nevjerovanjem i ostalim nebulozama. otkupljeni grijeh je bio odvojenost od Boga. to sto ti ne vidis dokaze o kojima S.Z i N.Z , kao i Pavle prica, je opet tvoj problem. i naravno da ih ne vidis jer si odgojen u duhu islama.

tako i ja tebe mogu pitati da li se hriscani, po Kuranu, mogu spasiti ako ne vjeruju da je Muhamed zadnji poslanik? :wink:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 01:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Citiraj:
Raspece Isusovo - Biblija govori suprotno
Smrt Isusova - Biblija kaze suprotno
Uskrsnuce Isusovo - Biblija govori suprotno
Prvi grijeh - Biblija govori suprotno
Trojstvo - Biblija govori suprotno



Библија, Нови Завјет, Јеванђеље по Матеју, поглавље 27:

22. Рече им Пилат:
Шта да чиним са Исусом названим Христом?
Рекоше му сви:
Да се разапне!
...
35. А кад га разапеше,
раздијелише хаљине његове бацивши коцку.


И има још милион примјера, али ми се не да тражити...


Адамовим сагрешењем улази гријех и смрт у људски род,
а Христовом савршеном жртвом, односно благодаћу уништава се смрт
и извавља од робовања гријеху и смрти :

Јер Христос још кад слаби бејасмо умре у време своје за безбожнике.
Јер једва ко умре за праведника; за доброга може бити да би се ко усудио умрети.
Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бејасмо грешници умре за нас.
Много ћемо, дакле, већма бити кроза Њ спасени од гнева кад смо се сад оправдали крвљу Његовом.
Јер кад смо се помирили с Богом смрћу Сина његовог док смо још били непријатељи,
много ћемо се већма спасти у животу Његовом кад смо се помирили.
Не само, пак то, него се хвалимо и Богом кроз Господа свог Исуса Христа, кроз ког сад примисмо помирење.
Зато, као што кроз једног човека дође на свет грех, и кроз грех смрт, и тако смрт уђе у све људе, јер сви сагрешише.
Јер грех беше на свету до закона; али се грех не примаше кад не беше закона;
Него царова смрт од Адама тја до Мојсија и над онима који нису сагрешили преступивши као Адам, који је прилика Оног који хтеде доћи.
Али дар није тако као грех; јер кад кроз грех једног помреше многи,
много се већа благодат Божија и дар изли изобилно на многе благодаћу једног човека, Исуса Христа.
И дар није као грех једног: јер за грех једног би осуђење, а дар од многих грехова оправдање.
Јер кад за грех једног царова смрт кроз једног, колико ће већма они који примају изобиље благодати
и дар правде у животу царовати кроз једног Исуса Христа!
Зато, дакле, као што за грех једног дође осуђење на све људе,
тако и правдом једног дође на све људе оправдање живота.



Божанске ипостаси (личности) Оца, Сина и Духа у Библији

Библија, Нови Завјет, Јеванђеља
(Матеј, 3, 3; Марко, 1, 10 – 11; Лука, 3, 21 – 22).

“И крстивши се Исус изиђе из воде,
и гле, отворише му се небеса
и видjе Духа Божијег
гдjе силази као голуб и стаде на њега.
И гле, глас с неба који говори:
“ово је Син мој љубљени
који је по мојој вољи””



Да ли је Христос Бог?

“Господ мој и Бог мој”
(Јован, 20, 28 ).
“Он је истинити Бог и живот вјечни” (Јован, 5, 20).
“над свима Бог” (Рим. 9, 1 – 5).


И тако унедоглед...
Можемо сваку од ових тема посебно и пдробно анализирати у одвојеним темама, није проблем.


Видиш брате "Официр с ружом",
неће бити баш да муслимани данас дословно вјерују и признају све што учи Библија...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Naj ljubaznije molim svoga brata da oprosti eventualno neke nezgodne reči ako ih bude od strane drugih učesnika u ovoj temi jer svi imaju pravo izneti svoje mišljenje na ovaj ili onaj način.
Nalazim se između više verskih struja a nisam ni pod jednom već verujem Božijim prorocima zato nikog nemogu odbaciti i ni za koga ne mogu reći da je u celosti u pravu zato molim te imaj to u vidu jer je moj ugao gledanja različit i on je postavljen iznad šablona, okvira i ljudskih vođa.
Obećao sam da ćemo stići i do novog zaveta zato te molim da mi dozvoliš da još kao što rekoh završimo sa starim zavetom u naredna dva javljanja a u jednom javljanju ćemo preći ceo novi zavet i onda u sledećoj napraviti poređenje i zaključak.
Verujem da prepoznaješ kad je neki odgovor dobronameran a kad se upućuje poruka ,,odbacivanja'' jer se želi prekinuti naš razgovor molim te nemoj to dozvoliti već nastavi iznositi svoje misli jer iz svega ovoga će moći izvući veliku pouku pađljivi čitaoci.
Naj verovatnije u večernjim satima pišem nastavak uvezi starog zaveta koji trenutno izgleda čudan ali kad posle sklopimo mozaik dobijamo jasnu sliku.
Salom Alajkum

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mom bratu je poznato da je stari zavet sastavljen od oko tridesetak autora i sve njihove izjave su kompaktne bez međusobne protivrečnosti. Oni se uzajamno nadograđuju i dopunjuju jer ih je jedan duh vodio. Ako izdvoimo Mojsija mi odsecamo jedan deo od tela ali čak i takav deo zasebno otkriva iskrenim istraživačima sve ono što je potrebno za pravu veru u Boga i potvrđuje reči drugih proroka.
Bog reče Mojsiju da je sedmi dan blagoslovio i posvetio za odmor nazivajući taj dan odmorom_šabatom_subotom pa onaj ko priznaje Mojsija verovaće i njegovim rečima a samim tim držati dan koji Bog odredi. Bog nije rekao subota je blagoslovena samo zbog Jevreja i samo oni smeju da je drže jer to nije Jevrejski dan već Božji.
Taj dan se nalazi u 10 zapovesti pa svaki koji kaže da veruje u jednog Boga po prvoj zapovesti taj neće biti idolopoklonik po drugoj zapovesti i odmaraće u subotu po četvrtoj zapovesti i neće krasti niti lagati niti poželeti tuđe ljubeći svoje roditelje a sve to po ostalim zapovestima čini i sve su jednake po važnosti jer ako bilo koju prekršimo greh činimo. Nemože čovek selektovati zapovesti po svojoj volji pa neke prihvatiti a neke odbaciti i drago mi je što si i sam pomenuo zapovesti kao obavezu u ranijem govoru.

Ako se samo deklarišemo kao vernici a ne pridržavamo se reči proroka koje prinajemo pitanje je da li smo to za šta se predstavljamo.
Ako bih ja izjavio da priznajem Muhameda a rekao da neverujem rečima koje je on rekao šta bi ja time činio?
Imamo u starom zavetu sa jedne strane tridesetak proroka koji tvrde isto a sa druge (uslovno rečeno) jednog proroka koji takođe tvrdi da je i njemu Bog javio po Gavrilu (anđelu) kao i onima sa uslovno rečeno sa ,,druge strane'' hajde sad kao ljudi dobre volje i želje da upoznamo istinu da iz ljudskog ugla pogledamo šta je šta.
Kojem se narodu Bog prvo javio (misli se na naciju ne na pojedinca)?
Zar nije Stari Zavet stariji od Kurana?
Zar autor Kurana nije čitao stare Izrailjeve proroke i izučavao druge vere i dobro ih poznavao?
Kuran kao Božja objava nesme da se suprotstavlja Božijoj reči koju je preko mnoštva drugih proroka Izrailjaca objavio već treba da ima istih opisa. Kuran ih i ima (istih opisa) ali su prvo napisani u Starom Zavetu pa ako bi odbacili Bibliju samim tim negirali bi deo Kurana.

Mojsija priznaju i Islam i Hrišćanstvo pa zašto mu onda ne verovati?
Avram je praotac i jedne i druge vere pa zašto mu neverovati?
Zašto ovo rekoh? Zato što je Mojsije učio da je Bog jedan kao i Avram. Zato što je Mojsije u srce vere stavljao žrtvu kao i Avram.Bog je mogao reći Mojsiju ,,samo vi verujte u mene i to je dovoljno'' ali ne bi tako već mu u ozbiljnoj noti saopštava o strogom pridržavanju obreda žrtvovanja i stavlja akcenat na žrtvu.
Da je samo obrezanje bilo potrebno onda Bog nebi rekao Avramu da prionese sina pokazujući mu time kako se spašavamo i to je Avram razumeo.
Zašto je uopšte od obrezanog čoveka traženo žrtvovanje jer su i Jevreji bili obrezivani?
Obrezanje je zavet na poslušnost a prinošenje žrtve i pored obrezanja je ukazivalo na veru i način spasenja zato ko ne razume žrtveni sistem kod Mojsija ne razume ni potrebu za Mesijom a samim tim ga i negira a sam Bog ga potvrdi i proslavi kao i On Oca.

Rakoh da čovek prvo mora razumeti šta je greh i šta je plata za greh da bi shvatiuo žrtvu i njenu ulogu jer nije kao što moj brat lepo reče ta žrtva trebala Bogu za hranu već na nešto
drugo je ukazivala a i navedeno je na šta.
Bog preko proroka najavljuje ukidanje životinjske žrtve sa jednom savršenom koja nema greha i koja jedino ona može otkupiti ljude od smrti tako se ukida životinjska žrtva a ostaje savršena na koji se pozivamo jer nemoramo više klati životinje zbog naših greha već se pozivamo na savršenu. Moj brat kaže da ta žrtva čisti od svih greha i to je tačno ali koga čisti?
Nečisti onoga što je ne priznaje kao što nije čistila onoga što žrtve nije prinosio kad su se prinosile. Bog netera čoveka da veruje već mu predočava oba puta (put vere u život i put ne vere u smrt) a mi imamo slobodnu volju da se opredelimo hoćemo li biti ubice ili miroljubivi, hoćemo li verovati ili nećemo jer od našeg izbora zavisi naš put.
Pogršno je reći šta god učinio ja ću se spasiti, ili ako nas sve spašava ja neću verovati pa će me morati spasiti jer sve spašava, pod rečju ,,sve spašava'' se podrazumeva sve koji veruju u tu žrtvu koja je prineta i dobrim delima pokazuju da veruju jer je jedno proizvod drugog jer se nemože sa dobrog drveta(kruške) brati čičak.

Razlika između Isusa i Adama je sledeća, Adam je stvoren a ne rođen i kroz njega uđe greh u svet a posledica greha je smrt. Isus je rođen od žene i bez greha je zato nas je i mogao žrtvom svojom otkupiti i kroz njega imamo život.
Tama je vladala dok se nije pojavila svetlost, Adam je tama Isus svetlost i gde nema svetlosti tu vlada tama, gde nema istine tu vlada ne istina, gde nema života tu vlada smrt jer smrt nije deo života kao što ni istina u sebi nema laži niti svetlost u sebi ima tame.

Veliki problem imaju ljudi u verskim organizacijama zato što sve posmatraju iz serviranog ugla pa svi što nevide stvari kao oni postaju za njih nevernici i protivnici a ja vas pitam sve zajedno da se sad nađete u Božijem carstvu da li bi tražili da pravite svoju bogomolju ili bi vam jedna bila zajednička?
Da li bi pitali nekog koje je vere ili koje narodnosti?
Šta bi vas to povezivalo? nije li to univerzalna ljubav koja nepozna narodnost,verske doktrine, boju kože, jezik, jer je iznad toga pa zašto tu ljubav nemate sad u sebi ako ste Božji?
Svi ste mi braća jer nam je Bog jedan i sve vas volim ma šta god mislili o meni.
Ako nekad ukorim nekog to je iz ljubavi da bi se sam opomenuo i ispravio jer sam mu oprostio istog trena mada to stanje mnogi ne razumeju pa im je smešno ali i oni su moja braća i volim ih.
Zar nije Isus Petru rekao idi od mene sotono, da rekao je ali ne Petru već onome što kroz Petra progovori a na drugom mestu Petar kaže da je Isus sin Boga živoga i Isus mu reče da mu je to Otac javio, šta nam ovo sve govori da ja ukoravam onoga što govori kroz mog brata a brata ljubim ukoravajući greh.
Bilo je i prema meni dobronamernih ukora i hvala im da ih ne imenujem sad znaju se oni a bilo je i onih drugih gde se ne popravlja čovek već ponižava.

Ako moj dragi brat želi da odgovori na gornja pitanja o žrtvama bio bih mu zahvalan jer je o tome Mojsije pisao bez obzira na versku zajednicu smemo reći svoje mišljenje.
Mir tebi i domu tvome i od Boga svaki dobri dar.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 14:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Mir mojoj krscanskoj braci...

Mir mom bratu spavacu koji se tako slatko smije...o.k.

Citiraj:
Jer rijec "KRSCANSTVO" ne postoji u Bibliji.
Jer rijec "JUDAIZAM" ne postoji u Talmudu, Tori.
Rijec "ISLAM" postoji u Kur'anu.

oficir tvoje rijeci, samo cu se nasmijati. i pitati kako si to zakljucio. jesi li citao toru? jesi li procitao Bibliju?


Evo brate ako zelis jednostavno mi pokazi u originalnom tekstu bilo koju od ovih rijeci : KRIST, ISUS, KRSCANSTVO, HRISTOS...
To su sve rijeci novijeg porijekla u ono doba totalno su nepoznate Isau a.s. Znamo i ti i ja da je Isa .a.s. govorio aramejski, da je poznavao hebrejski ali Grcki ....hm sta ti mislis ...jel poznavao i Grcki...nema problema daj mi dokaz da jest inace...:"ko se zadnji smije..."
Isusovo ime je bilo Jehesua (klasicno) o.k. Isti sistem postoji i sa Simonom Kifusom tebi mozda poznatim kao sv.Petar.
Simon Kifus rijec Petar nikad nije cuo u svom zivot. Njegovo ime je Simon a Isa a.s. mu nadjeva ime Kifus u prevodu stijena.
Dakle Simon Kifus - Grci preveli na Simon Petrus (petrus-stijena) a ostali izostavili sve osim Petar...
I kad bi Simon sad bio medju nama i ti ga zovnuo s imenom Petar covjek se nebi ni okrenuo ...itd...itd..
Naravno ne zelim biti sarkastican, jednostavno te molim da mi pokazes te rijeci gdje se nalaze u originalnom tekstu a moje je da ih provijerim o.k.
Nekako mi se sve cini brate da stvarno neko nije uradio domaci iz vijeronauke...???

Za drugi dio tvog teksta otvori post i popricacemo i o tome...nema problema...

Mir tebi zelim

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 17:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Mir mom bratu Damaskinu...
Naziv za covjeka u arapskom jeziku je "insan" (onaj koji zaboravlja)
Pa mi oprostiti ako neki moj tekst, citat, izjava ili post bude imao uvredljiv karakter...doista vas molim da me opomenete i ja cu se izvinuti i evo sad izvinjavam se unaprijed jer sam "insan"...



Citiraj:
Citiraj:
Raspece Isusovo - Biblija govori suprotno
Smrt Isusova - Biblija kaze suprotno
Uskrsnuce Isusovo - Biblija govori suprotno
Prvi grijeh - Biblija govori suprotno
Trojstvo - Biblija govori suprotno



Библија, Нови Завјет, Јеванђеље по Матеју, поглавље 27:

22. Рече им Пилат:
Шта да чиним са Исусом названим Христом?
Рекоше му сви:
Да се разапне!
...
35. А кад га разапеше,
раздијелише хаљине његове бацивши коцку.

И има још милион примјера, али ми се не да тражити...


Brate Damaskine gornji citati iz Mateja bi savrseno odgovarali opisu Isusa da je razapet. Medjutim moras mi odgovoriti ko je bio tamo da je to sve vidio, jer ako uzmemo da je Matej rekao istinu onda sta reci na Marka

Citiraj:
Isus im prozbori: "Kao na razbojnika iziđoste s mačevima i toljagama da me uhvatite. 49 Danomice bijah vam u Hramu, naučavah i ne uhvatiste me. No neka se ispune Pisma!" 50 I svi ga ostave i pobjegnu. 51 A jedan je mladić išao za njim, ogrnut samo plahtom. I njega htjedoše uhvatiti, 52 no on ostavi plahtu i gol pobježe.
Marko 14:50

Dakle ako Marko kaze SVI...
To na bosanskom, srpskom, hrvatskom, ili engleskom (ALL) znaci SVI...
Dalje se govori o mladicu koji ga je pratio medjutim on bi bio svjedok dogadjajima da i one ne pobijeze...
Dakle SVI GA OSTAVISE I POBJEGNU...(Marko 14:50)
Ako kazemo da je svetinja prisustvovala raspecu o.k.
Onda je svetinja diktirala Mateju evandjelje i onda bi to bilo (u prozi i poeziji) poznato narodno stvaralastvo. Dakle ne zna se ko je niti sto rekao ko je niti sto vidio...ali se zna da je to neko zapisao i zna se ko je zapisao ali ne i od koga. Znaci vec ulazimo u "drugo koljeno" prenosenja predaje a nismo utvrdili od koga je poteklo prvo ili ko je prvo koljeno...

Citiraj:
Да ли је Христос Бог?

“Господ мој и Бог мој” (Јован, 20, 28 ).
“Он је истинити Бог и живот вјечни” (Јован, 5, 20).
“над свима Бог” (Рим. 9, 1 – 5).


“Господ мој и Бог мој” (Јован, 20, 28 ).- Radi se o Tomi koji je ne povjerovavsi u Isusa da je ZIV (ne uskrsnuo) nego ZIV, rekao da ne vijeruje dok ga ne vidi i nakon 8 dana ga ugleda i provijeri ruke od cavala noge i bokove...
Nakon toga Isus mu rece: "Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!" Ivan 20:29
Buduci da si me vidio, povjerovao si....Damaskine brate
Toma po ovom evandljelju priznaje Isusa za Bozanstvo ali Isus mu ne odgovara "Ja sam Tvoj Bog" niti mu govori "Ja sam tvoje Bozanstvo" niti "Klanjaj se samo meni" niti bilo koju izjavu bilo gdje u Bibliji Isus ne odgovara svojim ucenicima da je Bog, Bozanstvo...
Slusaj brate evo na primjer ako neko dodje tebi i kaze da si ti te osobe bog...ti to moras prihvatiti ili odbiti.
Ako prihvatis da si bog onda tek nakon toga mozemo smatrati da je doslo do prihvatanja da te se stuje kao bozanstvo, no medjutim ako ti to niti prihvatis niti negiras, onda se ti ne smatras bozanstvom...to je bio samo primjer
Evo drugi...u Kuranu imamo gdje Allah s.w.t. kaze :" Ne obozavajte nikog osim mene" -cista izjava Bozanstva ljudima da bozanstvo potvrdjuje da je bozanstvo...Ukoliko Allah s.w.t. nigdje u Kur'anu ne bi potvrdio da je bozanstvo niti to negirao mi bi imali pravo na sumnju, ali On s.w.t. u mnogim ajetima navodi sebe da je On taj koji se treba obozavati...
Sad te molim da mi nadjes tekst iz Biblije gdje Isa a.s. kaze :"Ja sam Bog" ili "Obozavajte samo mene" Ili "Meni se samo klanjajte" bilo gdje...
Molim te nemoj mi navoditi metaforu niti alegoriju meni treba cista izjava onog za koga vi smatrate da je bozanstvo o.k.

Он је истинити Бог и живот вјечни” (Јован, 5, 20).

Samo si brate trebao nastaviti citirati gdje Isus kasnije govori :...Ja sam od sebe ne mogu učiniti ništa: kako čujem, sudim, i sud je moj pravedan jer ne tražim svoje volje, nego volju onoga koji me posla." 31 "Ako ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo moje nije istinito. 32 Drugi svjedoči za mene i znam: istinito je svjedočanstvo kojim on svjedoči za mene. 33

Sad mi samo reci ima li ovo smisla ja sam citirao istog tog Ivana samo 5:30-33 I gore ti za Isusa vijerujes da je on Bog a dole Isus sam kaze da ne moze uciniti nista (naravno bez volje Boga)...Jedini nacin kako da se pomire obje izjave jest da je Isus covijek (poslan od Boga) koji ne moze ucini nista bez volje Boga...i tako je bilo citav njegov zivot
Ali ja imam svjedočanstvo veće od Ivanova: djela koja mi je dao izvršiti Otac, upravo ta djela koja činim, svjedoče za mene - da me poslao Otac. 37 Pa i Otac koji me posla sam je svjedočio za mene. Niti ste glasa njegova ikada čuli niti ste lica njegova ikada vidjeli,
Narocito je interesantna ova izjava Isusa " Niti ste glasa njegova ikad culi...." - a ako je tako onda ko je s neba potvrdio da je Isus njegov sin...Bog???
NE jer Isus kaze da Nikad glasa Njegova niste culi...
Andjeo...e andjeo mozda ....
Kome sad vijerovati andjelima s neba ili Isusu s zemlje...???
:confused1:

Ta kako biste vi vjerovali kad tražite slavu jedni od drugih, a slave od Boga jedinoga ne tražite!
...
I tako u nedogled... :cry:

Sto se tice Rimljana 9:1-5 znamo brate i ti i ja da je to pisao Pavle...
E sad mi reci nesto o Pavlu
Jel bio apostol?
Cim se bavio prije "privdjenja na putu za Damask"?
Je li ikad vidio Isusa?
Jeo s njim?
Pio?
Trgovao?
Putovao
Druzio se?..

Nikad
Nikad
Nikad
Nikad

Svi negativni odgovori...
cak sto vise Pavle kontrira Isusu
Isus govori :" Cuvajte zapovijesti....(Mosjijeve)
Pavle:...Isključeno je. Po kojem zakonu? Po zakonu djela? Ne, nego po zakonu vjere. (Rimljani 3:28)
Sad mi reci Pavle ili Isus. Odaberi
Jer i sam Isus kaze da se mora odabrati govoreci o Bogu i materiji.
Ako je Isus bog ....i kaze "Cuvaj zapovijesti"...(Jasno ko dan)
Pavle..." Niko se nece opravdati po zakonu..." ( Jasno ko dan)
Kontradiktornost isto tako jasna ko dan

itd. itd
Citiraj:
Видиш брате "Официр с ружом",
неће бити баш да муслимани данас дословно вјерују и признају све што учи Библија

i to je jasno ko dan do sad i ptici na grani...

Mir i svako dobro zelim

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 17:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Mir mom bratu lavicu... brate sad moram na posao pa kad dodjem insallah pa cu ti odgovoriti tamo negdje oko 22:00

Mir tebi i svako dobro ti zelim

:)

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 18:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
uzmi malo jevrejski i grcki prevod i citaj pozitivce. nemoj citati knjige u kojima islamski pisci traze greske da bi potvrdili da je islam u pravu. :wink:

kada citiras nesto vezano za Hrista, pogotovo kad je rijec o njegovoj prirodi, bilo bi lijepo da citiras i Jovan 10:30 :wink: "Ja i Otac jedno smo."
takodje Tit 2;13 , vec pisano na jednoj drugoj temu u razgovoru sa jehovinim svjedocima, pa ako Vader moze da pronadje. mene mrzi ponavljati.

takodje se nadam da ces odgovoriti na ono pitanje, nemoj zuriti.

evo ti jos jedno pitanje. vi vjerujete da je Biblija od Boga, al ona zadnja Njegova knjiga je Kuran i Muhamed je njegov zadnji poslanik. vjerujte da je Biblija od Boga jer je takodje u njoj receno da ce Muhamed doci, jel tako. mozemo li o tome malo pricati, pa da vidimo da li je Muhamed od Boga.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs