banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 13:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Apr 2010, 20:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
mary juana je napisao:
Nisi ti očima vidio Pismo, a kamoli ga citirao, a na sve ti je odgovoreno samo trebaš naučiti čitati tuđe postove.
Btw
Da si ikad u životu otvorio Pismo, samoisključio bi se iz paganske religije kojoj pripadaš.




Kao prvo, tvoje postove, tacnije tvoju logiku niko ne moze da prihvati jer nema veze s mozgom.
Deset ljudi meni da kazu da sam pijan, ja bih legao, ali ti si tip koji je vjecno najpametniji i u pravu i tu se nemoze nista,
a u duhovnom svijetu to se jednostavno i oduvijek zvalo sujeta i gordost.

Kao drugo, nije dovoljno samo citati nego i znati kontekst odnosno pravilno rastumaciti.
Recimo se citaju postovi lavica i spavaca razumije se sta hoce da kazu, pa cak i kad se covjek ne slaze apsolutno u svemu,
no medjutim kad citam tvoja pisanija ne vidim licno duhovno iskustvo, nego samo nekakvo nadmeno kopiranje jehovisticke propagande
u kojoj ko kod ti ne aminuje i postavlja ti nezgodna pisanja automatski postaje glup, neduhovan, nije citao Pismo itd.


Moja religija se zove hriscanstvo a ti si koliko vidim u nedostatku argumenata presao u etiketiranje i pljuvanje.
Recimo kada bi ucesnici ovog podforuma se spustali na tvoj nivo vjerovatno bi te nazvali partijski sekretar jehovista ili nadmeni sektas,
ali su isuvise uljudni, tacnije oni svoje hriscanstvo zive i ono za njih nije ideologija kao u tvom slucaju, vec jedostavno nacin zivota.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
I evo nas na trećoj temi gde Mari pastira sledeće:

,,3.Ispravna identifikacija svetog duha mora biti u skladu sa svim djelovima pisma koji se odnose na ovaj duh. Ako polazimo od te pretpostavke, logično je zaključiti da je sveti duh Božija djelujuća sila. On nije osoba, nego moćna sika koja izlazi iz Boga da bi izvršila njegovu svetu volju (Psalm 104:30; 2.Petrova 1:21; Dj.ap. 4:31).
I da samo još napomenem da Biblija govori da je osobno ime Oca Jehova (Jahve), obavještava nas da je Sin Jsus Hrist. Ali, nigdje u Bibliji se osobno ime ne primjenjuje na sveti duh.
I ovo je suhoparan odgovor kao i pitanje, ali ako treba mogu iznjeti gomilu biblijskih redaka koji ovo potvrđuju.


Duh je u Pismu prikazan u raznim fizičkim pojavama koje služe kao upoređivanje da bi se mogla dobiti predstava o Duhu.Najčešće se upoređuje Njegovo prisustvo u i a čoveku poput vode,vetra i vatre.Jer Duh diše gde hoće i on nema zemaljsko telo ni kosti.

Tri su osnovne službe Duha u starom zavetu:
1 Duh kao sila (Sudije 6.34 ;15.14 Ps.51.11 Isa.34.16 Jezek.39.29 Mihej 3.8 )itd.
2 Duh kao mudrost ( ll Moj.31.3 llSamuil.23.2 Jov 32.8 Isa.11.2 ;40.13 Zaharije 4.6)itd.
3 Duh kao osoba (Jov 3.4 Isa.4.4;44.3;48.16;59.19;59.21;61.1;63.10-11;63.14 Mat.1.18-20;3.11;3.16;4.1;10.20;12.28;12.31-32 Marko 13.11 Luka 1.35;2.25;227)

U novom zavetu Gospod prinosi sebe i naveštava po Njegovom telesnom vaznesenju da će doći Duh Sveti ne kao struja niti Sunčeva energija ne ni kao atomska energija već kao OSOBA koja će biti u verniku i očstiti mu srce i dat utehu i poučiti osobu a to ne čini energija već...ko to čini?
Dok malo odspavam uz Božiju pomoć vidćemo koja je to i čija služba.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2010, 23:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
lavić je napisao:
3 Duh kao osoba (Jov 3.4 Isa.4.4;44.3;48.16;59.19;59.21;61.1;63.10-11;63.14 Mat.1.18-20;3.11;3.16;4.1;10.20;12.28;12.31-32 Marko 13.11 Luka 1.35;2.25;227)

Nijedan od ovih stavaka ne potvrđuje duh kao osobu, apsolutno ni jedan. čak štaviše ovakvo poimanje je smješno.
Jovan 3:4 govori se o krštenju, i izlivanju svetog duha kojeg bog daje.
Isajia 4:4kaže se kad Jehova duhom spere, dakle upravo suprotno od toga što ti tvrdiš, Jehova upotrebljava svoj sveti duh da ostvari svoj naum, nije osoba već Božija djelujuća sila.
Isajia 44:3 kaže izlit ću duh, opet jehova izliva duh, dakle kad je prvo rekao da će izliti vodu na žedne, tako je kasnije rekao i za duh, kao nešto sveobuhvatno kao silu svoju, a ne kao osobu koja će doći.
Isajia 48:16 A sad me svevišnji Gospodin Jehova poslao zajedno sa duhom svojim, dakle duhom Jehovinim, a ne nekom osobom, a kasnije u 17 redku kaže se ja Jehova tvoj sam Bog, koji te uči da činiš što je za tvoje dobro, koji te vodi putem kojim trebaš ići. Gdje je ovde duh kao samostalna osoba.
Isajia 59:19 jer on će doći kao rijeka zastrašujuća koju duh jehovin tjera, opet se jasno i koncizno ukazuje na Božiju djelujuću silu, ovde je moglo stajati 'koju sila jehovina tjera' i kontekst bi bio ne promjenjen.

Stvarno su ti reci kojima kao dokazuješ da je duh osoba smješni, čak mi se na ovakve besmislice ne da ni odgovarati.

Neki pojedinačni tekstovi koji se odnose na sveti duh mogu izgledati kao da ukazuju na osobnost. Npr. za sveti duh se govori da je "pomoćnik"(grčki parakletos; "utješitelj, Ša; zastupnik, JB) koji 'uči', 'svjedoči', 'govori' i 'čuje' (Jovan 14:16, 17, 26; 15:26; 16:13). Ali, drugi citati govore da su se ljudu 'napunili' svetim duhom, da su neki bili 'kršteni' njime ili 'pomazani' njime (Luka 1:41; Matej 3:11; Dj.ap. 10:38). Ovakva ukazivanja na sveti duh sigurno ne odgovaraju osobi. Da bi se razumjelo šta Biblija kao cjelina uč, moraju se uzeti u obzir svi ti citati. Koji je razuman zaključak? To da prvi ovdje navedeni citati primjenjuju oblik govora koji personificira Božiji sveti duh, njegovu djelujuću silu, kao što Biblija personificira i mudrost, grijeh, smrt, vodu i krv. U 1.Jovanovoj 5:6-8 se ne kaže samo da duh svjedoči, nego se to kaže i za 'vodu i krv'. Prema tome nijedna izjava ne dokazuje da je sveti duh osoba.

Dakle, sveti duh nije osoba, nego moćna sila koja izlazi od Boga da bi izvršila njegovu svetu volju (Psalm 104:30; 2.Petrova 1:21; Dj.ap. 4:31)

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 00:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Jamesdin Kurtovic je napisao:
Kao prvo, tvoje postove, tacnije tvoju logiku niko ne moze da prihvati jer nema veze s mozgom.

Jamesdine ti si istovremeno jedan i smješan i tužan lik.
Opet ništa ne demantuješ niti dokazuješ
Jamesdin Kurtovic je napisao:
Moja religija se zove hriscanstvo

Tvoja bi se religija možda tako i mogla zvati da zastupa ono što piše u Bibliji, ali pošto tvoja religija čini i zastupa sve suprotno onome u Bibliji i onome što je Hrist naučavao onda se ne može ni zvati hrišćanska. A uostalom pravoslavlje kao i katolicizam nisu ni monoteističke religije, jer više se klanjate i molite kojekakvim svecima i paganskim bogovima nego jedinom pravom i živom Bogu.
Gdje je to Isus poticao na blagosiljanje oružja i rata? A to vaše sveštenstvo radi, čak niste ni deset zapovjesti u stanju da ispoštujete ni formalno, a kamoli suštinski, već se slikama i kipovima rugate Bogu, a tek slave i običaji što su vam hrišćanski, zeznuli ste i Babilon, tu ništa od onoga što je Hrist učio i na šta je ukazivao nema ni u fragmentima, već samo suprotno.
Prema tome ljutio se ti ili ne ali to je tako i to je dokazano, a Biblija je svjedok ko je ko, dovoljno je samo otvoriti Bibliju i sve je jasno ko radi suprotno njoj, a ko se pridržava nje.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 07:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
lavic ti je vec ukazao na pedeset mjesta u bibliji koji svjedoce istinu, ali tebe istina ne zanima.

I na kraju krajeva lavic, spavac i ja ti ukazujemo na mjesta u Svetom Pismu koja su plod naseg licnog citanja,
a ti evo, spusti ruku na to Pismo u koje se kunes pa reci da li samo kopi/pejstujes vec formulisane dogme jehovista.

Sad mi je jasno zasto ljudi ne vole jehoviste, nije to iz razloga sto su dosadni,
nego sto neprekidno traze da budu saslusani a ne zele da slusaju nikoga;
redom sve osudjuju a sebe grade najpravednijim.


Stvarno, sad znam sta znaci kad je neko sektas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 07:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Ta mjesta na koja je lavić ukazao ni na koji način ne govore o svetom duhu kao osobi, a to je i dokazano u mom prethodnom postu, ako treba iznjet ću još dokaza.
Sveti duh nije osoba i nigdje se u Bibliji ne prikazuje kao osoba, ama baš nigdje.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 12:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Ok, idemo onda redom:


Sta bi bila razlika Svetog Duha prosto kao nekakve sile, energije i Svetog Duha kao licnosti?


- Energija je dejstvo licnosti a ne sama licnost
- Energija stoga ne moze da sama donosi odluke
- Energija ne moze da misli sama za sebe
- Energija ne moze da djela na svoju ruku, bez licnosti koja je izvor energije tj djelanja
- Energija ne moze da govori i svjedoci sama za sebe




Odlike Svetog Duha u Bibliji jesu:

- nestvoren
- bespocetan
- sveprisutan
- svespoznajuc



Takodje, on u Svetom Pismu:

- govori
- zastupa nekoga
- svjedoci
- vodi
- zapovijeda
- odredjuje
- daje otkrovenja
- pecati Bozija otkrovenja
itd.


On u Svetom Pismu svjedoci slobodno djelanje i volju (dakle identitet):
osobenosti koje nalazimo jedino i iskljucivo u licnosti.
A sve ovo sto sam naveo (samostalno misljenje, samostalno donosenje odluka, samostalno djelanje, svjedocenje i govorenje) jesu osobine licnosti,
a ti jos jednom pogledaj u Bibliju i vidi da li su to odlike Svetog Duha.


Ako sam ja utjesio nekoga, moje tjesenje nece biti nazvano posebnim epitetom, vec ce se on odnositi na onoga cija je volja pokrenula dejstvo, na licnost.
Ako sam ja pomogao nekoga, nece se moje pomaganje nazivati posebnim entitetom, vec ce se odnositi opet na volju koja je pokrenula proces.

Zasto onda Pismo naziva Svetoga Duha "Pomagac" i jos "Utjesitelj", ako je on samo dejstvo odnosno energija?
Zar nije potpuno jasno da je "Pomagac" i "Utjesitelj" ona volja koja je pokrenula dejstvo, a ne energija koja je pokret volje izvrsila?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Jamesdinu bratu od Osmana Osmajića-Osme

,,Stvarno, sad znam sta znaci kad je neko sektas.''

Evo usuđujem se reći da ih ni površno ne poznaješ a kad bi tek recimo 20 god.sluaš njihovu nauku i slušao njihove matematičke operacie i video i čuo likovanja o superiornosti i svetosti u odnosu na ostali,,šljam''(izvini)i kako sve treba Armagedon da očisti ,,šljam;, a144000svedoka ostaju kao kraljevi.
Ne mogu ti ni nabrajati jer mi kiselina razbija želudac,i zanimljivo kod mene neće više da dođu a neznam zašto... uljudno sam ih pitao da mi objasne i uvek negde žure ako pitaš nešto.
Od Osme Jamesdinu.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 14:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Jamesdin Kurtovic je napisao:
Zasto onda Pismo naziva Svetoga Duha "Pomagac" i jos "Utjesitelj", ako je on samo dejstvo odnosno energija?
Zar nije potpuno jasno da je "Pomagac" i "Utjesitelj" ona volja koja je pokrenula dejstvo, a ne energija koja je pokret volje izvrsila?

na ovo sam već odgovorio par postova ranije.
Jamesdin Kurtovic je napisao:
On u Svetom Pismu svjedoci slobodno djelanje i volju (dakle identitet):
osobenosti koje nalazimo jedino i iskljucivo u licnosti.
A sve ovo sto sam naveo (samostalno misljenje, samostalno donosenje odluka, samostalno djelanje, svjedocenje i govorenje) jesu osobine licnosti,
a ti jos jednom pogledaj u Bibliju i vidi da li su to odlike Svetog Duha.

Dakle nađi mi Biblijski citat u kome sveti duh djeluje samostalno kao osoba,
Vidi sad ovo, vi koji vjerujete u trojstvo smatrate da te tri osobe za koje se kaže da su uključene u trojstvo nijedna nije veća ili manja od druge, da su sve jednake i da su sve svemoguće?
Marko 13:32 "Što se tiče onog dana i časa niko ništa ne zna: ni anđeli na nebun ni Sin, već jedino Otac" Naravno da ovo ne bi bilo tako da su Otac, Sin i Sveti Duh potpuno jednaki, čineći jedno B0žanstvo. Međutim, nameće se tu još jedno pitanje, zašto se u kontekstu ovoga ne spominje i sveti duh ako je osoba, zašto se ne kaže da o tome ne znaju ni anđeli, ni sveti duh ni sin, već su samo pomenuti anđeli i Sin?
Zanimljivo je zapaziti da u Bibliji sve osobe imaju i osobno ime, no nigdje ne nalazimo da sveti duh ima ime.
Dakle nigdje u Bibliji ništa ne ukazuje da je sveti duh osoba
Zapazimo i ovaj stavak iz Mateja 12:31, 32 "Svaki grijeh ili hula će se oprostiti ljudima, ali hula protiv duha svetog neće se oprostiti nikada. Ako ko rekne šta protiv Sina Čovječjeg može mu se oprostiti, ali ko rekne šta protiv Duha Svetoga, ne može mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni na drugome!" Da je Sveti Duh osoba i da je Bog, ovaj bi citat jasno proturiječio nauci o Trojstvu, jer bi to značilo da je na neki način Sveti Duh veći od Sina. Umjesto toga, to što je Isus rekao pokazuje da je Otac kojem "Duh" pripada veći od Isusa Sina čovječjeg.
Jovan 14:28 "Isus je rekao: Kad bi ste me ljubili radovali biste se što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene."

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 14:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
lavić je napisao:
Evo usuđujem se reći da ih ni površno ne poznaješ a kad bi tek recimo 20 god.sluaš njihovu nauku i slušao njihove matematičke operacie i video i čuo likovanja o superiornosti i svetosti u odnosu na ostali,,šljam''(izvini)i kako sve treba Armagedon da očisti ,,šljam;, a144000svedoka ostaju kao kraljevi.
Ne mogu ti ni nabrajati jer mi kiselina razbija želudac,i zanimljivo kod mene neće više da dođu a neznam zašto... uljudno sam ih pitao da mi objasne i uvek negde žure ako pitaš nešto.
Od Osme Jamesdinu.

Ovo se zove bljuvotina i laž, nigdje se to ne uči niti se kad učilo, odvratne laži.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mare care
pusti ti njih oni bi da bude sve logično i razumljivo jer ne znaju ono što nas dva jarana znamo i ne moraju neka žive kao normalan svet a mi ćemo biti kraljevi,zamisli samo NJ.K.V.KRALJ MARI vau.
Pa nj.K.V.LAVINA hej čoveče.

Stadosmo kod DUHA.
Sad ćemo MI ,,njima'' ko je ono-duh.
Ako dragi čitaoci i čitaonice protrljate češalj o kosu i dobijete elektricite pa ako brzo trljate i uspete kanalisati kroz provodnike dobijate silu i eto ga...ih što volim što sam ovako pametam i pre svega skroman.Dragi slušoci i slušalice nemojte ovaj eksperimnt probavati jer vam se za tako složen posao i pun rizika potrebno stručo lice a zove se i odaziva se na zvuči signal Mari.

Kad se saberemi oduzmem napisao bih o SVETOM DUHU i o Božjim imenima da otkinemo 2 karike ropstva sa našeg brata.

Moj braco kaže:
,,Ovo se zove bljuvotina i laž, nigdje se to ne uči niti se kad učilo, odvratne laži.''

Braco otkud znaš kad si lepo rekao da nisi svedok ni porota (možda sudija).
I još znaš šta se i ranije učilo.
Vidiš da me nos još dobro služi i uvek prepoznam svedoka ,,pionira'' i svedoka s,,nadom'' zato i sipam vodu u rupu da izađe štakor.

Neboj se tu smo da ti pomognemo.
Posoji i prof.deformacija gde neko voli pitanjma utvrditi labilnost izvesnih osoba i drenažom proveriti postojanst vere i ubeđenja. No sikiriki ima lek za tebe iako je stanje hronično i preti da pređe u ..nećemo dati.IMA NADE.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 15:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mari
,,Marko 13:32 "Što se tiče onog dana i časa niko ništa ne zna: ni anđeli na nebun ni Sin, već jedino Otac" Naravno da ovo ne bi bilo tako da su Otac, Sin i Sveti Duh potpuno jednaki, čineći jedno B0žanstvo.''

Da li se stvarno smeješ kad ovako nešto pišeš?
Uljudnije i mudrije bi bilo pitati nego odmah pokazivati osnovno ne poznavanj vere koju zagovara.

Evo mi šareno perj raste ali nema veze sve za vraćanje duše Bogu.
Brate Mari, BOG JE DUH.
On sve zna,sve vidi,sve čuje,sve prisutan je,sve je po Njegovoj volji.
DUH GOVORI.-Ne mogu ti odmah reći više jer bi se sablaznio, razuman čovek iz pitanja koja ti postavih bi izvukao korisne poruke i našao ceo odgovor u Pismu.
Ako bih ti rekao da ON prebiva u ljudima i da je osoba koja sa ljudima razgovara i kroz ljude govori ti to nebi razumeo jer si zatvorio vrata a ON i dalje kuca a ti odbijaš...I SAD DOK ČITAŠ KUCA jer nije ovaj razgovor slučajankao što ništa nije slučajno.
Pre par dana ti htedoh sve reći ali...treba vreme zrenja da se ne pohuli mada blansiraš i u vremenu ne znanja si. Ovo ti rekoh kao rođenom bratu,reci meni šta god želiš ali ne diraj visoki napon bez znanja o naponu jer je opasnije nego možeš zamisliti.
Životno sam ozbiljan kad ovo govorim.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
mary juana je napisao:
Pa dobro, ali zašto onda sveti duh ne zna?


Vlasitim voljnim izborom.
"Saginjanje volje" pred onim kojem ukazujes ljubav i postovanje.
Tu vrstu duhovne kategorije nije uspio da spozna Satanailo,
bez obzira sto je bio najljepsi i najinteligentniji od svih.
Tajna duhovnog spasenja je u smirenju srca, ne u gordosti i osudjivanju svega i vsja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2010, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mari
brate oprosti na uvredama moja greška.Ali te molim da ono što budem ovde dalje pisao pročitaš i tvoj je izbor da li ćeš odgovoriti ali pročltaj.
Još jednom izvini na mojim slabostima i jeziku.Želim da naš razgovor bude korektan. Hvala.


Mary
,Jovan 14:28 "Isus je rekao: Kad bi ste me ljubili radovali biste se što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene."
Mojemišljenje po tom pitanju je onako kako i apostoli uče a to je da je DUH veći od tela kao što je telo veće od odela.Bog se nastanjivao u šatoru od sastanka a onda se nastanio u telu i pokazao ljudima.Ta služba u telu je ono očišćenje u 3-oj Moj.mislim16 glava opis jarca i žrtve.


,,Zapazimo i ovaj stavak iz Mateja 12:31, 32 "Svaki grijeh ili hula će se oprostiti ljudima, ali hula protiv duha svetog neće se oprostiti nikada. Ako ko rekne šta protiv Sina Čovječjeg može mu se oprostiti, ali ko rekne šta protiv Duha Svetoga, ne može mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni na drugome!"

Moje viđene uz Božiju pomoć ovog stiha glasi:
Sin čovečiji je u telu.Duh čini sve i svedoči našem duhu.
Telo svedoči uhu a Duh duhu i preko toga nema većeg svedočanstva koje može popraviti ako Duh bude odbačen.
Treba razmisliti ko je bio u telu u službi Otkupitelja i ko je Spasitelj.
Onda treba videti ko je stena koja je vodila narod.
Zašto je Duh kao osoba muškog roda stigao tek po prestanku službe tea za Otkup.
Šta je činilo telo Isus,a šta čini Duh Sveti uporedi iz Pisma šta čini služba u telu a šta služba Duha.

Nisam zaboravio za imena i sve ostalo čim malo više vremena uz Božiju pomoć i uvažavanje stiže.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Lagano ćemo ići da bi se smernicama samo pokazao pravac a svako sam dokučio i utvrdio u istini.Nemože okrunjeno jer onda se samo preleti i negira bez osvrtaa ja to zovem raspravom u stilu ko je pametniji.
Meni to ne treba,jer je to telesna požuda a niti treba bilo kojem VERNIKU rođenom odozgo.

Samo bih ukazao primerom a ko želi neka sam nastavi dalje tražiti i videće kako se mnoštvo istih stvari brzo nalazi.
Primer:
1. Isus učitelj (Mat.10.24;17.24 itd) = Duh učitelj (Jovan 14.26 itd)
U svim Isusovim službama naći ćete i službu Duha a ima ih....

Narodu Božjem i braći u istini i Duhu Božijem
I Korinćanima gvori o darovima koje daje osoba DUH SVETI i pogledajte da li je Isus imao te darove i zapamtite a je On dao a postolima vlast i darove a piše da Duh daje darove kome koji hoće ili više njih.
Adovezuje 13 glava sa govorom o ljubavi jer je dar dat za pomaganje iz ljubavi a ljubav SLUŽI.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 10:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Možeš ti vjerovati šta hoćeš i filozofirati razne filozofije, ali je jasno šta Biblija uči i odakle potiče vjerovanje u trojstvo, prema tome stvar je jasna.
Ne postoji ni jedan Biblijski redak koji bi ukazivao da je sveti duh osoba niti postoji i jedan redak koji naučava dogmu o trojstvu i to je jasno kao što je jasno ko je plasirao tu nauku, kad se pojavila i odakle potiče.
lavić je napisao:
Braco otkud znaš kad si lepo rekao da nisi svedok ni porota (možda sudija).
I još znaš šta se i ranije učilo.
Vidiš da me nos još dobro služi i uvek prepoznam svedoka ,,pionira'' i svedoka s,,nadom'' zato i sipam vodu u rupu da izađe štakor.

To zna svako ko se družio više od pola sata sa Jehovinim svjedocima, jednako kao što svako ko se družio sa Biblijom više od pola sata može vidjeti koje su crkve nazovihrišćanske.

Sve što pišeš gomila je gluposti ustvari sve su to tvoja shvatanja koja nemaju Biblijsko utemeljenje već su produkt tvog brkanja pojmova i nepoznavanje Biblije.
Evo ilustracija kako ti razmišljaš i kako tumačiš Pismo:
lavić je napisao:
Ako bih ti rekao da ON prebiva u ljudima
ON i dalje kuca

E sad kad vjetar lupa prozorima, kaže se da ON lupa, ali to ne dokazuje da je vjetar osoba.
Ili ako pričamo o gromu, pa je ON nekog ubio, ne znači da je grom osoba itd, itd.

Ovo je samo mala ilustracija tvoje logike i tvog razumjevanja Biblije i već mi je pomalo dosadno slušati tvoje pjesmice. Ostavi tu spiku tj. ispjevavanje za one svoje poznavaoce Pisma koji su završili tvoj tročasovni kurs Pisma :roll:

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 11:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Apostolima se pokazaše ognjeni jezici nad glavama kao znak da je obećanje stiglo jer Duh ne viče:halo stigao sam.
Danas se Duh manifestuje kroz darove povrđujući silom dar, i reč potvrđuje Duha i Duh potvrđuje svoju reč.
Isus ženi na studencu nije nudio stvarnu vodu već joj je tim primerom ukazao o stalnom ispunenju-punini Božije reči i sile koja istu prati jer reči koje čuste Duh su i žiot su.
Kad govori o stalnoj prisutnosti Duha u njegovom ne vdljivom stanju upoređuje sa vetrom jer se ni vetar ne vidi ali njegovo delovanje oseća.
Time nije Duh vetar niti voda niti vatra već primeri komparacije da bi čovek lakše razumeo ne vidljivu osobu i Njenu silu.

Telo Isus ne može stalno ostati dole jer onda ne može doći u drugoj službi zato odlazi telo da bi počela služba u Duhu.Rim.8.9 govori ko ŽIVI u Božjim ljudima.
Kad se završi služba Duha tad stiže telo Isus u slavi da uzme zapečaćene svoje sebi.

Jovan 14.16-17
Bio jedan Utešitelj u telu pa dolazi drugi u Duhu.
Isus je ISTINA a šalje se DUh ISTINE.
U 18-om stihu obećava pri odlasku tela da ih(učenike) neće ostavti sirotne već će DOĆI K NJIMA i nastaniće se kaže na drugom mestu u svaku osobu koja otvori.
Kako će telo Isus ući u ljude? Dvadeseti stih je mudrost ko ima uši neka čuje i razume.Amin.

Pavle kaže da ne živi više sebi već živi po volji Onoga što je u njemu i onda imenuje ko živi u njemu.I u nama SLAVA MU.
I Jovanova 4. 5-6 razdvaja pravu veru od laži.Ko veruje apostolskim rečima taj ima istog Oca
kao i oni.
Jovan 16.13-14
Opet Istina sedoči za istinu jer telo nije moglo trajno i istovremeno sve ljude poučiti ali druga služba može.
Duh govori ono što čuje Isus govori ono što čuje.
Piše ko IMA SINA ima i Oca ne kaže ko ima Oca imaće i sina tu je vaš čvor.
Ko ima SINA imaćei OCA jer se Bog jvi u telu a opravda se u Duhu.
Mari oprosti mi na mom bezumlju ali biću i to ako će to biti na spasenje tebi.

Znam da je tebi sve ovo što čuješ ludost jer te o vome oni u sakoima ne mogu naučiti jer oni primiše na zemlji svoje plate a moja je gore.
Nismo praktično ni počeli razgovor već je ovo nabacivanje mrvica da bi se zainteresovao pa da krenemo malo dublje i opširno jer toga u plićaku kod vas nema.
Još ako Bog da želim bar da saslušaš ono što najavih napisati u okviru tvojih mogućnosti shvatanja.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 12:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Da li je Isus ikad rekao da je Bog? Ne naprotiv Biblija ga naziva Sinom Božijim.
On sam je rekao: "Otac je moj veći od mene" (Jovan 10:34, 36; 14:28).
Isus je objasnio da postoje stvari koje ni on ni anđeli ne znaju, nego samo Bog (Marko 13:32).
Osim toga Isus je jednom molio Boga: "ali neka ne bude moja, nego tvoja volja" (Luka 22:42). da je Isus svemogući Bog, sigurno ne bi se molio sam sebi.
Apostol Petar je nakon Isusove smrti rekao: "Njega je, to jest Isusa, Bog uskrsnuo" (Dj.ap. 2:32).
Jasno je da su svemogući Bog i Isus dvije različite osobe

Što se tiče "svetog duha", takozvane treće osobe trojstva, vidjeli smo da to nije osoba, nego Božija djelotvorna sila.
Jovan Krstitelj je rekao će Isus krstiti svetim duhom, kao što je on sam krstio vodom. Kao što voda nije osoba, niti sveti duh nije osoba (matej 3:11).
Kad je nakon Isusove smrti i uskrsnuća izliven sveti duh na njegove sljedbenike, koji su se okupili u Jerusalimu, bilo je to ispunjenje Jovanova proročanstva. U Bibliji čitamo: "Svi se oni napuniše duha svetoga" (Dj.ap.2:4). Jesu li bili "napunjeni" osobom? Ne bili su napunjeni Božijom aktivnom snagom.
Činjenice jasno pokazuju da trojstvo nije biblijska nauka.
I stvarno, davno prije Isusova života na zemlji, u Egiptu i Babilonu obožavali su grupe od tri božanstva ili triade. Odatle i ova dogma, odatle i sveci i njihovo obožavanje, odatle i sve nazovihrišćanske slave i datumi uključujući i onaj kad slave božić. Ko ima uši da čuje i oči da vidi, ko nema tome ne vrijedi ni dokazivati.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mari
,,Da li je Isus ikad rekao da je Bog? ''

DA,a ti nađi gde piše ja našao davno.

,,Ne naprotiv Biblija ga naziva Sinom Božijim.'
DA, ja nao i to nađi i ti.

,,On sam je rekao: "Otac je moj veći od mene" (Jovan 10:34, 36; 14:28).
Tačno to sam ti gore rekao ali šablon ne vidi van šablona.

,,Isus je objasnio da postoje stvari koje ni on ni anđeli ne znaju, nego samo Bog (Marko 13:32).

Tačno, i to sam gore rekao.

Osim toga Isus je jednom molio Boga: "ali neka ne bude moja, nego tvoja volja" (Luka 22:42). da je Isus svemogući Bog, sigurno ne bi se molio sam sebi.

Tačno,telo se molilo Duhu jer to telo zemaljsko radi otkupa i to je služba poniznosti i otkua a posle stiže u slavi.Otac beše u tom telesnom hramu i mi se molimo Ocu-Duhu.


Apostol Petar je nakon Isusove smrti rekao: "Njega je, to jest Isusa, Bog uskrsnuo" (Dj.ap. 2:32).
Tačno,Duh oživljava telo.

,,Jasno je da su svemogući Bog i Isus dvije različite osobe''

Nevernici neveru čine...JA I OTAC SMO JEDNO ...pokži nam Oca i čitaj kga pokazuje i to naglas čitaj.

,,Što se tiče "svetog duha", takozvane treće osobe trojstva, vidjeli smo da to nije osoba, nego Božija djelotvorna sila.''

Šta si ti video??? Vetar,vodu,vatru,struju,sa inteligencijom pa apostoli i vetar odlučili da izdvoje dva učenika...Pavle bi radije bio u vatri ali mu valja ostati u telu...svi se podaviše-vodom ispuniše...gomila bioenergetičara za male struje i visoke napone...e Mari,Mari.

,,Jovan Krstitelj je rekao će Isus krstiti svetim duhom, kao što je on sam krstio vodom. Kao što voda nije osoba, niti sveti duh nije osoba (matej 3:11).

Logika ti je jača strana.Ni ti nisi osoba već voda vazduh i prah.

,Kad je nakon Isusove smrti i uskrsnuća izliven sveti duh na njegove sljedbenike, koji su se okupili u Jerusalimu, bilo je to ispunjenje Jovanova proročanstva. U Bibliji čitamo: "Svi se oni napuniše duha svetoga" (Dj.ap.2:4). Jesu li bili "napunjeni" osobom? Ne bili su napunjeni Božijom aktivnom snagom.

To nije Jovanovo proročanstvo jer se on pozivao na stare proroke kao kad je opisivao svoju službu.
Ne oni se napuniše vodom,vazduhom i vatrom još da pojedoše šta kiselo eto ih veliki AKUMULATORI zato oni svetlie.Ti patentiraj taj perpetum-mobile i namlati pare.

,,Činjenice jasno pokazuju da trojstvo nije biblijska nauka.,,
EUREKA, a ko je Bog ako smem da pitami u kojem telu se javi i opravda se u (vetru,vodi i vatri)
Zato za vas Isus nije sišao u DUHU u hades niti je duh propovedao prep.svetu niti je vaskrsenje bilo onih pravednka niti je smrt pobeđena već se zato uzdate samo u broj 144000
i dajete 10 procenata kao ulaznicu u 144000.
Isus nije u Duhu sišao jer je Duh voda,vatra i vetar neka judi čuju i nešto pametno a n samo moje nebuloze.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 14:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Ti pojma o Biblij nemaš, ali bi mogao u filozofe!
Evo ti još jedna ilustracija koja će pojasniti tvoje poimanje Biblije:
lavić je napisao:
Nevernici neveru čine...JA I OTAC SMO JEDNO

Da li je Isus mislio da su jednaki? Trinitarijanci kažu da je tako. Ali, u Jovanu 17:21, 22 Isus je molio s obzirom na svoje sljedbenike: "DA SVI BUDU JEDNO" i dodao je, "DA SVI BUDU JEDNO KAO MI ŠTO SMO JEDNO" on je u svim ovim slučajevima upotrijebio grčku riječ (hen) za "jedno". Očigledno Isusovi učenici ne postaju dio trojstva. ONI MEĐUTIM SUDJELUJU U JEDINSTVU NAMJERE S OCEM I SINOM, U ISTOJ VRSTI JEDINSTVA KOJA UJEDINJUJE BOGA I HRISTA.
Potpuno mi je jasno kako neko sa tročasovnim kursom nema razumjevanje za osnovne biblijske pojmove i kako nije u stanju da sagleda Bibliju kao cjelovitu knjigu.
Također nemaš pojma o 144 000 hiljade koje pominješ niti si čitao šta sam ja o tome pisao.
Ostale tvoje baljezgarije nisu ni dostojne komentara.

Pominjao si negdje "Apostolsko naslijeđe",, ja znam za naslijeđe apostola koji su živjeli u prvom vijeku i poznato mi je njihovo razumjevanje i učenje.
Ti očito misliš na naslijeđe onih koji nisu mogli da ukapiraju ni "Ne gradi sebi lika rezana..." pa ispuniše svoje crkve i ukrasiše narod likovima, sigurno misliš na naslijeđe onih koji su uveli sve paganske slave i slavljenje svih paganskih datuma kroz svece, uveli slavu 25.12., koji uče narod da drže paganske običaje i obrede, koji su zatrovali narod Babilonskim predanjem itd itd.
Po tom istom predanju i tog istog otpada je došla i ta dogma o trojstvu koju sljedbenici tog istog otpada naučavaju.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs