banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 08:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: aisa
PostPoslato: 01 Dec 2011, 01:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 00:57
Postovi: 686
jel mi moze neko od pripadnika islamske konfesije reci koliko je aisa imala godina kad se udala za muhameda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 01 Dec 2011, 01:50 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
6-7 kad su napravili zaruke, a 9-10 kad je stupila u brak..takodje se mogu naci informacije da je sa 7-8 prekinula zaruke, a sa 13-14 usla u brak..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 01 Dec 2011, 04:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
U to vrijeme djevojcice/ djevojke su stupale u brak kada bi dobile prvu mjesecnicu. Pa i Marija je imala 14 godina kada je rodila Isusa, a bila je vec Jozefova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 01 Dec 2011, 10:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Dust je napisao:
U to vrijeme djevojcice/ djevojke su stupale u brak kada bi dobile prvu mjesecnicu. Pa i Marija je imala 14 godina kada je rodila Isusa, a bila je vec Jozefova.


To je bila apsolutna tragedija za zenski rod, i samo govori koliko smo se morale boriti za kakvo-takvo postovanje i uvazavanje naseg integriteta. I danas ima curica koje stupaju u sex. odnose sa 12 godina, i to na Zapadu, a sa 16 vec imaju dvoje vanbracne djece. A u nekim muslimanskim zemljama tipa Somalije, curice se i dalje udaju sa 12 godina. Sretna nam nastupajuca 2012.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 13 Dec 2011, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Muškarci od 7 do 12 godina su učili Toru a onda su polagali ispit znanja na praznik bar micva
a onda mogli kao punopravni članovi čitati u zbornici, kroz to je i Isus prošao i imao pravo stati i čitati u zbornici.
Pa ako je muško sa 12 god. moglo biti čovek zar ženski rod koji brže sazreva greši ako sa 12 god postane žena?
U SAD devojčice sa 12-13 god. izgledaju kao Evropljanke sa 20.
Ako se ovim pitanjem o Ajši htelo nešto reći mislim da nema mesta za to.
Lično sam protiv da žensko pre 18 stupi u brak ali to je stvar pojedinca.
pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 18 Dec 2011, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
lavić je napisao:
Lično sam protiv da žensko pre 18 stupi u brak ali to je stvar pojedinca.
pozdrav.


Nije to stvar pojedinca, nego zakona koji na osnovu naucnih saznanja kaze da osoba nije psihofizicki zrela za brak i zasnivanje porodice prije 18 godine.

Cemu relativizirati ocigledne stvari ?

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 18 Dec 2011, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Dust je napisao:
U to vrijeme djevojcice/ djevojke su stupale u brak kada bi dobile prvu mjesecnicu.Pa i Marija je imala 14 godina kada je rodila Isusa, a bila je vec Jozefova.



Gdje si nasla ovaj podatak?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 18 Dec 2011, 21:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
http://www.gospel-mysteries.net/virgin-birth.html

http://www.disciplesnow.com/articles/9510/index.html

... samo od nekih. Uostalom, djevojke JESU stupale u brak veoma mlade u to vrijeme. Bila je obecana Jozefu, djevica.... dakle, veoma mlada. I ne znam zasto je to cudno ili se ovim kvari slika kakvu vecina ima o Muhamedu i Aisi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 18 Dec 2011, 21:28 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Japanese_rose je napisao:
lavić je napisao:
Lično sam protiv da žensko pre 18 stupi u brak ali to je stvar pojedinca.
pozdrav.


Nije to stvar pojedinca, nego zakona koji na osnovu naucnih saznanja kaze da osoba nije psihofizicki zrela za brak i zasnivanje porodice prije 18 godine.

Cemu relativizirati ocigledne stvari ?



Osoba je psihofizicki zrela odprilike sa 25 godina kada se mozak prestane razvijati. A ko ce kada stupati u brak mi je sasvim svejedno. Mogu da kontrolisem svoju djecu, a da branim nekom drugom.... Boze sacuvaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 18 Dec 2011, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Dust je napisao:
http://www.gospel-mysteries.net/virgin-birth.html

http://www.disciplesnow.com/articles/9510/index.html

... samo od nekih. Uostalom, djevojke JESU stupale u brak veoma mlade u to vrijeme. Bila je obecana Jozefu, djevica.... dakle, veoma mlada. I ne znam zasto je to cudno ili se ovim kvari slika kakvu vecina ima o Muhamedu i Aisi.



Ali ovi linkovi su samo spekulacije, nista naucno dokazano.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 19 Dec 2011, 01:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
ajkula je napisao:
Dust je napisao:
http://www.gospel-mysteries.net/virgin-birth.html

http://www.disciplesnow.com/articles/9510/index.html

... samo od nekih. Uostalom, djevojke JESU stupale u brak veoma mlade u to vrijeme. Bila je obecana Jozefu, djevica.... dakle, veoma mlada. I ne znam zasto je to cudno ili se ovim kvari slika kakvu vecina ima o Muhamedu i Aisi.



Ali ovi linkovi su samo spekulacije, nista naucno dokazano.


Isto kao i sa Aisom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 19 Dec 2011, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Za Aisu nemam pojma.. niti me interesuju takve sitnice, niti mi je jasno saznanje istih..

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 19 Dec 2011, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Pu pu sram vas bilo jest bogohulite...Marija je zacela "bezgresno" :)

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 23 Dec 2011, 14:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Ne treba zaboraviti cinjenicu da je Aisa r.a. stupila u BRAK a ne u neku vanbracnu vezu ( Boze sacuvaj ) i to za Poslanika s.a..w.s., osobu koja je najbolje znala Bozje propise i od muslimana nema niko pravo da "brani" Aisu r.a. niti da se postavlja u ulogu da je takav brak bio odraz "potlacenosti zene" i dokaz da su zene bile u podredjenom polozaju, inace najgore je kad takve opaske dolaze od osoba koje sebe sami nazivaju muslimanima ali se odricu postupaka za koje "nauka" kaze da su oprecne "naucnim cinjenicama"....

Zna se kad je osoba fizicki zrela za stupanje u brak, a psihicki..e "deder" mi reci koji je to prag kad osoba postaje psihicki zrela za brak ??? Koliko god nadjes slucajeva ja cu naci isto toliko brakova osoba starijih i od 40 godina a koje u braku cine budalestine i dovode svoj brak u pitanje....

Ocito ovdje neko nije udan/ozenjen...pa da vidi psihicku razboritost supruznika u odredjenim vremenima cak i u 60. god. zivota...:D

Somalija je primjer za strahu...a i tamo djevojcice stupaju u BRAK...naglasak je na BRAK...

Sve dok se osobe budu sprjecavale da ulaze u brak u vremenu kad dostignu tjelesnu zrelost bice nam jos vise nemorala i jos vise vanbracne djece...jer bi svaki muskarac rado "meracio" al niko nebi obaveze uzdrzavanja zene.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aisa
PostPoslato: 23 Dec 2011, 23:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Oficir s ruzom je napisao:
Ne treba zaboraviti cinjenicu da je Aisa r.a. stupila u BRAK a ne u neku vanbracnu vezu ( Boze sacuvaj ) i to za Poslanika s.a..w.s., osobu koja je najbolje znala Bozje propise i od muslimana nema niko pravo da "brani" Aisu r.a. niti da se postavlja u ulogu da je takav brak bio odraz "potlacenosti zene" i dokaz da su zene bile u podredjenom polozaju, inace najgore je kad takve opaske dolaze od osoba koje sebe sami nazivaju muslimanima ali se odricu postupaka za koje "nauka" kaze da su oprecne "naucnim cinjenicama"....

Zna se kad je osoba fizicki zrela za stupanje u brak, a psihicki..e "deder" mi reci koji je to prag kad osoba postaje psihicki zrela za brak ??? Koliko god nadjes slucajeva ja cu naci isto toliko brakova osoba starijih i od 40 godina a koje u braku cine budalestine i dovode svoj brak u pitanje....

Ocito ovdje neko nije udan/ozenjen...pa da vidi psihicku razboritost supruznika u odredjenim vremenima cak i u 60. god. zivota...:D

Somalija je primjer za strahu...a i tamo djevojcice stupaju u BRAK...naglasak je na BRAK...

Sve dok se osobe budu sprjecavale da ulaze u brak u vremenu kad dostignu tjelesnu zrelost bice nam jos vise nemorala i jos vise vanbracne djece...jer bi svaki muskarac rado "meracio" al niko nebi obaveze uzdrzavanja zene.



:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs