banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 23:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 09 Okt 2011, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Nije JS, oni uvijek naglase da su to što jesu i uvijek Jehovino sveto ime stave u prvi plan, međutim ni jedan JS nikad ne bi pisao po forumu.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 09 Okt 2011, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Sta ste navalili na lavica.
Lavic ne pripada ni jednoj crkvi ni vjeri, vec samostalno izucava religiju i prihvata ono sto misli da je ispravno. To je po meni mnogo ispravnije nego ovi sto pripadaju raznim religijama i dopustaju da drugi misle mjesto njih.
Lavic misli i zakljucuje sam, i zato trebate pokazati postovanje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 09 Okt 2011, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
jellyfish je napisao:
Sta ste navalili na lavica.
Lavic ne pripada ni jednoj crkvi ni vjeri, vec samostalno izucava religiju i prihvata ono sto misli da je ispravno. To je po meni mnogo ispravnije nego ovi sto pripadaju raznim religijama i dopustaju da drugi misle mjesto njih.
Lavic misli i zakljucuje sam, i zato trebate pokazati postovanje.


Zar ovo ne bi trebalo da je cilj svima, bez obzira na boju kože? Čemu onda posebno poštovanje dotičnoj osobini?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 09 Okt 2011, 19:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Čašću jedan drugog većom činite.
Mir vam svima i blagoslov od Boga a od mene bratski pozdrav. Poštovanje imajmo za svoje ukućane i komšije-susede i sugrađane i sve ljude jer ko ne poštuje svoje neće ni tuđe.

Naravno da ne tražim saglasnost oko svega što pišem već to želim sa vama podeliti a vi ćete čiatući Pismo videti čije govorim i potvrditi ili demantovati pisano argumentima i zato smo tu da čitamo i stražimo.

Videli smo u najkraćim crtama istoriju Vavilonije i njenog grada Vavilona koji je želeo imati SPOMEN kojim bi se hvalili i divili ali to nije po Božijoj volji.
Božanstvo Tamuz je poštovan kao bog sunca i molitvene ustanove su obavezno bile okrenute ka ISTOKU odakle se javlja sunce i vernici bi oimali JUTARNJU ranu službu okrenuti licem ka istoku to bi činili i uveče opraštajući se od svog božanstva da bi ga sledećeg jutra ponovo slavili.
Vremenom taj strogi istok je pretrpio korekcije ali većina još uvek stoji tačno na istok okrenute ako to dozvoljava prostor i lokacija.

Ta mesta molitve imaju visoko uzdignutu kulu da podseća na Vavilonsku a na vrhu nje poboden Tamuzov znak kao svedok čije je uporište tu.Unutrašnjost je uglavnom puna likova Boga Oca i Sina i mnogih ljudi a to druga zapovest izričito zabranjuje jer se prokletstvo navlači na osobe koje to načiniše i one koje to podržavaju.
To prokletstvo je navedeno u Pismu sa svim svojim rečima i tu je ostajanje bez poroda, zatiranje od strane neprijatelja jer ih Bog daje u ruke neprijateljima da bi se pokajali i Njemu živom obratili tako je činio i sa Jevrejima kad god su ga gnevili klanjanjem ženi sa detetom ili nekom kipu ili liku ili slici.

Odvođeni su u ropstvo, raseljavani gašena im ognjišta i brojno se smanjivali radeći za druge.
Predlažem da se pročita Sudijama 2. 13-14.
U tim verskim krugovima se izbegava izučavanje sa vernicima Otkrivenje po Jovanu jer ono jasno daje do znanja ko je sakriven i iza čega pa zbog straha da ne budu prepoznati uče mile reči kako smo svi spašeni podržavajući greh i sami ga čineći.
Isus ih je lepo opisao sa širokim haljinama koji vole prva mesta i slavu a i trpezu dobru pa i da se zalije koja...

Danas neki od njih na svojim leđima imaju izveženo sunce u punom sjaju dok vrše ispraćaj pokojnika.
Imaju u svojim mestima službe uzdignutu napravu za ubijanje i neki još na njoj drže telo Isusa razapeto jer ne žele da vide prazan krst.Prazan krst pokazuje pobedunad smrću i vaskrsenje jer satana i njegova država smrti nisu mogle ni na krstu ni u zemlji zadržati telo Isusa Hrista a oni to svesno čine jer podržavaju evoluciju.

Kroz vekove su pokazali mržnju, ratove i masakre,blagosiljli su ubice i oružje,blagosiljli su treći i peti brak iako to Pismo ne dozvoljava, blagosiljju politiku i njom se bave,žele vlast umesto da služe,žene se ili zabranjuju a imaju više žena od oženjenih,vrše grdna dela sa maloletnicima oba pola,uskraćuju reč Božiju gladnima istine a pune svoje trbuhe,novac im je oslonac a crkva paravan.

Kad čitate Pismo u želji da saznate Bog će vam otvoriti oči i videćete i prepoznaćete i neće niko trebati da vam govori jer je Bog sve rekao o njima, tad ćete izaći iz Vavilonskog nasleđa i moliti za sebe i svoje da se raskine prokletstvo koje se vuče do 4-te generacije. Na ovom forumu postoji tema ,,Blagoslov i prokletstvo,,i neke sestre su zahvalne za tu temu a ja sam zahvalan Bogu za Njegovu reč.

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Darko/Desktop/BR1/Vatikan.htm

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 09 Okt 2011, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Tajna Vavilon veliki

1. Vavilon sebe predstavlja kolevkom nove vere koju vuče u nasleđu od pre potopa a zatim i posle kroz svu istoriju. Ona se KRIJE iza prave vere i govori da je ona prava crkva i ,,Majka crkva,,
Rimska crkva stalno ponavlja da je ona Majka crkva a njen poglavar govori da je Bog Rimski. Otkrivenje 17. 5

RAZORKRIVANJE: Majka crkva zajedno sa svojim sedištem je Vavilon.

2. Ko su BLUDNICE kojima je ona majka?
--Bludnica je svaka žena koja sem muža ima drugog.
--Bog je muž a ko sem živog Boga ima drugog to je bludnica. II Moj. 20. 1-5 ; Isaija 54. 5 ; 62. 4 ; Jeremija 3. 14

RAZOTKRIVANJA: Idoli su drugi bog kojima se kurva majka crkva zajedno sa kćerima bludnicama.

3. Gde je sedište te majke crkve? Otk. 17. 9
Ko je opisana žena? Otk. 17. 18
Ko je taj veliki grad koji je Vavilon jer ima vlast nad svetom u verskom pogledu? Otk. 18 cela glava. Grad se nalazi na 7 brežuljaka-gora i luka je i sedište verske organizacije. RIM.

RAZOTKRIVANJE: Majka je ustoličena na 7 gora i taj grad ima luku i vlada nad svetom u verskom pogledu opijajući(učeći) narod bludsktvu(idolopoklonstvu).

4. Od koga je majka crkva dobila teritoriju da vlada? Otk. 13. 2
Iza čeka se kriju vukovi grabljivi ...iza jagnjećeg odela. Otk. 12. 1-2
Bog svoju ženu Izraela opisuje a majka bludnicama uzima taj opis i krije se iza njega da se ne vidi vučija dlaka. A ovo je pravi opis majke bludnice koja se krije Otk. 12. 3-4
Bog opisuje Izrailja a ne Rim : Otk. 21. 1-2 ; 10-14

RAZOTKRIVANJE: Majka bludnica se krije iza Izrela da se ne vidi njena tajna.

5. Kome služe te crkve majka sa kćerima?
__Tamuzu kao bogu sunca čije je početno slovo ,,T,, visoko uzdignuto na njihovim hramovima i celivaju tu napravu za ubijanje na kojoj su milioni razapeti zbog ne klanjanja Tamuzu.
__25 XII se služi Tamuzu proslavljajući dan njegovog rođenja koje TAJNO majka crkvama ubaci kao isti dan kad se i Isus rodio a to je velika laž.

RAZOTKRIVANJE: Majka crkva i njene kćeri bludnice imaju svog boga sunca kao i mnoštvo malih bogića.

6. Kome se mole te crkve zajedno sa majkom?
--Semiramidi carici nebeskoj, jer je tu titulu dobila nedugo posle potopa i ona je JEDNA ista carica samo joj imena menjaše da bi se TAJNA sakrila.
Za njih je molitva Semiramidi važnija i veća nego Isusu, otuda imaju krunice sa 50 kuglica poje predstavljaju pedesetnicu ali ne Božiju pa tako duhu pobune služe.
Na krunici je Isus stalno razapet i oni ne ljube Isusa već napravu sa koje nemože vaskrsnuti jer oni to ne žele.

RAZOTKRIVANJE: Majka bludnica sa kćerima se mole Semiramidi.

7. Ko je Isus Hristos za majku i kćeri bludnice?
__Gubitnik koji STALNO visi u mukama mrtav jer ne može sići sa Tamuzovog znaka jer je Tamuz veći i jači i drži ga zarobljena.
Time tajno govore da Isus nije vaskrsao niti otkupio narod već visi stalno pod vlašću Tamuza.
Oni imaju drugog boga jer su bludnice, a ko ima Isusa taj nema drugih.

RAZOTKRIVANJE: Majka sa kćerima obožava tvar a Isus im je paravan iza kojeg se kriju kao i Marija što im je paravan za obožavanje Semiramide.

8. Koja su obeležja majke i kćeri bludnica?
__Tamuzov znak i spolja i iznutra uzdignut na tron.
--Crkve su im uglavnom okrenute prema ISTOKU jer otuda se javlja njihov bog kojem ujutru služe kad se javi i mole se uveče kad zalazi. (satanisti isto čine jer im je isti vođa)
--Imaju na svojim crkvama spolja ili iznutra znak svog boga. ( SUNCE, PIRAMIDA, LUCIFEROVO OKO)
--Satanisti imaju sliku svog vođe sa glavom jarca i rogovima a na sebi nosi TRI svoja obeležja: OBRNUTI PENTAGRAM, KRST , PIRAMIDU
Zašto Piramida? Kad je porušena kula u Vavilonu oni su sagradili mnogo drugih kula ali u obliku piramide da se ne može srušiti i tamo sakrili svoje tajne i znanja koja primiše od svog vođe sa rogovima.
Šta je njihova tajna....Ko su ,,sinovi Božiji,, opisani u početku Pisma....
Ko finansira te crkve i zašto....

RAZOTKRIVAMO: Majka i kćeri preljubnice nose obeležja satane služeći njemu i noseći njegova obeležja.

9. Šta uči majka i kćeri bludnice?
Uče OTPADNIŠTVU od živog Boga i vere jednom date SVETIMA. Otk. 17. 1-2 = 17. 15
Danilo opisuje Rimsko carstvo kao četvrtu strašnu zver Dan. 7. 7-8 (19-26) Ko su tri predhodna carstva odnosno zveri : Dan. 8. 20-24.
Predhodna 3 carstva pre rimskog su: Vavilonsko,Persijsko,Grčko
Sad dalje pratimo rimsko carstvo kao ZVER SA DESET ROGOVA. Otk. 13. 1 Otk. 17. 3

RAZOTKRIVANJE: Majka sa kćerima uči otpadništvu.


http://www.youtube.com/watch?v=jqxh_YHCoco

http://www.youtube.com/watch?v=hZEgehx43SM

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 09 Okt 2011, 19:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Skratio sam temu da ne bude preširoka i više puta sam ponovio one ključne elemente da bi se razmišljalo o njima i da se čujemo i razmenimo reči iz Pisma i lične stavove na osnovu Pisma i naših života.
Molim učesnike da se držimo teme a sva pitanja lične priride možete na PP uputiti.
U životu čovek prolazi kroz rauna stanja i osećanja jedino se reč Božija ne menja jer savršenom nije potrebna promena a nama jeste zato se menjajmo puštajući Boga u naše živote i Njegovu volju da bude naša volja i tako ćemo duhovo rasti i biti sveti po zapovesti jer je Onaj u nama SVET.

Ostavimo starog čoveka i obucimo se u Isusa hodajući stazom života u istini sa blagoslovom i onda ćemo svi videti drugim očima i spoznati prave vrednosti i smisao našeg postojanja.
Sad izvolite reći šta god vam je na srcu, Bog vas sve blagoslovio i pomogao da budemo deca Božija u pravom smislu te reči koja će uvek za tamu reći da je tama a za svetlost da je svetlost.
Otvorimo vrata jer kucanje još traje.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 10 Okt 2011, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Kao što navedoh 1854 izmišljena koncepcija o BEZGREŠNOSTI Marije.
Ovim proglasom se ruši Božija reč da su SVI sagrešili i slavu izgubili i da je svima plata za greh smrt.
Samo je Bog ne pogrešiv i ima večni život a savršenom žrtvom je omogućio da kroz veru i milost i drugi prime dar života od Boga.

65o je uvedena proslava u čast DEVICE Marije.
Na prvi pogled možda ne udara u glavu taj podatak ako se setimo Marijinog devojaštva ali ona nije ostala DEVICA jer svaka ženska osoba kad rodi TELESNO DETE više nije DEVICA.Ovom izjavom se TAJNO govori da za njih Isus nije došao u telu već u Duhu a time prepoznajemo koji duh to uči.
I Jovanova 4. 2

One igraju dvojnu službu sakrivajući se iza Isusa i Marije ne slave jedinog živog Boga već svoja paganska božanstva i predmete učeći i poturajući krivu nauku u mnogim segmentima vere (ovde nisu svi obuhvaćeni)a one vernike koji to zaista jesu Bog će osvedočiti o svakoj istini i pokazati ko opija narod i čime.

Nedugo posle Judejskog rata počelo se sa idejom otvaranja nove vere sa 20 elemenata hramske službe i paganskim mnogoboštvom ta kombinacija je nepoznata prvim hrišćanima i apostolima ali onima što žele i u političkom i u verskom pogledu imati kontrolu nad narodom i vlast to zadržaše do danas i trajaće do Isusovog dolaska.

Zabranjivali su Božiju reč vodili vernike na giljotinu i bacali životinjama i mnogi na lomači spaljeni a sve u ime Tamuzovih poklonika. Jevsevije Popović u svojim knjigama o tome mnogo govori a i istorijski spisi.
Oni isti vukovi danas su blagi jer nije još momenat za zatiranje ostatka ali vreme se približava jer i zverin sistem sve više steže obruč primoravajući narod koji ne poznaje reč istine da se klanjaju zverinom sistemu radi novca a posle će to prisilno činiti.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vavilon
PostPoslato: 13 Okt 2011, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Da čujemo šta kaže reč Božija na kraju citiram dva zadnja stiha i Otk. 9 -te glave.
,,A ostali ljudi koji ne biše pobijeni zlima ovima, ne pokajaše se od dela ruku svojijeh da se ne POKLANJAJU ĐAVOLIMA, NI IDOLIMA ZLATNIMA I SREBRNIMA I MJEDENIMA I KAMENIMA I DRVENIMA, koji ne mogu vidjeti, ni čuti, ni hoditi;niti se pokajaše od UBISTVA SVOJIJEH, NI OD ČARANJA SVOJIJEH, NI OD KURVARSTVA SVOJEGA, NI OD KRAĐA SVOJIJEH.,,

Kurvarstvo se podrazumeva telesna blud sa nekom osobom ili obožavanje nekog drugog osim živog Boga.
Taj opis predhodno govori o zlu koje će doći na zemlju pred Hristov dolazak i na koga će se sručiti i onda navodi citirani tekst.

Od Vavilona je poteklo preko Semiramide jedno osobeno nasleđe a to je inkarnacija.
Ona je izjavila da se njen muž Nimrod inkarnirao u dete koje je ona rodila bez da je navela kako je zatrudnila.
Na svim područjima se rasejao Vavilonski koren i ima ga u svim podnebljima i nacijama a najveći razvitaj je dostigao u religijama koje nemaju Boga već ljude kao uzore i svoju mišicu i razum na koje se oslanjaju a Bog na to izriče prokletstvo.
Svako ko se uzda u sebe i svoju mišicu i svoj razum pod prokletstvom je jer se ne uzda u Boga niti dozvoljava da bude Božija volja već se želi izjednačiti sa Bogom svojim naporom i čini isto kao i satana u početku.

Mnogi hramovi po Srbiji imaju velike slike Marijine i klanjaju pred tim slikama.
Takmiče se ko će načiniti veći krst i ko će imati većeg svetca da mu daje slavu ne slušajući da Bog slave svoje nikom ne daje jer je JEDAN Bog dostojan slave a ljudi koji su uzorno živeli mogu biti samo primer kakvi i mi trebamo biti.
Jevreji bi mogli imati najviše svetaca jer svi proroci i dobar deo careva su živeli po reči Božijoj ali ni jedan se ne slavi.
Postoje praznici koje je Bog dao i oni su odslikavali buduće događaje i ispuni se najavljeno preko tih praznika a ono što nije će se ispuniti.

Braćo i sestre čitajte Bibliju i verujte Bogu nemojte ići za običajima niti ljudskim rečima jer taj put nije u život i to ćete naći u Pismu.
Pogledajte samo koje osobe su proglašene svetim ili su u fazi proglašenja ....Alojzije Stepinac,možda će i Andrija Artuković i Musolini dobiti status kao i rimski poglavari...
Sledeća tema Božijom pomoći biće ,,Zver iz Pisma,, kao teritorija i zbog čega dobi taj naziv i od kad do kad je to bila i kad ponovo počinje biti.Koji su joj bili planovi tad a koji sad.Zašto Bog upozorava na nju kao na veliku opasnost?

Ovde možemo o Vavilonskom nasleđu i dalje.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs