banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Masta moze svasta
PostPoslato: 24 Avg 2003, 08:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Bas se jesu zaredale neke tuzne teme, evo nesto veselije.Recite, koliko je masta vazna u izgradnje celokupne covekove licnosti, njegovog karaktera i razmisljanja?Da li masta ima negativnog uticaja na coveka, i kako masta uopste ima toliku ulogu kod coveka.I jos jedno pitanje za pocetak, kako neki ljudi imaju razvijeniju mastu od drugih???
Mozda ce se odgovoriti na ova pitanja odmah, ali mozda se i kaze nesto novo. :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Avg 2003, 11:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Sasvim sigurno je da masta nema negativnog uticaja na covjeka.To nas i cini ljudima.Imamo tu moc da mastamo,izmedju ostalog.
Mislim da nema nekog negativnog uticaja ,kad se uzme onako povrsinski i sama izreka "masta moze svasta" dovoljno govori.E, ali posto mi ljudi imamo razne "moci" i sposobnosti,mi ne bi bili ljudi kada i tu ne bi pretjerivali i sve to sto nam je dato,naslijedjeno,svejedno>mi smo to kroz istoriju zloupotrebljavali.Masta moze nama pomoci,ali i odmoci,mislim,ono,ako puno mastamo.Ako pretjerijemo...odlutati totalno...gubis vezu s realnoscu...medjutim masta kao odbrambeni mehanizam je pozeljna...mada je i to samo iskrivljenje stvarnosti.
Ali ,nama je lijepo dok mastamo.
Ne znam,ja kada mastam ,nekada se poslije toga osjecam dobro,jer tad vidim da ima nade za nesto i da nije sve tako nedostizno kako izgleda...ali sto je mastanje udaljenije od konkretne stvarnosti,tad se mogu osjecati lose kad vidim gdje sam...I da,mi mastamo o raznim stvarima...i da,neki ljudi mastaju vise ,neki manje...masta je vezana za djeciji period.
I bas zbog toga ,u mastanjima mi se mozemo osjecati kao djeca ,onda kada smo bili sigurni i zasticeni.Djetinjstvo kao uvod u knjigu zivota ili gotovo citavo jedno zasebno poglavlje nosi sa sobom i mastu.Djeca su sklona fantaziranju,veza sa realnoscu nije toliko razlucena(ovisi o uzrastu)i to je sasvim normalan razvojni period.I zavisi kako se roditelji,i ostali odrasli bliski djetetu,tj.autoriteti,postavljaju prema masti.Uopste odnos roditelj-dijete podstice i razvoj kreativnosti,maste,misljenja.A ako nema podsticaja,podrske,te komunikacije(i vidljive i skrivene-one znane samo djetetu i roditeljima)onda razvoj maste nece teci u pravom smjeru.Zapravo zdrav razvoj uopste podrazumijeva "optimalan"odnos na relaciji dijete -roditelj,a u sklopu toga i maste.Ali masta se razvija i u komunikaciji svrsnjacima.Postoje djeca koja su rigidna u igrama,ne prepustajuci se mastanju...zeleci da urade tako kako se od njih KAO uvijek trazi i ocekuje.
Ili mastaju oni koji nikada nisu bili zasticeni od autoriteta,trazeci izlaz u svojoj glavi,trazeci bolji svijet.Ali sto tada vise fantaziramo,taj svijet je sve dalje.
Bez maste naravno nema kreativnosti,umjetnosti...svijet bi bio bez mirisa okusa i boja da nije maste.A ponekadne bi bilo spasa ni nama ocekujuci da se dese pozitivne stvari...masta je jedan od prozora nase duse(ili sto bi neki rekli >put do presvjesnog...putdo neosvijescenih zona ,ali s mogucnoscu da ih dovedemo u svijest).
Ali mastati i nista ne raditi...i samo mastati o lijepim stvarima ,a ne potruditi se da nista ne ucinimo konkretno da nam bude bolje u potpunosti,nije zdravo.Lijepo je dok mastamo,ali ne traje magija 24 sata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Masta
PostPoslato: 20 Apr 2004, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Zasto su neki ljudi mastovitiji od drugih?? :-?

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2004, 00:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
:roll:

Veoma zahtjevna tema. Kako to da nam nisi dao svoje misljenje ? Ili cekas na stimulaciju maste ?

Smatram da je ljudima predodredjena, gotovo zadata radoznalost, a iz nje proizlazi zelja za novim saznanjima, a sa povecanim fondom znanja raste kreativnost, koja razvija mastu. Tako od necega sto si vidio ili naucio, ti sada stvaras nesto sasvim novo i samo tvoje. Smatram da su oni koji su mastovitiji od drugih, u sustini gladniji znanja.

Masta je put Duha i milost ljudima koja ih cini jednakima, bez obzira kakve su im fizicke, intelektualne i materijalne predispozicije.
:fadein:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2004, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Ne znam koliko znanje ima veze sa mastom. Znam ljude koji su veoma obrazovani (sto podrazumeva da su zeljni znanja i da su radoznali), ali kad dodje do mastovitosti ....
I definitivno se ne bih slozio sa tvojim misljenjem da se povecanjem znanja povecava kreativnost.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2004, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
Ne znam koliko znanje ima veze sa mastom.


Samo si prokomentarisao moj stav, a ti se nisi izjasnio. :D

Nisam ustvrdila da znanje neophodno ima veze s mastom, ali sam rekla da su mastoviti ljudi obicno radoznali, pa saznaju vise a time ujedno razvijaju kreativnost i mastu uslovno receno.

Citiraj:
Znam ljude koji su veoma obrazovani (sto podrazumeva da su zeljni znanja i da su radoznali), ali kad dodje do mastovitosti ....


Mozda govorimo o razlicitim stvarima...ti mozda govoris o skolskoj vrsti znanja a ja sam vise mislila na situaciju tipa radoznalost, razvijanje kreativnosti, mastovitost u zivotu generalno, recimo u uredjenju zivotnog prostora, itd, itd.
Citiraj:
I definitivno se ne bih slozio sa tvojim misljenjem da se povecanjem znanja povecava kreativnost.


Kako onda objasnjavas da je vecina najpoznatijih slikara svijeta npr. skolovana u tom smislu ? Tako je i u klasicnoj muzici i glumi - raw
talent se u najvecem broju slucajeva treba dugo brusiti da bi se postigla preciznost izraza, kao i povecana kreativnost.


Definitivno te pozdravljam :angel:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2004, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Mislim da jeste bitan razvoj umetnika, ali upotreba tudjih saznanja moze biti losa kako za mastu tako i za talenat i za kreativnost. Za poboljsanje svega navedenog je potreban iskljucivo rad, rad i samo rad. Uzvracam pozdrave :wink: :D 8)

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2004, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Buduci da je meni logika jacha strana ja ovako razmisljam. Za mastu ti je potreban 'materijal' tj saznanje, sta sve mozes, kako mozes, gdje i kad mozes .... ako imas malo materijala, tj malo stvari znas / poznajes tvoja masta ce imati manje rijesenja / kombinacija od nekoga ko zna vishe jer njemu je lakse napraviti crtez sa 10 boja nego tebi sa 3. Mada opet svo saznanje nije obavezno uslov da je neko kreativan / mastovit. Ako ste skontali sta pisem super, ako niste, podrzavam djelimicno misljenje Ruzhe :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2004, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Utopija je napisao:
Ne znam koliko znanje ima veze sa mastom. Znam ljude koji su veoma obrazovani (sto podrazumeva da su zeljni znanja i da su radoznali), ali kad dodje do mastovitosti ....
I definitivno se ne bih slozio sa tvojim misljenjem da se povecanjem znanja povecava kreativnost.


Pa prvenstveno mastovitost je jako sirok pojam...
Neko je recimo jako obrazovan i mastovit u svom pozivu, a dok je na drugim poljima apsolutno nemastovit, svakodnevica mu je ustaljena i dosadna. I recimo obrnuto, neko zivi svaki dan punim plucima, a radi posao i ima znanje koje ne zahtijeva neku posebnu mastovitost.
Opet sve zavisi, neka znanja i pozivi ne zahtijevaju pretjeranu mastovitost, dok je za neke masta osnovna i pokretac svega.

Iz tog razloga mislim da se to sve ne moze posmatrati sa te strane , znaci znanje-mastovitost.

Inace o masti mislim sve naj naj i mislim da covjek treba sto vishe da izgradjuju svoju mastu na raznim poljima, bilo to posao, licni stajlning, ponashanje, krevet itd.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Maj 2004, 23:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2003, 12:54
Postovi: 379
Lokacija: Banja Boston Luka
mislim da je mastovitost osobina(koja nije
u vezi s znanjem) koju svi posjedujemo
samo neki su vise hrabri da nesto pokazu,urade i slicno
a ljudi koji tu mastovitost ocjenjuju e oni vec moraju
da imaju odredjeno znanje,a opet toliko je subjektivan
osjecaj da li je neko mastovit ili ne

_________________
Cheers


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2004, 02:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2004, 17:46
Postovi: 103
Машта је почетак вјере

количина маште је пропорционална количини вјере

живот је од вјере а не тврдог сазнања, …"E pur si muove...” :mad:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2004, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Veoma zanimljivo. hmmmmm :-?

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 01 Feb 2012, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Forumasu Utopija, imate moju puno podrsku zbog otvaranja ovakve teme.

Masta... Ah... Masta je najbliza djeci. Da li zato sto su djeca nezrela i ogradjena od oruzja kojim Zivot pokusava da ih napadne ili su djeca, u svojoj cistoti, najspobnija da mastaju?!

Dovoljno je pogledati emisije poput "Kefalice" ili "Ko je to, sta je to, kazi, kazi."
Djeca su nam najbolje objasnila sta je masta.
Vrlo je bitno da smo bar dio te sposobnosti iz djetinjstva zadrzali i danas.
Ja uvhatim nekada samoga sebe kako sanjarim. I drago mi je zbog toga.

Svi veliki ljudi su bili sanjari. Ne kazem da sam ja veliki covjek. Ali mi je drago sto bar imam jednu osobinu blisku njima.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 01 Feb 2012, 13:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
“Imagination is more important than knowledge. For knowledge is limited to all we now know and understand, while imagination embraces the entire world, and all there ever will be to know and understand.” - Albert Einstein

“Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.” - Albert Einstein

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Poslednji put menjao Izzard dana 01 Feb 2012, 13:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 01 Feb 2012, 13:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne bih se slozio da je masta samo osobina djece.

Covjek nesputan, slobodan, mastom moze postici sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 01 Feb 2012, 13:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Mašta vodi igri. igra je, po mom mišljenju jedan napredni stepen mašte, jedno polje u kojem je realnost izvrnuta, da postane jedna druga, fantastičnija realnost.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 18 Feb 2012, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Mašta je bila moja molitva.
Unbeliever

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 27 Mar 2012, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Šta je mašta. Pogledajte spojler:

Spoiler:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

I još mnogo mnogo sličnih i ljepših građevina



Sve je ovo nekad bilo... samo... mašta! :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 27 Mar 2012, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
shakal je napisao:
Ne bih se slozio da je masta samo osobina djece.

Covjek nesputan, slobodan, mastom moze postici sve.

potpis.
Samo, neki su zaboravili da mastaju,..a drugi, drugi nista ne preduzmu da je realizuju.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masta
PostPoslato: 27 Mar 2012, 13:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
Masta :) Zar svi ne mastamo svaki dan?
Ja zasigurno da i po meni to je i neki vid terapije da se covjek opusti i odmori :)

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs