banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: UMJETNOST I UMJETNICI
PostPoslato: 01 Nov 2003, 13:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Sta uopste mislite o umjetnosti?Ok,Mozda ovo spada pod forum "Covjek,drustvo" ili tako nesto...ali sta mislite o umjenicima kao licnostima,o njihovoj slobodi izrazavanja ,zivljenja?
Koliko ih smatrate "ludim?"Koliko im zavidite na njihovoj slobodi i nezavisnosti(jer postoje cinjenice koje govore tome u prilog)?
:painting:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2003, 15:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
postujem nihov nacin razmisljanja,impresioniraju me narocito djela Salvadora Dalija, koji je jedan od najkontraverznijih umjetnika...

Takvi ljudi se radjaju kao takvi i uvijek zive u nekom svom svijetu....zbog tog a ih neki smatraju "opichenim" :D , ali to je njihov nacin razmiljanja i ne treba pokusavati to ispraviti...

cak naprotiv OK mi je postoje ljudi koji svijet gledaju kroz drugaciju prizmu nego 95% ostalih ljudi na zemlji..... :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2003, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Zavisi od umjetnika. Imaš umjetnike koji se bave shock-art-om, jedu fekalije i sl. E njima treba da se pozabave psiholozi, psihijatri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2003, 14:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Da,pitanje je vrste umjetnosti...kompleksnosti lika,stvaraoca.Kompleksnosti samog djela.Da,bas Dalija navode svi kao najveceg cudaka..ludaka koji je ostavio iz sebe "Dali-eho"
koji ce odzvanjati dok je svijeta...
I bas zato,povod mnogih kontraverznih ocjena,jer i sam je bio veliki ekscentrik.Sto kompleksnija i "nerazumnljivija "umjetnicka djela,to ludji umjetnik(konkretno slikar).
Zaista je cudna dusa takvih ljudi,psiha...da li i mi u sebi imamo ,u nasoj podsvijesti sve to(ili dio onog,ali uvazavajuci univerzalnost svake jedinke)
sto imaju i NAJapstraktniji slikari,ali nemamo MOGUCNOST KANALISANJA istog tog,kao isti TAJ slikar/ka?
Sta je talenat?
Pretpostavljam ali i vjerujem da bi bez umjetnosti svijet bi bio unisten...odavno. I to od nas samih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2003, 14:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Vid',postala sam "pripravnik" :B-fly:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2003, 19:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Jesenjin se ubio.

Ernest Hemingvej je sebi prosvirao glavu.

Vladimir Majakovski se prasnuo zato shto je bio nesrecno zaljubljen u zenu svog velikog prijatelja, Salvadora Dalija.

Marko Marulic je bio sasvim normalan i fin mladic. Doduse, navikao se da sa jednim svojim jaranom svake veceri ode u posjetu jednoj djevojci, kcerki italijanskog kneza, koja je imala progresivna seksualna nacela. Kao pravi prijatelji, momci su se svake veceri smjenjivali na duznosti - jedan je karao a drugi cuvao strazu... Jedne noci, kad je bio Markov red, prijatelju se bilo strashno uzjebalo pa je zamolio Marka da se zamijene za uloge. Marko je velikodusno ustupio mjesto prijatelju i cekao ga ispod prozora. Prijatelj je neocekivano brzo izasao kroz prozor. Tacnije, izasao je kroz prozor nekoliko puta, u komadima. Umjesto kneginje u sobi ga je cekao knez sa sabljom... Kneginja je ziva zazidana (to je tada bilo moderno) a Marko Marulic je otisao na pusto ostrvo na kojem je zivio nekoliko godina, svakodnevno se bicujuci. Kad se vratio, postao je najpoznatiji dubrovacki knjizevnik.

Zil Vern je cijeli zivot proveo na balkonu, pisuci dva romana godisnje. Nikada nije putovao van Francuske a napisao je gomilu nevjerovatnih stvari.

Migel de Servantes je bio mozda i najveci komad budale od svih pisaca. Da je ikad napisao svoju biografiju, to bi vjerovatno bila najzaimljivija knjiga o vitezu-budali... Kad se vracao iz rata protiv Turske u Maloj Aziji, njegov brod su oteli gusari ozloglasenog Dali Mami-ja... Par mjeseci kasnije Dali Mami ga je pustio uz pisani dokument namijenjen spanskom kralju u kojem je pisalo da je Migel najhrabriji i najludji covjek kojeg je Dali Mami ikad sreo. Jedini covjek kojeg je Dali Mami pustio... Par mjeseci kasnije, lik je zavrsio u zatvoru. Tu je postao pisac... Ipak, umro je u najvecem siromastvu kao totalno lud covjek.

August Strindberg je patoloski mrzio zene.

Karl Maj je bio ucitelj kojeg su smijenili sa duznosti zato shto je bio umno bolestan. Kao palikuca osudjen je na 5 godina zatvora. I on je kao Servantes u zatvoru postao pisac. Nikad u zivotu nije izasao van granica Njemacke a pisao je Vinetua.

Rudolf Raspe (Baron fon Minhauzen) je kriminalac kojeg je jurilo pola Evrope. Prvo je u Njemackoj iskoristio polozaj cuvara muzeja i prodao gomilu umjetnina a zatim sa parama pobjegao u Englesku. Zesci alkoholicar i kockar. U Engleskoj je kupovao bezvrijedne placeve zemlje, lozio ljude koji su cijenili njegove knjige da je pronasao zeljezo, uzimao im lovu i bjezao. Umro je kao teski alkos u Irskoj.

Onore de Balzak je bio sasvim normalan ako se izuzme to da je bio babojebac. Njegova prva zena je od njega bila starija 28 godina a druga 31. Za sebe je govorio da voli "zrelu zensku ljepotu". Babojebac.

Dzozef Konrad je u 28. godini pucao sebi u grudi. Ostao je ziv. Kad vec nije uspio postati samoubica, postao je pisac.

Marsel Prust je bio hipohondor. Iz kuce je izlazio samo nocu jer je smatrao da je tad vazduh cistiji. Iskljucivo je izlazio u javne kuce.

Petar Kocic je zavrsio u ludnici. Posljednjih nekoliko mjeseci zivota morali su ga povremeno vezati jer je imao obicaj da sam sebe udara po glavi i grebe do krvi. Napadi ludila.

Lord Bajron je morao pobjeci iz Engleske zato shto je napravio dijete svojoj polusestri.

Dostojevski, vrlo fini ruski gospodin, je bio zesci kockar i alkoholicar. Hladio se i u Sibiru 8 godina zbog anticarskih prokomunistickih ubjedjenja. Umro je totalno zaduzen jer je uspio sve pare koje zaradio od knjiga prokockati.

Bulgakov je takodje nesudjeni samoubica. Pokusao je da se ubije ali nije uspio. Kasnije mu je Staljin zabranio samoubistvo i uvijek je imao cuvara pored sebe koji ga je svuda pratio.

Branku Copicu niko nije zabranio da se baci s mosta.

Momo Kapor je alkoholicar. Po sopstvenom priznanju, u posljednjih 30 godina trijezan je samo onda kad pise. Pise dosta rijetko.

Za razliku od njega, Rajko Petrov Nogo nikad nije trijezan...

Dzek London je takodje bio alkos.


Oduzi se ovo... Dvadesetorica koji su mi pali na pamet.

Jebes ga, u fizickom svijetu u kojem je sve normirano za ljude visoke 1,80 cm, dosta tesko se snaci nekome ko je visok 2,10... Mislim da je isti slucaj i za duhovni svijet... Ovaj svijet nije stvoren za vecinu umjetnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2003, 19:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Hari_Haler je napisao:
Ovaj svijet nije stvoren za vecinu umjetnika.

"Džinovska mu krila smetaju da hoda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2003, 00:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
PLATON:"...Pjesnici nisu nista drugo nego tumaci bogova,i to svaki u vlasti onog Boga koji ga je izabrao za svoje orudje."
LORENS DAREL:"Mi umjetnici preko umjetnosti postizemo radosno pomirenje sa svim onim sto nas u svakodnevnom zivotu ranjava ili nam donosi poraz,tako ne izmicemo sudbini,kao sto obicni ljudi pokusavaju,vec je ostvarujemo kroz njenu najstvarniju mogucnost-mastu!"
Jedan majstor baleta kaze:"Koja smo mi to fela?Dozivljavam sebe naizmjenicno kao strasan promasaj prirode i kao njen najvisi domet!"
Jedan knjizevnik kaze:"Stvaram samo kad stvaram!"Sve ostalo je lelujanje-poigravanje biologijom.Ako je umjetnost laz,koja je onda bjeda taj zivot i ta realnost.(Vau!)Kad samo bjekstvo od njih nesto vrijedi."
A VINSENT VAN GOG jednom rek'o:"...A zatim u se povuci negdje na jug,da ne gledam tolike slikare koji su mi odvratni kao ljudi..."
PIKASO:"...Umjetnik je stjeciste emocija koje poticu odasvud,iz zemlje,s komada hartije,od prolaznika,od paukove mreze.Zato ne smije da se pravi razlika medju stvarima.Za njih ne postoji aristokratska cetvrt..."
MAKS BEKMAN..."Bio bih spreman na sva sranja svijeta,sva ponizenja i obescascenja,da bih slikao.Sve sto u predstavljanju forme zivi u meni ,mora napolje iz mene.Onda ,osloboditi se ovog prokletog mucenja,to postaje uzivanje."
A jedan vajar kaze:"Dusu mozes da silujes,da je mucis na hiljadu nacina,tudju il' svoju,al' da je NATJERAS da stvori nesto novo-ne ide!Nece!Moras da je oslobodis,k'o duha iz flase,da je pustis da sama razmahne krilima kad joj je drago."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2003, 08:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hari_Haler je napisao:
Salvadora Dalija

Ne znam zašto ali jutros kad sam se probudio, još dok sam bio u stanju polusna u glavi mi je stajalo ovo ime. Ne znam ko je to ali djelovalo mi je poznato, možda se ovih dana već pominjalo na forumu.


Interesantan ti je post Hari


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2003, 09:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
umjetnik i umjetnost su dve odvojene stvari i nemaju bas
puno dodirnih tacaka.
svidja mi se delfinkina postavka umjetnik kao licnost a ne kao
umjetnik.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2003, 18:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Racunovodja i racunovodstvo nemaju mnogo dodirnih tacaka i ne uticu previse jedno na drugo. U umjetnosti stvari stoje drugacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2003, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
umetnik je inspirisan izvana
on nije inspiracija
muza je inspiracija
umjetnik kada postane inspiracija
on nece vise biti umjetnik.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 04:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
;)
Ima ih i normalnih evo me zivi primjer 8) (skoro dobar :) ). Doduse primjenjena umjetnost ljudima za razliku od gore navedenih utopista, pacifista, rodoljuba, nadrealista i sta ti ja znam.. donosi lovu koja je (priznacete) vise nego potrebna za "normalan" zivot, ne previse i naravno ne premalo al uvijek treba da se nadje.
Ljudi koji se previse bace na "jednu stranu" tj. koji nadju sebe samo zagrizene u ideale i sl. mislim vise na pisce i pjesnike tu i tamo po koji slikar, s**ebu se i strasno je znati da svaki od njih nemoze nazad iz tog ludila, vecina pati od velike depresije, tesko im je dokazati neke stvari negativnu kritiku jako tesko podnose...
Sve ovo govorim iz iskustva. Recimo poznavao sam nekog pisca koji je pisao sve is svasta, neka od njegovih djela jesu dobra ali vecina stvari je jako jako lose napisana, kad sam mu to jednom ozbiljno spomenuo smrtno se naljutio na mene.
Recimo moj omiljeni pisac je Ivo Andric, njegova djela su u vecini slucajeva vrlo dobra, ili ti odlicna..
Santica obozavam ali samo neke pjesme, i neke komade koje sam gledao, takodje mi to htjeli priznati ili ne i vecina njegovih pjesama je vrlo lose napisana.. (po meni bar).

"Koliko im zavidite na njihovoj slobodi i nezavisnosti"
Nezavisnost kod ovakvih umjetnika da, ali kod normalnih ljudi ne postoji, jer ako zelis da radis da zivis, da budes socjalna licnost, pametna drustvena.. kritika ako je prihvatis normalno, i pokusas da vodjen tom kritikom poradis na svom kreativnom djelu u cilju poboljsanja ona samim tim i narusava tu nezavisnost.
Dakle uopste im ne zavidim na nezavisnosi, a slobodu svako od nas ima zar ne?

Pa i nisam bas normalan kad sam ovoliko napisao. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 10:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
umjetnost!
dalo bi se o tome mnogo i siroko pisati...ali ukratko bih rekao da je umjetnost...stvaranje.

covjek, koji je Bozije stvorenje, nosi u sebi pecat svog Tvorca i u svom zivotu ostavlja tragove koji poticu od njegovog Oca. kao sto uostalom svako djete lici na svog tjelesnog oca, tako i svaki covjek duhom lici na svog duhovnog Oca.

no, covjek, posto zivi djelimicno odvojeno od svog Tvorca on svojim duhom nemoze stvarati savrseno kao sto je to u stanju njegov Stvoritelj.
"Bog pogleda stvoreni svjet i sve bi...dobro".

covjek je losiji tvorac...on ma koliko u svoje stvaranje unosi pecat Istinskog Stvoritelja, on unosi i svoju...osobnost. u toj osobnosti zive i sve ljudske mane, strahovi i grehovi a kad se time stvara...stvara se manjkavo.
zato su djela ljudskog stvaranja...propadiva.
ma koliko graditelj bio dobar...njegovu gradjevinu pojesce vrijeme.
zato su djela ljudskog stvaranja...nosioci ljudskih gresaka.
ma koliko pisac ili pjesnik ili slikar bio dobar, njegova prica, pjesam ili slika bice obiljezena ljudskim slabostima, greskama.

sve dobro sto covjek stvara (a sto mozemo i moramo nazavti umjetnost) rezultat je djelovanja Stvoritelja kroz covjeka.
sve lose sto covjek stvori (a sto mozemo a netrebamo nazvati umjetnost)
rezultat je djelovanja lazne licnosti kroz covjeka.

gle, moglo bi se reci da umjetnici nisu tvorci svojih umjetnina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Kad su se vec svi zakacili za Dalija kao uvodnu rec....
Dali je stvarao, a kad je shvatio da se poceo ponavljati setio se genitalija, koje su vec btw bila njegova tema, i naucio kako da prodaje, sto vecina umetnika ne zna.

---
Umetnost je robinja kriticara, a umetnici ekspresija stanja. A geniji su osobe koje prevode obicnog coveka zednog preko vode. Svi geniji su balans emocija i razuma.

Rio, zar bi umetnost postojala da nema mana??? :-?

Pozz svima, superiska tema. :D :D :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 12:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Pa,cula sam da je izasla knjiga psihoanalitickog osvrta na Dalijevu licnost.Na 900 strana.(nisam vidjela,samo cula,ali informacija je vjerujem pouzdana.Napisao je neki Francuz,psihoanaliticar).Mislim da je imao ogroman materijal na raspolaganju.Odnos njega i njegove zene...njegova impotencija...odrastanje...
Sam Dlijev muzej u Figeresu je dokaz da je bio ekscentrik.Za sve je imao trik!Meni se muzej svidio...taj neki osjecaj slobode,prisutan kad udjes u taj kompleks.Kao da je i sam Dalijev duh tu prisutan i vice:"Dragi posjetioci,ne boj te se...U stvari,znate sta,briga mene za bilo koga od vas!"A kompleks je sjajno uradjen.Od eksterijera,pa sama unutrasnjost.Autenticno.Neponovljivo.Jer Dalijev sljedbenik je tesko biti.

Ekscentrik do daske.

_________________
Sam delfin=mrtav delfin.
Ljepota i samoca su prolazne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 13:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Okt 2003, 12:34
Postovi: 11
Lokacija: beznadje
ni ja ne mislim da su umjetnici bilo kako slobodniji od mene i tebe...ali su , za razliku od vecine nas, oslobodjeni...predrasuda, arshina,laznih stega...to njihovo "ludilo" nije nista drugo do bunt, protest...zbog opsteprihvacenih normi, najcesce laznih...oni nisu podsaknuti sredinom ili situacijom, ona je okidac, oni samo pokusavaju izraziti sebe onakve kakvi zaista jesu...sredina ih cesto ne razumije, a kad nesto ne razumijemo, onda to lijepo proglasimo ludim i ne moramo razmisljati ... a sebi tako pripisemo velicinu,koju ustvari nemamo!!!!
Kad se vec svi kacite za Dalija, onda cu i ja , mozda zato sto se on najbolje uklapa u price ovog tipa. a mozda zato sto se o njemu najvise prica , jer je najkontraverzniji...ipak , mislim, da Dali nije ni malo lud...to sto je on na prijem kod engleske kraljice isao u pidzami, sto je sakupljao izmet,sto je pravio slike apokalipse ili nesreca...samo je njegov nacin da svijetu pokaze da je dobro biti obican...pa zar vama nikad ne dodje da izadjete u pidzami koja je krajnje udobna stvar, zar vi nikad niste vidjeli nesrecu.. . jeste, ali o tim se ne prica:)!!!!! To je ludilo, a ono sto velicine poput umjetnika rade samo je jos jedna u nizu tako obicnih stvari o kojima mi , pod precutnim dogovorm , cutimo!!!!!!!!!
da je vise umjetnika, svijet bi bio ljepsi, jer umjetnost ne znaci nista drugo, do .....osloboditi se arsina , izraziti sebe !!!
Svaka cast delfinka, tema ti je za 10! :oops: :oops:

_________________
...ovo je sazvezdje za nju provincija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 14:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Bas tako...pa zar ni nama samima ne padaju kojekakve ludosti na pamet.Ali CENZURA proradi...ok,nekom nikad ni ne padnu,ali zaista mislim da je rijetkost ,prava rijetkost ,gotovo nemoguce da zive ljudi koji misle samo o dobrim lijepim stvarima,da im nikad nista NEKONVENCIONALNO ne padne na pamet...pa zato je to,nas um je beskonacan....neogranicen...ali izrazavanje istog tog uma ne dolazi uvijek na tapet.I umjetnici se KANALISU...znaju tajno orudje kojem slikaju svoj svijet...ali,opet tu postoji i veza s vrsom umjetnosti.Sto je djelo apstraktnije,eto i vece bliskosti sa stvaraocem!
A,Ludacho, Dali svasta radio za zivota..."pidzamis'o" se :P kod po' kraljice na prijemu :drinking:
A,jos kao klinac u skoli pokazivao je svoje ludosti i bunt konvencijama(nije li skola zlo za genijalce!?).Skakao je sa stepenica,padajuci,povrijedzivajuci se...prodavao je 5 pezeta za 2.5!(cini mi se da je tako nekiakav "racun")E,to mu je bila zesca ludost :fadein:

_________________
Sam delfin=mrtav delfin.
Ljepota i samoca su prolazne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 15:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Okt 2003, 12:34
Postovi: 11
Lokacija: beznadje
pa cini mi se da u tome u i jeste poenta , da svojim budalestinama pokaze nama arsincima da je svijet lijep. ako ti tako zelis...i hoces i imas petlje da ucinis to...
svi "veliki" psiholozi su pokusali proucavati Dalija, ali nikom nije poslo za rukom da ga shvati!!!!
A on je , kao i vecina drugih njemu slicnih genijalaca, samo pokusao svijetu pokazati ono dijete u sebi , na koje se tako cesto zaboravimo pozvati!!!
Ali nije potrebno pozivati se stalno na Dalija i njemu slicne, velicina poput njegove pun je nas grad, znas to su svi oni mali, veliki ljudi koji po ulicama ovog grada hodaju DRUGACIJI, SVOJI, SVJESNI ...
svi oni kojima nije strasno pjevati po ulici neke samo njima znane pjesme, svi oni koji hodaju i plesu bosi, svi oni koji se ne plase biti drugaciji, ... svi oni koji jos nisu izgubili dusu!!!!!!!
Ako za ideale ginu budale, onda cu ja u prve redove!!!!!!!!!

_________________
...ovo je sazvezdje za nju provincija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2003, 16:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Mislim da se arshina i moralnih okova mozes osloboditi i samo u svojoj glavi i opet biti zadovoljan bez toga da provociras okolinu.
Jer cesto ces naci samo na osude okoline ali cesto i na sankcije iste te okoline.
Ne moras ti biti slobodan ako glavnom ulicom prodjes nag, mozes biti slobodan i u 4 zida svoje sobe.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs