banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Sep 2010, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Vader je napisao:
ajkula je napisao:
Da bih se sada usavrsila za Akademije, tu negdje bih se penzionisala :lol:

Ne moraš za akademiju, ako radiš za svoj gušt onda ti nije bitno koji nivo ćeš dostići ni da li će neko sa strane da te nagrađuje i slično, već radiš za sebe. Ima mnogo toga što ja planiram učiti i raditi, nekad u budućnosti, ali neću ganjati da idem na olimpijade i slično, već samo onako neki nivo, za svoju dušu :)



Mislim da se ne razumijemo najbolje :D Za moj gust sviram, svirala sam horovima u manjim orkestrima.. nije fora u tome, nego je steta sto sam imala talenat ali je inat bio jaci od njega :roll: I dosta o meni, samo sam navela primjer :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
sa 5 godina: "Moj otac je najjači i najbolji, on može sve, on može da dohvati loptu sa ormara"
sa 15 godina: "Moj otac je totalni primitivni kreten koji ništa ne razumije, nema pojma o životu i stalno prigovara"
sa 45 godina: " Moj otac je dobar čovjek"

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2010, 20:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2010, 18:32
Postovi: 41
Svi smo prosli u zivotu i dobro i lose sa svojim roditeljima , ma sta da se desilo u proslosti trebamo da postujemo svoje roditelje .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2010, 20:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Kamo sreće da sam ja više slušao svoje roditelje.Čak i ako prave greške,u većini stvari su u pravu.
Na stranu to,meni nije jasno zašto djeca kojoj roditelji ispunjavaju svaku želju te iste roditelje manje slušaju i poštuju u starosti od djece nad kojima su imali stroži tretman?Iako ova djeca koja su bila "slobodnija" imaju bukvalno više razloga da budu zahvalna,to nije tako u većini slučajeva.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 06:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
ajkula je napisao:
Za vecinu adolescenata roditelji su matora cangrizala koja im ne dozvoljavaju slobodu. Nidje veze. Imam sina koji nije daleko od puberteta. Kada gledam klince kako se propinju na zadnji tocak motora, sta mislite - da li zelim da i moj to isto radi? Kada posmatram drustvo oko sebe i uporedim momke koji su bili "mangupi", vjeciti sarmeri i one pomalo neinteresantne i vecinom ( izuzetak potvrdjuje pravilo), ti mangupi su sada ofucani, procelavi likovi kojima je svaki dan isti, dok su oni drugi nesto napavili od svog zivota... U kom smijeru cu vaspitati svoga sina? Ako zelim da nauci svirati barem jedan instument, da se bavi sportom, ako ga nekada moram pogurati po pitanju zadace, ako ne zelim da se ne satire od alkohola na nekoj klupi u zabacenom dijelu parka, ako mu zelim dobro obrazovanje zarad njegovog komfora u zivotu... znaci li to da sam iskompleksirana i da nisam uspjela u zivotu? :)


Daamire, mene su moji tjerali da ucim i vjezbam klavir, dali me u klasu tadasnjeg najboljeg profesora a ja sam to mrzila iz dubine duse i zeljela sam da trcim oko zgrade sa drugim klincima. Plakala sam i vjezbala, grizla drzac nota ( sada se smijemo i sin i ja kada mu to pokazem) ali sam ga naucila. Sada... sada mi je zao sto nisam jos dalje isla, sto se nisam usavrsila..
Kada dodjes u malo zrelije godine onda i zivot sagledavas drugacijim ocima. Ne znam ko od vas ima djecu ali jedno je teorija a nesto sasvim drugo zivot.


Uhh, vec sam se prepao da ce nastavak biti kao: kad dodjes u zrelije godine onda stvari sagledas drugacijim ocima, jer sad imam platu od 2000KM i uspjela sam u zivotu. :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
ajkula je napisao:
Za vecinu adolescenata roditelji su matora cangrizala koja im ne dozvoljavaju slobodu. Nidje veze. Imam sina koji nije daleko od puberteta. Kada gledam klince kako se propinju na zadnji tocak motora, sta mislite - da li zelim da i moj to isto radi? Kada posmatram drustvo oko sebe i uporedim momke koji su bili "mangupi", vjeciti sarmeri i one pomalo neinteresantne i vecinom ( izuzetak potvrdjuje pravilo), ti mangupi su sada ofucani, procelavi likovi kojima je svaki dan isti, dok su oni drugi nesto napavili od svog zivota... U kom smijeru cu vaspitati svoga sina? Ako zelim da nauci svirati barem jedan instument, da se bavi sportom, ako ga nekada moram pogurati po pitanju zadace, ako ne zelim da se ne satire od alkohola na nekoj klupi u zabacenom dijelu parka, ako mu zelim dobro obrazovanje zarad njegovog komfora u zivotu... znaci li to da sam iskompleksirana i da nisam uspjela u zivotu? :)


Daamire, mene su moji tjerali da ucim i vjezbam klavir, dali me u klasu tadasnjeg najboljeg profesora a ja sam to mrzila iz dubine duse i zeljela sam da trcim oko zgrade sa drugim klincima. Plakala sam i vjezbala, grizla drzac nota ( sada se smijemo i sin i ja kada mu to pokazem) ali sam ga naucila. Sada... sada mi je zao sto nisam jos dalje isla, sto se nisam usavrsila..
Kada dodjes u malo zrelije godine onda i zivot sagledavas drugacijim ocima. Ne znam ko od vas ima djecu ali jedno je teorija a nesto sasvim drugo zivot.


Za mene je ovo prevelika cijena da se ovlada instrumentom. Ne sudim, jer je u pitanju tuđi život, ali ja ne bih išao ovako daleko, bez obzira što takođe želim da mi djeca (koju još nemam) sviraju neki instrument. Ne po svaku cijenu. Više sam za to da im se pomogne da pronađu nešto što im se sviđa.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Apsolutno tačno. Nismo svi pekari, iako smo nekada bili.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
daamir je napisao:

Uhh, vec sam se prepao da ce nastavak biti kao: kad dodjes u zrelije godine onda stvari sagledas drugacijim ocima, jer sad imam platu od 2000KM i uspjela sam u zivotu. :-?



Zar ima potrebe da spominjem platu od 5000? :lol:

Kad sa balavcima ulazis u diskusiju :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 17:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2010, 18:32
Postovi: 41
ajkula je napisao:
daamir je napisao:

Uhh, vec sam se prepao da ce nastavak biti kao: kad dodjes u zrelije godine onda stvari sagledas drugacijim ocima, jer sad imam platu od 2000KM i uspjela sam u zivotu. :-?



Zar ima potrebe da spominjem platu od 5000? :lol:

Kad sa balavcima ulazis u diskusiju :roll:


Neko dobije i po 18000 :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 18:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
ajkula je napisao:
daamir je napisao:

Uhh, vec sam se prepao da ce nastavak biti kao: kad dodjes u zrelije godine onda stvari sagledas drugacijim ocima, jer sad imam platu od 2000KM i uspjela sam u zivotu. :-?



Zar ima potrebe da spominjem platu od 5000? :lol:

Kad sa balavcima ulazis u diskusiju

Heh, ... ajkula, tacno sam toliko balavac pa vidim majcinsku brigu da dijete bude obrazovano i ne navuceno na dop, sto je sasvim uredu. Ali kad si onda navela onaj svoj primjer, tesko da mogu shvatiti da pored toliko vrlina vrijedne spomena ti o tome pises. Eto, toliko o nasoj diskusiji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Sep 2010, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Tamo negdje sredinom 80ih isao moj nerodjeni buraz sa Maslesom u Italiju i donese mi CUDO TEHNIKE sat digitalni na vodu stavis pod pipu napune se male baterije i sat proradi. Kakav sam ja manga tih dana u GSR bio, cuj ima sat na vodu, i jednog cetvrtka na fizickom ja sat u dzep u svlacioni i pravac sala kad sam se vratio nema mog sata frka panika pretres NEMA bilo mi krivo bilo mi i zao al prodje vrijeme i zaboravim. E sad dvadeset godina fast forward ode i drugi roditelj (prvi otisao davno) i malo malo ja u nekoj vukojebini na kraju svijeta i popijem dvije i uhvatim se telefona i onako pijan prvo majkin broj zovem da joj kazem da je sin jedinac ziv zdrav i pjan, nazovem ja al s druge strane mi teta kaze ovaj broj se vise ne koristi, nema nikoga da ti se obraduje i nema Majke da kaze eh da si malo blize znas kakvu sam strudlu s makom ispekla evo sad iz rerne aj pozuri sva kuca mirisi.

cuvajte male sitnice koje vas cine sretnim kad ste zajedno i trudite se da sa roditeljima budete drugari (nije uvijek lako ali moze, moja pokojna stara me 1000 puta pokrivala kod bivsih kao poslala sam ga da mi ode kupiti farbu za kosu u budzak cim se vrati reci cu mu da ti se javi, a ja u sobi slusam ploce sa kolegicom sa faxa )

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2010, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Talija je napisao:
Interesantno je da jedni isti roditelji (bilo strogi ili fleksibilni) imaju dvoje ili više djece koja su dijametralno suprotna po ponašanju, karakteru itd.
U čemu je tu fazon kad su vaspitavani na isti način?

Ja imam i brata i sestru, i nijedno od nas nemamo ni priblizno slican karakter. Ni priblizno. Ja i brat, posto je razmak u godinama mali, vaspitavani smo ne mogu reci na isti nacin ali na slican... ali je opet stvar do djeteta, kako ko shvati i prihvati neke poteze u zivotu i kakvim smatra zivot. Zato ipak mislim, kao sto Vader rece, da je ipak do karaktera kakvim dolazimo na svijet. Ja mogu reci da nemam nista zajednickog sa mojim bratom i sestrom sto se karaktera tice , sa sestrom najmanje, a ni sa roditeljima iako su mi roditelji, ma koliko to bizarno zvucalo.
Ja i sestra smo nebo i zemlja. Malo licimo i to je sve. Karakter je toliko razlicit da razlicitiji ne moze biti. Nije samo zbog 7 godina razlike, nego inace. Naravno da je ona kao najmladja bila vaspitavana na sasvim drugaciji nacin od mene, i rasla je u u sasvim drugom okruzenju i sredini od mene, mozda je i to jedan od razloga sto se razlikujemo, ali opet..ne mozes u nekog usaditi nesto sto vec nema u sebi. Roditelji samo potpomazu da se u djetetu izgradi ono sto vec u njemu i postoji, ili mu to sve sruse ili mu pomognu da izgradi to nesto u sebi sto ima. Ja jesam slusala svoje roditelje, pre svega majku koja je dominirala u ulozi roditelja, ali sam i cesto radila ono zasta sam JA smatrala da je ispravno, iako sam bila "samo" dijete, i vise sam slijedila neki svoj unutrasnji osjecaj iako je nekad kosio se sa nekim stavovima moje majke ... i opet je sve izaslo na dobro, i rijetko kad sam posrnula slusajuci sebe, svoj osjecaj, sto bi sasvim suprotno bilo da sam u nekim slucajevima poslusala majku recimo . Dijete je vazno podrzati u svemu, u zivotu uopste. Jedna od najgorih stvari sto roditelj moze da uradi je da razvije u djetetu takmicarski duh, da se takmici sa drugima kroz zivot, jer upravo to u vecini slucajeva dovodi do zavisti i pohlepe, ljubomore i dosta drugih losih stvari. Samo jak karakter u djetetu moze da odoli necemu takvom i da se ne upusti u te vode. Djeca su u stanju sami da urade dosta toga samo sto ih mi odrasli sprijecavamo u tome ili ih ne podrzavamo dovoljno ili nikako, sto je zalosno. Cesto se cuje ono "dijete je , sta ono zna...sta ono moze". Zato sva djeca zure da odrastu i da se uvazi njihovo misljenje i njihova rijec. A nekad se ne uvazi ni kad si punoljetan pa koja je to tek onda tragedija i kakve to tek posledice nosi sa sobom.
Roditelj moze itekako naskoditi djetetu, svjesno ili nesvjesno. Moze biti da svaki roditelj zeli dobro svome djetetu, normalno je tako, ali nismo ni svjesni toga koliko upravo svojom nepaznjom ili cak prevelikom "paznjom" skodimo tom djetetu.
Namecati djetetu nesto nije isto sto i usmjeravati dijete ka necemu pa nek samo odluci sta hoce i zeli, koliko hoce i kako hoce.
Nazvati se roditeljem nije mala stvar. To je uloga za zivota. I velika odgovornost nad necijim zivotom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs