banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 07:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Nov 2011, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
BMary je napisao:
Za početak ja njemu pokažem da nisam žrtva niti ću da je glumim. Nisam ja bolesnik pa da tražim pomoć.


Kako je ovaj proces stihijski na početku, jako je teško prepoznati da neko ima posla sa pacijentom, stoga se može uvući u mrežu manipulacija, kako je Talija lijepo primijetila. Jer na početku ti niko neće otvoreno niti prijetiti, niti potezati neke pištolje na tebe. U početku, pacijent je taj koji je izuzetno šarmantan, rječit, harizmatičan, on osvaja, on posjeduje jedan arsenal osvajačkih metoda, a od žene napravi mikro centar svijeta, ili bar učini da se ona tako osjeća. Onda postepeno krene da je odvoji od prijatelja, pa od roditelja, pa kreću scena za scenom, kako je to lijepo objašnjeno u tekstu. Tada je osoba već "u kandžama". Izmanipulisana je dovoljno, poljuljali su joj se temelji hrama njenog samopouzdanja, počinje da vjeruje da "ne vrijedi ništa" ili da je "zaslužila tako". Ovdje igra ulogu snažan osjećaj krivice koji se učestalim svakodnevnim njenim nametanjem postepeno pretvorio u "istinu o sebi". Osoba povjeruje da je loša.
Do "progledavanja" obično dolazi u fazi kada pacijent već počinje sa ozbiljnijim prijetnjama, i kada osoba osjeća strah za vlastiti život. Tada kreće traženje pomoći, jer kroz ovakvo nešto, niko ne može sam. To ne znači da je bolesnik. Bolesnik može biti samo onaj ko maltretira. A osoba koja je na ovaj način maltretirana duže vrijeme, svakako da je emocionalno, psihički shrvana, iako često negira takva svoja stanja, i služi se (nesvjesno naravno) svakakvim mehanizmima odbrane. To je taj početak o kojem sam govorila. Dakle, kada se osoba odvoji, fizički i na sve druge načine od pacijenta, iz straha od njega, od realne opasnosti da ovaj nešto ne učini, ona prosto mora tražiti pomoć. Ta pomoć može biti prijava Centru za socijalni rad (naročito ako se radi o bračnoj vezi), SUP-u, raznim Udruženjima za podršku žrtvama nasilja, SOS tel., itd. Dakle, svako ko bi mogao pomoći, prosto da ne dođe do najgoreg, a to je oduzimanje tuđeg (i/ili svog) života.

BMary je napisao:
Uostalom, ne razumijem žene koje ostaju sa takvim likovima uprkos prijetnjama i agresiji :-?

U mom slučaju do prijetnji i agresivnih obrazaca ponašanja je došlo nakon raskida veze. On se tek nakon raskida počeo ponašati nasilno, prijeteći da, "ako se ne vratiš, ubiću te, ubiću se".
Sama veza je u početku ličila na bajku (NJAH-klik), a vremenom je počela da ordinira jedna vrsta zavisnosti od drugog bića, koja se očitavala u odsjecanju mene od ostatka svijeta, ispadima ljubomore, itd. O tome sam više pisala na temi Od čega zavisimo.

U slučaju drugih žena, koje trpe nasilje u braku/vezi, koje su svakodnevno u modricama, kojima je uništeno samopouzdanje, i sve ostalo, a i dalje ostaju tu gdje jesu, postoji par momenata zašto bi to moglo biti tako.
Prvi, a on je najčešći, dešava se pod pokroviteljstvom društvenog miljea iz kojeg žena/muž dolaze. Nije rijetkost da neka neobrazovana žena sa sela, prosto ni ne zna šta joj se tačno dešava, ne umije prepoznati, onda kada prepozna, kada krene da plavi i modri svaki dan sve više, i kada postane očito šta se dešava, ona tu može da ostane iz sledećih razloga:
- sramota je da se razvedem
- nemam gdje da odem
- nemam riješeno finansijsko pitanje (nemam posao, stan, kuću, novac)
- neće me moji primiti nazad (majka, otac, brat...)
- neću ići zbog djece
- ubiće me ako odem
- itd.

Dakle, svi možemo vidjeti kako ovi "razlozi" izgledaju. Naročito koliko su to "pravi, realni, tačni, ispravni razlozi" za ostanak u malignoj vezi. Svako od nas bi toj ženi savjetovao, da recimo, upravo zbog djece treba da izađe iz takvog odnosa. Pa upravo radi sebe, pa upravo radi svojih... Pa... Ali, ove žene to ne vide tako. To su njihovi realni razlozi u kojih čvrsto vjeruju i veoma je teško razbiti ih. Ipak to je moguće, ukoliko se sa ovim ženama radi na pravi način.

Dakle ovaj prvi momenat vezan je najčešće za manje osviještene, seoske žene, koje realno teško dolaze do posla, ali i u gradu imamo žena koje su i emancipovane i obrazovane, i zaposlene, pa trpe nasilje.
Čvrsto ukorjenjavanje "šta će drugi/djeca/porodica/komšija Pera/kuma Staka" reći" stava, u našoj kulturi vodi do totalno naopakog sistema vrijednosti po kojem se vodimo. Tako je veoma važno šta neko drugi misli o nekoj NAŠOJ stvari, nego sami mi. Time se vodi dosta današnjih žena, godišta naših majki i dan danas, tu u našem gradu, državi...

Drugi momenti, kod svih, bez obzira iz kakvog okruženja dolaze, i da li žive u selu ili gradu, i koliki je stepen njihovog obrazovanja, jesu nesvjesni psihički procesi, nesvjesno vezivanje za nasilnika, obrazac ponašanja koji se slijedi iz djetinjstva, neka neriješena frustracija vezana za oca/majku, transfer, projekcija... Ali ovaj dio je preširok da bi se moglo sve spakovati na forumu. Takođe, individulani slučajevi su ipak slučajevi za sebe i morali bi dobro poznavati pojedinca, njegovu ličnost, život, prošlost, pa i, prema nekim psihoanalizama, i prenatalni period razvoja, prilike u kojima je rastao, socijalnu stranu priče, tzv. istoriju slučaja, da bi tačno mogli reći šta su sve i kakvi njegovi razlozi vezivanja za nasilnika, ili na koncu uzroci koji su doveli do toga da žrtva ostaje u jednoj takvoj vezi.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2011, 19:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Hvala na objašnjenju.
Poznato mi je to "nakon raskida", moja prijateljica je bila kidnapovana i mučena danima dok je nisu pronašli, a lik je bio nešto sitno u zatvoru i kad je izašao opet ista priča, ne mogu baš detaljisati agonija je trajala godinama.
osamstotinazena je napisao:
U slučaju drugih žena, koje trpe ansilje u braku/vezi, koje su svakodnevno u modricama, kojima je uništeno samopouzdanje, i sve ostalo, a i dalje ostaju tu gdje jesu, postoji par momenata zašto bi to moglo biti tako.
Prvi, a on je najčešći, dešava se pod pokroviteljstvom društvenog miljea iz kojeg žena/muž dolaze. Nije rijetkost da neka neobrazovana žena sa sela, prosto ni ne zna šta joj se tačno dešava, ne umije prepoznati, onda kada prepozna, kada krene da plavi i modri svaki dan sve više, i kada postane očito šta se dešava, ona tu može da ostane iz sledećih razloga:
- sramota je da se razvedem
- nemam gdje da odem
- nemam riješeno finansijsko pitanje (nemam posao, stan, kuću, novac)
- neće me moji primiti nazad (majka, otac, brat...)
- neću ići zbog djece
- ubiće me ako odem
- itd.

Tačno je sve ovo što si navela razlog, s tim da sam ja dobila još jedan odgovor: "Zato što ga volim" :lol: Šta reći, tragikomedija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2011, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Talija je napisao:
A ja sam jednom pročitala i zapamtila rečenicu jednog psihologa povodom priče o mentalnim bolestima i raznim devijantnim ponašanjima "A postoji li uopšte mentalno potpuno zdrava osoba?"


Pa taj psiholog je kao referencu uzeo onda tek rođeno dijete bez trunke iskustva i praznog uma potpuno.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2011, 20:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
BMary je napisao:
Tačno je sve ovo što si navela razlog, s tim da sam ja dobila još jedan odgovor: "Zato što ga volim" :lol: Šta reći, tragikomedija...

Da, sve navedeno je tačno. Ja sam nedavno čitao za slučaj gdje je žena koja trpi batine kao razlog zašto ostaje u takvoj vezi navela "pa znaš, on je dobar u duši".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2011, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
BMary je napisao:
Hvala na objašnjenju.

Nema na čemu, hvala i tebi što si podijelila iskustvo tvoje drugarice ovdje s nama. Grozno zvuči. Znam da je grozno bilo prolaziti kroz to sve, kako kažeš, godinama.. uh... Ali, okončano je, kako sam shvatila, i ona je sada dobro?

Spoiler:
BMary je napisao:
"Zato što ga volim" :lol: Šta reći, tragikomedija...

Vader je napisao:
"pa znaš, on je dobar u duši".


Joooj, da.. tragikomedija, što kaže BMary.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2011, 11:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Napokon jedna "uzvišenija" tema na forumu.

Ovo mi je zapalo za oko prilikom čitanja: "Nenasilni muškarci započinju fizički obračun sa ženskim pacijentima."
Blago me unervozilo, pošto sebe smatram neagresivcem i nenanasilnim koji trpi do zadnjeg dok ne pukne, (ako pukne).

Čitajući primjere ponašanja Pacijenata, pomislio sam kako bi bilo dobro imati Pacijent-detektor i sve ih izdvojiti i likvidirati :lol:

Možda je "Ljepotica i zvijer" bila ipak, pogrešna priča u djetinjstvu.

Međutim, ono što me buni je obrazac normalnog ponašanja, suprotnosti pacijenta, koji se nameće kao imperativ življenja, a u stvari, mislim da ne postoji. Sjaj medija je pregolem izvor frustracija i depresije, nezadovoljstva sobom i vlastitim životom. Teško se oduprijeti imperativu moderne sreće. Nesigurnost se uvlači u ljude i ljudi pucaju.

E, polazeći od toga da niko nije 100% psihički neoštećen, pitam se da li možda postoji šansa da se otisak ličnosti jednog bolesnika ipak u ovom ludom svijetu spoji sa odgovarajućim ostiskom drugog bolesnika i da veza ipak funkcioniše?
Ovom prilikom ne mislim na ekstremne primjere, nego na široke narodne mase :)

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2011, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Unbeliever je napisao:
Možda je "Ljepotica i zvijer" bila ipak, pogrešna priča u djetinjstvu.


Transakciona analiza se bavi upravo ovim. Uprošćeno rečeno, T.A. terapeuti kod klijenta, između ostalog, traže podatke o bajkma ("Ispričaj mi koja ti je bila omiljena bajka u djetinjstvu?"), smatrajući da se svi mi kroz život vodimo davno odabranom omiljenom bajkom iz djetinjstva. Tako da, imamo recimo Uspavanu ljepoticu, ženu koja cijeli život "spava" (ne trudi se, ne radi ništa), čekajući da je neko (spoljni faktor, opet osoba može imati osjećaj da su "drugi krivi, odgovorni, da je kriva država,...", izvor odgovornosti transferiše iz sebe umećući ga u druge) "probudi". Bla bla Bla..

Koga ovo zanima, preporučujem zanimljivu knjigu - "Šta kažeš poslije Zdravo?" - Autor je Eric Berne, inače tvorac T.A.



Unbeliever je napisao:
E, polazeći od toga da niko nije 100% psihički neoštećen, pitam se da li možda postoji šansa da se otisak ličnosti jednog bolesnika ipak u ovom ludom svijetu spoji sa odgovarajućim ostiskom drugog bolesnika i da veza ipak funkcioniše?
Ovom prilikom ne mislim na ekstremne primjere, nego na široke narodne mase :)


Pročitaj "Opštu teoriju ljubavi." (Autori su Dr. Lewis, Amini i Lannon - Svaki pripada različitom naraštaju psihijatara: dr. Fari Amini onome u kojemu je vladavina psihoanalize bila nedodirljiva, dr. Richard Lannon naraštaju iz doba kada su se prvi put pojavili psihoaktivni lijekovi za liječenje emocionalnih bolesti, a dr. Thomas Lewis novijem naraštaju psihijatara koji su se školovali tijekom sraza psihodinamike i neuroznanosti.Klik

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2011, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Unbeliever je napisao:
Možda je "Ljepotica i zvijer" bila ipak, pogrešna priča u djetinjstvu.

Možda. Ali mislim da ima slučajeva gdje je neka veza nekoga baš smirila i dovela u red, gdje je prema toj nekoj novoj osobi osjetio emocije koje ranije nije ni prema jednoj pa se iskreno potrudio da se sredi, ukoliko je posjedovao potencijal i volju za to. Sjećam se jednog svog prijatelja iz djetinjstva koji nije bio baš neki učenik a onda je imao jednu djevojku uz koju se dosta promijenio, bolje učio, kasnije i neki fakultet završio.


Unbeliever je napisao:
Sjaj medija je pregolem izvor frustracija i depresije, nezadovoljstva sobom i vlastitim životom. Teško se oduprijeti imperativu moderne sreće. Nesigurnost se uvlači u ljude i ljudi pucaju.

Da.


Unbeliever je napisao:
E, polazeći od toga da niko nije 100% psihički neoštećen, pitam se da li možda postoji šansa da se otisak ličnosti jednog bolesnika ipak u ovom ludom svijetu spoji sa odgovarajućim ostiskom drugog bolesnika i da veza ipak funkcioniše?

Ako sam dobro shvatio pitaš da li se dva "pacijenta" mogu fino naći i složiti ako im se patologije poklapaju? Mislim da je moguće. Na primjer jedno nema prijatelje i ne želi da ih onaj drugi ima pa ako nađe nekoga sa istim pogledima onda oni neće imati konflikte oko toga. Mada na duže staze ko zna.

Ali što se tiče drugih patologija (a ne samo ovih o dominaciji i manipulaciji u vezama) ljudi koji ih imaju će i tražiti one koji imaju iste bolesti kao i oni, jer će samo sa njima i moći ostvariti vezu. Recimo osoba je sklona tračanju, ogovaranju, ili je zlobna i zavidna, takva će tražiti nekoga ko je isti da bi mogla sa njim da to zajednički radi, sigurno joj ne bi odgovarao neko kao ja koji bi joj skretao pažnju da to što radi nije u redu zbog čega bi me proglasila za "dosadnog moralistu koji je guši". Ljudi traže sebi slične ne samo po vrlinama već i po manama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2011, 22:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
osamstotinazena je napisao:
BMary je napisao:
Hvala na objašnjenju.

Nema na čemu, hvala i tebi što si podijelila iskustvo tvoje drugarice ovdje s nama. Grozno zvuči. Znam da je grozno bilo prolaziti kroz to sve, kako kažeš, godinama.. uh... Ali, okončano je, kako sam shvatila, i ona je sada dobro?


Kažu da vrijeme liječi sve rane :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Vady,

od najranijeg djetinjstva naši se mozgovi povezuju sa mozgovima najbližih u nijemom ritmu koji čini životnu silu tijela. Te prešutne veze određuju naše raspoloženje, stabilizuju i održavaju naše zdravlje, te mijenjaju strukturu mozgova, tako da, u vrlo realnom smislu, ko smo i šta ćemo postati, zavisi o onom koga volimo. :)


BMary,

vrijeme radi u našu korist, ali se nekad i okrene protiv nas :wink:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
osamstotinazena je napisao:
tako da, u vrlo realnom smislu, ko smo i šta ćemo postati, zavisi o onom koga volimo. :)

Zanimljivo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Vader je napisao:
osamstotinazena je napisao:
tako da, u vrlo realnom smislu, ko smo i šta ćemo postati, zavisi o onom koga volimo. :)

Zanimljivo :)



i meni isto. :)

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 19:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Meni je zanimljivo da iako smo se fino dogovorili da utorak bude kežual, otkako je na endodonciju došla pacijentica iole ljupkog izgleda svi odreda oće u vezu s pacijenticom...
To se počelo dolazit namirisano u košulji, jebo me svak ako ima išta gore od gomile zagorjelih zubara... Ivana hoćeš na kaaaafu, Ivana jesi dobro, Ivana jel te booooli? Sorry za off isfrustriran sam toliko da u utorak oblačim novogodišnju šulju i cipele šo mi kupio deda za odličan uspjeh.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2011, 00:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4381
dobar text, ukazuje na neke stvari koje ne vidiš kad si u početku vezu ili ako si još uvijek zelen.

Zato je po meni Sveto iskustvo i potvrđuje sve nabrojano.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2012, 04:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
Citam jedno po jedno.. kad ono, dodjem na jedan pasus, citam, citam i pred kraj padne mi jedna osoba na pamet, citam sledeci nista, sledeci neka druga osoba i tako. Mislim da se neki delovi mogu desavati i bez veze, samo jer su deo vaseg okruzenja i kriju svoje pravo lice koje ja na nekima kao da jasno vidim (dok ih tamo neki desni vide kao idealne i kontam jesu li " samo coravi" ili zaslepljeni laskanjem koje je vec sumnjivo koliko ga dele :roll: ).

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 07:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2010, 19:10
Postovi: 413
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Daleko opasnije je susresti se i imati ikakva posla sa manipulatorom, koji to na lijep način zna da prikrije i koji manipuliše na podsvjesnom nivou tako da su potrebne i godine dok se žrtva ne osvijesti i uvidi situaciju i posljedice.

Tacno tako, Prikriveni se ne zovu dzaba tako. I istina, u pocetku su kule i gradovi, ali izvedeno tako da ne pomislis da pretjeruje i istovremeno da laze. Vecina je slaba na ponasanje manipulatora, pogotovo osobe koje imaju manjak samopouzdanja. Postave vas u takvu situaciju da mislite da ste poceli razvijati vece samopouzdanje, ali problem dolazi kad na povrsinu opet izbiju odredjene, ajmo reci, nepravilnosti u misljenju o sebi i drugima- osobe koja je u kontaktu/vezi s pacijentom, tad nemaju strpljenja i pocinju igrati na kartu sebicluka i dusevnog maltretiranja. "Ja sam tebi ovo dao/dala, uradio/la, kupio/la(i to) a ti ne postujes, e pa ako nastavis tako, ja cu ovako ili onako", i gora popovanja. iako im je prvobitna verzija bila da su uz vas koliko god dug proces popravljanja samovrednovanja bio. Oni koji nisu imali blizi i intimniji kontakt sa pacijentima, ili bili bliski s nekim koje bio u vezi sa njim/njom, ne razumiju i posmatraju iz cipela neznanja. Ne vrijedi osudjivati i govoriti "Ma kad bi meni dosao/la, ja bih to i to". Jedno je pretpostavljati a drugo prozivjeti.
Takodje je i istinit indikator kako brzo kazu volim te i zele s vama da zive, da imaju brak, djecu...
Lijepo receno u clanku. Zdravim osobama je potrebno duze dok se ne razviju ozbiljnije emocije, a ne odmah po prvom, drugom ili trecem sastanku da vam iskazuju ljubav velicine planete Zemlje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 09:21 
Razgovaraju dve prijateljice i jedna kaze :
Zakljucila sam da me muz vise ne voli
Ona nju pita: Kako to znas??
Ona:Pa nije me odavno osamario
buaxaxaxaxaxa ovo je najbolji primjer svega,ma svi misle muski su krivi jer imaju...
Da se mi razumijemo,muski vole lijepe zenske,sto ljepse,a
zenske vole alfa muzijaka,sto agresivnijeg
Jednostavno,zenske osobe mnogo teze podnose usamljenost od muskih,slabije su i to je to
Sto se texta sa uvoda tice neke stvari ipak stoje:

Brzo zagrijavanje je uvijek znak plitkih emocija koje kasnije uzrokuju "Pacijenta"

Ako vaš dečko ili cura plane i radi opasne stvari...

Konstantno će ispravljati vaše male greške

Kruženje započinje kad su namjerno opasni i zločesti

Paranoidna kontrola "Pacijent" će vas provjeravati i pratiti gdje ste i s kime ste
Tenhološki napredni pacijenti mogu vas natjerati da imate "privatne" pozive iz njihovog stana,
snimajući razgovore za kasniju upotrebu

Pacijent" ima takav utjecaj na vas da shvatite da radite "lude" stvari u samoodbrani

Neki bi mogli pričati lude priče i uvjeriti vas da su oni povezani s mafijom ili vladinim agencijama

Psihotični ili psihijatrijsko bolesni pacijenti često uhode, slijede, ili vas maltetiraju

Bas kao po Frojdovoj teoriji razvoja: Svi motivi su nastali iz ......... motiva

(Meni je jasno da ona nije za mene al ne znam bil mogo podnijet da je drugi...)

Ma koliko vi pricali da je to lose (i droge su lose) to je ipak neka forma zavisnosti,izgleda da ima i neki skriveni `dobar`
dio jer sa druge strane pojedine osobe se ubiju jer nemaju nikoga...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Molim te da napustiš podforum.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Komaraccc je napisao:
Talija je napisao:
Daleko opasnije je susresti se i imati ikakva posla sa manipulatorom, koji to na lijep način zna da prikrije i koji manipuliše na podsvjesnom nivou tako da su potrebne i godine dok se žrtva ne osvijesti i uvidi situaciju i posljedice.

Tacno tako, Prikriveni se ne zovu dzaba tako. I istina, u pocetku su kule i gradovi, ali izvedeno tako da ne pomislis da pretjeruje i istovremeno da laze. Vecina je slaba na ponasanje manipulatora, pogotovo osobe koje imaju manjak samopouzdanja. Postave vas u takvu situaciju da mislite da ste poceli razvijati vece samopouzdanje, ali problem dolazi kad na povrsinu opet izbiju odredjene, ajmo reci, nepravilnosti u misljenju o sebi i drugima- osobe koja je u kontaktu/vezi s pacijentom, tad nemaju strpljenja i pocinju igrati na kartu sebicluka i dusevnog maltretiranja. "Ja sam tebi ovo dao/dala, uradio/la, kupio/la(i to) a ti ne postujes, e pa ako nastavis tako, ja cu ovako ili onako", i gora popovanja. iako im je prvobitna verzija bila da su uz vas koliko god dug proces popravljanja samovrednovanja bio. Oni koji nisu imali blizi i intimniji kontakt sa pacijentima, ili bili bliski s nekim koje bio u vezi sa njim/njom, ne razumiju i posmatraju iz cipela neznanja. Ne vrijedi osudjivati i govoriti "Ma kad bi meni dosao/la, ja bih to i to". Jedno je pretpostavljati a drugo prozivjeti.
Takodje je i istinit indikator kako brzo kazu volim te i zele s vama da zive, da imaju brak, djecu...
Lijepo receno u clanku. Zdravim osobama je potrebno duze dok se ne razviju ozbiljnije emocije, a ne odmah po prvom, drugom ili trecem sastanku da vam iskazuju ljubav velicine planete Zemlje.


Svi se mi negdje plašimo da ćemo biti izmanipulisani. I u isto vrijeme se služimo manipulacijom. To nije problem, jer onaj ko ne zna da manipuliše, u zdravom kontekstu, ima nizak ili nezavidan koeficijent inteligencije. Manipulaciji nas uče roditelji i stariji odrasli još od malena ("Ako pojedeš sve ovo iz tanjira, ići ćeš u park.") Uslovljavanje. Ona nas uči vještinama pregovaranja. Zato zdravu manipulaciju treba odvojiti od patološke.
Ako vas neko manipuliše, ne mora nužno značiti da je bolestan. To je vještina, ponavljam, koju smo svi bar jednom osjetili na svojoj koži, i služili se njom.
Sem manipulacije, kao razvijene vještine kojom se pacijent služi, tu je niz drugih mehanizama koje služe neslobodi drugog bića nad kojim se nasilje provodi.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2012, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
afgh_letal je napisao:
Da se mi razumijemo,muski vole lijepe zenske,sto ljepse,a
zenske vole alfa muzijaka,sto agresivnijeg
...


Upravo tako, cista psihologija. Citao sam jedan odlomak od autora Davida de Anglela koji je izvrstan poznavalac teme.
On kaze da je to vrlo nelogicno sto zene vole agresivnost i nasilje, mozda cak i podsvjesno, ali da ne mogu uticati na to.

Jednostavno kad vide agresivnog muskarca prorade im hormoni i nagoni, slicno kao kad muskarcima prorade hormoni kad vide polugolu zgodnu ribu.

On koji je vise godina studirao psihologiju zena, kaze da zene "ne biraju" agresivca i nasilnika vec jednostavno osjecaju privlacnost prema njemu, ma kako se to cinilo cudno i nelogicno.
Hajde za muskarce je logicno da biraju zgodnu ribu, ali stvarno je nelogicno da biras nekog ko ce te tuci i zlostavljati, ali eto takva je zenska psihologija tvrde strucnjaci.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs