banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jun 2003, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Kakva je razlika izmedju onog koji to ne zna i onoga koji to zna i priznaje (i mojne ono da zna nebi bio itd... zvaki za malu djecu)

Kakva je vasa definicija ludaka - od onog kojeg postujete i onog od kojeg bijezite ili strijepite.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2003, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
dusevni bolesnici sa ustanovljenom dijagnozom , ako su pod terapijom oni su uglavnom vrlo prijatni za razgovor, i treba ih postovati kao osobe, pomoci im koliko mozes...

A oni drugi ludjaci nelijeceni, koji nisu bolesni u mozgu vec su bolesni i pokvareni u dusi....eh pa tih se klonem..o njima ne mislim nista :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2003, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
uh, dzipsi ode ti previse u bolnicu.
Mislio sam vise natipove poput nicea, sokrata i onih koje je drustvo
odbacilo jer nisu mogli da podnesu cinjenicu da je drustvo trulo, a
naravno da ih je drustvo kasnije svojatalo kao neke dubokoumne
iz cistog stida, da ne nazovem 'pameti'

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2003, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je napisao:
A oni drugi ludjaci nelijeceni, koji nisu bolesni u mozgu vec su bolesni i pokvareni u dusi....eh pa tih se klonem


Da li sebe svrstavaš među te koji su bolesni u duši?
Ako ne, zašto ne, i kako možeš biti tako sigurna?
Ako da, kako uspijevaš da se kloniš same sebe?


frozen je napisao:
Mislio sam vise na tipove poput nicea, sokrata i onih koje je drustvo
odbacilo jer nisu mogli da podnesu cinjenicu da je drustvo trulo, a
naravno da ih je drustvo kasnije svojatalo kao neke dubokoumne


Eh da su u pitanju samo oni, no tih odbačenih (neshvaćenih) je u istoriji jako mnogo. Mene lično iskreno interesuje kad će se stati sa tim ludilom da se normalni proglašavaju ludima a ludi normalnima, kad će se prestati sa tim da se danas neko spali na lomači jer kritikuje stanje u društvu, religiji, umovima i pogledima ljudi da bi ga poslije nekoliko vijekova hvalili, uzdizali pa i proglašavali svetim. A ti isti koji ga nekoliko vijekova nakon njegove smrti hvale i uzdižu progone svoje savremenike pod optužbom "protivnici društva, poretka, religije" da bi njihovi potomci ove mučenike opet uzdizali i hvalili. Da, istorija se ponavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2003, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Vader, za drustvo je logicno da ce nekoga ko ne moze
vise naudi da ga proglasi kao apostola ili nekog cudaka koji je
mogao svasta da uradi, da ne kazem mudraca.
Na bilo cijoj sahrani cemo da kazemo 'bio je dobar covjek' ili bar
da izvucemo on najbolje(ako ima) jer takva je tradicija, pa necemo
reci ono sto ne ocekuju od nas.

Ne ponavlja se istorija, ljudi se ponavljaju, samim tim i istorija.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
frozen je napisao:
za drustvo je logicno da ce nekoga ko ne moze
vise naudi da ga proglasi kao apostola


Ima i toga ali...ljudi vremenom u nekim stvarima ipak malo progledaju pa iskreno slave one koji su ranije klevetani i proganjani. Recimo srednjevjekovne naučnike koji su tvrdili da je Zemlja okrugla zbog čega su bili spaljivani na lomači, i to da ironija bude veća spaljivala ih je crkva a u Svetom Pismu, u Starom Zavjetu pisanom prije nove ere piše da je Zemlja okrugla. Ljudi koji su duhovno i intelektualno ispred svoga vremena se redovno proglašavaju ludima i opasnima za društvo. Smatra ih se opasnima iz dva razloga. Jedan je što neki zaista misle da su ludi i da mogu druge koji ih slijede odvesti u ludilo. A drugi je što neki baš znaju da nisu ludi ali se boje kritika i promjena koje dolaze od "ludih", boje se što ovi "ludi" mogu potaknuti druge ljude na razmišljanje, na preispitivanje, na buđenje. A moćnicima to ne odgovara. Pa i crkva bi radije negirala istinu koja joj ne odgovara nego priznala vjekovne greške i zablude. To se pokazalo i kroz istoriju. Ne znaju da se bolest liječi bolje što se prije uoči i počne liječiti. Ako se bolest konstantno negira uz laganje samih sebe da je sve OK kasnije bude kasno.

Recimo indijski duhovni učitelj Osho. Živio je jedno vrijeme u Americi gdje je ako se ne varam jedno vrijeme bio smatran za državnog neprijatelja broj 1. Stalno je imao problema, uhapšen je i zatvoren. Zatvorili su ga sa čovjekom koji ima triper. U zatvoru su mu u hranu stavljali opasni talijum, otrov sporog djelovanja od kojeg je stalno bolovao. Kada je otkrivena bomba u zatvoru evakuisali su sve osim njega. Kada je putovao od zemlje do zemlje svi su ga hapsili i deportovali iz zemlje: Grčka, Švicarska, Švedska, Engleska, Irska, Holandija, Karibi, Kanada ni ne dozvoljava da sleti i uzme gorivo, Njemačka ne dozvoljava ni da uđe u zemlju. Smatrali su ga opasnim za nacionalnu sigurnost. A onda...
Urugvaj ga poziva da sleti kod njih i pominje mogućnost da Osho kod njih dobije stalni boravak. No tada se saznaje zašto su sve zemlje odbacivale Oshoa. Teleksi sa informacijama o navodnom krijumčarenju stvari, droge i prostituciji su uvijek stizali neposredno prije nego što bi se on obratio nekoj zemlji za vizu, što je logično prouzrokovalo odbojnost vlasti i policije. Urugvaj doživljava isti pritisak. Jednog dana vlada želi da objavi na konferenciji za štampu da Oshu želi da pruži stalni boravak. Te noći predsjednik Urugvaja Sangvinetti dobija poziv iz Vašingtona odakle mu se daje do znanja, da, ako Osho ostane u Urugvaju, neće dobiti obećani kredit od 6 milijardi dolara, niti će ubuduće odobravati kredite Urugvaju. Osho mora da napusti i Urugvaj. Sledeći dan se objavljuje da Amerika daje Urugvaju kredit od 150 miliona dolara.
Sve to se desilo nedavno, osamdesetih godina 20. vijeka. Umro je 1990.
Danas se njegove knjige traže i prodaju širom svijeta.

Sve ove muke je Osho imao jer je mogao da budi ljude a takvi su uvijek prolazili loše.

Valjda je Amerima smetalo što je Osho rekao da je Amerika najmaterijalističkija zemlja na svijetu. Takođe je rekao:
"Zapad se pretvorio u ogromnu ludnicu. Sve se više i više ljudi psihoanalizira i psihijatrijski liječi, sve je više i više ljudi po tim zvaničnim ludnicama. A oni koji su napolju, nisu napolju zato što su zdravi, već su napolju samo zato što se ne smije i ne može toliko mnogo ljudi strpati u ludnice odjednom. Inače cio Zapad je zreo ili za ludnicu ili za zatvor."

Sličnu stvar je rekao sve više cijenjeni i čitani Antoni de Melo:
"Jer mi smo stvarno ludi. Čitav svijet je lud. Jedini razlog zašto nismo zatvoreni u ludnice je što nas ima previše."

Slično je rekao i Banjalučki psihijatar koji je rekao da smo svi psihički bolesni, samo što tu bolest neki mogu kontrolisati (pa ih se smatra zdravim) a neki ne mogu (pa ih se pokušava liječiti).


Agentima matrixa ne odgovara da se ljudi probude i zato proganjaju i ubijaju one koji imaju potencijal da probude druge. A prije nego što dođu u priliku da ih uklone kleveću ih da bi kod običnih ljudi stvorili odbojnost prema njima kao što je Neu Agent Smith za Morpheusa rekao: "on je poznati terorista koga treba privesti pravdi, pomozi nam da ga uhvatimo".


Poslednji put menjao Vader dana 25 Jun 2003, 10:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 10:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
frozen je napisao:
Ne ponavlja se istorija, ljudi se ponavljaju


Da, ljudi se ponavljaju. I to u svakom smislu :)
Ponavlja se globalna narav čovječanstva koje nije napredovalo zadnjih nekoliko hiljada godina a ponavljaju se i ljudi, iz života u život, pri čemu zadržavaju svoje jake karakterne osobine kroz živote što je i poznato onima koji su ove stvari malo izučavali. Vjerujem da ima dosta ljudi koji doslovno ponavljaju svoje uloge. Ima onih koji su nekada proganjali bolje od sebe a potpuno iste stvari rade i sada, i to možda proganjaju one iste osobe koje su nekada proganjali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Vader:
Citiraj:
Da li sebe svrstavas medu te koji su bolesni u dusi?
Ako ne, zasto ne, i kako mozes biti tako sigurna?
Ako da, kako uspijevas da se klonis same sebe?


ne smatram se bolesnom u dusi, jer to potrdjuju drugi, koliko vidim niko me se ne klone i nije mi rekao da sam otrovna u dushi tako da sam sigurna :lol: (bar za sada hehehhe)imam nekih svojih lucidnih ideja(uobicajneih, koje drzim na uzdi :angel:

salu na stranu, svako od nas ima nesto lucidno u sebi, nekad dozvolimo da se to ispolji a nekad i ne. E sada zavisi sta je u kojoj mjeri izrazeno neke osobe.
Mislim da se ne treba kloniti i bjezati od sebe, vec naprotiv vrlo je vazno ustavri spoznati kakav si, upoznati samog sebe (ima odlicna knjiga sa bash ovakvim nazivom: "Upoznaj samog sebe"- Skot Pek )
Tek kad spoznas i svoju normalnu stranu ali i onu koja nije takva mozes raditi na transformaciji sebe u zeljenom pravcu.


frozen:
Citiraj:
Mislio sam vise natipove poput nicea, sokrata i onih koje je drustvo
odbacilo jer nisu mogli da podnesu cinjenicu da je drustvo trulo, a
naravno da ih je drustvo kasnije svojatalo kao neke dubokoumne
iz cistog stida, da ne nazovem 'pameti'



svi pomenuti umovi s brilijantni umovi, ali izmedju genijalca i ludjaka tj. psihica je vrlo tanka granica. Svi ljudi koji imaju izrazito visok IQ, kao i sposobnost inteleta vrlo cesto "puknu" ...licno znala sam jednog takvog, pokoj mu dushi :(
Znaci svi ti briljantni su pomalo otkceni, sa nekim fix idejama, nekonvencionalni i mislim da je to razlog sto drustvo ponekad i ishitreno osudi njihovu ideju i odbaci ih.

Recimo N. Tesla koji je bio genijalac je bio vrlo specifican covjek, spavao je samo 3 sata, strasno vodio racuna o higijeni, cak i previse, i zbog tih svojih osobina vecina ljudi toga vremena bi rekla: onaj LUDI naucnik stalno ispira ruke i po cijelu noc ne spava, to je psihijatrijski slucaj manimo ga se...to je ta osuda drustva.
Ali smatram da je to razumljivo s obzirom sto sam vec pomenula da je granica izmedju ludjaka i genija vrlo mala ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
ima li ljudi da misle da je jutarnje ustajanje, pranje zuba, dorucak, kafa
posao, rucak, odmor, dnevnik, vece, spavanje i onda roll it again do kraja
zivota - veca ludost nego na neki nacin pokusati svoj zivot obogatiti bar na neki nacin koji je malo vise od uobicajenog drustvenog.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 12:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Mislim da se granica izmedju genija i ludjaka ocituje u tome sto genije
moze da zivi u svom svijetu nauke i isto tako da bude u kontaktu odnosno
zivi u onom realnom svijetu i sa ljudima koji nisu na njegovim talasnim duzinama
a ludak to ne moze... Ludak je samo u svom svijetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
imam nekih svojih lucidnih ideja(uobicajneih, koje drzim na uzdi


Eh, pa lucidnost bi bila neshto upravo obrnuto od luckasto. (pretpostavljam da se takvo neshto htjelo reci)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 15:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je napisao:
ne smatram se bolesnom u dusi, jer to potrdjuju drugi, koliko vidim niko me se ne klone


To što drugi potvrđuju da nisi bolesna u duši i što te se ne klone govori nešto sasvim drugo a ne to da nisi bolesna u duši.

Citiraj:
Tek kad spoznas i svoju normalnu stranu ali i onu koja nije takva mozes raditi na transformaciji sebe u zeljenom pravcu


Tačno. Ali ti izgleda još ne radiš na transformaciji sebe jer kažeš da nisi bolesna u duši, dakle još nisi spoznala tu svoju stranu.


frozen je napisao:
ma li ljudi da misle da je jutarnje ustajanje, pranje zuba, dorucak, kafa
posao, rucak, odmor, dnevnik, vece, spavanje i onda roll it again do kraja
zivota - veca ludost nego na neki nacin pokusati svoj zivot obogatiti bar na neki nacin koji je malo vise od uobicajenog drustvenog


Ja mislim da je to veća ludost. Ustvari to je krajnja ludost. Tek je to stvarna ludost.

Ludost koja se toliko ukorijenila i koja se toliko reklamira da se smatra normalnom je misliti da se život svodi samo na rođenje, cuclanje, vrtić, igranje klikera, školu, fakultet, brak da bi se ostvario """normalan""" život čiji je algoritam: ustajanje, kafa, novine, posao, povratak kući, ručak, dnevno spavanje, TV, večera, spavanje i onda sve ponovo; ovaj algoritam se trajno ili privremeno prekida samo usljed bolesti ili smrti. Uz sve to se vjeruje samo ono što nauka u tom trenutku priznaje, samo ono što se može vidjeti i opipati (pa često čak ni to).

Iz iskustva mogu reći da osobe koje su otvorenije prema životu, koje prvo vjeruju da je život mnogo više od ovoga gore nabrojanog a onda to i iskuse i dobiju potvrdu svog vjerovanja time dobijaju da dalje ne samo vjeruju već i da zahvaljujući iskustvu znaju da u životu ima mnogo više od gore nabrojanog. Time dobijaju i poticaj da vide, spoznaju i iskuse i još mnogo više, a radi se o stvarima u koje prosječna osoba uopšte ni ne vjeruje iako nam je sve to na dohvat ruke.

Evo ispričaću jedan slučaj.
Prije nekoliko godina sam u stanu vidio nešto, nešto što se ne vidi...a opet vidi, nešto što se ne smije vidjeti ako nećeš da te "normalni" stave u ludnicu, nešto što većina ne vidi ali nešto što su neki drugi ipak vidjeli iako to tada nisam znao. Iako ima osoba kojima sam ovo mogao komotno ispričati to nisam ispričao, kao da sam zaboravio na to, a onda....Prije par dana se pričalo o tako nekim...viđenjima...i neko reče: "da niste možda nekad vidjeli to i to" a ovaj opis "to i to" je bio identičan onome što sam ja vidio. Tek tada sam po prvi put drugima ispričao ono što sam vidio i opis te pojave je potvrdila osoba koje je to vidjela više puta i koje je onda dala objašnjenje zašto se to rijetko vidi, kada se to može vidjeti, i moguće objašnjenje šta se to tada vidjelo. Želio bih to vidjeti ponovo.

Interesantno, u istom tom razgovoru od prije par dana ta ista osoba je pričala o još jednom duhovnom, a neki bi rekli "ludom"...fenomenu. Recimo taj fenomen sam doživio više puta a ne samo jednom, i to više puta u poslednjih nekoliko mjeseci iako ni o njemu nisam drugima pričao do nekidan.

Ako nekoga interesuje otkud meni tolika samouvjerenost u to što radim i o čemu pišem djelić odgovora može vidjeti u ova dva moja doživljaja. A to su samo dva doživljaja. Vidio sam da osobe koje rade na sebi na sličan način na koji to i ja radim i sami doživljavaju slične stvari, super, super stvari. Ne pišem ja sve ono što pišem iz bijesa ili zato što nemam ništa pametnije raditi već mi je žao što bi ljudi mogli imati ispunjeniji, zanimljiviji, produktivniji život što bi koristilo i njima i drugima kada bi bilo otvoreniji a to nisu. Nisu zbog toga što se boje novoga i zbog toga što im ponos ne dozvoljava da upoznajući to novo time priznaju da ranije nisu bili u pravu po pitanju nekih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 15:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Joj Vader.... mislim
je'l postoji u tvom textu ista konkretno ?
Ista vidljivo, opisivo ?
Spominje se samo 'ovo', 'to', 'nesto'
Mislim 'vidio sam osobu koja radi na sebi' ??
Je'l i to isto vidio u svojoj sobi ?

Daj ovo mi izgleda kao onaj multilevel marketingg ... Sve novo, sve super
ali se ne moze reci preko telefona o cemu je rijec, vec moras citav sat sjediti
na predavanju da ti sole mozak i prosipaju neke gluposti.

Postoje rijeci u jeziku kojima se moze opisati sve sto se desava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Japanski ima za odredjenu stvar po pet-deset pojmova i opisa a opet su oni rekli da se ne moze sve opisati (valjda zato i imaju tako puno pojmova :D )

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jun 2003, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Vader je napisao:
Tačno. Ali ti izgleda još ne radiš na transformaciji sebe jer kažeš da nisi bolesna u duši, dakle još nisi spoznala tu svoju stranu.


ma radim ja konstantno na sebi (...hhehe al ljepse kad neko drugi radi :oops: :lol: ) ...ono sto sam htjela da kazem je da pokusavam da ispravim neke stvarcice za koje uvidjam da nisu dobre ili da nekom drugom smetaju....nastojim da to transforimisem, a to sto smatram da ne valja svakako nije bolest u dusi i neka lucidnost.....

Citiraj:
Evo ispričaću jedan slučaj.
Prije nekoliko godina sam u stanu vidio nešto, nešto što se ne vidi...a opet vidi, nešto što se ne smije vidjeti ako nećeš da te "normalni" stave u ludnicu, nešto što većina ne vidi ali nešto što su neki drugi ipak vidjeli iako to tada nisam znao.
.
.
Recimo taj fenomen sam doživio više puta a ne samo jednom, i to više puta u poslednjih nekoliko mjeseci iako ni o njemu nisam drugima pričao do nekidan.


auu ebote pa ti si bas freak :lol:
msilim da puno kakis i da si previse otisao u dubiozu od koje nemas nikakve koristi, tj. ti mislis da imas od toga koristi jer navodno radis na sebi al nema tu nikakvog znacaja niti za tebe niti za druge....
kod tebe sve neka fikcija....tipican simptom halucinacija ....
ajde da ti se prividi neka nova teorija relaviteta recimo pa da kazemo jao koji genije je ovaj Vader, ali cinjenica da imas "vizije" necega sto se ne vidi, sto ne znas ni sam da znaci, niti bilo ko drugi moze to da pojmi.....auuuuuuuu to govori:
ozbiljno da se zamislis i manes tih stvari, da ne bi zavrsio u onim neuslovnim barakama preko Vrbasa, ovo zaista najiskrenije ti kazem!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2003, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
frozen je napisao:
Kakva je vasa definicija ludaka - od onog kojeg postujete i onog od kojeg bijezite ili strijepite.


Oni koje viđam svaki dan tamo oko Vrbasa su pod terapijom i koliko-toliko prisebni, to poštujem.
One koje viđam na ulicama izbjegavam, bježim od njih i dobrano strijepim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2003, 08:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Citiraj:
Prije nekoliko godina sam u stanu vidio nešto, nešto što se ne vidi...a opet vidi, nešto što se ne smije vidjeti ako nećeš da te "normalni" stave u ludnicu, nešto što većina ne vidi ali nešto što su neki drugi ipak vidjeli iako to tada nisam znao.


ako vec tvrdis da si nesto vidio, odakle ti motivi da to proglasis kao nesto za sta bi testrpali u ludnicu.
Kao dijete (6) godina imao sam iskustva koja sam jednstavno dozivljavao, nisam imao potrebu niti ideju dai h pricam nikome. to je
doslo kasnije, kada sam odrastao.

skepticizam je jedinost sto moze neko da ocekuje od drugog kada opisuje nesto apstraktnim pojmovima.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2003, 09:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
misk0 je napisao:
Joj Vader.... mislim
je'l postoji u tvom textu ista konkretno ?


Joj mišk0...mislim
Kad sam pročitao tvoj tekst nisam imao vremena da na njega odgovorim jer sam trebao negdje otići ali sam smislio dosta toga da kažem pa čak možda i da napišem konkretno šta sam doživio ali...Kad sam došao i vidio šta je gipsy_girl napisala shvatio sam da nema svrhe da bilo šta pišem.
Ovde na Psihologiji izgleda svi već neke formirane ličnosti, svi već onakvi kakvi treba da budu i ne uzimaju ni u razmatranje poglede koji drastičnije odstupaju od onih koje već imaju. Ne shvatate ni Psihologiju (nauku o DUŠI). Pa dobro. Blago vama.

Evo jedna zen priča za vas

Nanina, japanskog učitelja zena u periodu meičti, posjetio je jednog dana neki profesor univerziteta koji je želio da se od njega raspita o zenu. Nanin je poslužio čaj. Napunivši šolju svome gostu, nastavio je da sipa. Profesor je posmatrao kako se čaj preljeva, kad više nije mogao da se suzdrži, reče: puna je. Kao i ova šolja, reče Nanin, pun si svojih ubjeđenja i pretpostavki. Kako mogu da ti objasnim zen ako prethodno nisi stavio pod kontrolu svoja ubjeđenja i pretpostavke.


gipsy_girl je napisao:
ozbiljno da se zamislis i manes tih stvari, da ne bi zavrsio u onim neuslovnim barakama preko Vrbasa


:lol: :lol:

Nisi prva ni poslednja koja mi to kaže :D


Najgora je napisao:
Oni koje viđam svaki dan tamo oko Vrbasa su pod terapijom i koliko-toliko prisebni, to poštujem.
One koje viđam na ulicama izbjegavam, bježim od njih i dobrano strijepim.


:lol: :lol:

P.S.
kaže i piše se strepim ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2003, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Citiraj:
gipsy_girl napisala shvatio sam da nema svrhe da bilo šta pišem


Nisi mi jasan. Od kada si to ti sebi uze da ti referenca bude dzipsy girl.
Mislis da je ono sto je ona napisala prihvaceno od strane onih koji iole poznaju ljudske mane, slabosti i sirine.
Njen djeciji stav - joj idi ti sebe pa preispitaj ili ces zavrsiti u ludnici je samo forma gdje ona nije ni pomislila da mogu postojati ljudi koji dozivljavaju nesto drugacije, a i ako dozivljavaju - pal lijepo - psihologija je to vec opisala.
Gresku pravis sto takve ljude uzimas kao neke koji te mogu skrenuti sa nekog stava ili ideje koju si imao. Da mogu da povrijede to je sigurno, ali nosi se sa tim.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2003, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Da reknem koju o temi...

Citiraj:
Kakva je razlika izmedju onog koji to ne zna i onoga koji to zna i priznaje


Kako kakva je razlika? Pa onaj shto zna, zna, a onaj shto ne zna, on... je li.
Da li je lud neko ko zna da je lud? A kako mozhe neko biti lud i znati da je lud? Jer ako zna da je lud, onda zna i shta je normalno. A ako vec u svojoj glavi mozhe jasno da razdvoji ludo i normalno onda tachno zna kakvi su postupci normalni i zapravo izigrava ludaka... :D

Nemam definiciju ludaka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs