banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 00:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jan 2010, 17:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
Nisam bila na forumu sto godina,
ne znam o čemu se raspravljalo u razmaku od mog posljednjeg posta, do danas, tako da nisam sigurna da li je ovakvu temu iko postavio.
Ako jeste, izvin'te molim, moja krivica, lijena bila da čitam i pišem neko vrijeme sa vama :)))

Dakle,
ne tako davno, imala sam priliku čuti za slučaj muškarca i djevojke koji su imali neku šemu - ne pravu vezu (iz određenih razloga) ali su imali definitivno mnogo više od "šeme". trajalo je to skoro godinu dana. Elem, ona je još na početku te "veze" shvatila da on ima problem, tj da ne može prihvatiti činjenicu da nije nevina, tj da je imala muškarce prije njega. (da zlo bude veće, on nije svetac i nije dosljedan ni sekunde onom što očekuje od neke "nje" i po*eb'o je pola svijeta-doslovno).
Ona je, po njegovim riječima, savršena žena za njega. Sve mu je kod nje savršeno. Fizilki ga privlači, obožava vrijeme provoditi sa njom, razgovori, ćutanja.. rekao je da mu je čak i seks sa njom najbolji.. da mu je sa njom najljepše u svakom mogućem smislu. I da joj ne može nikao oprostiti što je bila sa drugima prije njega. Rekao je da je svjestan kako ima problem ali isto tako da zna da se to ne može promijeniti i da mu je odlazak kod psihologa najveća glupost i da zna šta ga čeka, kako ne može podnijeti to što će neko da mu tupi o nečemu što ne shvataju i odmah je rekao da zna da će ako ode samo napraviti sranje i posvađati se sa psihologom.
I tako je ona pokušavala više od pola godine da ode od njega. Proganjao je, zvao je, jer nije moga bez nje ali joj nikad nije htio dati sebe do kraja i nije joj nikad imao namjeru dati što joj treba i rekao kako ne može imat vezu sa njom i ne može je voditi "kroz grad" da je dugi vide sa njim jer je neko već "bio u njoj".

Ja kad sam čula šta je sve on navodio kao razloge zbog kojih ne može da je doživi kao djevojku i buduću suprugu, muka mi je bilo. Djevojka ima 27 godina, on 31. Dakle, davno formirane ličnosti. Govorio je kako je nemoguće da ona bude majka, ne njegovoj djeci, već uopšte, kako je prljava, kako ne može da podnese činjenicu da se nekom drugom davala.. kaže da je sve ok dok ne počne da osjeća nešto prema nekoj djevojci, a onda dobija napade, ne može da spava, muči ga to, postaje nervozan, plače mu se.. užas.
Nego,da ne dužim sa mojom pričom.
Poenta je sljedeća, zanima me šta je u glavi tog čovjeka? Da li je moguće da takvi ljudi još postoje?
Znate li za takve od ranije?
Ja sam ogorčena. Ona je bila slomljena mjesecima. Oporavila se, sreća pa je jaka i izborila se sa svim.. ali znam da je trajno osakaćena i da joj je dobro poljuljao samopouzdanje, vjeru i oduzeo joj kilograme snage za dalje.
Ne mogu da vjerujem da postoji takav mentalni sklop čovjeka,ne samo danas, već uopšte.
Pišem sve ovo jer sam čula za još ovakvih slučajeva. Pitam se, postoji li pomoć? šta je tu ispravno a šta ne u pristupu? da li ovakvi muškarci ikad mogu voljeti, čak i da si po njihovim mjerilima? ja mislim da ljubav ovakvog muškarca samo može da boli.

možete dodati i neka svoja iskustva, slične priče.

Pozdravčina :P


Poslednji put menjao Versive dana 20 Jan 2010, 11:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2010, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Znaci ti si ta :D Prica se po gradu da znas 8)

Ja znam za obrnut slucaj, cura nije mogla da bude s momkom jer je saznala da je promiskuitetan.Tu je u pitanju nedostatak samopouzdanja, mislim, sta te briga s kim je bila kad sad hoce da bude sa tobom.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 08:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
Joj, provali me čo'ek odma' :)
hihihh

ma, joj, i ja sam isto mislila, i rekoh "ako je ona odlučila da nakon svih muškaraca tebe odabere,trebaš biti presrećan jer si ti njen kralj a ona tvoja kraljica" (slikovito)
al' tako razmišlja mo mi "normalni". nego,ne bih ja sve ovo ni pisala da nisam čula za još takvih slučajeva, pa se pitam gdje su ti silni "muškarci" nestali? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 17:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
zamisljam kako lezim nakon dobrog seksa sa svojim voljenim...mastamo o djeci i tada mi moj dragi govori da sam nedostjna biti majka.oh, bol u stomaku ustajem uzimam njegovu carapu(u nadi da smrdi) i guram mu je usta. idem ...i hranim se bolom i smijem se carapi....

situacija dva lezimo poslije dobrog seksa, razmisljamo o buducnosti on mi govori kako sam prljava...slika se malu suzava, pa zacrni pa svane, zahvalim mu se na aerobiku i kazem mu da se nadam da je to bio posledji put da moram glumiti orgazam.

zamisljam...uzivam da jos uvijek mogu izjave da me pokrenu i sokiraju.

znam da ne bih patila ni sekunde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 20:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Jedno je imati promiskuitetnog partnera pa ne znati kad ce se vratiti na svoje stare navike, a drugo imati partnera koji je eto i prije tebe bio s nekim drugim u vezi.

Najgori je taj dio u kojem ona pocinje vjerovati njegovim primjedbama pa je i dobro da nisu skupa ako on vec ne vjeruje da mu ima pomoci.


Ne moze je voditi kroz grad jer je prljava? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Maria11 je napisao:
Jedno je imati promiskuitetnog partnera pa ne znati kad ce se vratiti na svoje stare navike, a drugo imati partnera koji je eto i prije tebe bio s nekim drugim u vezi.

Najgori je taj dio u kojem ona pocinje vjerovati njegovim primjedbama pa je i dobro da nisu skupa ako on vec ne vjeruje da mu ima pomoci.





pomoci ima sigurno. jbt, koliko ljudi podcjenjuju moc promjene, uzas jedan. kod nas je to narocito izrazeno i 90% ljudi ce se patiti ko Isus umjesto da potrazi pomoc. katastrofa.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 21:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
google lazarević je napisao:
Maria11 je napisao:
Jedno je imati promiskuitetnog partnera pa ne znati kad ce se vratiti na svoje stare navike, a drugo imati partnera koji je eto i prije tebe bio s nekim drugim u vezi.

Najgori je taj dio u kojem ona pocinje vjerovati njegovim primjedbama pa je i dobro da nisu skupa ako on vec ne vjeruje da mu ima pomoci.





pomoci ima sigurno. jbt, koliko ljudi podcjenjuju moc promjene, uzas jedan. kod nas je to narocito izrazeno i 90% ljudi ce se patiti ko Isus umjesto da potrazi pomoc. katastrofa.


Naravno da ima, ali lakse je drugima pripisivati nedostatke nego se suociti sa samim sobom, nazalost...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2010, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Maria11 je napisao:
google lazarević je napisao:
Maria11 je napisao:
Jedno je imati promiskuitetnog partnera pa ne znati kad ce se vratiti na svoje stare navike, a drugo imati partnera koji je eto i prije tebe bio s nekim drugim u vezi.

Najgori je taj dio u kojem ona pocinje vjerovati njegovim primjedbama pa je i dobro da nisu skupa ako on vec ne vjeruje da mu ima pomoci.





pomoci ima sigurno. jbt, koliko ljudi podcjenjuju moc promjene, uzas jedan. kod nas je to narocito izrazeno i 90% ljudi ce se patiti ko Isus umjesto da potrazi pomoc. katastrofa.


Naravno da ima, ali lakse je drugima pripisivati nedostatke nego se suociti sa samim sobom, nazalost...



ako ona onda ostane s njim to je kao dobrovoljna dozivotna robija. a on ako je zaista voli nek potrazi pomoc, nema sta da izgubi.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 09:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2004, 19:50
Postovi: 905
[quote="google lazarević
i budale su ljudi moze im se i treba pomoci.[/quote]

stvarno im se moze pomoci?
da li bi se konkretno moglo pomoci tom liku?
da li bi zivjeli sretno do kraja zivota i smijali se tome?

ili bi se njemu pomoglo, ozenili bi se imali divnu djecu i onda bi on poceo da njoj govori da je kurva i da su djeca kopilad i da nisu njegova?

pitanja nisu cinicna, da me pogresno ne razumijes...zaista me interesuje da li se ljudima moze pomoci ili je problem negdje mnogo, mnogo dublje u nama i samo mjenja oblik?
nesto kao naziv teme/ unutrasnji demoni....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 10:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Okt 2009, 13:27
Postovi: 276
Mislim da naslov teme nije adekvatan.
Što se tiče suštine problema parafrazirat ću Isusove riječi:
"Neka baci kamen ko se ogriješio nije".

Ako nekog voliš onda ga prihvataš integralnog i sa mahanama.
Bitno je da se neko pokajao zbog ranijih grijeha ili grešaka i da ulaskom u brak neće činiti slične gluposti!No,svetost braka svi ne razumiju.Brak je utemeljen na ljubavi i razumjevanju.Ako nema toga-nema ništa!
U svakom slučaju odluku treba donijeti.Trakavice i odugovlačenja ne donose dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 11:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
boa je napisao:
[quote="google lazarević
i budale su ljudi moze im se i treba pomoci.


stvarno im se moze pomoci?
da li bi se konkretno moglo pomoci tom liku?
da li bi zivjeli sretno do kraja zivota i smijali se tome?

ili bi se njemu pomoglo, ozenili bi se imali divnu djecu i onda bi on poceo da njoj govori da je kurva i da su djeca kopilad i da nisu njegova?

pitanja nisu cinicna, da me pogresno ne razumijes...zaista me interesuje da li se ljudima moze pomoci ili je problem negdje mnogo, mnogo dublje u nama i samo mjenja oblik?
nesto kao naziv teme/ unutrasnji demoni....[/quote]


upravo to i jeste bila poenta mog posta.
sreća, daleko smo od ovog svi mi ovdje, ali je činjenica da se ovakve stvari dešavaju nekom ko nam je bitan.
Napisala si u prethodnom komentaru "zamišljene scene" i zaista potpisujem sve što si rekla. samo, teško je (bez obzira na to koliko jaki bili) prihvatiti nekoliko stvari.
1. da se to dešava tebi
2. da je to istina u toj mjeri da se ne može primijeniti
3. i na žalost, ona najbolnija - voliš i želiš da sve to nestane... nadanja pusta.
sad, samo je pitanje vremena kad će ko odreagovati - neko to uradi jako brzo i otjera od sebe takvu osobu, a neko se sa tim pati godinama, pa možda i čitav život.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 11:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
BOSANSKI_NOVI je napisao:
Mislim da naslov teme nije adekvatan.
Što se tiče suštine problema parafrazirat ću Isusove riječi:
"Neka baci kamen ko se ogriješio nije".

Ako nekog voliš onda ga prihvataš integralnog i sa mahanama.
Bitno je da se neko pokajao zbog ranijih grijeha ili grešaka i da ulaskom u brak neće činiti slične gluposti!No,svetost braka svi ne razumiju.Brak je utemeljen na ljubavi i razumjevanju.Ako nema toga-nema ništa!
U svakom slučaju odluku treba donijeti.Trakavice i odugovlačenja ne donose dobro.


i, iskreno, sjedila sam i kontala kako da ga nazovem.. prvo što mi je palo na um je bilo ovo...
hvala na prijedlogu, usvaja se :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 11:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Okt 2009, 13:27
Postovi: 276
Versive,

Imaš puno intelektualno jakih ljudi ali koji ne posjeduju emocionalnu zrelost.Po meni je emocionalna zrelost itekako važna u životu.
Da bi shvatila o čemu govorim ali i da bi pomogla sebi,preporučujem da iščitaš članke na slijedećoj stranici:

http://www.centar-angel.hr/HR/articles/ ... relost.php

Imaš sa lijeve strane sve moguće situacije u kojima se čovjek može naći ali i smjernice kako ispravno postupiti.

Sretno i svako dobro :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 11:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2004, 13:13
Postovi: 250
hvala ti mnogo.
ovo je fenomenalna stranica, poslužiće u životu, to je sigurno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
on je seljak, zao mi cure.
nema ona tu vise sta traziti, stisni zube, preboli i ne zaboravi.
doci ce nekad, akobogda, na naplatu!
kazu, Bogu se ne zuri.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 12:24 
Hrana kao ovisnost, interesantan clanak...


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 13:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
na ovu pricu iz prvog posta se mogu grohotom nasmijati, kretena i kretenusa na izvoz, ide se iz krajnosti u krajnost - cista laz i obmana...
nije mi jasna glavna junakinja iz priče, tolika doza mazohizma kao i sam mazohizam kod ljudi mi nije jasan, pitam se šta ima(mo)š da tražiš sa likom/likušom koji/a nije slobodna, a pri tom su ti i svima nama su usta puna price o ljubavi, emocijama, a stvarno stanje je da povratis...
ne zelim nikog da uvrijedim sa mojim komentarom, ali zaista je izlisno diskutovati o prici koja je totalno nesuvisla, sve pokazuje da je u pitanju suplja prica, neke tamo "pacenice" koja se "eto u pocetku samo malo sevila" sa likom a onda se "navodno" zaljubila, pritom mu je idealna a ovamo je nabio ko zadnju flundru, sto ona u biti i jeste. cudno mi je da jako malo ljudi shvati da ovo ovdje nije NY, ni SEX AND CITY, ovo je balkan...
kada ti je sve super sa partnerom, kada je sve "idealno", tj.kada se sve stvari poklope, onda ne postoji nista sto moze da sprijeci stvari, cudi me da ljudi vrlo malo paznje psvecuju tom racionalnom rasclanjivanju stvari...

stvari tonu nepopravljivo svakim danom, ali meni je drago dok je ovakvih osoba, niskog morala, primitivnog nivoa svijesti, ljudi koji se bave pomazucim profesijama imace dosta posla i dobru zaradu, crnjak ali istinit... :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
jako si grub budjavi ovdje.
donekle u pravu, a ipak... ne moze se sve gledati tako crno i bijelo. mada, realno kad sagledas situaciju i postavis je matematicki to je tako. s psihiloske strane to je ipak malo dublje, ljudi se radi emocija ubijaju. i tu matematika bas i ne igra veliku ulogu.
zivot je s*anje, i ne znas sta ce te sve u zivotu snaci...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Ja koliko sam shvatila poenta price je, da njemu smeta sto ona nije nevina,tj sto joj on nije prvi.
Dobro je sto ga se rijesila. Takvi se nikada ne mijenjaju...zivot sa njim bi joj bio svakodnevna patnja.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2010, 13:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
cicak, malo sam pod utiskom dostojevskog :D - sala naravno...

blackrose, procitaj prve tri recenice i vidjeces koliko kontradiktornosti u njima ima... polazim od sebe kada sam zaljubljen, da je i najveca prostituka, ona je izabranica mog srca i ona je moja, ne dam je!!! nema to nikakve veze sa nevinoscu, napisala je da sami su poceli vezu tako sto su krisom sastajali da bi se tucali, dakle jako dobro su znali ko su i jedno i drugo, a sada bi najednom on bi da je ona nevina (pade mi mala ideja ima u cg ono zasivanje - povracaj nevinosti :D), nema to nikakve veze sa stvarnoscu...rekoh da mi nije cilj da uvrijedim nikog, a niti da sazaljevam, svakom se desi da pogrijesi, ono na sta sam ogorcen jeste ta konstantna mazohisticko-sadisticka crta u nama samima, koliko je nas, zapravo spremno reci, da glup-a sam, napravio sam glupost?! a ne, jako malo nas je spremno pogledati sebi u oci, lakse je uvijek projektovati probleme na druge osobe, i drugim postavljati "dijagnoze"...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs