banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 13:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 18:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Uglavnom, o cemu se radi...

Jedna meni jako bliska osoba je u ...ne znam ni sama kako bih to opisala... - u 'cudnoj' vezi. U vezi su vec godinama, znaci ne radi se o prolaznoj avanturi.

Ono sto meni ne ide u glavu su stvari koje ona sebi dopusta, tj. dopusta da joj se radi. Po meni tatalno srozava svoje samopostovanje. Vec je tu bilo mali milijon situacija kojima sam ja sama svjedocila. Od toga da recimo izadjemo zajedno, nas par frendica i on, i on se onako kroz 'salu' uvaljuje drugoj curi. Toliko mi je neugodno bilo da sam pozeljela da nisam niti izasla vani tu vecer.
Drugi slucaj od neki dan.. Setamo nas dvije gradom i naidje on u autu. Stane i njih dvoje razgovaraju. Iako stojim sa strane vidim da je totalno nabrijan u smislu gdje si zovem te vec (ne znam koliko), Kao trebali bi ici negdje (po njegovom misljenju), a ona mi kaze da su se dogovorili tek za neka 2-3 sata naci jer je on tek tada trebao zavrsiti s nekim obavezama, ali eto nije nego je zavrsio ranije i palo mu je na pamet da idu sada, iz istih stopa i vec pri susretu s njom je nabrijan i ljut jer je pokusava dobiti na telefon oko pola sata. Nakon toga dogovore se oni da ce se naci za satak. Ona-'ok ljubavi, vidimo se' i krene zatvoriti suvozaceva vrata, ali kako je on vec stisnuo gas vrata ostaju otvorena na sto se on jos dere na nju da ih zatvori. Kako ga barem nije stid, pa na sred ceste si covjece, a i ja sam tu? :roll:

Ne znam, mozda ovo ovako ispricano i nema puno smisla, ali meni stvarno nije svejedno biti tu kad se takve stvari desavaju. Ja se na sve nacine pokusavam savladati, kolutati ocima, gledati u stranu, 'ne obracati paznju', ali ne mozes, tu si i najradje bih ga poslala u 3 pm, ali to nije moja veza i nije moja stvar da se mijesam (valjda?).
Par puta mi se i pozalila na slicna sranja (mislim se, dobro je, barem je skontala), ali opet jovo nanovo, mico, maco, duso....

U pocetku je njihova veza bila bila prilicno strsna i cinili su se posebno bliski, uvijek neka tepanja, mazenja, non stop skupa, dogovaranja oko svega, prat cemo sude zajedno, brisat cemo prasinu zajedno, pisat cemo zajedno i ostale kerefeke. Ne znam kad je pocelo s ovim ispadima, ali ima sigurno vise od godinu dana. S njegove strane, isto ne znam sta je uzrok tom ponasanju osim da je ocito, jako impulzivan i prilicno egocentrican. Nije bilo fizickog nasilja prema njoj, ali je bilo bacanja stvari, razbijanja tanjira i sl. :roll:

Ono sto ne razumijem je iz kojeg razloga ona to sve dopusta? Po mom skromnom misljenju ona zasluzuje boljeg lika. Nije ruzna, a ni glupa. Bas suprotno, u biti. Do ove veze mogu reci da je bila prilicno 'ostra' zenska i mislim da sebi ovako nesto nikad prije nebi dopustila. Sta se u medjuvremenu promijenilo? Ne znam..

Oduzila sam malo, ali nisam znala krace..

Ne znam zasto sam ih 'imenovala' na poceku posta haha, ali nek sada stoji..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 18:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2010, 16:14
Postovi: 46
Ne znam sta je u pitanju, ali muskarci se previse bahate, a na osnovu cega, da mi je znati.? Vecina maco frajera nema da ponudi nikakvu ljudsku vrijednost pa igra na galamu i "ja sam muskarcina" foru. Bolje da ne komentarisem vise ispasce jos i da ih mrzim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 19:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Znas sta kazu da oni koji voze dobra kola nadoknadjuju time? Mada, generalizaciju mrzim pa ne bih o tome :)

Ono sto mene zanima je zasto ona to trpi. By the way, taj lik niti nije jedan od ovih 'macho' triceps-biceps-auto likova.

Ponekad imam osjecaj da se ona uzivila u tu ulogu 'dobre zenice'. Znas ono, ja cu biti tu, ja cu biti njezna i brizna, a ti ces biti jak i zastiti me, a sve to na ustrb same sebe. Bojim se da joj jednog dana ne dodje iz guz*** u glavu i da kad se okrene oko sebe shvati da je zivjela u iluziji umjesto da se zauzimala za sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 19:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2010, 16:14
Postovi: 46
Kad shvati, proklinjace sama sebe sto je sebi to dozvolila. Neke stvari treba presjeci, uzeti godisnji odmor, sjesti i isplakati se i zavrsiti s glupostima. Nekako mi se cini po toj tvojoj prici da je ona njemu dosatila pa bi sad j**** muvu u letu, a ona se nafurava da ga i dalje voli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 19:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Ne mislim da mu je dosadila, to znam zasigurno... Usudila bih se reci cak da bi eventulani prekid vise pogodio njega nego nju.

Ispada da on samo prosipa svoje djetinje potrebe, impulzivnost i egocentrizam (uzasno se uvrijedi ako slucajno nije pozvan na zensku vecer, ego krvari covjece) i da je u srzi jako nesiguran, a ona to trpi.

A mozda bih i ja trebala gledati svoja posla... :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 19:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jan 2010, 16:14
Postovi: 46
U biti bas te briga za njma, ali nemoj se ti naci u takvoj situaciji. Cuvaj se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 20:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Ja kontam...cuvajte se 8)

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 09 Jan 2010, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Maria11 je napisao:
Ne mislim da mu je dosadila, to znam zasigurno... Usudila bih se reci cak da bi eventulani prekid vise pogodio njega nego nju.

Ispada da on samo prosipa svoje djetinje potrebe, impulzivnost i egocentrizam (uzasno se uvrijedi ako slucajno nije pozvan na zensku vecer, ego krvari covjece) i da je u srzi jako nesiguran, a ona to trpi.

A mozda bih i ja trebala gledati svoja posla... :/




Eto, fino si dala najbolji moguci savjet, i sebi i drugima.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 13 Jan 2010, 18:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Popokatepetl je napisao:
Eto, fino si dala najbolji moguci savjet, i sebi i drugima.
[/quote]

Vjerovatno si u pravu, ali se covjek upita kad se nadje u takvim situacijama.

Izgleda da je najpametnije primjeniti izbjegavanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 13:01 
Citiraj:
Nije bilo fizickog nasilja prema njoj, ali je bilo bacanja stvari, razbijanja tanjira i sl. :roll:

Ocigledno da je lik isfrustrirani kreten...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 13:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Nisam psiholog..ali...nesigurne osobe, u vezi, svoje komplekse lijece upravo na nacin koji si navela...svoju nesigurnost pokusavaju sakriti bahatoscu, agresivnoscu i sl ...tu je i ljubomora koja se prikriva na nacin da, kao ne zele nigdje ici bez voljene osobe i isto tako ne vole da voljena odoba ide negdje bez njega\nje...
Moj savjet tebi je..budi uvijek tu, za nju..budi joj drug...ali ne mijesaj se, zasto? Mozda tvoja drugarica jos uvijek ne zeli da shvati u kakvoj je vezi iako naslucuje...moze se okrenuti protiv tebe smatrajuci da joj ne zelis dobro,da joj zelis unistiti vezu, ljubav njenog zivota, mozda cak i da ti zelis njega...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 13:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
blackrose je napisao:
Nisam psiholog..ali...nesigurne osobe, u vezi, svoje komplekse lijece upravo na nacin koji si navela...svoju nesigurnost pokusavaju sakriti bahatoscu, agresivnoscu i sl ...tu je i ljubomora koja se prikriva na nacin da, kao ne zele nigdje ici bez voljene osobe i isto tako ne vole da voljena odoba ide negdje bez njega\nje...
Moj savjet tebi je..budi uvijek tu, za nju..budi joj drug...ali ne mijesaj se, zasto? Mozda tvoja drugarica jos uvijek ne zeli da shvati u kakvoj je vezi iako naslucuje...moze se okrenuti protiv tebe smatrajuci da joj ne zelis dobro,da joj zelis unistiti vezu, ljubav njenog zivota, mozda cak i da ti zelis njega...


Potpisujem!!
I mislim da je lik kompleksas. Po meni ti je pametnije da se ne mjesas ali ako ti se ukaze prilika da te prijateljica pita za savjet, sta i kako dalje, reci joj sve...al bas sve, reci da je po tebi to glupo, da nije to OK veza...jer mislim da prijateljica bas za ovo sluzi i nije fino kad se od nje to "krije"...sutra ce biti u braku i tek onda ce biti problemi veliki...mozda je bolje da to ona shvati dok jos ima fore...i da promjeni plocu...
znate sta u sustini ko je previse dobar u jednoj vezi, bio to musko ili zensko, cesto na kraju naj...e!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
crni_bl je napisao:
Potpisujem!!
I mislim da je lik kompleksas. Po meni ti je pametnije da se ne mjesas ali ako ti se ukaze prilika da te prijateljica pita za savjet, sta i kako dalje, reci joj sve...al bas sve, reci da je po tebi to glupo, da nije to OK veza...jer mislim da prijateljica bas za ovo sluzi i nije fino kad se od nje to "krije"...sutra ce biti u braku i tek onda ce biti problemi veliki...mozda je bolje da to ona shvati dok jos ima fore...i da promjeni plocu...
znate sta u sustini ko je previse dobar u jednoj vezi, bio to musko ili zensko, cesto na kraju naj...e!

Slazem se sa boldovanim..

Eh sada Crni, cesto se gore navedeni likovi kriju iza maske dobricine...u vezi...pa poslije godinu dvije brak, ako ne i ranije, u vezi, pokazu svoje pravo lice...upravo kao sto je i navela, zajedno ce mo oprati sudje, brisati prasinu, nemoj ti ja cu, pa gdje ces pjesice ja cu da te odvezem, hocu da smo stalno zajedno, ne zelim da izlazimo jedno bez drugog jer ces mi uzasno nedostajati...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 13:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
blackrose je napisao:
crni_bl je napisao:
Potpisujem!!
I mislim da je lik kompleksas. Po meni ti je pametnije da se ne mjesas ali ako ti se ukaze prilika da te prijateljica pita za savjet, sta i kako dalje, reci joj sve...al bas sve, reci da je po tebi to glupo, da nije to OK veza...jer mislim da prijateljica bas za ovo sluzi i nije fino kad se od nje to "krije"...sutra ce biti u braku i tek onda ce biti problemi veliki...mozda je bolje da to ona shvati dok jos ima fore...i da promjeni plocu...
znate sta u sustini ko je previse dobar u jednoj vezi, bio to musko ili zensko, cesto na kraju naj...e!

Slazem se sa boldovanim..

Eh sada Crni, cesto se gore navedeni likovi kriju iza maske dobricine...u vezi...pa poslije godinu dvije brak, ako ne i ranije, u vezi, pokazu svoje pravo lice...upravo kao sto je i navela, zajedno ce mo oprati sudje, brisati prasinu, nemoj ti ja cu, pa gdje ces pjesice ja cu da te odvezem, hocu da smo stalno zajedno, ne zelim da izlazimo jedno bez drugog jer ces mi uzasno nedostajati...


jeste u pravu si, ali mislim da ne treba puno vremena da se neko "otkrije"! a kad se otkrije onda tu treba odmah mjenjati strategiju i covjeka jer treba razmisljati na duge staze a vrlo je vazno sa nekom osobom moci djeliti sve i osjecati se u potpunosti prirodnim i sigurnim. ali znas sta je tu problem....srce....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
crni_bl je napisao:


jeste u pravu si, ali mislim da ne treba puno vremena da se neko "otkrije"! a kad se otkrije onda tu treba odmah mjenjati strategiju i covjeka jer treba razmisljati na duge staze a vrlo je vazno sa nekom osobom moci djeliti sve i osjecati se u potpunosti prirodnim i sigurnim. ali znas sta je tu problem....srce....


...srce...upravo si sve objasnio..jer..ne voli se glavom vec srcem. Kada prodje zaljubljenost, tada skidamo ruzicaste naocare i tek tada jasno vidimo osobu pred sobom..
Zasto ta djevojka sve to trpi?..mozda ga voli..a mozda joj je stvorio kompleks manje vrijednosti (osobe kao sto su on, svoj osjecaj manje vrijednosti lijece i tako sto ga stvaraju partneru da bi bili superiorniji), pa sada misli da boljeg ne moze naci, da bolje nije ni zasluzila...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
blackrose je napisao:
crni_bl je napisao:


jeste u pravu si, ali mislim da ne treba puno vremena da se neko "otkrije"! a kad se otkrije onda tu treba odmah mjenjati strategiju i covjeka jer treba razmisljati na duge staze a vrlo je vazno sa nekom osobom moci djeliti sve i osjecati se u potpunosti prirodnim i sigurnim. ali znas sta je tu problem....srce....


...srce...upravo si sve objasnio..jer..ne voli se glavom vec srcem. Kada prodje zaljubljenost, tada skidamo ruzicaste naocare i tek tada jasno vidimo osobu pred sobom..
Zasto ta djevojka sve to trpi?..mozda ga voli..a mozda joj je stvorio kompleks manje vrijednosti (osobe kao sto su on, svoj osjecaj manje vrijednosti lijece i tako sto ga stvaraju partneru da bi bili superiorniji), pa sada misli da boljeg ne moze naci, da bolje nije ni zasluzila...


...jeste to sam bas mislio...kad prodje ta faza onda slijedi ona najvaznije faza a to je dali se puno promjeni odnos izmedju dvoje ili se nastavi istim putem...

....a slazem se i o tome da se igra ta igra u kojoj se drugoj osobi stvaraju kompleksi na taj nacin da ona misli da stvarno nije bolje zasluzila i tako to ostane na tom nivou dok se ne udje u bracne vode...

zeznuto je to sve al bas zeznuto....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
crni_bl je napisao:
...jeste to sam bas mislio...kad prodje ta faza onda slijedi ona najvaznije faza a to je dali se puno promjeni odnos izmedju dvoje ili se nastavi istim putem...

....a slazem se i o tome da se igra ta igra u kojoj se drugoj osobi stvaraju kompleksi na taj nacin da ona misli da stvarno nije bolje zasluzila i tako to ostane na tom nivou dok se ne udje u bracne vode...

zeznuto je to sve al bas zeznuto....


Zato je najbolje da ta faza prodje jos u vezi...kada prodje zaljubljenost, vidi se sta je ostalo, ima li tu ljubavi...U brak ne treba "ulijetati", pogotovo ne u toj prvoj fazi.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 14:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
blackrose je napisao:
crni_bl je napisao:
...jeste to sam bas mislio...kad prodje ta faza onda slijedi ona najvaznije faza a to je dali se puno promjeni odnos izmedju dvoje ili se nastavi istim putem...

....a slazem se i o tome da se igra ta igra u kojoj se drugoj osobi stvaraju kompleksi na taj nacin da ona misli da stvarno nije bolje zasluzila i tako to ostane na tom nivou dok se ne udje u bracne vode...

zeznuto je to sve al bas zeznuto....


Zato je najbolje da ta faza prodje jos u vezi...kada prodje zaljubljenost, vidi se sta je ostalo, ima li tu ljubavi...U brak ne treba "ulijetati", pogotovo ne u toj prvoj fazi.


slazem se!! zato se najvise brakova u kojoj su usli ljudi u fazi zaljubljenosti ne pokazu bas najbolje posle nekog vremena...jedino ako se bas dve osobe ono sto se kaze "nadju"!!! a mislim da danas i u vezi kao i u braku treba biti oprezni jer citav sistem vrijednosti je otisao "daleko" i zato imamo ovoliko razvoda ili varanja, ali to je nesto drugo sto nema veze sa ovim "ne kontam"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 22:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Nov 2009, 05:58
Postovi: 41
Slazem se sa svime sto ste napisali. I s tim da on takvim ponasanjem maskira svoju nesigurnost pa i da joj nekad nabija komplekse pa taman to bilo i na neizravan nacin.. Ona je realno gledano inteligentnija od njega, ali on je probitacniji ( da se tako izrazim). Cudno je to koliko nekakva 'sila' moze oblikovati odnose pa i do te mjere da onaj koji bi 'trebao' biti gornji postane donji. (Ne treba ni jedan biti gornji ni donji, trebali bi biti jednaki, ali eto izokrenulo se puno toga izgleda..)

Mozda ovaj naslov 'ne kontam' i nije pravi. Ja kontam, ali sam postavila temu jer to nisam mogla gledati. Nazalost, jedino sto ja sada mogu napraviti je odmaknuti se od ovakvih situacija. Bit cu tu za nju ako treba i ako izrazi nekakvu zelju za tim. Necu se suzdrzavati od toga da podijelim ono sto mislim o svemu ako me se bude pitalo, ali cu izbjegavati koliko je moguce nekakve zajednicke izlaske i sl. i to iz jednog jedinog razloga - a taj je da sebe dovodim u nezavidan polozaj. Znam sebe i znam da bi mi kad tad prekipilo i da bi rekla nesto sto mozda ne bih trebala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne kontam.. ? :/
PostPoslato: 17 Jan 2010, 22:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
Maria11 je napisao:
Nazalost, jedino sto ja sada mogu napraviti je odmaknuti se od ovakvih situacija. Bit cu tu za nju ako treba i ako izrazi nekakvu zelju za tim. Necu se suzdrzavati od toga da podijelim ono sto mislim o svemu ako me se bude pitalo, ali cu izbjegavati koliko je moguce nekakve zajednicke izlaske i sl. i to iz jednog jedinog razloga - a taj je da sebe dovodim u nezavidan polozaj. Znam sebe i znam da bi mi kad tad prekipilo i da bi rekla nesto sto mozda ne bih trebala.


Dobra odluka! Znaci izbjegavaj te situacije ali ako te slucajno puta sta mislis o tome, reci joj sve!! To je za njeno dobro!! Mozda te odmah nece ni shvatiti ili ce te vidjeti kako neprijatelja ali vremenom skontace...i onda ce ona moc otvoriti temu...KONTAM.... :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs