banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 01:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: sinhroniciteti
PostPoslato: 15 Dec 2009, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
desava li vam se da dva puta u kratkom vremenskom razmaku cujete neku rijetku rijec, termin, temu? da mislite na nekog intenzivno i vidite ga sutradan, prvi put nakon nekoliko mjeseci? (ili nesto cesci slucaj: mi o vuku a vuk na vrata :lol: )
mene to neodoljivo podsjeca na onu scenu s mackom u matriksu, kad Neo primjecuje da je deja vu znak da se nesto zesce mijenja u sistemu :)
pojam "sinhronicitet" je uveo Jung, mada je ta pojava bila poznata i od ranije, narocito na Istoku..rijec "koincidencija" je recimo starija i opisuje bas to..mislim da je Jung napravio dobar marketinski potez kad je skovao novi termin :) a i neka je, on je tu pojavu decenijama izucavao.
uglavnom, svi principi divinacije se zasnivaju na tome.

Citiraj:
Sinkronicitet je termin kojeg je uveo Carl Gustav Jung u svom članku "Duh psihologije" (Der geist der Psychologie-Eranos Jahrbuh XIV, 1946.) a podrobnije razradio u svom djelu - "Sinkronicitet kao princip akauzalnih veza" 1950. Njime nastoji objasniti istovremenost dvaju smisaono akauzalno povezanih događaja, odnosno istovremenost gdje koincidira izvjesno psihičko stanje sa jednim ili više vanjskih događaja koji se javljaju kao smisaone paralele prema trenutnom subjektivnom stanju. Zbog oznake istovremenosti odabran je naziv sinkronicitet, s njime se označava hipotetski faktor objašnjenja koji se ravnomjerno suprotstavlja kauzalnosti. Pojam se tako razlikuje od sinkronizma, koji predstavlja samo istovremenost dva događaja.

Akauzalnost

Odlučujući dokaz postojanja akauzalno povezanih događaja Jung je našao u Rhine-ovim ( Joseph Rhine ) eksperimentima, koji su izvedeni na dovoljnoj naučnoj visini, a za koje nisu od autora bili prepoznati dalekosežni zakljući koji su se morali izvesti iz njihovih rezultata. Ti eksperimenti su u osnovi sastoje u tome što eksperimentator otkriva seriju brojevno označenih karata s ucrtanim jednostavnim geometrijskim motivima, dok ispitana osoba , koja je prostorno odjeljena od eksperimentatora, dobija nalog da navede odgovarajuće znake. Koristilo se 25 karata, 5 karata sa ucrtanim znakom zvijezde, 5 pravokutnika, 5 krugova, 5 dvaju valovitih linija i 5 sa znakom križa. Matematička vjerojatnoća se sastoji od 5 slučajnih pogodaka na 25 otkrivenih karata. Individualni rezultati su varirali od specifične nadarenosti i zainteresiranosti ispitane osobe, koja bi osam stotina puta pokušala odgonetnuti znakovni redosljed automatski izmješanih karata. U prvoj seriji prosjećni rezultat je bio 6.5 pogodaka na 25 karata, dakle 1,5 više od matematičke vjerojatnoće. Vjerojatnost da se javi slućajna devijacija od 1.5 na na pet, iznosi 1:250.500, dakle u 250.500 pokušaja se može očekivati samo jedna slučajna devijacija ovog iznosa. Jedan mladi čovjek je u svojim pokušajima postigao prosječno deset pogodaka na svakih 25 karata, dvostruko više od matematičke vjerojatnoće. Jednom je pročitao ispravno svih 25 karata , što odgovara vjerojatnoći od 1:298 023 223 876 953 125. Eksperimenti su imali pozitivne visoke rezultate i na velike udaljenosti, spominje se eksperiment sa sinkroniziranim satovima između Duhrama ( North Carolina) i Zagreba udaljenosti 4000 milja, ali i u vremenski različitim stanjima, eksperimentator bi vukao karte danas, a ispitana osoba pogađala sutra, što ukazuje na psihičku relativnost prostor-vremena, a isključuje mogućnost da se radi o energetskoj, odnosno kauzalnoj pojavi.

Prethodnice ideje sinkroniciteta

Kauzalni princip govori da su veze causa i effectus nešto neophodno, dok princip sinkroniciteta govori da su karike smisaone koincidencije spojene pomoću jednorodnosti i pomoću smisla. Kao predhodnice ideje sinkroniciteta Jung pominje koncepte koje leže na granici svijeta pojava i pritom naročitu pažnju daje kineskom pojmu Tao, kojeg su jezuiti preveli sa Bog a Jung, prihvačajući Wilhelm-ovo tumačenje, kao « smisao». Potom daje paralelne primjere iz zapadnjačke filozofije, alkemije i kršćanske mistike.

Rezime

Ideju sinkroniciteta, u rezimeu svoje knjige, Jung dovodi u vezu sa stanjima integralne svijesti izražene u ESP fenomenima, kad se ista otcijepljuje od tjelesne, pri čemu se ova druga raspada na svoje organske komponente. Pominje i istraživanje na pčelama koje je provodio K.v. Frish. On je ispostavio da pčele pomoću svoje svojstvene igre ne samo da priopćavaju da su našle mjesto sa hranom, već da pokazuju pravac i udaljenost. Pomoću tog priopćenja nove pčele su u stanju direktno odletjeti na mjesto sa hranom. To je donekle poljuljlo gledište da su insekti samo refleksivni automati i da je prenošenje informacije apriorno vezano za cerebrospinalni živčani sustav. Na kraju navodi svoj kontakt i raspravu sa stručnim fizičarem Pauliem (Wolfgang Pauli) koji je istovremeno razumijevao njegovo psihološko gledište, pa se unutar tekuće revolucije fizikalnih teorija ( otkriće diskontinuiteta - poredak kvantuma energije, raspad radijuma itd.) složio da se klasičnoj fizikalnoj trijadi - neuništiva energija, kontinuitet prostor-vremena i konstantni spoj pomoću djelovanja (kazualnost), pridoda taj novi nekonstantni faktor - spoj pomoću jednorodnosti, to jest smisla, odnosno sinkroniciteta koji kao specificum predstavlja jedan opći bezuzročni poredak.


nego, probaste li onu sinhronicitet igricu koju okacih? :) (viewtopic.php?f=38&t=46433)

i sta mislite o ovom?

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 15 Dec 2009, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ja tu pojavu ''mi o vuku a vuk na vrata'' više objašnjavam kao slučajnost. U našim moždanim stanicama svakodnevno se dešavaju razne stvari, mnogo toga nam svjesno ili nesvjesno pada na pamet. I s vremena na vrijeme desi se da se poklope stvarnost i misao, jer kao i kod tih karti, određena mogućnost za to postoji. I onda mi sebi umislimo kako iza toga stoji neka sila... Ljudska potreba da sve živo objasni. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 15 Dec 2009, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
MonaLisa je napisao:
I s vremena na vrijeme desi se da se poklope stvarnost i misao, jer kao i kod tih karti, određena mogućnost za to postoji.



da je to tako obicna stvar, ljudi bi cesce dobijali na bingu :)

evo jedna pricica:

Citiraj:
„Problem sinhroniciteta zbunjivao me dugo, sve od sredine dvadesetih godina kada sam istraživao pojavu kolektivno nesvjesnog i neprestano nailazio na veze koje jednostavno nisam mogao objasniti kao slučajne skupine ili „tokove“. To što sam našao bile su „podudarnosti“ koje su bile tako smisleno povezane, da bi njihovo „slučajno“ podudaranje bilo nevjerovatno. Kao primjer navodim jednu pojavu koju sam osobno promatrao.

Jedna mlada žena koju sam liječio u odlučujućem trenutku je usnila san u kojem je dobila zlatnog skarabeja. Dok mi je pričala san, sjedio sam okrenut leđima zatvorenom prozoru. Iznenada sam začuo iza sebe šum poput laganog kuckanja. Okrenuo sam se i ugledao letećeg kukca koji kuca o vanjsko staklo prozora. Otvorio sam prozor i uhvatio ga u letu dok je ulijetao u sobu. To je bio najbliži srodnik zlatnom skarabeju što se može naći u našem podneblju, skarabejski kukac, kotrljan, običan ružin-kukac (cetonia aurata), koji je suprotno svojim uobičajenim navikama očito osjetio pobudu da u tom trenutku uleti u tamnu sobu. Moram priznati da mi se nešto slično nije dogodilo ni prije ni kasnije i da je san pacijentkinje ostao jedinstven u mojem iskustvu.
(...)
Čini se da je u ovom slučaju postoji arhetipska osnova. Bio je to jedan izvanredno težak slučaj za liječenje i sve do tog sna napredak je bio vrlo spor ili gotovo nikakav. Valja objasniti da je glavni razlog teškoće bio animus moje pacijentkinje koji ju je bio ogrezao u kartezijansku filozofiju i tako se nepopustljivo držao svog vlastitog shvaćanja stvarnosti da napori triju liječnika (ja sam bio treći) nisu mogli razmekšati taj stav. Očito je bilo potrebno nešto sasvim iracionalno, što joj ja dakako nisam mogao pružiti. Sam san je bio dovoljan da donekle uznemiri racionalistički stav moje pacijentkinje. Ali kada je „skarabej“ uistinu uletio kroz prozor, njezino prirodno biće moglo je probiti oklop i proces preobrazbe je mogao otpočeti. Skarabej je klasični primjer simbola ponovnog rođenja. (ili preobražaja - sledi objasnjenje simbola). Jedina je teškoća da se kod obrazovanih ljudi podsvjesno sećanje često ne može sa sigurnošću isključiti (premda moja pacijentkinja slučajno nije poznavala ovaj simbol). To ne mijenja činjenicu da psiholog neprestano susreće slučajeve gdje se pojava simboličkih paralela ne može objasniti bez pretpostavke o kolektivno nesvjesnom. Zbog toga se čini da smislena podudaranja – koja se moraju razlikovati od beznačajnih, slučajnih skupina – počivaju na arhetipskoj osnovi.“
(Iz: „Tumačenje prirode i psihe“, Jung, Pauli)

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 20 Feb 2013, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Mene ubi sinhronicitet.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa!


Evo još jednog dobrog članka koji o tome govori, a Lazarevićka je već navela ovaj poznati primjer iz Jungove prakse koji oslikava ovaj fenomen na jedan svima razumljiv način.

Evo još nekih primjera, ako vam se ne da više čitati o ovome, i ići malo dublje:
Citiraj:
Navela bih još dva primera. Priču prijatelja o tome, kako se umoran i isprovociran sukobima i problemima na poslu vraćao autobusom kući, seo na sedište do jedne žene, koja je izvadila knjigu i otvorila je na stranici, čije se poglavlje zvalo: „Ne nervirajte se zbog problema na poslu.“


Pre više godina sam se našla u situaciji koja je izgledala prilično bezizgledno. U trenutku kada je taj osećaj bezizlaznosti verovatno dostigao neki maksimum, neko je pozvonio na vratima i poštar mi je predao razglednicu sa ogromnim suncokretom od dragog prijatelja iz Nemačke na kojoj je pisalo: „der nächste sommer kommt bestimmt.“ (sledeće leto sigurno dolazi). Naravno, poštari obično ne donose razglednice na vrata, ostave ih u sandučetu. Poklapanje je bilo perfektno, nisam to posebno naknadno racionalizovala, već sam to tog trenutka doživela upravo kao neki zrak svetla.


A ja evo danas uzimam knjigu koju sam dobila na čitanje, i već u prvoj rečenici se pominje lično ime koje mi je veoma poznato i sa tom osobom mi se često dešavaju ovakve stvari.
Recimo, sanjam tu osobu, sutradan se javi.

Mene samo zanima čime vi objašnjavate sinhronicitete (podudarnosti, koincidencije)..., ovako laički, bez nekih naučnih špica i košpica. Ako bi neko bio rad... Pa.. eto.

:)

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 20 Feb 2013, 16:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Jednom sam uz pomoc deza vua uspjela sprijeciti svadju. :D :D
U jednom trenutku mi je sve poznato, kao da sam to vec vidjela i razgovor ide u tom smijeru da znam unaprijed sta ce neko reci i dolazim do kljucnog momenta kad znam sta cu reci i da ce to pogorsati stvar i dovesti do velike svadje, odlucim presutati i sve se nastavlja u puno mirnijem tonu. To se sve desava u momentu, u milisekundama, skroz cudan trip. Odmah sam se nafurala da proricem buducnost itd iako to ne drzi vodu. :) :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 20 Feb 2013, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ja sam nedavno prizvala sveštenika. :lol:
Idem kući i razmišljam zašto ove godine nema sveštenika da osveštava Bogojavljenskom vodicom stanove. Nema ni onog natpisa u ulazu koji najavljuje njegov dolazak. I taman kontam kako sigurno neće doći, ili je dolazio kad ja nisam bila kući, kad vidim crnu mantiju i sveštenikovog pomoćnika kako ulaze u moju zgradu...

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 20 Feb 2013, 16:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Zene=vjestice. :D :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 20 Feb 2013, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Prije sedam-osam godina, negdje sam otišao dok je burazer spavao, popodne je bilo. Kasnije mi on priča, kako se budi, oznojen, okolo mrak, odlazi do kupatila da se umije, pogleda u ogledalo i ne može da vidi sopstveno lice. U tom trenutku se stvarno budi, i to na isti način kao maloprije u snu. To ga malo istripuje, krene prema kupatilu i baci pogled na ekran računara, a tamo uključen skrinsejver sa onim slovima koja lete tamo-amo, i piše "LOOK UNDER FREUD". To ga je dodatno uplašilo, pošto je taman razmišljao šta znači san, i kako bi to Frojd protumačio.

E sad, stvar je u tom što sam mu ja prije polaska ostavio ispod "Uvoda u psihoanalizu" koji je stajao na stolu, pare ili tako nešto, možda i ključ, i napisao to "LOOK UNDER FREUD" da bi znao gdje da traži, bukvalno ISPOD knjige, ali je to njemu u tom trenutku zvučalo kao proročanska poruka da rješenje potraži u knjizi :D

Možda se to može i jednostavno objasniti, taj "Uvod.." se motao po sobi, obojica smo ga tad čitali i bili u fazonu tumačenja snova, ali je opet zanimljivo kako se sve poklopilo, ili da kažem, koincidiralo :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 18 Jun 2013, 20:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2013, 03:10
Postovi: 49
pa ja mislim da je koincidencija nije isto bas sto i sinhronicitet, po meni je koincidencija slucajnost nesto sto se vodi matematikom, kombinatorikom ... a sinhronicitet je kada nesto ne moze da se ne desi

_________________
''na sesiji kod Frojda vazio za dragog gosta''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15041
Meni se mnogo puta desilo da od neke osobe pomislim da je neko koga poznajem i onda nakon kratkog vremena stvarno ugledam tu osobu. To me cak ponekad i nasmije...

Recimo, prije 7 dana idem autom kroz grad i na pjesackom prelazi jedan momak od kojeg mi se ucinilo da je jedan poznanik kojeg nisam vidio dobrih 6 mjeseci da bi nakon dvije raskrsnice on naisao :o . Da se najezis :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sinhronicitet ili ne, zapažam masu stvari pa tako registrujem i ta "usputna znamenja" a sve iz razloga jer obratim pažnju na sve i svašta. Ko ne obraća pažnju iste takve stvari i ne vidi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
google lazarević je napisao:
desava li vam se da dva puta u kratkom vremenskom razmaku cujete neku rijetku rijec, termin, temu? da mislite na nekog intenzivno i vidite ga sutradan, prvi put nakon nekoliko mjeseci? (ili nesto cesci slucaj: mi o vuku a vuk na vrata :lol: )
mene to neodoljivo podsjeca na onu scenu s mackom u matriksu, kad Neo primjecuje da je deja vu znak da se nesto zesce mijenja u sistemu :)
pojam "sinhronicitet" je uveo Jung, mada je ta pojava bila poznata i od ranije, narocito na Istoku..rijec "koincidencija" je recimo starija i opisuje bas to..mislim da je Jung napravio dobar marketinski potez kad je skovao novi termin :) a i neka je, on je tu pojavu decenijama izucavao.
uglavnom, svi principi divinacije se zasnivaju na tome.


Prvo, znam da odgovaram na post od prije 3 godine. Drugo, ovo mi se stalno dešava! Nikad nisam mogao provaliti kako i zašto. Zanimljivo mi je uvijek bilo...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 19:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Desi mi se masu puta, dok pišem neku riječ, tu istu riječ čujem na tv ili je neko izgovara, ili dok čitam baš tu riječ potrefi se da neko izgovori baš tu riječ.
Neku veče sam na FB dobila dva specifična identična komentara od dvije osobe a nevezano za istu stvar.
A dešavalo se da nekoga hoću da zovem na tel, tel. zauzet a ta osoba mene pokušava dobiti.
Ili da ćutim s nekim i u isto vrijeme progovorimo o istoj stvari (a pređašnja priča nije navodila na tu temu).
Ja to povezujem sa "istim talasnim dužinama" tj. da se tvoje i nečije misli poklapaju, tj. da isto mislimo i razmišljamo.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja mislim da si se zaljubila. I ti Tenkic.

Sad mi dajte za ovo premudro sjetovanje po 100€, pa razlaz :P


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 23 Jun 2013, 20:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Nisam znao da se ovaj termin koristi za ovu pojavu.
I meni se desava, ne tako cesto...ne volim taj osjecaj, kao ni osjecaj deja vu-a ...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Dešava se.
Sjetiš se kako danima, mjesecima se nisi čuo sa nekim ili ga vidio. Taj isti dan uslijedi poziv od te osobe ili ga sretneš. Zovem to koincidencijom, i često mi se dešava.
Deja vu mi se prečesto dešava u zadnje vrijeme. Uvijek se poslije toga utripujem kako po drugi put živim isti život. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Uglavnom je osjecaj glup...bar meni :D

To je stara prica koju 'promovise' hriscanstvo...zivot poslije zivota i taj rad...u to ne vjerujem i zovem koincidencijom toJO :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne promoviše to Hrišćanstvo nego Budizam (reinkarnaciju).

Hvala Statese za otvaranje očinjeg vida, odoh sad da brojim zvijezde i uzdišem. :D

I da evo ti tvojih sto ojra (ipak su najveći psi'olozi bili iz Osterajha)
Spoiler:
Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mjesec, alo, mjesec se veceras gleda!

Za ovaj info jos 100 € :D

Lazarevicka i 800 sada imaju napad stucanja sta im od teme radim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sinhroniciteti
PostPoslato: 23 Jun 2013, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Da, al' i hriscanstvo 'opravdava' nastanak svijeta i zivot poslije zivota sa tim ...

Nebitno, uglavnom su oba osjecaja bezze :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs