banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Feb 2006, 22:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
NIŠTAVILO PSIHOANALIZE



Podnaslov

Za psihoanalizu i Hrist je psihijatrijski slučaj




Vrijeme je rodilo potrebu da naslovom i podnaslovom ove teme istaknem visoko demant ovog satanskog nauka koji je svoje tokove zagađenosti protočio modernim društvom. Svako danas uzima za pravo pozivati se na ovaj nauk, i oglašavati nekoga ludim, a uopšte nemaju uvid u suštinu ovog nauka, čak i oni koji su se školovali za ove nauke u vidu psihologije i psihijatrije, i sami budući upali u klopku, teško se nose sa istim, i rijetki su veoma oni koji se odupru ovom nauku i opstanu. Mnogo zlo se proširilo i učinilo u ime ovog nauka, takozvanim stručnim tumačenjima. Cilj ovog razmatranja nam je dakle osvjetliti ovaj nauk istinom i činjenicama, ako ne za društvo u cjelini, a ono za odabrane da nađu utjehu u težini teškog vremena.

Veoma sam počastvovan istinom koju ću iznijeti, a istina se osjeti. Moje iskustvo za psihoanalizu je kulminiralo onog trenutka kad sam po prvi put došao u dodir sa prezentatorima istog nauka u društvu, a u kojima ja nisam našao ni zrno čovječnosti. Na osnov analize svoga duha, i interakcije sa vanjskim spoznajama osječam se dovoljno čovječnim izložiti sljedeće.

U našem jeziku često se rabi riječ psiha ili psihički kao determinacija stanja, nadalje govori se i duša ili duševno, kao blaži oblik, ali budući da rabljen od psihoanalitičkih ustanova to i on dobija neželjen i nečist izraz. Stoga ono u čemu sam ja udomačen jest izraz – duh, odnosno duhovan.

Inače psiha u slobodnom prevodu sa engleskog znači duša, iako vjerujem da ona ima drugo porjeklo, možda latinsko, a sveznanje nije u ovom trenutku potrebno, kao i što je suština sveznanja upravo ne u činjenicama već u duhu. Vrijedi ponoviti da činjenično sveznanje nije osobina nijednog čovjeka, niti je to potrebno, ono što je potrebno je dovoljno, a to je sakupiti suštinu u jedno i obrazložiti, a malo ljudi to može, za razliku od onih koji takoreći obiluju znanjem, ali suštinski oni su izgubili vezu sa suštinom.

Zigmund Frojd je utemeljitelj psihoanalize. On je dobro uočio da je seksualni nagon dobar osnov za projeciranje nečije ličnosti. Ništa u životu svakog pojedinca nije toliko važno i izraženo, osim Boga naravno, kao ovaj seksualni nagon. Seksualni nagon je stalni problem čovjeka. Čovjek je svojim postojanjem pozvan da razumom kontroliše nenormalan seksualni nagon. Šta je normalan, a šta nenormalan seksualni nagon, kao dio morala, o tome ovdje neće biti rijeći, iako je to suštinska stvar i same psihoanalize, i samog duhovnog života čovjeka.

Velika je stvar reći da je Frojd smatrao da je vjera ili religija – neuroza. Time je on utemeljio i svoj nauk. Istraživao je dušu, bez pojma o njenom tvorcu. Odavde mnogi ljudi mogu svoj pristup psihoanalizi da procijene. Dakle, oni koji vjeruju u Boga, i u sve Božije kroz istoriju - su neurotičari, tačnije psihijatrijski slučajevi. Odavde proizilazi pitanje – kuda nas to vodi psihoanaliza? Na kakve pute? Prepoznajemo li taj put koji je bez Boga?

Ima psihoanalitičara koji su i uobzirili Boga uvevši ga u psihoanalizu, i tu nisu pogriješili, ali to više i nije psihoanaliza, već duhovno tumačenje. Jung koliko sam informisan je jedan od tih (mada koliko znam je otišao do alhemije, to jest vradžbina), ali do dana današnjeg, niti smatram da će to moći, religija u psihoanalizu jednostavno ne može ući, jer ništa čist nauk nema sa nečistim, i nečisto treba da propadne. Sretni su oni psihoanalitičari koji su to uvidjeli, jer psihoanalitičar je postao najveći štetnik društva.

Duhovna analiza se ne uči u školama, to je lično iskustvo pojedinca. To je stvar njegove ličnosti, i životnih stavova, pri čemu uspješan analitičar ili tumač može biti samo onaj koji slijedi Božje upute, na primjer iskrenost, pravo i ostale vrline časti, takav razaznaje nepravo i loše stanje čovjeka – duhovnu bolest, od koje boluje gotovo cjelina čovječanstva.

Bogohvaleći, imao sam priliku da upoznam brojne psihoanalitičare, odnosno psihijatre i psihologe sa njihovim standardizovanim metodama, i hvala Bogu što me skrenuo na taj put kako bih suštinski ga upoznao i izložio, i sve te koje sam upoznao, osim vrlo rijetkih, bili su pokvareni ljudi. Pokvareni u doslovnom značenju te riječi, sa svojim niskostima. Šta sve i kako rade i kakvi su ljudi, to ne zaslužuje da se nađe među ovim redovima. Najgore što sam primjetio je to, da ti ljudi umjesto da lijeće duh čovječji, upravo ga truju sintetskim materijama u vidu medikamenata i time ugušuju duh čovječji. Koji paradoks! Dakle, umjetnim zaslepljujučim materijama odvode čovjeka od suštine bića, i rješenja problema. Problem duha se može riješiti, ali tome su vićni rijetki. Kad bi barem koristili prirodne supstance ublažili bi kritiku, ali oni koriste umjetno, što mi daje konstataciju o stimulaciji farmaceutske industrije pravom na zaradu uništenjem ljudskih života.

Današnji nauk se sastoji u omamljivanju ljudi, njihove motorike, živčanog sistema, namjernom klonuću duha, davanjem visokokoncentrovanih materija – najobičniji primjer dejstva istog možete uočiti kod prenajedanja, ili prenapijanja i mlijekom, kad osjetite slabost tijela. Dakle tim materijama oni oduzimaju živost ili život duhu i čovjeku, odvajajući ga od suštine postojanja, i odvodeći ga u zabludu koja je nasuprotnom kraju rješenja problema.

Tako danas možete psihoanalitičare naći mjeračima osobnosti pojedinca u društvu, i ti psihoanalitičari visoko kotiraju. Mislim da Frojd tu i nije toliko kriv, koliko oni koji prosleđuju nečast. Usput možemo pomenuti i Frojdovo bavljenje hipnozom na primjer, koja u sebi kao seansa i nema odlike čistoće, već ezoterije.

Uistinu nije jasno, kako to da vjerski službenici koji su mnogo mjerodavniji u stanjima duha, nisu ispred psihoanalitičara u društvu? Inače psihoanalitičari i ne proučavaju duh, oni u stvari proučavaju mozak i razmišljanje, s određenog ugla. Moral i seksualni nagon je veliki problem društva i stvar je to koja treba biti na pažnji rukovodilaca društva. To je pre svega i stvar pojedinca. Smiješno je to kako se priroda poigrala sa čovjekom, Božja priroda i Sotonska obmana i naslada, da nam glavna ahilova peta budu naši polni organi. I umjesto uma i razuma u glavi, da nam isti budu stacionirani u međunožju, a da sve oko toga i ostali organi budu samo ukras za zavođenje, poradi polnog stapanja – kažu suštine življenja, i bilo bi tako da ne postoji Bog – duhovna čista naslada istine, pravde i milosti. Dakle ljudi razmišljaju razumom koji pada pod pritiskom polnog nagona. To vam psihoanalitičari ne mogu reći, to vam mogu reći samo tumači duha, a vjerujem i da Frojd nije bio svjestan doze religioznosti, odnosno životne čestitosti, koja ga je i navela na određene činjenice, ali ne i potpunost, što je rezultiralo nažalost stvaranjem sablazni – psihoanalitičkih nauka.

Što želi psihoanaliza? – ona traži zdravog čovjeka. Tko je zdrav čovjek? Tko je savršen čovjek do sada bio? Nije li upravo prema njemu bila oportunistička, ali tolerisati možemo razvoj nauke. Dakle tko je zdrav čovjek? Kako učiniti zdravog čovjeka? Medikamentima? Učiniti Isusa medikamentima?

Potreba je navesti i određene činjenice, da je psihoanaliza nauk star svega stotinjak godina, mogučnost da se Frojdovo učenje javilo kao reakcija na djelovanje katoličke crkve. Našao sam negdje da je Frojd imao paničan strah od ženskih zadnjica, što je po meni bar - simptom imanja duhovnosti, koje on očito nije bio svjestan. Frojd je poznavao Bibliju, i mnogo više, ali vjeru u sebi nije osjetio. Frojd je bio veliki uživalac kokaina koga je kao iznimno dobrog preporučivao svojim pacijentima, odavde vidimo da se i moderni pristup psihoterapiji izmjenio, po meni iz profiterskih interesa. Nije istina da moderni medikamenti ne stvaraju ovisnost i krize po prestanku uzimanja istih, ovisno o jačini materije. Zasigurno slažem se sa Frojdom da u prirodi ne treba zanemariti postojanje duhovnog bilja, kao konoplju u našim uvjetima, koja kao lijek koristi čovjeku i lijeći ga, a nastranu plasirane laži Sotone, koji je istinu zamjenio laži. Nije lako spoznati Boga, to zahtjeva mnogo. Dakle hranu koju nam je Bog pripremio, ne možemo zamjenjivati visokoncentrovanim sintetičkim materijama – jer nisu prirodne.

Smatram da sve može preći u ovisnost i tako uzrokovati naviku organizma i krize potom tokom odvikavanja. Smatram da je tako sa modernim sredstvima – medikamentima u psihoanalizi. Smatram najvećim lijekom rijeć, ali koja ne može izaći iz svačijih usta, jer za to treba biti zreo. Takvi bi trebali biti među vjerskim službenicima, ali najčešće nisu tamo, zato se ustanovio psihoanalitičarski nauk, ali gle, ta riječ istine nije ni tu. Oni pravi ljekari društva javljaju se u društvu kao određeni pojedinci koji su sakupili kao duhovno dozreli svu suštinu zemaljskog nauka, bez količine znanja, koji nose živu riječ istine i iskrenosti i svjetlosti i slobode i pravde, Božju živu riječ. Oni razaznaju stanja duha, i iz njihovih usta teće ljekoviti izvor, razgovorom.

Mišljenja sam da u stanjima duha kod čovjeka, veliku ulogu osim životnog stava čovjeka, ima prisustvo stećene Božje blagodati kod čovjeka. Dakle, netko ima više, a netko manje blagodati, odatle oni se razlikuju i u znanju, pa odavde zaista ne bi bilo dobronamjerno, da onaj koji ima više znanja, osuđuje onoga koji ima manje blagodati kao ludim čovjekom, to nije ljudski, ni duhoanalitički. Oko koje gleda u bilo kojeg čovjeka, ne smije biti lošeg pogleda, ma u kakvom stanju drugi bio. Slično prethodno rećenom je i tumačenje svjesnog i nesvjesnog u tkzv. Psihoanalizi, koja svoje ime treba promjeniti ako ide u cilju dobra u ime koje u sebi sadržava riječ ''duh''. Dakle duhovno sazreli ljudi više uočavaju ono nesvjesno ili nevidljivo.

Da bi neki čovjek duhovno liječio nekog, on pre svega mora biti duhovno sazreo, a to je rijetka pojava, i mi u obrazovnim ustanovama stvaramo kadar koji nema uopšte pojam duha u sebi, a kamoli da se bave ovako ozbiljnim stvarima.

Temelji psihoanalize su klimavi i raspadaju se. Prirodu smo zamjenili sintetikom. Sretan je koji ispituje istinu.

Pozivam pojedinca na duhovno sazrevanje, na nivo veći od Frojda i današnje pameti društva. To su stvaraoci – sinovi Božji, čiji bič je u ustima – riječ.

____________________________________
autor poznat prezentatoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2006, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Interesantni stavovi.
Zaista je teško povući crtu i reći za nekoga da je mentalo bolestan i u kolikoj mjeri je izražena ta bolest. Drugačija dijagnostika je sa organima, tu postoji skener, rentgen i sl.
Teško je takođe biti i objektivan psihoanalitičar, tj. umjeti suzdržati svoje emocije i biti uzdržan od predubjeđenja na osnovu pokazatelja koji ne moraju biti tačni.

Ljudska psiha se sastoji iz tri misaona "dijela".
To je: ego, superego i id.
Svakodnevno ponašanje, stavovi, misaoni aparat potpada pod ego, to smo mi i na osnovu određenog šablona ponašanja nas tako i drugi vide.
Superego je nešto kao savjest. Bez obzira šta mi željeli, superego nam govori šta je dobro, a šta ne. On pravi razliku i povlači crtu imeđu dobra i zla. I ego i superego su u sferi svjesnog.
Id pripada nesvjesnom.
Sve želje, sva maštanja, sve što želimo a što nam obično superego zabrani kao ''loše'' odlazi u podsvjesno, tj. u id i tu ostaje.

Dva veoma važna činioca u formiranju naše ličnosti su libido ili seksualnost (potiče iz ida) i vjera.
Pošto su te dvije veoma jake determinante vrlo često u koliziji (seksualna želja i strah od grijeha) stvara se konflikt; koji, što je više potiskivan ruši branu između ega i ida i nastaje mentalni poremećaj.
Sve potiskivane želje i jake emocije pokuljaju u ego, mijenjajući stil ponašanja i djelovanja ličnosti, a pri tom bolesnik ne primjećuje promjene. Seksualna i vjerska dezorjentacija stvaraju pogodno tlo za razvoj raznih bolesti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 07:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Psihoanaliza sa svojim granama psihologijom i psihijatrijom javila se pre nešto više od stotinjak godina. Bilo je to vrijeme Čarlsa Darvina i njegove knjige Postanak Vrsta. Tad se podigao građanski sloj nasuprot crkve. Crkva kao crkva bila je nesavršena i pritom kritikovana, ali opet kakva takva ostala je na temeljima Biblije, za razliku od psihoanalize koja je za svoj temelj uzela satanizam.

Mi smo kao pravoslavno društvo preuzeli zapadni sistem, za razliku od orijenta i arapskih naroda npr. Koji već imaju svoju kulturu kao obilježje vidljivo, mi pravoslavni to nemamo, mi smo u stvari preuzeli više zapadnih stvari nego naših, jer svojih kao i da nemamo.

Zašto Satanizam u psihoanalizi? – Pa svatko ko malo površinski prouči taj nauk, a posebno biografije Freuda i C.G.Junga, koji su matadori psihoanalize, doći će do određenih zaključaka. Freud nije priznavao Boga, uživao je 30 godina kokain i umro od visoke doze opijuma(vidi wikipediju), a Jung je bio ezoterik, ni on Boga nije poznao kako treba.

Psihologija bi da zamjeni Duhovnost kao crkveno obilježje, što nikako ne može. Tko ne prizna Boga, ne može poznati ni unutrašnjost čovjeka, već samo nagrđivati se, a najnegativnije – nagrđivati pacijente. Danas psihijatrija radi samo na liječenju? tabletama, - može li čovjek tabletama duhovno sazriti? Ne tabletama se samo zamagljuje, prestankom uzimanja opet se dolazi na problem, kao kod alkoholizma.

Jedini normalan čovjek koji je živio na zemlji bio je Isus Hrist, a mi svi smo varijacije ka ludosti od Njega. Dakle vidimo šta psihoanaliza čini, i u kom je pravcu, obzirom na prethodno rečeno.

Koliko god katolička crkva sa inkvizicijom u prošlosti bila negativna, ona ima i pozitivan efekat, i imala je kao zamajac, renesanse (muzika posebno) i čitavog napretka zapadnog društva, jer bila je veoma jaka i uticajna do pojave građanskog sloja, koji je potom pijančio, npr.Pariz sjetimo se početkom 19 vjeka pa na ovamo. Crkva je bila moralni pročistač.

Pitam gdje su odrednice psihoanalize i šta ona želi? Normalnog čovjeka?Isusa Hrista stvarati? Dakako ne, ona smatra normalnim ono što je normalno u datim okolnostima u datom vremenu među ljudima, a sve devijacije izbacuje. Po njoj homoseksualizam u Sodomi i Gomori je normalan, a Lot i Avram i Bog nisu normalni, pa su zatrli ta dva grada.

Psihoanaliza je lupež, ona bi da ugasi duhovnost, a boji se Boga jer ga ne prizna, a svaki nauk bez Boga propada.

Toliko zasad, za razmišljanje. A najžalije mi je mladih ljudi koji idu da studiraju ove popularne nauke, i upadnu u grotlo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 08:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Citiraj:
Freud nije priznavao Boga, uživao je 30 godina kokain i umro od visoke doze opijuma(vidi wikipediju), a Jung je bio ezoterik, ni on Boga nije poznao kako treba.


O please, postedi me ... Nije poznavao Boga? Ko jeste????


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 10:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
moze li se znati na kakvim je opijatima autor teme? :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 10:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
:laughing3:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sama psihoanaliza i jeste zadiranje u nečiju svijet, u njegov misaoni aparat.
Mnogo osoba tokom života ima upliv u naše razmišljanje, čime "programira" našu svijet.
Ili su to zabrane u djetinjstvu, učenja, vjerovanja... kad se pogleda iz tog ugla djeluje satanski.

Ali sa druge strane, kada u ljudskoj psihi dođe do nekog problema, kada se unutrašnji software pokvari ili zakoči, više sam za takav vid liječenje nego tabletama.
Sagledati pravi uzrok i suočiti se sa njim.
Medikamenti umrtvljuju tijelo.
Ali, ko je toliko dobar u psihoanalizi, ko je toliko oslobođen predrasuda ili svojih ličnih problema, potpuno nepristrasan i relaksiran da bi uspješno vodio takvu seansu? Malo njih.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 12:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
talija gledajuci tako onda ti je sve satanski oko nas

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
cijela BiH je jedna velika neuropsihijatrija. svi smo ludi. samo tog jos nismo svjesni.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
BSE je napisao:
talija gledajuci tako onda ti je sve satanski oko nas

Napisala sam "kad se pogleda iz tog ugla djeluje satanski."
Bilo kakav upliv u nečije misli ili manipulacija pojedincem.
Poznato je kako vješta osoba na nenametljiv način i podsvjesno može da sugeriše i manipuliše čovjekom a da ovaj ne shvati da suštinski poriv prema nečemu nije njegova volja nego nečija nametnuta volja.
Čini mi se da sam nekad pisala o subliminalnim porukama.

Da ne dužim, ne kažem da je psihoanaliza loša stvar, pogotovo kada je u terapeutske svrhe izvedena, samo kažem da postoji mogućnost manipulacije bez volje i znanja onoga na kome se vrši.

A gdje je paralela sa satanizmom? U tome što postoji ukorijenjena fraza "prodati dušu đavolu" tj. odreći se svojih samostalnih načela i prihvatiti neka druga, daleko radikalnija, gdje emotivno i moralno pada u drugi plan, zarad neke druge npr. materijalne koristi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2009, 22:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Sve to stoji, ali i dalje bode oci ono "Jung ne poznaje Boga" :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2009, 08:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Psihoanaliza-satanski nauk-nebi rekla jer i psihoanaliza i vjera u Gospoda teze istom spoznati sebe sa svim svojim manama i vrlinama a nakon toga omoguciti sebi da spoznamo i druge te tako oprostiti i sebi a i drugima (sto je u osnovi vjere).Uz pomoc opijata veliki su umovi dolazili kadkada do brilijantnih ideja ne samo Frojd i Jang,dali zato sto je to tada bio trend ili potreba to je vec diskutabilno.Na zalost u nedostatku spoznaje samoga sebe mnogi klinci a i oni puno stariji danas pribjegavaju opijatima puno gorim od onih nekadasnjih,nije li to satanski ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2009, 13:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Po ovome zeovuc-u lupež je i ono što je Galileo Galilej govorio ... ali ipak se okreće :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2009, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Udri đavla motikom!

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2009, 11:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Lele, svakakvih budala ima, majko moja 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2009, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
:lol:

Odusevljavam se redovno....

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2009, 12:47 
Sassy je napisao:
:lol:

Odusevljavam se redovno....

I ja, neki ljudi znaju popraviti dan jbt...


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 22:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Maj 2009, 21:33
Postovi: 9
:lol: Moram se nasmejati autoru Zeovuc! :lol: Naime, tako je to kada jedan laik piše o stvarima o kojima ne zna dovoljno! :) Pa da krenemo sa korekcijama i mojim stavovima.
1. Temelj psihoanalize satanizam?!? Hahhahahahahahha
2. Ok, Freud se drogirao, pa šta? :) Mada, moram da uputim kritiku jer je Sigismund umro tako što je njegov doktor izvršio eutanaziju, jer je Freud imao rak vilice, zbog čega je imao preko 30 operacija i trpio užasne bolove. I, ko ne bi uživao morfij? :) Ja bih!! :)
3. Jedini normalan čovek koji je ŽIVEO na zemlji je Isus? Omg!!! :P Da li postoji dokaz da je Isus uopšte živeo? Za Frojda postoji dokaz i velika dela koja je ostavio za sobom! Vernik sam i poštujem crkvu, ali trebamo misliti MOZGOM isključivo! Koga je Isus izlečio? Frojd jeste, i to bi autor navedenog teksta trebao znati ako je pročitao bilo koju knjigu koju je Freud napisao. :)
4. PA se boji Boga?!?! wtf??? :))))))
Dan mi je popravio navedeni tekst! Hvala :)
Btw, najžalije mu je ljudi koji studiraju psihologiju, ok, ja sam dipl. psiholog! :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 22:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Anaamely je napisao:
Da li postoji dokaz da je Isus uopšte živeo? Za Frojda postoji dokaz i velika dela koja je ostavio za sobom! Vernik sam i poštujem crkvu, ali trebamo misliti MOZGOM isključivo! Koga je Isus izlečio?

Hajde mi ovo malo pojasni. Kako vjernik može da postavi ovo pitanje?
Ne kažem da si u pravu ili da nisi u pravu, nego me interesuje tvoj stav po tom pitanju.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 22:52 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Maj 2009, 21:33
Postovi: 9
Savremeni vernik. ;) Nisam zadrta niti po pitanju crkve niti po pitanju Frojda. Samo iznosim realne činjenice. Tj, vlastite stavove koji ne moraju biti nekom drugom ispravni. Naime, realno gledano koga je Isus izlečio, ružno zvuči i meni kada čitam, ali činjenice su takve. Ja nisam sveštenik, niti crkveno lice, pa da veličam i imam nerealne slike o Bogu, i svemu ostalom. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs