banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Maj 2009, 23:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2009, 23:08
Postovi: 13
Bože čuda, čuješ li moje riječi?!!!! Obraćam se Anamelly, da li ste pročitali Bibliju ikad? Pa ako ste vjernik trebali biste, jer Jevandjelja upravo kazuju o tome koliko je Isus liječio ljude.....a vi Isusa tako bojkotujete....pa to je vec jednom pretrpio, nemojte ponovo....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vjerujem da misli da je običajni vjernik a u našem narodu ima dosta običajnih vjernika, tj. osoba koji rade i njeguju običaje radi tradicije, bez nekog udubljivanja u njihovu suštinu.

Za ostalo - bez komentara. 8)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 23:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Maj 2009, 21:33
Postovi: 9
U pravu si, tradicija igra veliku ulogu, ako ne i jedinu. :) Pokušala sam ući u suštinu, ali dosta je tu nerealnosti, tako da sam odustala :D Naime, crkva ima dosta pametnih stvari koje propagira, što poštujem, ali ne treba oči držati zatvorene, naprotiv..... ;) :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
to joj je i posao. da siri vjeru, propovijeda sto je napisano u Svetim knjigama, promovira moral, postenje, ljubav.
a ne da se petlja u politiku, ili da blagosilja oruzje.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 23:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Maj 2009, 21:33
Postovi: 9
slažem se, ali ko to još poštuje? Crkva propagira i pomoć siromašnima, pa šta naši sveštenici rade? Uzimaju novac od naroda i isfuravaju se ukoliko dobiju manje od 20 km kada nose vodicu? Da ne zaboravimo da sveštenici bl voze golf 4, a narod umire od gladi. Ja poštujem teoriju crkve, ali kakva je praksa? Koliko je to sve kontradiktorno i nije čudo što tako nešto izaziva nšta drugo do ambivalentnost?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2009, 23:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2009, 23:08
Postovi: 13
Pa vi ste ateista Anamelly sa svim sto ste rekli!!! Isus Hristos je pomagao ljudima, Biblija nam to kazuje ( Jevandjelje po Mateju gl.VII) .Pa ako ste VJERNIK kako pišete, kako vam je to promaklo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2009, 00:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Maj 2009, 23:08
Postovi: 13
Miješate pojmove i samu temu....Vi se sprdate sa Svetom knjigom i načelima iste. Vi očigledno ne shvatate šta je VJERA, pa TOG istog kad vam Svetu Vodicu donosi u dom, priupitajte malo, objasniće vam sigurno...A vi se i dalje držite svojih psiholoških stavova i primjenjujte ih na sebi jer su vam prijeko potrebni....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2009, 04:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Anamely slusaj svoje srce, ne svoj mozak. Razum koristi da savladas krive puteve srca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2010, 10:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2010, 07:53
Postovi: 14
Lokacija: Banja Luka
Zeo je napisao:
Psihologija bi da zamjeni Duhovnost kao crkveno obilježje, što nikako ne može.
Psihoanaliza je lupež, ona bi da ugasi duhovnost, a boji se Boga jer ga ne prizna, a svaki nauk bez Boga propada.

Toliko zasad, za razmišljanje. A najžalije mi je mladih ljudi koji idu da studiraju ove popularne nauke, i upadnu u grotlo...


Za početak, vjernik sam i student psihologije, nemojte me žaliti, :D mene to ispunjava, kako duhovno, tako i duševno.
Pogrešno mislite, psihologija je nauka koja se bavi čovjekom, nije tu da zamjeni crkvu, već da pomogne čovjeku da misli svojom "glavom", to ne odgovara mnogima.
Nije fino da se na osnovu par detalja globalizuje priča o Frojdu, jer je pozadina puno opširnija.
Kada već moram da povučem paralelu između religije i psihologije (što mi je pomalo besmisleno), uvođenje vjeronauke u drugom razredu O.Š. nije humano, naučno je dokazano da djeca u tom periodu nemaju razvijeno apstraktno mišljenje, na stadijumu su konkretnih informacija, izgleda su naši pedagozi zaboravili razvojnu psihologiju. :evil3:

_________________
"Moralan je onaj koji reaguje već i na iskušenje koje doživljava u samom sebi, ne prepuštajući mu se." S.Frojd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2010, 20:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Feb 2009, 21:01
Postovi: 39
Kakva hrpa gluposti :S

Kakve veze uopste,religija i psihologija imaju?

Psihologija vam pomaze da steknete racionalisticki pogled na svijet(a.k.a mislite svojom glavom) i da shvatite poentu nekih stvari.
Psihoanaliza pomaze psihologu da ustanovi problem pacijenta,te da razgovorom proba rijesiti taj problem.
Ako je to nemoguce,tek onda se daju lijekovi.

Drugo,vjernik sam,ali shvatite nesto,ako cete to sa vjerskog aspekta: covjek je gresan!

To je cinjenica,a da postanete bezgresni,morate cijeli zivot tome posvetiti.

Licno vjerujem da je vjera jak faktor u zivotu ljudi,jer ljudi u Bogu nalaze utjehu kad ostanu sami,
a ako znaju da je Bog tu za njih od pocetka,onda dobijaju hrabrost da nastave dalje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2010, 23:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
Zeo je napisao:
Psihoanaliza sa svojim granama psihologijom i psihijatrijom javila se pre nešto više od stotinjak godina. Bilo je to vrijeme Čarlsa Darvina i njegove knjige Postanak Vrsta. Tad se podigao građanski sloj nasuprot crkve. Crkva kao crkva bila je nesavršena i pritom kritikovana, ali opet kakva takva ostala je na temeljima Biblije, za razliku od psihoanalize koja je za svoj temelj uzela satanizam.

Mi smo kao pravoslavno društvo preuzeli zapadni sistem, za razliku od orijenta i arapskih naroda npr. Koji već imaju svoju kulturu kao obilježje vidljivo, mi pravoslavni to nemamo, mi smo u stvari preuzeli više zapadnih stvari nego naših, jer svojih kao i da nemamo.

Zašto Satanizam u psihoanalizi? – Pa svatko ko malo površinski prouči taj nauk, a posebno biografije Freuda i C.G.Junga, koji su matadori psihoanalize, doći će do određenih zaključaka. Freud nije priznavao Boga, uživao je 30 godina kokain i umro od visoke doze opijuma(vidi wikipediju), a Jung je bio ezoterik, ni on Boga nije poznao kako treba.

Psihologija bi da zamjeni Duhovnost kao crkveno obilježje, što nikako ne može. Tko ne prizna Boga, ne može poznati ni unutrašnjost čovjeka, već samo nagrđivati se, a najnegativnije – nagrđivati pacijente. Danas psihijatrija radi samo na liječenju? tabletama, - može li čovjek tabletama duhovno sazriti? Ne tabletama se samo zamagljuje, prestankom uzimanja opet se dolazi na problem, kao kod alkoholizma.

Jedini normalan čovjek koji je živio na zemlji bio je Isus Hrist, a mi svi smo varijacije ka ludosti od Njega. Dakle vidimo šta psihoanaliza čini, i u kom je pravcu, obzirom na prethodno rečeno.

Koliko god katolička crkva sa inkvizicijom u prošlosti bila negativna, ona ima i pozitivan efekat, i imala je kao zamajac, renesanse (muzika posebno) i čitavog napretka zapadnog društva, jer bila je veoma jaka i uticajna do pojave građanskog sloja, koji je potom pijančio, npr.Pariz sjetimo se početkom 19 vjeka pa na ovamo. Crkva je bila moralni pročistač.

Pitam gdje su odrednice psihoanalize i šta ona želi? Normalnog čovjeka?Isusa Hrista stvarati? Dakako ne, ona smatra normalnim ono što je normalno u datim okolnostima u datom vremenu među ljudima, a sve devijacije izbacuje. Po njoj homoseksualizam u Sodomi i Gomori je normalan, a Lot i Avram i Bog nisu normalni, pa su zatrli ta dva grada.

Psihoanaliza je lupež, ona bi da ugasi duhovnost, a boji se Boga jer ga ne prizna, a svaki nauk bez Boga propada.

Toliko zasad, za razmišljanje. A najžalije mi je mladih ljudi koji idu da studiraju ove popularne nauke, i upadnu u grotlo...




Pa, gledajuci religiju, Bog ti je najveci psihoanaliticar ikad, samim tim sto je stavio Adama i Evu na dobro znanu kusnju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2010, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
U Jungovoj dubinskoj psihologiji ima više istinskog religioznog nego u većini konfesija. Samo glup i ništa osim glup čovjek može psihoanalizu nazivati demonskom, satanskom i sličnim kvalifikacijama.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2010, 10:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Zeo je napisao:
Psihoanaliza sa svojim granama psihologijom i psihijatrijom javila se pre nešto više od stotinjak godina. Bilo je to vrijeme Čarlsa Darvina i njegove knjige Postanak Vrsta. Tad se podigao građanski sloj nasuprot crkve. Crkva kao crkva bila je nesavršena i pritom kritikovana, ali opet kakva takva ostala je na temeljima Biblije, za razliku od psihoanalize koja je za svoj temelj uzela satanizam.

Mi smo kao pravoslavno društvo preuzeli zapadni sistem, za razliku od orijenta i arapskih naroda npr. Koji već imaju svoju kulturu kao obilježje vidljivo, mi pravoslavni to nemamo, mi smo u stvari preuzeli više zapadnih stvari nego naših, jer svojih kao i da nemamo.

Zašto Satanizam u psihoanalizi? – Pa svatko ko malo površinski prouči taj nauk, a posebno biografije Freuda i C.G.Junga, koji su matadori psihoanalize, doći će do određenih zaključaka. Freud nije priznavao Boga, uživao je 30 godina kokain i umro od visoke doze opijuma(vidi wikipediju), a Jung je bio ezoterik, ni on Boga nije poznao kako treba.

Psihologija bi da zamjeni Duhovnost kao crkveno obilježje, što nikako ne može. Tko ne prizna Boga, ne može poznati ni unutrašnjost čovjeka, već samo nagrđivati se, a najnegativnije – nagrđivati pacijente. Danas psihijatrija radi samo na liječenju? tabletama, - može li čovjek tabletama duhovno sazriti? Ne tabletama se samo zamagljuje, prestankom uzimanja opet se dolazi na problem, kao kod alkoholizma.

Jedini normalan čovjek koji je živio na zemlji bio je Isus Hrist, a mi svi smo varijacije ka ludosti od Njega. Dakle vidimo šta psihoanaliza čini, i u kom je pravcu, obzirom na prethodno rečeno.

Koliko god katolička crkva sa inkvizicijom u prošlosti bila negativna, ona ima i pozitivan efekat, i imala je kao zamajac, renesanse (muzika posebno) i čitavog napretka zapadnog društva, jer bila je veoma jaka i uticajna do pojave građanskog sloja, koji je potom pijančio, npr.Pariz sjetimo se početkom 19 vjeka pa na ovamo. Crkva je bila moralni pročistač.

Pitam gdje su odrednice psihoanalize i šta ona želi? Normalnog čovjeka?Isusa Hrista stvarati? Dakako ne, ona smatra normalnim ono što je normalno u datim okolnostima u datom vremenu među ljudima, a sve devijacije izbacuje. Po njoj homoseksualizam u Sodomi i Gomori je normalan, a Lot i Avram i Bog nisu normalni, pa su zatrli ta dva grada.

Psihoanaliza je lupež, ona bi da ugasi duhovnost, a boji se Boga jer ga ne prizna, a svaki nauk bez Boga propada.

Toliko zasad, za razmišljanje. A najžalije mi je mladih ljudi koji idu da studiraju ove popularne nauke, i upadnu u grotlo...
Ti si u pravu ako se kako kažeš "površno prouči".Ali ako se malo više zna o naučnoj vrijednosti psihoanalize za modernu psihijatriju i dubinsku psihologiju,nisi u pravu.Kao i svaka znanost-nauka ,nema veze sa vjerom- religijom ,koja kao vjera vjeruje u ono što ne vidi,što se ne može dokazati.Frojd,Jung,Adler i drugi pojedinci nisu ni izbliza važni ni za početak psihoanalize,a kamo li za razne nove prace u razvoju psihoanalize.itd..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2011, 08:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2011, 13:16
Postovi: 79
2Fast2Furious je napisao:
Citiraj:
Freud nije priznavao Boga, uživao je 30 godina kokain i umro od visoke doze opijuma(vidi wikipediju), a Jung je bio ezoterik, ni on Boga nije poznao kako treba.


O please, postedi me ... Nije poznavao Boga? Ko jeste????


Ovo je vrhunac FORUMA...
Jebem ti zivot kakav odgovor...
Svaka cast...
Zakljucajte FORUM...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2011, 15:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Pa onda je svaka nauka sotonska,jer za naučne činjenice -koje samo ljudi-pronalaze nije potrebna "verifikacija" Bože oprosti mi BOGA.I znači ako je netko po nekakavom "vjerometru" već ivjernik njegove "istine" su samim tim vjerodostojnije-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 17:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2011, 13:54
Postovi: 22
Lokacija: ... na putu za...
Tema zaslužuje pažnju.
http://svetigora.com/node/9726
Ovo je jedno vrlo poučno kazivanje sasvim vezano za temu, a napisaću i sam koju riječ čim stignem.

_________________
Sve manje je razloga za dobro i sve više je opravdanja za zlo ako se čovjek svojom volјom odriče slobodne volјe; pa primi vladajuće sivilo, u kome su ’svijetlocrna’ i ’tamnobijela’ vodeće ’boje’, kao nešto prirodno.

http://www.youtube.com/watch?v=kbqAb3KBI-Q


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs