banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 18 Jun 2008, 11:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2008, 11:48
Postovi: 12
Citam sad ko se cega plasi i sve sam to vec negdje cula pa mi ne djeluje cudno,al niko nema izgleda strah od povracanja auu kako se ja toga bojim.Ja kad samo cujem da pricaju o tome moram usi da zacepim,ili da cujem il vidim nekog da povraca a nedaj boze da se to meni desava e tad nastaje pravi spetakl suze frcaju na sve strane,srce samo sto ne iskoci a nekako bi bila najsrecnija kad bi u tom trenutku izasla iz svoje koze. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 18 Jun 2008, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ja se bojim ajkula, zato ne volim plivati sam ili nocu ili tako nesto, bez obzira da li se radi o moru ili rijeci. Nisam nikad bio u prilici da se susretnem sa zivom ajkulom, vjerovatno je to kombinacija straha od gusenja, duboke vode, i uzasne smrti u celjustima nemani. Pa vi sad gledajte holivudske filmove o ajkulama.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 19 Jun 2008, 10:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jun 2008, 23:47
Postovi: 8
I zaboravili ste trenutačno najzastupljenije fobije,a to su SOCIJALNE FOBIJE,strah od autoriteta,osjećaj niže vrijednosti,nemogućnost izražavanja zbog Npr.što te neko omalovažava,jer si materijalno ugrožen,ne gledajući ustvari tvoje prave kvalitete,itd...itd...i onda se takve hipersenzibilne osobe povuku u sebe,a ustvari bi jako puno mogle doprinijeti društvu,možda i više od nekih hladnih ljudi koji nam,opet kažem ustvari,prave KRAH!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 19 Jun 2008, 11:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 08:56
Postovi: 294
Lokacija: Banjaluka
Fobija ti je pretjeran strah od neceg koji paralise totalno covjega a moze biti bukvalno od bilo cega na svijetu :lol: :lol: :lol:

_________________
ginekolog, doktor za sve i dozivotni romanticar i opozicija vecini svuda od politike preko religije do novca i zabave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 16 Jul 2008, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Popokatepetl je napisao:
Ja se bojim ajkula, zato ne volim plivati sam ili nocu ili tako nesto, bez obzira da li se radi o moru ili rijeci. Nisam nikad bio u prilici da se susretnem sa zivom ajkulom, vjerovatno je to kombinacija straha od gusenja, duboke vode, i uzasne smrti u celjustima nemani. Pa vi sad gledajte holivudske filmove o ajkulama.

I ja se bojim ajkula! I to užasno.... KAd plivam do plovaka, umirem od straha... Uopšte nisam opuštena daleko od obale. Baš danas sam se kupala na nekoj kamenitoj plaži i bilo je dosta biljaka u moru. Svuda su mi se priviđale ajkule... Uh mrzim ih....

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 16 Jul 2008, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Jadran je pun ajkula, baš poznat po ajkulama. Pogotovo taj dio do plovaka. 8)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 16 Jul 2008, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
EiLeen je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Ja se bojim ajkula, zato ne volim plivati sam ili nocu ili tako nesto, bez obzira da li se radi o moru ili rijeci. Nisam nikad bio u prilici da se susretnem sa zivom ajkulom, vjerovatno je to kombinacija straha od gusenja, duboke vode, i uzasne smrti u celjustima nemani. Pa vi sad gledajte holivudske filmove o ajkulama.

I ja se bojim ajkula! I to užasno.... KAd plivam do plovaka, umirem od straha... Uopšte nisam opuštena daleko od obale. Baš danas sam se kupala na nekoj kamenitoj plaži i bilo je dosta biljaka u moru. Svuda su mi se priviđale ajkule... Uh mrzim ih....



Potpisujem! Najgore mi je kad se vozim pedalinom, svi u dubini iskacu u vodu da se kupaju, a mene straaaah...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 16 Jul 2008, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
MonaLisa je napisao:
EiLeen je napisao:
Popokatepetl je napisao:
Ja se bojim ajkula, zato ne volim plivati sam ili nocu ili tako nesto, bez obzira da li se radi o moru ili rijeci. Nisam nikad bio u prilici da se susretnem sa zivom ajkulom, vjerovatno je to kombinacija straha od gusenja, duboke vode, i uzasne smrti u celjustima nemani. Pa vi sad gledajte holivudske filmove o ajkulama.

I ja se bojim ajkula! I to užasno.... KAd plivam do plovaka, umirem od straha... Uopšte nisam opuštena daleko od obale. Baš danas sam se kupala na nekoj kamenitoj plaži i bilo je dosta biljaka u moru. Svuda su mi se priviđale ajkule... Uh mrzim ih....



Potpisujem! Najgore mi je kad se vozim pedalinom, svi u dubini iskacu u vodu da se kupaju, a mene straaaah...

ni ja ih ne volim...chinjenica jeste da je ona "negdje dole" a ti na povrsini naivno pracakas rukicama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 16 Jul 2008, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ja odmah zamislim kako me gleda odozdo, a ja mlatim nozicama, a ona se kesi i problizava polaaako... I onda napadne!!! :confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 16 Jul 2008, 17:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
Pridruzujem vam se, ja sam jos jedan ajkulo-fobicar :P

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 20 Jul 2008, 13:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jun 2008, 23:47
Postovi: 8
XIX century je napisao:
Jadran je pun ajkula, baš poznat po ajkulama. Pogotovo taj dio do plovaka. 8)

hahaha dobra ironija,kakve ba ajkule...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 20 Jul 2008, 14:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2007, 12:13
Postovi: 225
Lokacija: Sibir
Sta kazete na ovo :) :) :) ?
http://www.24sata.info/14863

_________________
..u svakom porazu
ja sam video deo slobode
i kad je gotovo za mene
znaj, tek tad je pocelo...

Milan Mladenovic-EKV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 30 Avg 2008, 12:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2007, 18:54
Postovi: 484
Lokacija: Xizang
Tek kad se nauci naziv te fobije tek onda se oslobodis od nje same...

_________________
"Daj više odmora jeziku nego rukama"
"Najbolja upotreba reči je ćutanje"
"Ako ste ućutkali nekoga niste ga i preobratili"
"Oni koji umeju da govore, govore kratko"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 30 Avg 2008, 12:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2008, 10:42
Postovi: 282
Lokacija: Pariz
ima li ko fobiju od vode?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7_K05AdivC8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 31 Avg 2008, 10:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2007, 18:54
Postovi: 484
Lokacija: Xizang
Razlika izmedju fobije i straha :
Da bi postojanje straha ukazivalo na fobican poremecaj potrebno je da strah ometa svakodnevno funkcionisanje osobe,ili da osoba zbog njega trpi.Znaci osoba ne boluje od fobije ukoliko se citav život bojala npr.vode,zmija,ali joj taj strah nije smetao.Dakle o fobiji se govori onda kad strah stvara poremecaje u ponašanju i onemogucava obavljanje uobicajenih zivotnih funkcija.

_________________
"Daj više odmora jeziku nego rukama"
"Najbolja upotreba reči je ćutanje"
"Ako ste ućutkali nekoga niste ga i preobratili"
"Oni koji umeju da govore, govore kratko"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 03 Sep 2008, 23:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2008, 10:42
Postovi: 282
Lokacija: Pariz
Stvarno????

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=7_K05AdivC8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 22 Nov 2008, 13:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 22 Nov 2008, 13:14
Postovi: 3
Imam fobiju od mraka ili aklufobiju.A kako doreagujem?Uznemireno,jednostavno jace je od mene, glupe misli mi same ulaze u glavu,kao da sam u nekom stanju polu svjesnosti.Place mi se,ma ne znam ni ja kako da to opisem.Pila samk tablete protiv toga,ali dzabe u mraku ne mogu da zaspim sva se tresem.




SuzY

_________________
I tako ti godine niz obraz prodju.Ne daj da ti ljubav srecu kvari,znaj NIKAD vise neces biti onaj STARI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 22 Nov 2008, 14:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Nov 2008, 19:20
Postovi: 148
Ja sam klaustrofiobična, paa.. cirkativno od 4 godine života, i NE podnosim liftove ni špajze i ostave, mogu da boravim u malom prostoru, nije problem, ali ako je mali prostor sa niskom tavanicom i ako sam primorana da boravim u njemu duže od 5, 10 minuta, ladno bih mogla da crknem od muke.

Sećam se u Beogradu, oni stari soliteri kako imaju male liftove, meni je bila prava noćna mora ući u jedan od njih, na devetnaesti sprat sam se penjala peške.. :shock: :| užas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 22 Nov 2008, 16:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Nov 2008, 15:28
Postovi: 63
Lokacija: Banja Luka
Ja se bojim visine.
Nevjerovatno, ali i kada se popnem na stolicu, nije mi svejedno :confused3:
Ali, ta fobija uopste ne utice na moj zivot.. jednostavno se nigdje ne penjem i kraj price :)

_________________
*Oporuke mrzim, mrzim sjaj grobova, ne prosim od svijeta suze zalosnice. Živ, prije bih pozvao jato gavranova, da raskljuju moje truplo nemilice...*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FOBIJE
PostPoslato: 22 Nov 2008, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
jannet je napisao:
Razlika izmedju fobije i straha :
Da bi postojanje straha ukazivalo na fobican poremecaj potrebno je da strah ometa svakodnevno funkcionisanje osobe,ili da osoba zbog njega trpi.

Bitna razlika između ova dva neurotska poremećaja je i da objekt ili situacija prema kojem se pojavljuje fobija objektivno ne predstavlja opasnost, ili je ta opasnost vrlo mala, zanemarljiva. Tj. opasnost nije srazmjerna strahu koji se doživljava. Npr. velika visina može predstavljati opasnost u određenim okolnostima, ali ne i toliku opasnost u svakodnevnom životu da se osoba boji uopšte izaći na neku terasu ili balkon gdje joj objektivno ne prijeti opasnost.
Neko svoj strah shvata kao nerealan, a neko nalazi logično objašnjenje za njega. Postoji puno teorija za objašnjenje fobije (kao i za sve u psihologiji/psihijatriji), ja sam često sklona (uslovno) vjerovati psihoanalizi prema kojoj ovdje objekt fobije nešto simbolizuje, pa ako bi se odgonetnulo značenje simbola, možda bi se riješio konflikt. Ne zvuči jednostavno, a kome se da neka pokuša :) .

_________________
Where is the wonder where's the awe
Where are the sleepless nights I used to live for
Before the years take me
I wish to see the lost in me


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs