banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Maj 2024, 06:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Feb 2008, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Muškarac koji je siguran u sebe i voli svoju ženu može samo uživati u njenim uspjesima, jer su to indirektno i njegovi uspjesi ( i obrnuto, žena prema muškarcu). Bilo kakva drugačija reakcija i jedne i druge strane u ovom pogledu je odraz manjka ljubavi, samopoštovanja, zrelosti i spremnosti i odlučnosti za ZAJEDNICU.


vrati se nekoliko decenija, pa i vekova u nazad, pa ces se setiti da je do pre samo par decenija muskarac bio taj koji je donosio kuci plodove svog uspeha, kao i da je iskljucivo svojim uspehom odredjivao svoj status u drustvu. samim tim i status svoje porodice. medjutim, kada su se stvari malo obrnule, opstanak porodice kao i jedinke u drustvu nije zavisio samo od muskarca. sada postoji dobar broj muskaraca koji zavise od uspeha svoje suprotne strane, jer su takve okolnosti. to je grozno, ali je tako! i sad zamisli nakon perioda gde je muskarac bio "glava" porodice, sada zena preuzima ulogu. ne zato sto to hoce (a ima i takvih), vec zato sto je takva situacija. i naravno da muskarac ne moze samo da se divi zeninim uspehom, jer se to izmedju ostalog protivi tradiciji. sasvim je shvatljivo zasto muskarci ne mogu da podnesu uspeh suprotne polovine, jer su/ste vi odgajani i uceni da je njihova/vasa osnovna uloga kao zrelog muskarca da se dobro zaposli, visoko odmetne u drustvu i da svojim uspehom omoguci porodici lagodan zivot! medjutim kada se situacija obrne, da li zbog nesnalazljivosti, ili lenjosti ili pak odvijanjem stvari na koje ne moze da utice, muskarac se oseca podredjeno od strane zene i cak potpuno inferiorno. ja se slazem sa tobom da tako ne bi trebalo da bude, jer jeste, ali takav je zivot! i ne verujem u teoriju da ljubav pobedjuje sve! da, postovanje uglavnom ostaje, sto je dobro, ali ljubav... retko kad!

onog trenutka kada muskarac shvati i prizna sam sebi da je njegova druga polovina preuzela stvari u svoje ruke, jer on nije u stanju da ih zadrzi, i jos je uspesna od njega, mozda cak mnogo uspesnija os njega, tad muskarac gubi tlo pod nogama. nazalost, tako je! priznao muskarac to ili ne!!!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2008, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
šta znam.. vidi, moj brat je u braku 10 godina, ima 2 djece, on je visoko obrazovan, ali njegova žena ima još viši akademski stupanj i ima visok rukovodeći položaj u jednoj dobroj firmi.. moj brat isto ima dobru karijeru, ali po pitanju društveno-poslovne ljestvice ona je iznad zbog tog rukovodećeg statusa.. ne primjećujem da im to ugrožava brak po bilo kojem segmentu. Činjenice govore za sebe - 10 godina braka, djeca, domaćinstvo, dobro se slažu itd itd.. tako da je to što si rekla samo jedna hrpa generalizacija i predrasuda.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
veverushka je napisao:
Citiraj:
Muškarac koji je siguran u sebe i voli svoju ženu može samo uživati u njenim uspjesima, jer su to indirektno i njegovi uspjesi ( i obrnuto, žena prema muškarcu). Bilo kakva drugačija reakcija i jedne i druge strane u ovom pogledu je odraz manjka ljubavi, samopoštovanja, zrelosti i spremnosti i odlučnosti za ZAJEDNICU.


vrati se nekoliko decenija, pa i vekova u nazad, pa ces se setiti da je do pre samo par decenija muskarac bio taj koji je donosio kuci plodove svog uspeha, kao i da je iskljucivo svojim uspehom odredjivao svoj status u drustvu. samim tim i status svoje porodice. medjutim, kada su se stvari malo obrnule, opstanak porodice kao i jedinke u drustvu nije zavisio samo od muskarca. sada postoji dobar broj muskaraca koji zavise od uspeha svoje suprotne strane, jer su takve okolnosti. to je grozno, ali je tako! i sad zamisli nakon perioda gde je muskarac bio "glava" porodice, sada zena preuzima ulogu. ne zato sto to hoce (a ima i takvih), vec zato sto je takva situacija. i naravno da muskarac ne moze samo da se divi zeninim uspehom, jer se to izmedju ostalog protivi tradiciji. sasvim je shvatljivo zasto muskarci ne mogu da podnesu uspeh suprotne polovine, jer su/ste vi odgajani i uceni da je njihova/vasa osnovna uloga kao zrelog muskarca da se dobro zaposli, visoko odmetne u drustvu i da svojim uspehom omoguci porodici lagodan zivot! medjutim kada se situacija obrne, da li zbog nesnalazljivosti, ili lenjosti ili pak odvijanjem stvari na koje ne moze da utice, muskarac se oseca podredjeno od strane zene i cak potpuno inferiorno. ja se slazem sa tobom da tako ne bi trebalo da bude, jer jeste, ali takav je zivot! i ne verujem u teoriju da ljubav pobedjuje sve! da, postovanje uglavnom ostaje, sto je dobro, ali ljubav... retko kad!

onog trenutka kada muskarac shvati i prizna sam sebi da je njegova druga polovina preuzela stvari u svoje ruke, jer on nije u stanju da ih zadrzi, i jos je uspesna od njega, mozda cak mnogo uspesnija os njega, tad muskarac gubi tlo pod nogama. nazalost, tako je! priznao muskarac to ili ne!!!


Да. Поготово сад код нас раде углавном фирме које запошљавају жене. Значи продавнице, кафићи, кладионице, канцеларије итд. Због тога што не ради индустрија мушкарци су присиљени да раде или на грађевини и сл. и често жене имају бољи посао па су тиме успјешније.
Како је Веверусхка примијетила на жалост тако је признао то неко или не. А узроке зашто је то тако сам објаснио у претходним постовима, значи једноставно због природе.
На западу је мало другачије. Сви имају једнаке прилике па су једнако и успјешни, шесто мушкарци због ега се више труде па постижу више, али сви имају исту шансу. Док рецимо у Африци и у Арапским земљама мушкарци имају већу шансу зато што владају ти религијски закони па су жене подређене. Испада значи да смо ми просјек у овоме као и у свему.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 00:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ne znam koliko dana ili godina su bili u braku. imali su jednu firmu, vrt, Zemlju. velike funkcije. al eto zena je htjela na veci polozaj u toj firmi. zeljela je bolju karijeru.po pitanju drustvene ljestvice zarko je zeljela biti iznad muza. za nju je to znacilo kao licni uspijeh. intelektualnija od muza. mozda je zeljela da se visoko odmetne na toj drustvenoj ljestvici, kako bi omoguci bolji, lagodniji zivot. i omogucila je. :D bila je to Eva. :wink:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 12:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
ne bih bas rekla za sebe da sam osoba puna predrasuda, najvecim delom, jer mi to profesija ne dozvoljava! mi ovde svi govorimo generalno, jer je nemoguce govoriti o ovoj temi iz jedinstvenih slucajeva. a kada nesto kazem ne milsim da to iskljucivo vazi za svakog coveka na planeti. ali nisi u pravu ako mislis da u vecini slucajeva nije bas onako kako sam rekla. druga stvar, tvoj brat je verovatno postigao sve sto je zeleo, pa je sam tim zadovoljan i ne oseca se inferiorno, a i ne verujem da prihodi koje on ulaze u kucu i porodicu nisu nebitni i sam tim nema potrebe da se oseca potcinjenim. ja sam, cini mi se, bila poprilicno jasna i konkretna kada sam navela razloge zbog kojih se muskarac oseca inferiornim od strane zene! i cini mi se da tvoj brat ne spada u takvu kategoriju! vreme ce sve pokazati!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 12:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
Sta ako je veza/brak izmedju homoseksualaca?

Da li izmedju njih ima kompetencije ukoliko status, uspjeh, ekonomsko-profesionalna skala,...
ili je uvijek sve OK u tom smislu buduci da su obe jedinke istog pola? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
NebeskaKrila je napisao:
Sta ako je veza/brak izmedju homoseksualaca?

Da li izmedju njih ima kompetencije ukoliko status, uspjeh, ekonomsko-profesionalna skala,...
ili je uvijek sve OK u tom smislu buduci da su obe jedinke istog pola? :D


:D odlično pitanje. :P

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Pa kontam de je u takvim vezama neko ipak malo dominantniji...i samim tim preuyima ulogu muskarce...ili pak zene. :-? ..zbunih se totalno od ovog fem. liderstva... :lol:

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 22:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
A tek ko ce ici da zivi u ciju kucu? :D
Pa zakoni prirode... :D
Ko ce prestati da cisti kucu nakon potpisa homoseksualnog braka? :D Musko ili musko? Zensko ili zensko? :D


Spontano mi nadoslo ovako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2008, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Mislim da će muž od Eltona Džona morati ubrzo da ga napusti, jer se osjeća inferiorno, obzirom da je Elton Džon brend, i uvaženi muzički stvaralac, aranžer i pjevač, dok njegov muž nema ni upola tako dobru i uspješnu karijeru. Dakle, razvod zagaranotvan.

@ veverushka: tačno, teorije se ne postavljaju na pojedinačnim slučajevima. Ali se obaraju na pojedinačnim slučajevima. :D

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 01:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
NebeskaKrila je napisao:
A tek ko ce ici da zivi u ciju kucu? :D
Pa zakoni prirode... :D


Zakoni prirode kazu da se ljudi istog pola ne vjencaju. Kad se prekrse zakoni prirode u jednom posije je tesko uskladiti ih u drugim stvarima. 8)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 11:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
To kazu zakoni drustva.
I zene traze njegovu transformaciju.

Istina zene su moglo postigle, ali samo nedovoljan broj se je oslobodio i zene kao seksualnog objekta. To je najlaksi i najbrzi put da dostignu neke svoje ciljeve, daleko od toga da je ispravan i samorealizavajuci. Imperativ koje drustvo namece je "budi lijepa", "budi jebozovna" (izvinite na izrazu, ali mozda cete se sloziti sa njim), "budi majka",... A iza toga cijela jedna industrija. Klopka. Njih ne interesuju zene, samo profit.

Ko ce to meni da kaze ko trebam da budem ili ko ne trebam da budem? To ja izabiram.
Nema dominantnog i dominirajuceg, mi smo ih drustveno porodili.

Priroda nas je programirala, kao muskarca i kao zenu, za produzetak vrste. Ostalo se moze doraditi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
vim, potpuno se slazem sa tobom! :wink:

izmedju ostalog, ne mogu da komentarisem odnose izmedju dva ista pola, ne znam, jer nisam gay! 8)

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
NebeskaKrila je napisao:
Ko ce to meni da kaze ko trebam da budem ili ko ne trebam da budem? To ja izabiram.

I da i ne. Društvo je tako organizovano da programira svoje članove. Unosi neke svoje vrijednosti, norme, šablone ponašanja, razmišljanja. Čovjek na kraju sam izabere ali je vrlo upitno koliko je to nametnuti i isprogramirani izbor, a koliko zaista čisti lični. To je upravo ovo što kažeš: Imperativ koje drustvo namece je "budi lijepa", "budi jebozovna". Zaista je tako. Ovo sad ide malo u širinu ali...na ove načine su mnogi mladi upropašteni, mnogi kompleksi su stvoreni (ne odgovaram tim normama pa šta ću sad jadan/jadna ja...moram na plastičnu hirurgiju da se "poboljšam", da budem poželjna...). Ljudi su isprogramirani. Ali većina bi rekla da samo rade ono što zaista žele, da nisu pod uticajem "modernog doba". Zaista u to vjeruju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 12:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
Zaista ponekad mislim da "covjek je on i njegove okolnosti", mada se ne zelim poistovjetiti sa ovom afirmaciom.
Bilo bi isuvise jednostavno, kao opravdanje.
Bilo bi pasivnost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Društvo te isprogramira onoliko koliko ti to sebi dozvoliš. A to se uglavnom dešava kad si pasivan, kao što reče N.Krila, a posebno pasivan u umu i kad ne uključuješ kreativno mišljenje u što veći broj životnih i društvenih procesa i pojava.

Ukratko, ovo je moj život, i niko mi neće nametati suštinske parametre.. društvenim ću se povinovati samo onoliko koliko moram u kontekstu vlastitih potreba i ciljeva.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 14:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
XIX century je napisao:
Društvo te isprogramira onoliko koliko ti to sebi dozvoliš.


Do izvjesne granice.
Proba za taj dokaz je kad odes u zemlje sasvim drugacijih kultura i pocnes da posmatras to drustvo i sebe samu/og. Tad se vidi kontrast i uslovljenost "mog" drustva i mene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Zavisi koliko si pasivan dok živiš u toj drugoj kulturi ( isto kao i u svojoj). mislim da je glavni ključ ovde nešto što se zove kreativni um. da li ćeš biti pratilac trendova i parametara ili njihov nametač i osnivač zavisi od ove stavke :) ovca ili pastir, pitanje je sad. :wink:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
NebeskaKrila je napisao:
Zaista ponekad mislim da "covjek je on i njegove okolnosti",



covek zaista jeste to sto si rekao, hteo ti da se pomiris sa tim ili ne! jedino sto mozes da uradis po tom pitanju jeste da zaista uradis nesto za sta ce te drustvo ili osudjivati ili poci za tobom! zlatne sredine nema! nazalost!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Da se i ja malo izjasnim, prvi put na forumu :D .

Ja definitivno mislim da zena i muskarac mogu biti odlicni prijatelji. Nekad to preraste u nesto vise, narocito ako je i od pocetka bilo malo iskri, ali musko-zenska prijateljstva mogu itekako biti odlicna PRIJATELJSTVA.

Doduse, ja sam jos u gimnaziji, ne znam sta ce biti za par godina sa mnom i mojim prijateljima. Ja i moja najbolja drugarica naprimjer, vise volimo da se druzimo sa muskim prijateljima nego sa curama. Imamo dosta prijatelja i jednog i drugog pola, ali savrseno se snalazimo u muskom drustvu. Povjeravaju nam dosta toga, i obicno (ili uvijek! 8) ) im mi damo bolji savjet nego neki momci. Isto tako, volim cuti misljenje svog najboljeg prijatelja, jer ga cijenim i pametan je, a sigurno bolje zna kako radi muski mozak nego neka moja prijateljica.

A sto se tice prijateljstva nakon veze, i to je moguće. Cesto se cujem sa bivsim momkom i uvijek imamo razloga za razgovor i zezanciju. Ali mi smo raskinuli u sasvim mirnim okolnostima, jer smo shvatili da to nikud ne vodi i da nam je bolje da ostanemo samo prijatelji. Ali neke veze burno zavrse, to je vec nesto drugo. Ali opet ne mozemo reci da je veza razlog da dvoje poslije toga ne budu prijatelji. Da si sa tom osobom i bio samo prijatelj opet bi nasao razlog da se zavadis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs