banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: strah od mraka
PostPoslato: 31 Jan 2008, 19:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jan 2008, 18:45
Postovi: 18
ima li iko da je niktofobičan, da se boji mraka, tame?
ja imam taj problem već 5 godina i ne znam kako da ga se riješim. a sad mi je 22. pa je malo i nezgodno da se u tim godinama bojim mraka. al nije u pitanju mrak. neprestano imam osjećaj da me neko ili nešto promatra iz tame i izluđuje. stvar je još gora što vjerujem u paranormalno, i da je sve moguće što čovjek može zamislit. hoću reći da vjerujem u moć čovječje psihe. pokušavala sam ugasit svjetlo i ne razmišljat o tom. al tad se totalno parališem od straha i jedina funkcija koja radi u mozgu, govori mi da trčim do prekidača. taj način liječenja više neću pokušavati, jer sam posljednji put zamalo polomila noge u mraku kad sam naletila na grijalicu, dok sam pokušavala upalit svjetlo! i need a help :( jer ovo se više ne može podnijet psihički!!!!!

_________________
Lena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 31 Jan 2008, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Moras se javiti psihijatru ako je problem dosao do faze da ti ometa normalno dnevno funksionisanje. Fobije jesu kompleksne i nezgodne, ali ipak postoje nacini da se boris sa njima. A kroz to mora da te vodi strucno lice- sve drugo moze samo pogorsati stanje...

zavisi od fobije, ali ja znam da se vecina fobija rjesava upravo izlaganjem onome sto izaziva fobiju ( homeopatski princip). vidjela sam djecaka u parku, on i mama i pas, ima kinofobiju(strah od pasa), mama ga odvela psihologu, a on rekao mami da mu kupi psa za pocetak terapije.. ne znam da li se posliej izlecio, ali mama mi je rekla da je vidjela pomake nabolje otkako su doveli psa kuci.

ako ti treba terapeut u Banja Luci, javi se na pp da ti dam broj, on radi privatno.

znaj da svaka vrsta fobije nosi odredjenu vrstu problema u pozadini.. negdje sam procitala da zene koje se boje sakatih ljudi, da su bile seksualno represirane u zivotu.. itd. dakle, saznaj korijen pa tuci tamo. sretno :cat:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 00:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Mar 2006, 18:16
Postovi: 160
jel se bojis mraka ili se bojis prestati bojati? ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: i see dumb people
PostPoslato: 01 Feb 2008, 12:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jan 2008, 18:45
Postovi: 18
ne bojim se mraka :) već onog što se skriva u mraku! i ne bojim se ''prestati se bojati''. ne bi tražila inače pomoć.

_________________
Lena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XIX century
PostPoslato: 01 Feb 2008, 12:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jan 2008, 18:45
Postovi: 18
pretpostavljala sam da tu leži neka trauma iz prošlosti. al ne mogu da skontam šta bi to moglo bit. gledala sam puno horora, najviše mi je ostao urezan the grudge (kletva-japanski film) i egzorcizam emily rose (film snimljen po istinitom događaju). a što se tiče psihologa, jednom sam bila zbog neke lijeve stvari i osjećala sam se ko totalni idiot. stvarno ! il sam naletila na pogrešnog (ne)stručnjaka. zanima me može li se otkrit uzrok traume hipnozom ??

_________________
Lena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XIX century
PostPoslato: 01 Feb 2008, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Lena_86 je napisao:
zanima me može li se otkrit uzrok traume hipnozom ??

Vjerovatno može. Valjda sa hipnozom može dosta toga da se riješi, i sazna...o sebi. Čak mislim da se sa hipnozom ljudi liječe i od raznih ovisnosti, npt. pušenje.

I ja mislim da je to kod tebe neka trauma iz prošlosti. Kad si gledala ove horore, u kom periodu života? Kako su oni tada na tebe djelovali? Pošto kažeš da si ih gledala a to znači da su te privlačili, da su ti se gledali. Mnogi ih ne gledaju jer ne mogu i ne žele da ih gledaju. Da li si imala ove probleme prije gledanja tih horora? I ako ne, koliko nakon gledanja horora su ovi problemi počeli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 13:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ja sam sigurna da bi pishoanaliza opet došla do seksualne represije , i kod straha od mraka :) lol

ima jedno generalno pravilo: strah se POMJERA, to se zove transfer ili tako nešto.. evo objasniću primjerom:

ljudi koji se boje insekata imali su stroge roditelje, i na testovima psihoanalize(apstraktne ilustracije) zaista takvi ljudi vide insekte tamo gdje ih drugi ne vide; transfer : prihvatljivije se bojati insekata nego roditelja

ljudi koji se boje pasa su imali autoritativnog oca : transfer: ispravnije je plašiti se psa nego oca..

pa ti vidi čega se ti ZAISTA bojiš i to transferišeš u mrak, duhove itd..

itd.. ovo je sve naučna psihologija dokazala.. itd.. hipnoza još uvek spada u pseudo nauku.

lena, znam dobrog terapeuta, javi se na pp ako ti treba... možeš ti i sama izučavati problem, al će ti trebati mnogo više vremena, a možda nećeš imati tako dobru perspektivu kao terapeut.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
XIX century je napisao:
hipnoza još uvek spada u pseudo nauku

U šta spada a u šta ne spada ne govori baš ništa o kvaliteti metode. To u šta nešto spada su samo ljudske etikete...koje se vremenom mijenjaju. Danas je jedno a sutra drugo. Metoda se ne promjeni već samo ono kako je etiketiramo.

Uz to, nisam siguran da se na hipnozu gleda kao na nešto loše, ne bi se inače dosta koristila od strane psihologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
XIX century je napisao:

ljudi koji se boje insekata imali su stroge roditelje, i na testovima psihoanalize(apstraktne ilustracije) zaista takvi ljudi vide insekte tamo gdje ih drugi ne vide; transfer : prihvatljivije se bojati insekata nego roditelja

ljudi koji se boje pasa su imali autoritativnog oca : transfer: ispravnije je plašiti se psa nego oca..


Ja se bojim i insekata i pasa. A moji roditelji ne samo da nisu bili strogi, nego totalno obrnuto...
Što se tiče horora, draga Lena, i ja sam poslije svakog imala nekoliko neprospavanih noći, a poslije Šestog čula sam spavala sa svjetlom mjesec dana :D Bojim se horora i odavno sam ih prestala gledat. Mrzim ih... A sva sreća, sve sam ih zaboravila... :D
Prestani gledat horore. I meni su se stalno priviđali zvukovi :lol: :lol: :lol:
Najbolje bi bilo da dijeliš sobu s nekim, ja se tad nisam bojala... Poslije sam se preselila u svoju sobu i sad mi nije frka sama spavat u sobi... al dugo sam se bojala, čak sam ostavljala nekad upaljeno svjetlo u hodniku... Sad mogu u mrklom mraku.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Vader je napisao:
XIX century je napisao:
hipnoza još uvek spada u pseudo nauku

U šta spada a u šta ne spada ne govori baš ništa o kvaliteti metode. To u šta nešto spada su samo ljudske etikete...koje se vremenom mijenjaju. Danas je jedno a sutra drugo. Metoda se ne promjeni već samo ono kako je etiketiramo.

Uz to, nisam siguran da se na hipnozu gleda kao na nešto loše, ne bi se inače dosta koristila od strane psihologa.


naravno, vader, slažem se s tobom.. jedno su elementi hipnoze u psihoterapeutskom radu, a drugo je hipnoza kao puna terapija :)

@ ajlin> ne moraju ti roditelji biti strogi da bi ih se ti bojala. čak ne moraš biti ni svjesna da ih se bojiš

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 17:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Sep 2006, 23:41
Postovi: 1597
Lokacija: banja luka
ja imam fobiju od buba! mogu reci da se smanjio intenzitet straha u poslednjih par godina evo kako (nikad nisam bila kod psihijatra psihologa i sl zbog toga..) nasla sam nacin kako da budem jaca od toga. kad sam OBUVENA ne bojim ih se. ovo je malo i smijesno ali je tako. ako nista imam osjecaj da svaku bubu mogu zgaziti i onda se manje bojim! :D

stvarno ne mogu da skontam koji nacin bi mogao upaliti kod mraka osim nekog malog svjetla koje bi tu bilo i tako nesto... posjeta psihijatru nije na odmet ako stvarno ne znas kako da se izboris sa tim. a ovo za horore --- PRESTANI ih gledati! ja sam prestala jednostavno koja je to glupost uzivati u tome da se necega PLASIS meni to nije shvatljivo jer adrenalin se moze dici na milion drugih nacina!!!

lena srecno :wink:

_________________
Truth indeed rather alleviates than hurts, and will always bear up against falsehood, as oil does above water.
-Miguel de Cervantes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
meni horori nikad nisu bili strašni.. više smiješni, jer znam proces snimanja filma, koji uvijek imam u svijesti kad gledam film bilo kojeg žanra, pa se time gubi na mistici itd.. jednom sam gledala neki horor kod drugarice kad smo bile tinejdžerke, i stomak nas je zabolio od smijeha

lena, imaš i tehniku nekontrolisanog smijanja : kad te uhvati strah, kreni se na silu i što glasnije smijati.. kao ha ha ha ha ha .. pusti da te smijeh ponese

ja imam od pacova i visine.. s tim što je ovaj od visine prestao otkako skijam i penjem se na žičaru.. znatno se smanjio.. jer obožavam skijanje, a to ne može proći bez žičare.. i da važno: moj strah od visine je samo na otvorenim površinama i bez ograde ( npr. krov zgrade, most).. a nikad u zatvorenim ( npr avion ili ako gledam kroz prozor sa 14. sprata zgrade Vlade :D ). možda se osjećam zaštićeno kad sam u zatvorenom, itd.. sad bi Frojd došao do vaginalnog kanala, garant :roll:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: XIX century
PostPoslato: 01 Feb 2008, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Lena_86 je napisao:
pretpostavljala sam da tu leži neka trauma iz prošlosti. al ne mogu da skontam šta bi to moglo bit. gledala sam puno horora, najviše mi je ostao urezan the grudge (kletva-japanski film) i egzorcizam emily rose (film snimljen po istinitom događaju). a što se tiče psihologa, jednom sam bila zbog neke lijeve stvari i osjećala sam se ko totalni idiot. stvarno ! il sam naletila na pogrešnog (ne)stručnjaka. zanima me može li se otkrit uzrok traume hipnozom ??

Dobrodosla u klub! I ja sam tu ako te tjesi. :)


I ja se plasim mraka , ali kako - kad. Isto imam (dobijem) osjecaj kao da me neko posmatra. Ima toga jos, al nebi sad o tome.
Kao dijete nisam se niceg bojala. To je doslo godinama. Kao tinejdzerka sam obozavala da gledam horor filmove.
Vjerovatno je (i)od toga.
Ali ima tu i druga stvar. Covjek kako je sve stariji, dosta toga prozivi, procita, gledaju se svakve emisije pogotovo one o paranormalnom i o misticnom se dobro zaprze u podsvijest, cuje se dosta toga od drugih koji su nesto prozivjeli dozivjeli...
i normalno da ce takvo nesto utjecati na zivto. No dobro, nisu svi ljudi isti. Neki su mnogo osjecajni sentimentalni pa uzmu sve zdravo za gotovo i uzive se u to sto cuju, vide.

Ja sam primjetila kod mene kad ugasim svjetlo i kad bas razmisljam o tome " e sta cu sad vidjeti, hocu li sta vidjeti.. sta se ono tamo culo, sta susti... itd." onda i dodje strah jer ga ja prizivam, a nekad kad sam umorna ili kad ne razmisljam uopste o tome ili jednostavno ne obracam paznju, onda vise nema straha.
Znaci da je sve u glavi. Dobra li je ona izreka "Kakve su ti misli, takav ti je zivot". :)

Ne znam stvarno sta bih ti savjetovala. Ako je ikako moguce kontrolisi svoje misli. Jednstavno ne razmisljaj o negativnim stvarima, nemoj pred spavanje da gledas horore ili citas knjige iste vrste. :) Ako zivis sama, jest da je malo teze, ipak kad ima neko mnogo je lakse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vader
PostPoslato: 01 Feb 2008, 17:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jan 2008, 18:45
Postovi: 18
Gledala sam kletvu s 18 godina a godinu dana prije sam počela spavat s upaljenim svjetlom. s tim da je poslije filma postalo nepodnošljivo. prije filma bi mi sestra izgasila svjetlo kad ja zaspem. sad se automatski budim kad nestane struje ili neko ugasi svjetlo. a što se tiče horora ,gledala sam sve i svašta i nikad se nisam bojala nekoog strašila iz njih. u ta čuda ne vjerujem. al svakako vjerujem u đavla,jer ako postoji dobro ,onda postoji i zlo.

_________________
Lena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
XIX century je napisao:
lena, imaš i tehniku nekontrolisanog smijanja : kad te uhvati strah, kreni se na silu i što glasnije smijati.. kao ha ha ha ha ha .. pusti da te smijeh ponese

i gledaj da tu tehniku praktikuješ u bioskopu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vader
PostPoslato: 01 Feb 2008, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Lena_86 je napisao:
Gledala sam kletvu s 18 godina a godinu dana prije sam počela spavat s upaljenim svjetlom. s tim da je poslije filma postalo nepodnošljivo. prije filma bi mi sestra izgasila svjetlo kad ja zaspem. sad se automatski budim kad nestane struje ili neko ugasi svjetlo. a što se tiče horora ,gledala sam sve i svašta i nikad se nisam bojala nekoog strašila iz njih. u ta čuda ne vjerujem. al svakako vjerujem u đavla,jer ako postoji dobro ,onda postoji i zlo.

A zasto si ti toliko sigurna da bas tebe ceka zlo u mraku?! :)
Ima i dobrih stvari koji se desavaju u mraku. :D :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
ju leona, jesi zločesta :lol:

@ nerevar: :D :lol: .....

evo za sviju vježba protiv straha i stresa : smijati se ko lud 10 minuta bez prestanka.. ha ha ha, mijenjajte intonaciju i visinu i glasnoću, al uvijek HA HA HA ... pa mi posle recite kako vam je bilo.. nek traje 10-15 minuta. :D

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Leona
PostPoslato: 01 Feb 2008, 18:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Jan 2008, 18:45
Postovi: 18
Istina je da čovjek što je stariji više zna i više činjenica prihvaća. al kako da ne vjeruješ u te misteriozne horor stvari kad je milion primjera,i svjedoka! dijelim sobu sa sestrom i ona već dvije godine koristi ono čudo za oči da joj ne smeta svjetlo. račun za struju mjesečno dolazi 80-90 km i jadni tata šuti i plaća.svi se trude da spase moje živce, a ništa se ne mijenja.

_________________
Lena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 18:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
udaj se i spavaj sa mužem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lena
PostPoslato: 01 Feb 2008, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
XIX century je napisao:
evo za sviju vježba protiv straha i stresa : smijati se ko lud 10 minuta bez prestanka.. ha ha ha, mijenjajte intonaciju i visinu i glasnoću, al uvijek HA HA HA ...

Znači ti si ta o kojoj pričaju neki sa psihijatije :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs