banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 01 Feb 2008, 00:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Mar 2006, 18:16
Postovi: 160
kontam da se time komfor i dobija jer kao sto gazda rece boli te kurac za sve .. verovatno i gresim sta ja znam
daamir je napisao:
Sto se odgadja, to se ne dogadja.

catchy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 18:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2008, 00:39
Postovi: 193
Odlicna knjiga! Preporucujem i ostale De Melove knjige: Novi dan, Put Ljubavi, Damari ( i mislim da ih bas treba citati tim redom)
ja sam ih imala obicaj citati kad sam tuzna (pored druzenja s dragim prijateljima i dobre muzike, najbolji su lijek :):) )

evo par citata iz 'Puta ljubavi':
''Razmislite o nekoj bolnoj epizodi u svom zivotu. Za koliko takvih iskustava danas treba da budete zahvalni jer ste se pomocu njih promijenili nabolje i sazreli.''

''Za sada, neka sve ide kako ide, i uzivacu u sadasnjem trenutku, jer me je zivotno iskustvo naucilo da mogu da uticem na stvari tek kada se dese, nikad prije toga, kao i da mi sadasnjost uvijek daje dovoljno podsticaja i energije da se suocim sa svakim problemom.''

''Nemojte strepiti za sutra, jer ce to sutra misliti za sebe: svaki dan ima dovoljno svojih neprijatnosti.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 18:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Taj zadnji je Hristov citat iz Evanđelja. Inače od ostalih njegovih knjiga sam čitao još samo Damare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2008, 00:39
Postovi: 193
Vader je napisao:
Taj zadnji je Hristov citat iz Evanđelja. Inače od ostalih njegovih knjiga sam čitao još samo Damare.


Pa da, De Melove knjige, u stvari, jesu prepricane zbirke ucenja raznih religija.
Ako ti se svidjelo Budjenje, svidjece ti se i Novi dan i Put ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Moguće, mada sam čuo da mu je Buđenje najbolja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 23:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
Ako je neko citao njegovu knjigu Wellsprings. A Book of Spiritual Exercises, zanimali bi me komentari.

Ja samo mogu da kazem da mu je pocetak Realnosti, njen Zakljucak, koji pocinje ovako:

"Zamisljam da cu danas umrijeti.

Trazim vrijeme da budem nasamo
i redaktujem za moje prijatelje neku vrstu testamenta
u kom bi sljedece tacke
mogle konstruisati toliko drugih kapitula:..."


Meni se ova knjiga ucinila jako zanimljivom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2008, 22:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Nisam citao tu knjigu. Imas li kakav link za download?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 23 Feb 2008, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
Evo stavio sam knjigu na sajt , to je neko fino sredio u word formatu, na početku imate spisak poglavlja u obliku linkova pa možete lako ići na poglavlja, ima par štamparskih grešaka ali je to to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2008, 23:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Hvala, ali mislio sam na ovu knjigu: Wellsprings. A Book of Spiritual Exercises


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 00:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Aha, tu nemam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2008, 14:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2006, 16:44
Postovi: 323
daamir je napisao:
Imas li kakav link za download?


Nemam, na zalost. Nasla sam je u jednoj knjizari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2008, 13:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Citiraj:
Postoji jedna velika iluzija, a to je da je veoma važno da budemo poštovani, da budemo voljeni i cenjeni, da budemo važni. Mnogi govore da je u nama usađena prirodna potreba da budemo voljeni i cenjeni, da pripadamo nekome. To je laž, neistina. Odbacite ovu iluziju i bićete srećni. Mi imamo prirodnu potrebu za slobodom, imamo prirodnu potrebu da volimo, ali ne i da budemo voljeni.

Interesuju me vasi komentari na ovaj citat iz knjige...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2008, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Ne znam ...mozda ce moje tumacenje zvucati plitko..ali mislim da se slazem sa navedenim...Kod mene je sloboda npr. u pitanju...Biti voljen nosi i neku dozu odgovornosti...tako reci ulogu...Voljena osoba ocekuje da ce uvijek dobijati istu kolicinu ljubavi...A kad shvati da sve to moze da se ugasi ako nije dovoljno emocionalno inteligentna javljaju se egocentricne frustracije...koje ponekad mogu da odvedu na sasvim drugu stranu daleko od ljubavi pa i same srece,..A voljeti nekog...tj...pronalaziti neko zadovoljstvo ili cak srecu u trenucima sa tom osobom...bez zelje i ocekivanjem nagrade za bezuslovno poklonjene emocije..po meni je prava sloboda i sreca po mom licnom izboru... :black:

_________________
We are the knights who say Ni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Mar 2008, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slažem se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2008, 23:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Evo nesto vezano za uslovljavanje srece, iz knjige "Moc ljubavi" (Don Migel Ruis). Inace, knjiga je jako dobra, podsjeca me na "Budjenje", ali imam posudjeno samo stampano izdanje, nemam e-book, pa ne mogu podijeliti sa vama cijelu knjigu, nazalost.
Izvinjavam se ako ima koja greska da mi se omakla, posto sam skenirao i OCR-ovao tekst.

"Covek koji nije verovao u ljubav"

...Bili su veoma slični, i brzo su postali najbolji prijatelji. Njihov odnos bio je izvanredan. Poštovali su se međusobno, i nikada nisu izneverili jedno drugo. Svaki njihov zajednički trenutak bio je srećan. Među njima nije bilo ni ljubomore, ni medusobne kontrole, ni posesivnosti. Slagali su se sve bolje i bolje. Uživali su u svakom zajedničkom trenutku, jer su se sja-jno provodili. Kad bi se rastali, nedostajali su jedno drugom.

Jednoga dana, dok je bio na putu, čoveku pade na pamet nešto neobično. Pomislio je: „Hmm, možda je ono što osećam prema njoj ljubav. Ali, ona je potpuno različita od svega što sam osećao do sada. Ona nije onakva kakvom je opisuju pesnici, niti onakva kakvom je prikazuju sveštenici, jer ja ne osećam nikakvu odgovornost prema njoj. Ja od nje ne tražim ništa; ne osećam potrebu da se ona brine o meni; ne krivim je za svoje neuspehe niti je opterećujem svojim problemima. Poštujem njeno mišljenje i njena osećanja. Ona me ne sputava; nimalo mi ne smeta. Ne osećam ljubomoru kad je ona s nekim drugim; ne osećam zavist prema njenom uspehu. Možda ljubav ipak postoji, ali ona nije onakva kakvom je ljudi smatraju."
Jedva je čekao da se vrati kući i razgovara s njom, da joj ispriča o čemu je razmišljao. Čim je počeo da govori, ona je rekla: „Tačno znam o čemu pričaš. I ja sam već davno došla na istu ideju, ali nisam htela to da ti kažem, jer znam da ne veruješ u ljubav. Možda ljubav stvarno postoji, ali ona nije onakva kakvom smo je mi zamišljali." Odlučili su da postanu ljubavnici i počnu da žive zajedno, i za divno čudo, ništa se nije promenilo. Još uvek su se medusobno poštovali, podržavali jedno drugo, i njihova ljubav bila je sve jača. Srca su im bila puna ljubavi čak i zbog najmanjih sitnica, jednostavno zato što su bili toliko srećni.

Muškarčevo srce bilo je toliko puno ljubavi da mu se jedne noći dogodilo čudo. Gledao je u zvezde, a njegova ljubav bila je tako snažna da se najlepša zvezda spustila s neba i našla se u njegovim rukama. Zatim se dogodilo još jedno čudo, i njegova duša se stopila s tom zvezdom. Bio je neverovatno srećan, i jedva je čekao da ode kod žene i da joj pokloni zvezdu kao dokaz svoje ljubavi. Čim joj je spustio zvezdu u ruke, ona oseti sumnju. Njihova ljubav bila je ogromna, ali u tom trenutku, zvezda joj ispade iz ruku i razbi se na milion komadića.
Sada jedan stari čovek luta svetom i kune se da ljubav ne postoji. A jedna lepa stara žena čeka ga kod kuće, roneći suze zbog onoga što je nekada imala u svojim rukama, ali je to, u samo jednom trenutku sumnje, ispustila. To je priča o čoveku koji nije verovao u ljubav.

Ko je pogrešio? Možete li da pogodite šta se dogodilo? Pogrešio je muškarac, zato što je pomislio da ženi može da da svoju sreću. Zvezda je bila njegova sreća, i on ju je predao njoj u ruke. Sreća nikada ne postoji izvan nas. On je bio srećan zbog ljubavi koja je postojala u njegovom srcu; ona je bila srećna zbog ljubavi koju je nosila u svom. Ali, čim ju je on učinio odgovornom za svoju sreću, ona je razbila zvezdu, jer nije mogla da bude odgovorna za njegovu sreću.
Koliko god da ga je ta žena volela ona nikada ne bi mogla da ga usreći, jer nije znala šta je u njegovoj glavi. Nikada ne bi mogla da zna šta on očekuje, jer ona ne može znati njegove snove.
Ako svoju sreću predate nekom drugom u ruke, pre ili kasnije, ta osoba će je razbiti. Ako svoju sreću date nekom drugom, on ili ona vam je uvek mogu oduzeti. Sreća može poticati samo od vas i biti rezultat vaše ljubavi, i vi sami ste odgovorni za svoju sreću. Nikada ne smemo drugome prepustiti odgovornost za svoju sreću, ali kada dođemo u crkvu da se venčamo, mi razmenjujemo prstenje. Predajemo svoju zvezdu u ruke drugome i očekujemo da će ta osoba usrećiti nas, a mi nju. Bez obzira koliko volite nekoga, nikada ne možete postati ono što ta osoba očekuje od vas.
Ovo je greška koju većina nas pravi od samog početka. Svoju sreću zasnivamo na drugoj osobi, a to ne može da funkcioniše. Obećavamo ono što ne možemo da ispunimo, i zato smo osuđeni na neuspeh.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2009, 22:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Nisam vidio ranije da postoji ova tema (a i nije me odavno bilo), evo kolekcija knjiga od de Mella ... Ukupno 4 knjige: "Budjenje", "Damari I i II", "Put ka Bogu" i "Put ljubavi".

http://rapidshare.com/files/196527579/de_mello.zip.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 23:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vader je napisao:
Knjiga "Buđenje" od Antoni de Mela je po meni mnogo mnogo dobra.

Pst.Odaći ti jednu tajnu.Antoni de Melo ne postoji........
Proguglaj malo,nigdje se ne spominje osim na forumima sa ex-yu područja.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
http://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_De_Mello

http://www.youtube.com/results?search_q ... rch=Search

http://www.demello.org/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2009, 23:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
jbg,moj bed.meni rekli da ne posoji,ljudi u koje nisam imao razloga da sumnjam :oops:ljudi koji se bave izdavaštvom. :oops: :oops: :oops:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2009, 09:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Ne postoji "Antoni de melo" vec "Anthony de Mello" :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs