banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 00:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Rosy je napisao:
paraplegicar ili cak kvadriplegicar

A jel' može Rosy da nama manje pametnima pri upotrebi ovakvih termina u zagradi sa par riječi kažeš šta oni znače? ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 15:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Lithium, napisala si: "Naravno, slozit cu se sa Vaderom da je moc autogusestije gotovo bezgranicna ". Prijateljsko pitanje: sta si TI pomocu autosugestije bezgranicno uradila?
>
Vaderu, napisao si jednom prilikom "Nepomućena, čvrsta vjera čuda čini." Prijateljsko pitanje: sta si TI cudotvorno uradio pomocu vjere?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 16:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Vader je napisao:
Rosy je napisao:
paraplegicar ili cak kvadriplegicar

A jel' može Rosy da nama manje pametnima pri upotrebi ovakvih termina u zagradi sa par riječi kažeš šta oni znače? ;)


Vader , pa rekla sam "nepokretnim " , izvinjavam se, ali napomenula sam :wink:

paraplegicar (djelimicna oduzetost udova, znaci samo donjeg dijela tijela),
kvadriplegicari(totalna oduzetost udova-najcesci uzrok povrede vratnog dijela kicme).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2003, 20:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Rosy je napisao:
paraplegicar (djelimicna oduzetost udova, znaci samo donjeg dijela tijela),
kvadriplegicari(totalna oduzetost udova-najcesci uzrok povrede vratnog dijela kicme)

Jel' to samo privremeno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2003, 16:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Da li je to Vaderu i Lithium maca pojela jezik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2003, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gumica je napisao:
Da li je to Vaderu i Lithium maca pojela jezik?

Na početku sam naveo neke primjere moći vjere/placeba/autosugestije i ti u to možda ne vjeruješ, možda jer je poteklo od mene, no nema veze. Onda je Najgora napisala nešto slično samo što je ona to nazvala placebo. Potom je i Rosy napisala ponešto a onda i Lithium. Najgora, Rosy i Lithium ne vjeruju u svakakve stvari u koje ja vjerujem već posmatraju više sa naučne strane pa su sa te strane i pisali. I onda nakon svega toga na scenu stupaš ti i kažeš:

"Kazete vjera, autosugestija(, ...) ima bezgranicnu moc. Samo se vi tjesite, ha ha ha"

I šta ja tebi onda dalje da pričam???

Da te ubjeđujem u ono u šta ja vjerujem neću.

Ti sad samo čekaš da ti Lithium i ja bilo šta kažemo da bi ti nakon toga opet rekao nešto u smislu: "Kazete vjera, autosugestija(, ...) ima bezgranicnu moc. Samo se vi tjesite, ha ha ha".

I zašto bih ja onda tebi nešto pisao?
Slobodno (ne)vjeruj šta hoćeš.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2003, 13:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
CAO, ovako: Iskreno, nije vazno da li ja vjerujem ili ne vjerujem u to. Kako je neko napisao to je cinjenica i nema oko nje diskusije, znaci moguce je pomocu vjere nesto uciniti. Ja sam htio staviti naglasak na to da TI nisi nista uradio pomocu vjere, znaci: MENI PRODAJES ONO STO NI SAM NEMAS. Hm, Vaderu. Ja trenutno citam knjigu "Autobiografija jednoj jogija" pa mi ne pada na pamet poslije toga da ljudima govorim, joga ima bezgranicnu moc, joga je spas, ucite jogu, joga, joga . . . Pusti jogije da propagiraju jogu, pusti one koji su vjerom nesto ucinili da pricaju takve stvari kao sto ti pricas. Ja se ne bavim "mentalnom razbibrigom", nego cinjenicnim stanjima. Jos preciznije pitanje: gdje si ti u toj vjeri, gdje je to tvoje mjesto u vjeri, kakve veze ima tvoja psiha sa vjerom? Ti trebas znati trenutno samo jedno, da ne znas. Posto ne znas, a oko tebe ima 1000 ljudi cija je zivotna filozofija za duhovnost drugacija onda ti ne ostaje nista drugo nego da NIKOME NISTA NE VJERUJES i da pocnes da istrazujes i ispitujes, a to nije u knjigama. ALi reci mi ako neces da odgovaras na pitanja (ako hoces da se ogradjujes) necu ti onda ni postavljati pitanja. Kad sam rekao da se vi tjesite sto autogugestija ima bezgranicnu moc, mislio sam da se ne mozes probuditi pomocu autosugestije (vjere), jer ona je najbolji sedativ za spavanje. Mozda grijesim, uputi me! A mozda sam i u pravu, uostalom kako ti mozes znati da li ja znam ili ne? Kako ti provjeravas autenticnost necijih rijeci? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2003, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gumica je napisao:
Ja sam htio staviti naglasak na to da TI nisi nista uradio pomocu vjere

Ako ti tako kažeš...

Citiraj:
mislio sam da se ne mozes probuditi pomocu autosugestije (vjere)


Na kakvo buđenje misliš? Ako misliš na buđenje od spavanja onda da ti kažem da se autosugestijom može probuditi onda kad to hoćeš. Metode postoje, za jednu sam nedavno čuo od nekoga ko ju je praktikovao sa velikim uspjehom. Metode za to imaš i u Silvi metodi kontrole uma. Lično nikad nisam probao pa ti ne mogu reći iz mog iskustva.


P.S.
Interesantan taj Paramahansa Yogananda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2003, 19:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
A ti opet ne dajes odgovore na pitanja koja sam ti postavio, kao da pisem nekom drugom. Jako si zanimljiv sagovornik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2003, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gumica je napisao:
gdje si ti u toj vjeri, gdje je to tvoje mjesto u vjeri, kakve veze ima tvoja psiha sa vjerom?

Ja zaista ne znam kako da ti odgovorim na ovo. Ako tebi nešto znači što ti ja ne mogu odgovoriti na ovo onda mi je drago.

Citiraj:
Kako ti provjeravas autenticnost necijih rijeci?


Upoređujem sa mojim iskustvom, sa mojim dotadašnjim saznanjima, sa mojim nekim unutrašnjim osjećajem, pročitam negdje o tome, razgovaram o tome sa drugima, pitam nekoga ko zna više od mene a ako nemam nikakvih saznanja o tome onda ne donosim sud u terminu tačno-netačno. Naravno, i kad donesem neko mišljenje o autentičnosti nečijih riječi zna se desiti da kasnije vidim da nisam bio u pravu.

I još nešto, o vjeri ne možeš pričati kao o nauci, ne možeš o vjeri pričati kao o matematici, fizici, hemiji. Plodove nečije vjere ne možeš vidjeti i dobiti preko foruma, plodove tuđe vjere bi i mogao vidjeti ali bi tu osobu morao jako dobro lično poznavati, tako neke meni u duhu bliske osobe bar djelimično vide plodove moje vjere a i ja bar djelimično vidim plodove njihove vjere. To nije kao da ja sad npr. iskoristim neko svoje modelarsko znanje i napravim maketu aviona i o tome ti kažem i ti kažeš "dokaži, pokaži" i nađemo se u gradu i ja ti pokažem maketu aviona. Plodove vjere ne možeš tako vidjeti. A ako to tebi automatski govori da vjera pa i njeni neki plodovi ne postoje jer nisu lako opipljivi kao maketa aviona onda u redu, vjeruj tako.
Reći ću još i to da sam najbolje stvari u mom životu postigao vjerom i onim što je slijedilo iz te vjere. Slobodno ne vjeruj u to ali nemoj tražiti da ti to dokažem jer te stvari nisu opipljive, posebno za nepoznatu osobu sa foruma...zasad nisu, nadam se da će biti.
A trebao bi da znaš da vjerom svi svakodnevno barataju pa makar bili i najokorjeliji nevjernici i izrugivači vjere, ovde ne mislim na religioznu vjeru već vjeru uopšte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2003, 13:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2003, 12:54
Postovi: 379
Lokacija: Banja Boston Luka
e sve je to fino o vjeri sto se prica ali mislim
da smo se malo udaljili od teme
mislim da bolesniku treba reci istinu,a vjera,
autosugestija i ostalo onda treba du stupe na snagu
kako se osjeca bolesnik od koga svi kriju njegovu bolest
i koji sam nesto naslucuje,a kako mu se svi samo smjeskaju
i govore da je to bezopasno,on sam dolazi do zakljucka da je
to nesto opasno,vjerovatno fatalno,i da mu svi zele samo
olaksati poslednje dane....................................................
istina istina istina
i naravno pomoc oko "nosenja" sa njom

_________________
Cheers


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Feb 2003, 14:17 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
istinu i samo istinu. niko ne voli da se nesto krije od njega. kad bi primjetio da ljekar pokusava nesto da sakrije od mene, uh, kako bi mu ja onda skakao pod noge :lol:
ma promjenio bi ljekara.

sto se tice vjere, autosugestije, navijam za vedera i lithijum. gumice tesko je to tebi objasniti jer nisi imao iskustva. licna iskustva pomazu i znaju da li ima ista od vjere i autosugestije. evo da ti navedem jedan primjer zasto je to tesko tebi objasniti. marks je rekao da je religija opijum, i da Bog ne postoji, ali njegova najveca greska je sto on polazi od te predpostavka da Bog nepostoji, a nije dokazao. e ajd ti sad reci kako njemu reci da Bog postoji. nesto slicno je i sa tobom, kako tebi pricati o tome, kad ti bez razloga odbacujes u samom startu.

i dalje sam za istinu, pa kud puklo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Mar 2003, 16:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Feb 2003, 11:59
Postovi: 13
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kako reci osobi u cijim ocima,glasu, pokretu,osmijehu, svakoj rijeci vidis strah od smrti reci da ce joj taj gost ubrzo zakucati na vrata? Lako je reci za istinu sam pa kud puklo da puklo ali tesko je to i uraditi kada si u takvoj situaciji jednostavno nemas snage a ni prava da toj osobi vec besane i strahovitim mislima prozete noci ucinis jos strasnijim i nepodnosljivijim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs