banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 07:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Okt 2007, 08:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Na ovu temu me potaklo nekoliko poruka od jednog ovdasnjeg korisnika koji me u posljednje vrijeme poceo maltretirati.

Covjek sam sebi postavlja pitanja, sam sebi daje odgovore, izvlaci samo njemu jasne zakljucke. Ispocetka sam prihvatila diskusiju s njim, a sad vidim da nema nade. Poceo mi je prijetiti kako mi se vise nece obracati putem pp, nego ce pisati na forumu 'onako kako zasluzujem'. Mislim WTF !?!

Covjeku ocito ne pada mu na pamet da je ovo cyber svijet, da me licno ne poznaje, i da za razliku od njega nisam ovdje da bih non-stop ispravljala neke krive Drine i vodila cyber ratove.

Jeste li imali slicna iskustva ?

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Nije cyber-svijet nerealan. Situacija u kojoj se nalazimo ovde je specifična, pa su i pravila ponašanja specifična. Što ne znači da je to nerealno, već samo drugačije.

Dobijao sam svašta na PP, s tim što nisam upadao u neugodne situacije, više komične.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
blue je napisao:
Nije cyber-svijet nerealan. Situacija u kojoj se nalazimo ovde je specifična, pa su i pravila ponašanja specifična. Što ne znači da je to nerealno, već samo drugačije.


To je u redu, ali ipak treba razumjeti da samim tim sto nekoga 'vidis' na forumu, ne znaci i da ga/je poznajes. Prirodno je da sticemo utiske jedni o drugima, ali nije prirodno da kazes "Pokazacu ja tebi" na osnovu nekih poruka. To nije u redu i mislim da granici sa patoloskim ponasanjem.

Sve sto hocu reci je da mozda mozemo steci uvid o nekome kroz forumske poruke, ali to je samo parcijalan uvid i ne mozemo se bas zanositi da mi poznajemo tu osobu i prelaziti granice koje ne bismo prelazili sa nepoznatim osobama na bilo kom javnom mjestu.


Citiraj:
Dobijao sam svašta na PP, s tim što nisam upadao u neugodne situacije, više komične.


Meni ove poruke koje sam dobila uopste nisu smijesne. Drske da, neprimjerene da, smijesne ni najmanje.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Jel' se ti bojis? Koga? Cega?? Sta tebi mogu rijeci?
Svi govore "nervira me ovaj onaj ovo ono" a i dalje citaju, odgovaraju i slicno. Kad dobijes PP od nekoga s kim ne zelis da komuniciras, jednostavno obrisi bez citanja. Sto manje znas manje se nerviras.

Svi mi padamo u vatru "odgovaranja". "Daj da vidim sta je sad napisao, ali necu odgovoriti", pa onda ipak odgovorimo...i tako u krug, u nedogled.

Kako te neko moze maltretirati porukama?? Reci ti sve i svasta? Zar ti toliko znaci misljenje neke nepoznate osobe sa kojom niti komuniciras, niti tu istu osobu poznajes licno? Ko je u tome onda labilan? Taj koji pise sve i svasta ili ti koja se "lozis" na te poruke?? (nemoj me pogresno shvatiti). Zasto te toliko pogadjaju rijeci nekoga ko ti ne znaci nista u zivotu? Sto se vise lozis, vise ces da dobijas takve poruke.

Cyber svijet je realan onoliko koliko mu mi to dozvolimo.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Helena je napisao:
Jel' se ti bojis? Koga? Cega?? Sta tebi mogu rijeci?
Svi govore "nervira me ovaj onaj ovo ono" a i dalje citaju, odgovaraju i slicno. Kad dobijes PP od nekoga s kim ne zelis da komuniciras, jednostavno obrisi bez citanja. Sto manje znas manje se nerviras.

Svi mi padamo u vatru "odgovaranja". "Daj da vidim sta je sad napisao, ali necu odgovoriti", pa onda ipak odgovorimo...i tako u krug, u nedogled.

Kako te neko moze maltretirati porukama?? Reci ti sve i svasta? Zar ti toliko znaci misljenje neke nepoznate osobe sa kojom niti komuniciras, niti tu istu osobu poznajes licno? Ko je u tome onda labilan? Taj koji pise sve i svasta ili ti koja se "lozis" na te poruke?? (nemoj me pogresno shvatiti). Zasto te toliko pogadjaju rijeci nekoga ko ti ne znaci nista u zivotu? Sto se vise lozis, vise ces da dobijas takve poruke.

Cyber svijet je realan onoliko koliko mu mi to dozvolimo.
:thumbleft:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Helena je napisao:

Kako te neko moze maltretirati porukama?? Reci ti sve i svasta? Zar ti toliko znaci misljenje neke nepoznate osobe sa kojom niti komuniciras, niti tu istu osobu poznajes licno? Ko je u tome onda labilan? Taj koji pise sve i svasta ili ti koja se "lozis" na te poruke?? (nemoj me pogresno shvatiti). Zasto te toliko pogadjaju rijeci nekoga ko ti ne znaci nista u zivotu? Sto se vise lozis, vise ces da dobijas takve poruke.


Shvatam te upravo onako kako si napisala.

"Ne lozim" se uopste, samo pokusavam liku ukazati da nije u pravu u nacinu izvodjenja zakljucaka i da je u iluziji da zna ljude ( bilo koga ) s kim na ovaj nacin komunicira.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 11:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Čovjek može pokušati da bude jasan i precizan, a da pri tome nema nikakvog uticaja na ono što će drugi da vidi u njegovim riječima. Komunikacija nije ništa jednostavno, jednom kada se u razgovoru udaljimo od opštih mjesta potreban je napor da se ostvari razumijevanje.

Situacija može da ode u drugom smjeru, ka potpunom nerazumijevanju, kao što se tebi desilo.

Nemam nikakvo rješenje za tvoj problem. Mislim da ćeš i ti nakon prospavane noći misliti da si sve to preozbiljno shvatila. Evo, ja uopšte ne čitam preganjanja i prozivanja po forumima. Nemam volje, jedva da ih registrujem, ne interesuju me. Taj može da napiše šta hoće, ja neću čitati dalje od prve rečenice, ako uopšte naletim na takvo nešto.

P.S. Ne kažem da sam ja toliko bitan da nije bitno ništa što ja ne primijetim, ali jesam prosječan posjetilac foruma i vjerujem da mnogi ovde misle isto.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
Japanese_rose je napisao:
"Ne lozim" se uopste, samo pokusavam liku ukazati da nije u pravu u nacinu izvodjenja zakljucaka i da je u iluziji da zna ljude ( bilo koga ) s kim na ovaj nacin komunicira.

ha! ha! look who's talking!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
blue je napisao:
Komunikacija nije ništa jednostavno, jednom kada se u razgovoru udaljimo od opštih mjesta potreban je napor da se ostvari razumijevanje.


Istina, komunikacija je delikatna vjestina.

Citiraj:
Situacija može da ode u drugom smjeru, ka potpunom nerazumijevanju, kao što se tebi desilo.


U pravu si.

Citiraj:
Nemam nikakvo rješenje za tvoj problem. Mislim da ćeš i ti nakon prospavane noći misliti da si sve to preozbiljno shvatila.


Vjerovatno si i ovdje u pravu, samo sto se ovakve stvari desavaju cesto na forumima. Sve je ok dok se ne prelaze granice u komunikaciji s nepoznatim ljudima, zar ne ?

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
nerevar je napisao:
Japanese_rose je napisao:
"Ne lozim" se uopste, samo pokusavam liku ukazati da nije u pravu u nacinu izvodjenja zakljucaka i da je u iluziji da zna ljude ( bilo koga ) s kim na ovaj nacin komunicira.

ha! ha! look who's talking!


Ha, ha, tema- nema- veze- s- tobom.

Nijedna

rijec

ni

u

jednoj

poruci

ne

odnosi

se

na

tebe.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 12:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
znam
da
nema
veze
sa
mnom
ali
si
me
onom
rečenicom
toliko
podsetila
na
mene
.
you
do
remember
,
right
?
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Eto taj 'cyber-svijet' je još mlad, pogotovo u ovim krajevima. Još nisu uspostavljena neka pravila ponašanja, pomalo smo poput pećinskih ljudi. Sirovi, neartikulisani i nezgrapni.

Vremenom će se i to promijeniti. Jednom će i ovde vladati neka pravila pristojnosti.
Već postoji netiquette, bonton za internet, što je već korak naprijed. (uspostavljen je makar početni standard, je li)

To što ti tražiš je sasvim u skladu s tim pravilima ponašanja, ali znaš kako to već ide, imaš kulturnije i manje kulturne ljude. :)

P.S. Npr. :
http://www.dtcc.edu/cs/rfc1855.html

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
nerevar je napisao:
.
you
do
remember
,
right
?
:wink:


All I can say is - Look who is talking too. :wink:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
blue je napisao:

To što ti tražiš je sasvim u skladu s tim pravilima ponašanja, ali znaš kako to već ide, imaš kulturnije i manje kulturne ljude. :)

P.S. Npr. :
http://www.dtcc.edu/cs/rfc1855.html


Naravno. Hvala.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 13:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Hm,

Ja mislim da je najbolje ignorisati ljude s lošim namjerama, bilo da se 'film' odvija online ili offline.

:)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa samo je kultura te osobe u pitanju ako te vrijeđa na pp. Šta te briga... Živiš u ********, daleko od realne i cyber Banjaluke i žestiš se što ti je neko poslao "ružan" pp... Boli te k****.... :iconbiggrin:



edit: ne smijem otkrivat lokaciju dotične signorine.... :D

_________________
:iconbiggrin:


Poslednji put menjao zLo_krme dana 25 Okt 2007, 00:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 15:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
e možda je to kod nas "boli te k..." al kod njih se to zove terorizam :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Joj pa Ružo ima bolesnika koji su i meni "prijetili" nazovimo to tako, na pp.. Ja im samo odgovorim "evo usrala sam se, odo promijenit gaće".. i oni onda prestanu :)

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
XIX century je napisao:
Hm,

Ja mislim da je najbolje ignorisati ljude s lošim namjerama, bilo da se 'film' odvija online ili offline.

:)


Znam, tako se obicno i ponasam. U ovom slucaju mi je zasmetao hinjeno prijateljski odnos, potpuno pogresni zakljucci koje je lik izveo na osnovu ko zna cega, i kao desert - neka vrsta "upozorenja". BudiBogsnama.

nerevar je napisao:
e možda je to kod nas "boli te k..." al kod njih se to zove terorizam :lol:


Mozda ne terorizam, ali se zove bullying.


Kad bi samo ljudi bili u stanju ovo zapamtiti, mislim da bi bilo mnogo manje nesporazuma na Netu :

"Remember that the recipient is a human being whose culture, language, and humor have different points of reference from your own."

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
to je klasično 'trollovanje' ili kako se to kaže 'stalking'

pa Internet je dotupan svakakvim budalama, nažalost..

samo iskuliraj.. i moj savjet: što manje pp-a. ja ga svodim na minimum.. ugl, kad je nešto vezano za tehnički dio foruma da pitam moderatora.

pozzzzdrav

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs