banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Maj 2007, 10:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Maj 2007, 15:08
Postovi: 16
Lokacija: banja luka
da li neko možda ima informaciju o tome da li postoji mogućnost edukacije za neku vrstu psihoterapije ovde u banja luci? nije bitno koja škola je u pitanju, mada preferiram rebt i kbt.
ako imate bilo kakve informacije, javite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 09:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Dec 2002, 22:16
Postovi: 39
Lokacija: planeta zemlja
uskoro iz REBTa pocinje edukacija. Obrazac za prijavu imas ili na sajtu http://www.psihologija.rs.ba ili na sajtu Mr Igora Krnetica, mislim da je http://www.krnetic.com ili tako nesto.... Ako ni na taj nacin ne uganjas prijavu zovi filozofski 303-995 da te spoje sa odsjekom psihologije pa se raspitaj kod bilo koga ko se javi ili trazi Krnetica licno.
Rebt - toplo preporucujem - istrazivanja su pokazala da su fantasticni eezultati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 14:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Maj 2007, 15:08
Postovi: 16
Lokacija: banja luka
hvala, baš sam to tražila! moraću još da proverim koliko im je sertifikat priznat, pa ako je to ok, da prikupljam pare za upis. da li i ti možda planiraš da ideš na edukaciju? ako imaš bilo kakva iskustva sa ljudima koji se bave ovim, bila bih ti veoma zahvalna da ih podeliš sa mnom! hvala još jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2007, 11:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Dec 2002, 22:16
Postovi: 39
Lokacija: planeta zemlja
Edukacija traje 4 godine. Ne edukuju te samo domaci, nego i stranci :) i polazes pismeno i prolazis mnostvo supervizija (prakticno) kod internacionalnih supervizora, a po zavrsetku svake godine (buduci da je to americki institut/New York) saljes dokumente u Ameriku (prvi put i prevedenu i ovjerenu kopiju diplome sa faxa) , a supervizori salju svoje ocjene tvog rada u Ameriku (Amerikanci naravno ne salju , nego licno dostavljaju :)) i potvrdu da li si prosao ili nisi, a sertifikat dobijas direktno iz Amerike i vrijedi ti apsolutno svugdje u svijetu. To je najcjenjeniji sertifikat iz oblasti psihoterapije i mnogi ugledni profesori sa engleskih i americkih fakulteta ga imaju. REBT je pravo "malo cudo" i zaista se moze mnogo postici kod klijenata radeci ovu vrstu terapije. Namijenjen je i za "klinicke i vanklinicke" probleme, tako da ga mozes primjenjivati kod svih - od obicnih "sitnijih" problema, preko neuroza, pa do paranoidnih sizofrenija i stvarno daje dobre rezultate.
Jeste da zahtijeva mnogo truda i rada (za vrijeme edukacije, pa i poslije), kao i sve sto je u zivotu dobro, ali vrijedi zaista. To je otprilike bas ono sto smo zamisljali kad smo upisivali psihologiju, cisti rad sa kognicijama i emocijama, a osjecaj kad vidis covjeka koji ti je dosao u haosu kako zadovoljan odlazi od tebe, ne moze nista zamijeniti!!!!
Da, pozeljno je da znas engleski, jer je malo knjiga prevedeno na nas jezik
Toplo preporucujem......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Nov 2007, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
sjecam se da nam je jednom na predavanju neko pomenuo da trening za psihoanalizu traje 5godina i to 3 godine tebe promatraju a 2 godine imas supervizije ... nazalost to je jako skup "sport" ako uzmes u obzir da je sat vremena otprilike 100KM i jos jedna prepreka su treneri, recimo u hrvatskoj imas samo 3!!!

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Nov 2007, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
blejalo je napisao:
sjecam se da nam je jednom na predavanju neko pomenuo da trening za psihoanalizu traje 5godina i to 3 godine tebe promatraju a 2 godine imas supervizije ... nazalost to je jako skup "sport" ako uzmes u obzir da je sat vremena otprilike 100KM i jos jedna prepreka su treneri, recimo u hrvatskoj imas samo 3!!!


"3 godine tebe promatraju".. u kom smislu? Interesuje me pošto sam čula da dobar dio obuke iz psihoterapije čini auto-analiza..?

Da, gledala sam jednom na HRT jednog starog psihoterapeuta iz HR, koji je među rijetkim s licencom u HR.. zaboravih mu ime, sjećam se da je pričao o pedofiliji.

sat vremena obuke 100 KM? Ili terapije?

....

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2007, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
terapije, jer je neophodno da tebe "izlijece" da ti kasnije ne projektujes neka svoja nezadovoljstva klijentima.

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2007, 01:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
blejalo je napisao:
terapije, jer je neophodno da tebe "izlijece" da ti kasnije ne projektujes neka svoja nezadovoljstva klijentima.


Aha. Dakle, faktički se obučavaš tako što sam prolaziš kroz psihoanalizu, između ostalog.

I svaku tu sesiju moraš platiti.. al dobro sutra ćeš i ti to isto raditi i naplaćivati.. mislim, kad dobiješ sertifikat, kojeg vidim jako malo ljudi kod nas ima... iako ima dosta diplomiranih psihologa

zbog čega? jel padnu na "testu psihoanalize" .. ne uspiju očistiti Edipe, fiksacije i ostale vragove.. šta li je posrijedi?
il kod nas jednostavno nije ni bilo šanse da se ljudi obučavaju za psihoterapiju?

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2007, 01:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2004, 16:56
Postovi: 1652
u zadnje vrijeme sam sve više ubijedjen da ljudi studiraju psihologiju iz pomodarstva, zaista ima na tom odsjeku primjeraka za posmatranje (zaista me cudi kako uspiju proci testove koji su im obavezni svake godine) i da tragedija bude veca svi oni zavrse tako sto se bave statistikom...

sto nema psihoanaliticira kod nas, zbilja ne znam, predpostavljam da je glavni razlog novac jer ipak kosta psihoanaliza prilicno, odokativno 50 000-70 000 maraka, malo ko to moze priustiti, (ne moze biti edipali samo, mozda je i do jakasta kompleksa :P) ...

ok, ajde da se ne uvrijede kolege psiholozi, ostale tzv. pomazuce profesije kod nas su na niskim granama, da li su ljudi koji ih obavljaju iskomleksirani idioti ili je ipak nedovoljno poznavanje materije uzrok,zbilj ne znam, ali kad vidim sta pojedinci rade za 100km (kojima je mjesecna plata 2000maraka), a sve u cilju pomoci i sirenja nekih novih vizija, pocinje mi se gaditi, pogledajte u Centtru za socijalni rad pojedine osobe sjede na kormilu 10godina, ne moze tu biti napretka nikako ... ali odosmo u off ...

_________________
Slika
http://www.banjalukacafe.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs