banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 09:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Apr 2007, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da li ste primijetili da zene stalno nesto gundjaju i prigovaraju. Pogotovo svojim partnerima muskarcima, a nerijetko dolaze u sukob i sa komsijama i sa roditeljima(majkom i ocem).
Ako je partner zivac onda dolazi do svadje. Medjutim kad partner(muskarac) suti (cuti), sto je uglavnom slucaj, ona postaje sve bjesnija jer on nece da se svadja. Psiholoski, ovo mi nije nikako jasno. Npr. kad je muskarac ljut ako druga strana cuti on se postepeno smiruje. Medjutim, zena je jos vise iziritirana cutanjem, a ako joj i odgovorite necete dobro proci. U ovoj situaciji prosto covjek ne zna sta da radi.
Isto tako i medjukomsijske razmirice, a cesto i porodicne izazivaju zene. Zasto zene vole da stalno nesto prigovaraju i raspravljaju? Cuo sam nesto da to zavisi i od perioda mjesecnog ciklusa ili je u pitanju nesto drugo. Kao sto sam naveo nedostatak muskaraca u 'musko-zenskoj psihologiji 1', tako je ovo problem kod zena.
Zasto su u ovom slucaju zene gore od muskaraca ili je to isto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 12:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Zene vole da razgovaraju o emocijama i problemima, a muskarci uglavnom ne zele da govore o emocijama i problemima - ovo je vrlo frustrirajuce pa onda zena mora da reaguje nekako... Valjda je to. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Hmm, nisam o ovome mnogo razmisljao u zivotu, ali kada premotam film, sjetim se da sam dozivio jako malo svadja na relaciji muskarac-muskarac, pogotovo iracionalih i histericnih kakve znaju biti zenske svadje! Ali kada malo prebrojim svadje koje sam gledao (ucestvovao, skuzim da su svo vristanje i prasinu dizale zene svadjajuci se se zenama , ili u M-Z odnosu zena histerise, jer vecina muskaraca stvarno hladnije reaguje.

Zasto je ovako? Vim, pokusavas prokuziti zensku psihu, sretno :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 13:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Citiraj:
Zasto se zene vole svadjati (m-z psihologija 2)


Tema je postavljena na nacin negativne generalizacije. Dakle mi kao trebamo ovdje zauzeti defanzivan stav i "objasnjavati se".

Hm, zanimljivo.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Japanese_rose je napisao:
Citiraj:
Zasto se zene vole svadjati (m-z psihologija 2)


Tema je postavljena na nacin negativne generalizacije. Dakle mi kao trebamo ovdje zauzeti defanzivan stav i "objasnjavati se".

Hm, zanimljivo.


Nije u pitanju nikakva generalizacija nego proucavanje musko zenske psihologije i razlicitosti. Takodje sam naveo i psiholoske probleme koje imaju muskarci u musko-zenskoj psihologiji 1 dok su zene u tom podrucju bolje jer nemaju ili imaju manje tih problema.
Znaci, nije nikakvo generalizovanje, vec je smisao da ljudi daju svoje misljenje kako bi lakse shvatili probleme i kod jednih i kod drugih i rijesavali ih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2007, 12:36
Postovi: 1708
Lokacija: NBg,Нова Ва`ош,
Pa dobro ZASTO CUTITE???Zene,iako na histerican nacin nekada pokusavaju da rijese problem one bar zele da ga rijese...i sta dobijemo...tupu nezainteresovanost u smislu...nije to znacajno...
Kada je muska strana spremna na razgovor zene nemaju potrebu da vristanjem PRIVUKU PAZNJU,uostalomovo je previse generalizovano...npr.ja bas rijetko povisujem ton ali se ipak dosta ljutim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Muškarci nekad ne kontaju suštinu... I to što šute me toliko nervira... Il ti izneseš nešto, a on te blijedo gleda u stilu: WTF?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
vim je napisao:
Japanese_rose je napisao:
Citiraj:
Zasto se zene vole svadjati (m-z psihologija 2)


Tema je postavljena na nacin negativne generalizacije. Dakle mi kao trebamo ovdje zauzeti defanzivan stav i "objasnjavati se".

Hm, zanimljivo.


Nije u pitanju nikakva generalizacija nego proucavanje musko zenske psihologije i razlicitosti.


Kako nije - tema za tezu ima da se "zene vole svadjati". Pa onda kao trazi razloge za to.

Proucavanje musko-zenske psihologije i razlicitosti bi bila tema koja bi imala drugaciji naziv, npr. "Zasto se M&Z svadjaju ?"

Tema je postavljena na musko-sovinisticki nacin, bez obzira na to da li si ti toga svjestan ili ne.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2007, 14:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
LillyBg je napisao:
Zene,iako na histerican nacin nekada pokusavaju da rijese problem one bar zele da ga rijese...i sta dobijemo...tupu nezainteresovanost u smislu...nije to znacajno...

Možda i nije :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Apr 2007, 21:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2006, 12:07
Postovi: 37
Lokacija: Banja Luka
Mozda je sporan stav "gunjdjaju i prigovaraju".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Apr 2007, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
I zasto vole puno pricati?

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 00:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
I zasto, pobogu, zasto cesto znaju traziti neku 'dubinu' u razgovoru u slucaju kada ne postoji? :)
Imam jednu prijateljicu koja cesto ceka samo da nesto kazem, pa da ona udari kontru, na sta ja normalno odgovorim i ona uvijek time zapocinje svadju. U slucaju da precutim, onda nastavlja po gore opisanom postupku, svako malo ubacujuci nesto za sta zna da meni ne odgovara. Inace smo super, osim nekad po ovom pitanju.
To se u M svijetu dosta rjedje desava, ili se ne banalizuje do te mjere, da se krene preispitivati citav neciji zivot zbog jedne obicne recenice. :D

Japanese_rose je napisao:
Tema je postavljena na musko-sovinisticki nacin, bez obzira na to da li si ti toga svjestan ili ne.

Klasican primjer. :D
Ako nisi primijetila, stavio je 2 teme, gdje svaka prikazuje mane jedne strane, tako da ti ne prolazi ova prica. ;)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 12:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
FLASH je napisao:
I zasto, pobogu, zasto cesto znaju traziti neku 'dubinu' u razgovoru u slucaju kada ne postoji? :)
Imam jednu prijateljicu koja cesto ceka samo da nesto kazem, pa da ona udari kontru, na sta ja normalno odgovorim i ona uvijek time zapocinje svadju. U slucaju da precutim, onda nastavlja po gore opisanom postupku, svako malo ubacujuci nesto za sta zna da meni ne odgovara. Inace smo super, osim nekad po ovom pitanju.
To se u M svijetu dosta rjedje desava, ili se ne banalizuje do te mjere, da se krene preispitivati citav neciji zivot zbog jedne obicne recenice. :D


Iskreno FLASH, ne razumijem zasto joj to ne kazes, kakvo je to prijateljstvo ako se neko tako ponasa prema tebi? :oops: Kako ja mogu nekoga da nazovem prijateljem ako on namjerno izaziva svadje sa mnom? :oops: Mozda je to malo komplikovanije nego sto izgleda na osnovu tvog opisa., ali ako se ne varam ovaj slucaj si vec spominjao na jednoj drugoj temi, barem mi se cini. Vjerovatno se ti njeni ispadi kompenziraju kroz neke druge njene vrline pa ti ne obracas puno paznje na to ili joj oprostis...
Ali ne znam koliko da sam dobar sa jednom takvom djevojkom koja tako planski izaziva svadje, ja je nikad ne bi doveo u svoju kucu da zivi sa mnom, u redu prijatelji i to sve, ali... ."Ne, nemoj mi priići, želim da iz (astronomske) daljine gledam tvoja oka dva..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 12:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Dak, nisam bas mislio da smo u tom smislu super. Nije mi djevojka, vec samo prijateljica. :)
Dak je napisao:
Iskreno FLASH, ne razumijem zasto joj to ne kazes, kakvo je to prijateljstvo ako se neko tako ponasa prema tebi?

Ona je kao vrijeme. :D Kako ono varira, tako i ona, pa tu nema sta da se radi. Takva narav, sta ces. Ne volim kada neko tako cesto 'vaze', pa da ne znas na cemu si nekad s' njim, vec se i ti cesto moras odmjeravati prema njemu/njoj. Nije to nista posebno, ali mi je posluzilo kao dobar primjer za ovu temu, jer sam imao jos jedan slican takav slucaj, dok je to sa "nama" nekako opustenije. :)
Inace, ne sjecam se da sam to pominjao igdje ranije. Ako naletis na tu poruku ponovo, posalji mi link putem PP-a, pa cu vidjeti sta je to bilo.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
FLASH je napisao:
Nije mi djevojka, vec samo prijateljica. :)


Možda to i jeste problem...iz njenog ugla :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Zasto su muskarci puni predsrasuda o zenama??

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 13:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 23 Jan 2006, 17:58
Postovi: 872
Bas sam bio pomislio da nije tako nesto strasno medju vama, ali ubuduce kad zapocne svadju, ti odmah uzvrati onom starom dobrom pjesmom:
"Znam da me ludo voliš, znam da bi mi dušu dala, svadjalice moja malaaa!!!" :D (Necu reci ko pjeva tu pjesmu da se ne bi stvorile kontroverze oko moga nicka :D)

Ja inace ne mogu da kazem da su zene bas neke svadjalice, ima nas svakakvih, zato oprez sa predrasudama.

I da zavrsim sa onom starom mudrom i istinitiom izrekom:

"Muskarci su sa Venere, žene su sa Marsa" :D :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Helena je napisao:
Zasto su muskarci puni predsrasuda o zenama??


Nisu puni predrasuda, samo im nije jasan princip funkcionisanja, kao vjerovatno i obrnuto. A voljeli bi znati kako funkcionisu radi izgladjivanja nesporazuma i sirenja prijateljstva i dobrih stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Helena je napisao:
Zasto su muskarci puni predsrasuda o zenama??

Pa i zene su pune predrasuda o muskarcima... :)

Prva, banalna, mit o glupim Balkancima... Pored tog ima jos mali milion primjera...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2007, 20:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Vader je napisao:
Možda to i jeste problem...iz njenog ugla

Ti si, izgleda, gori od njih po pitanju trazenja sustine*. :D
Dak je napisao:
Bas sam bio pomislio da nije tako nesto strasno medju vama, ali ubuduce kad zapocne svadju, ti odmah uzvrati onom starom dobrom pjesmom:
"Znam da me ludo voliš, znam da bi mi dušu dala, svadjalice moja malaaa!!!"

:lol: :D
--
*vezano za ovaj dio poruke:
"I zasto, pobogu, zasto cesto znaju traziti neku 'dubinu' u razgovoru u slucaju kada ne postoji?"

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 89 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs