banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jun 2009, 13:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Jbt, čitav teorija je ovdje napravljena o tome kako su bogati nesrećni(ji), a to uopšte nije istina, čak naprotiv, mislim da je bilo i neko psihološko istraživanje, gdje se pokazalo da su najnesrećniji oni sa najmanje para.

Ok, Britni je upala u depru, Džesika Simpson nije, upao je Robi ali nije Džastin Timberlejk, momak baš kulira i uživa, Majkl Džekson je uradio od sebe to što je uradio, ali je Sil recimo, jedan sasvim ok dasa. Kurt Kobejn se rokno jer nije mogao izdržati pritisak, ali su ga momci iz Perl Džem izdržali i dobro im ide. Znači, nijsu krivi ni mama ni tata, nisu krivi ni seka ni bata, ni komšija sa trećeg sprata, ni traume iz Vijetnamskog rata, već mozak u levata.

Opet, sa druge strane, otkud znamo koliko je bilo ko od tih poznatih likova stvarno srećan ili nesrećan? Kad su nam i samima životi mješavina jednog i drugog, samo to, ko što su gore već rekli, nije poznato širokom krugu ljudi. Možda je čaša M.DŽ. za njega ipak bila polupuna, samo su nama govorili drugačije.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2009, 21:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2009, 15:00
Postovi: 19
Najgore je kada neko ima materijalno bogatstvo, a istovremeno siromašnu dušu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2009, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Jurivaka je napisao:
Najgore je kada neko ima materijalno bogatstvo, a istovremeno siromašnu dušu!

To svi znamo. Ali, sta cini jednu dusu siromasnom, ili, sta je cini bogatom?... :)

poz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2009, 22:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2009, 15:00
Postovi: 19
Leona je napisao:
Jurivaka je napisao:
Najgore je kada neko ima materijalno bogatstvo, a istovremeno siromašnu dušu!

To svi znamo. Ali, sta cini jednu dusu siromasnom, ili, sta je cini bogatom?... :)

poz

Duhovno bogatstvo je najveće bogatstvo. Skučen i osakaćen duh čine dušu siromašnom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2009, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
jellyfish je napisao:
Zasto ljudi o kojima obicni smrtnici mastaju padaju depesiju kad bi obicni ljudi bili sretni da su na njihovo mjestu???


nisu oni nista nesretniji od tzv. obicnih ljudi, samo sto je njihova nesreca na velikom ekranu, i sto imaju vise novca da je materijalizuju

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2009, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Leona je napisao:
Jurivaka je napisao:
Najgore je kada neko ima materijalno bogatstvo, a istovremeno siromašnu dušu!

To svi znamo. Ali, sta cini jednu dusu siromasnom, ili, sta je cini bogatom?... :)

poz


E da, to je to pitanje!...
Razmisljajuci citave 2 sekunde o pitanju, nesto sasvim jednostavno mi se ponudilo kao odgovor. Jednostavno za definisati, veoma tesko za implentirati...
Dakle, bez zelje da pravim neke religiozne paralele ovdje (jer sam i sam olicenje religioznosti :D :D :D ) mislim da bi se duhovno, dusevno iliti bogatstvo srca, unutrasnjeg bica, kakogod, moglo ovako opisati - uzmes lijepo onih deset bozjih zapovesti, izbacis one koje govore o odnosu prema bogu a ostavis samo one koje se odnose na medjuljudske korelacije (jer se bogatstvo duse u stvari ne odnosi samo na jednog covjeka nego na njegovo zadovoljstvo ili nezadovoljstvo zajednicom) i ...tarararam! Ispadne da je dusevno bogatstvo kad covjek zivi po onim zapovijestima a pritom ne osjeca opterecenje ili misli da je za nesto uskracen.
E sad, potpitanje...kako do tog stanja doci. Odgovor - treningom. Tj, sto covjek vise radi ispravne stvari prema sebi i drugima to mu teret koji proizilazi iz takve filozofije zivota sve lakse pada. I obratno, naravno. Mislim da u stvari mi svi to mozemo da osjetimo.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2009, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
nasmjeshiti luzer je napisao:
Leona je napisao:
Jurivaka je napisao:
Najgore je kada neko ima materijalno bogatstvo, a istovremeno siromašnu dušu!

To svi znamo. Ali, sta cini jednu dusu siromasnom, ili, sta je cini bogatom?... :)

poz


E da, to je to pitanje!...
Razmisljajuci citave 2 sekunde o pitanju, nesto sasvim jednostavno mi se ponudilo kao odgovor. Jednostavno za definisati, veoma tesko za implentirati...
Dakle, bez zelje da pravim neke religiozne paralele ovdje (jer sam i sam olicenje religioznosti :D :D :D ) mislim da bi se duhovno, dusevno iliti bogatstvo srca, unutrasnjeg bica, kakogod, moglo ovako opisati - uzmes lijepo onih deset bozjih zapovesti, izbacis one koje govore o odnosu prema bogu a ostavis samo one koje se odnose na medjuljudske korelacije (jer se bogatstvo duse u stvari ne odnosi samo na jednog covjeka nego na njegovo zadovoljstvo ili nezadovoljstvo zajednicom) i ...tarararam! Ispadne da je dusevno bogatstvo kad covjek zivi po onim zapovijestima a pritom ne osjeca opterecenje ili misli da je za nesto uskracen.
E sad, potpitanje...kako do tog stanja doci. Odgovor - treningom. Tj, sto covjek vise radi ispravne stvari prema sebi i drugima to mu teret koji proizilazi iz takve filozofije zivota sve lakse pada. I obratno, naravno. Mislim da u stvari mi svi to mozemo da osjetimo.


Npr. stizati na vrijeme na probu... :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2009, 14:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2009, 15:02
Postovi: 33
Lokacija: Moscow, Russia
Moja baba kaze `besni su...imaju sve`..

_________________
In viljamovka veritas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2009, 15:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Zvuči kao: bogat si pa si loš, ja nisam - al sam srećan, a ti crkni, ubij se u depresiji sa svojom jadnom dušom.

Ja mislim da recepta za sreću nema, to je samo individualni stav prema sebi, svom okruženju, životu... prohtjevima, očekivanjima...

Bogat ili siromašan srećan je onoliko koliko on to želi da bude.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs