banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 18:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Prvi utisak
PostPoslato: 10 Sep 2006, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Kada prvi put upoznate nekog i tih prvih par sekundi posmatrate osobu i poprichate stvorite taj prvi utisak o osobi kakav god on bio!!!

E sad ako nastavite da se socijalizujete sa tom osobom i "upoznate datu osobu" da li na kraju kroz vrijeme zakljucite da je ustvari bas takva kakvu ste je vi zamislili pvi put ili ste ipak pogrijeshili???

Meni se naprijer se u 90% sluchajeva ispostavi da je osoba bas onakva kakvu sam zamislio...koliko god ja to kroz to vrijeme poznanstva odbacivao zanemarivao i na kraju krajeva zaboravio do trenutka kada razmislim opet o tom prvom momentu...

Vi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2006, 22:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2006, 22:05
Postovi: 12
Kod mene je prvi utisak uvijek suprotan ako mi se svidi znam sa vremenom da nemamo nista zajednicko :-? ,
ili ako mi se ne svidi da ce se vremenom uspostaviti da smo vrlo slicne osobe. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Bitan mi je prvi utisak. Rijetko kad se prevarim. Super mi je kad skontam da je neko bolji nego što sam mislila kad sam se prvi put upoznala s njim, al češće bude obrnuto... :(

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Sep 2006, 22:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2004, 11:43
Postovi: 600
Lokacija: gdjegod
apsolutno, prvi utisak je jako bitan, ali
naravno nije presudan... sami znamo koliko smo se puta zeznuli pri proceni neke osobe... treba u vidu imati i okolnosti u kojima je ta osoba tako odreagovala i milion sitnica koje skontamo tek kad tu osobu bolje upoznamo....
si?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2006, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Meni je skoro presudan. Nikad se nisam prevarila, vjerovatno zato što znam kad neko nije iskren u svom predstavljanju. Za procjenu uvijek uzimam normalne okolnosti, gdje nema potrebe za nekim 'ekstremnim' reakcijama jer se tu može pogriješiti. Uostalom, i to se vidi kad je osoba izazvana nečim odreagovala na takav način da ostavi pogrešan utisak o sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2006, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Ja uvijek mogu da prepoznam folirante ("phonies") i ne sjećam se da sam se ikad prevario. Uvijek ima nešto što ih oda (govor tijela, neprirodno ljubazni i sl.). Što se tiče djevojaka, obavezno se prevarim. :P :oops:

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2006, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Da, neka čudna, 'isplanirana' ljubaznost često znači da nešto nije u redu. Bez obzira na to, stvarno osjetim kad neko laže, bilo da su u pitanju momci ili djevojke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2006, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
prvi utisak? :lol: :lol: :lol:
e tu se uvijek dobro za*ebem!!! ali apsolutno uvek (dobro de, u 99% slucajeva :D ) se ispostavi da sam napravila pogresnu procenu.
inace sam jako iskljuciva. ljude jako brzo prihvatim i vezem se za njih jer polazim od pretpostavke da su svi "dobri, iskreni i posteni". bila bih u stanju dati poslednji zalogaj nekome, ali kada me taj neko izneveri ili povredi na neki nacin , e tada je mrtav za mene i apsolutno ne postoji vise ... znam da je bezze... i sama mrzim to "iz krajnosti u krajnost" :-? :-? :-?

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2006, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Revan je napisao:
Da, neka čudna, 'isplanirana' ljubaznost često znači da nešto nije u redu. Bez obzira na to, stvarno osjetim kad neko laže, bilo da su u pitanju momci ili djevojke.

Ne volim preljubazne ljude.... Zašto bi neko ko te ne poznaje bio preljubazan s tobom i nudio ti kule i gradove, što bi rekla moja baba... :D Treba se ograditi i postaviti na distancu.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 23:50 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2006, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Moje su procjene očajne, uopšte ne mogu da se pouzdam u svoj prvi utisak o osobi. To sam skontao nakon niza glupih situacija u koje sam upao.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2006, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Moje su procjene prilicno precizne,uglavnom se ispostavi da je onaj prvi utisak najtacniji,i da je ta i ta osoba takva,za kakvu sam je od pocetka smatrala.Naravno mnogo puta i pogrijesim(pozitivno ili negativno...ma znate na sta mislim),ali uglavnom su prvobitne misli najtacnije..

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2006, 17:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Kingica je napisao:
Ljude uvijek lose procjenjujem. U vecini slucaja ispadne suprotno od moje prve procjene. Najbolji primjer je moj momak, tako me je prevario.

kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2006, 12:36 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Sep 2006, 19:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
извини.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2007, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
ja uglavnom imam drukciji utisak kad nekog prvi put vidim, a onda kad upoznam promijeni se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2007, 12:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2006, 11:20
Postovi: 187
kod mene u 90 posto slucajeva pogrijesim,sto se tice prvog ustiska i stvarnog stanja..

_________________
PFC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi utisak
PostPoslato: 08 Jul 2009, 13:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
Ја не доносим баш лако и брзо први "званиач" свој утисак али кад га формирам у 95% случајева стварно буде тако тј. таква особа.
При томе треба имати на уму да се човек стално мења и стиче нова искуства тако да човек није константна ствар него је просто човек. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi utisak
PostPoslato: 07 Avg 2009, 02:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Avg 2009, 01:22
Postovi: 10
Sto se mene tice prvi utisak ne igra ulogu. Jer sam covjek po sebi u tom momentu, nece ili ne moze da se predstavi na nacin na koji je on zelio da ga se dozivi, jer na to mogu uticati razne stvari, njegov predhodni dan, taj dan, njegovo raspolozenje, vrijeme, ili sta ja znam vec. Isto, ne mora da znaci, polazim sama od sebe, da se svaki covjek svakom isto "daje", jer kako ga ja gledam na svoj nacin, iz svog ugla, tako i on mene i mozda se ja njemu bas ne svidim na prvu i on ne pokusava da samnom ostvari bilo kakvu komunikaciju, da bi npr. sa mojom drugaricom, sestrom ili ne znam sa kim vec mogao sasvim normalno da razgovara ili da se druzi, gde ja gubim njegovu pravu licnos...jer za bilo sta je potrebno dvoje, barem po meni...a stoji i to da novcic ima dva lica tako i ljudi, tako da na koji god nacin da si pomislio kakav on-ona, tako se na kraju i ispostavi da jeste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prvi utisak
PostPoslato: 16 Okt 2009, 15:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Okt 2009, 18:54
Postovi: 36
Lokacija: Dalaran
Prvi utisak je cool, drugi-treci-chetvrti su xtra ali tamo kasnije kad pochnu da mi smetaju sitnice - nije bash najbolje i obichno steknem drugachiji utisak...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs