banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 01:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jun 2006, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
E ovako...malo sam se dvoumio oko otvaranja ove teme, al ajd.
Mene su od malena, naravno, ucili da postujem starije. I ja postovao i slusao i tako to, dok nisam shvatio da moje postovanje dobijaju i ljudi koji ga apsolutno ne zasluzuju.
Glup covjek od pedeset i kusur se nesto dere i prepire sa mnom oko necega. On je inace priglup, nesposoban za to i tako to, i to nije samo moje misljenje. I ja ga onako gledam, znam da nije u pravu i nit mu smijem sta opsovat ni udarit ga nit koji kurac, samo zato sto je stariji, iako nista iz tih svojih godina naucio nije. Dere se on, i boli njega kurac sto to ljudi sa strane gledaju i kontaju da sam ja stvarno nesto sjebao.
I uopste, zasto postovati nekoga ko mene ne postuje, pa makar ja imao 5 a on 55 godina.

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 13:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2002, 13:34
Postovi: 975
Lokacija: puhAloO*
hehehe...reci ti meni ko te diro?!?! :D

_________________
*gonna wash that man right out of my hair:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
ti ostanes veci covjek i presutis jer znas da si ti u pravu a on nije i nikakva kolicina njegovih rijeci to saznanje nece promijeniti? u ostalom, njemu radi zuc, ne tebi...

...a i zar je bitno misljenje ljudi sa ulice???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Ma kakav covjek sa ulice, sa tim likom sam ja morao da radim! Bilo je kako je bilo, sredjeno je, nego to nije tema uopste!!!

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jun 2006, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
To je njegova "kultura". Uvijek se mislilo "mlad - nista ne zna; stariji - pokupio pamet svijeta". Tacno znam o cemu pricas. Cutis, a rekao bi sta sljeduje, ali opet ne mozes jer je stariji, a tvoj odgoj i kultura ti nalazu da cutis.
Sto neko rece - precutis, okrenes se i zdravo.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Ma gledaj svoj pravac, ionako je taj čova nebitna stavka u tvom životu. Čak i ako zbog nečega postane bitna opet nije razlog da ga poslušaš u nečemu za šta znaš da nije u redu. I obratno, nije ni svaka tvoja zlatna 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 01:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Istina, treba postovati starije ALI...

Msilim da treba postovati onoliko koliko i on postuje mene. "Pametniji popusta" ??? Ili ne zna da se brani?

Evo, ako neko kaze da treba postovati starije to ne mora da znaci da cu ja doticnom dati da od mene pravi budalu, maloumnika, nasilno mjenja moje stavove, pokopava moje ideje. Ja cu mu FINO, PRISTOJNO I KULTURNO odgovoriti a isto tako cu se i braniti. To sto istina boli nije moja stvar. Ja moram da odbaniti sebe kao licnost. I ja i on imamo nesto zajednicko-obraz! Ako ga nema on onda ga imam ja. I necu dati da me tako lako ocrni pred ljudima ako ja nisam kriva. Ako jesam ja cu da se izvinem ali opet necu dati da me sramoti. Jednostavno zamjenim mjesta i objasnim situaciju doticnom. Jbg, mozes mi biti otac ali ne dam da me pravis budalom i kasnije da me prozivaju.
Ako je on stariji da li to znaci da isti mene moze da sramoti na ulici, u kaficu, na radnom mjestu, u skoli (ahm)? Ja imam svoje stavove, imam svoje misljenje, svoje razloge. Kad kazem razloge to se odnosi na recimo "idem ja ulicom i stoji grupa starijih zena, baba, ljudi, nije sad vazno i meni dovikuju A GDJE TI JE DOBAR DAN?". Sad ce neko reci da ja njih trebam pozdraviti. Dogovoreno! Idemo gospodskom pozdravljati ljude. Pozdravicu samo u odredjenim situacijama. Ako doticne osobe znam na bilo koji moguc nacin. Nikad necu starijem od sebe nesto opsovati, udariti, nazivati pogdnim imenima, vrijdati ali ako je taj toliko kulturan nece ni on mene. Necu vrijedjati ali se hocu kulturno braniti i tim ga vise osramotiti nego on mene. E, sad ako stariji to smatraju (a smatraju) nepostovanjem to je do njih a ne do mene. Mene ne zanima misljenje ljudi sa ulice o meni, ali nikad se ne zna ko je u toj masi sa ulice. Jbg, treba imati svoje ja i ne dati nekom ko ima vise zivotnog staza da napravi od mene nevaspitanu, nekulturnu spodobu, samo zato sto je on stariji i zato sto on to hoce iz nekog cinizma ili neceg drugog -ne znam.
Fazon je sto ja sebe kao licnost tek trebam da izgradim do njegovih godina. Nece me sad jos i on praviti budalom!!!!!! :mad:

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 03:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Dakle... prvo provjeriti koliko neko mene postuje pa onda koliko cu ja njega postovati? Ili sam nekulturna seljacina ako debilnog covjeka koji je duplo put stariji od mene posaljem u tri p... m... ako on mene ne postuje? Ili je ipak bolje reci: "Da godpodine potpuno ste u pravu, ali ako ovo ne uspije vi i samo vi cete ispasti budala i kreten..." Dobro bolje je ovo drugo... ali je ono prvo nekako ispravnije. :blackeye:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 10:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2006, 11:47
Postovi: 149
Mene su ucili da na ulici ako mi neko od starijih trazi pomoc da mu pomognem e pa mene opeljesili zbog toga

Pride meni neka baka ikaze aj me molim te prevedi preko ulice sine pogaziceme nesto aj slabo vidim ija prevedem baku kad ispade baba zavukla meni ruku u dep i izvadila pare i posle kazu al je danasnja omladina nekulturna nece da pomognu starijima ma bre ne ebe te ni 5% sta te onda briga!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 11:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Čuj, idete iz krajnosti u krajnost.

Straiji treba da se poštuju, ali poštovanje nije slušanje njihovih priča i potvrdjivanje i tome slično.

U slučaju nekakvog ekscesnog ponašanja tipa neopravdanog napada na ličnost, vrijedjnja, psovanja itd. mislim da se tu već brišu granice u godinama i onda treba odgovoriti prikladno situaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Pa to sam i mislio. Al opet nije uredu... dje ces starijeg covjeka udarat... Ima zenu, djecu, ovo, ono, i sad da ga neki duplo mladji klipan istuce. ipak ja ne bi mogao.

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 16:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Mislim da starijeg ne treba udariti. Jbg, ispadas debil ako ces udariti nekog ko je duplo stariji od tebe . Naravno da cak i ja mogu nekog dekicu na klimavom stapu da slomim. Uzmem mu stap i on se skrsi :lol: !
Mislim da je u takvoj situaciji najbolje psihicki uticati na doticnog.

A ako mi psuje i vrijedja familiju dovoljno je dekicu uhvatiti za vrat i protresti par puta i isti se off :evil: :lol: : .

Sve na stranu, nevezano za temu, ali me iritiraju (stare, olinjale) pedofilcine.

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 18:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Čovjek treba uvijek paziti na svoje ponašanje, kulturu, dostojanstvo, bez obzira da li je u raspravi sa mlađim ili starijim Za sve postoji način da se objasni i izrazi svoje slaganje/neslaganje što nikako ne znači povlađivanje nekome samo jer je stariji.
A u slučaju nekog ekscesa, tu je važnije da protivnik nije neko slabiji, a ostalo je valjda manje važno :) Npr. neko ko je duplo stariji od mene ima 45-50 godina ne znači odmah i da je slabiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 00:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Normalno.
Samo sto se ja uvjek prvo sjetim njih...

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 02:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
blind ja sam stariji od tebe, i svakako fizicki jaci. kako bi reagovala na moje provociranje u mraku nekog od trenutno popularnih okupljalista mladih klosara na kojima ti visis. naravno pretpostavimo da smo i ja i ti sami i bez podrske...


znam da ova ideja i nema mnogo veze sa originalnom porukom ali razmisli (kada vec pominjes pedofilcine). ipak zapamti jednu stvar, daleko su opasnije one (pedofilcine) koje ti placaju zestoka alkoholna pica nego ona koja se sunjaju po mraku kastela.


sto se tice originalne teme, daleko je bolja ideja samo presutati i ocuvati svoj unutrasnji mir. dok god neko dopusti da mu se taj unutrasnji, sopstveni i samo tvoj mir poljulja, onda taj neko zaista nije, u najmanju ruku, slobodna osoba. nije se oslobodila suvisnih emocija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 11:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2006, 12:07
Postovi: 37
Lokacija: Banja Luka
Nije rješenje nešto nepromišljeno reci ili uvrijediti nekoga, isto tako ni prećutati jer se onda čovjek obično osjeća kao idiot.

Izraziti svoje misli, osjećanja i uvjerenja na direktan, iskren i adekvatan način koji uvažava prava drugih ljudi - to je već nešto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 17:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Aman ljudi nisam uopšte mislio na fizički obračun, već više na verbalni ali bez uvlačenja u opasnost svađanja sa budalom jer tek onda ljudi neće primjetiti razliku...

Baš kao što mišk0 reče :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 18:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2006, 11:47
Postovi: 149
ok je to Treba postovati starije ali oni mogu da iskoriste tu situciju i da te opeljese kao ona baba mene nekazem da svi to rade ali ni ne kazem da to radi samo ta baba vec vecina starijih sto mi ne uliva poverenje,a vama? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Jun 2006, 01:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
VeLiKi je napisao:
blind ja sam stariji od tebe, i svakako fizicki jaci. kako bi reagovala na moje provociranje u mraku nekog od trenutno popularnih okupljalista mladih klosara na kojima ti visis. naravno pretpostavimo da smo i ja i ti sami i bez podrske...

znam da ova ideja i nema mnogo veze sa originalnom porukom ali razmisli (kada vec pominjes pedofilcine). ipak zapamti jednu stvar, daleko su opasnije one (pedofilcine) koje ti placaju zestoka alkoholna pica nego ona koja se sunjaju po mraku kastela.



Ne znam bas kakve ovo ima veze sa onim sto sam ja rekla ali evo da pokusam odgovoriti sto je moguce blize postavljenom pitanju. Da vidimo...

Prvo, zavisi sta bi mi ti rekao. Mislim da ovo vec nema veze sa postovanjem starijih jer Veliki ja tebe ne znam ali mislim da nisi bas mnogo stariji od mene. Zavisi kakva bi provokacija bila. Inace se na takvo nesto ne osvrcem.
I kada sam spomenula pedofilcine mislila sam na generaciju 40-50 godina. Prema tome, sumljam da cu nekad izaci sa covjekom godista mog oca da mi plati skupo pice. Jbg, sta sam onda JA?!

Kad sam rekla da treba postovati starije ali da ne trebam da precutim "na svaku njihovu zlatnu" i s tim samim trebam kulturno odgovoriti mislila sam na odredjene situacije a ne na situaciju "on me pljacka ili dobacuje iza ledja". Tu da se razumijemo!!!! Drzala sam se postavljenog posta! E, ako taj stariji covjek pocne da me provocira (citaj:pedofil) naravno da cu mu odgovoriti, jer njega ionako ne interesuje kultura.

Mislim da ovde govorimo o postovanju a ako sad pocnem pricati koga i kad trebam postovati, uf! Nit bih ja pisala nit bi ko citao :lol: .

molim te definisi to da ja "visim" po tim mjestima :lol: ...nemoj ti meni.
:wink:

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jun 2006, 01:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
VeLiKi je napisao:
i svakako fizicki jaci.


Siguran? :D

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs