banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 11:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2006, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Evo, juce idem s posla i odem do C marketa kupiti cevapcice i jos nesto, da spremim na brzinu nesto za papati, jer vec je bilo 16:00.
Spustam se dole onim pokretnim stepenicama sto krecu od RB banke i Kodaka.
A tamo se jedna niska bucmasta starija gospodja bori sa mladim, divljim klincem, 16-17 godina (moja procjena), moderne frizure, sav je uglancan...
Pokusao je ukrasti zestoko pice.
Drsko i bezobrazno se dernjao, odgurnuo zenu, preskocio one sipke i nestao.
Bez imalo srama, ljut on na nju!!! :roll:

Bio je jos jedan muski debil prisutan.
Radnik C marketa, visok, izmedju 30 i 40 godina, koji je mirno slagao 'umalo ukradenu' flasu na njeno mjesto, umjesto da se on izbori sa divljakom.
Ne, on je radije taj posao (podivljalog tinejdzera) prepustio u ruke starijoj niskoj bucmastoj gospodji.

I kontam nesto, malo-malo, kad naletim na lopove, ove sitne - mlade, to nema nikakvog srama.
Kad su uhvaceni nema kajanja, nema ni izvinite, nista...Oni napadaju, postaju agresivni, dernjaju se... :roll:

Mene cudi sto njima nije ni najmanje neprijatno zbog te situacije, vec su oni drski, kao da su oni ti koji bi trebali da se ljute.
Kakvi su njihovi roditelji? Kakve im to moralne norme usadjuju?
Mislim, mi smo krali voce, tresnje i orahe, uberes par tresnjica ili skines par oraha i crknes od straha, jer ako roditelji to saznaju odrace te od batina.
A ukrasti nesto iz trgovine - ma to nam nije padalo na pamet. Biti lopov je bilo nesto ruzno i lose. Svi smo to znali, pa cak i onaj ko se nije toga pridrzavao bi se stidio i izvinjavao ako bi bio uhvacen.
Danas toga nema.

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2006, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Danas me ljudi u oci gledaju i pokusavaju me prevariti. Kao da sam ja juce rodjena.
I kad ih uhvatis na djelu, to je bez imalo srama.
Smiju se oholo. Kao da se cude kako je njih tako pametne i jedinstvene jedan idiot uopste smjeo uhvatiti u prevari ili kradji. :roll:

Mislim, svako se moze zeznuti, desilo se i meni. I opet mi bude neprijatno, mada sam greskom npr. pruzila manje novca (zamislim se ili ne izbrojim dobro).

Ali ova danasnja mladez nema uopste osjecaj stida.

Evo samo jedan primjer, od mnogih, sa mog radnog mjesta.
Klinac mi prvi put dosao, napravi ceha desetak maraka i podje hladno niz stepenice, bez rijeci. Ja ga zaustavim da bi se on na mene izderao!!!
Sta ja mislim, pa on je tu par sati, on mora ici uzeti sebi nesto za jesti, te ja sam ovakva i onakva, glupaca i stosta nesto.
Ja mu fino kazem da me zaboli *urac sto on mora jesti, jer bi u tom slucaju trebao prici i reci mi da ide tu i tu, a ne samo tako izaci bez rijeci, a u svakom slucaju, posto ga prvi put u zivotu vidim i da mi je rekao ne mogu ga samo tako pustiti da ode.
Nakon natezanja i teskih rijeci on ostavi mobilni u zalog. I ne vrati se!!!
Nakon 2 dana posalje prijatelje koji su od druge radnice trazili mobilni "koji je njihov drug zaboravio". :roll:
Naravno, ona je znala situaciju i rekla im da posalju njega.
Nakon par dana on je dosao sa dva 'kao boksera i opaka momka' :D od kojih je jedan tvrdio da je mobilni njegov i da ga on hoce. Rekla sam kratko i jasno nista bez para, mobilni je kod gazde (koji, usput receno, izgleda kao gromada).
Nakon par dana se bjegunac pojavio sa par markica i trazio telefon.
Sve u svemu, nakon skoro 15 dana sam ja dobila novac, a on mobilni.

Ali njegov nastup pri svim tim pokusajima je bio tako drzak, tako napadan, agresivan. U najmanju ruku kao da sam ja njega prevarila!

A nije jedini.
Na svakom koraku ako ne pazis ljudi te pokusavaju prevariti za sitne pare, za 30 feninga (isprintaju stranicu i onda je brze bolje guraju u fasciklu da ja ne vidim :D ). Jadno.

Ali nije to problem, sitnih lopova je bilo i bice ih, mene cudi taj potpuni nedostatak srama, osjecaja da si pogrijesio, da je to bilo lose...
Fali mi ono ljudsko "izvini, pogrijesio sam , *ebi ga"...

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2006, 23:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
E moja Venti, "izvini" "pogrijesio sam" je iz dana u dan sve manje. Jos malo pa ce i nestati... Mislim da roditelji danas malo vremena "odvajaju" za odgoj djece. Danas su u igri neke druge moralne norme, neka druga kultura i ponasanje. Nema vise postovanja prema starijima niti iskrenosti ili pomoci.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2009, 17:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Avg 2007, 17:01
Postovi: 46
prije mjesec dana lik je sa porodnicnim sladoledom ispod majice uhvacen i svaljuje krivicu na nekog "druga"... I slucajno se policajac zatekao ispred sindija i uhvatio ga, i ja sam se smijao kako se ovaj izvlaci i mulja a corpus delicti mu ispod majice... i na kraju policajac pusti ovog i mene uhvat za kosu i drzao mi bukvicu kako sam nekulturan i jos je svasta izvikao na mene tako da sam ja gore prosao od ovog sto je uhvacen :D :D

ebem ti narodnu vlast nesposobnu :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2009, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Moja venti, mozes biti "sretna" sto se "samo" izderao na tebe, moglo te zadesiti i gore, npr. da potegne noz, ili pistolj... . Svasta danas se moze vidjeti i cuti. Mi smo prije u dzepovima nosali "minti" slicice a ova omaldina danas nosi oruzje uza se... to ti se zove "gangsta" generacija. Danas ne smijes ni spomenuti rijec "pravda"...ode glava.
Znam slucaj gdje su takvi "divljaci" tukli neduznog pa se neko sa strane umijesao da brani ovog, i dobi on noz u vrat i poginu jer htjede pomoci.Naravno ne kazem da ne treba pomoci, ali trebas biti spreman na veliki rizik, i ocekivati svasta.

Danas nastaju turbo familije. Sve se mora imati, svugdje se mora otici, sve se mora oprobati, sve mora "na dugme" funkcionisati,... za prave vrijednosti tu nema vise mjesta. Ljudi se okrecu pogresnim vrijednostima, a to nas vodi u propast. Brakovi se raspadaju, ljudi postajju sve skloniji i skloniji stojekakvim perverzijama, sve gladniji i gladniji za hranom od koje se nikad nece zasititi, djeca nam postaju monstrumi..a na djeci svijet ostaje! Jao se svijetu a jao se i nama ako se ne probudimo na vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2009, 23:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Sta drugo ocekivati u drustvu gdje policija koja bi trebalo da se bori protiv lopovluka i sama prednjaci u tome. Prima mito, kaznjava nevine, a one koji su krivi pusta. Da sad ne spominjem vlasti i njihovo postenje. A i roditelje te djece koji da bi obezbijedili egzistenciju tom djetetu i sami pod pritiskom korumpiranog drustva cine nepostene stvari. To je kao da djetetu kazete da ne pusi jer je pusenje lose, a vi pusite.
I na sta ce se onda ta djeca ugledati kad svi oni koji su "uspjeli" u zivotu rade to.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2009, 09:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12382
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Leona je napisao:
Moja venti, mozes biti "sretna" sto se "samo" izderao na tebe, moglo te zadesiti i gore, npr. da potegne noz, ili pistolj... . Svasta danas se moze vidjeti i cuti. Mi smo prije u dzepovima nosali "minti" slicice a ova omaldina danas nosi oruzje uza se... to ti se zove "gangsta" generacija. Danas ne smijes ni spomenuti rijec "pravda"...ode glava.
Znam slucaj gdje su takvi "divljaci" tukli neduznog pa se neko sa strane umijesao da brani ovog, i dobi on noz u vrat i poginu jer htjede pomoci.Naravno ne kazem da ne treba pomoci, ali trebas biti spreman na veliki rizik, i ocekivati svasta.

Danas nastaju turbo familije. Sve se mora imati, svugdje se mora otici, sve se mora oprobati, sve mora "na dugme" funkcionisati,... za prave vrijednosti tu nema vise mjesta. Ljudi se okrecu pogresnim vrijednostima, a to nas vodi u propast. Brakovi se raspadaju, ljudi postajju sve skloniji i skloniji stojekakvim perverzijama, sve gladniji i gladniji za hranom od koje se nikad nece zasititi, djeca nam postaju monstrumi..a na djeci svijet ostaje! Jao se svijetu a jao se i nama ako se ne probudimo na vrijeme.


То је Европа...

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 24 Jun 2009, 09:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ventilator je napisao:
Nakon par dana on je dosao sa dva 'kao boksera i opaka momka' :D od kojih je jedan tvrdio da je mobilni njegov i da ga on hoce.



sto im nisi nabila taj mobil u guzicu,mater im jebem pokvarenu i bezobraznu......koliko se to osililo da nema obraza nimalo!!!!
Najbolje jedan moj drugar zna reci"ebo mater u nase vrijeme si starije postovao toliko da ti je bila cast stojat iza gola i dohvatat loptu dok oni igraju a danas se moras sklanjet troici klinaca koji misle da su osvoili ulicu....pa ih ne tuci dok su mali"
Pa ja se sjecam da se stariji zvali samo ako te neko dirao,uzeo ti loptu a ti si bio slabiji od njega!

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: 24 Jun 2009, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9299
cvox je napisao:
u nase vrijeme si starije postovao toliko da ti je bila cast stojat iza gola i dohvatat loptu dok oni igraju

Jest jebote, dobro, mozda ne cast, ali nisi imao izbora. Kod nas na parkingu kad se igrao tenis nadovezu se 2-3 vrece od krompira, na krajevima po kolac, i mi drzimo mrezu dok oni igraju tenis. I nista neobicno. Sad ti ni lopticu ne bi dodali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2009, 16:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
Osjecaj krivice ili imas ili nemas, kako te roditelji vaspitaju...
Pa ja sam jednom kad sam bio maaali pozvonio bezze na interfon i krenuo da pobjegnem, a kad je neki penzioner izasao i zovnuo me toliko me bilo sramota da sam se vratio i izvinio!

@Digital-Phantom
Samo mu zatrazis broj znacke, pa da vidis kako ce te ostaviti na miru :wink:
Ja da sam bio tu naterao bih policajca prvo da ga legitimise i privede u stanicu pa da mu tamo pisu prijavu za sitnu kradju, drugacije ovaj nikad nece prestati da krade! Ne bih zalio ni vremena ni zivaca!

Ali kako sa policijom?
Evo prije par dana stajem ja u autu sa drugom na semaforu kod mljekare, pored nas staju dvojica u golfu (dvojci naravno), suvozac naduvan, pijan i nasmrkan vadi pistolj, mase i uperi ga prema drugu...
Sve to prijavim policajcu pola sata kasnije on kaze idi u budzak u stanicu pa prijavi :angry4: :angry4: :angry4:
Nisam imao vremena, pa nisam :( Registracija automobila je 666-e-559, bijeli golf 2. Sutradan sam vidio taj automobil na Mejdanu kada sam kupovao dorucak u Banjalucanki...momak sa curom unutra, sasvim normalno izgleda. Da nisu nekih 10-15 godina stariji od mene i te kako bi se obracunali, jer takve mudonje NE PODNOSIM.

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2009, 17:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Feb 2009, 21:01
Postovi: 39
Evo ja sam bas '93 generacija,i moji vrsnjaci pa i cak mladji od mene glume neke kuronje s nozevima
koje kupe u kineskim sopovima za 1KM...

Samo se tuku i glume neke budale... pretpostavljam da ovi najtezi slucajevi poticu iz disfunkcionalnih porodica
i onda jos s druge strane povuce ih negativno drustvo pa iskoriste tu disfunkcionalnost kao izgovor
za ono sto rade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2009, 06:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Stevo nemoj me pogresno shvatit al i mi smo se tukli i nosali boksere(onaj ventil iz hidranta)nozeve i palije al nam nikad nije palo na pamet da napadnemo nekog starijeg tipa ili neku stariju zenu samo zato da bi se dokazali nekom......tuklo se raja protiv raje(uh kad se sjetim parka Mladen.S i tuce izmedju nas i N.Varosi i Rosulja) i tako to al ovo sto je danas vala je preslo svaku granicu,klinci od 15-16 godina ti dodju sa ledja i iscakija te ko nista..........sve bi ja to pofato i stavio da prave auto put pa bi ih pito ocel uopste pomislit na takve stvari vise ikad!!!!!!!!!!!!

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2009, 13:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Feb 2009, 21:01
Postovi: 39
Pa vidi,sad je smijesno s obzirom na moje godine da tako pricam :D ali dok sam bio mladji,bilo je bas to raja protiv raje :D
Al to je bilo unutar istog naselja :D a ovdje,bukvalno naselje protiv naselja i to vise nije da se potuku obicno sakama,
vec palije,bokseri(tj hidrant :D) i stagod se nadje za udaranje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 00:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
A jeste socijala, ja sam imao pravi bokser :D nikad ga nisam upotrebio, naravno

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 13:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Feb 2009, 21:01
Postovi: 39
Ovde brate idu kradu s hidranta :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 14:02 
Stari ja sam im'o najbolje nunchake u gradu, pushite se opeglani... :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 15:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Feb 2009, 21:01
Postovi: 39
Ja se sjecam s jos nekih 9-10 godina kad smo u kineskim prodavnicama kupovali plasticne pistolje
na metke(zute kuglice :D) pa se sjecam to samo sjedis onako napolju i cujes od neku "juriiiiiiis" kad trce ovi iz
druge raje na nas :D i onda samo sakrivanje iza auta i pucanje :D

Bas ratna djeca :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2009, 11:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
aaa to je bilo ludilo :) Ja se sjecam ratova donji dio Borika (V zgrade i okolo) protiv gornjeg - Gradja i okolina :D

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2009, 11:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Feb 2009, 21:01
Postovi: 39
To su bila vremena :D a ne ovo :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2009, 11:41 
Kaki ste vi likovi... :)

Ja znam da smo mi ubili ko klinci susjednu ulicu u grudvanju...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs