banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 06:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Narkomanija...
PostPoslato: 20 Apr 2005, 19:04 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2005, 19:05 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2005, 19:07 
DELETED


Poslednji put menjao DELETED dana 07 Sep 2005, 19:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2005, 19:10 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2005, 01:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
dobar tekst .... pozdravljam .... bas me zanima kako ce ostali reagovati na njega ....

licno poznajem dosta momaka koji se drogiraju .... neki samo puse travu (danas je to vec postalo normalno, kao sto su i cigarete) i znam jos par koji su na jacim drogama....

stvarno je zalosno vidjeti ih onako van sebe ... to je strahota, ja sam se da vam iskreno kazem par puta i prepao ..... to su nevjerovatna lica i pogledi ... sasvim druge osobe ...

takodje ono sto je gadno je sto oni ne presedaju ni od cega kada je u pitanju novac za drogu .... neki dan mi je jedan zakucao na vrata i trazio da mu pozajmim nesto para .... tako je obisao i citav komsiluk sa nekim bjednim izgovorima tipa majka mi je u bolnici ....
inace kao osoba nije los, veoma je pametan momak ali sta ces ..... jedno vreme je bio prestao sa tim, bio je cist oko godinu dana i sad je opet krenuo ... iskreno mnogo mi ga je zao .........

:-?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2005, 08:29 
Zalosno.....
Ja sam nauchio na tudjoj gresci....prijatelj (bivshi) sada lezi na tunjicama.. pocheo sa travom...gotivio se...upoznao druge likove i "probao" malo jache stvari...svidjelo mu se, iako smo mu svi govorili da ne valja odgovor je bio: "ma dobro sam, nisam se navukao", onda je krenuo harachit po komsijskim kucama, pa je takodje obio kucu bivseg prijatelja i na kraju (nije josh dokazano) i mog prvog komsiju.

Citao sam knjigu "Mi, deca sa kolodvora zoo" i predlazem svima da je procitaju i neka vide kakve opasnosti donosi to "Zabranjeno voce".


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2005, 18:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Micelijus pozdravljam te i pozdravljam tvoju temu,
Nažalost ja znam da mladi bi mnogo toga zloupotrijebili šta ja kažem, ali i ostali, tako da se biseri ne izlijevaju pred svinje, ali ipak ću reči

Ja sam prestao uživati konoplju pre 6 godina, uživao sam je 4 godine, bilo je dosta perioda kad sam pušio i 4 puta na dan, to su radili vjerovatno kako skiti tako i svi naši djedovi od starina na ovamo, i to je istina.

Treba razgraničiti ono što je Bog dao u prirodnom obliku kao lišće konoplje ili koke ili smola maka, od sintetike heroina, LSD ekstazija koje ja ne tolerišem, dakle smatram samo prirodno dobrim.

Nije Bog zabranio, već ljudi pre nepunih 40 godina i to iz profiterskih razloga

Neka ovo zasad bude dovoljno, a ponovo ću ovdje postirati jedan post i svoje mišljenje koje je ovdje

Živjelo ljekobilje, a ne droge,

__________________________________________



Društvo ko društvo, vode brigu o svemu , a tako i o ovome problemu. Šta bi ovim povodom mogli reči.

Postavlja se problem brige, da li zaista neko ovdje brine o čovjeku ili brine o sopstvenom profitu. Dakako ovaj veoma krupan problem donešen je na predlog grupe ljudi iz amerike kao rezolucija pri ujedinjenim nacijama. Dakle ono što je Bog dao čovjeku kao okoliš, grupa interesananata među ljudima ograničava i proširuje, a niko se uopšte ne upušta u razmišljanje o ovom fenomenu.

Treba razgraničiti trave koje je Bog dao da rastu i upotrebljavaju se u travnom obliku od sintetika ljudske izrade. Dakako treba razgraničiti i upotrebu npr. maka u prirodnom obliku koji je npr. u tradiciji makedonskog naroda pri svakim svečanostima bio kao makovska pogača, od npr. upotrebe istog u vidu injekcija – što je odvratno, a i svaka tvar u većem obliku je otrov. Čovjeku pozli i kad se napije previše vode. Dakle govorimo i o dozama. Govorimo i o umiječu upotrebe i znanju upotrebe.

Nadalje narodi anda od pradavnina koriste lišće koka biljke kako bi povečali snagu npr. za rad ili kad dugo pješaće hodajući planinama koje umaraju, tako da mnogo veće razdaljine pređu žvačući koku.

Dakle treba razgraničiti doze, a da li mladi i neiskusni to umiju?

Govorimo i o biljkama moči sa kojima ne može svako rukovati. Ja bih govorio i o biljkama koje približuju Bogu i dovode čovjeka do izvanrednih stanja svijesti. Kad bih govorio o današnjoj normalnoj ljudskoj svjesti ona nije normalna, za mene je normalna ludalačka svijest proroka za to jer je normalna.

Velike dobiti i profiti se vrte oko droga – čitaj ljekovitog bilja. Kad bi bilo legalno, onda određene grupacije i koorporacije i udruženja u svijetu ne bi mogle zarađivati na drogi, ili zaista netko misli da netko brine o nekome?

Činjenica je da evo nepunih 40 godina nasuprot čitavog čovječanstva ove droge su zabranjene. Ne od Boga, već od čovjeka. Nije Bog npr. stvorio heroin, - već čovjek – overdozom iz maka, to ranijem čovjeku nije bilo dostupno, tako da se i javlja potreba zaštite čovjeka od sintetike, ali ne bih rekao i od biljaka koje rastu kao što su i rasle, dakle problem je u pronalazaštvu sintetičkih tvari i povečanim koncentracijama prirodnih tvari – koje su opet od prirodnih načinjene umjetnim.

Moje mišljenje ostaje – ovdje se ne vodi briga o čovjeku već o profitu, a npr. Srpska je samo jedan od sljedbenika implementatora ovog projekta. Implementatori su u SADu najsigurnije, ne u masi već u državnom aparatusu.

Holandija npr. je postala nešto popustljiva, postoje razlozi za to. Šta bi bilo kad bi bilo legalno. Ne bi bilo ništa, bilo bi kao što i jeste, međutim netko bi izgubio profit.

Ludost je slijepo vjerovati, a stvar ne ispitati.

Evo to je samo jedno kraće razmatranje zlih biljaka, mada ja mislim da je zao čovjek, što nije ni jedna biljka ni životinja od postanja na ovamo. Toliko od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Sep 2005, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Mene samo interesuje gdje je nestao Hari Haler?
Citajuci njegove postove dobro sam se... smetnuo... I vidim da ga vec dugo vremena nema na forumu?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Sep 2005, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, Harija odavno nema, a on je jedna od legendi foruma. Nadam se da je sa njim sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mhm
PostPoslato: 23 Sep 2005, 13:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2004, 20:12
Postovi: 308
Lokacija: Banja Luka
Ono sto mene licno brine je sto se nikad niko nije potrudi da razbije tu glorifikaciju droga... Generalno, cini mi se da je pristup ovom problemu pogresan. Ljudi iz razlicitih organizacija negiraju neke stvari... Zaista nemam namjeru da u nekom afirmativnom smislu pricam o ovome, ali niko nikad ne kaze: "Ja znam kako je tebi, znam da imas problema i nisi ti kriv/a tome. Znam i koliko je dobar osjecaj kad se uradis/napusis/ubodes i koliko je jaka i nerealno divna sreca koju osjecas tad. Znam i da je osjecaj te srece ono zbog cega se drogiras i svjestan sam koliko zelis neprestano biti takav. Ali, postoji alternativa". Ili tako nesto. Ne znam sta bi u ovom slucaju bila alternativa, ne znam ni kako nekog mozete ubjediti da je zdravlje vaznije od svedimenzionalne euforije i neogranicenog (vjestackog, znam, ali ipak) osjecaja srece i zadovoljstva? Jer, covjek koji se drogira (mislim na stvarne zavisnike) ne brine za zdravlje. Ne brine za nista. Samo zeli biti bez problema. I to je poenta. Realan svijet ti nudi prosjek. Brige. Smaranja. Ponekad srecu. Uglavnom ravnodusnost. Droga ti nudi propast, skoro sigurnu smrt, ali i par minuta neopisivo dobrog osjecaja. Ono cime ljudi ubjedjuju narkomane da prestanu tako je slabasno i neubjedljivo naspram suprotnog. Ovo je srz problema, bar po mom misljenju, i prosto, nema trajnog rjesenja, jer "zdrava" alternativa ne postoji.

_________________
Grab a culture on
http://www.kulporter.blogspot.com
or just kill some time with me on
http://www.myspace.com/godsaveclubbing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Dec 2005, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Brateeee narkomaneee krades da bi se drogirooooo!!!:):)

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
BEOGRAD, 3. januara 2006. (Beta) - Mladi ljudi koji konzumiraju duvan
i alkohol "mnogo češće stignu do marihuane i ostalih droga" u
odnosu na one koji ih nikad nisu ni probali, izjavila je ekspert u
projektu Evropske agencije za rekonstrukciju (EAR) "Zloupotreba droga
u Srbiji" Spomenka Ćirić-Janković.

Rezultati istraživanja sprovedenog u oktobru i novembru 2005. godine
među 16-godišnjacima govore da nema razloga za optimizam, jer deca
veoma rano i lako dolaze u kontakt sa svim psihoaktivnim supstancama,
uključujući duvan i alkohol, kazala je Ćirić-Janković agenciji
Beta.

"Duvan i alkohol veoma često naglašavam kao 'uvodne droge', jer u
svesti roditelja vlada predrasuda da mladi ne smeju da konzumiraju
droge, ali da zato mogu da konzumiraju duvan i alkohol", rekla je ona.

Prema rezulatima istraživanja EAR-a, roditelji su "jako tolerantni na
upotrebu duvana i alkohola", i samo nešto manje od polovine roditelja
zabranjuje deci da puše.

Oko 36 odsto roditelja dozvoljava pušenje, a nešto manji broj
zabranjuje deci da piju alkohol, rekla je Ćirić-Janković, navodeći
da "prvo eksperimentisanje sa alkoholom" počinje sa 14 godina.

Na uzorku od 3.000 srednjoškolaca iz Novog Sada, Beograda i Niša
došlo se do saznanja da je 58 procenata dece već probalo da puši, a
podaci pokazuju da više puše devojke.

Oko 93 odsto mladih je do svoje 16. godine već probalo alkohol,
kazala je ona, dodajući da se taj procenat 2000. godine odnosio na
studentsku populaciju.

Svaki treći učesnik ankete smatra da je pijenje alkohola čak vrlo
poželjno ponašanje, a alkohol se najviše konzumira u diskotekama,
zatim u kućama prijatelja, a onda i kod kuće, dodala je stručnjak
EAR-a.

Prema njenim rečima, prva godina srednje škole veoma je rizična za
zloupotrebu marihuane.

Ćirić-Janković je rekla da je cilj istraživanja EAR, koje se
sprovodi u još 35 zemalja Evrope da se identifikuju faktori rizika koji
decu uvlače u svet droga i zatim spreče.

Istraživanje je do sada pokazalo da je u Srbiji poslednjih nekoliko
godina značajno porastao broj zavisnika od droga, a da se do prvog
kontakta dolazi veoma rano - u većini slučajeva sa 16 godina.

Prosečan uzrast u kom dolazi do prvog iskustva sa drogom konstantno
se snižava.

U Srbiji prema preliminarnim procenama ima oko 30.000 narkomana.

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2006, 13:18 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: mhm
PostPoslato: 03 Jan 2006, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
groupiegirl je napisao:
Ono sto mene licno brine je sto se nikad niko nije potrudi da razbije tu glorifikaciju droga... Generalno, cini mi se da je pristup ovom problemu pogresan. Ljudi iz razlicitih organizacija negiraju neke stvari... Zaista nemam namjeru da u nekom afirmativnom smislu pricam o ovome, ali niko nikad ne kaze: "Ja znam kako je tebi, znam da imas problema i nisi ti kriv/a tome. Znam i koliko je dobar osjecaj kad se uradis/napusis/ubodes i koliko je jaka i nerealno divna sreca koju osjecas tad. Znam i da je osjecaj te srece ono zbog cega se drogiras i svjestan sam koliko zelis neprestano biti takav. Ali, postoji alternativa". Ili tako nesto. Ne znam sta bi u ovom slucaju bila alternativa, ne znam ni kako nekog mozete ubjediti da je zdravlje vaznije od svedimenzionalne euforije i neogranicenog (vjestackog, znam, ali ipak) osjecaja srece i zadovoljstva? Jer, covjek koji se drogira (mislim na stvarne zavisnike) ne brine za zdravlje. Ne brine za nista. Samo zeli biti bez problema. I to je poenta. Realan svijet ti nudi prosjek. Brige. Smaranja. Ponekad srecu. Uglavnom ravnodusnost. Droga ti nudi propast, skoro sigurnu smrt, ali i par minuta neopisivo dobrog osjecaja. Ono cime ljudi ubjedjuju narkomane da prestanu tako je slabasno i neubjedljivo naspram suprotnog. Ovo je srz problema, bar po mom misljenju, i prosto, nema trajnog rjesenja, jer "zdrava" alternativa ne postoji.

Ovo sam tek sad vidio, zanimljiv post, ima dosta istine.

Ljudi su u narkoticima jer im ona nude izmijenjena stanja svijesti, dosta uzvišenija (na svoj način) od običnih stanja. Jedino je nezgodno što takav način dostizanja tih stanja povlači posljedice za fizičko, psihičko i duhovno zdravlje, povređuje ljude kojima je stalno do tih narkomana, potiče narkomane na kriminal radi sticanja sredstava za novi fiks, čini ih ovisnima, čini ih nemarnima prema svakodnevnom životu koji ne treba zanemarivati, kakav je da je (takav je kakvim smo ga načinili).

Jedan pisac koji je i sam uživao droge je stanja svijesti pod uticajem droga lijepo nazvao "vještački rajevi".

Takva ili slična uzvišena stanja svijesti se postižu i duhovnim radom na sebi, prosvjetljenjima, ali je to teži i duži put, što mu samim tim daje i veću legitimnost i pravovaljanost.

Zato se u nekim duhovnim pristupima koriste i neke droge da bi se kontrolisano izazivala izmijenjena stanja svijesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2006, 22:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Sep 2005, 23:39
Postovi: 26
sugar kane je napisao:
U Srbiji prema preliminarnim procenama ima oko 30.000 narkomana.


Па ја сам чуо да у Бг има 80 000 регистрованих наркомана,то је неки наркоман који је дошао на лијечње у неку установу у емисији на ТВ-у изнио податак.

_________________
http://www.bijeljina.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2006, 18:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2003, 19:01
Postovi: 164
Lokacija: Cupertino, CA
Po meni:

Droge su kao i alkohol i cigare i kockanje... Neke malo lakse neke teze, i slazem se sa pocetka da sve vode u propast. Ostecuju organizam, slabe motivaciju itd.

Medjutim ne treba zaboraviti da sve to zavisi od karaktera. Ipak se covjek moze kontrolisati. Nazalost, takvih je malo, ali malo je i onih koji ne slusaju narodnjake pa niko nista.

Postoje dvije vrste uzimanja droge:
- Bjezanje
- Istrazivanje.

Kad znas za sta ih koristis puno je lakse drzati kontrolu...

To je, barem, moje misljenje.

_________________
It's the terror of knowing
What this world is about


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 01:41 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 08:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Jul 2005, 17:52
Postovi: 240
Iako ovaj sajt ruzno I meni zvuci, na njemu su cinjenice u prilog konoplje, dakle ako se nesto blati, treba imati I odbranu, to je Pravda je li? Zamislite biljka koja cini zlo, a covjek dobar, nema sta, Bog se zaista poigrao.

Ako podjete po forumu mozda naletite I na strucnija misljenja…

ps ja sam im pisao da ulicatski zargon nije vrijedan konoplje, medjutim preporucujem istrazivanje, jer u svoj tami, svjetlo se ipak moze naci…

posebno pogledajte podforum obrazovanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 11:26 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2006, 12:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
o micelijuse, ko tebi dodijeli vlast.
vidi se da si komunista
:D 8)

_________________
life style, stile without life


Poslednji put menjao ajsmen dana 31 Jan 2006, 13:11, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs