banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 14 Maj 2024, 01:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jun 2005, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Gitarist Oasis optužio Eminema i 50 Centa za mladenačko nasilje
Gitarist engleskih rokera Oasis, Noel Gallagher optužio je repere Eminema i 50 Centa za poticanje nasilja među mladima. Veli muzičar da mrzi hip-hop zbog njegove negativne poruke fanovima. "Ja prezirem hip-hop. Gadi mi se. Eminem je idiot, a 50 Cent je najodvratniji lik kojeg sam upoznao u životu" veli on. Smatra Noel da rap zvijezde trebaju podnijeti dio krivnje za eskalirajuću razinu nasilja među mladima.


Šta mislite o ovome?
Da li smatrate da tekstovi u pjesmama mogu uticati na ponašanje ljudi, na njihove poglede i razmišljanja?
U kojoj mjeri je to izraženo?

A šta reći za poruke i ideje koje se provlače kroz filmove i serije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2005, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Vader je napisao:
Šta mislite o ovome?
Da li smatrate da tekstovi u pjesmama mogu uticati na ponašanje ljudi, na njihove poglede i razmišljanja?
U kojoj mjeri je to izraženo?

A šta reći za poruke i ideje koje se provlače kroz filmove i serije?


E ovako...za Galagera necu da trosim rijeci jer je i on neki skandal majstor pa je ovo i izjavljeno da se koliko,toliko skrene paznja na njega.
Vezano za pjesme...meni je tekst pjesme mozda i najbitniji od svega.Naravno da mora da bude dobra muzika uz sve to.Na mene uticu pjesme sa svojim tekstovima.Mislim da je svakoga bar jednom u zivotu neka pjesma "ponijela".I normalno je da pjesme uticu na slusaoce jer u suprotnom se ne bi razlikovale od ostalih zvukova u nasem okruzenju.Samo je problem percepcije istih.To opet zavisi od mnogih faktora (uzrast,sredina i sl.).
Vezano za hip-hop...kao osoba koja ga slusa zaista dugo (pored ostaliha pravaca) cu reci da je poslije 94/95 godine 90% ove muzike strogo djubre.Slazem se s tim da kvantitet radja kvalitet ali brate,sto je previse previse je.U to naravno spadaju i gore pomenuti izvodjaci. :wink:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Jun 2005, 20:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Šta mislite o ovome?
Da li smatrate da tekstovi u pjesmama mogu uticati na ponašanje ljudi, na njihove poglede i razmišljanja?
U kojoj mjeri je to izraženo?

Pjesma je tekst. Muzika je sporedna za mene, i tu je samo da pruzi melodiju. Pitanje da li tekstovi mogu uticati na ponasanje ljudi, poglede i razmisljanja? Pogresno postavljeno pitanje. Treba da glasi KOLIKO uticu. Znamo da su uz neke pjesme izvrsavana samoubistva...
Ponasanje:
Dobro je poznat efekat "palija i na ulicu", koji izaziva slusanje hc, metal ili metalcore muzike (govorim o brutalnom zuku sa hejterskim tekstovima)... Jednostavno zelis da izadjes i razbijes nekog ili nesto...
Naspram toga, Rege efekat : iskezis se ko blesav i klatis se lijevo-desno u ritmu. Sve ti nesto lijepo..

Pogledi i razmisljanja:
Vecinu toga sam razvio kroz muziku. Da nije muzike, ne bih bio ono sto jesam (Da li je to dobro ili lose, vrijeme ce pokazati). Kao sto mudar covjek rece
"Muzika je dovoljna za zivot, ali zivot nije dovoljan za muziku. "

Ono sto prave 50cent i Eminem, niko razuman ne bi trebao da slusa. Mozda da uzmes samo instrumentalni sample i slusas. Ti tekstovi su tako maloumni, da me stalno zapanjuju (candy shop ?!?!?)... Moje misljenje je da kod mladih stvaraju visoku stopu tolerancije na lose stvari oko nas... Droge im postaju sasvim ok, gledati na zene kao na "kucke" takodje ok i slicno... (sto mogu da cuju u pjesmama Eminema i 50 centa).
Ma jadni su, samo ne shvatam kako neko moze imati takvu psihu, da uziva u tim pjesmama?!?

Ne pitaj zasto mrzim r'n'r, zasto mrzim svijet pijanstva i droga...
Zasto mrzim lazne velicine, muziku bez bjesa i bez gorcine...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jun 2005, 16:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ima i u domaćoj produkciji užasnih tekstova u pjesmama koje popularizuju potpuno pogrešne ideje, a na koje se neki sloj populacije pali...zato što već imaju u sebi te ideje, ali ih pjesma još dodatno "podgrije".


Dobro, ja sam kod otvaranja teme mislio prvenstveno na djelovanje tekstova, kasnije mi je palo na pamet i djelovanje same muzike, instrumentala, no to je malo kompleksnija tema. Ali i to djelovanje postoji, nešto od toga sam iskusio na svojoj koži. I tek to, i tek tada (kad se lično iskusi) otvara potpuno nova pitanja koja prije nisu ni postavljana.


A tekstovi utiču prilično, ako ih razumiješ i ako te obuzmu. To može biti i pozitivno i negativno, zavisno od pjesme a i samog slušaoca. Od produhovljenosti tekstopisca zavisi produhovljenost (pozitivnost) same pjesme.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2005, 08:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Da, mislim da je zanimljivije kako muzika utice na psihu, jer ona ne sugerise uverenje ili stav, vec tera instinkt da reaguje.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2005, 08:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
Ima i u domaćoj produkciji užasnih tekstova u pjesmama koje popularizuju potpuno pogrešne ideje


I ne samo ideje. U pjesmama pojedinih pjevaca i grupa (mada mi i nije jasno kako ih neko moze kvalifikovati kao takve?) vlada osjecanje potpunog nistavila, smrti, nezadovoljstva, a nerijetko se glorifiuju toliko izopacene i nenormalne i nemoralne stvari da se covjek blago zaprepasti. Slavi se droga, kurvanje, sotona... Uzas jedan!

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2005, 17:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
A ove narodnjacke kad ih draga ostavi pa oni idu u kafanu i razbijaju? Jednom sam se zadesila u kafani sa zivom muzikom i neki tip popio a pjevac poceo pjesmu: 'case lomomim ruke mi krvave'. Kad je ovaj ludak poceo da lupa, bas su mu ruke bile krvave, i jedva su ga smirili da to ne radi vise, cak je i pivsku flasu sebi od glavu razbio!!!!!!

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2005, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Sta vi zene radite od covjeka... :wink: :D

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jul 2005, 07:59 
ljudi muzika koju ja slusam nema teksta tako da ne znam sta da vam kazem.... ali narodnjaci su stvarno preterali, tj. pokazuju kako neko moze biti primitivan.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Sep 2005, 12:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Čitam juče o Emili Rouz, koja je zapravo bila Njemica, i kako je nad njom izvršeno desetak egzorcizama nakon čega je umrla. Roditelji su joj završili u zatvoru zbog nemarnog odnosa prema bolesnoj kćerci.

Elem, sad ide poenta: čitajući o tome doznao sam da se nakon prikazivanja prvobitnog filma Egzorcist naglo povećao broj ljudi koji su tvrdili da su opsjednuti, a takođe se povećao broj zahtjeva za egzorcizmima.

Viđeno u filmovima nekad omogućuje ljudima da neka svoja iskustva stave u određen kontekst. ("otvori im oči" :| ) Nije to karakterisitčno samo za filmove, ali kad je već priča o tome.
Ako filmovi popularišu nasilje kao način rješavanja problema, njihov će se uticaj očitovati u povećanju nasilja među ljudima.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
Hm... Istina je da muzika utice na psihu, ali samo mentalno zaostale osobe mogu pod uticajem muzike da nekog ubiju ili povrijede ...

Meni je tekst mnoogo vazniji od muzike i stvarno ne mogu da gutam svakakva sr@anja... Shvatam potrebu sokiranja sistema i slicni ali kad vidim ovakav tekst , dodje mi da placem...
Satan My Master
I slit my wrists to drain me of my blood

Satan My Master
Up side down I turn the cross of God

Satan My Master
Recieve this sacrifice this blood of mine
Satan My Master
I cut into my rotten flesh your signs

Satan My Master
Remember me when judgement day is near
Satan My Master
Take my hand when Armageddon is here


Smece, sta reci vise, a pogledajte koliko je klinaca sa pentagramima...

Ne znam kako drugi, ali ja kad cujem neku bijesnu pjesme, istresem se tokom te pjesme, poslije toga sam opusten... A znam dosta ljudi sa kojima je isti slucaj... Tako da...

PS
Vader, kakvu ti muziku slusas?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
I meni je bitan tekst u pjesmi :), volio sam skidati tesktove pjesam pa ih pogledati, i neke pjesme su mi poslije toga bile još bolje.

Šta slušam? Pa kako kad. Svašta.
Dok učim ako hoću nešto od domaće volim pustiti nešto od Bijelog Dugmeta, Balaševića, Zabranjenog pušenja, Riblje čorbe, Haustor, Van Gogh, EKV i drugo. Setra nabavila nedavno zadnji album Nevernih beba pa sam slušao i to. Mada sma u zadnje vrijeme dok sam učio najviše slušao Merlina, nešto mi sjeo.

Od stranaca imam dosta više muzike, nekad je to ambijentalna i laganija prijatnija muzika: Enigma, Era, makedonska Anastasija, onda Madradeus, Balkanika, Rosensfole, Sara Brightman, Loreena McKennitt, Kitiaro, Gregorian chant (duhovno gregorijnsko pojanje).

A ima tu i svašta još, od Alanis Morissetee, Rock balade, do Offspring, Guano Apes, Cranberies, Garbage, Nirvana i balade Metallice.

Ne sluša mi se svaki put bilo šta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2005, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
ok, ok, ukljuci se malo u "now playing" temu :) :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2005, 01:30 
Naspram toga, Rege efekat : iskezis se ko blesav i klatis se lijevo-desno u ritmu. Sve ti nesto lijepo...

NAJJACA RECENICA...


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2005, 14:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2004, 20:12
Postovi: 308
Lokacija: Banja Luka
Ja mrzim tekstove. Uglavnom su pateticni. A tek refrene sto ne volim. Ughr.
U stvari, ima jedan. Taj je cool. Sto ga vise puta cujem sve mi je drazi. kaze 'vako: She's such a psiho girl. She needs help" I to je citava pjesma, manje vise. Sa razorno mocnom muzikom. Uh. 8)

_________________
Grab a culture on
http://www.kulporter.blogspot.com
or just kill some time with me on
http://www.myspace.com/godsaveclubbing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Okt 2005, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Bas tako - uh...
Nemoj vise...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Okt 2005, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
groupiegirl je napisao:
Ja mrzim tekstove. Uglavnom su pateticni. A tek refrene sto ne volim. Ughr.
U stvari, ima jedan. Taj je cool. Sto ga vise puta cujem sve mi je drazi. kaze 'vako: She's such a psiho girl. She needs help" I to je citava pjesma, manje vise. Sa razorno mocnom muzikom. Uh. 8)


Ti se bash nisi naslusala muzke...A bogami ni tekstova... :drinking:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Okt 2005, 22:40 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Okt 2005, 23:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
da, i ja inache nakon neke przhane izadjem i divljam po ulici, razbijam izloge, lomim klupe, gnjavim ljude...
isto tako nakon gledanja televizije neko vrijeme hodam kao zombi...
a da, nekidan su na discovery-ju u emisiji "myth busters" ispitivali djelovanje razlichitih vrsta muzike na biljke i njihov razvoj...u stakleniku u kojem je vladala tishina sve je uvenulo nakon 60 dana, u stakleniku u kojem je svirala klasicna muzika postignuti su za nijansu bolji rezultati, dok su se one kod kojih je przhio neki brutal-death-fak-ultra metal nevjerovatno dobro razvile i pucale su od zdravlja. to nam neshto govori...ja ne znam shta :)

i da, uopshte nisam prochitao tekstove iznad mog :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2005, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Micelijus je napisao:
groupiegirl,
Kako dotična pjesma, ako se tako uopšte može nazvati, utiče na tvoje ponašanje?


Ne moze.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs