banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 10:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Avg 2003, 07:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Avg 2003, 04:24
Postovi: 3
hajde ,cisto me zanima zasto se ljudi boje smrti,ako vas nije strah o tome cak i da govorite
Kako vi zamisljate majku SMRT? :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Avg 2003, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
ne bojim se smrti kao smrti, vec jedino dugog umiranja, boli....

ali ne razmisljam puno o tome, jer apsurdno je o tome misliti, to tjera samo depresivne misli a to treba izbjegavati :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Avg 2003, 19:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2003, 23:13
Postovi: 258
Lokacija: Forest Of October
Ja se ne bojim smrti, bojim se starosti 8)

_________________
...what if you could go back in time, and take all those hours of pain and darkness and replace them with something better?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Avg 2003, 22:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Maj 2003, 10:33
Postovi: 239
Lokacija: Obilicevo/Banja Luka
мени би било јако жао да умрем, остадоше оволике дјевојке, тј. у старости бакице :D саме, шта би оне без мене ако отегнем папке :D :D

_________________
Бог, Партизан и Србија


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
O smrti, kako je gorka pomisao na te čovjeku koji živi sretno i usred dobara svojih, čovjeku koji živi spokojno i u svemu napreduje i još ima snage uživati raskoš! O smrti, odluka je tvoja dobrodošla čovjeku ubogu i bez snage, istrošenu starcu, izmorenu brigama, nevjeričnu i na kraju strpljivosti. Ne boj se zakona smrti, sjeti se onih prije tebe i onih što će poslije doći. To je presuda Božija svemu živom - i čemu se opirati volji Svevišnjega? Živio ti deset, stotinu ili hiljadu godina, u Podzemlju ti neće predbacivati dužinu života. (Sveto Pismo)


Mene je kod smrti strah da se u narednom životu rodim u lošem okruženju i uslovima za duhovnu izgradnju.


Kad si se rodio ti si plakao a svi oko tebe su se smijali, živi svoj život tako da kad umreš ti se smiješ a svi oko tebe plaču.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Hm, ovo je već treća tema o strahovima... :roll:

Mene je strah samo da neću stići sve ispuniti što sam ukontala da trebam u ovom životu. Drugo ništa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
Sve nas to ceka, nekog pre a nekog kasnije...

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 17:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Najgora je napisao:
Mene je strah samo da neću stići sve ispuniti što sam ukontala da trebam u ovom životu

Lijepo rečeno.
Tako nešto bih i ja mogao reći mada nije me strah, vjerujem da ću sa Božijim blagoslovom stići i imati snage uraditi ono što želim kao i ono što trebam uraditi a čega još nisam ni svjestan.

A baš me interesuje šta si ti to ukontala da trebaš ispuniti u ovom životu :)
Da li se radi o onom klasičnom šablonskom: završiti školu, naći dobar posao, sretno se udati, roditi i podići djecu, ili ima nešto više od toga? Ako je u pitanju samo ovo nabrojano onda su velike šanse da ćeš to stići ostvariti, osim ako se desi neka sudbonosna nesreća.

Rekla si: "Mene je strah samo da neću stići sve ispuniti..."

Mali savjet: živi život tako da tebe ispunjava (istinski) sve ono što radiš ma šta to bilo. Tada život neće biti uludo utrošen. Tada je i smrt manje strašna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Avg 2003, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
ne zamaram se smrcu uopste, zasto da trosim uludo vrijeme razmisljajuci o tome? mlad sam, zdrav, zivim normalnim zivotom...ako se vec desi nesto nepredvidjeno, znam da je to Bozja volja i da je tako moralo da bude. ko sto neko rece, to ce sve nas da stigne, nekog prije, nekog kasnije. a do tada...uzivaj zivot, pij Fantu...ustvari Nektar :)

:drinking: :drinking: :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 13:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2003, 12:54
Postovi: 379
Lokacija: Banja Boston Luka
ne bojim se smrti,nekad cak i pomislim kako bi
to bilo,ali ono sto me plasi jeste umirati polako
onako kad si vec otpisan a bol ne mozes da izdrzis...

_________________
Cheers


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Avg 2003, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
A baš me interesuje šta si ti to ukontala da trebaš ispuniti u ovom životu.
Da li se radi o onom klasičnom šablonskom: završiti školu, naći dobar posao, sretno se udati, roditi i podići djecu, ili ima nešto više od toga?


Heh, baš sam očekivala da ti reaguješ na onu rečenicu... Definitivno sam previše na ovom forumu... :D
Što se tiče pitanja, valjda je to što si nabrojao čista klasika, mada ja još nisam sigurna ni da li želim to sve... A nešto više od toga sigurno želim, nije ništa spektakularno ni neostvarivo, ali većina tih stvari još nije ni kod mene u glavi iskristalisana, pa je nemoguće da to sklopim riječima u neku smislenu cjelinu i direktno ti odgovorim. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Avg 2003, 02:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ah, ta smrt-dok smo mi tu, nje nema; kad ona dodje-nas vise nece biti. Zato valja da se ucimo filozofiji, jer je niko bolje ne priprema za smrt od nje...

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Avg 2003, 19:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Medolino je napisao:
Sve nas to ceka, nekog pre a nekog kasnije...


Hm...


Najgora lijep ti je odogovor.


Popokatepetl je napisao:
Zato valja da se ucimo filozofiji, jer je niko bolje ne priprema za smrt od nje...


Šta ti smatraš pod filozofijom i šta to što ti smatraš filozofijom govori o smrti i kako nas to što ti smatraš filozofijom priprema za smrt?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2003, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovaj tekst je nešto duži ali vjerujem da je zanimljiv.

Mnogo ljudi dosta dobro ili relativno dobro zna šta dolazi poslije smrti. I sam se iznenadim kad vidim koliko to ljudi u današnje vrijeme zna. Danas se o tome više zna, više se o tome javno piše i priča. I prije je bilo pojedinaca i grupa koje su o tome znale ali je to tada držano uglavnom u tajnosti.

Evo baš ovih dana sam opet imao povećan interes prema astralnoj projekciji pa sam čitao o tome, što iz knjiga što sa raznih sajtova i foruma a i pričao sam sa ljudima koji imaju iskustva u tome. Tema astralne projekcije je tijesno vezana sa pitanjem života nakon smrti jer svi koji su iskusili svjesnu astralnu projekciju (a takvih je sve više) imaju dobru predstavu o odgovoru. A odgovor je veličanstven.

Ukratko, astralna projekcija (spada u OBE, out of body experiences, vantjelesna iskustva) je prirodna i dokazana sposobnost svakog čovjeka da svojim duhovnim (astralnim) tijelom izađe iz svog materijalnog tijela a onda...onda nastupa spektakl. U svjesnoj astralnoj projekciji osobe vide svoje materijalno tijelo kako leži na krevetu, vide svoju sobu, svoj stan, kreću se lebdeći, leteći, kreću se gdje god požele tj. pomisle. Mogu pomisliti na egipatke piramide i eto ih tu, u astralu se kreće mislima, brzinom misli. Na šta pomisli tu se odmah nalazi. Ljudi koji praktikuju astralne projekcije lete svuda po svijetu, to je neopisiva sloboda i nesputanost kretanja, letenja. U astralu se prolazi kroz čvrste predmete, kroz zidove i ostalo. Može se putovati mnogo dalje od naše planete, mogu se brzinom misli obilaziti druge planete i galaskije. A može se putovati i kroz vrijeme, ići u prošlost i budućnost, gledati kako su pravljene piramide, kako je Bog pred Izraelcima otvorio Crveno More itd. I sve ovo je stvarno, nije fantazija u glavi. Na zapadu su rađena mnoga ispitivanja i eksperimenti sa tim. O svemu ovome sa možete informisati iz knjiga, sa brojnih internet sajtova i foruma na kojima ljudi iznose razne tehnike za postizanje astralne projekcije i gdje iznose svoja iskustva, dijele savjete itd.

Kakve ovo ima veze sa ovom temom?

Astralno tijelo kad izađe iz materijalnog tijela zadržava svijest u sebi, dakle naša svijest, naše misli se nalaze u astralnom tijelu.
Čitao sam na internetu svjedočenja osoba koje su izvodile astralnu projekciju i velikih promjena u njihovoj svijesti do kojih je pri tom došlo jer su spoznali i iskusili (a to je jače od vjere) da posjeduju i duhovno tijelo, da čovjek ne umire totalno, da je čovjek energija, da su u suštini duhovna bića itd. Ovo je super spoznaja koja je dovoljno jaka da čovjeka iz korijena promijeni i da od tada sve gleda drugim očima. I mnogi nakon astralne projekcije nikad više ne budu isti.

U astralnoj projekciji astralno tijelo je za materijalno tijelo vezano tzv. "srebrenom vrpcom" koja je neopisivo rastegljiva i koja se može a i ne mora vidjeti. Pri nastupu smrti puca srebrena vrpca i kida se veza materijalnog i astralnog tijela. O ovome piše i u Svetom Pismu. Jedina suštinska razlika između mrtve osobe i osobe koja je u astralnoj projekciji je u tome što je osoba u astralnoj projekciji srebrenom vrpcom vezana za svoje materijalno tijelo i može se u njega vratiti (vraća se tako što samo pomisli na to) a mrtva osoba to ne može već ŽIVI u astralu gdje čeka novu reinkarnaciju. Naglasio sam riječ "živi" jer baš živi, zadržava svoju svijest u svom astralnom tijelu kao što osobe koje izvode astralne projekcije vide da njihova svijest ostaje sa njima u astralnom tijelu a ne ostaje u materijalnom tijelu koje leži na krevetu.

Poenta je da smo mi u suštinu duhova vječna bića.

I još ću samo dodati da svi ljudi svako veče dok spavaju izvode nesvjesne astralne projekcije a svrha toga je da se astralno tijelo puni kosmičkom energijom. Mnogi snovi slobodnog letenja su zapravo astralne projekcije.

O svemu ovome možete pročitati iz raznih knjiga, sajtova, foruma.

Postoje brojne tehnike za izvođenje astralne projekcije.

Trenutno je na Serbinacafeu, na Zoni Sumraka aktuelna tema "Astralna projekcija - tehnike" pa je možete posjetiti.


Evo jedan mali segment sa jednog od sajtova o astralnoj projekciji:

"But out-of-bodies are real. You are much more than flesh and blood. Death is not such a fearful thing when you realize it never really existed. As Seth says: "You are as dead now as you will ever be."

"After your first conscious out-of-body experience, I suspect your life will never be the same again. Magic exists. Out-of-body travel is real. The Universe is ours to play in. God rocks!"

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2003, 22:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Dec 2003, 23:03
Postovi: 68
Gadna li pitanja :o
Ako bi se vec moralo umirati, odabrao bih da sam dobro pijan.. :drinking:
a iskreno receno ne svidja mi se ta pomisao...
Kazu kada covijek ostari i krene da obolijeva od raznoraznih bolestina, onda mu se sve to smuci i na kraju cak i pozeli da "otegne papke"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2003, 18:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Pazi Varder na jednu gresku. Astralno tijelo nije duhovno tijelo. Covjek ima 4 tijela.
Fizicko
Astralno
Mentalno i
Kazualno.

Nemoj upasti u zamku onih koji samo znaju za astralnu projekciju, ona je pocetak.
Ja sam imao i mentalnu projekciju.
Budi pazljiv prijatelju. Zamke vrebaju tamo gdje ih mnajmanje ocekujes. No, znam da si pazljiv, ali imaj oci i na ledjima kada ulazis u metafiziku. Niko ili jako malo onihkoji su pisali o astralnoj projekciji su opisali i opasnosti koje se kriju. No, nije tako strasno, ali je dobro znati za njih.
No, ne mogu o njima pricati ovdje na ovom forumu.

Sretno.

Sto se tice smrti. Smrti se boji samo ono sto je podlozno umiranju. :)
Licno se ne bojim smrti, niti bola, niti toga sta ima iza toga.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2003, 19:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
To je meni puno pomoglo u učvršćivanju vjere Vader. Pričao sam sa nekim ljudima koji su doživili astralnu projekciju i mada nisam ulazio u detalje to je dokaz iz prve ruke da ima još puno toga osim onog što vidiš očima. Koliko astralna projekcija tj. vantjelesno iskustvo liči na smrt ne znam ali nije ni bitno, bitno je da mi je to saznanje odagnalo ostatak straha od smrti koji sam imao.
Osim toga postoji još puno stvari koje dokazuju da postoji paralelni svijet koje kad malo proučiš strah od smrti postaje bezrazložan.
A "blago onima koji ne vidješe a opet vjeruju"...
8)

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Dec 2003, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
JivanMukta je napisao:
Pazi Varder na jednu gresku. Astralno tijelo nije duhovno tijelo. Covjek ima 4 tijela.
Fizicko
Astralno
Mentalno i
Kazualno


Čuo sam za te kompleksnije podjele.
Ali kad pišem na forumu počesto se prilagođavam auditorijumu i ne želim im previše komplikovati, pogotovo kad na forumu ima malo osoba koje će shvatiti i ono osnovno a kamoli neke kompleksnije stvari. Zbog toga ponekad za astralno tijelo koristim sinonim "duhovno tijelo" (jer i ateisti znaju da duhovnost uči da je čovjek "sastavljen" od materijalnog i duhovnog tijela) kad želim reći da "duhovno tijelo" može izaći iz materijalnog što su ljudi radili i rade a što dokazuje postojanje duhovnog tijela u čovjeku i što dokazuje da smrt nije kraj postojanja. Jer astralno tijelo i jeste jedan vid duhovnog tijela. Poznato mi je da pri samoj astralnoj projekciji nešto od duhovnih "tijela" ostaje u materijalnom tijelu.

A što se tiče podjela tijela na fizičko, astralno, mentalno i kauzalno o tome sam čitao ali ne znam o tome mnogo a i ono što sam možda znao sam zaboravio. Volio bih imati ličnog iskustva i spoznaja o tim stvarima prije nego što ih prihvatim za apsolutno tačne. Neki možda čak dijele tijelo na sedam dijelova, ili bar auru dijele na sedam slojeva pri čemu je svaki sloj valjda vezan za jednu od čakri u "srednjem stubu".


Što se tiče astralnih i drugih projekcija predlažem da na Duhovnost i Religija otvorimo temu o tome i tamo nastavimo, npr. JivanMukta bi (ako to želi) mogao za početak napisati ono što zna o opasnostima pri astralnoj projekciji i o tome šta je mentalna projekcija koju je doživio i kako to izgleda.


A što se tiče teme, Sufi (pripadnik mističnog ogranka islama) pod imenom Džalal Al-Din Rumi je o smrti između ostalog napisao sledeće:

Ne plači na mojemu grobu "o jao, tebe nema", jer za mene to je vrijeme radosnog susreta! Kad me budu spuštali u raku, ne reci mi zbogom, jer ja odoh iza zastor u vječnu milost!

Svako se toliko boji smrti, a istinski se Sufi tek smije; ništa ne može nauditi njegovu srcu. Ono što udara po ljušturi školjke, nedotiče biser.

Čega si zbilja vlasnik, i šta si u životu stekao? Koje si bisere izronio s dna mora? Na smrtnoj će te postelji tvoje tjelesna ćutila napustiti. Ima li u tebi duhovnog svjetla da ti obasja srce? Kada ti grobni prah ispuni oči, hoće li tvoj grob jasnim sjajem zasjati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2003, 03:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Otkrovenje 2. 11.Ko ima uho neka čuje šta duh govori crkvama. Onome koji pobijedi neće nauditi druga smrt.

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Dec 2003, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
Бојим се смрти ,али од тешких болова ,кашља,гушсенја али овако када смрт изненадно састави онда се тога не бојим...

_________________
mi smo ta ekipa..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs